Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108001) emre


emre
veterán

Köszi mindenkinek! :R

Majd meglátom mit tehetek, mert szerintem a bagós az bagós is marad, legfeljebb tünetmentes mint a pillanatnyilag absztinens alkoholista. Az elektromos nem jáccik. Most még kb. egy hónapig nagyon rá fogok érni hogy átgondoljam, de a kényszerű unatkozás nem a szándéknak kedvez.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#108002) Geresics válasza emre (#108001) üzenetére


Geresics
addikt

"a bagós az bagós is marad"
5 éve nem dohányoztam már, mikor utoljára cigivel álmodtam! :D
...álmomban el is szégyelltem magam, hogy hogy lehetek ilyen hülye, hogy ennyi idő után rágyújtok! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108003) z123456789 válasza Geresics (#108002) üzenetére


z123456789
addikt

Na, ez érdekes, mert én világ életemben egy slukkot nem szívtam, sosem próbáltam ki, de ha 10x nem álmodtam életemben azzal, hogy jólesően cigizek, és a füstnek kellemes, finom illata van, akkor egyszer sem. Visszatérő álmom. Az életben, meg kb egy cigire sem tudom azt mondani, hogy jó az illata, sőt mi több, kifejezetten rosszul vagyok, ha mellettem szívják. Kivéve a buszsofőr talpas symphoniája volt jó illatú, mikor általános iskolás voltam, és szívta a buszon is, mint az állat. :D Pipa, és egyéb ízesített füstöket még akár kellemesnek is mondhatom. Elgondolkodtam, hogy napi "egydobozcigit" félreteszek én is magamnak, lehet jövőre tudnék egy jáccis krosszmotort venni. Mennyi is egy doboz cigi? Mondjuk valami Lucky Strike, az olyan menő a második világháborúban a katonák sisakjában. :D

[ Szerkesztve ]

(#108004) baboss válasza z123456789 (#108003) üzenetére


baboss
őstag

Hát én nem kávézok, nem iszok alkoholt, akkor most annak az árát is rakjam félre havonta ? :Y

(#108005) Vismajor01 válasza baboss (#108004) üzenetére


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

B125 jogsi után egy KTM Duke 125 a cél, főleg budapesti használat, főleg város. Van vkinek tapasztalata a géppel? 1 év 50-es robogó után lenne, gondoltam hajtom ezt egy évig gyakorlásképp és utána akár duke 390.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#108006) emre válasza baboss (#108004) üzenetére


emre
veterán

persze, én abból veszem a cigit :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#108007) z123456789 válasza baboss (#108004) üzenetére


z123456789
addikt

Itt most cigiről volt csak szó. Ezeknek az árát én is félre tudnám rakni, mert egyikkel sem élek, szintén. :D
A csokoládé...na abban még lenne is kihívás. XD

(#108008) baboss válasza emre (#108006) üzenetére


baboss
őstag

:R :C

[ Szerkesztve ]

(#108009) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Egy kis érdekesség:

Gipsz Jakab

(#108010) Geresics válasza Jakab66[hun] (#108009) üzenetére


Geresics
addikt

Elég mokány! :C
Elektromos kis motor gyerekeknek? Mit lehet róla tudni?
(Jövőre tervezek venni valamit a fiamnak, de eddig Yamaha PW80-at néztem! Van valami Suzuki is, de annak még nem mentem utána...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108011) Micsurin válasza Jakab66[hun] (#108009) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Gaboman érkezőben 3..2...1...! :)
Valami hasonló nagyon jó lenne neki.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108012) Jakab66[hun] válasza Geresics (#108010) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Igen, elektromos. Sajnos még semmit sem tudni róla, próbagyártás megy, meg a tesztelgetés. Nem tudom mikorra várható a piacra. (Viszont látom az értelmét, ha olcsóbban tudják majd adni mint az 50sx-et)

Gipsz Jakab

(#108013) Gaboman válasza Jakab66[hun] (#108009) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tudod te hogy mi kell a népnek! :C
Vagány gép, gyerekeknek mennyire jó lenne már! :K

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108014) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Hol érdemes nézni dobozra rácsot? Olyasmit mint a képen van. Tényleg kénytelen leszek 25k-t kiadni egy ilyen szaré? :Y

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108015) Micsurin válasza V.Stryker (#108014) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szerintem ez akár otthon legyártos. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108016) Geresics válasza Micsurin (#108015) üzenetére


Geresics
addikt

Azért azt a folyamatot végignézném! 🤣🤣

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108017) Kiki18 válasza V.Stryker (#108014) üzenetére


Kiki18
őstag

Ugyanígy állok a blokkot védő bukócsővel.
50k még külföldről is! :D

(#108018) emre válasza V.Stryker (#108014) üzenetére


emre
veterán

Milyen dobozra kellene?
Bátszi motornál nézz körül.

