Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) zgospel válasza Varoz (#113999) üzenetére


zgospel
őstag

A tények és a vélemény között nincs egyenlőségjel.
Te a véleményedet állítod be tényként, és olyan fake newst gyártasz belőle, mint hogy a dupla D gyűrű semmivel se jobb, meg hogy a karbon semmit sem számít, miközben ezek nyilvánvalóan hamis állítások.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#114002) Varoz válasza zgospel (#114000) üzenetére


Varoz
őstag

Leírtam, hogy ha nem jár pályára! Értő olvasás!
D gyűrű, ja, szegény Simoncellin is sokat védett. Baleset nem a csaton fog múlni, maradjunk ennyiben és egy jó sisakot csak ezért kizárni, mert nem D csat, hülyeség.
A védelem különbsége nyilván nem 0 hanem 8%, akkor mindjárt hazudtam, holott nem. Árban 100%, 8% védelemért ami vagy valós az ominózus sisaknál vagy nem. Igazad van, mit merészeltem véleményt formálni.... :U

A tömeg se egyezik, abba is köss bele légyszi! ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#114003) zgospel válasza Varoz (#114002) üzenetére


zgospel
őstag

Jó, akkor sértődj meg :D

Ez miféle érv? A D gyűrű nem a mindentől is megvédő szent grál, de egyértelműen biztonságosabb a mikrocsatnál, de akkor a te logikád mentén mehetnének a GP-ben felhajtható állú műanyag sisakkal is, az FIM minősítést meg dobják ki a kukába.
Simoncellit ketten is telibeverték, nagy tempóval, első kerékkel, közvetlenül a fején. A világon nincs az a sisak ami megvédte volna. De ez még nem jelenti azt, hogy akkor már meg se kell követelniük a maximális biztonságot, nem viccből alkották meg a feltétel és tesztrendszerüket.

Mivel a Scorpion weboldala egy információszegény trágya így nehéz megmondani hogy mik az egyéb szerkezeti és kényelmi különbségek az 510 és az 1400 között, mert semmilyen részletes leírást nem közölnek. A dupla árat nem csak a karbon anyagért fizeted az 510 és az 1400 között, szóval ez megint egy erős ferdítés.
A sima 1400 és az 1400 carbont már lenne értelme összevetni ebből a szempontból, mert ott csak a karbon héjért fizetsz extrát.

A 8%-ot a karbon és az üvegszálas kompozit szerkezetek közé írták, mint nagyjábóli átlag. A műanyag héj mégnehezebb és gyengébb. Ha már értő olvasás...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#114004) jacis válasza rayoliviero (#113983) üzenetére


jacis
nagyúr

Jól be lehettél már sózva ha ilyen időben elindultál motorozni. Anno az első motormmal (gsxr 600 k4) én is mentem fagyban is. Ma már ha megyek is télen egy kört az max pár km. :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#114005) Varoz válasza zgospel (#114003) üzenetére


Varoz
őstag

Ha nem akarsz megérteni, akkor nem, hagyjuk is inkább, mindenki azt vesz amit akar.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#114006) etnies válasza Varoz (#114005) üzenetére


etnies
senior tag

A D-gyűrű sokkal jobb, mint a gyors zár. Miért?
Mert minden esetben pontosabban, kényelmesebbre betudod állítani a pántot a D-gyűrűvel. Mikor változik a pánt kényelmes mérete? Folyamatosan. Ahogy nő a hajad, szakállad, ahogy levágod, ahogy maszkot veszel, stb. Szinte minden nap változik egy kicsit. Továbbá a gyors zár nagyobb és kényelmetlenebb, nyomja az emberek nyakát, állát, ha rendesen megvan húzva.
Ha meg nincs, akkor nem véd a bukósisak rendesen. A D-gyűrű némi gyakorlás után már 2 másodperc alatt beköthető. Nekem volt mind a kettő, már soha nem vennék nem D-gyűrűs sisakot és nem csak a biztonság miatt, kényelemben is ver mindent.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#114007) Topiccsendőr válasza Varoz (#114002) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Simoncelli nem a D csat miatt halt meg, ha a csat rajta marad, a feje szakad le. Semmi koze a D gyurunek ahhoz ami ott tortent.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#114008) MCs88 válasza Predator2 (#113990) üzenetére


MCs88
aktív tag

Csak, hogy mégjobban összekavarodj, az sem jelent semmit ha nem nyom homloknál, nekem a Shark pontosan 1 óra után nyomja ki annyira a vért a homlokomból, hogy elkezd égni/fájni :((( (bár ez még valószínüleg "javítható" egy kicsit megnyomkodva a belsejét egy kanállal)

(#114009) vendingo


vendingo
veterán

Nekem most ez a hagyományos recsegős összedugós van, utálom, annyi előnye van, hogy kesztyűben is könnyű ki-be csatolni. A D gyűrűs záródást 1000x többre tartom, biztosabbnak, és kényelmesebbnek is éreztem.

