Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Integra válasza kcsa (#36996) üzenetére


Integra
titán

kezd összeállni, bár egész leírás egy óriási káosz, teljesen össze-vissza :DDD

első gumik lehetnek: sima jelöletlen z8 interact és M jelölésű z8 interact, mindkettő 100% szilika, 1 komponensűek, a sima jelöletlen továbbra is 3 zónás, az M jelölésű pedig 5 zónás.

hátsó gumik lehetnek: M vagy O jelölésűek, M a normál motorokra, az O pedig dupla falerősítéssel a nagyobb, nehezebb vasakra. 5 zónásak. ezek a hátsó gumik pluszban 2 komponensűek, 70% szilika középen, és 100% szilika a két oldalán.

5x olvastam át az egészet kompletten, mire ezt így összetudtam rakni. hogy ezt miért kell így leírásban iszonyúan megtekerni... :-/
nem értem, hogy miért tartják bent a 3 zónás gumikat még a z8 interact kínálatban ezek után. fura. a k3 interacthoz és az m5 interacthoz meg nem nyúltak, ahogy látom, ott minden a régi jelenleg. viszont mellé csaptak egy m7rr gumit a kínálatba, de az meg nem interact. :D

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37002) kcsa válasza Integra (#37001) üzenetére


kcsa
veterán

Ezekben a gumikban nem vagyok annyira otthon, de kb. ez jött le nekem is. Nem a mérnökök írták a szöveget hanem a marketingesek :D

(#37003) Integra válasza kcsa (#37002) üzenetére


Integra
titán

120/70 M kell előre és 180/55 O kell hátra, kékholdnak van minden, szombat csere. az elkopott z8 interact 28e km-t bírtak. nem is rossz.
marketingeseket meg falhoz állítani... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37004) Integra válasza amdk7 (#36997) üzenetére


Integra
titán

nekem a második nap annyit mondtak, hogy ha lehet, most már ne essek annyit, bár igazából meg nem érdekelte őket, hogy hol repülök le a motorról :DDD
volt amúgy aki kezét törte, rosszul esett szegény és letenyerelt :-/ meg volt olyan, aki a kis 250 vtr-t majdnem a falba állította bele :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37005) BoB válasza Integra (#37004) üzenetére


BoB
veterán

Ezért kellene esni tanulni akármilyen harcművészet / küzdősport edzésen.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#37006) Outlander


Outlander
őstag

Ha már csimma.

Sikerült megvennem 5 ezer ft-ért egy 2014-es Probiker Active-t....

Ehhez az kellett h az első tulaja januárban rendelte, és csak most próbálta fel. :)) :W

Mondjuk én is szemét voltam, pofátlanul fikáztam és alkudtam.... ;]

Gyakorlatilag egy full, nyári, egyszerű felszerelést (sisak nélkül), amit az oktatásra vettem, sikerült 21.000 ft-ból kihozni, és minden új/újszerű...

Ezt most csak azért mert örülök h jól jártam...... :)) :B

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#37007) dodopek


dodopek
addikt

Eladnám...
Érdeklődni privátban!
GZ 250 2006 35k km.

[ Szerkesztve ]

(#37008) yodamastah válasza BoB (#37005) üzenetére


yodamastah
őstag

Mér ott azt taniítják hogy lehetőleg elkerülve a megpörgést, behúzott kezekkel csússz amíg meg nem állsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#37009) fattyu válasza yodamastah (#37008) üzenetére


fattyu
veterán

örülök nem nekem kellett.

