Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146001) Des1gnR válasza dellfanboy (#146000) üzenetére


Des1gnR
őstag

A minek az nekem lett szánva vagy költői? :)
125-öt két főre kevésnek érzek és az is :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#146002) Des1gnR válasza Des1gnR (#146001) üzenetére


Des1gnR
őstag

Találtam egyet, szerencsére a szállástól sincs messze.
[link]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#146003) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Sziasztok! Ausztriába költözöm és szeretném magammal vinni a motort is. Van esetleg a topikban valaki akinek van ebben tapasztalata, akár a papírmunkában is tud segíteni?

(#146004) Topiccsendőr válasza Des1gnR (#146001) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

125 robogo 2 szemelyre sztm jo. Napolyban vettem ki egyet, es positanora, a vezuvhoz is elmentunk vele. Tobb mint 200 km lett a vegere, ugy hogy mindenhol megalltunk nezelodni, furdeni. Semmi baj nincs azzal

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146005) norbert1998 válasza Des1gnR (#146001) üzenetére


norbert1998
veterán

Egy főre is az :B
Ennek ellenére, barátnővel, csomagokkal elmentem azért 125-össel Szombathelyről Miskolcra meg vissza.
Az előző tulaj - elvileg - járt vele a feleségével Albániában. (Ezt már nehezebben hiszem el, jóval kerekebb emberek voltak, mint mi, és még magasak is)

(#146006) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#146004) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha meg 300ast veszel, akko még élvezted is volna.

mi anno 150es MZvel jártunk túrázni 2 személlyel, működött, de nonstop nyélen ment.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#146007) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#146006) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tokeletes volt egy lepattant 125 el. Ha nem elveztem volna, nem irom ide.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146008) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#146007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor úgy fogalmazok, hogy sportértéke is lett volna, nem csak élvezted volna.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#146009) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#146008) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nezd. Idegen orszagban, azt se tudod, hol vagy. Hogyan kozlekedsz. Random mesz egy iranyba, latod nagyjabol hol kell kilyukadnod. Kozben megallsz uton-utfelen, furdeni, nezelodni. Ugy erzed a loero fog hianyozni? Nezelodes kozben? sokszor ilyen bosznia-hercegovina kornyeken rakod le a robogot, minel lepattantabb, annal jobb.
Nem tok mindegy, mivel mesz? Nem az a lenyeg, amikor mesz, hanem ahova mesz, es mit latsz. Erre barmilyen robogo jo szerintem. Nem arra gondolok, hogy mindennap ezt csinalnam otthon, mert menne a tokom 125 os robogoval meg 150 es etz vel turazni. De ha elmesz nayaralni, egy napra kiveszel egy ilyen szart, nem az egesz eletedet kell leelned vele.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146010) rottenbull válasza Topiccsendőr (#146009) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez igaz, meg az is, hogy ez penz kerdese. Akit nem zavar a 30-40 euronyi kulonbseg naponta az vigye a jobbat mert tuti nem banja meg. En bereltem mar olcsobb robogokat, dragabbakat is, de nekem egy kis autonal egyik sem volt jobb nyaralaskor. Foleg also balkanon, ahol a gyalogosok is jobban latszanak a motorosoknal.

(#146011) Topiccsendőr válasza rottenbull (#146010) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Itt megint egy olyan téves elkepzelesen megy a vita, hogy egy 125 os robogoval nem vagy kepes elmenni 2 szemellyel A-bol B be kenyelmesen.
Ez szamomra olyan, mint amikor azt mondjak emberek, hogy egyhengeres motorral nem lehet felmenni autopalyara.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146012) pepucs válasza Topiccsendőr (#146011) üzenetére


pepucs
tag

:C teljes mértékig egyetértek a kollégával. Olyan téma mint amikor 1 gyerekhez 7 személyes suv nélkül instant kihal a család.