(#108017) Kiki18

És a kicsit régebbi típusokhoz nem is lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#108019) Micsurin válasza Geresics (#108016) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem csak Tescos 220-as hegesztő van, egy kis kézűgyeséggel igenis kivitelezhető.
Beépített szekrényt és fenyő szekrényt is az Ikeában veszünk csak? :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108020) emre válasza V.Stryker (#108014) üzenetére


emre
veterán

Tegyél rá Simson schwalbe csomagtartót, ennél olcsóbban nem fogsz találni semmit sem, esetleg robogós cuccok között lehetne még körülnézni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#108021) Geresics válasza Micsurin (#108019) üzenetére


Geresics
addikt

a csőhajlítás nem egy egyszerű dolog ám! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108022) Micsurin válasza Geresics (#108021) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem csak hajlított cső rács lehet esztétikus...
Egy trapéz alakú rács trapnit nem egy rakéta cucc összerakni és szépen megcsiszolni, fújni esetleg rálakkozni.
Nagyon vékony lapos vasból két szélső ívet meglehet hajlítani, hozzá a keret már gyerekjáték és a belsejébe meg mehetnek a rudak de kb végtelen plusz egy variáció.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108023) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok.

Lenne egy hülye kérdésem, vettem ma egy sisakot (egy komolyabb rollerhez), és a plexin van 2 lyuk ami be van csavarozva, és belül olyan mintha rá lehetne akasztani valamit, ez mi célt is szolgál?

(#108024) vendingo


vendingo
veterán

Kész lett a mocim, el is hoztam.
~135k lett a vége, de megérte. A hátsó teló most vasalja az utat, a lánc nem morog, a váltó vaj puhán jár. Holnap megyek is vele siófokra, ahol első dolgom lesz állítani a láncon. Végre mehetnék egy jót, hajnalba indulok, erre nem szabad csapatnom neki, hogy ne kúrjam szét az új láncot egyből az elején.
Rákérdeztem a szerelőnél, hogy mi mindent kéne cserélni az OT vizsgához, közölte, hogy majd pár csavart kicserél korhűre, aztán nagyjából meg is vagyunk :)
Kipufogót kell visszatenni, modern vackokat (voltmérő...stb) eltávolítani, de semmi extra nagy beruházás nem lesz. Még utánanézek, hogy fékbetét maradhat-e másfajta, mert az biztonsági berendezés része, annál nem szoktak annyira szigorúak lenni.
Most örülök, mert jövő év elején elvileg megy majd vizsgára. Már a 30 év megvan, de sajna csak rákövetkező évben lett forgalomba helyezve. Legeslegelső szériás RD04.

B-L-A-C-K pinlock előkészítés.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108025) zolee5016 válasza B-L-A-C-K (#108023) üzenetére


zolee5016
őstag

Függöny ja nem!!!!
Bocsi Black 😊
Régen láttalak a fórumon

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#108026) emre válasza B-L-A-C-K (#108023) üzenetére


emre
veterán

Valszeg pinlock előkészítés, páramentesítésre szolgál.

(#108021) geresics és
(#108022) Micsurin

Mielőtt legyártjátok hozzátenném, hogy nem véletlenül nem elterjed megoldás a dobozra csomagtartó, a nagy gyártók közül is csak némely típusra lehet szerelni, szóval annak ellenére hogy keresgéltem én nem nagyon javaslom a felszerelését.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#108027) V.Stryker válasza emre (#108020) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nagy Shad doboz tetejére kéne. Tudom, hogy lehetne csinálni, van is hegesztőm, de nem érzek rá késztetést. Főleg a görbített részekhez. :)

Amúgy lehet, hogy lesz kisipari gyártás, mert aki az oldalkonzolomat gyártotta, az pont azt mondta,hogy már annyian kérdezték, hogy lehet rááll arra is, csak ki kell találja, hogy hogy lesz az vállalható minőség.

Amúgy nem kell sokat tartania, csak pl. a hálózsák és sátor elég sok helyet foglal a dobozba (sátor be se fér), viszont alíg van súlyuk. Jó lenne azokat oda gumipókozni.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108028) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Köszi skacok, szóval nekem ez felesleges, érdemes kicsavarozni azt a sz@rt?