Nem rémlik se karatéról se judoról hogy 70el elhajítottak volna.

tudok esni. Nem releváns motoros taknyoláshoz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37010) Bogyó bá' válasza dodopek (#37007) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ó, bameg, egy évet várhatnál vele, lehet érdekelne... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37011) -Mosquito- válasza Dexar007 (#36984) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ma dobtam le a majd egy éves 13.06-os , 19eKm futott Anekee 3 gummát és került fel a PR3-as. Szerintem te még azzal vígan karistolnád a lábtartót a Mátrában. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#37012) Dexar007 válasza -Mosquito- (#37011) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem is. ;] Szaraz korulmenyek kozott tovabbra sem erzem a kulonbseget,pedig mar 3 hete fent van az "uj". Max annyi,hogy kerekebb picit. :C

Give me your cum,bull!

(#37013) amdk7 válasza Integra (#37004) üzenetére


amdk7
aktív tag

Falba??? :D
Jajj, azt tényleg mondták, hogy ha lehet az épület falát hanyagoljuk, mert volt már egy-két jóképességű. :D
Addig fel se tűnt, de végignézve az oldalfalat tényleg meg volt már lapogatva. :DDD

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#37014) dodopek válasza Bogyó bá' (#37010) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos nem tudok addig várni... :(

(#37015) BoB válasza yodamastah (#37008) üzenetére


BoB
veterán

Nem, többek között azt tanítják hogyan tedd le a kezedet hogy ne törjön a csuklód. Teljesen mindegy hogyan esel, ha ezt belédverik izommemória miatt nem teszed előre eséskor.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#37016) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Siralma egy nap volt. Darázs 70-nél a kabát alá, csoda h nem lett baj. :O

fattyu! Elegem van már néha.

[ Szerkesztve ]

(#37017) fattyu válasza Kolondrum (#37016) üzenetére


fattyu
veterán

te egy szörnyeteg lehettél előző életedben. Ilyen rossz karmát...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37018) dodopek válasza dodopek (#37014) üzenetére


dodopek
addikt

És akkor konkrétan, hátha valakit érdekel...

http://www.hasznaltauto.hu/motor/suzuki/suzuki_gz_250_marauder-7933517

(#37019) Kolondrum válasza Kolondrum (#37016) üzenetére


Kolondrum
félisten

Addig nyomtam a kabátot még nem mozgott alatta, vészfékszerűen félreáll 6-ba kuplung ki, motor lefullad és vetkőz.... Este került elő darabokba.brrrrrr

(#37020) citkar válasza Kolondrum (#37019) üzenetére


citkar
addikt

Nekem tavaly a lyukas bőrkesztyűmbe került egy darázs, idén pedig autóban ahogy a jó időbe kicsit kitettem a karom szellőzni az ablakba, azonnal egy az ujjába került valami ami megcsípett :D

(#37021) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Mai nap végére:

[link] :( :(

Másik oldalon meg idom széthorzsolva :(

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37022) Kolondrum válasza mocsanisi (#37021) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mesélj. Hagy tanuljunk belőle.

:(

[ Szerkesztve ]

(#37023) mocsanisi válasza Kolondrum (#37022) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Hungária kőbányai kereszteződés, villamos sínnél fel van túrva. Beszűkül 3 sávról 2-re. Zöld lámpa, előre se mentem ahogy szoktam megálltam a sorban mert 2 motorost láttam út szélén feküdni odaúton, direkt vigyáztam. Sárga felfestés mutatja hogy hogy vannak utána a sávok, egy mikrobuszos szart rá, bevágódott az előttem jövő kocsi elé, az besatuzott majdnem nekiment. Énis vészfékeztem, jobbra nem tudtam kerülni mert autó volt, megcsúszott a motor a piszkos úton, és nem akartam telibeverni hátulról az autót, így elfektettem a motort. Medencémnél be van dagadva meg fáj, térdet-vállat-fejet védték a protektorok meg a sisak azzal nincs gond :S

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37024) dodopek válasza mocsanisi (#37023) üzenetére


dodopek
addikt

Elvállalta a balhét?

