Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) #25954560 válasza tutis (#17000) üzenetére


#25954560
törölt tag

ugylaccik elbeszelunk.
es te honnan vetted h ha egy kicsit elnyult szakaszosan a lancom, maris cserelem? alapveto dolog h valamennyi idonkent az ember ranez a lancra es ha kell, allit rajta. nyilvan nem tokeletesen egyenletesen nyulik, ha belegondolsz milyen igenybevetelnek van kiteve. sot, szerintem nehezen talalnank egyenletesen nyult lancot. 3-bol ketszer azert kellett lancot cserelnem, mert tulsagosan egyenetlenul volt megnyulva. egyszer meg azert, mert a lanckerekek elkezdtek tarajosodni.
es honnan veszed h en azt mondom nem kell utanaallitani az elso ezer km-en? en pont az a fajta vagyok, aki kerekcsere utan parszaz km-rel a kocsin meghuzkodja az anyakat.

a did lancok jotallasat meg azert irtam, mert sztem nincs osszefugges a szereles minosege, anyagminoseg es az esetleges szakaszos megnyulas kozott (extrem esetben lehetseges talan), tehat szerintem nem jogos az o jotallasukkal ervelni amellett h siman jo kell legyen a lanc 30k km-nel.

de jah, befejezhetjuk. utcara
- ha nem csapkod a lanc,
- ha be lehet meg ertelmes lancfeszesseget allitani,
- ha nem kopottak a fogaskerekek
- ha sehol sem tulsagosan nyulott a lanc,
- ha nincs beallt/osszeallt szegmense a lancnak,

akkor elfogadhatjuk h hasznalhato. ugyis csak apolassal, rendszeres feszesseg-allitassal tudsz ra vigyazni.

(#17002) tutis válasza #25954560 (#17001) üzenetére


tutis
őstag

"ha ezer km alatt megnyult szakaszosan a lanc, akkor en inkabb csodalkoznek h valami nem stimmelt vele (minoseg?), esetleg nem megfelelo lanc lett rateve, vagy ilyesmi."
Nekem az a fura hogy csodálkozol hogy megnyúlt de tudod hogy első ezer km-en utána kell húzni.. Akkor most tudod, vagy csodálkozol? :DDD De ezt most vedd jószándékú kötekedésnek, amolyan viccelődésnek..
De tényleg legyen itt a vége :) Én már lerendeltem az új láncomat, holott megfelel az általad felsorolt mindegyik körülménynek. De itt jön az emberi faktor, minden okés, de én most úgy gondolom hogy akciósan lecserélem a láncom most, mint kicsit később drágábban, hisz 4 év alatt tettem a motorba 20ezret, a következő 4 évre megoldom a lánc gondomat (remélhetőleg) :)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17003) #25954560 válasza tutis (#17002) üzenetére


#25954560
törölt tag

'megnyult szakaszosan a lanc'
de rendben.

(#17004) ujskodas válasza Topiccsendőr (#16974) üzenetére


ujskodas
tag

Nem, hogy nagyon, egyáltalán nem tudom elhúzni a lánckeréktől. 17 ezer van benne.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#17005) Topiccsendőr válasza ujskodas (#17004) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ha megvan az előírt lógás akkor az fasza nagyon. gondolom sima o gyűrűs. egyébként nekem kb 18e környékén kezdett menet közben ütemesen "surrogni" a lánc, a szakaszos nyúlás miatt, ez az egyik jele hogy lobog.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17006) ujskodas válasza Topiccsendőr (#17005) üzenetére


ujskodas
tag

Megvan, 30 mm-t ír a ragasztott cimke a lengőkaron, annyi van. Nem csak egy helyen próbáltam meg elhúzni, hanem forgattam körbe a kereket és mindig próbálgattam. Sehol sem bírtam elhúzni a fogaskeréktől. Az eredeti gyári van rajta.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#17007) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Van itt valaki, aki hitel témában ki van okosítva? Pontosabban hitelátvállalásos motorvételről lenne szó.

