Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) kcsa válasza Outlander (#39000) üzenetére


kcsa
veterán

A fékbetét igenis érinti a tárcsát. Ha befog az gond. A hozzáér (hangot ad, mert érinti) az nem gond.

(#39002) DigitXT válasza citkar (#38999) üzenetére


DigitXT
félisten

Én nem tudok ilyen állíthatóságról. Ez nem bicikli patkófék.:D
yodamastah: jogos, de ahogy írod, elhanyagolható. Aki meg
még csak most ismerkedik az egésszel, "tudja", hogy "befog",
ha hozzáér, tehát az nem normális. Befog, befog... Hogyne.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#39003) Pocee válasza Outlander (#39000) üzenetére


Pocee
senior tag

hülyeség amit írsz,nem szabad ennyire kisarkítani.egy ha mások ízlése alapján öltözöl motorozol kérdem,hol az egyéniség?van itt egy-két ember akinek azért elég komoly motoros múltja van volt egy aki szakmailag is toppon volt de sajnos eltűnt,na és van egy-két ember akinek el sem olvasom a hozzászólását.
Ez egy fórum,ez az internet,mindenki azt ír amit akar,nem kell elfogadni ami itt történik,de vannak hasznos dolgok.

Más: Bogyo elvtárs egész véletlen nem küllőztél vasárnap Balaton felé?
Mezőszilason? asszem volt egy kis chopper az út mellett valami tájház vagy falumúzeum mellett,megfordult a fejemben,lehet Te vagy,vissza is mentem volna ha nem kellett volna sietnem.

Más2: Szóval vasárnap legördültem Zamárdiba,elmondanám,hogy nem volt kicsi a forgalom,de mindenki kivétel nélkül segítőkész volt,húzodtak le az autósok,nem volt semmi kirívó ami miatt mérgelődtem volna.
Volt egy fiatalokkal megrakott újabb vw transporter ami aranyosan próbálkozott mindig,a kaja nagyon oda volt neki rakva mert iszonyat füstölt,mondjuk nem ment rosszul,vele szórakoztam egy 30 kmen keresztül aztán ki kellett állnom tankolni.
Szóval nekem jó véleményem van az ehétvégi autósokról!

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#39004) Bogyó bá' válasza Pocee (#39003) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem, a hétvégén a kertet gazoltam, csak vasárnap este voltam egy 100 km-es karikát itthon (Kalocsán), a környező falvak irányában. :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39005) citkar válasza Outlander (#39000) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem te nagyon sarkítod a dolgokat és félremagyarázol sok mindent.

Ha a fékre gondolok, pl én mindig azt írtam: hozzásimul, tizedmilliméterre helyezkedik el, úgy látszik, hogy hozzáér, alaphelyzetben nem fog, de ebből neked az jön le:
"Most pedig megtanultam h tök normális dolog ha befog a fék..."

Szóhoz se jutok...:D

(#39002) DigitXT :
Elárultam magam, sose cseréltem betétet, akkor csak úgy jó ahogy van :)

[ Szerkesztve ]

(#39006) Pocee válasza Bogyó bá' (#39004) üzenetére


Pocee
senior tag

Biztos jobb volt mint motorozni :D

Bajai halnapokon valaki tiszteletét teszi innen?

Mr.Brightside

(#39007) PoLizei


PoLizei
aktív tag

Mivel azokban a szerencsétlen fékhengerekben nincs egy rugó, ami visszanyomná - húzná a betéteket, ezt maximum egy jó kis nyolcas a tárcsában tudná megtenni :DDD

P*L****

(#39008) yodamastah válasza citkar (#38999) üzenetére


yodamastah
őstag

Hangja van = például ha tolod akkor hallod hogy hozzáér. Ez töknormális. Hozzáér a betét a tárcsához ennek van hangja. Nem kell ezzel semit csinálni :)

(#39009) citkar válasza yodamastah (#39008) üzenetére


citkar
addikt

Nem is problémáztam vele, amíg jól működik, csak azt figyelem a betéteket mikor kell cserélni :)