(#108029) vendingo válasza B-L-A-C-K (#108028) üzenetére


vendingo
veterán

Akkor befolyik a víz, bemegy a huzat....

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108030) tboldi válasza B-L-A-C-K (#108028) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha akarsz két kis lyukat, akkor hajrá! :D

(#108031) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Azt hittem plusz szellőzésnek jó... ;]

Köszi. :R

(#108032) baboss


baboss
őstag

A felpróbált motoros ruházathoz találtam sisakot, véletlen a fejemen is maradt.


Kamera, bluetooth kommunikáció be is lett építve. A Lidli-s bukósisak után nagyon kényelmes, és könnyű. Felnyíthatót akartam, de azt mondták, hogy a zárt biztonságosabb és csendesebb.

[ Szerkesztve ]

(#108033) vendingo válasza baboss (#108032) üzenetére


vendingo
veterán

Én nagyon szeretem a felnyitható állú sisakomat. Ebben a mostani kánikulában megfizethetetlen. Közlekedni nem szoktam felnyitva, de öltözködéskor, készülődéskor, tankoláskor nagyon praktikus. Mit nem adtam volna egy felnyithatóért a dohányos időszakomban. Balkánon rendszeresen cigiztem menet közben, baromi kényelmetlen volt hagyományos sisakban. :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108034) baboss válasza vendingo (#108033) üzenetére


baboss
őstag

Felnyitható volt az előző nekem is, de húzósnak éreztem a tömegét, amiben nyilván szerepet játszik, hogy a felnyitható eleje elég nehéz, így amikor oldalra nézünk, van lendülete. Mire hazaértem 50km bele is szerettem az új sisakba, pont megfelelő a mérete, Felpróbáltam még másik 3 sisakot, volt közte felnyitható is,de végül a Blade 2 volt a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#108035) vendingo válasza baboss (#108034) üzenetére


vendingo
veterán

A lényeg, hogy neked jó legyen.
Ja, súlyra nehezebb, de menet közben nem érzem, mondjuk nekem van napellenzőm, néha az is bezavar. Sebaj, legalább trendi vagyok, végre tudtam olyan sisakot venni, ami passzol a motoromhoz. Ez régi vágyam volt már :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108036) baboss válasza vendingo (#108035) üzenetére


baboss
őstag

A ruhához kell vennem az új motoromat jövőre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108037) etnies válasza emre (#108001) üzenetére


etnies
senior tag

Ez nagyon off: 13 évig cigiztem napi egy dobozzal, 11 éve hhagytam abba. Azóta nem bírom a szagát se, ha dohányos helyre megyek, utána megy minden a mosásba azonnal, hajat is mosok, mert ha nem akkor érzem a szagát napokig.
Leszokni kurva nehéz (bár tesóm szerint könnyű, neki minden évben sikerül), csak akaraterővel megy. Aki tapaszott vagy "ma egy szállal kevesebbet", vagy akármit használt, az később visszaszokott, akár évekkel később.
Én sokáig gondolkoztam rajta, majd egy csütörtök reggel úgy döntöttem, hogy most. Nem volt tervezve, egyszerűen csak úgy éreztem, megtudom csinálni. 2 hétig megőrültem, lementem a cég elé kézben a cigivel, csak nem gyújtottam meg. 3 hónapig még hiányzott, 6 hónap után éreztem, hogy sikerült. A megspórolt pénzből lizingeltem az első motorom, CG125-t.

Azóta úgy érzem, hogy életem egyik legjobb döntése volt, szóval csak hajrá, megfog változni az életed, ha sikerül.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#108038) Geresics válasza etnies (#108037) üzenetére


Geresics
addikt

jajj, amit korábban elfelejtettem: az ízek! :C
Durván megváltozik az ízlelés! Sokkal kifinomultabban éreztem az ízeket fél év után, mint amíg dohányoztam! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108039) etnies válasza Geresics (#108038) üzenetére


etnies
senior tag

Így van, az ízek és szagok: újra éreztem a bokrok és virágok illatát.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#108040) z123456789 válasza etnies (#108039) üzenetére


z123456789
addikt

Tegnap meg is nyitottam a "nem cigizek és az árát félrerakom" perselyt. :D Heti három dobozzal számoltam magamnak. Ezzel csak az a bajom, hogy így nagyon lassú lesz a gyűjtögetés...azt hiszem rá kell szoknom a napi egy doboz cigi árára. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108041) z123456789 válasza baboss (#108032) üzenetére