Finanszírozás: 40%-tól elvihető
Kezdőrészlet: 32.000 Ft
Havi részlet: 32.000 Ft
Futamidő: 17 hónap

"2014 júniusig van rá hitel, amit át lehetne vállalni, vagy ki lehet egybe fizetni."

Na most ha jól értem, akkor kifizetem a 17*32.000FT - ot (544.000Ft) és enyém a motor, minden egyéb költség nélkül?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#17008) zsoltee10 válasza HUNNIA1920 (#17007) üzenetére


zsoltee10
addikt

Amennyiben nem akarod kifizetni a motort egyben, akkor a banknál lehet kérvényezni egy szerződés módosítást, miszerint átvállalod a hitelt, tulajdonos és szerződő váltás történik. Ez nincs ingyen, viszont a törlesztő elvileg nem változik. A módosítás díja általában a hitel összegének 5%-a.
A kérdés az, hogy mennyi a motor vételára?

Ha egyben fizetnéd ki, akkor nem a 17x32eFt-ot kell kifizetned, hanem a tőketartozást. a 32eFt törlesztő részletben benne van a kamat is. HA előbb fizeted ki, mint a futamidő, akkor nem kell a kamatot kifizetned.

Pl. saját példám. Honda Varadero, havi törlesztő 35eFt volt, vissza volt még 44 hónap. A tulaj nem kérte a hitelt, kp-ben akarta kifizetni. A 44x35eFt 1540eFt lett volna. A banktól minden hónapban kaptam értesítőt, amikor eladtam a mocit, 1200eFt volt a tőketartozás. A hitel zárásakor csak ezt az összeget fizette ki a vevő a banknak, a jövőbeni kamatokat nem.

[ Szerkesztve ]

(#17009) HUNNIA1920 válasza zsoltee10 (#17008) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Lehet hülye vagyok, de nem értem. :D
Ha átveszem a motort, átveszem a 17 havi törlesztőrészletet és ezt fizetem havonta (32.000Ft), akkor ez nem elég? Vagy ha egyben kifizetem azt az 544.000FT, akkor sem?
Vagy a hitelen kívül van egy összeg, amit a tulajnak ki kell fizetnem, a havi részletet meg a banknak 17 hónapig?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#17010) zsolt19900 válasza HUNNIA1920 (#17007) üzenetére


zsolt19900
őstag

alapvetésben nem is kér a tulaj pluszban semennyi lóvét? mert ilyenkor szoktak, hogy 100e+a visszamaradt hitel vagy ilyesmi, semmi egyéb csak ha tudod vigyed?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17011) zsoltee10 válasza HUNNIA1920 (#17009) üzenetére


zsoltee10
addikt

Pontosan. :D

Tehát, ha a motor értéke nagyobb, mint a hitel, akkor kifizeted a tulajnak amit kér, plusz a bank felé törleszted 17 hónapig a többit.

A hitel átvállalásának is van költsége, amit neked kell a bank felé befizetned egyszeri alkalommal, amiért átírják a nevedre a hitelt. Szerződésmódosítási díjnak hívják, banktól függ a mértéke.
Mennyit kér a motorért a tulaj?

(#17012) fattyu válasza HUNNIA1920 (#17009) üzenetére


fattyu
veterán

óvatosan....
chf alapú hitelt felvette az ember fix törlesztővel lesz maradványértéke a motornak. adott esetben IJESZTŐ összeg, amit csengethetsz a banknak vagy vehetsz fel uj hitelt...
Nézz utána hogy Forint alapú-e, ha nem kerüld mert valószínűleg nem jársz jól...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17013) zsoltee10 válasza fattyu (#17012) üzenetére


zsoltee10
addikt

Na ja, bár elég kis összegű, nem hiszem, hogy chf-es.

El kell kérni az eladótól a banki értesítőt, amin rajta van a fennálló tartozás, és minden info.

(#17014) fattyu válasza zsoltee10 (#17013) üzenetére


fattyu
veterán

az hogy nem ment le belőle mondjuk 55 hónap ami alatt görgette az árfolyamkülönbséget az nem tudható. vakon nem lehet belemenni egy ilyenbe.

Az értesítő igen vagy kérjen az ember egy kötelezettségvállalás nélküli előtörlt.