(#39010) DigitXT :

De akkor már nincs is mit figyelni :D
Illetve nem akarom azt látni, amit akkor láthatnék :)

[ Szerkesztve ]

(#39010) DigitXT válasza citkar (#39009) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha OLYAN hangja van (vas vason), már régen rossz, mert nyírod a tárcsát.:DDD

(#39011) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Lol. jólvan kár volt kérdeznem ekkora problémát kerekítettetek itt belőle, meg olyanok adnak tanácsot akik még szétszedve nem láttak egy féknyerget, finguk nincs hogyan működik, állítási lehetőség :DDD ez is lol.
Yoda hsz-ét köszönöm, a többiek pedig vegyék úgy nem kérdeztem semmit... :))

szerk.: term. én vagyok a hibás nem is tudom mit vártam. ja de. Yoda hsz-ét. :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#39012) citkar válasza Ferdzsoo (#39011) üzenetére


citkar
addikt

Vannak olyan féknyergek, ahol állíthatóak bizonyos dolgok, de tény a motorjainkon valszeg nem találunk olyat.

[ Szerkesztve ]

(#39013) yodamastah válasza Ferdzsoo (#39011) üzenetére


yodamastah
őstag

Azt hogy "befog" e a fék így szoktam tesztelni. Felemeled a motor elejét, jól megforgatod a kereket úgy hogy nem nyúlsz a fékhez, és kb ilyen 2-4 teljes fordulatot forog. (leszerelt féknyergekkel sokkal többet) Ez a 2-4 fordulat nagyjából jó, kb ennyit fog minden sportmotor féke.

Ha jól megforgatod, és nem forog csak mondjuk 1/2 fordulatot vagy még kevesebbet akkor baj van. Ez sem fog még olyan nagyon hogy érezd a menet közben a fölösleges fékhatást, de itt már eléggé melegíti a fékrendszert és akkor így járhatsz: [link] (Mondjuk ez extrém, ezen a motoron határozottan nehéz volt forgatni is az első kereket annyira befogott)

Az hogy "befog" a fék létező és és nem ritka probléma, ha ilyen gyanú van foglalkozni kell vele. A megpörgetős módszer nagyjából jó tesztelni. Oka lehet sokféle, leginkább berohadt nem mozgó dugattyúk, esetleg túltöltött fékfolyadék, hibás fékmunkahenger stb..

[ Szerkesztve ]

(#39014) polimorf válasza Outlander (#39000) üzenetére


polimorf
tag

Ez nem oktató topik, így motorozni sem fog megtanulni innen senki.
Elég durván sarkítottál, de van benne igazság amit dondolsz. Az igazsághoz azért az is hozzátartozik, hogy meg kell válogatni, hogy kinek a hozzászólását veszi komolyan az ember. Van itt olyan illető(k) akinek el sem olvasom a hozzászólásait, mert nem tartom rá érdemesnek. Így nem bosszantanak az együgyű hozzászólásaik sem. Pár hozzászólásból ki lehet szúrni, hogy ki hozzáértő és ki a "mekkelek"
Válogass Te is!

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#39015) vendingo


vendingo
veterán

Ebben a pillanatban vették meg a motorom :(

Mielőtt jött a vevő kerestem a motor cuccait, pakolásztam a túra és kempingfelszereléseket, belegondoltam, hogy idén elmarad a horvát sátrazás... majdnem megszakadt a szívem :(
Kicsit bánom, hogy eladtam, mert rövidebb 1-2 ezres túrákra tökéletes lett volna, csak a hosszabb túrák keserítették meg az életem.
Most nem tudom mitévő legyek, a pénznek lenne jobb helye is mint hogy egy motorba álljon, főleg úgy, hogy évente csak 3-4x-r használom.
Szerintem a szezon hátralévő része kimarad, talán jövőre veszek valamit.
Az is tervbe került, hogy tesómmal közösen veszünk valamit, amit ő használ a mindennapokba én meg párszor elmennék vele túrázni. (Tmax 500 lenne a kiszemelt)

A vevő ma kapta kézhez a nagy motor jogsiját, remélem nem lesz gondja.
Próbaúton az első kanyarba már majdnem padkára futott vele, imádkoztam, hogy egyben érjen vissza a motorral.
Adtam neki hozzá minden tartozékát + légszűrő tisztítót, 2 liter olajat, meg egy esőruhát.

