Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
158211 - 158101
158211 - 158101 158100 - 158001 158000 - 157901 157900 - 157801 157800 - 157701 157700 - 157601 157600 - 157501 157500 - 157401 157400 - 157301 157300 - 157201 157200 - 157101 157100 - 157001 157000 - 156901 156900 - 156801 156800 - 156701 156700 - 156601 156600 - 156501 156500 - 156401 156400 - 156301 156300 - 156201 156200 - 156101 156100 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:17 Téma összefoglaló
Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!
Országos motoros rendezvények
Új hozzászólás Aktív témák
-
-secret-
Arcképgyáros
-
norbert1998
nagyúr
Na megjött a kábel a JPdiaghoz, tudtam törölni szervizlámpát és hibakódot, reseteltem a TPS-t, de az alapjárat nem jött meg sajna.
Mérek hideg és meleg kompressziót önindítózásnál. Ha ez nem mutat furaságot, akkor marad a folytószelep környéki szarakodás. Nameg be kellene dobjam az új gyertyákat.
-
bovo
csendes tag
kalandoztam megint szlovakiaban. elsö +400-as [turam] .
14-es utat volt a cel, mert allitolag bakancslistas. hat nekem nem jött be. egyreszt nagy rajta a forgalom kamionokkal es a minösege se a legjobb. tele van ilyen katranycsikkal. ketszer meg is csusztam ilyen szaron, utana probaltam kerülgetni öket, csak gyakran az idealis iven voltak. kilatas se volt rajta nagy szam. szoval szerintem peströl csak akkor erdemes megejteni ha utba esik.
viszont besztercebanya - amennyit lattam belöle athaladva - tetszett. dombokkal körülvett zöld varos patakokkal. ide meg visszajövök.
Körmöcbanyanal felmentem meg Vágsziklásra (Skalka). felvezetö ut nem rossz. de odaerve kb nem talaltam semmi erdekeset.
a többi meg a szokasos. odafele selmecbanya, visszafele szenavar. cifraztam amennyire tudtam. szlovakiaban erdös reszeken volt hogy faztam. hazaerve az m2-n meg 160as menetszel mellett lefött a herem.

A 14-es utat 3 éve tönkretették a kátránycsíkokkal, szerintem szándékosan.
Legközelebb próbáld a Ponitrie hegységben az utakat Aranyosmarót felett.Van pár szép kilátás.
De nagyon szép a Herencsvölgy-Breznóbánya-Nyustya háromszög is. -
Csandi
addikt
kalandoztam megint szlovakiaban. elsö +400-as [turam] .
14-es utat volt a cel, mert allitolag bakancslistas. hat nekem nem jött be. egyreszt nagy rajta a forgalom kamionokkal es a minösege se a legjobb. tele van ilyen katranycsikkal. ketszer meg is csusztam ilyen szaron, utana probaltam kerülgetni öket, csak gyakran az idealis iven voltak. kilatas se volt rajta nagy szam. szoval szerintem peströl csak akkor erdemes megejteni ha utba esik.
viszont besztercebanya - amennyit lattam belöle athaladva - tetszett. dombokkal körülvett zöld varos patakokkal. ide meg visszajövök.
Körmöcbanyanal felmentem meg Vágsziklásra (Skalka). felvezetö ut nem rossz. de odaerve kb nem talaltam semmi erdekeset.
a többi meg a szokasos. odafele selmecbanya, visszafele szenavar. cifraztam amennyire tudtam. szlovakiaban erdös reszeken volt hogy faztam. hazaerve az m2-n meg 160as menetszel mellett lefött a herem.


ez is elég jó sztem (a szlovák rész nyilván) -
crocy
tag
kalandoztam megint szlovakiaban. elsö +400-as [turam] .
14-es utat volt a cel, mert allitolag bakancslistas. hat nekem nem jött be. egyreszt nagy rajta a forgalom kamionokkal es a minösege se a legjobb. tele van ilyen katranycsikkal. ketszer meg is csusztam ilyen szaron, utana probaltam kerülgetni öket, csak gyakran az idealis iven voltak. kilatas se volt rajta nagy szam. szoval szerintem peströl csak akkor erdemes megejteni ha utba esik.
viszont besztercebanya - amennyit lattam belöle athaladva - tetszett. dombokkal körülvett zöld varos patakokkal. ide meg visszajövök.
