Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) demars válasza z123456789 (#97999) üzenetére


demars
addikt

"behányok a mosós, olajcserés alkatrészes képektől."

Miről is írtál a blogodban...??? :P

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#98002) Teasüti válasza demars (#98001) üzenetére


Teasüti
nagyúr

LOL! :DDD

(#97999) z123456789
Ugyan, felőlem azt pakolsz ide ami jól esik. :D
Most FB-n nézegetem mások életét, vagy itt, vagy az Instagrammon hogy kinek mi volt az ebédje, egyre megy. :C
Minden ilyen topikban vannak beszámolók, a futós és bringás topikokban Endomondo és Sportypal statisztikákat lehet nézegetni, meg kreatív módon letámasztott támasztott bicikliket olyan háttérrel mint a négyezer másik hasonló amatőr fényképeken amik szintén nem vmi egzotikus helyen készültek. :D
A gyúrós topikban másik 100 férfi felsőtestét lehet nézegetni meg olvasgatni milyen durva lábnap volt aznap, meg hogy mit evett edzés előtt/után és mekkorát szart reggel.
Itt motorozunk, így szívesen látjuk az út szélén letámasztott vasat meg a négyezer bogarat a sisakon. Mind nagyon eredeti fotó. ;)
Szóval ne érezd magad kellemetlenül! :D

Viszont néha lehet okulni is az ilyen beszámolókból, pl a túrák tapasztalatairól szívesen olvasok. A nyár végi Európa túrámhoz pont innen merítem az infókat. :K

(#98000) tboldi
Még van vissza 17950 hsz a jómunkásember rangig. ;)

[ Szerkesztve ]

(#98003) z123456789 válasza demars (#98001) üzenetére


z123456789
addikt

De az egy útmutatás. Mindegyik. Én örültem volna, ha találok ilyet. De amikor naponta 10x látod, hogy márpedig az illető aztán motult, meg sustinát vett ám, meg még olajszűrőt is fog cserélni, és hogy lemosta a kocsit...az pont olyan, mint ahogy Teasüti írja. Ki a f*szt érdekel? :D

...egyre kellemetlenebb a Csesznekes hsz-em. :DDD

...jó, mindegy, egyszer jó volt, többet az életben nem rakok ki a motoromról képet. :D Egyébként mentségemre szóljon, tényleg, lamentáltam rajta...mondom ilyen bogaras kép az kb pont olyan unalmas szar, mint az edda a lakodalmak végén. Nem baj, fátylat rá, volt, elmúlt, kérjük tovább görgetni. :D

(#98002) Teasüti
Minden szóval egyet értek. Hiba volt a hsz-em. :D Többet nem fordul elő.

(#98004) demars válasza z123456789 (#98003) üzenetére


demars
addikt

Csak vérszivás volt, nem ám besértődsz! :N

A jánosi talit is azért említettem, mert lesz egy kis gurulás, tavaly jó volt, Bősre mentünk.
Csoportos vonulás nekem se a kedvencem, de látni, hallani jó kis vasakat, lehet bratyizni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#98005) tboldi válasza Teasüti (#98002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Annál azért több. :DDD

szerk.: Amúgy mostanában nem nagyon van mit hozzászóljak ehhez a topikhoz, jelenleg motorom sincs, és az elmúlt napok/hetek témái sem érintenek. Ezért ilyen hülyeségeket nyögök be egyszer-egyszer, hogy lássátok, hogy még élek. :P

[ Szerkesztve ]

(#98006) z123456789 válasza demars (#98004) üzenetére


z123456789
addikt

Tudom. De akkor is! :D

Ah, tényleg jó lenne, de sajnos nem tudok ennyire belebonyolódni a motorozásba. Örülök, ha magammal tudok időt egyeztetni. :DDD

(#98007) tboldi válasza z123456789 (#98006) üzenetére


tboldi
nagyúr

de sajnos nem tudok ennyire belebonyolódni a motorozásba

Akkor gyere hozzám szelephézagot állítani, meg EGR-t pucolni. Ketten pikk-pakk megleszünk vele. ;]

[ Szerkesztve ]

(#98008) z123456789 válasza tboldi (#98007) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD

Eskü érdekelne is a dolog. Mikor csinálod? :D

(#98009) tboldi válasza z123456789 (#98008) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elvileg jövő hét hétfőn kapom meg azt az egy EGR-szelep tömítést, ami még hiányzik (utángyártott nincs belőle, csak gyári, ezért rendelni kellett). Azon a héten akkor nekiállnék. :)

Ha tényleg jönnél, akkor el tudom halasztani, egyáltalán nem sürgős.

