Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) tboldi válasza #79335424 (#61200) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igazából semmilyet, de mondhatod nyugodtan mindkettőt. :D

(#61202) #79335424 válasza tboldi (#61201) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az ábra alapján nekem a majom + köszörűkő -design ugrott be. Sajnos, csak ez a válasz van, mert az előző hsz. -emnél, az "udvarias válasz" kifejezéshez is már szótárt kellett használnom. :)

(#61203) tboldi válasza #79335424 (#61202) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sejtettem. :)

194 cm és 114 kg vagyok most, szerintem kevés olyan motor van, amivel abszolút nem lenne ilyen a design. :D Egy Honda MSX125-ön megnézném magam szívesen. :DDD

(#61204) #79335424 válasza tboldi (#61203) üzenetére


#79335424
törölt tag

Talán jobban járnál, ha BMW -s lennél. Mentem 1200GS -sel. A 180cm -emmel olyan volt, mintha egy háromajtós kombinált szekrény tetején ülnék. Alkatilag az passzolna hozzád. :)

(#61205) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#61196) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az en velemenyem az, h a jobb anyaghasznalat rengeteget dobott volna az elettartamon.

De felsorolom a gyenge pontokat az elso kerektol indulunk, egeszen a hatsoig.
Figyelem, hosszu lesz, aki lefossa a szocimotor temat az forduljon el.

Elso feknyereg, brembo masolat, valamelyik dugattyu mindig erosebb. Eloszor a rossz minosegu karmantyura gondoltam, de barmilyet rak bele az ember, sosem egyenletes az eroeloszlas a ket dugattyu kozott. Masra nem tudok gondolni, minthogy merethiba van a hatterben. Nem csekkoltam, felteves.
Alufelni. Gyarilag az osszeillesztesnel merethibak vannak. Fekbetet borzalmas. Elso villa. Ha meg csak csapagyazva lenne muanyaggal. Itt egyszeruen az alu csuszoszarban a krom csuszocso minden nelkul van. Kopik is, mint a szar. Villaszimering nincs biztositva, kilovi, ha sokszor nagyot fekezel. Fofekhenger teljesen megbizhatatlan, a valtozo minosegu gumialkatreszek miatt. Vaz viszonylag jo. Igazabol egy szogegyszeru zartszelveny. Bajom nem volt vele. Blokknal nagyon puha a primer hajtas fogaskereke, a kuplung a fotengelyen van kupos rogzitessel epic fail. A kuplung alig bir el 4-5 versenyrajtot egymas utan. Hatalmas lendtomege van, az egesz fotengely tomeget tovabb gyarapitja. Az alu ontveny a fotengelynel nem is birja. Szakszeru szereles mellett is egyszeruen forog a fotengelycsapagy a feszekben kb 3 versenyszezon utan. A generator velemenyem szerint megelozte korat, termeszetesen az is olyan sarnehez, a fotengely vegen. Megszakitoval barmikor lehetnek gondok. A hajtomuben szerintem az 5 sebesseges valto jo. Bajom nem volt vele. A kapcsolokerekkel annal inkabb. Ilyet meg nem lattam, de elkopott a kapcsolokerek fokozatrogzitoje nalam. Nincs rendesen cdapagyazva. Minden mas tokeletesen birta az egykerekezest, barmit. Kuplung a leggyengebb lancszem. A lanc valoban 428, de ha akar az ember 415 osbol is kap olyat, ami elbir 40 loerovel. Ez meg tokozva is volt, sosem kopott el. Blokktarto fulek valoban gyengek. A biztositekok rez fulekben voltak, es termeszetes aluminiumbol voltak, epic fail2. Rengeteg kontakthiba forrasa. Amugy turheto az elektromos rendszer.
Ha normalis meretezesu jo mimosegu alkatreszeket lehetne kapni, verhetetlen lenne ez a motor fenntartasban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61206) #79335424 válasza Topiccsendőr (#61205) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért ehhez lenne egy megjegyzésem. Teljesen más a verseny és az utcai használat. Az első fékben, telóban technikailag igazad van, de utcai használatban ezek a hibák nem érvényesültek annyira. A lendtömeg probléma is sztem a hírtelen nagy terhelésváltások miatt jött ki, ami utcai használatnál szintén nem annyira jellemző. Ami viszont az elektromos rendszert illeti, a versenymotorokon ritkán éreztetik magukat az időjárási körülmények viszontagságai. Én nem versenyeztem, hanem futárkodtam MZ -kkel. Egy versenymotor ritkán lát fagyot és havas, latyakos utat. Utcai használatban viszont előfordul.