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#146013) rottenbull válasza Topiccsendőr (#146011) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nem gond. Aki szerint nem lehet, az akkor sem fog felmenni vele, ha lehet. En a balcsira lementem tobbszor Simsonnal Szolnokrol anno, majdnem gyerekkent, azt sem lehetett pedig, meg Trabival Portugaliaba. Nem az szab hatart, hogy ki mit mond.
Ennek ellenere biztos jobb lett volna egy MZ a szimo helyett, csak penzem nem volt ra, meg egy Corolla is kenyelmesebb lett volna a trabinal ha megtehetem.
Mindennel lehet barmit, csak ha van keret jobbra akkor talan nem erdemes.

(#146014) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#146009) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem egyik legjobb közúti csapatásom múlt nyáron egy 1 napra bérelt teljesen új 350es honda robogóval volt egy ismeretlen cote d azure tengerparti szerpentinen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#146015) dellfanboy válasza bajnokpityu (#146014) üzenetére


dellfanboy
senior tag

emellett mennyit voltal a ringen? marmint palyanapon, palyageppel?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#146016) bajnokpityu válasza dellfanboy (#146015) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pontosan nem tudom, mentem, amikor hétköznap el tudtam menni. 4-5 napot saccolnék kakucson az utcai triplával. napi átlag 2 órát.

Topiccsendőr: azt az aszfaltot előtte 1-2 héttel öntötték le, még felfestés is hiányzott csomó helyen. meg eleve brutál jó minőségűek a helyi utak.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#146017) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#146014) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nekem nezelodesre ez teljesen megfelelt. Mallorca az mas, nem ennyire hajlektalan, de vannak ugyanilyen reszei, ahol teljesen mindegy, mivel mesz, nem fogsz haladni.
Bar en ott inkabb biciklit bereltem. Nem arrol van szo, hogy nem jobb egy nagyobb robogoval menni, csak nem lesz nagyobb elmeny.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146018) Des1gnR válasza Topiccsendőr (#146004) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ezt a videót néztem kedvcsinálónak és ez alapján ítéltem meg.

Emellett a sisakok tárolása és a kényelem miatt is ésszerűnek tűnt egy nagyobb motor. :)
Meglátjuk, most már kinéztem ezt a zoom-ot.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#146019) Topiccsendőr válasza Des1gnR (#146018) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha motorozni mesz oda, nem nezelodni, akkor megertem, h nagyobbat akarsz kivenni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146020) Biqci


Biqci
aktív tag

Hamár motorbérlés… A Kanári szigetek, azon belül is inkább Teneriféről nincs valakinek tapasztalata, esetleg ajánlás? Évek óta nem voltam sehol komolyabban nyaralni, meg nem jöttek össze a terveim, így belecsapnék valami szezon előtti kanyargálásba…

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#146021) V.Stryker válasza Biqci (#146020) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt hiszem Tenerife-n pont Dodor nyomat ilyen motoros mókát.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#146022) Biqci


Biqci
aktív tag

Ezt nem tudtam. Majd utánanézek. De ez a bérbeadás az ő bulija? Azt hittem ő is csak kijár…

szerk… ő Gran Canarian mozog, így elkerűljük egymást, ha összejön :D

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#146023) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Kinek mi volt a leghoszabb garanciális ügyintézése?
Van valakinek ötlete, mennyi ideig ülhet egy szervíz a motoromon?
(Már hónapok óta ülnek az enyémen és e-mailre se válaszolnak)

(#146024) Topiccsendőr válasza Zsírkrétamen (#146023) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mindenkepp nezz utana a torvenyi szabalyozasnak, ha kell vedd fel a kapcsolatot egy szakemberrel/fogyasztovedelemmel.
Tedd meg ezt a sajat, es masok erdekeben. Ha ezt nem teszitek meg, a szolgaltatasok minosege nem fog valtozni.
A frusztraciodat ne csatornazd be forumhozzaszolasokba, hanem inkabb hivj fel egy ugyvedet, aki ebben az ágban jártas.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146025) Zsírkrétamen válasza Topiccsendőr (#146024) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