(#37025) Integra válasza mocsanisi (#37023) üzenetére


Integra
titán

az szép :( lényeg, hogy rendben vagy.
ugyanígy beszűkül jelenleg a népstadion kereszteződésnél is, legyetek észnél, az autósok itt maguktól is idegesek.. a hungária most kezd csak igazán terror lenni.. ráadásul ne reméljétek, hogy a villamos felújítás után jön a teljes aszfaltcsere :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37026) mocsanisi válasza dodopek (#37024) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Mivel a mikrobuszos elment, rendszám nem volt, szemtanú se csak én meg az autós (biztos volt csak csesztek odajönni), így kresz szerint én voltam a hibás követési távolság be nem tartása miatt... Neki csak a lökös lett karcos, megegyeztünk biztosítón kívül.

Nekem meg idomszett ebay-ről, indexek, és ami nagyon bosszant az a 2 RAM-AIR cső. Arra valamit ki kell találni mert horribilis ára van...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37027) Something_ válasza mocsanisi (#37023) üzenetére


Something_
őstag

Tegnap este arra mentem autoval. Hat botrany ahogy megcsinaltak azokat az eltereleseket. Kb atlathatatlan ....
Holnap arra kene mennem kresz-vizsgara a Peczvalba, de most, hogy igy beszelunk rola, lehet, hogy autoval megyek. 9re kell menni, szerintem autoval kb 1,5 lesz az ut a 16. keruletbol. Motorral kb 35 perc lenne..

(#37028) mocsanisi válasza Something_ (#37027) üzenetére


mocsanisi
senior tag

amíg vártuk a motormentőt, 5-en baleseteztek ott majdnem.... Folyamatos dudálok. katasztrófa.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37029) citkar válasza mocsanisi (#37028) üzenetére


citkar
addikt

Én is arra járok, szerencsére korán reggel még nem áll be, délután meg még a nagy dugó előtt vissza is tudok jönni, de ezek a túrások, gázosak.
De még mindig jobban jártál, mint a tegnapi a XVII. kerületben :(

[ Szerkesztve ]

(#37030) canniball válasza amdk7 (#36997) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, de 2x45k az már számomra nem kevés. Majd talán egyszer arra is fussa.

citkar!
Én nem vagyok ennyire extrém arc, esőben-hóban eszembe nem jut felülni. :N

dodopek!
Upgrade lesz vagy kényszer?

mocsanisi!
Ez nem tartott sokáig...mielőbbi felépülést mindkettőtöknek! :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37031) Xaels


Xaels
félisten

5-6 fokban simán motoroztam már idén. Decathlonos aláöltözet alul felül, fent hosszú ujjú ing és pulóver a bőrdzseki alatt, alul meg a BKV-s téli gatya. Érdekes, hogy csizmába elég 1 zokni, nem a lábfejem fázik olyankor.

mocsanisi: hamar gyógyulj meg és azért egy orvost beiktatnék a helyedben ha még nem voltál. Többek között ezért is kerülöm a körutakat amennyire lehet, inkább +5-10 perc a motoron mint az a káosz ami arrafelé van.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37032) Kolondrum válasza mocsanisi (#37028) üzenetére


Kolondrum
félisten

Télen egy ilyen jobb, mert van idő kijavítani vagy épp pénzt keresi a javításra. Ilyenkor a legszarabb dolog. :(
Azzal meg tényleg megnéznék egy orvost.

(#37033) mocsanisi válasza canniball (#37030) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Hát nem... Bennem is volt hogy a banditon semmi se tört volna kb. mert csupasz motor. Így alakult mostmár, legalább lucky strike-os idomjaim lesznek... :U

szerk.:
[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37034) Dexar007 válasza canniball (#36957) üzenetére


Dexar007
veterán

Megvettem en is ezt a kabatot. Gondoltam ugyis jo ido van,hat felmotorozok Pöstre.
50-rol van egyebkent leertekelve,ugyhogy szar mar nem lehet ;] Mindenesetre en faztam benne hazafele jovet,pedig volt vagy 20 fok. Rajtam pedig egy alaoltozo,es egy vekonyabb fajta pulover. Jo lesz ez majd a kanikulaban,mert tenyleg olyan erzese van az embernek,mintha rovidujjuban motorozna. Kar,hogy kelleni fog melle egy vastagabb kabat.