[ Szerkesztve ]

(#98010) Horvi válasza tboldi (#98000) üzenetére


Horvi
őstag

De ez a "kutyát" nem érdekli ;] :DD

De hogy ON is legyen nincs véletlenül valakinek Bp és Érd környékén egy olajszűrő leszedő szerszáma ami jó a Z750-s Kawához? Valami ilyesmi csak nem ilyen áron :DD. 1-2 napra kellene csak. Sör-bor-pálinka játszik érte cserébe :DD
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#98011) imibogyo válasza tboldi (#98005) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is ugyanígy vagyok vele. Egy-egy hülyeséget benyögök, aztán annyi. Motor projekt még mindig áll a ház miatt (bár már látom a fényt az alagút végén), akkor meg mit "okoskodjak". Vannak arra mások... ;] :P

(#98012) z123456789 válasza tboldi (#98009) üzenetére


z123456789
addikt

OK, dumáljunk majd! ;) :R

(#98013) KrAt válasza Horvi (#98010) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem ilyenem van: [link], ha kell, kölcsön tudom adni :) (a VFR-ről is ezzel szedtem le)

(#98014) tboldi válasza z123456789 (#98012) üzenetére


tboldi
nagyúr

Rendben! ;)

[ Szerkesztve ]

(#98015) Teasüti válasza Horvi (#98010) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt akkor vegyem magamra? ;] :P

Az mi a retek? Annyiért komplett készletet lehet kapni.
De ezek nem jók semmire szvsz. Én vettem egy ilyet hogy na mondom lehúzom nyomatékra a szűrőt, amennyit a kézikönyv ír. Vmi 8-10 Nm lehetett. Kicsinek tűnt, nem is volt gyanús. De még mielőtt lekattant volna a kulcs elforgott a szerszám a szűrőn és aztán döbbentem rá, hogy olyan feszes lett már az előírt nyomaték alatt is, hogy majd kell kerítenem egy olyat, ami KrenAtesznek van, hogy le tudjam szedni. Kézzel már esélytelen. :C
Ezek a bóvli sapkák max néhány Newton-t tudnak és elforognak. Nem is tudom mire jók ezek, ha nem erre.
Macskát hajigálni...

[ Szerkesztve ]

(#98016) Horvi válasza Teasüti (#98015) üzenetére


Horvi
őstag

Nem kell magadra venni :DD

Jaja én is azt néztem, hogy azért full készlet lenne. Igazából arra kéne, hogy mintát venni róla és öregem esztergál egy olyat valami rozsdamentesből vagy valami fasza cuccból és akkor azzal a mocit is el lehet forgatni :DD

(#98017) tboldi Én legutóbb ilyet használtam hozzá :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#98017) tboldi válasza Horvi (#98016) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én ilyet vettem, de még nem kellett használnom. :D

szerk.: Az sem rossz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98018) Teasüti válasza Horvi (#98016) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fater tud sokszöget esztergálni? Vmit nagyon tudhat. :))
Nem is a szerszám volt a gond, hanem a szűrő. Annyira le van kerekítve rajta minden él, hogy nem is csodálom ha elforog rajta a szerszám.
Mondjuk én ezentúl csak olyan szűrőt veszek, aminek a tetejére oda van forrasztva a hatlapú.
Ennyivel is kevesebb fejfájás.

[ Szerkesztve ]

(#98019) Horvi válasza Teasüti (#98018) üzenetére


Horvi
őstag

Muhahahaha jogos :DD Akkor maradjunk annyiban, hogy csinál nekem egyet ami kitart örök élet meg egy napig :DD

(#98020) vlevi Legutóbb én is úgy raktam fel a szűrőt és semmi baja nem volt azóta sem. Nem engedte az olajat meg semmi. Elvileg a manual azt írja, hogy 10NM-el kell meghúzni amit ugye kézi erővel nem nagyon tudsz kifejteni.
Igazából a leszedés a kérdéses mivel nem akarok megint kalapáccsal meg csavarhúzóval bűvészkedni :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#98020) vlevi válasza Teasüti (#98018) üzenetére


vlevi
nagyúr

Fotelszakértőként annyit tudok hozzá tenni, hogy levenni mindegy, mivel veszed le, mert úgysem teszed vissza ugyanazt a szűrőt. Felrakni pedig, több helyről hallottam, olvastam, láttam, hogy nem szerzszámmal húzzák meg az olajszűrőt, csak kézzel, amennyire meg bírja húzni. Azzal pedig nem sérülhet a szűrő.