A "Vállalási szabályzat"-ukat elolvastam, de abban (sem) láttam olyat, hogy meddig ülhetnek a motoromon.
A dolog kb annyi lehet, hogy egy alkatrész az akksinál (kábel vagy valami) nem érkezik meg a nagykerből, legalábbis erre hivatkoztak még novemberben. Csakhogy mi van ha sosem érkezik be az alkatrész, mert amúgy nincs vagy nem gyártanak külön?! Szóval azért lenne csak fontos, hogy mi lehet az az utolsó végdátum, amikor kártérítést kapok (vagy másik motort)?
Nem feltétlen akarok szemétkedni szándékosan, mert ők a legközelebbi hivatalos szervíz és ha "felnyomom őket" gondolom nem vihetném oda többet a motort, úgyhogy egyelőre csak halmozom az információkat.

(#146026) Steven válasza Zsírkrétamen (#146025) üzenetére


Steven
addikt

Az mióta szemétkedés , hogy fizettél valamiért amit nem tudsz használni ? :DDD

Jah és infóval meg nem szolgálnak ezt te írtad! :U

Szvl így mókás a story...

Simán mondhatod , hogy megpróbáltad hivatalos úton hát nem sikerült.... ha ezek után megsértődik bárki is vicces....

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#146027) Zsírkrétamen válasza Steven (#146026) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Úgy mondom akkor, hogy egy pontot már találtam, amivel fel lehetne őket nyomni (ez a gyorsváltós-váltós-lefulladós mizzériám, amit elvileg már megcsináltak (a váltót) de a gyakorlatban semmit nem javult, ez most így röviden és tömören), elvileg így sem adhatták volna vissza a motort, csak ugye ezt bizonyítani nem egyszerű, mert ott náluk az alatt a 200m alatt nem produkálta. Ellenben roppant balesetveszélyes, ha menet közben egyszer csak lefullad a motor :DDD Az biztos, ha valaha visszakapom, minden másodpercben rögzíteni fog a gopro, hogy ezeket a hibáit be tudjam bizonyítani.

U.i: Az hozzátartozik a sztorihoz, hogy idén még nem hivogattam őket csak írtam e-mailt, általában havonta 1-2 alkalommal. Eddig nem igazán volt időm hivogatni őket.

[ Szerkesztve ]

(#146028) dellfanboy válasza Zsírkrétamen (#146025) üzenetére


dellfanboy
senior tag

Nem feltétlen akarok szemétkedni szándékosan,

az emailre nem valaszolas milyen kategoria? en ha nem jutnek 1-rol a 2-re mennek ugyveddel...
regen volt a homar blog-on 1-2 story hogy meg kellett emliteni a fogyasztovedelmet, es maris elindult a folyamat. lehet itt is ezvan.

olyan meg nem nagyon van, hogy honapokig nem erkezik meg egy alkatresz a kereskedohoz, sztem nem is rendelte meg, mert nem azonositottak meg be a hiba okat.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#146029) Steven válasza Zsírkrétamen (#146027) üzenetére


Steven
addikt

Story:
Anyáméknál peugeot 206 HDI 2000 cc zsir új cucc

Menet közbe vész mód és kikapcsolt a kocsi.... se gáz se fék se kormány
(130 nál előzés közbe élmény volt)

3 szor volt 90 napot szervízbe és nem tudta meg csinálni a gyári kereskedés!
Akkora balhét csináltak belőle anyámék , hogy írtak autós magazinoknak gyárnak mindenkinek.
"Oszt" a vége az lett a storynak hogy kaptak egy zsir újat....
(amit mellesleg 0km -en el is adtak mert nem bíztak ezek után a márkába)