Néztem én is egy 9es ninját amit így kinált. annyit volt hajlandó mondani a célirányos kérdéseimre hogy fix a törlesztő nincs min aggódni :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17015) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

zsoltee10, fattyu: nem tudom mennyit kér érte, mert nem jelöli meg az értéket, illetve azt sem tudom, hogy svájci vagy forint alapú a hitel.
Viszont ahogy kivettem a szavatokból, felejtős a dolog.
Lehet jobban járok, ha kinézek egy rendes eladó motort, és ha kell rá valamennyi pénz, akkor veszek fel fix havi törlesztésű kölcsönt. És akkor tudom, hogy mit és mennyit fizetek vissza.

Köszi a segítséget! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#17016) zsoltee10 válasza HUNNIA1920 (#17015) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem kell elvetni, csak megkérdezni:

1. Mennyit kér a motorért kp-re?
2. Részletes infó a hitelről: Tőketartozás pontos mértéke, HUF, EUR, vagy CHF alapú?

Hol van ez a hirdetés?

(#17017) HUNNIA1920 válasza zsoltee10 (#17016) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Privátba elküldtem a linket! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#17018) Integra


Integra
titán

juj de szép diszkótúrabringa :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17019) Integra


Integra
titán

ö is tud.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17020) Gaboman válasza Integra (#17019) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Érzi a motort nem kicsit, tudásáról meg sok mindent nem lehet írni, káprázatos.
Pedig az RMZ nem is olyan könnyű gép a kategóriatársaihoz képest.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#17021) TayRol válasza Integra (#17018) üzenetére


TayRol
veterán

akkor is kéne.:)

(#17022) fattyu válasza Integra (#17019) üzenetére


fattyu
veterán

ja. szarul nyomja :S

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17023) Topiccsendőr válasza Integra (#17018) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Eleg durva h a turagepet kihozzak egy hp4 futomuvel :) a panigalera meg nem rakjak ra. Mondjuk sztm nem is baj.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17024) Topiccsendőr válasza Integra (#17019) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mielott lemennenk palyara, megnezunk 4-5 ilyen videot, meg behuzunk egymasnak nehanyat, aztan ha az odavezeto uton nem halunk meg, akkor eleg szep napot tudhatunk magunkenak :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17025) ALI_G válasza tutis (#16903) üzenetére


ALI_G
veterán

"De pályaidomból is lehet olyan változatot venni, amire a gyári ülést rá tudod tenni, mert a farokidom kialakítása olyan mint a gyárié.."

Ilyet ki/hol/mennyiért csinál? Beszéltem Dúzs Petivel és kértem árajánlatot múlt héten, de még nem küldött semmit. Viszont ő csak full pálya idomszettel foglalkozik és mindenki magának barmolja át utcára ahogy akarja.

Úgy látom neked a farokidom pályára való. Index, rendszámtábla és a kötelező vackokat hogy operáltad bele?

(#17026) Topiccsendőr válasza ALI_G (#17025) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Amikor palyaidomom volt akkor az indexet fel sem raktam, a kezemmel jeleztem iranyt. Sztm nem erdemes felrakni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17027) Daywalker válasza Topiccsendőr (#17026) üzenetére


Daywalker
addikt

Végülis az is legal:) Max kicsit hülyén néz ki, ha Pesten hadonászik az ember:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17028) máyköl


máyköl
veterán

Hello!
Őszintén szólva nem értek a motorokhoz.
Ezt néztem ki. Ez jó vétel ennyiért?

(#17029) tutis válasza ALI_G (#17025) üzenetére


tutis
őstag

Petit hívogatni kell, sok dolga van, sokszor elfelejtkezik dolgokról :)
sportmotor.hu pályamotorozás topikban kérdezd meg ki gyárt még pályaidomot, mivel sajnos több elérhetőséget nem tudok adni..
Index nekem integrált indexes, azaz a hátsó lámpa egyben indexet is tud. Vagy veszel egy ilyet, vagy simán beleteszed a gyárit és egy leszedhető felfogatással ráteszed az indexet rendszámmal. (gyárilag is valami ilyesmi van rajta nem?)
Magam vágtam bele az idomba a lámpákat, nem nehéz, csak pöcsölős munka. Nagyon egyszerűen van megoldva, belülre ragasztottam egy felfogatást, amire csavarral fel tudom rögzíteni a lámpát, így stabil, de kiszedhető. van aki bele is ragasztja a lámpát az idomba, nekem az a megoldás nem jön be, mivel ha véletlenül farokidomot kell cserélni akkor barmolni kell..