MCs88: Mostani sisakom nekem is 20-30 perc után kezdett el nyomni a halántékomnál, megnyomkodva, (minimálisan) megcsiszolva tökéletes lett.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#114010) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Haveromnak a GS500-on elég hullámos a tárcsa de a vastagsága még jó lenne igen csak.
Tudnak motor féktárcsákat is felszabályozni? Ha igen BP környékén hol?

szrk.: Ár irreleváns annak fényében egy szett tárcsa előre + hátra 100-120k. :DDD Hátra mindenképpen kerül új az első az amit ha lehet még menteni jó lenne.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#114011) Topiccsendőr válasza Micsurin (#114010) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem lehet felszabalyozni, ez papirvekony. Mekkorat ut? Kimertetek?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#114012) csongi válasza Micsurin (#114010) üzenetére


csongi
veterán

Ezeken szabályozni nem igazán lehet. 0,5mm vastag a kopás határ.
Volt ilyen gondom, szerencsére megoldás lett, a tárcsa levétel, a tartó bakok felpucolása, és a tárcsa elforgatása.
De ez szerintem ritka eset :)

(#114013) rayoliviero válasza jacis (#114004) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, már nincs türelmem kívárni a jó időt.

(#114014) jacis válasza rayoliviero (#114013) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is várom már, hogy végre jobb idő legyen.
Addig csak törlőgetem a garázsban (kb naponta :U :K)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#114015) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

debolex kawa

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#114016) csongi válasza Topiccsendőr (#114015) üzenetére


csongi
veterán

Szep munka.

(#114017) Shin Chen válasza csongi (#113979) üzenetére


Shin Chen
tag

Annyi az összehasonlítási alapom, hogy anno a CBF600 vagy Hornet esetleg ZR-7 lábtartója magasnak tűnt, így egy két óra után elgémberedtem. Ennél valamivel jobbnak tűnik az F650 CS üléspozíciója, de amíg nem mentem vele pár 100 km-t addig nem tudom megmondani.

(#113980) Micsurin
Elmondása szerint novemberben ült rajta utoljára, ránézésre hittem neki.
Kb hasonló mértékben volt sáros mint rayoliviero (#113983) vasa, csak a CS-re már rá volt száradva. Talán a rozsda is attól jött ki. (Ja igen, rozsdás is volt :( )
Tegnap viszont egy gazdás vassal találkoztam, egészen kellemes csalódás volt.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#114018) Micsurin válasza Shin Chen (#114017) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tizenéves motorok rozsda mindenhol lesz. :D Ha nincs akkor fogták finom kétezres papírral átmentek rajta és ködölték majd wd40, woálá csillog mint a nepper autó. :D

@persu: csak parasztiban amennyire otthon ki lehet, 1,5-2mm körül üthet. Érzed is fékezés közben mintha pulzálna az eleje. Cmsnl-en most találtam neki gyárit jó áron, részemről a dobjuk el vagy csináljunk órát belőle irányba noszogatnám. De ha lehet ment és olcsóbb legalább arra rávenném... A retek intercom helyett ami belföldre halál felesleges... :DDD

De érdekes több irányból is néztem és nem lapjában ment el hanem mintha asszimetrikusan kopott volna el, lapjában is hullámos.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#114019) etnies válasza Horvi (#113960) üzenetére


etnies
senior tag

Úgy tűnik, ők lesznek a befutók, gyorsan válaszoltak és van casco a motorokon, kicsi önrésszel.
Volt olyan kölcsönző, aki azt állította, hogy nem lehet casco-t kötni lopásra a bérmotorokra. Én meg nem akarok kifizetni 3-6 milliót egy esetleg ellopott motor miatt, kiestek a versenyből.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#114020) Horvi válasza etnies (#114019) üzenetére


Horvi
őstag

Nha akkor megoldódott az a lényeg :) Én is béreltem tőlük igaz csak belföldre de nem volt semmi gond. Normálisak voltak.