Szvl ,ha ez szemétség anyámék rohadékok :D

Amúgy Dodor írta ,ha jól emlékszem a storyra ,hogy egy kábel szakadás miatt random leállt az s1000xr alatta és egy évet állt a szervízbe... addig nem tudták megjavítani amíg végleg el nem szakadt az adott kábel .
(ugye addig nem találták a hibát )
Jók ezek a hibák ... :(((

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#146030) Zsírkrétamen válasza dellfanboy (#146028) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Legutolsó tájékoztatás szerint az a baja a motoromnak, hogy eltört/sérült a pozitív akksi kábel.
Azzal a hibával trélereztettem be, hogy a vacsi új akksival (amit egyébként ők nem küldtek meg, de egy másik hivatalos szervíz igen) sem indul be a motor és nem ad életjelet. Azonban a tréler kihívása előtt mikor visszaraktuk az ülést beindult a motor, csak füstölt az eleje (valami elektromos kábel lehetett).

Ez az akksi kábeles sztori meg onnan jött nekik, hogy a legutolsó (nyár végi) ottlétem után mondta a szervizes, hogy meg van ragasztva az akksi kábelem, azt valaki már gányolta és baj lesz belőle. Akkor közöltem vele, hogy ugyan a motort nem konkrétan itt vettem, de csak hozzátok hoztam szervízre, tehát vagy itt történt vele valami vagy amikor megvettem, de hát nyilván senki nem nézegeti az akkumulátort egy zsír új motorba, csak ha baj van vele. Erre persze csendben maradtak.

Steven: Ez is egy szép sztori, szerencse hogy nem lett belőle nagyobb baj. Azért durva...Nekem is az baszta ki a biztosítékot először, hogy nem adnak se csere eszközt, de azért hónapokig ülhetnek rajta és rohadtul nem érdekli őket, ha ez az egyetlen munkába járási eszközöm.
Arról nem is beszélve, hogy kicsivel több mint egy éves a motor és a mostani alkalmat is beleszámolva már több mint fél évet volt szervízben.

(#146031) JoinR válasza dellfanboy (#146028) üzenetére


JoinR
senior tag

Simán van, hogy hónapokig nem jön alkatrész. Nekem ugyanennél a típusnál (és ugyanennél a szerviznél) anno júniusban rendeltek váltókar tengely szimmeringet, szeptemberre se érkezett meg :D Akkor rákérdeztem, és pár napon belül a "szomszéd" SKF-ből vettek egy méretazonosat. Nyilván nyárra nem hagytam ott a motort, meg a folyás se volt súlyos, de végül ősszel megcsinálták.
Ismerős Alfája is hónapokig állt a hivatalos szervizben, mert nem volt alkatrész... :(
Az lenne a korrekt, ha ilyenkor hosszabbodna a jótállás a szervizben töltött idővel, nem tudom ez létező dolog-e.

[ Szerkesztve ]

(#146032) bacus válasza Zsírkrétamen (#146030) üzenetére


bacus
őstag


Sajnálom ami a motoroddal történt. Én 2 éve vettem "majdnem" egy ktm 390-t városi rohangálónak, de a teszt vezetésre jelentkezés is kudarcba fulladt, gyakorlatilag többszöri jelentkezésre is csak automata válasz érkezett, hogy mindjárt visszahív.., aztán fogtam magam és a ktm centrum honlapon az összes e-mail címre elküldtem, hogy szeretnék jelentkezni egy állásra, ugyan ilyen jó feltételekkel. hogy 1 hónapig be se kell járni, vissza nem hívjuk az ügyfelet, stb..., na erre jött válasz :D, egy olyan sértődős, mert ez megy mindenhol. Nem vettem motort, sőt nem is teszt vezettem.