(#61207) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Aki izmos ahhoz milyen motor illik?:D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61208) #79335424 válasza FIREBLADE78 (#61207) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mondjuk egy BossHoss? :)

(#61209) tboldi válasza #79335424 (#61204) üzenetére


tboldi
nagyúr

A BMW-k formavilága egyáltalán nem gyere be, és bár vannak túraendurók, amik tetszenek, inkább naked-párti vagyok. A CB500X-en jól, kényelmesen éreztem magam, pedig az sem akkora hodály. Bár menni nem mentem vele, de a szintén listás Yamaha MT-07 "sportosabb" üléspozíciója sem volt rossz első blikkre. Remélem, lesz GSX-S1000 is az AMTS-en, mert kíváncsi vagyok rá. :)
Viszont egyelőre még csak játszom a gondolatokkal. Minden attól függ, mikor és mennyit fizet a biztosító. :o

szerk.: Mondjuk, kissé elborult ötlet 48 lovacska után 143-ra váltani. :D

[ Szerkesztve ]

(#61210) #79335424 válasza tboldi (#61209) üzenetére


#79335424
törölt tag

Rákerestem erre a GSX-S1000 -re. Elsőre WOW! Ez bejön! Aztán, alaposabban megnézve az jutott eszembe, hogy ehhez vagy magányosnak, vagy gazdagnak kéne lennem. Ha a szöszim is jönni szeretne, akkor legfeljebb már csak egy bankkártya férne fel a mocira. A HD -hoz van egy un. "docking set" -em. Ez négy csatlakozópont, amire egy mozdulattal, egyben feltolom a csomagtartót a három táskával. Szöszi meg nekidől és bódog. Ehhez is láttam jópofa táskaszettet, de az a hátsó ülés helyére megy. Méghogy a HD a gazdagok motorja! :)

[ Szerkesztve ]

(#61211) mm89 válasza FIREBLADE78 (#61207) üzenetére


mm89
őstag

Na, kinek keresel motort? ;]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#61212) fattyu válasza Bogyó bá' (#61180) üzenetére


fattyu
veterán

tegnapelőtt este 11es út pest és szentendre között.

110el megyek a belsőben ( nem motorral hanem a lepukkant citroen BXemmel :D )

Utolérem a viszonylag uj hármas touringot. aki olyan 90el ment a belsőben. nem kellett a fékre lépnem. INDEXELT!!!négy!! és kiment a külsőbe.

úgy meglepődtem szavam is elakadt :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61213) Yoshida válasza fattyu (#61212) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Nálam a csúcs decemberben volt Budán, melóhoz közel, kereszteződés, indexel a BMW jobbra, lassít, aztán továbbmegy egyenesen :)

Köszi Persu.

Ügyes voltam tegnap, kiszedtem az aksit hogy rátöltsek, és kiesett az alátét a csavar alól a negatív pólusnál... Valahol bent van a motorban, zseblámpával nem találtam meg...

Jól sejtem hogy ennek savállónak kellene lennie, ha pótlom? Miért nem bírták úgy megcsinálni, hogy ne tudjon kiesni...
(gondolom ha saválló, mágnessel turkálva a motor lyukain se fogja magához vonzani..)