Azon kívül, hogy vesz rá egy hátsó gumit, nem kell semmit csinálnia vele jó hosszú ideig.
Kétlem, hogy a leendő motorom hasonló felszereltséggel, illetve állapotba kerül majd hozzám.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39016) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
A2-nél a 0,2kw/kg-ot mennyire nézik?
Példa. Yamaha FZR 250, 34kW, 140 kg saját tömeg, 0,24kw/kg.

(#39017) Dexar007 válasza RAiN91 (#39016) üzenetére


Dexar007
veterán

Lenyegtelen,hogy csak egy kicsit,vagy nagyon leped tul. Ha nincs a kategoriara jogsid,akkor olyan mintha nelkule vezetnel ami ha jol tudom 50 ezertol indul.
Folytsd vissza,ha tudod.

Give me your cum,bull!

(#39018) boogie84 válasza vendingo (#39015) üzenetére


boogie84
veterán

Akkor hogy mutatod meg a sisakod? :)
Milyen motor lesz a régi helyett?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39019) RAiN91 válasza Dexar007 (#39017) üzenetére


RAiN91
őstag

Csak azt hiába mondom a rendőrnek, hogy vissza van folytva, ha a papírban ennyi van.. Átpapírozni meg gondolom horror ár.

(#39020) vendingo válasza boogie84 (#39018) üzenetére


vendingo
veterán

Ha jársz sopron fele, akkor megnézheted. Tmax vagy afrika twin lesz, de lehet évekig semmi. Szeretnék végre elköltözni itthonról, és albérlet mellett nem lenne rá pénzem :-(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39021) boogie84 válasza vendingo (#39020) üzenetére


boogie84
veterán

Én albérletbe nem költözöm. Nincs értelme! Inkább félreteszem, majd kezdőrészletet fizetek belőle!

Anyámékkal lakom, van egy CBR-em, egy Miatám (még nem anyám fogait hordom), és ne legyek király? :DDD

(#39022) citkar: Bnőmet elég sokk éri! :DDD

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#39022) citkar válasza boogie84 (#39021) üzenetére


citkar
addikt

Vigyázz, nehogy sokkot okozz valakinek :)

(#39023) Archer válasza Ferdzsoo (#39011) üzenetére


Archer
őstag

Egyébként szerintem egyszerű, kicsit odahúzod a motornak pár km-en, megállsz úgy, hogy nem használod az első féket, aztán megfogod a tárcsákat. Ha hideg, akkor nem fog "feleslegesen" a fék. Hogy kicsit hozzáér, hát érjen, az enyém is hozzáér (amúgy autóknál is). Úszó nyeregnél volt nekem, hogy berohadt a csap és csere után fogott folyamatosan, na azt észre lehetett venni meg forró volt a tárcsa.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#39024) Dexar007


Dexar007
veterán

Ennyi szenvedest a tarcsafekkel..Komolyan mondom inkabb beviszem a szervizbe aztan 3 ezert kicserelik. :DDD
Olajat cserelek mast nem,az legalabb megy.

Give me your cum,bull!

(#39025) mocsanisi válasza RAiN91 (#39016) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nem fog számolgatni. Megnézi hogy 35kw alatt van vagy felett, és ennyi.

És nem, dexarnak nincs igaza, ha van jogsid de más kategóriára az nem jogsi nélküli, hanem kategórián kívüli vezetés...

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#39026) Dexar007 válasza mocsanisi (#39025) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem teljesen mindegy minek nevezzuk? En meg finom voltam a buntetesi tetelekkel is,itt mar adocsalasrol es eltiltasrol is irnak.