Körmöcbanyanal felmentem meg Vágsziklásra (Skalka). felvezetö ut nem rossz. de odaerve kb nem talaltam semmi erdekeset.
a többi meg a szokasos. odafele selmecbanya, visszafele szenavar. cifraztam amennyire tudtam. szlovakiaban erdös reszeken volt hogy faztam. hazaerve az m2-n meg 160as menetszel mellett lefött a herem.

-
csongi
veterán
Feleslges az allamnak ilyenbe penzt tolni.
Tobb ertelme es haszna lenne, ha inkabb reginalis palyakat tamogatna vagy uj letesitesbe adna penzt.
Realaitas a Wsbkig eljuttani egy Magyar versenyzot.Ehhez kellene par amator jo palya. Kellene a fiataloknak Magyar bajnoksag.
Reginalis szintu versenysorozatok promotalasa stb.
Evente egyszer jovn a Motogp, az nem lesz rentabilis egyik palyan sem.
Talmacsi egy kivetel volt, erre alapozni felesleges.
Egy magyar versenyzonek legalabb 2* jobbak kell lennie mint Markez. Akkor lenne valamennyi piaci erteke, de akkor se biztos, hogy feljutna. -
Topiccsendőr
addikt
nyilvan egy legatyasodott orszagnak nem szabadna ilyenre költeni. vagy legalabbis ilyen mertekben nem. de abba se vagyok biztos hogy egy versenypalya egyedül ki tudja gazdalkodni a magas jogdijakat. min +100ezres hetvegi nezöszam kene hozza. gondolom vmilyen maganpiaci ceg plusz allami tamogatasok a jarhato ut.
holland f1 rendezes van talan teljesen piaci alapon, de abbol is az idei lesz az utolso, mert allitolag nem rentabilis.....
de meg kell hagyni abban nincs sok fantazia, hogy a motogp-vel fogjuk fellenditeni a balatoni turizmust. föleg hogy kb horvattal van egy arban(vagy mar dragabb ilyen arfolyam mellett).

*g7 cikk. Bocs.
Valszeg epp ezert nem tud rentabilis lenni -
-MarhaRépa-
tag
nyilvan egy legatyasodott orszagnak nem szabadna ilyenre költeni. vagy legalabbis ilyen mertekben nem. de abba se vagyok biztos hogy egy versenypalya egyedül ki tudja gazdalkodni a magas jogdijakat. min +100ezres hetvegi nezöszam kene hozza. gondolom vmilyen maganpiaci ceg plusz allami tamogatasok a jarhato ut.
holland f1 rendezes van talan teljesen piaci alapon, de abbol is az idei lesz az utolso, mert allitolag nem rentabilis.....
de meg kell hagyni abban nincs sok fantazia, hogy a motogp-vel fogjuk fellenditeni a balatoni turizmust. föleg hogy kb horvattal van egy arban(vagy mar dragabb ilyen arfolyam mellett).

Állítólag Silverstone sem kap semmiféle állami támogatást, sem F1-hez, sem MotoGP-hez.
Amúgy szerintem sem kell ilyesmire állami pénzt költeni.
-
crocy
tag
Erdekes kerdes, hogy vajon a magyar allamnak kell ebbe invesztalni, miert nem tud megallni a laban egy versenypalya. Ha pedig nem tud megallni a laban, akkor az adofizetok kapnak-e jegyet a penzukert cserebe, ha mar az o penzukon van csinalva minden. De mar beszeltunk korabban errol a g8 cikk kapcsan, hogy micsoda korrupcio van az f1 kapcsan is.
nyilvan egy legatyasodott orszagnak nem szabadna ilyenre költeni. vagy legalabbis ilyen mertekben nem. de abba se vagyok biztos hogy egy versenypalya egyedül ki tudja gazdalkodni a magas jogdijakat. min +100ezres hetvegi nezöszam kene hozza. gondolom vmilyen maganpiaci ceg plusz allami tamogatasok a jarhato ut.
holland f1 rendezes van talan teljesen piaci alapon, de abbol is az idei lesz az utolso, mert allitolag nem rentabilis.....
de meg kell hagyni abban nincs sok fantazia, hogy a motogp-vel fogjuk fellenditeni a balatoni turizmust. föleg hogy kb horvattal van egy arban(vagy mar dragabb ilyen arfolyam mellett).