(#61214) emre válasza Yoshida (#61213) üzenetére


emre
veterán

Ha réz akkor sem, de pótolni szerintem jó a sima alátét is.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61215) KrAt válasza tboldi (#61203) üzenetére


KrAt
veterán

Nopara, én mindkét méretemben nagyobb vagyok nálad, és SV650 van alattam.. :D

(#61216) Yoshida válasza emre (#61214) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Azt nem említettem, hogy menet is van benne, ennek segítségével lehet odaszorítani az érintkezőt a csavarral. Lehet egy hatlapfejű anya is jó lesz, kézzel majd ellentartok. Ha meg korrodál, akkor csere.

köszi

(#61217) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Aksikról érdekesség: [link]

[ Szerkesztve ]

(#61218) FIREBLADE78 válasza mm89 (#61211) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Senkinek
,,l,, ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61219) StoneBridge válasza tboldi (#61209) üzenetére


StoneBridge
senior tag

194 centivel elfértél az MT-n? :U Na az durva, nem érezted, hogy túl kicsi alattad a gép? Oké, hogy sportosabb, de inkább az MT09 passzolna a méreteidhez.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#61220) tboldi válasza StoneBridge (#61219) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egymás után ültem a 07-esen és a 09-esen is, mindkettőn csak kb. 5 percet. Tudom, elég kevés, de első benyomásnak megfelel, az pedig nem volt rossz.
Nemigen tűnt nagyobbnak a 09 nekem, talán egy picivel előrébb van, meg szélesebb a kormánya. Majd ha a vásárlásra kerül a sor, akkor jobban elmélyedek az esélyesek között. :)

[ Szerkesztve ]

(#61221) BoB válasza tboldi (#61220) üzenetére


BoB
veterán

Méretben tényleg nem sok különbség van a kettő között.

Szerintem csak az a megtévesztő hogy a nagyobb köbcenti miatt mindenki automatikusan nagyobb méretre is gondol.

Én is motort nézek most, de nekem az MT-07 ki van zárva a hátsó ülés (vagy inkább annak hiánya) miatt.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#61222) BoB válasza BoB (#61221) üzenetére


BoB
veterán

Egy ilyen lenne jó igazán: [link]

Csak sajnos ez rengeteg pénzbe kerül...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#61223) mm89 válasza FIREBLADE78 (#61218) üzenetére


mm89
őstag

Na ma gondoltam kicsit járatom a motort, mert kb október közepén volt utoljára indítva. Pöccre indult :)
Na persze hogy két perc múlva hívott öcsém hogy menjek érte a fogorvoshoz mert alig él :(((
5-6 percig pöfögött, rángattam kicsit a fülét és vigyorogtam mint egy hülye :DD

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#61224) runner 125 válasza mm89 (#61223) üzenetére


runner 125
nagyúr

3 hónap és lehet csapatni. :)

Gondolkodtam rajta én is, h beröffentem, de lusta voltam levenni a ponyvát és visszaszerelni az akksit.
Pedig megjött Kínából a fehér rendszámvilágításom is, mindegy, majd belepróbálom tavasszal. (Az is érdekes, h itthon nem kapni R5W foglalatú LED izzót..)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#61225) Something_ válasza runner 125 (#61224) üzenetére


Something_
őstag

Tavaly marcius 24-en mar kakucson "csapattuk" :D

Asszem 15-20 fok volt :D

Johetne mar a jo ido, a motorom mar nov vege ota szerelonel van, szerdan fogom elhozni es fektetem le pihenni, mar hianyzik :-)

(#61226) Lipton válasza mm89 (#61223) üzenetére


Lipton
őstag

2-3 hetente kitolom a garazsbol es beinditom. "Jo" ido es nulla viz eseten meg az udvarban egy kort is megyek :)

(#61227) polimorf válasza Lipton (#61226) üzenetére


polimorf
tag

Jó nagy udvarod lehet, nálam a kis kör 2-300km :D

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61228) FIREBLADE78 válasza mm89 (#61223) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem bántom még. Hagy aludjon. Tesód mit kislánykodik? Szar a fog dr. Nálam még érzéstelenítőt sem ad,igaz drága is :D

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61229) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Olyan 10 fok körüli idő mikor szokott lenni? Ekkor vinném el nagy szervizre. Kicserélni minden létező olajat,folyadékot stb

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61230) Lipton válasza polimorf (#61227) üzenetére


Lipton
őstag

A cel annyi vele, hogy megmozduljon a motoron minden (futomu, fekek, stb.). Ez "mikro" kor akkor :)

(#61231) Xaels válasza FIREBLADE78 (#61229) üzenetére


Xaels
félisten

Júniusban este 10-kor. ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61232) kcsa válasza Xaels (#61231) üzenetére


kcsa
veterán

Á, szerintem március 27 lesz az. Vagy április 3. Még nem tudom pontosan.

