Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) polimorf válasza BoB (#60447) üzenetére


polimorf
tag

Pedig nem nagyok az igényeim:
- japán
- két henger
- 800+ ccm
- sportos roadster
- kényelmes hátsó ülés kapaszkodóval
- kardán hajtás

Vedd meg az enyémet, a leirtakből csak két dolog nem stimmel, a 800+ccm és a sportosság a többi ok :D

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60452) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#60426) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Főleg tőled kérdezném ,hogy telitankkal, de nem leeresztett karbikkal áll már két hete a motor. Lehet ebből gond? Ebben nyálas időben ami itt van, nincs lelkierőm elővenni, amíg nem száraz az út.

Maradhat így akár 4 hétig is? Ha nincs lehetőségem a karbit leengedni, mi az amit az állapotfenntartás miatt megtehetek? Pl. járassam pár percig, vagy lötyögtessem meg a benzint a tankba? Ilyesmire gondolok...

Mélygarázsban van, ott nincs lehetőségem szétszedni és leengedni a benzint a karburátorból... és nem is értek hozzá. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60453) zsolt19900 válasza Ferdzsoo (#60450) üzenetére


zsolt19900
őstag

és moskitó

gondolom ezt is be lehet úgy relezni, hogy tompival menjen mind a kettő, mint mondjuk a fazernel

igen elég sokat mivel munkába 11kor végzek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60454) vlevi válasza polimorf (#60451) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kardános japánt elég nehéz találni.
Sportos kardánost se könnyű.
Bmw, Guzzi. De az meg nem jpán.
Amin rendes hátsó hely van, az nem roadster.

Szerintem mission impossible.

(#60455) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#60452) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha honapokig nem hasznalod, le kene engedni. Takaritottam mar melygarazsos motor karbijat, igaz, az tenyleg sokaig volt felredobva. Azt nem tudom megmondani, h ezek az etanoltartalmu benzinek mikor kezdikmegenni a fuvokakat, de egy honap biztos belefer, talan ketto is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60456) Ferdzsoo válasza zsolt19900 (#60453) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ebben nem tudok segíteni sajna...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60457) Topiccsendőr válasza BoB (#60447) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha a ket hengert lehuzod vehetsz egy miata-t

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60458) Gaboman válasza V.Stryker (#60452) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ennyitől semmi baja nem lehet, volt hogy én is 2-3 hétig nem indítottam el, sőt téli időben havonta egyszer szoktam megjáratni.
Még soha nem okozott gondot, viszont amikor egyik gépemet vettem az úriember egész télre benne hagyta, ott már besárgult szépen minden a karbiban.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#60459) -Mosquito- válasza zsolt19900 (#60453) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem, mivel mind kettő izzó H7. Egyik lámpa tompított/közelre fog világítani a távolsági lampa ugye az meg távolabbra vilagit. Több infó cbf-egyesulet.hu Bukócső + Drl vagy Led ebay-es okosság így több fény lesz.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60460) Xaels válasza vlevi (#60454) üzenetére


Xaels
félisten

Hát VFR, FJR ami ilyen sportosabb japán és van kardános széria, de egyik sem 2hengeres. HAHU-n szűrtem egy kicsit. [link]

MÁS: a héten 6napoztam. Minden nap 4-re mentem hajnalban. Tűrhető volt, bár hétfőn vagy kedden izzadt a tenyerem rendesen. Le volt deresedve végig a Csepeli átjárótól a Borárosig. Gondoltam hagyom a motorféket, hogy lelassítson, de úgy beszitált a motor alattam tőle, hogy a frász kerülgetett. Megfogtam szépen és behúzott kuplunggal hagytam kigurulni, lehúzódtam az út szélére és 30-40 maxxal mentem végig.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60461) #79335424 válasza polimorf (#60451) üzenetére


#79335424
törölt tag

Suzuki VX800.