-
macilaci78
nagyúr
Meg tudnám igazából városon keresztül is oldani, úgy kevesebb kilométer. Kocsival időben rosszabb, motorral lehet sokkal jobb...
Nekem volt olyan, hogy a gmaps az M0-n 65 percet írt, a városon keresztül (Erzsébet híd) 70 percet. Végül az hidat választottam, kényelmes 35-40 perc lett.
Ugyanis a google nem tervez azzal, hogy motorosként például a buszsáv is rendelkezésemre áll.
-
Topiccsendőr
addikt
egyszer latni kell elöben. föleg hogy sztem - ne legyen igazam - ez volt az utolso egy jo darabig nalunk. trafikos gyula is lenyilatkozta, hogy evek kellenenek amig kompatibilisse tennek a hungaroringet. szoval vagy jövöre is a balaton parkban lesz vagy sehol. legolcsobb az lenne, ha kicsit kitoldanak a bpc-t meg fejlesztenenek az infrastrukturan.
hring is egy fos palya sztem. eleve nem tudom, hogy a celegyenes vegi kanyart biztonsagossa lehetne-e tenni motogp-re. de kerdes egyaltalan, hogy az uj kormany akar ebbe invesztalni. meglatjuk.
en tavaly voltam. a vasarnap azert eleg fullos volt, sok külföldivel. ideignek nem segitett, hogy ket het mulva nem messze cseh nagydij. meg az sem, hogy marciusban kezdtek ertekesiteni a jegyeket. ja az elözö szervezö ceget, a humdat se kellett volna szetlopni....
amugy birom marquez-t, de acostanak szoritottam.Erdekes kerdes, hogy vajon a magyar allamnak kell ebbe invesztalni, miert nem tud megallni a laban egy versenypalya. Ha pedig nem tud megallni a laban, akkor az adofizetok kapnak-e jegyet a penzukert cserebe, ha mar az o penzukon van csinalva minden. De mar beszeltunk korabban errol a g8 cikk kapcsan, hogy micsoda korrupcio van az f1 kapcsan is.
-
crocy
tag
egyszer latni kell elöben. föleg hogy sztem - ne legyen igazam - ez volt az utolso egy jo darabig nalunk. trafikos gyula is lenyilatkozta, hogy evek kellenenek amig kompatibilisse tennek a hungaroringet. szoval vagy jövöre is a balaton parkban lesz vagy sehol. legolcsobb az lenne, ha kicsit kitoldanak a bpc-t meg fejlesztenenek az infrastrukturan.
hring is egy fos palya sztem. eleve nem tudom, hogy a celegyenes vegi kanyart biztonsagossa lehetne-e tenni motogp-re. de kerdes egyaltalan, hogy az uj kormany akar ebbe invesztalni. meglatjuk.
en tavaly voltam. a vasarnap azert eleg fullos volt, sok külföldivel. ideignek nem segitett, hogy ket het mulva nem messze cseh nagydij. meg az sem, hogy marciusban kezdtek ertekesiteni a jegyeket. ja az elözö szervezö ceget, a humdat se kellett volna szetlopni....
amugy birom marquez-t, de acostanak szoritottam. -
Csandi
addikt
Fú eszméletlen élmény volt a GP élőben
most voltam először, nagyon jó volt, meg a futamok is mind jóra sikerültek, izgi volt. -
Real_Necro
veterán
M0 nem egy életbiztosítás. Én 300-as robogót hajtok, néha ott is. Városban biztonságosabbnak érzem a sűrű forgalomban nyomakodást, mint pályán.
Dugó a városban: állnak az autók, vagy mennek kb 20-szal, te pedig csorogsz előre, miközben az autósok megszokták a motorosok jelenlétét, számítanak rá.
Dugó az M0-n: áll, vagy épp megy 60-nal, esetleg 0-130 gyorsulások, lassítások. Milyen motorral biztonságos itt haladni?Meg tudnám igazából városon keresztül is oldani, úgy kevesebb kilométer. Kocsival időben rosszabb, motorral lehet sokkal jobb...