A helyedben azt csinálnám hogy Petitől megvenném a tankig, meg vagy keress egy olyan idomost aki csinál gyárihoz hasonlót, vagy egy használt gyári farokidom is megteszi, abba akkor bele se kell vágni a lámpát :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17030) Topiccsendőr válasza máyköl (#17028) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

55 ert egesz jo, de biztos molyolni kell vele, ez a beindul- leall altalaban automata szivato szokott lenni, de ki tudja. Ra kell ulni, ha megy 70 et akkor egesz jo allapotban van. A legjobb lenne ha hozzaerto is megvizsgalna, mennyire sikit a hajtomu, mennyire rangatja a kuplungpofa a harangot, csuszik e a szij, stb, de olcson lehet hozza szerezni barmit.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17031) máyköl válasza Topiccsendőr (#17030) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi szépen!

(#17032) máyköl válasza Topiccsendőr (#17030) üzenetére


máyköl
veterán

B jogsival ez vezethető ugye?

(#17033) Topiccsendőr válasza máyköl (#17032) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elegge :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17034) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok!

Honda CB 125 RS sebességben van és elengedem a gázt (akár hirtelen akár nem), akármelyik fokozatban, ránt egyet a láncon. Kuplunggal szoktam üresbe váltani és közben kiengedem a gázt, hogy ne rángasson. Ötlet? Mit kéne cseréljek?

Köszönöm!

(#17035) Topiccsendőr válasza ZozzHUN (#17034) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Gumihardi a hatso kerekagyban elso blikkre. De szerelohoz is viheted, o latja es megmondja :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#17036) ALI_G válasza tutis (#17029) üzenetére


ALI_G
veterán

Aha, akkor majd lehet a héten is felhívom.

Az előző tulaj beépítette az indexeket elől-hátul, de megvannak a gyári cuccok is. Használt gyári farokidom jó ötlet.

(#17037) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#17034) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Őszintén szólva nem szórnám ki a pénzt az ablakon, ha magam is meg tudom csinálni. Mi ennek a hardi guminak az angol neve?

(#17038) ujskodas válasza ZozzHUN (#17037) üzenetére


ujskodas
tag

Miért, a magyar neve mi? ;]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#17039) Integra válasza Topiccsendőr (#17026) üzenetére


Integra
titán

ha jól tudom, teljesen szabályosan közlekedhetsz utcán is motorral úgy, hogy nincsen indexed, csak első és hátsó lámpád féklámpával, de akkor lekell szerelni az index kapcsolókat is a kormány csutkáról, nem? mert ha viszont utóbbiak fent maradnak, akkor azért büntetés járhat. amúgy a tükrökkel mi van? gondolom azok mindkét esetben kötelezően fent kellenek, hogy legyenek? vagy ha leszerelsz mindent, akkor a tükröket is leveszed, mint a bicajnál?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17040) ALI_G válasza Integra (#17039) üzenetére


ALI_G
veterán

Én egyedül egy tükörre emlékszem ami kötelező motoron. Vagy az autóra igaz? :D
Index tuti nem kötelező, azért tanultuk rutinon a karral jelzést mielőtt gyökkettővel elfordultál a bólyánál :)

(#17041) tutis válasza Integra (#17039) üzenetére


tutis
őstag

" ha nincs index a motoron, akkor a KRESZ szerint karjelzéssel kell utalnod az előzésre és kanyarodásra. Ez azokra a gépekre vonatkozik, amiket gyárilag nem láttak el irányjelzővel."