Give me your cum,bull!

(#37035) dodopek válasza canniball (#37030) üzenetére


dodopek
addikt

Válás, lakásvásárlás... Szóval nagy büdös kényszer... :(((

(#37036) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Valaki keresett ilyet Honda CB 1300 SA Tavaly megnéztem ezt,gyönyörű vas. Igaz akkor 2M is oda adta volna már,de a Varát választottam.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#37037) TayRol válasza -Mosquito- (#37036) üzenetére


TayRol
veterán

Ide nekem. De egy kicsit még gyűjtögetnem kell.

(#37038) yodamastah válasza BoB (#37015) üzenetére


yodamastah
őstag

Nos amikor motorral esel, általában a könyök és a térd ér le először aztán koppan a sisak (nem mindíg) majd csúszol a földön reménykedve hogy nem akadsz fent semmiben. Ha esetleg repülsz (pölö highside) azt sem tudod hol vagy a térben, mikor hogy érkezel. Az ilyen repülésnél lehet jól jöhet ha megtanultál védeni a csuklód, de 2 méter magasról a földre érkezve ismeretlen pózban (azt sem tudod merre van az ég meg a föld) nem tudom mennyit segít.

Amikor megmondjuk beleszállsz egy autóba ami nem adott elsőbbséget, mire felfogod hogy baj lesz már csattantál is.

Sajnos a fentiek mind saját tapasztalat. Csuklóm soha nem tört el, legtöbbet lowsideoltam, és általában az segített ha arra figyeltem hogy ne pörögjek be csúszás közben. Amikor hagytam bepörögni magam, vittek is a műtőasztalra majd 2 hónap fekvés :O

[ Szerkesztve ]

(#37039) BoB válasza yodamastah (#37038) üzenetére


BoB
veterán

Tehát akkor kizárt dolog hogy ennek a tudásnak hasznát vennéd, hiszen motorral elesni csak úgy lehet hogy olyan gyorsan mész hogy azt sem tudod mi történik.

Amit Integra említett, hogy tört el a keze? És ennek?

Nem csak a versenypályán lehet elesni, van városi forgalom is, és 20-40-es tempó is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#37040) PoLizei válasza mocsanisi (#37033) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Műanyagjavító nem játszik?

P*L****

(#37041) citkar


citkar
addikt

Hát a jó időre tekintettel elővettem a tavaly decemberben a Triumphnál (50%os akció keretében) vásárolt nyári dzsekim és azt hiszem jó lesz, mert még 30-cal se mentem, de már fázott a karom a széltől (rövid ujjú póló volt rajtam), délután jól jön majd a szellőzés :)

(#37042) Backspace


Backspace
tag

Van valakinek Ducati ST4-e vagy esetleg Triumph Sprint ST-je? Van a hahu-n egy-egy nagyon szép darab mindegyikből. Utánuk olvasgattam a neten, amit találtam. Van esetleg valakinek személyes tapaszalata a fent említett motorokról? Főképp szervízelés, fenntartási költségek, megbízhatóság érdekelene.
Jelenleg A VFR800 FI felé hajlok, de erősen elgondolkoztam ezen a két alternatíván is.