-
macilaci78
nagyúr
A pálya most főleg M0. Igaz, jelenleg éppen M7-en autózom (kávé szünet), ez lenne a ritkább. Többségében 30-50km távolságokról beszélünk naponta. Igyekszem minden infót átadni. ☺️
A cél elsősorban a motorozással ismerkedni, dugókat megúszni, ésszel haladni. Nem tervezem, hogy nagyon sebességhatár fölött kísértsem a sorsot.M0 nem egy életbiztosítás. Én 300-as robogót hajtok, néha ott is. Városban biztonságosabbnak érzem a sűrű forgalomban nyomakodást, mint pályán.
Dugó a városban: állnak az autók, vagy mennek kb 20-szal, te pedig csorogsz előre, miközben az autósok megszokták a motorosok jelenlétét, számítanak rá.
Dugó az M0-n: áll, vagy épp megy 60-nal, esetleg 0-130 gyorsulások, lassítások. Milyen motorral biztonságos itt haladni? -
kelly416
veterán
Megneztem a kellemes japan harleys emberek ujjabb kalandjait, es ez mar az igazi mély veteranozas targykorebe sorolhato. Egy tura alkalmaval mindenki lerohad. Igazi önostorozás, de legalabb pillanatok alatt beindulnak, tehat ez a resze megoldott, de tovabbra is a sracok nehany kiveteltol eltekintve tenyleg csak szerel. Kezd tetszeni ez az olaszos turatempo, bar ducatikkal szereles nelkul mindig hazajutottunk esessel egyutt is olaszorszagbol. Szoval a muhelyben mar mételyezem a kollegakat ezzel a szarral (harley) de mindenki elfordult az utobbi idoben tolem/kicsit nagyobb tavolsagot tart.
Gondoltam itt is elkezdem, mert ugyis csak szaporodnak a hszek.Túlzás nélkül, itthon egyik motor sem menne át műszakin.
Asszem értem, mi vonz Téged ebben. Én is szívesen mennék így motorozni haverokkal, hogy bármi gond van, segítünk egymáson. Hogy csak a menés a lényeg, nincs "cél", nincs rajtunk az "odaérés" nyomása. Ez így nagyon vonzó.
-
kelly416
veterán
A pálya most főleg M0. Igaz, jelenleg éppen M7-en autózom (kávé szünet), ez lenne a ritkább. Többségében 30-50km távolságokról beszélünk naponta. Igyekszem minden infót átadni. ☺️
A cél elsősorban a motorozással ismerkedni, dugókat megúszni, ésszel haladni. Nem tervezem, hogy nagyon sebességhatár fölött kísértsem a sorsot.Ilyen célokkal viszont ne choppereket keress. Széles kormány, széles bukócsövek, hosszú tengelytáv miatt "esetlenebb" irányíthatóság... nem ezekkel fogsz első sorban dugókat megúszni.
A chopper maradjon kirándulósnak, élménynek ha nem akarod kihagyni a kategóriát. -
rxmiss
aktív tag
Megneztem a kellemes japan harleys emberek ujjabb kalandjait, es ez mar az igazi mély veteranozas targykorebe sorolhato. Egy tura alkalmaval mindenki lerohad. Igazi önostorozás, de legalabb pillanatok alatt beindulnak, tehat ez a resze megoldott, de tovabbra is a sracok nehany kiveteltol eltekintve tenyleg csak szerel. Kezd tetszeni ez az olaszos turatempo, bar ducatikkal szereles nelkul mindig hazajutottunk esessel egyutt is olaszorszagbol. Szoval a muhelyben mar mételyezem a kollegakat ezzel a szarral (harley) de mindenki elfordult az utobbi idoben tolem/kicsit nagyobb tavolsagot tart.
Gondoltam itt is elkezdem, mert ugyis csak szaporodnak a hszek.jo az a hatso csillapitas

vicces mit muvelnek neha a (ritka) uthibakon -
Topiccsendőr
addikt
-
GTVili
tag
Megneztem a kellemes japan harleys emberek ujjabb kalandjait, es ez mar az igazi mély veteranozas targykorebe sorolhato. Egy tura alkalmaval mindenki lerohad. Igazi önostorozás, de legalabb pillanatok alatt beindulnak, tehat ez a resze megoldott, de tovabbra is a sracok nehany kiveteltol eltekintve tenyleg csak szerel. Kezd tetszeni ez az olaszos turatempo, bar ducatikkal szereles nelkul mindig hazajutottunk esessel egyutt is olaszorszagbol. Szoval a muhelyben mar mételyezem a kollegakat ezzel a szarral (harley) de mindenki elfordult az utobbi idoben tolem/kicsit nagyobb tavolsagot tart.
