Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61101) canniball válasza FIREBLADE78 (#61100) üzenetére


canniball
nagyúr

Én (baleseti adóval együtt) egy évre 8658Ft-t fizettem legutóbb; vagy nem éves lesz az (rajt kell legyen a levélen a fedezeti időszak is), vagy baromi olcsó vagy én fizetek sokat.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61102) fattyu válasza canniball (#61101) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem sem. hasonló összegem van nekem is mint a tied.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61103) #79335424 válasza canniball (#61099) üzenetére


#79335424
törölt tag

Majdnem. Nincs spoiler, tulképp a tank és a sárvédő fényezett. Egy rugalmas fóliával szoktam "fényezni", plusz két, filléres HD matrica. A vizsgaállomáson megfelelő "szűrőt" alkalmaznak a szemrevételezésnél :) , tehát csak a vizsgás fényképek számára kell fehérnek lennie. Voltam már olyan szituban, hogy szemből bemérés, majd megállítás után, a későbbi eljárásban jól jött a fehér szín a forgalmiban és hozzá egy fotó a fehér motorról.

(#61104) zeon.hu válasza #79335424 (#61103) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálunk is van ilyen rugalmas vizsgaállomás :)

#?*@&!

(#61105) baboss válasza V.Stryker (#61093) üzenetére


baboss
őstag

Én még mindig megyek. :K Tegnap voltam bent BP, nagyon szép napsütéses volt az idő. Ma meg Bicskén voltam, a kocsit vonattam ki ideiglenesen a forgalomból..
Csak akkor nem megyek vele ha havas, jeges az út. :D
Mindig nagyon jó meglovagolni, ha kimarad 1 hét már hiányom van.

(#61106) canniball válasza #79335424 (#61103) üzenetére


canniball
nagyúr

Ne értem (de lehet csak mert szerencsére nincs ilyen jellegű tapasztalatom) : amikor megállítottak nem kérték el a forgalmit/nem tűnt fel hogy nem passzol a szín?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61107) Bogyó bá' válasza canniball (#61106) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én meg azt nem értem, valamelyik műszaki vizsgánál miért nem lehet átíratni a tényleges színére? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61108) Xaels válasza Bogyó bá' (#61107) üzenetére


Xaels
félisten

A bürokrácia világában nem megy ez olyan egyszerűen. Itt az én motorom: forgalmiban barnaként szerepel a színe. Megmondom őszintén ezen átsiklottam vételnél, de az eredetvizsgán szóltak, hogy szóljak amikor átíratom, hogy más színt írjanak be. Szóltam, erre jön nekem az ügyintéző csaj, hogy ez nem így működik. Kell egy vizsgapont általi igazolás a színről. Azóta is barna a motorom :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61109) Bogyó bá' válasza Xaels (#61108) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért írtam, hogy vizsgakor. ;)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61110) #79335424 válasza canniball (#61106) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az tök mindegy. 14 napom van bejelenteni, azt senki sem tudja bebizonyítani, hogy mikor cseréltem tankot, meg sárvédőt. Tehát, a helyszínen színügyileg mindenképpen "jó vagyok". De, egyébként, történetesen nem szúrták ki. Ráadásul, a rendőr helyi észrevételei csak egy dolog és ami írásba kerül, az egy másik dolog. Később, az íróasztalnál ülő előadó csak az utóbbiból informálódik az ügyről. Nagyon ritkán kér be utólag tanuvallomást az intézkedő rendőrtől. A helyszínen csak azt kell aláírnom, hogy nem értek egyet a szabálysértéssel. Azt nem kell odaírnom, hogy később, az előadónál mikre fogok majd hivatkozni. A rendszerük alapja a rendszám alapú azonosítás. Ennek hiányában símán lehet apró kavicsokat szórni a fogaskerekek közé, amik megakaszthatják a döntéshozó gépezetet.