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17042) Tomate válasza tutis (#17041) üzenetére


Tomate
veterán

Komolyan indexen meg tükrön problémáztok, hogy mi lesz ha megállít a zsaru? 10 éve jogsi nélkül motorozok (tavaly dec óta már nem :)) ) Egyszer nem állított meg senki. Tükröt 2 perc fel és leszerelni az indexet meg ha megállít elmondod, hogy karral jelzed, pályára mész, szerintem annak az esélye, hogy ebből büntetési tétel legyen nagyon minimális.

(#17043) tutis válasza Tomate (#17042) üzenetére


tutis
őstag

Ööö mivel nekem válaszoltál, én csak bemásoltam egy ideillő idézetet információként, én mosom kezeimet, full szabálytalan vagyok a beépített indexes hátsó illetve csak tompított fényű nem gyári első lámpáimmal :D

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17044) Integra


Integra
titán

tesztmotor - cb1100 teszt

ezt meg csak úgy plusz nyálcsorgatónak :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17045) yodamastah válasza Tomate (#17042) üzenetére


yodamastah
őstag

2 évig jártam tükör és index nélkül. Karral jeleztem sose volt belőle baj. Gixxerre meg nem kell tükör. Bár most van index meg tükör is, de csak hogy ne b*sztassnak emiatt ...

[ Szerkesztve ]

(#17046) .mf válasza Integra (#17044) üzenetére


.mf
veterán

A tank és a küllők nagyon sokat hozzáadnak a retrós és szép kinézethez. Tetszik, bár szerintem még lehetne rajta mit faragni (arányaiban kicsit elnyúlt pl; a faránál is nekem valami nem az igazi).

A linkelt teszt pedig: "Nos, a modern motorkerékpárok egyetemes történetét két részre lehet osztani: a CB750 előtti és utáni korszakra..." - igazi Hordás ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17047) KubanitoS válasza Integra (#17044) üzenetére


KubanitoS
veterán

A tesztmotoros linken láttam ezt is. Úgy néz ki kicsit helyrerakták a dolgokat.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17048) HUfantom válasza yodamastah (#17045) üzenetére


HUfantom
őstag

Nekem is több mint 12 éves a jogosítványom de a motor csak nem régóta van meg, de nem számít. Nem az irányadó, hogy hány éve csinálja valaki ha nem szabályos. Mondjuk örüljön neki, hogy nem állították meg érte....

Karral lehet motoron jelezni. A jogszabály azt mondja, hogy csak azokon a motorokon kötelező az index, amin gyárilag rá volt. Bár megint jön a kérdés a rendőr vajon honnan tudja mikor lát téged, hogy hoppá azon biztosan volt index csak a srác leszerelte/összetörte és nem rakott rá másikat.
Tükörről nem tudom ugyanebbe tartozik....

GSXR szerintem minden kivitelén volt index, így kell rá.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#17049) tutis válasza HUfantom (#17048) üzenetére


tutis
őstag

A rendőr szerintem onnan tudja, hogy talán a régebbi 50cm3-es robogókon (bár azokon is inkább van mint nincs), és talán a supermoto-kon nincs index gyárilag, persze a supermotoknál is csak olyanon amin sportolási célra készültek. Ezt csak tippelem, de szerintem alapból nem hoznak forgalomba már index nélküli vasat, max csak egyedi sorozatoknál, különleges motoroknál hagyják el az indexet..Ha utánanéznénk, lehet találnánk valami eu-s jogszabályt is erre.. Szóval a rendőrnek nem kell ismernie a motortípust pontosan, Ő úgy fogja kezdeni hogy hol is az index..Nem igazán tudok most felidézni olyan sorozatgyártású motort ami itthon is szaladgál az utakon, és index nélküli. És itt most nem a babettára gondolok, azon tudom hogy nincs :) Talán még valami kisköbcentis vasnál tudom elképzelni hogy elhagyták az indexet, bár manapság már ezeken is mindig látok indexet..

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#17050) ZGO válasza Integra (#17044) üzenetére


ZGO
tag

Csudajó!
Nekem az ilyen stílusú motorok jönnek be a legjobban :)
Köszi a képeket, még nem láttam.

Jó lenne egy ilyen a garázsba :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.