Gondoltam itt is elkezdem, mert ugyis csak szaporodnak a hszek.Ééééédes faxom!
.... tudtam hogy hülyék a japók... de ennyire...?! 
-
Topiccsendőr
addikt
Megneztem a kellemes japan harleys emberek ujjabb kalandjait, es ez mar az igazi mély veteranozas targykorebe sorolhato. Egy tura alkalmaval mindenki lerohad. Igazi önostorozás, de legalabb pillanatok alatt beindulnak, tehat ez a resze megoldott, de tovabbra is a sracok nehany kiveteltol eltekintve tenyleg csak szerel. Kezd tetszeni ez az olaszos turatempo, bar ducatikkal szereles nelkul mindig hazajutottunk esessel egyutt is olaszorszagbol. Szoval a muhelyben mar mételyezem a kollegakat ezzel a szarral (harley) de mindenki elfordult az utobbi idoben tolem/kicsit nagyobb tavolsagot tart.
Gondoltam itt is elkezdem, mert ugyis csak szaporodnak a hszek. -
vlevi
nagyúr
Szerintem meg csak hozzàállás kérdése. Én pont azt a tábort erősítem, aki kevesebbel is beéri. Fizikailag semmi akadálya egy 48 lovas géppel a pályázás, normális akadálymentes közlekedésre alkalmas gumi vastagságától függetlenül.
Én megpakolva a 25 lovassal óra szerint nyomtam sok száz km-en át a 125-135 tartós haladást (7500-8500rpm a 12000-ből). Akkor egy 48 lovas gép nehogy ne tudja már. Persze ha valakinek a pályázás azt jelenti, hogy élvezkedni is akar, és belenyalna a 180-200+-ba is, akkor kevés lesz 48 ló. Nekem napi pályás ingázásra is elég lenne a mostani is.
A2 felhozatalt nem ismerem, így ajánlani se nagyon tudok. Cb500x, versys 300x, g310gs, ktm390adv amiken van hely magas embernek.
Nagyon keveset járok autópályán, de, amikor a DL650-el pl ausztriában kirándultunk, akkor az nekem oda-vissza 500-500km autópálya.
Már nekem nem esett jól, sajnáltam a motort, ahogy egész nap 7000 körül forgott, hogy tartsam a valós 130koruli sebességet. Aztán már inkább visszavettem olyan 110-120 körülre, úgy olyan érzés volt, hogy a világból kimegy.
Más az, ha ingázasra néhány 10km-t kell pályán menni, és más, ha egész nap. -
csongi
veterán
A pálya most főleg M0. Igaz, jelenleg éppen M7-en autózom (kávé szünet), ez lenne a ritkább. Többségében 30-50km távolságokról beszélünk naponta. Igyekszem minden infót átadni. ☺️
A cél elsősorban a motorozással ismerkedni, dugókat megúszni, ésszel haladni. Nem tervezem, hogy nagyon sebességhatár fölött kísértsem a sorsot.igy mar mas a helyzet.
Autopalya benne van. Sor2, az egyhenger kizarhato. -
vendingo
veterán
A DL250 órája nagyjából 10%-ot csal..... szóval valójában ~120km/h-val mész, ráadásul konkrétan nyélgázon, mert a DL 8000/p-nél tudja a 25lovat....
Természetesen ezzel semmi gond, amennyiben neked ez így megfelelő, de közel sem biztos, hogy másnak is....
Innen már egészen biztosan nem tudsz értelmezhetően gyorsítani, illetve valószínűleg egy komolyabb emelkedőn is bőven visszaesik a sebesség.
És nyilván utassal, megpakolva is más a helyzet....Csak példának montam a dl-t. 25 lóval ezt tudja, akkor egy 48 lovas akármilyen motor már kompromisszummentes.