[ Szerkesztve ]

(#61111) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61112) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#61111) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mi a fhasz?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61113) V.Stryker válasza baboss (#61105) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó, hogy életjelet adtál. Aztán óvatosan. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61114) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#61112) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Minden motor enduro" :))
Bővebben: macska terepezik a zöld mezőn egy csopperrel. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61115) -Mosquito- válasza runner 125 (#61095) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Sanszos. Méresd ki szezon előtt nehogy cserben hagyjon valahol és kezd el nézegetni az aksi kínálatot.

canniball:

Volt néhány nap amikor -számomra- már a +5 okés. Bár az ínhüvelygyulladás tenyér/hüvelykujj jó lenne ha elmúlna már.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61116) runner 125 válasza -Mosquito- (#61115) üzenetére


runner 125
nagyúr

Max betolom.. (vagy tolatom magam). :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#61117) Topiccsendőr válasza runner 125 (#61116) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Injektoros motort azt tologathatod :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61118) canniball válasza Topiccsendőr (#61117) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért, azt nem lehet? :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61119) #79335424 válasza canniball (#61118) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ó, dehogynem. Csak jó hosszú és meredek lejtő kell hozzá, amin felpörög annyira a motor, hogy a generátor ellássa elegendő árammal az injektor elektronikáját. V2 -nél különösen szép mutatvány.

(#61120) canniball válasza #79335424 (#61119) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor azt hiszem az SV-vel nem próbálkozok...bár remélem nem is lesz rá szükség! Bezzeg anno a Simsonnal milyen egyszerű volt... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61121) Topiccsendőr válasza #79335424 (#61119) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egy cellazarlatos, vagy melykisutott aksinal nincs az a lejto, ami eleg fedelzeti feszultseget termelne. Benzinszivattyu essatobbi. Probaltam :)
egy karbis 02 es R6 ot meg rendszeresen betoltam, dehat na :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61122) Topiccsendőr válasza canniball (#61118) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat runner eseteben elegge erzekeny dologrol beszelunk, lambda szonda, minden lofasz. Jol telekurja hibakoddal sztm elso lepesben.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61123) #79335424 válasza canniball (#61120) üzenetére


#79335424
törölt tag

No igen. Főleg azért, mert annál nemhogy a nemlétező injektorhoz, de még a gyújtáshoz sem az akku szolgáltatta az áramot. Az akkut külön tekercs látta el árammal és csak az indexeket meg a féklámpát működtette. Az "n" -es kiviteleken nem volt index és akkumulátor sem. Amikor berúgtad a motort, akkor a lendkerékben levő mágnes forgása indukálta a gyujtótekercs áramát. Az MZ -knek már akkus gyújtásuk volt, de a gyújtáskapcsolónak a legszélső állása az un. dinamós indítás volt, ami kikerülte az akkut és közvetlenül a dinamóról adta a gyújtást a "betolókaros" :) indításhoz.
Az SV -t nem ismerem. A HD -nál akkor van esély, ha az akkuban még van annyi, hogy egy ütemet forgasson. 1. -ben, vagy 2. -ban semmi esély, úgyhogy 3., kuplung be, nagy lendület és abban a pillanatban, amikor ráugrasz és dobod a kuplungot, közben rányomsz az önindítóra. Ha erre nem indul be, akkor már csak az marad, hogy másik motorral, lábbal tolva felgyorsítanak 80 fölé, majd elengednek és akkor dobod rá a kuplungot. Kell hozzá összeszokás, mert ha előbb dobod rá a kuplungot, akkor mindkettőtöknek kinéz egy gyönyörű szinkronperec.

(#61124) tboldi válasza #79335424 (#61123) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az MZ -knek már akkus gyújtásuk volt, de a gyújtáskapcsolónak a legszélső állása az un. dinamós indítás volt, ami kikerülte az akkut és közvetlenül a dinamóról adta a gyújtást a "betolókaros" :) indításhoz.

Nem emlékszem, hogy az ETZ-men lett volna ilyen állás. Viszont "normál" gyújtásra kapcsolva is be lehetett tolni. Hányszor futottam vele és ugrottam rá... :D

[ Szerkesztve ]

(#61125) #79335424 válasza tboldi (#61124) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az ETZ már generátoros volt, nem dinamós.