Szerk: Bocs, nem Neked kellett volna címeznem, de sztem így is célba ér! :)

[ Szerkesztve ]

(#60462) Archer válasza zsolt19900 (#60453) üzenetére


Archer
őstag

"gondolom ezt is be lehet úgy relezni, hogy tompival menjen mind a kettő" minek relézni, felnyomod a távolságit is és kész. Napsütésben még azt mondom ok, de máskor na nagyon menj így. Azért tudja zavarni a szembejövőket.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#60463) polimorf


polimorf
tag

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60464) Xaels válasza #79335424 (#60461) üzenetére


Xaels
félisten

Meg SV1000 vagy BT1100.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60465) zsolt19900 válasza -Mosquito- (#60459) üzenetére


zsolt19900
őstag

fizikálisan úgy is több terület van megvilagitva ha az egyik messzebbre a másik közelebbre lo, nem de? max összelovom őket, hogy ne legyen lyuk a vetítési képben

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60466) -Mosquito- válasza zsolt19900 (#60465) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szuper elgondolás.. :U Melyik verzió lesz? A refit fogod lejjebb venni így nem látsz majd messzire vagy a tompítottat állítod feljebb,így meg a közel lévő dologból nem látsz majd. Plusz majd lehet okoskodni/vakarni a kobakot vezető/utas/csomag kombinációval is. Gyár ezt kitalálta miért kell ezt elcseszni.. Vegyél +-os izzót vagy ilyet. [link] Tesztelve Varán, jobb mint egy H4 refi. De jövő héten újabb motorba fogsz beleesni és kezdődhet minden elölről. :D TDM 850-900? :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60467) zsolt19900 válasza -Mosquito- (#60466) üzenetére


zsolt19900
őstag

ilyen megoldásokat is nézegettem, csak nem tudtam, hogy melyik jó ill melyik silány, de ha azt mondod, hogy ez jó akkor veszek egy ilyent.

néztem még alin őőőő pill. ilyen menetfényként árult dolgot, no ez is jó lehet a kiegészítésre vagy jobb az amit te linkeltél, mert talán jobban szórja a fényt?

autóba vettem tolatólámpába ilyen u5ös ledet, hát nagyon meg vagyok vele elégedve, és gondoltam motoron sem lenne rossz

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60468) canniball válasza Xaels (#60464) üzenetére


canniball
nagyúr

A kardán is kitétel volt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60469) c4bB válasza polimorf (#60463) üzenetére


c4bB
csendes tag

(#60470) polimorf válasza c4bB (#60469) üzenetére


polimorf
tag

Köszi a linket! :R
Fáj a szivem egy ilyenért :O

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60471) #79335424 válasza canniball (#60468) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így van. Máskülönben már ajánlottam volna valamelyik 883 -as Sportster -t. Az első telójuk Showa, a karbisokon Mikuni van, szóval már-már szinte Japán motor. :D

(#60472) vlevi válasza zsolt19900 (#60467) üzenetére


vlevi
nagyúr

V-Stromot (vagy varát) kell venni, azon gyárilag világít mindkét lámpa, tompitottan is, asszimetrikusan, pont úgy, mint az autókban :)

(#60473) Xaels válasza canniball (#60468) üzenetére


Xaels
félisten

Igaz, elfelejtettem hogy az SV láncos. De a Yamaha Bulldog felel meg talán legjobban az elvárásoknak igaz kevésbé sportos, de kardán, 2henger, magas ccm, van kapaszkodó is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60474) Xaels válasza BoB (#60447) üzenetére


Xaels
félisten


Szerintem ő a te motorod. Viszont a sportosságon lehet kell kicsit dolgozni saját ízlés szerint, de a kritériumoknak legjobban megfelelő motor.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60475) -Mosquito- válasza zsolt19900 (#60467) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az ilyen domború lencséjűek nagyon szórják a fényt ami meg jo/bb az drága pl Givi. Ami nekem van az jobbnak tűnik. (lesz időm akkor csinalok pár fotót) Fényárban akarsz motorozni akkor Hella FF50 reflektor. Ilyenekkel az a "baj", hogy 2x 55W amit nem minden motor bír/hat már el. Drl-menetfény meg elég egy kb 700-900lm tudású, hogy lássanak.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60476) KrAt


KrAt
veterán

Akkor ha már mások is váltottak robeszról gépre, én is dicsekszem picit :)


(képre kattintva több kép jelenik meg :) )

Körbejárós-berregtetős videó: [link]

(#60477) #79335424 válasza Xaels (#60474) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát tényleg nem egy filigrán, sportos alkat (láttam élőben is).

(#60478) polimorf válasza KrAt (#60476) üzenetére


polimorf
tag

Gratula hozzá! Sok baleset mentes km-t vele! :R
Magad javitottad meg vagy elvitted szerelőhöz?