Minden csak hozzáállás kérdése. Volt velünk 40 lovas chopper utassal, csomagokkal albániába. Tartotta a tempónk, igaz nem száguldoztunk, túráztunk. Cb500x utassal, vagy anélkül simán jó első motornak, aztán idővel meglátja kell-e több. -
Pfiucska
senior tag
Szerintem meg csak hozzàállás kérdése. Én pont azt a tábort erősítem, aki kevesebbel is beéri. Fizikailag semmi akadálya egy 48 lovas géppel a pályázás, normális akadálymentes közlekedésre alkalmas gumi vastagságától függetlenül.
Én megpakolva a 25 lovassal óra szerint nyomtam sok száz km-en át a 125-135 tartós haladást (7500-8500rpm a 12000-ből). Akkor egy 48 lovas gép nehogy ne tudja már. Persze ha valakinek a pályázás azt jelenti, hogy élvezkedni is akar, és belenyalna a 180-200+-ba is, akkor kevés lesz 48 ló. Nekem napi pályás ingázásra is elég lenne a mostani is.
A2 felhozatalt nem ismerem, így ajánlani se nagyon tudok. Cb500x, versys 300x, g310gs, ktm390adv amiken van hely magas embernek.
A sebesseghatarokat betartani eleg egy A2 (nekem 2018-as cbr500r van mar evek ota), de amint ilyen 150-160 utazora gondolsz vagy 2 szemelyre, ott mar azonnal kenyelmetlenne valik. Persze, lenyomtunk vele mi is kisebb karikakat (ertsd szomszedos orszagok), de nem igazan erre valo.
Pont olyan mint a korabbi dizel octaviam es a jelenlegi hybrid corollam kapcsolata. Utobbival is tudok palyazni, de némely tulajdonsagat visszasirom az elobbinek
-
GTVili
tag
Szerintem meg csak hozzàállás kérdése. Én pont azt a tábort erősítem, aki kevesebbel is beéri. Fizikailag semmi akadálya egy 48 lovas géppel a pályázás, normális akadálymentes közlekedésre alkalmas gumi vastagságától függetlenül.
Én megpakolva a 25 lovassal óra szerint nyomtam sok száz km-en át a 125-135 tartós haladást (7500-8500rpm a 12000-ből). Akkor egy 48 lovas gép nehogy ne tudja már. Persze ha valakinek a pályázás azt jelenti, hogy élvezkedni is akar, és belenyalna a 180-200+-ba is, akkor kevés lesz 48 ló. Nekem napi pályás ingázásra is elég lenne a mostani is.
A2 felhozatalt nem ismerem, így ajánlani se nagyon tudok. Cb500x, versys 300x, g310gs, ktm390adv amiken van hely magas embernek.
A DL250 órája nagyjából 10%-ot csal..... szóval valójában ~120km/h-val mész, ráadásul konkrétan nyélgázon, mert a DL 8000/p-nél tudja a 25lovat....
Természetesen ezzel semmi gond, amennyiben neked ez így megfelelő, de közel sem biztos, hogy másnak is....
Innen már egészen biztosan nem tudsz értelmezhetően gyorsítani, illetve valószínűleg egy komolyabb emelkedőn is bőven visszaesik a sebesség.
És nyilván utassal, megpakolva is más a helyzet.... -
-Mosquito-
őstag
-
Real_Necro
veterán
A rendszeres autopalyazas es neha autoplyazas kozott van difi.
Nem mindegy, hogy melyik mekkora nyirasnak van kiteve.
Ahonnan gyorsulni kellene, ott nem lesz meg a szukseges dinamika. Ezek a motorok ezeknel a tempoknal tartos magas fordulaton lesznek.Itt mar javasolt az elore hozott olajcsere is.
Es a realitas.
Melyik 48Le motor van 1-1.5M arsavban, amin 190cm-el es 90Kg al el lehet ferni? Ehhez jon a ruhazat, es gondolom doboz is lesz.
120 Kg plusz.
Melyik 48 Le motor konforotos autopalyan dobozzal a a palya tempo?
A 48Le tura motorok elej virsli gumi van, amikhez igazan jo aszfaltos gumibol kicsi a merites. Sport tura, naked mar vastagabb, de ott meg a kenyelem nincs meg.
