Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) Czimby válasza ujskodas (#60347) üzenetére


Czimby
addikt

Én próbáltam, jól tisztít, de koptat is szerintem ha 5-10x végigmész vele a ruhán már le is jött a festék.
Már ha festett bőr, de gondolom az a tied is.
Ja és mivel kopik maga szivacs is, de nagyon jó nagy piszkot csinálsz ahol csinálod.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60352) Bogyó bá' válasza #79335424 (#60349) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez engem is meglepett, hogy a kis Csótányomnál a vezérműtengelyek (sőt a főtengely is!) mindenütt golyós csapágyazású volt, a GS500 meg a szokásos "hitvány" megoldás. Főtengónál legalább van csapágyfém, de a vezmű. tengelyek csak az alumíniumban forognak.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60353) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#60352) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egyaltalan nem hitvany megoldas.
Pl a gs nel, a fotengelycsapagyhezag elobb ment el, mint a vezermutengely csapagyazas. Joval. Meresbol kiindulva tulel ket fotengelycsapagyat.
A siklocsapagy tobb tekintetben jobb a golyosnal. De ezt nem kell neked magyaraznom, hisz ertesz hozza.

A cbx re visszaterve. Ezek a regi motorok azert tele voltak problemakkal. Eleg sokat terveztek meg rosszul, foleg olajozas teren. a 6 henger amugy is egy hosszu fotengelyt kivan, es hosszu veztengelyt, ami hatalmas csavaroerokkel jar egyutt egy negyhengereshez kepest, hiaba csapagyazod. forgattyushaz kitores gondolom hajtorud miatt tortent. Ha olaj miatt tortenik valami, akkor ott minden kuka. A henger, minden siklocsapagy. Az h kikonyokol valami, nem feltetlen regi olajtol tortenik az ilyen idos gepeknel. Legalabbis en nem tudnam ezt igy egyertelmuen kijelenteni, h mi mitol tortent.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60354) zeon.hu válasza vlevi (#60129) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

erre a kamu(nak látszó) büntetésre van már valami bevett megoldás?
Apám is kapott egy ilyen levelet ma.

#?*@&!

(#60355) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#60353) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

OK, de 30 éve én még úgy tanultam, hogy a siklócsapágyak csapágyfémje jellemzően valamilyen bronz, vagy "fehérfém", de semmi szín alatt nem spiáter. ;]
Gyanítom, hogy a legkisebb kenéskimaradás (hidegindítás, vagy pl. egy jól sikerült, kiadós egykerekezés) nem kis kárt okozhat benne. A "hagyományos" csapágyfémek meg azért pár percet kibírnak olaj nélkül is.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60356) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#60355) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

hat nezd, most matyizhatunk a regi motorokra, de teljesen mukodokepesek a mai motorok is, a mai technikaval. szoval nem ertem ezt a multbarevedt konnyezo tekintetet. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60357) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#60356) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:))

(#60358) persuader: na, ezt a plaszti-izét nem is ismertem, de valami zseniális dolognak tűnik! Kösz, már megérte veled vitatkozni! :R

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60358) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#60355) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