Mostanában elég szigorúan értékelek a google mapson is, pl pénteken voltam dolgozni Egerben, de ha már így alakult, akkor elvittem kis feleségem és utána még sétálgattunk, beültünk kajálni. 3 csillagot kapott az étterem, mert én már megettem a csülköt, mire asszonynak kihozták a velős pirítóst, amihez nem volt pl erős paprika, stb. A hozzá ivott limonádé ugyan annyiba került, mint a velős pirítós, és persze van ez a pofátlan "szervíz díj" is, amit beépítenek a számlába, akkor is adsz borravalót amikor nem érdemlik meg...
Na ezek is megsértődtek, hogy "még szerencse", hogy más elégedett, nem talál ennyi problémát, meg menjek olcsóbb helyre... Hát baxák meg a hozzá állasukat! Nem megsértődni kell, hanem szolgáltatni normálisan.

Ez a szervizre is igaz, majd megírják, ha sokat ugrálsz, hogy ilyen ügyfél nem is kell, mert szerencséjükre sok elégedett ktm tulajdonos van, akinek jó a véleménye róluk. Szóval én is biztatlak, hogy ne hagyd magad, még szerencse hogy szezonon kívül vagyunk, hogy hideg van, mert egy ilyen pár hetes szervizben állás, az lehet az egész évedet tönkre teszi, itt nem arról van szó, hogy pár hétig nem tudsz motorozni.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#146033) bajnokpityu válasza dellfanboy (#146015) üzenetére


bajnokpityu
félisten

miért kérdezted?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#146034) Zsírkrétamen válasza JoinR (#146031) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Na, faxa :DDD Nekem azt mondták arra a szimmeringre, hogy csak bizonyos évjárat bizonyos hónapi motorjait érintette ez a hiba, ezért sem volt rá visszahívás. A tied is 22 augusztusi?! ;] Nem hiszem...Nekem muszáj volt emiatt (is) otthagynom, mert mire oda jutottam már elég rossz volt a helyzet, meg volt 1-2 extra amit már rátetettem. Egy hónapot volt ott akkor is a motor.

Ezzel az a vicces sztorim van, hogy amikor már eltelt egy hónap, elkezdtem hivogatni őket hogy mi van már (ez nyáron volt), akkor mondták, hogy a szimmering már rég ki van cserélve, de a hozott kuplungkart nem tudják felrakni, mert aki az előzőt felrakta (az sem gyári), az elbaszta a menetét a csavarnak, így most semmilyen kuplungkart nem tudnak rárakni, mert ilyen csavarjuk nincs, rendelésre meg több hónapot ír a beszerzésre (hozzáteszem, itt már megkérdeztem, hogy milyen csavar, mert bemegyek egy k@rva csavarboltba és veszek egyet, de azt mondták hogy ez speckó csavar, nemúgyvanaz', és természetesen egy csavar 5k lesz), majd akkor közöltem, hogy az aki elbaszta a csavar menetét, azok ti voltatok. Na akkor kerítettek valami más motorból csavart ingyen és rá 2-3 napra át tudtam venni végül a motort. Vagyis, átvettem, kitolták a szervízből, beindítottam, majd egy métert nem tudtam menni vele, de rá másfél órára már igen :))

Azt megérteném, ha valamilyen alkatrész nincs raktáron, és idő míg beszerzik. Ezzel kezdtük, hogy amikor befogadták a szervízbe (vagyis hogy kaptam visszajelzést, hogy a trélerestől átvették) akkor megírták, hogy a pozitív kábel a szar, és kb 2 hét lesz mire megjön. 2 hét múlva írtam nekik, hogy mizu van, akkor írták, hogy csúszik a szállítás, ez december eleje volt, na azóta nincs válasz a leveleimre.
Már megbántam egyébként, hogy nem a győriekhez küldettem el a motort (lett volna rá lehetőségem), csak hát a fenének van kedve 100km-t utazgatni utána a motorért, na meg ők szóltak előre, hogy nagyon el vannak most havazva, minimum egy hónap. Utólag belegondolva, inkább várok náluk a motoromra, mert ők legalább hajlandóak tájékoztatni hogy mi van, meg nem csak a kifogásokat keresik, hanem megcsinálják amit kérek :B