z123456789
addikt

MT sisakok nagyon tetszenek nekem. Páromnak az van, nekem AGV, de néha néha, mikor rövid útra megyek, szerelőhöz, vagy mit tudom én, akkor elkunyerálom tőle. :D Egy a fejméretünk.
Jó választás volt részedről is szerintem. :K
Az idénre beújítottam egy kesztyűt. 70° a márka neve, és az MT égisze alatt fut. Eddig tetszetős. Finom anyag, de állítólag ugyanolyan vastagságú, mint merevebb társai. Majd kiderül.
Ja mert amúgy végül az RMC-vel nem jutottam dűlőre, és kb 1 hónap után kaptam vissza a pénzem. :D

[ Szerkesztve ]

(#108042) Geresics válasza z123456789 (#108040) üzenetére


Geresics
addikt

szokjál le napi 2 doboz cigiről inkább, úgy előbb eléred a céljaid! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108043) z123456789 válasza Geresics (#108042) üzenetére


z123456789
addikt

Az durva azért...abba lehet belehalnék mielőtt elérném a krosszmotor árát. :D 1 doboz az manapság olyan átlag szerintem, én meg mindig mindent túltolok, szóval szerintem a másfél doboz jó lesz. :D Az is mennyi? 2000 naponta? :D

(#108044) Bogyó bá' válasza z123456789 (#108043) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én sajnos már 40 éve dohányzom, kb. 20 éve napi 20-22 szálat (régebben a duplája is elfogyott...). A költségei még úgy is magasak, hogy 10 éve magamnak sodrom - így havi 20 ezerből mindig kijövök.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#108045) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ennyi bagóst... kawas haverunktól is azért kapunk agyfszt a baráti körrel mert ha megállunk már veszi is elő a dobozt és mindenki rá fog várni, mivel ő szépen elszív egy két szálat majd utána méltoztatik elhúzni WCre vagy tankolni... :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108046) Vismajor01 válasza z123456789 (#108043) üzenetére


Vismajor01
addikt

En sose vennek cigis penzbol motort, havi 2 max 3 doboz fogy el :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#108047) Kiki18 válasza z123456789 (#108040) üzenetére


Kiki18
őstag

Én minden nap mikor hazamegyek kidobom az aprót, és havonta-kéthavonta összejön 30-40k közötti összeg. Én spec ezekből vásárolgattam be a motoros cuccomat és újíttattam fel a motoromat is egy év alatt. :K

Hál' égnek nem dohányzom ,és most már nem is fogok..nincs nekem ennyi ablakon kidobható pénzem. :DDD

(#108048) Geresics


Geresics
addikt

Srácok, szükségem volna egy kis segítségre!
A csapat tök jól áll, csak épp még be kell hangolnunk a robogót, ami pár órát vesz igénybe. Viszont a pályára menni már nem lehet, és Kakucson is rendezvény van!
Tudtok olyan helyet, ahol tudunk próbálgatni? Nyilván egy forgalomtól elzárt terület volna a legjobb, de ilyen nyilván nem lesz!
A lényeg, hogy Kecskeméten valami nagy betonos placc kellene!
Lécci-lécci-lécci-lécci-lécci! :R

Tesco parkoló és hasonló nem jó ilyenre, mert a motorra szeretnénk figyelni, nem arra, hogy hányan akarnak megölni, mert nem ismerik a jobbkéz szabályt!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108049) ath válasza Geresics (#108048) üzenetére


ath
senior tag

én a két körforgalom között mennék mint a meszes: [link]
hogy haladtok?

(#108050) Geresics válasza ath (#108049) üzenetére


Geresics
addikt

Ha jól tévedek, akkor ott most útépítés van, szóval esélytelen. :(

Tök jól, ha megtaláljuk a beállításokat (márpedig Persu és a cimborám mindketten eléggé vágják már a témát), akkor piszok erős a gépünk! :K
Zgospel még péntek este kap egy verést, mert nem jött el az egyetlen edzésre, én pedig mert lassú vagyok aszfalton az esés óta, de utána már minden simán megy majd! :DDD

GYERTEK SZURKOLNI, vagy csak simán találkozni!
A csapat neve Petrol Circus, gyertek, és pacsizzunk! Lehet ez egy nemhivatalos topiktalálkozó is! :D
Könnyű lesz minket megismerni, csak ne a bemutatkozóban látott arcokat keressétek! Persu szakállas, én nehéz erős vagyok, Zgospellt pedig még nem látta soha senki! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.