bogyo, az elobb irtam le, hogy en kimertem plastigauge el a fotengelycsapagyazast, es a veztengelycsapagyazast. a veztengely, ami sima alu, jobban birta, mint a betetes fotengely. nem tudom mitol vagy oda. :D
de egyebkent meg mertem olaj nelkuli drz 400 as hengerfejet, ahol erdekes modon csak az egyik veztengelycsapagyazas lett oda, a msik meguszta. ha 3 deci olaj volt a motorban, akkor sokat mondok. nagyon soktol fugg, hogy hogy van megoldva az olajozas.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60359) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60353) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne gondold! Az egyértelműen az elhanyagolás miatt történt. Én sok évig használtam. Nem tudom, hogy mennyi lehetett benne a valós kilóméter, amikor vettem. Nem is érdekelt. 21 éves voltam, 1990 -et írtunk és egy 250 -es ETZ -m volt, amikor megmutatták. Onnantól semmi sem érdekelt, csak az, hogy az enyém lehessen. Aztán 60 ezret raktam bele. Aki nem ment ilyennel, az nem tudja elképzelni a különbséget egy négyhengereshez képest. Olyan síma járást nem tud egy négyhengeres. A karakterisztikája meg olyan, mint egy mozdonyé. 5. -ben le lehetett lassítani annyira, hogy nullára esett a sebességmérő és onnan rángatás nélkül visszagyorsult. Emellett a váltó, a kuplung és minden egyéb a blokkban, olyan igazi "Hondás" volt. Mint egy fínom műszer, egy svájci óra. A hatalmas hibája ugyanaz volt, mint a korabeli társaié. Váz, futómű, fékek. Rettenetesen alulméretezettek voltak a motor súlyához és teljesítményéhez. Na, meg a 6 Keihin. 120 -ig még valahogy viselhető volt. Onnantól már rutin, bátorság és benzinkút kellett hozzá. Igazi "férfias" motor.

[ Szerkesztve ]

(#60360) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#60358) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor már csak egy indiszkrét kérdésem maradt hozzád: az ilyen módon, közvetlenül az aluötvözet hengerfejben csapágyazott vez.tengelyt hogyan javítják kopás esetén? Full csere mindent?! :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60361) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#60360) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

megprobalnam felhegeszteni es ujrafurni, (lehet vetemedne es nem birna) ha nem lenne rottyon onnantol kezdve minden mas is. pl saccolom ilyen futasteljesitmenynel kb a veztengelyek sem az igaziak, a szeleprugok, szelepulekek, szelepek. most hogy egy gorgoscsapaggyal kevesebbet veszel meg... belerakod a regit az uj hengerfejbe? :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60362) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60359) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

hat en nem hiszek a legendakban. foleg amit a regi motorok kepesek voltak produkalni. dehat ez az en velemenyem.
biztosan uberfasza motor, de csodak nincsenek.

es meg nem tertunk ra a hasznalat modjara.
egy alultervezett szar blokkbol is kihozhatsz felmillio km t ha nem utod vagod.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60363) ath válasza Topiccsendőr (#60358) üzenetére


ath
senior tag

ez a plastigauge krvajó, most néztem róla egy videót.
ezek a szerelősdik nagyon tetszenek, kár, hogy korlátozottak a lehetőségeim, szívesen foglalkoznék komolyabban is ilyesmivel saját részre.

(#60364) V.Stryker válasza polimorf (#60341) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tudom, hogy nem vigasztal, de együtt érzek veled. Nekem ma az autó felemésztette az összes motorozásra félrekuporgatott pénzem. Vasárnapra eltört az egyik első rugó...természetesen párban kell cserélni. Aztán hívott a szerelő, hogy a törött rugó szétverte a toronycsapágyat...az is csere. :W
Pedig a Transfogaras-Transalpina karika oda vissza kijött volna már belőle. :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60365) polimorf válasza V.Stryker (#60364) üzenetére


polimorf
tag

Mára már el is adták, mert már nincs fent a hirdetés :(
Kellemetlen az ilyen kiadás karácsony előtt, de nyárra öszegyüjtöd a túrára valót ;)
Nekem se jött jól anyagilag, hogy összecsuktam az autómat. De majd lesz helyette másik :K Lesz miért melózni megint.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60366) KisTé


KisTé
tag

Valaki jelezze már ha lát valahol Pesten az Aldiban akksitöltőt, egy kolegám kölcsönadta egy napra nekem nagyon bejött, azóta olyat keresek.Kössz.

(#60367) kcsa válasza KisTé (#60366) üzenetére


kcsa
veterán

Bár nem Bp, de majdnem: solymári Aldiban láttam vagy tízet múlt hét végén.