(#146035) A Zéé válasza bacus (#146032) üzenetére


A Zéé
addikt

képedre reagálva csak...
Senj-ben láttam olyant, hogy francia faszi 1290 Adventure-el csapatta, és a hátsó box helyére egy kutyaszállító láda volt felrakva, Morzsi meg benne utazott. Anya meg egy 901 Nordennel ment utánuk. Bár az nem goldie volt, de lehet, hogy innen volt nekik is :D

Just a simple Lineman...

(#146036) Topiccsendőr válasza Zsírkrétamen (#146025) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sajnos akkor bele kell egy kis idot es energiat rakni, es kezdetnek tanacsot kerni a fogyasztovedelemnel
ird meg a problemat. Emellett en ilyenkor megkeresem a jogszabalyt, ami erre vonatkozhat, hogy kepben legyek. Ez melo, de engem ez a hozzaallas felbsz, es rogton kedvem lesz melozni azon, hogy ne legyek madarnak nezve.

Eegen. A titokzatos, es gonosz nagyker. egy ennyire uj motorhoz nincs olyan, hogy ne kapj alkatreszt tobb honapig. Plane akkukabelt. De nalad nem ez a fo baj, hanem valami elfustolt a fejidomban, ami nagy baj.

Sajnos ti sem tudtatok leirni a valtoval a hibat rendesen, es tobbszor user error is felfedezheto volt, abban, amit ide irtal. Ezert a valtoproblemaval kapcsolatban egy ismeros hozzaertotol kernek tanacsot, ebben allast itt nem tudok foglalni, de nekem nem tunik csak a markaszerviz hibasnak ebben az esetben.

De a rovidzar ugyeben mar annal inkabb. Ez nem a ti hibatok, es ezt meg kell oldaniuk nekik bizonyos hataridon belul, ami meg van adva tartos fogyasztasi cikkek eseten- ennek nezz utana.

Ez nem szemetkedes. Kommunikalnotok kell a szervizzel, es jeleznetek kell a problematokat elso korben. Nem forumon panaszkodni, hanem nekik elmondani a problemat. Fogalmazzatok meg azokat a dolgokat, amik zavarnak benneteket. Nema gyereknek anyja sem erti a szavat.
Ha emailre nem valaszolnak, fel kell hivjatok, es megmondani higgadtan a problemakat, beleertve azt is, hogy nem valaszolnak az emailre. Ha mashogy nem megy keszuljetek fel erre a beszelgetesre, szedjetek ossze, irjatok le pontokban, hogy ne felejtsetek el semmit.
De a lenyeg, probaljatok eloszor kommunikalni a szervizzel, erzelemmentesen. Az email jo, mert nyoma van. Telefonon mindenkepp meg kell probalni emellett.
Tehat. Sorrendben:

Fogyasztovedelemtol tanacsot kerni

Felhivni a szervizt telefonon

Parhuzamosan a jogszabalyoknak utananezni, mi vonatkozik ratok es a szervizre ebben az esetben.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146037) bacus válasza A Zéé (#146035) üzenetére


bacus
őstag

A képen egy ausztrál fickó, aki a kutyájával megy túrázni.

Gyurgyó (Crac - Condor Riders Adventure Club, kondortura.hu) évekig a kutyájával túrázott, én nem láttam, de a topcase volt kivágva, neki azért kisebb testű kutyája volt.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#146038) Topiccsendőr válasza JoinR (#146031) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt en egyaltalan nem tartom eletszerunek.
Sztm egyszeruen ezt mondtak. Egy szabvany szimering nem hianycikk. Nem ezek szoktak hianycikkek lenni, hanem 10 evesnel oregebb motorok alkatreszei, vagy visszahivasokban erintett alkatreszek, amikre hirtelen nagy igeny lesz egyidoben tobben rendelik.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146039) dellfanboy válasza JoinR (#146031) üzenetére