(#61233) #79335424 válasza FIREBLADE78 (#61229) üzenetére


#79335424
törölt tag

Attól függ, hogy hol. A barátnőmnél karácsonykor +24 fok volt napközben. Éjszaka talán lehetett +10 fok, mert este 9 körül már be kellett csukni a teraszajtót. :)

[ Szerkesztve ]

(#61234) -Mosquito- válasza kcsa (#61232) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Így össze fogod zavarni. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61235) Something_ válasza kcsa (#61232) üzenetére


Something_
őstag

:C

(#61236) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#61229) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Te kokszolsz geco

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61237) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hello! Tárolja valaki a motorját a szabad ég alatt letakarva tavasszal-nyáron-ősszel? Nem nyirkos alatta a levegő? Gondolok itt rozsdára.
Ezeknél mire kell figyelni a méreten kívül? Van 20-ért meg 10-ért is. Gondolom a fűtött garázst egyik sem imitálja, de valami csak van ebben a 10 ezres difiben.

bogyo112! Nincs, én változtatok helyen és ott nincs garázs. Ezek a népek a szabadban parkolnak. :Y Csak elébe megyek mit tudhat egy 20k-s motortakaró.

[ Szerkesztve ]

(#61238) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#61237) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, maga újra itt?! Meg van az új vas talán? :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61239) Mizsala válasza Topiccsendőr (#61236) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Azéééé, ezen besírtam :DDD :DDD :DDD

(#61240) Grillo válasza Kolondrum (#61237) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem olyat nem fogsz találni, ami véd, meg nem is párásodik. Talán volt valami nejlon felfújható cucc, de oda áram kell, meg csillióba kerül.
Szerintem, ha nincs más, kell egy normális, 10k körüli ponyva, ha szép idő van, leszedni, hogy szellőzzön.
Nekem is ez van most, néztem épp ma Lidlben 3k-s ponyvát, majd szólok, milyen, csak most nem akarom rárakni a motorra, mert deres. Egyébként Tucano rajta van, ülést védi.

(#61241) Kolondrum válasza Grillo (#61240) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi csak ne felejtsd el. Még van a közelben lidli.
A tél nem érdekes jön a fűtöttbe, amúgy sem megyek vele, a szezon meg az előtte - utána lévő kis időszak csak így oldható majd meg.

(#61242) FIREBLADE78 válasza #79335424 (#61233) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szegeden lakom,bazdmeg nem napra,perce pontosan kérdezem,de ti,mint vénfaszok akik régóta mociznak ;] jobban megfigyelitek az időjárást és van fingotok róla,hogy kb melyik hónaptól lehet motorozni vagy tévedek?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61243) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#61238) üzenetére


Kolondrum
félisten

Offba írom nem kell mindenkinek látni, ;) de egy GSXR 1100 turbót néztem ki. Városba jó lesz, 1-esbe ellesz, kocsisort 3 kiló körül otthagyom. Elrepít a mennyországba cirka 2 másodperc alatt.

(#61244) FIREBLADE78 válasza Kolondrum (#61243) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

meg a pokolba is ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61245) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#61243) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem lesz az kicsi?! :)) A GS-ed elment rendben?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61246) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#61245) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szerintem valahol a babetta felett van kicsivel. Roller kategória. El hát.:) Rá sem ismerek, kapott matricákat, túra plexit, dobozt és még nincs is szezon.

[ Szerkesztve ]

(#61247) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Úgy látom ma kicsit mindenki idegállapotban van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61248) emre válasza V.Stryker (#61247) üzenetére


emre
veterán

Á, ez még nem az, csak unatkoznak.

Idegállapot majd akkor lesz, ha egyik napról a másikra lesz +15 fok, és kiderül hogy lemerült az akku. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61249) FIREBLADE78 válasza emre (#61248) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Na,akkor biztosan falhoz baszom (pláne,hogy még 1 éves sincs)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61250) emre válasza FIREBLADE78 (#61249) üzenetére


emre
veterán

Akkor még nem, majd a garancia lejárta után két héttel.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.