(#60368) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60362) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, a használat módját illetően biztosan különböznek az elképzeléseink. Én nem akkor lettem szerelmes a CBX1000 -be, amikor abban a garázsban megláttam azt a gyári kinézetűt. Ez az álom még a 80 -as évek végén kezdődött. Akkor, amikor egy AME katalógusban megláttam ezt:

Bocs a képminőségért! Egy majdnem 30 éves katalógusból fotóztam.

[ Szerkesztve ]

(#60369) sqpp


sqpp
őstag

Közben skacok úgy döntöttem, holnap meglátogatom a Hondás boltot, aztán kipróbálok egy-két sisakot, ha megtetszik valamelyik persze megveszem, de ez még a jövő dala.

Mindesetre tervben van egy FOX V1 Rockstar is :p

(#60370) V.Stryker válasza KisTé (#60366) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is most vettem egyet egy hete kb. a XIII.-ban, ott a Rokolya utcánál lévő Aldiban.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60371) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Kötött valaki most online KGFB-t motorra?

Give them hell Ukraine!

(#60372) emre válasza TaaT (#60371) üzenetére


emre
veterán

Nem online kötöttem, ott csak ellenőriztem hogy olcsóbb lett-e.
Én inkább bementem az irodába, mert újrakötöttem ugyan annál a biztosítónál.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60373) TaaT válasza emre (#60372) üzenetére


TaaT
veterán

Én is ugyanezt akarom csinálni, mármint újrakötni, csak az alvázszámnál 17karaktert kellene megadni, a forgalmiban meg nincs annyi. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#60374) Archer


Archer
őstag

Töltő téma: meguntam, hogy a Lidl-ös töltő nem tud mit kezdeni a lemerült aksikkal, rendeltem egy ilyet. Leírás alapján fejlettebb, mint a CTEK töltők (azok nyolc lépcsőben töltenek, ez tízben) és ezzel már lehet lithium-ion illetve lithium-iron aksikat is tölteni, aki később ilyenben gondolkodik (Daywalker ;] ). Ha esetleg érdekel valakit, majd írok róla, ha kipróbáltam.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#60375) baboss


baboss
őstag

Áprilisban vettem a motort, az önkormányzatnál elfelejtettem bejelenteni, mire számíthatok ?
Az eladó azt mondta, hogy nem kell bejelentenem, mert amikor átiratom a motort a nevemre értesítik az önkormányzatot is. :F

[ Szerkesztve ]

(#60376) Bogyó bá' válasza baboss (#60375) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ennyi, nincs más dolgod. a többit a "hatóság" intézi.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60377) Archer válasza baboss (#60375) üzenetére


Archer
őstag

Úgy tudom nem kell, nálunk legalább is soha nem jelentgetett senki se autót, se motort és eddig még nem szóltak érte. Persze lehet nem ez a hivatalos formula.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#60378) canniball válasza baboss (#60375) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha a nevedre vetted és kötöttél biztosítást akkor más dolgod nincs; az önkormányzat majd küldi a csekket ha aktuális lesz, emiatt ne aggódj! ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60379) baboss válasza Bogyó bá' (#60376) üzenetére


baboss
őstag

Archer
canniball
Köszönöm a hasznos infót. :R
Már kezdtem beparázni, hogy jön majd egy büntető csekk.

(#60380) Topiccsendőr válasza Archer (#60374) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Bar a lidl tolto ilyen szinten valoban buta, egyik tolto sem tudja regeneralni a melykisutott akkut. Persze ra van irva, h van regeneralo funkcio, de az az akku onnantol kuka.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60381) Archer válasza Topiccsendőr (#60380) üzenetére