dellfanboy
senior tag

az ilyen esetekben szvsz meg se rendelik az alkatreszt..vagy a gyakornok feladata volt aki nyar utan visszament a suliba...
azt ne mondd, mar hogy barmilyen marka megengedheti maganak, hogy honapokig nem kuld alkatreszt? sales utan vege az ugyfelkapcsolatnak? :U csinalj rola egy videot told fel tiktok, YT,FB -re azt csak eszbe kapnak..(elobb utobb)
velem is probalkoztak mikor a krosszmotorhoz kellett alkatresz, a kiscsavo a pult mogott bizonygatta megrendeltek, meg elkuldtek az emailt de o nemtud nemetel majd kollegaja intezi 2 het utan. mondtam neki hivjad fel azt a labancot, en tudok nemetul majd beszelek vele. ezt meghalotta gondolom a fonoke hiphopp elotermet es meg aznap du lett alkatresz.
vagy pl meg covid elotti story : en kerestem mar meg LinkedIn-en az xy marka Europai muszaki igazgatojat, hogy a kp nem kuld alkatreszt a magyar dealernek, ez hogy lehet? , 3 napon belul meglett az alkatresz.

x millat nagynehezen osszesporolsz es akkor hagyod magad ilyen fals dumakkal lerazni, hogy nem jott meg meg az alkatresz? hagyjuk mar, verd az asztalt, ugyved, fogy vedelem kapjak osszemagukat ezek a csicskagcik. a sales megy az aftersales meg nem? jutalek helyett lfasz kell az ilyeneknek.

sot mostanaban nekem eleg jo tapasztalatom van hogyha fb-n megkeresem a ceget. es direkt nekik irok 1-2napon belul alt megoldottam a problemaim. nemtom milyen gep ez, de ha ktm irnek a ktm ag-nek, angolul, hogy ez a story alvazszam, garancialis hiba honap ota parkolopalyan a gep miert. azt is leirnam hogy ha kell kimegyek ausztriaba azert a kva kabelkotegert.

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#146040) rottenbull válasza dellfanboy (#146039) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ezzel egyet kell ertsek. Ezekrol a szarakodasokrol a teruleti vezetoknek, meg mindenkinek azok felett gozuk sincs. Szinte az osszes megall a kisbiroknal a szervizekben, helyben. Fel kell robbantani az ugyet, hogy hallja mindenki. Minel tobb panasz jut el a vezetokhoz, annal nagyobb a valoszinusege, hogy el is veszik a marka kepviseleti jogokat az ilyen szervizektol.

(#146041) JoinR válasza dellfanboy (#146039) üzenetére


JoinR
senior tag

Persze, simán lehet, hogy meg se rendelték, ezt nem tudom ellenőrízni. Azt gondolnám, hogy nem érdekük nem megrendelni, hiszen a garanciális javításokat fizeti nekik a gyártó (igencsak szép díjjal), úgyhogy megérné lehajolni érte.

(#146042) bardi válasza JoinR (#146041) üzenetére


bardi
aktív tag

Azért ez így nem feltétlenül igaz minden esetben, nem tudom KTM hogy működik, de más márkánál inkább alkatrészeket cserélgetnek, minthogy 1 napig diagnosztikázzák a járművet, mert nincs normálisan kifizetve.

'92 Honda VFR 750

(#146043) Topiccsendőr válasza JoinR (#146041) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tapasztalataim alapjan a gyarto szarul fizeti ezeket a javitasokat, akarcsak a visszahivasokat.
Raadasul ezeket levasarolhatod kesobb, nem pedig kifizetik a szalonnak. Szoval ezert nincs kedvuk ehhez altalaban

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146044) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Jöhet egy láma sisakos kérdés? Shox akcióba vettem egy AGV K5 S Tempest bukót, de sajna pont bejöttek a mínuszok mire ki tudtam volna próbálni. Amúgy nagyon pöpec minőségi cucc, érződik minden anyagán, hogy más liga a 40k-s előző sisakomhoz képest.