(#98021) tboldi válasza vlevi (#98020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi is így csináltuk az autószerelő-tanfolyamon. A saját autómon is így csináltam még januárban, még egy csöppet sem eresztett azóta. :K

[ Szerkesztve ]

(#98022) z123456789 válasza tboldi (#98021) üzenetére


z123456789
addikt

15x csináltam így. Smirglivel megfogod, aztán ráhúzod. A csonkban csak nem tudsz kárt tenni.
A 15-ből egyszer dobta le menet közben. :D Az jó arány. :D
De amúgy egy utángyártott fos szűrő volt, amiről kijött a gumitömítés szereléskor, én meg jól visszanyomkodtam, mondván jó lesz az úgy. Gondolom felcsavarasánál elugrott, aztán ez okozta a bajt. Szerencsére azonnal le tudtam állítani a motort így ne lett baja, és még utána elment nálam 50 000-et, most meg valami Nyíregyháza környéki gyerek hajtja szerintem már lassan 400 000 fele közelít, mert tőlem majd 370 000-rel vitte el. :D (1.4 civic 98')

(#98023) Teasüti válasza z123456789 (#98022) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azta mindenit! :Y Visszatekert óra? ;]

(#98024) imibogyo válasza Teasüti (#98018) üzenetére


imibogyo
veterán

Minden csak a megfelelő kiegészítő kérdése.
És itt van az elv a gyakorlatban. ;)

SZERK: (#98025) Teasüti
Akkor lássuk ezt most furatesztergálásnál!
Tessék furatesztergálás... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98025) Teasüti válasza imibogyo (#98024) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor lássuk ezt most furatesztergálásnál! ;]

(#98026) Geresics válasza ath (#97972) üzenetére


Geresics
addikt

Az sem rossz... FB link :Y

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#98027) vendingo


vendingo
veterán

Ma vittem az africat kisebb nagyobb karbantartásra, a szerelőnél meg ponyva alatt lapult egy szokatlanul apró gép szokatlanul nagy blokkal. Egy épített kávéversenyző gép volt R1 blokkal, csőhálós vázba bujtatva teljesen csupaszon. Nem fényképeztem le, annyira nem tetszett. Az alap koncepció telitalálat, az apróságokon bukott el nálam.
3 kiállításon nyertek vele, 40e € -ért adták el.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#98028) sajtee


sajtee
senior tag

Még mindig keresem a számomra megfelelő GPS tracker-t.
A bekötéshez teljesen hülye vagyok, szóval a legjobb valami saját akkumulátoros megoldás lenne, amit pár naponta/hetente kell tölteni.
Találtam nagyon olcsókat, de valahogy gyanúsak az 1000 forintos dolgok.

(#98029) emre


emre
veterán

valahol már láttam, remélem nem itt :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#98030) runner 125 válasza emre (#98029) üzenetére


runner 125
nagyúr

... envotam’! :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98031) zgospel válasza sajtee (#98028) üzenetére


zgospel
őstag

RJ a legújabb videójában pont bemutat egyet.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#98032) runner 125 válasza emre (#98029) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amúgy, komolyan, annyira steril a VFR, h elkezdtem valami inger gyár felé kacsingatni. :D Na jó, ez már tényleg csak szabad perceim kitöltése. De mekis gépnek egy ilyen 1098S-t simán el tudnék képzelni. Persze kizárólag a Honda mellett. :D Önmagában nem kéne szarfosDucati! :D

Viszont a szárazkuplung és a forma, nah az a libabőr kategória, amit mindig is elismertem. De hosszú távon nem bíznék a tehcnikában.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#98033) veze


veze
őstag

Ma hazahoztam az új családtagot , ( mármint nekem új, egyébként nem új :D ) [link]

(#98034) tboldi válasza runner 125 (#98032) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én támogatom az ötletet! :))

Amúgy pont emiatt a japán sterilség miatt vonzódom inkább az európai motorokhoz. Autók esetén meg pont a japánokat kedvelem jobban. :D

[ Szerkesztve ]

(#98035) demars válasza veze (#98033) üzenetére


demars
addikt

Szép! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#98036) Ferdzsoo válasza veze (#98033) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sok Balesetmentes kilómétert!

Nah ennyit kapott a bal bukógomba. A fele beépült az aszfaltba. :DDD

(L:/dl/upc/2018-05/08/51629_fgfwv76suelkgquw_20180508_205844.jpg)(/L)

Egyéb infó: Még 2 másik baleset történt azóta ehez a szakaszhoz közel, az egyik tegnap, 50m-el lejjebb mint ahol mi dobtuk el, ott sajnos mentő is volt... (azt nem tudom hogy náluk a kavicsnak volt e hozzá köze)...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#98037) Polemius


Polemius
aktív tag

Korábban valaki linkelt oldalakat, ahonnan mindenféle elektromos csatlakozót lehet rendelni.
Most nem találom a hozzászólást, nem emlékszik valaki, netán nem tette el az oldalak címét?