Archer
őstag

Persze, meghalt akkut nyilván nem hoz vissza a halálból de a fél éves savas akkut sem tudja elkezdeni tölteni ha már nem sok delej van benne, csak ha 'megbikázom' a jó öreg trafóssal, kapcsolgat össze-vissza (riasztónak van használva egyéb töltés nélkül), meg van amikor a merült akkut feltöltöttnek jelzi, ahogy ráteszem a töltőt.
3 Lidl-es töltő ára, ezt inkább rá merem tenni az akksira lekötés nélkül, mint a Lidl-öset (egyébként más bajom nincs vele, jó amíg jó).
Amúgy most a Marelli lítiumos akksikat két Banner árában árulják a megfelelő helyen (nem reklámozok), fene tudja, talán még meg is érheti. Sok infó nincs úgy általában róluk, nagyobb indítóáram (gyárival egyező típusnál, vagy lítiumosból kisebb típusjelű is elég a gyári értékhez) alacsonyabb önkisülés, viszont a hideget nem bírják, 5 Celsius körüli hőmérséklet alatt már nem látják el a feladatukat. Elvileg van védő áramkör (BMS) beléjük építve, hogy a hagyományos aksihoz tervezett motor töltési rendszerek se nyírják ki. Van aki azt mondja, kell hozzájuk külön töltő, van aki szerint bármelyik okos töltő jó, ami nem megy 14,5V és 2A fölé. Ez mind állítólag. Magányos esti óráimban kicsit utánaolvastam :DDD

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#60382) Topiccsendőr válasza Archer (#60381) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

na ennyire en nem vagyok mar kepben. :D
ami viszont ujabb tapasztalat. tudod, van ez a kiserleti autom, amibe olcso olajat teszek, es olcso akkut is. :D 5 evet birt ki az akkor 9000 forintos sajatmarkas elelmiszerlanc akku. elotte 26ezres bosch volt benne, hat nehany honappal elte tul ezt a teljesitmenyt.
csak erdekessegkepp megjegyeztem, mert most kotlott meg. sztm jo uzlet volt :D
bar nem lehet messzemeno kovetkeztetest ebbol levonni, de bulvarhirnek siman jo.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60383) Archer válasza Topiccsendőr (#60382) üzenetére


Archer
őstag

Autó akkuk az ismeretségi körből kiindulva jobban bírják a megpróbáltatásokat (főleg ha kicsit túlméreteset tesznek bele, már ha elfér). Rokonságban most is van olyan, a noname, benzinkúton vett akksi is már legalább 5. évét tapossa, mindenféle karbantartás meg desztillált víz öntögetés nélkül, ráadásul nagyrészt rövid távokon használva. Persze volt olyan is, akinek egy hét alatt besz.rt az új, de ott a töltési rendszerrel volt a gond. Mondom neki, gőzöl az akksi meg pezseg, ez így nem ok, ilyet szól jó az, még új, most rakták bele, azért ilyen :DDD Hát ha te mondod, nekem aztán a kilenc is páros.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#60384) Czimby válasza Topiccsendőr (#60382) üzenetére


Czimby
addikt

Bosch és Varta akkuk hulladékok, egyébként 99.9% ban ugyanaz a kettő csak a címke más rajta.
(Vartát cseréltem Bosch-ra és amikor egymás mellett volt a kettő jöttem rá, hogy ez így nem lesz jó... )

Nekem is volt áruházas ami sokkal tovább bírta mont a Bosch, nevezetesen Budget volt.

Szerintem a jó aksi az Exxide kocsiba, meg a régi Yuasa, de sajnos újabban azok is ipari hulladékok lettek.
Szóval marad az Optima :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60385) KisTé válasza V.Stryker (#60370) üzenetére


KisTé
tag

Na akkor irány ma a XIII-ba :K

(#60386) #79335424 válasza Czimby (#60384) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azok a jó kis spirál cellások! Nálunk, a társaságban régebben népszerűek voltak az állólámpás mercik (W114, 115). Azokban használtunk ilyeneket. Télen is símán indították az öreg olajkályhákat. A Hungexpon volt egy bemutató. Ha nem a saját szememmel látom, akkor nem hiszem el. Az ember rákapcsolt a spirálcellásra egy combos terhelésmérőt, majd az oldalára fordította az akkut és kalapáccsal átütött rajta egy 200 -as szöget. A terhelésmérőn meg se rezzent a mutató.
Szerencsére nekem kis autóm van, nem kell bele nagy akku. Amikor szezon közben meghalt a motoromban a generátor, akkor az autóm akkuját beraktam a tanktáskába, párhuzamosan bekötöttem, mellé raktam egy töltőt és símán lenyomtam így a szezont. Ráérek most, télen foglalkozni vele.