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60479) KrAt válasza polimorf (#60478) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi! :)

Nem, én voltam az elkövető szeretek (meg talán tudok is) szerelni ilyen apróságokat :))

(#60480) asvald


asvald
senior tag

Sziasztok!

Valakinek volt tuareg 600 windhez szerencséje?
Mert szeretném a szelepeket beállítani, és nem igazán tudok a szememnek hinni amikor meglátom minden onlne letöltött karbantartási útmutatóban , a szívó/ kipufogó szelephézaghoz 0,05 ír..És amit kicsit furcsállok az kipufogóé, túl kicsinek találom ....
Nyugtasson már meg valaki , hogy hagyatkozhatok ezekre az adatokra?!

Egyébként pegaso 600 90 évj ugyan ez a blokkja van ,és ha jól emlékszem a kipufogóhoz 0.10 vagy 0,07-et ír

Előre is köszi

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#60481) Bogyó bá' válasza asvald (#60480) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Suzuki GS500-nál 0,03 és 0,08 mm között lehet a szelephézag mindkét oldalon, szóval inkább csak az autókhoz képest furcsa ez a kis érték.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60482) asvald válasza Bogyó bá' (#60481) üzenetére


asvald
senior tag

Oksa , akkor megnyugodtam ,holnap belövöm nagy unalmamba :R

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#60483) zsolt19900 válasza -Mosquito- (#60475) üzenetére


zsolt19900
őstag

jaja értem én, hát hellat speciel találtam 24k ért ami annyira nem vészes, de még megrágom a dolgokat mindenképpen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60484) canniball válasza KrAt (#60476) üzenetére


canniball
nagyúr

Üdv a klubban! :)
A videóhoz és a rajta látható fordulatszámhoz kapcsolódó történet: kb. egy hónapja lemostam a gépet, de olyan jó idő már nem volt hogy menjek is vele, így beindítottam had pötyögjön, egy idő után pedig 3-4 ezres fordulaton járattam hogy bemelegedjen és elpárologjon ami tud. Tettem ezt az udvarban lévő "dobozban" (két oldalt (nagyjából 4-5 méterre egymástól) a két ház, hátul a garázs), cca. 15-20 percig. Pár nap múlva összefutottam a (ház másik oldalán lakó) szomszéddal, aki feltette a kérdést: leszakadt az autón a kipufogó vagy mi volt? :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60485) polimorf


polimorf
tag

Nálunk Dunaszerdahelyen igy kezdődik minden DAC meccs [link] :K :R

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60486) KrAt válasza canniball (#60484) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Amúgy érdekes, mert mikor sógoromék jöttek (ő is motoros), beröffentettük, húzogattuk a gázt, majd másnap szóltam a szomszédnak, hogy ugyan, bocsi a tegnapért, de azt mondja, fel se figyelt rá.. Jó ablakai vannak :D

(#60487) HSM válasza KrAt (#60476) üzenetére


HSM
félisten

Szép masina, és nagyon jól áll neki ez a sportdob. :K
Én is SV650-re ültem egyből az 50-es "nagy" robeszról. :)) Pedig a környezetemben mindenki azt mondta, ki fogom vele törni a nyakam, túl nagy váltás, stb... Ez szerencsére nem történt meg, és nem is bántam meg a dolgot. Persze, ha ilyen nagyot ugrik az ember óvatosan és tisztelettel kell bánni a géppel sokáig, de így is bőven marad móka-faktor. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60488) asvald válasza HSM (#60487) üzenetére


asvald
senior tag

Erre az ugrásra tényleg vigyázni kell ! :C
Én majdnem a nyakam törtem fzr 600al , Megvettem ,elsőnek az tűnt fel alsó tartományba elég lomha(200kg)
megcsavartam 6ezres fordulatnál mint akit picsán lőttek ! 20m ig sergett azt hittem levág magáról ,dobogott is a szívem rendesen mikor leszálltam ! :C

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#60489) HSM válasza asvald (#60488) üzenetére


HSM
félisten

Igen, ezt nem szabad az elején. :DD
Az SV-nél ilyen nem merül fel, azt ha megcsavarod, kis fordulaton is kiugrik alólad. ;]
Egyszer felbosszantott egy autós, hogy kb. le akart tolni az útról (borzalmas minőségű feltúrt rész, kb. 20 másodpercig feltartottam, hogy 30km/h helyett 20-al volt kénytelen mögöttem döcögni), mikor kiértünk az aszfaltra, mérgemben lenyeleztem egyesben, és 20-tól kb. 70-ig pörgött a hátsó kerék, mire fogást talált a poros aszfalton. :C Ott azért megfogadttam, hogy ilyet legközelebb idegből se csinálok. :B
Mondjuk a drága autóst se láttam sokáig a tükörben. ;]