Egy kérdés a nagyérdeműhöz. Keresnék felvehetős(nem kialakított helyre rakható) gerincvédőt, viszont nem akarnám az egész éves költségvetést erre áldozni. Van valami ajánlható darab illetve van valakinek konkrét tapasztalata?
Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#114021) zgospel válasza Horvi (#114020) üzenetére


zgospel
őstag

Elég tágan írtad körül az igényeket :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#114022) Horvi válasza zgospel (#114021) üzenetére


Horvi
őstag

Igen én is úgy érzem így visszaolvasva :DD Akkor próbálom szűkíteni az árral, kb 50 körül szánnék rá vagy ha van valami tuti akkor kicsit többet is akár.

Hello darkness, my old friend...

(#114023) djeperto válasza Horvi (#114020) üzenetére

Dainise-n és FC moton is tart még a winter sale.
Én amúgy egy teljes felső teknőcöt hordok (főleg nyáron)
Ezt
A karrészek levehetőek

Dainise.nél már nincs sajnos... február 29-ig volt :O

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#114024) Topiccsendőr válasza Micsurin (#114018) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Indikator oraval kellene megnezni, mielott barmit vasarolnatok, mert 1.5 mm mar visszanyomkodna a fekkart is, mikozben fekezel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#114025) Shin Chen válasza djeperto (#114023) üzenetére


Shin Chen
tag

Ha ezeket a protektoringeket fel lehet venni kabát alá is, úgy nem kényelmetlen?
Mármint gondolom a kabátba épített protektoroknál nagyobb védelmet nyújt, de elfér mondjuk üres protektorzsebes kabát alatt kényelmesen?
Ezen pörgetem magam, a biztonságot egyensúlyba hozni a kényelemmel átmeneti hideg időszakokban is. (és esetleg esős időben)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#114026) zgospel válasza Horvi (#114022) üzenetére


zgospel
őstag

Velem sem biztos hogy sokkal előrébb leszel, de azért hátha :D Ajánlani nem ajánlok semmit, mert fogalmam sincs hogy más gerincvédőhöz képest milyen védelmet és/vagy kényelmet nyújt.

Ilyet vettem tavaly ősszel 38-40 ezerért (nem emlékszem pontosan) [link]
Előtte pedig ilyen volt a kabátzsebbe téve, szóval ezt váltottam le [link]

A Pro-Armor vékonyabb és szellősebb a másikhoz képest, egyáltalán nem érzem hogy rajtam van. Viszont elöl a hasamnál a pánt elég széles, ott majd lehet hogy nagyon be fog izzadni nyáron. Motoron ülve nem érezni a pántot, ha leszállok a motorról akkor felegyenesedve kicsit felcsúszik a hasam tetejére.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#114027) jacis válasza djeperto (#114023) üzenetére


jacis
nagyúr

Én ezt néztem ki magamnak most: [link]
Nyáron városba ide-oda elszaladni bőven elég lesz.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#114028) djeperto válasza Shin Chen (#114025) üzenetére

nálam nem okozott gondot eddig, persze túra kabátra. Nyáron csak ráhúzok egy szélkabátot, vagy egy motorospólót és kész.

(#114027) jacis
ez most akciósan 50e körül van, persze jóval drágább az általad linkeltnél, de a SCOTT márkanév nincs hiába rajta. A páncélzat összeillesztése, anyaga, szorítópántok...stb. lényegesen minőségesebbek. Bőven megéri a felárat, ha véletlen buksz vele.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#114029) dellfanboy válasza jacis (#114027) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ez egy tipikus tularazott s**x termek, sztem 10-el olcsobban kapsz ilyen muanyag cuccott, s**x markanev nelkul

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#114030) Horvi válasza zgospel (#114026) üzenetére


Horvi
őstag

Azért ezzekkel már beljebb vagyok :DD Most nekem is ilyenem van mint amit te váltottál a teknőspáncéllal.

(#114023) djeperto
Köszi neked is, megnézem a linkelt oldalon is hátha kifogok valami jót.

Hello darkness, my old friend...