(#60387) #43301120


#43301120
törölt tag

Sziasztok!

Már jónyéhány éve megvan az A1es jogsim és a kis 125 MZ TSel szépen gyűjtjük a kilométereket. Jövőre leszek 24 és megcsinálnám a korlátlan motorjogsit, mert ezt a "kevés" időt már kibírom és nem is olyan vészes az ára.

A lényeg: milyen kezdő motort ajánlotok kb 5-600e forintért? Az MZvel szereztem már egy kis gyakorlatot szóval következő lépcsőnel az 500ccm kategóriát néztem.

Köszönöm előre is a segítséget! :)

(#60388) TaaT válasza TaaT (#60373) üzenetére


TaaT
veterán

Egy kis segítség ha valaki elakadna az online biztosítás kötésben, motorkerékpár alvázszámánál ha 17karaktert kér a netrisk.hu (de nincs annyi az alvázszám), akkor a fennmaradó karaktereket nullákkal kell kitölteni. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#60389) Czimby válasza #43301120 (#60387) üzenetére


Czimby
addikt

SV650, ER-6, ER-5, GS500, CBR600 ezek mind jó kezdő motorok, ne a köbcentit nézd 80Le alatt mind kezelhető ésszel egy kezdő számára is.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60390) Ferdzsoo válasza #43301120 (#60387) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kiegészíteném még a cbf600-al és a cb600f-el is...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60391) Topiccsendőr válasza #43301120 (#60387) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Eddig mit neztel ki magadnak?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60392) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60386) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jah azt a bemutatot enis lattam. Gyanitom egy felitatottsavas hagyomanyos akku ugyanigy viselkedett volna :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60393) #43301120 válasza Topiccsendőr (#60391) üzenetére


#43301120
törölt tag

Nagyjából azokat néztem amiket ajánlottak. Japán 600as naked bikeokat. Ezek jó konstrukciók, illetve tetszenek is. Néha meglátok egy Ducati Monstert, akkor elgondolkozom rajta, de azt mondták, ha nem nagy a szerelem akkor ne azt válasszam :D

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#60394) #79335424 válasza #43301120 (#60393) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem szabad megvenni azt a járművet, amit olyan országban gyártottak, ahol szieszta van.

(#60395) #43301120 válasza #79335424 (#60394) üzenetére


#43301120
törölt tag

Ez jó! :D

(#60396) #79335424 válasza #43301120 (#60395) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sokat jártam Olaszországban, Spanyolország pedig a második otthonom, mivel a szöszim már 5 éve ott él. Imádok ott lenni, nagyon kedvelem az ottani népet. Viszont a munkához való hozzáállásuk... na, azzal a mentalitással nem lehet járművet gyártani. Lásd a Mercedes Vito esetét!

(#60397) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60394) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

hatazert ez egy kicsit tulzas.
nem szeretnek errol vitatkozni, de ez egy eleg feluletes velemeny.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60398) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60397) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze! Sztem a hsz. -em stílusából is érezhető, hogy nem kell minden betüjét véresen komolyan venni. De azért... ;]

(#60399) baboss válasza #79335424 (#60398) üzenetére


baboss
őstag

Nekem is az van 110 CDI, és egy hulladék, már bánom, hogy annak idején megvettem, de akkor úgy voltam vele, hogy egy meci nem lehet olyan rossz.10 év alatt 1.8 milla volt a javításra költve.

[ Szerkesztve ]

(#60400) Polemius válasza #43301120 (#60393) üzenetére


Polemius
aktív tag

GSF 600-at említették már?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.