Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) Geresics válasza veze (#106999) üzenetére


Geresics
addikt

Nagyobb széllökés simán - de ez függ attól is, hogy mennyire terhel alapból a motor a sztenderre. Láttam már ilyet, nem is egyet...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107002) Geresics válasza Lomha 8V (#106947) üzenetére


Geresics
addikt

Haveromnak ma napközben volt kis ideje, és ránézett.
A csúszka volt beragadva, konkrétan tökig, alig bírta kifeszíteni, de most be van zsírozva és faja, sőt, a fékkar is sokkal jobb lett, már nem lehet behúzni teljesen! (Eddig azt hittem, ezt csak a fémhálós fékcső fogja megoldani.)

Bármihez nyúlunk ezeken a motorokon, meg kell állapítanunk, hogy egy még nálam is fakezűbb nyúlt eddig hozzá! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107003) vendingo válasza Geresics (#107001) üzenetére


vendingo
veterán

Bátyámnak naponta borogatta Londonban a szél a vespáját, amikor rajta volt a ponyva is.
Enyémet csak apukám borogatja. 90-nel betakartam, pár apróbb karc lett a mocin, ami pár perc polírral ki is jött. Apukám a pincébe döntötte el, mert nem bírta megtartani, sérült majdnem minden baloldali idom, bukókeret, rendszámtábla, sárhányó... :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107004) Horvi válasza Geresics (#107002) üzenetére


Horvi
őstag

Hát igen a csúszkát nem árt zsírozni mert jól össze tud ragadni.
De nézd a jó oldalát, ennél akkor már csak jobb lehet :DD

Hello darkness, my old friend...

(#107005) KoVee84 válasza veze (#106999) üzenetére


KoVee84
senior tag

A cbf500 jó motort, te kevered az sv650-nel!

;]

(#107006) vendingo válasza KoVee84 (#107005) üzenetére


vendingo
veterán

Az sv jó motor arra amire szánták. Én imádtam, pedig nagyon nem arra használtam amire kellett volna. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107007) Geresics


Geresics
addikt

#MotorosVandor
MotoVlog@Budapest

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107008) -Mike- válasza Geresics (#107007) üzenetére


-Mike-
addikt

Lehetne kicsit hosszabb, este 3perc alatt kurva nehéz lesz elaludni. :D

(#107009) csoki46 válasza Geresics (#107007) üzenetére


csoki46
aktív tag

Az a kormány neked ebben a pozícióba tényleg kényelmes? Ránézésre nehéz elhinni :)

(#107010) runner 125 válasza Geresics (#107007) üzenetére


runner 125
nagyúr

"..pestiek, nem beszélem én ez ő nyelvüket"

Az inkább egy béjemwés. :D 99%-uk vidéken is ilyen. Előzékennyel én még nem találkoztam.

csoki46

Hm, tényleg furcsa. De nem lehet h csak az optik torzít? Vagy éppen az optika torzításának utólagos javításától tűnik olyannak, mint ha pont ellenkező irányba csámpásodna a két kormányvég? :D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#107011) zgospel válasza Geresics (#107007) üzenetére


zgospel
őstag

A körforgalmas rész miatt megérte kattintani.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#107012) vlevi válasza Geresics (#107001) üzenetére


vlevi
nagyúr

Múltkor Hollandiában fújt egy kicsit a szél, húgom küldte a képet.

(#107013) Geresics válasza -Mike- (#107008) üzenetére


Geresics
addikt

Na ne mond nekem, hogy 3 perc alatt nem tudsz elaludni ezen? :F :DDD

(#107009) csoki46
Amíg nem írtad, fel sem tűnt, hogy hogy néz ki a képen! :DDD
A valóságban nem így áll, a kamerát átállítottam szélesebb látószögre, és szerintem annak a torzítása látható a képen...

(#107010) runner 125
Az Akrának olyan hangja volt DBKiller nélkül, hogy Pécsett még a BMW is kiment előlem a külső sávba! ;]

(#107011) zgospel
A videóból ugyan kivágtam, de elgondolkodtam, hogy utánamegyek, és 1mp múlva el is indultam utána, csak épp nem váltottam vissza, így lefulladt a motor, én meg majdnem el is b@szódtam, szóval inkább elengedtem a dolgot (behind the scenes) :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107014) Lomha 8V válasza Geresics (#107002) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Jah kérem, azt illik ellenőrizni mikor betétet cserélünk. 2-es alá. 😁

(#107015) canniball válasza Geresics (#107007) üzenetére


canniball
nagyúr

"A MotorosVándor Budapestre meeegy."
Perveeerz! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#107016) Geresics válasza Lomha 8V (#107014) üzenetére


Geresics
addikt

Jó, hát nekem ez volt az első! :DDD

(#107015) canniball
Hülye! 😁😁😁

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107017) HoaryFox válasza Geresics (#107007) üzenetére


HoaryFox
őstag

Áh, a jó kis Dunaújvárosi körforgalom. Ott engem is rendszeresen el akarnak csapni :)