Viszont ami feltűnt és érdekes, hogy a plexi nem záródik teljesen a peremig, a gumi tömítésre rácsukódik, de könnyedén átfújom a levegőt a plexi és a tömítés között. Ha ez ilyen akkor félek kb. semmit nem zár a menetszélből, csukott állapotban sem. Szóval a kérdésem hogy ez így rendeltetésszerű? Hülye kérdés tudom, de -5 fokban nem nagyon szeretnék próbakört menni. Ha valakinek hasonlóan záródik a plexi, de mégis működik azzal megnyugtathatna, hogy nem vettem még akciósan is ipari hulladékot. :D

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#146045) zgospel válasza 3800+ (#146044) üzenetére


zgospel
őstag

Én egy K5-öt használtam évekig, bár ez még nem az S. Nem pontosan értem mire gondolsz, de a K5 abból a szempontból kurva jó, hogy ha be van zárva minden szellőző és a plexi is le van hajtva, akkor se víz, se szél, se jehova tanúi, se semmi más nem jön be rajta.
Párszor elkapott óriási zuhé motorral, egyszer sem ázott be.

A Bell Star-om ehhez képest teljesen zárt állapotban is eléggé szellős, hideg időben emiatt kifejezetten kellemetlen.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#146046) Pttypang válasza zgospel (#146045) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha a menetszel eleget tol a plexin, hogy zarjon, az tokeletes. Nekem az sr2-es schubert problemasabb joval ezekben, mert oldalt van a fizikai lock a plexihez es a masik oldalon nem szoritja oda, akarhogy allitom be.

Everybody lies.

(#146047) Pttypang válasza Topiccsendőr (#146011) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem allitottak, hogy a twingoval nem lehet rendesen utazni, de valahogy egesz jol ereztem magam a 46 ezer km-en, amit elcsorogtam vele ide-oda masfel ev alatt.

Lehet, hogy a hornet helyett is egy igenytelenebb joszag kellene? :D

Everybody lies.

(#146048) zgospel válasza Pttypang (#146046) üzenetére


zgospel
őstag

Nem kell menetszél hozzá, álló helyzetben is teljesen zárva van. A K5-ön a plexinek nincs lockja, a rugó tartja zárva.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#146049) Topiccsendőr válasza Pttypang (#146047) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztm a hornet eleg igenytelen :D
No offense. :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#146050) Zsírkrétamen válasza Topiccsendőr (#146036) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Köszi! :R

Egyébként tegnap sikerült időt szakítanom hogy felhívjam őket (furán hangzik, de míg írni szinte bármikor tudok, telefonálni annyira nem, főleg nem nyitvatartási időben) és mint kiderült, már szinte készen van a motor. Elvileg cserélték az összes (!) kábelt a motorban és ezért tartott ennyi ideig, de már a padon van és tesztelik, pár nap és készen lesz. Mikor rákérdeztem, hogy miért nem válaszoltak az e-mailjeimre azt a választ kaptam, hogy hát dolgoztak a motoron ilyenekre nem értek rá, a javítás ugye fontosabb...

U.i: Mire ezt megírtam, hívtak hogy készen van. Nyilván örülök neki, mert sajnos ezekben a minuszokban is kell néha motoroznom (és egy adv-n jobb mint egy naked-en), de azért valahol rohadjanak meg hogy erről sem tájékoztattak hogy mit csinálnak vele, meg az is b@sz hogy egész tegnapig nem tudtam semmit a motorról hónapok óta.
Kíváncsi leszek mit mondanak még élőben, meg mennyi igaz a sztoriból. Minden esetre nem túl tisztán jutott el a szervízbe, így biztosan látni fogom ha tiszták az új kábelek :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.