Give me your cum,bull!

(#39027) Polemius


Polemius
aktív tag

Bukócsövet milyen gyártmányt és honnan érdemes venni?
2002-es GSF600 N-re

(#39028) mocsanisi válasza Dexar007 (#39026) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nem mindegy minek nevezzük mert más a büntetési tétel. Meglévőtől nem tiltanak el, hanem az adott kategóriától. Példa kedvéért van egy B kat. jogsid, vezetsz mondjuk egy 1000-res gixxert. Itt nem fogják a B-det bevonni, hanem eltiltanak X időre az A jogsi megszerzésétől meg kapsz egy szép csekket. (tudtommal fix 50.000 de erre nem vennék mérget) Viszont ha mondjuk ittasan vezetsz motort, meg is van rá a jogsid, meg van B-d is, akkor ugrik mind a 2, B is, A is.
Mostmár emelték 25-ről 35Kw-ra, és ajánlanám a cikk végét:
"Néhány 25kw-os fojtással vásárolható motor a teljesség igénye nélkül:
Kawasaki ZZR250-400, Z750, Suzuki Bandit 250-400, RF 400, GSX-R 400-600,GS500, SV650, Honda CBF 500, Hornet, VFR400 – ezekből a hazai piacon is találhatsz bármikor megfelelő darabot."
Ezek közül mind több volt annó mint 25kw. Rendőr megállít, megnézi hogy 35kw alatt van vagy felett a motorod, és kész, ennyi. Teljesítményt tudod mikor fognak mérni padon egy motoron... Ha elviszed a PropTech-be vagy Ágóékhoz Fi tunerezni, vagy PC-zni...

Lényeg a lényeg, ha a forgalmiban 35kw alatti szám van, nyugodtan vegye meg a srác motort. Az más kérdés hogy az FZR tudtommal japán belpiac, azzal aztán lehet sz*pni rendesen.

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#39029) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Ha valakit esetleg érdekel, Tököl Lóerők Éjszakája. GSXR 750 SRAD vs 636 Ninja

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#39030) Bogyó bá' válasza mocsanisi (#39029) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem Tökölnek.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39031) DigitXT válasza Bogyó bá' (#39030) üzenetére


DigitXT
félisten

Az hagyján, de még csak éjszaka sincs.:DDD

(#39032) mocsanisi válasza DigitXT (#39031) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Döntők már éjszaka mentek, rossz is volt mert nem világított a pálya vége tábla. Lenéztem a km órára, látom hogy 230, mondom itt valami nem jó mert a legjobb beérkező sebességem se volt több 210-nél. Elkezdtem fékezni, aztán ilyen gumik voltak mindenhol azokat kerülgettem. Nem volt jó :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#39033) stifi


stifi
senior tag

(#39034) F1DO


F1DO
senior tag

300Km/h-val száguldozol, kiakasztva a ZX 10 R gázkarját, a szél letépne a motorról, keményen kapaszkodsz a kormányba, szorítod a nyerget és az agyad elönti a mámor, borzol az adrenalin, csak az út, az érzés és Te létezel amikor beelőz egy kombi...
:-D

[link]

(#39035) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Erről mi a véleményetek? Most jött a hírlevél, hogy az összes méretben 27.990,- helyett 20.990,-ért adják akcióban. A webshopon még a teljes áron szerepel...

Esetleg ez is ajánlott lehet? Bár nem tűnik vízmentesnek, de protektorosnak írja... :F

17.490,- helyett elvileg most csak 13.990,- lenne.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39036) Xaels válasza Bogyó bá' (#39035) üzenetére


Xaels
félisten

Az elsőt alapvetően 20k körül láttam eddig is itt-ott, de azt írják róla több helyen, hogy beázik a lábfejnél a hajlatnál ha nem kezeli le az ember rendszeresen.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39037) sziada5925 válasza Bogyó bá' (#39035) üzenetére


sziada5925
aktív tag

A bakancs protektoros, de nem vízálló, télapó napján ingyen szállítással együtt vettem 6800Ft-ért tőlük.