A munkahelyemet (Hankook gyár) jól megnézted? :DDD

Szerk: Ja, és ha jól tudom kerékpársávon nem, buszsávban nyugodtan mehetsz motorral.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#107018) etnies válasza HoaryFox (#107017) üzenetére


etnies
senior tag

Általános közlekedési szabály, hogy a körforgalomban annak van elsőbbsége, aki régebb óta a környéken lakik.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#107019) Sátán44 válasza Sátán44 (#106952) üzenetére


Sátán44
addikt

Találtam egy pesti bontóban olajteknőt, ma vagy holnap megérkezik. Remélem ezzel véget ér ez a kálvária.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#107020) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Első defektem meg is érkezett. Reggelre a garázsban a hátsó kerék kilapult - találtam benne egy izét, ami kiszúrta (még benne van, nem vettem ki).
Mi a megoldás?

(#107021) imibogyo válasza Mentolka (#107020) üzenetére


imibogyo
veterán

Felfújni és ha "tartja a nyomást" (értsd nem 1 perc alatt enged le), akkor csigatempóban első gumishoz betérni, majd én vennék is egy új gumit (legalábbis én nem bíztam a javítottban, bár nem volt rá okom, de addig jó volt amit elugrottam gumit venni, majd vissza a gumishoz cserére). Valamilyen fújó alkalmatosságot viszont vigyél magaddal az útra. Anno a hasonló "kalandom" során 2-3x is meg kellett állni fújatni, mire elértem a gumishoz. Baromi jól nézhettem ki lábpumpával a hátamon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#107022) Jakab66[hun] válasza Mentolka (#107020) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Osztom az előttem szóló véleményét. Javíttasd meg, füstöld le, mehet rá az új. ;]

Gipsz Jakab

(#107023) Mentolka


Mentolka
senior tag

Köszi!
Nem akartam még újat venni, de ha muszáj...

(#107024) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Help.

Ha csak egy motorblokkot akarok vásárolni, elég oda egy alap Motor adásvételi szerződés, és a nem létező adatokat pl kihúzzuk? ami megvan azt pedig kitöltjük, majd 2 tanú.
Értelem szerűen nincs alvázszámom,se rendszámom, se műszaki érvényességem, stb stb.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#107025) Geresics válasza Tamás9x (#107024) üzenetére


Geresics
addikt

A választ én ugyan nem tudom, de a helyedben felhívnám a kormányablakot, ott kb. 4,5 perc alatt megmondják a 100% jó választ! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107026) pocokxx válasza Geresics (#106969) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

ThiEYE t5 lett, vámmentesen átcsorgott, így 20 körül megúsztuk. Egy felhajtható sisakra lenne rakva, de apu tart tőle, hogy onnan leesik. Kormányt biztosabbnak érezné, csak hát kérdés, hogy ott mennyire remegne.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#107027) Geresics válasza pocokxx (#107026) üzenetére


Geresics
addikt

A puding próbája az evés. Tegyétek fel a kormányra, ha nem jön be a látott kép, még mindig ráértek ragasztgatni a sisakra! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107028) pocokxx válasza Geresics (#107027) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, ezt kéne, csak nincs hozzá kormánykonzol... Lehet oda máshogy rögzíteni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#107029) HSM válasza Mentolka (#107023) üzenetére


HSM
félisten

A csere a biztos, de nálam pl. a javítás is teljesen jól megoldotta, főleg városi szaladgálásra teljesen jó volt, de végül a nem tervezett 4000km autópályát is szó nélkül bírta. Azt javaslom, a gumissal tárgyaljátok meg, mit javasol, sok múlik azon, milyen a lyuk és hol.

(#107030) zolee5016 válasza HSM (#107029) üzenetére


zolee5016
őstag

sok múlik azon, milyen a lyuk és hol.
És ez milyen igaz az élet más területein is ;] :C

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#107031) Mentolka válasza pocokxx (#107026) üzenetére


Mentolka
senior tag

Nekem a sisak (Schubert C3 - felhajthatós) tetején van a ThiEye, és eddig nem akart leesni (top speed 170km/h). Viszont már szívesen elcserélném, mert nekem húzza hátra a fejem. Most TomTom Bandit-ot nézegetek.

(#107032) Chris0321 válasza Tamás9x (#107024) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.

Nekem ezt adták, hogy erre használjam.