Sprint ST
ST4

(#37043) mocsanisi válasza PoLizei (#37040) üzenetére


mocsanisi
senior tag

De, osztottunk, szoroztunk minden lehetőséget megnéztünk, és javítva lesznek az idomok. Utána valószínűleg az egész motor kap egy hófehér fényezést, fekete(vagy fekete körvonalas) suzuki meg GSXR matricákkal. Még van 1-2 ötletem de az még arrébb van. Az idomszettel az a baj hogy ugyan annyi a szállítás mint amennyibe kerül. Viszont most darabjaira lesz szedve, minden meg lesz csinálva rajta, és akkor fogok ráülni ha patika. :K

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37044) fattyu válasza mocsanisi (#37043) üzenetére


fattyu
veterán

minek? :( meghegeszteni hogy funkcio legyen és ámen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37045) mocsanisi válasza fattyu (#37044) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Mert nekem számít az esztétika is, nem csak használati tárgy :S Ha egyszer lesz annyi pénzem hogy egy ütős-verős-eldobós motort tartsak akkor majd hagyom. Amúgy azért mert a fejidomot tuti kell festeni, és ha már kikevernek valamilyen színt, fújnak stb., maximum 20ezerrel drágább ha az egészet telibefujatom...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37046) yodamastah válasza BoB (#37039) üzenetére


yodamastah
őstag

Elismerem segít bizonyos esetekben.

(#37047) yodamastah válasza mocsanisi (#37043) üzenetére


yodamastah
őstag

Esetleg cseréld le K4-re, arra kapsz jó üvegszálas idomot, azt aztán lehet zúzni :)

[ Szerkesztve ]

(#37048) mocsanisi válasza yodamastah (#37047) üzenetére


mocsanisi
senior tag

De jó lenne :) 3 évig ez marad az tuti, utána meglátjuk mi lesz. Ami rohadtul idegesít hogy most hétvégén lett volna a szezon első pályázása....

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#37049) Integra válasza BoB (#37039) üzenetére


Integra
titán

bevallom, nekem sosem segített, sosem volt időm ilyenre figyelni esésekkor, pedig gyerekkorom óta verekszem és nem vagyok teljesen ügyetlen benne :B motoros esés meg... puff, csatt, reccs, mire felfogtam, már vége is volt, kb ennyi a történet. :DDD

szegény amúgy minimális sebességnél esett, bedőlt motorral és megijedt, nem engedte magát leesni a motorról, hanem motorral együtt eldőlt, megakarta támasztani magát, oszt ennyi, az egész súllyal csuklóra terhelt szegény és csak utána dőlt el :( pedig a motoron ott volt az extrém méretű bukócső, annak meg se kottyan.

mocsanisi:
nem fog tetszeni amit mondok, de most kaptál az élettől egy lehetőséget arra, hogy rendesen motorozz :) javítsd meg a műszaki dolgokat szakszerűen, a műanyagot a hüllőnél gyönyörűen meghegesztik, ezek jó minőségű gyári műanyagok, könnyű vele dolgozni. visszakapod, fújd le egyszerű, legolcsóbb fehérre és kész. motorozz ne kávézózz. ha most megint pénzt ölsz patika motorra, akkor megint abba a csapdába fogsz esni, hogy jajj, csak el ne ess, mert megint mennyibe fog kerülni rendbehozni.. amíg nem szabadulsz ebből az ördögi körből, nem fogsz egyről a kettőre lépni. mi lesz így legközelebb a kocsisorok között a hungárián? csak még jobban fogod rángatni a motort idegességedben, vagy be se mész oda többet. ez nem megoldás.
de ha rám nem hallgatsz (ami evindens:D), halgass yodára, legolcsóbb, legszarabb gyorszáras idomszett, ami könnyen és gyorsan javítható és kész. összehasonlíthatatlanul jobb így motorozni :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37050) yodamastah válasza mocsanisi (#37048) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát ha még pályán is próbálgatod magad, akkor főleg ne az esztétikum meg a gyári állapot legyen a szempont. Alapszabály, hogy versenypályára csak olyan motorral menj fel amit hajlandó vagy bármikor a kukába dobni. Bár ez extrémnek hangzik, de ha egy sima elcsúszástól is félted a vasat akkor fosni fogsz, és ez megnöveli az esélyét hogy elesel. Na meg élvezni is kevésbé fogod a motorozást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.