És elnézést az ontopic témáért. :P

(#98038) demars válasza Ferdzsoo (#98036) üzenetére


demars
addikt

Ez elfogyott rendesen :(
Írtad, hogy a bőr rucid is kapott.
Szerencsére nem lett nektek bajotok!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#98039) imibogyo válasza Polemius (#98037) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem emlékszem mi volt az, és azt sem tudom neked mihez kell pontosan, de általánosabb elektronikai csatlakozók kutatásához ott van pl. a Hestore, a TME, vagy a HQ. "Járműves csatikhoz" ott az RS Components például, de biztos van ezektől jobb is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#98040) Teasüti válasza Polemius (#98037) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(#98041) z123456789 válasza Teasüti (#98023) üzenetére


z123456789
addikt

Hát...kereskedésből vettem, szóval még az is lehet. :DDD

(#98042) Ferdzsoo válasza demars (#98038) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah. Van pécsen egy bőrruha szabóság, a ruhák már ott vannak. Az enyémen csak a bal könyökén kell cserélni a bőrt.
Szép patinásak lettek legalább. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#98043) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Lecseréltem a motorom a kipufogó dobokat. Sportról gyárira tértem át. Viszont össze szerelés után az első próbánál észre vettem, hogy kifúl a rendszer a csövek találkozásánál. Az lenne a kérdésem, hogy nem tud valaki olyan helyet ahonnan rendelni lehetne hozzá tömítéseket (tűzkarika/tűzgyűrű)? VZ800 Intruderről lenne szó.

(#98044) Geresics


Geresics
addikt

Erről jut eszembe... a pécsi szezonnyitó után nagyon sokan gurultunk át Orfűre.
Viszont, amit láttam, az elgondolkodtató: emberek szép (szemre 700+ccm) motorokkal mentek előttem, full bőrbe beöltözve. A baj csak az volt, hogy 10-ből 7 ember olyan darabosan kanyarodott, hogy rossz volt nézni! :Y
Én nem értem ezt a dolgot... valaki vesz egy új(szerű) 100+LE-s motort, felöltözik full bőrbe, vesz hozzá egy AGV sisakot, a csizmán meg messziről világít az a*, de egy rohadt tréningre büdös nekik elmenni? Mert ennyire 0 tudással a pályanapról ne is álmodjon senki szerintem... De egy pár tízezer forintos tréningre menjen már el! Még autópályán is tud menni, ott meg csak egyenesen kell haladni, és túléli legalább az odavezető utat...

Komolyan mondom, mint öreganyám a postásbiciklin... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#98045) emre válasza Anulu79 (#98043) üzenetére


emre
veterán

én a motoros boltokban próbálkoznék első körben :U

(#98044) geresics

Idén hány tréning volt eddig és még mennyi lesz Pécsen?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#98046) -Mike- válasza Geresics (#98044) üzenetére


-Mike-
addikt

Akkor ez is Orfűn készült? [link]

(#98047) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Tegnap majdnem elnyaltam kakucson :D
Elindult ki alólam a motor és volt egy pillanat, amikor a térdemmel tartottam a gépet, de valahogy sikerült visszaállítani és nem ért le semmi a lábtartón kívül.
Azt hiszem most már muszáj lesz pályaidomot venni, mert ez így drága lesz...

(#98048) akos727 válasza Geresics (#98044) üzenetére


akos727
senior tag

Az ilyenek sokszor nem gondolják, hogy nekik bármiféle trainingre kéne menniük...Mint mikor valaki lesodródik az ívről, mert túl gyorsan ment és nem merte jobban bedönteni a gépet .

(#98049) demars válasza Geresics (#98044) üzenetére


demars
addikt

Ezt én is láttam, tapasztaltam... Pont mint én, 0 rutinnal ültem fel a kis 600 -as cbf re. Már sokat javultam, de szeretnék tréningre elmenni. Csak sajnos nincs rá időm. Ami időpont jó lenne azok rögtön betelnek miután meghirdetik. Pesten lenne több lehetőségem, de az messze van.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#98050) CyberPunk666 válasza Geresics (#98044) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Miért ne álmodjon az ilyen pályanapról? Szerintem rengeteget lehet ott fejlődni, bármilyen szinten is van az illető.
Sőt, pont ott tanul meg íven menni és meri majd elkezdeni dönteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.