Üdv: Ádám

(#39038) Bogyó bá' válasza sziada5925 (#39037) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát, ha nem vízálló, akkor egyelőre (ennyiért9 nem veszem meg. Köszi mindenkinek! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#39039) polimorf


polimorf
tag

A tátrai motorozásunkról készült videó: [link]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#39040) Dexar007 válasza polimorf (#39039) üzenetére


Dexar007
veterán

Melyik vagy te?

Give me your cum,bull!

(#39041) polimorf válasza Dexar007 (#39040) üzenetére


polimorf
tag

Körszakállas. Én vagyok a piros Hondával. (amin a tempomat van) :)

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#39042) Polemius


Polemius
aktív tag

Szokott rendelni itt valaki a motoralkatresz.eu-ról?
Létezik, hogy a máshol jellemzően 3500-3800 Ft-os gyertya náluk 2800 Ft és eredeti is? NGK CR9EK

Honnan érdemes olaj- és légszűrőt, gyertyát venni?
Na meg olajat? (Motul 5100 15W50)

(#39043) DigitXT válasza Polemius (#39042) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezt a konkrét olajat én itt vettem nem is túl rég, szerintem elég jó árban.:R

(#39044) Dexar007 válasza Polemius (#39042) üzenetére


Dexar007
veterán

Tegnap jott meg toluk egy olajszuro es egy fekbetet. Atutalassal fizettem, eddig nincs gond.

Give me your cum,bull!

(#39045) Polemius válasza DigitXT (#39043) üzenetére


Polemius
aktív tag

Az tényleg jó ár. :R
És biztos eredeti, nem pancsolt valami? Az utóbbi években sokat olvasni hamis olajokról. :s

@Dexar007
Az általánoshoz képes jóval olcsóbb dolgoknál mindig attól tartok, hogy eredeti-e. Mert később sokkal drágább lehet az olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#39046) Dexar007 válasza Polemius (#39045) üzenetére


Dexar007
veterán

Passz.Ha jo hamisitvany akkor ugysem derul ki soha. :DDD

Give me your cum,bull!

(#39047) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,
Kellene egy fényező csepelen/pesten üvegszálat vágni és kijavítani a fényezést utána.
Inkább olcsó legyen mint szép! :D
:R

(#39048) Dexar007


Dexar007
veterán

Beszaras,hogy nem tudom kicserelni az elso fekbetetet.
12-es krova kulcs kell ahhoz,hogy leemeljem a tarcsarol cakk-pakk az egesz szerkezetet. 1 ora keresgeles utan talaltam egyet a pinceben. Elkezdem csavarni,nem jon.Befujom csavarlazitoval,varok egy kicsit, megint nekikezdek,erre kettetorik (!!) a krovafej. Elugrok az Obiba - termeszetesen ekkor jott a felhoszakadas ;] - veszek egy 12-es fejet 1200Ft-ert.Ezzel mar sikerult leszednem,igen am,de a felni miatt nem lehet leemelni az egesz szerkezetet,igy teljesen folosleges volt vele szenvedni. Csak ugy lehetne,ha az egeszet ketteszednem,a gond az,hogy ehhez ilyen fura 5-6 agu csavarfeleseget hasznalnak,amit sem krovaval,sem csavarhuzoval nem lehet meglazitani.Sakk-matt,hetfon viszem ugyis szervizbe,esku megnezem,hogy csinaljak. :D

Give me your cum,bull!

(#39049) vlevi válasza Dexar007 (#39048) üzenetére


vlevi
nagyúr

"5-6 agu csavarfeleseget hasznalnak"
Torx?

(#39050) -Mosquito- válasza Dexar007 (#39048) üzenetére


-Mosquito-
őstag

X@r ügy... :D Tegnap borítottam szét az első féket,még minden okés a gyári betétekkel.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.