(#114031) canniball válasza Horvi (#114022) üzenetére


canniball
nagyúr

Ebbe a keretbe már a Forcefield is belefér. Nem tudom idén lesz-e kiállítás (tavaly mintha azt ígérték volna), ott szokott lenni némi kedvezmény; vagy körül nézve a neten lehet találsz valahol valamivel olcsóbban.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#114032) Horvi válasza canniball (#114031) üzenetére


Horvi
őstag

Ez a Forcefield Pro L2K Evo egész szimpatikus és a keretbe is belefér amit szántam rá.

Hello darkness, my old friend...

(#114033) jacis válasza dellfanboy (#114029) üzenetére


jacis
nagyúr

Átküldöd a 10-el olcsóbbat?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#114034) julius75 válasza Horvi (#114032) üzenetére


julius75
aktív tag

Vedd innen, a szállítás +2300,- és 5 nap....
[link]

[ Szerkesztve ]

(#114035) Horvi válasza julius75 (#114034) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen innen még olcsóbb szállítással együtt is :R

Hello darkness, my old friend...

(#114036) F1DO válasza Topiccsendőr (#114015) üzenetére


F1DO
senior tag

Régi motorok kívánatosabban vetélkedőbe nevezném:

(#114037) dellfanboy válasza jacis (#114033) üzenetére


dellfanboy
senior tag

nem. inkabb kozkincse teszem, es akkor olcsobb 10-el ha webshoprol rendeled, boltbol csak 7.9k [link]
kinabol meglenne sztem megolcsobban, bar abban mas fog segiteni, mert annyira nem vagyok penge

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#114038) Topiccsendőr válasza F1DO (#114036) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egy jo v4 a motorelic-tol? :D


[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#114039) zgospel válasza dellfanboy (#114037) üzenetére


zgospel
őstag

Kapott ez egyáltalán bármilyen minősítést? :D
Inkább downhilles bringás felhasználásra gyártott cuccnak tűnnek ezek, mint motorosnak.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#114040) canniball válasza Horvi (#114032) üzenetére


canniball
nagyúr

Azzal viszont számolj ha ezt választod fázni nem fogsz benne, főleg hason, főleg nyáron (bár akkor úgyis bármibe belesül az ember). Hűvös időben viszont ez pont jól jön.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#114041) dellfanboy válasza zgospel (#114039) üzenetére


dellfanboy
senior tag

meglepodnek, ha le tudna hozni akarmilyen tesztet hiba nelkul ;]

(amugy pont a hetvegen neztem vmi DH versenyt yt-n talan maribor? VK kupa futam. sisak, terdvedo-n kivul nem sok cucc volt az embereken, foleg a lab nem vedelme volt meglepo szamomra, ehez kepest az mx/enduro beoltozve veszelytelen ;)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#114042) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#114038) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez még a cb500 blokkjával is kéne. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#114043) Shin Chen válasza djeperto (#114028) üzenetére


Shin Chen
tag

Okés köszi, ezt eddig nem vettem számításba :R

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#114044) canniball


canniball
nagyúr

A sógorokhoz látogatóknak egy hír:
Csökkennek a sebességhatárok az osztrák autópályákon

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#114045) Micsurin válasza dellfanboy (#114037) üzenetére


Micsurin
nagyúr

12-14k Kínából is. És most nem igazén fog neki megjönni vagyis lutri, van aki szállít van aki nem meghalt a logisztika kb.

@persu: Okés, holnap kiméreti a srác. Menthető esetleg? :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#114046) Lomha 8V válasza Micsurin (#114045) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Hétvégén, Sioagárdon láthattalak?

(#114047) Micsurin válasza Lomha 8V (#114046) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hétvégén nem mentem, még várja a gumizást. :)

Horvi: Lidi vagy Aldiban vettem tavaly Crivit vesemelegítőt keresd majd ha lesznek motoros / biciklis cuccok. Elég jó minőségű és csak pár ezer ft volt.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#114048) Horvi válasza canniball (#114040) üzenetére


Horvi
őstag

Ha derék tájon jobban melegít az nem probléma úgy is kelleni fog :DD

Hello darkness, my old friend...

(#114049) runner 125 válasza Topiccsendőr (#114015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép munka, meg tudom értékelni a fém munkába rakott komoly munkaórákat, de nem értem h miért nem műanyagból / karbonból készült az elemek jó része. Így vagy 10x akkora tömegű is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#114050) V.Stryker válasza Micsurin (#114047) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

BP-en a XVIII kerületi Lidlben még ma is láttam egy pár vesemelegítőt. (Méta utcánál ami van, a körforgalomnál.)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.