(#61126) tboldi válasza #79335424 (#61125) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igaz. Más MZ-vel meg nincs tapasztalatom :B :R

(#61127) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jó jó, de valaki árulja már el, hogy mikor sz@r az aksi? Ha reggel indítja a gépet, akkor jó nem? Ha nem indítja és a töltést se veszi, vagy töltés során hülyéskedik, esetleg töltés után se indítja, akkor meg sz@r?

Egy szóval, ha a reggel indul a motor, akkor akku hiba miatt gondolom nem kell aggódni, lehet csapatni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61128) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Egy kis kanyarodás technika, ha valakinek kimaradt volna.

Amúgy vannak jó magyar nyelvű videók vezetéstechnikáról?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61129) Topiccsendőr válasza tboldi (#61124) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat az nagyon erdekes mondjuk, ugyanis az etz nek gerjesztotekercses generatora van, azaz, ha nincs akkufesz, nincs generator sem. Ott nincs allandomagnes.
Ott valami massal van baj, ha berugni nem tudod, betolni meg igen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61130) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#61127) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha nem indul a motorod, akkor szar.
De ki kell meretni, mint ahogy Mosquito tette, mert akkor vagy tisztaban azzal, h mennyire van oda. Csak ugy senki nem tudja megmondani. Terhelovillaval merni kell. A nyugalmifeszbol csak azt allapitod meg, ha mar halott.
A toltest mindig veszi. Az a jellemzoje, a rossz akkunak, h pillanatok alatt feltoltodik. Es toltes utan sem tudsz inditani.
Ha reggel indul, nyugodtan lehet aggodni. Siman utkozben is lehet cellazarlatos. Tankolsz egyet, megallsz, inditanad ujra, majd csak kattan a rele, de inditani nem tudsz.
Pont ezert tologattam a regi R6 omat.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61131) tboldi válasza Topiccsendőr (#61129) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkumulátorral soha nem volt gondom, megvételkor újat kapott, azt a másfél évet meg kibírta, amíg megvolt. Én csak a gyújtáskapcsolóra reagáltam (nem figyelve, hogy Somatom dinamósról írt). :)

[ Szerkesztve ]

(#61132) asvald válasza tboldi (#61124) üzenetére


asvald
senior tag

Én egyszer jártam úgy ,hogy leraktam az 250es etkót 2 hónapra addig ment tökéletesen, majd mikor előakartam venni soha többet be nem indult !Karbi le megtakarít , gyújtás megnéz, akku minden ok ! Aztán Csepelen a Mária Királyné útján mint a bolondok vagy 30 percig tologattam ,úgy felbacott , hogy a kapun bevágtam (egy karc nem volt addig a motoron , hát most lett bőven !
El is passzoltam 1 hét re rá kemény 10ezer pénzért a műszakival rendelkező gépet , itt megfogadtam többet emzperx , és társa többet be nem teszik a lábukat az udvarba :W

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#61133) -Mosquito- válasza runner 125 (#61116) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Vér ciki motort tologatni,főleg egy gyöngyház fehér újszerű Hondát. ;] :DD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61134) shootme2 válasza Topiccsendőr (#61129) üzenetére


shootme2
aktív tag

Rengetegszer toltam be rossz akkus ETZ 250-et. Ha nem teljesen halott az akku néhány volt még van benne az már elég ahhoz hogy legyen gerjesztés. Akku csere után már rúgásra is szépen indult tehát nem mással volt gond.

(#61135) tboldi válasza tboldi (#61131) üzenetére


tboldi
nagyúr

Folyt.:

Jellemzően akkor tologattam, amikor rosszalkodott a gyertya, vagy a gyújtótrafó, illetve amikor elkopott a berúgókar fogasíve. Előbbi kettő gyakran előfordult.
Egyszer a megszakítós gyújtás is elszállt, de akkor hiába futkároztam vele. :D Ezután cseréltem ki elektronikusra.