(#107033) pocokxx válasza Mentolka (#107031) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, ez a másik, amitől tartanék: Egész napos túra végére elfáradhat a nyaka... Főleg így, hogy azért nincs hozzászokva/edződve ehhez. Hát még, ha kamerának is ellen kell tartani...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#107034) -Mosquito- válasza pocokxx (#107033) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hol lesz olyan hely ahol mondjuk reggel 9-től du 6-ig egyfolytában videózol? Másik, ha nix power bank és 32-64GB a kártya,akkor biza meg kell állni 2-3 óránként. Szél nagyobb tempónál lesz esetleg zavaró,de szerpentinen/látvány úton tuti nem.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107035) pocokxx válasza -Mosquito- (#107034) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nyilván ezek még kérdések lehetnek. 128as a kártya, és tervben van powerbank is. Bár én is próbálom lebeszélni a folyamatos videózásról. :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#107036) etnies válasza pocokxx (#107026) üzenetére


etnies
senior tag

A fejes ragasztótól ne félj, ha 3M,az megfogja akkor is, ha csak félig van rajta. Nem régen dobtam el a régi bukómat, kézzel nem tudtam letépni, annyira megfogta.
Kormányra rakni nem jó, forog.
Ez egy nagyon jó mount, nekem nagyon bevállt

"önmagam hite vagyok magamban"

(#107037) -Mosquito- válasza pocokxx (#107035) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hová lesz a guri?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107038) pocokxx válasza -Mosquito- (#107037) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Csíksomlyó a cél a Balaton nyugati partjától. :)
Köszi a tippeket! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#107039) -Mosquito- válasza pocokxx (#107038) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az útvoltotokat nem ismerem és azt sem tudom mennyire akartok tartalmas videókat készíteni. Pl ha autópályás szakasz fel sem tenném a kamerát vagy olyan útvonal ami érdektelen. Előtte azért körbenéznék a neten/térképen mi/merre érdekes és azokon a részeken készítenék videókat. Déva,Vajdahunya,Trasalpina (jelenleg ~1,5-2M hó van [link] ) Transzfogaras,Sovata,Parajd,Bucsin,Törcsvár,Békás szoros itt biztos videóznék ill. amire van idő.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107040) -Mike-


-Mike-
addikt

(#107041) Jakab66[hun] válasza -Mike- (#107040) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Ezt nem fogom megérteni. Befordul elé, és megáll a sávban. Majdnem 2msp ott áll, mikor csattan a motor. Ha nem áll meg, hanem úgy lendületből befordul átért volna. Tipikus hétvégi sofőr. Figyelmetlen, aztán mikor baj van becsukott szemmel áll a féken. (Mondjuk a csatt után is rajta hagyhatta volna a lábát, akkor legalább a másodiktól megkíméli szerencsétlent.)

Gipsz Jakab

(#107042) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Motoros farmerben inkabb cordura szövésű,vagy kevlár betétes? Nem tudom melyik jobb.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#107043) -Mosquito- válasza -Mike- (#107040) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Igen,Vfr 1200 amit Runner és Ferdzsoo is hajt.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107044) vendingo


vendingo
veterán

Mi lehet az oka annak, hogy itthon nem népszerűek a royal enfield motorok? Angliában jó párat láttam. Tudom, India a fő célcsoport, de attól még lehetne itthon is. Hahun gyakorlatilag 1-2 eladó példány szokott lenni, de perpill egy sincsen.
A Himalayan változatot megbírnám szokni, igazi kis kalandmotor.

Most nézem, németeknél kapható, és nagyon baráti az ára. 4700€ az új.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107045) Grillo válasza vendingo (#107044) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez volt az, aminek a reklámfilmjében, ugratás közben konkrétan letört a lábtartó, nem?
Angliában gondolom az ottani nosztalgia faktor miatt él meg. Nekem is tetszik, de minőségre olvastam kérdéses dolgokat.

(#107046) Geresics válasza vendingo (#107044) üzenetére


Geresics
addikt

411 ccm, 182 kg, 24.5 LE@6500RPM.
Ha ez nem volna elég, még az anyagok is silányak.
Gondolhatnánk, hogy de legalább megbízható, de nem.
Gondolhatnánk, hogy biztos a Himalája hegyeire, és zordságaira van kitalálva, de nem. Néztem videót, ahol több motorral mennek Indiában fel a hegyre, és mindig ez szart be először.

Kb. MZ feeling az angoloknak. Szar, de nosztalgikus...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107047) vendingo válasza Geresics (#107046) üzenetére


vendingo
veterán

A teljesítménye engem nem érdekel.
De most hogy mondod, ahány kalandmotorost néztem és ilyen motorral volt, minden videóban bütykölt valamit rajta. Gondolom indiában meg annyi ilyen szaladgál, hogy a zöldségesnél is van hozzá alkatrész.

Amúgy elvettétek a kedvem tőle.... Pedig tetszik formára.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107048) dellfanboy válasza vendingo (#107044) üzenetére


dellfanboy
senior tag

roviden 1 f*s, es ahhoz kepest draga

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#107049) vendingo válasza dellfanboy (#107048) üzenetére


vendingo
veterán

Nem ismerem a márkát, Angliában láttam őket, kiállításon egy dízel változatot, meg egy púposra pakolt túrázót Horvátországban. Ennyit tudtam róluk, meg hogy gyengék.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107050) etnies válasza vendingo (#107049) üzenetére


etnies
senior tag

Fos, itt Angliában sem veszik komolyan ezeket, szerintem az itteni indiai migránsok veszik.

"önmagam hite vagyok magamban"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.