Hogy a témához is szóljak... Öcsémnek volt egy 30 lovas 125ccm-es kétütemű sportgépe, mikor robogóztam. Azzal azért mentem egy nagyobb kört (elkértem egy délutánra egy Dobogókő +kis városi túrára) a váltás előtt, mikor már volt nagymotoros jogsim, és bár nagyon jó volt vele menni, egyből éreztem, hogy nekem ez nagyon kevés lenne váltásnak. Pedig a 130KG-hoz nem kevés az a teljesítmény, és mégis, nem éreztem azt az erőt a robogó után, amit szerettem volna. Lehet azért is, mert előtte a jogsit 50 lovas gépeken tettem le.
Bezzeg az SV-n, ott volt erő... Nem mondom, hogy szerelem volt első látásra, mert az első ~20km egy rémálomnak is beillett volna mikor megvettem és hazajönni próbáltam volna vele, de azt leszámítva maximálisan hozta, amit vártam tőle. :K

[ Szerkesztve ]

(#60490) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Láma kérdés,de ezt a kötelezőt minden évben újra kell kötni? Mivan,ha nem szólok,ez az első járművem,vétel után kötöttem kh-nál ami a bankom is. Év végén jár le vagy kötéstől 1 év? :U :U :U :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60491) Grillo válasza FIREBLADE78 (#60490) üzenetére


Grillo
senior tag

Kötéstől 1 év, és nem jár le. Ha nem csinálsz semmit, és a biztosító sem szól, akkor megy tovább, csekket meg majd küldik, vagy hogy hova mennyit utalj.

(#60492) -Mosquito- válasza asvald (#60488) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Valakinek szükséges/kell az 50-es bohóckodás. ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60493) HSM válasza -Mosquito- (#60492) üzenetére


HSM
félisten

Jó dolog egyébként, hogy ezekkel az 50-esekkel az ember még durvább ráfordítás nélkül kipróbálhatja B-s jogsival, tetszik-e neki egyáltalán a motorozósdi. :K
No, meg a forgalomban is így meg lehet tapasztalni, milyen két keréken. ;) Nekem hasznosnak bizonyult az a 2-3 szezon és 4-5000km, amit megtettem a nyergében.

(#60494) FIREBLADE78 válasza Grillo (#60491) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Értem. Mikor tudok biztosítót váltani?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60495) Grillo válasza FIREBLADE78 (#60494) üzenetére


Grillo
senior tag

Elvileg az évforduló előtti 2. hónapban mondhatod le, és az utolsó hónapban kötheted újra. Tehát ha január 1. a forduló, akkor nov 1-30 között kell lemondanod, és decemberben kötheted újra. Akár ugyan ott is.

(#60496) FIREBLADE78 válasza Grillo (#60495) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi. Akkor még van időm. Azt hiszem áprilisban kötöttem

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60497) Polemius válasza FIREBLADE78 (#60496) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ha elektronikus postázás meg minden, akkor kapsz majd e-mail értesítést, és egy doksiban küldenek figyelmeztetést, hogy évforduló közeledik, meg hogy mennyit ajánlanak a köv. évre. Ha semmit nem csinálsz, akkor meg csekk/átutalásra figyelmeztetés.
Ha külföldre is mennél, ne felejtsd el a ződ, nemzetközi igazolást is kérni (ingyen postázzák).

(#60498) FIREBLADE78 válasza Polemius (#60497) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:R

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60499) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Kivettem lassan 1 hete az akkut,itt van az ágy alatt :)) . Van egy töltőm,majd lefényképezem,2 állás van rajta. Rátöltsek az akkura? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60500) asvald válasza FIREBLADE78 (#60499) üzenetére


asvald
senior tag

:D en ma inditottam volna be a gepet 6 honap +szelepek beallitasa utan ..na ,es mi fogadott?Hat persze hogy csak az aku pezsgese, holnap feldobom toltore karacsonyi ajandek gyanant,ha ez nem segit akkor a motort ajandekozom meg jovore masik akkuval

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.