(#61136) FIREBLADE78 válasza canniball (#61101) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Amikor megvettem,akkor is egyszer kellett fizetni,igaz agyam nincs hogy mennyi volt. Ja, papíron csak 22 kw. Papíron 😀😀😀:D
Levél első bekezdésében:tájékoztatatjuk a xy számon lévő szerződésének 2016.3.6-án napján kezdődő időszakára érvényes éves díjelőírásáról.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61137) Topiccsendőr válasza tboldi (#61135) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az azert jellemzo, h az ember csak ilyen sztorikat tud elohuzni a multbol az etz vel kapcsolatban. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61138) Laraxior válasza V.Stryker (#61127) üzenetére


Laraxior
titán

Hagyd kint két napra ilyen hidegben, rá se nézz, majd indítsd be.
Az enyém nyöszörgött, sokszor próbáltam indítani, tekerte, de nem indult be. Akkut kicseréltem egy újra, elsőre berántotta. :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#61139) tboldi válasza Topiccsendőr (#61137) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hát igen... :))

A másik kedvencem az, amikor eltörött az a kis rugó, ami visszahúzza középre a váltókart. Jó móka volt minden egyes visszaváltásnál alányúlni és felhúzni, főleg ha pl. ötösből kettesbe kellett rakni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61140) emre


emre
veterán

Dobjuk fel a topikot. :D video
A csóka amúgy teljesen elmebeteg ami a többi videójából egyértelműen kiderül.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61141) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Motoros ruha upgrade az új idényre. :) (Az arcért szíves elnézést kérek. :DDD )

Méretileg jó, kényelmes is. Az szokatlan,hogy ha összecipzározom a felső résszel, az a nadrágot fentebb húzza.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61142) Czimby válasza emre (#61140) üzenetére


Czimby
addikt

Gyöngyösön van egy 636 Kawa blokkos épített superquad, na annak még értelme is van, a Mátrában simán tartja a lépést a 6 kilós speed mocikkal. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61143) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ez de genyó: [link] :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61144) emre válasza Bogyó bá' (#61143) üzenetére


emre
veterán

hát ha nincs annyi esze hogy arrébb tolja....

eszembe is jutott erről egy vicc:

A medve halállistát készít, és amelyik állatot felírja rá, azt megöli. Ennek híre megy, és odacammog a
farkas a medvéhez:
- Mondd medve, én is rajta vagyok a halállistádon?
- Igen.
- De legalább a családomtól hadd búcsúzzam el, mielőtt megölsz! - kérleli elkeseredetten a farkas.
- Jó.
A farkas hazamegy, nagy sírás közepette búcsúzkodik a családjától, azután a medve megöli. Odamegy hozzá a róka is, és ő is megkérdi:
- Mondd medve, én is rajta vagyok a halállistádon?
- Igen.
- De azért az ismerőseimtől elbúcsúzhatok?
- Igen.
A róka szomorúan búcsúzik barátaitól, majd a medve őt is megöli. Odamegy hozzá a nyuszika is:
- Mondd medve, és is rajta vagyok a halállistádon?
- Igen.
- És nem lehetne kihúzni?
- De.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61145) runner 125 válasza emre (#61144) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megrendezett. :)

persu

Hopp, erre nem is gondoltam, valszeg nem menne a betolás. Akkor marad a bikázás végszükség esetén.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#61146) emre válasza runner 125 (#61145) üzenetére


emre
veterán

nyilván, de annál inkább marhaság

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61147) V.Stryker válasza emre (#61146) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem vicces. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61148) runner 125 válasza emre (#61146) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyetértek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#61149) V.Stryker válasza runner 125 (#61148) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Idén tervezed,hogy jössz velünk egy-egy karikát?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61150) ath


ath
senior tag

pesten kit ajánlanátok megbízható, jó motorszerelőt? láttam Tasiról esett szó, ő bicskei, meg Suriról, aki gödöllői: ha ők megérik az extra távot, bevállalom.
egy videó egy hülyéről :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.