Palya temponal a tomeg elony. M7 eros oldal szel lokesekkel tele.Ha idoszakonkent lenne palyazas, akkor ok, siman elheto a 48Le, es alatta is.
Elmegy, de ennyi.
Most is 49 Le motorm van, es amire kell elegendo. De elengednem amint rendszeres palyazasra kellene.A pálya most főleg M0. Igaz, jelenleg éppen M7-en autózom (kávé szünet), ez lenne a ritkább. Többségében 30-50km távolságokról beszélünk naponta. Igyekszem minden infót átadni. ☺️
A cél elsősorban a motorozással ismerkedni, dugókat megúszni, ésszel haladni. Nem tervezem, hogy nagyon sebességhatár fölött kísértsem a sorsot. -
Csandi
addikt
Első körben tanulósat keresnék, majd ha már van tapasztalat, akkor váltanék olyanra, amit meg is tudok ülni, ezért álltam meg a CB 500 X-nél.
60-70 ló is tanulós, jogsit is azon oktatják. Főleg ha 90kg vagy, azzal is számolj. 160 centis keves kilós barátnőm is tudott kezdeni egy SV-vel 27 évesen mikor előtte életében nem motorozott, akkor szerintem egy felnőtt férfi is meg tudja ugrani

Sőt amúgy olyan hely is van ahol 90+ lovas GSX-S en oktatnak, de ugye sor4 miatt jámbor amíg nem forgatod es jogsi alatt úgysem forgatod.
-
vendingo
veterán
A rendszeres autopalyazas es neha autoplyazas kozott van difi.
Nem mindegy, hogy melyik mekkora nyirasnak van kiteve.
Ahonnan gyorsulni kellene, ott nem lesz meg a szukseges dinamika. Ezek a motorok ezeknel a tempoknal tartos magas fordulaton lesznek.Itt mar javasolt az elore hozott olajcsere is.
Es a realitas.
Melyik 48Le motor van 1-1.5M arsavban, amin 190cm-el es 90Kg al el lehet ferni? Ehhez jon a ruhazat, es gondolom doboz is lesz.
120 Kg plusz.
Melyik 48 Le motor konforotos autopalyan dobozzal a a palya tempo?
A 48Le tura motorok elej virsli gumi van, amikhez igazan jo aszfaltos gumibol kicsi a merites. Sport tura, naked mar vastagabb, de ott meg a kenyelem nincs meg.
Palya temponal a tomeg elony. M7 eros oldal szel lokesekkel tele.Ha idoszakonkent lenne palyazas, akkor ok, siman elheto a 48Le, es alatta is.
Elmegy, de ennyi.
Most is 49 Le motorm van, es amire kell elegendo. De elengednem amint rendszeres palyazasra kellene.Szerintem meg csak hozzàállás kérdése. Én pont azt a tábort erősítem, aki kevesebbel is beéri. Fizikailag semmi akadálya egy 48 lovas géppel a pályázás, normális akadálymentes közlekedésre alkalmas gumi vastagságától függetlenül.
Én megpakolva a 25 lovassal óra szerint nyomtam sok száz km-en át a 125-135 tartós haladást (7500-8500rpm a 12000-ből). Akkor egy 48 lovas gép nehogy ne tudja már. Persze ha valakinek a pályázás azt jelenti, hogy élvezkedni is akar, és belenyalna a 180-200+-ba is, akkor kevés lesz 48 ló. Nekem napi pályás ingázásra is elég lenne a mostani is.
A2 felhozatalt nem ismerem, így ajánlani se nagyon tudok. Cb500x, versys 300x, g310gs, ktm390adv amiken van hely magas embernek.
-
csongi
veterán
Első körben tanulósat keresnék, majd ha már van tapasztalat, akkor váltanék olyanra, amit meg is tudok ülni, ezért álltam meg a CB 500 X-nél.
Donts belatasod szerint
-
csongi
veterán
A rendszeres autopalyazas es neha autoplyazas kozott van difi.
Nem mindegy, hogy melyik mekkora nyirasnak van kiteve.
Ahonnan gyorsulni kellene, ott nem lesz meg a szukseges dinamika. Ezek a motorok ezeknel a tempoknal tartos magas fordulaton lesznek.Itt mar javasolt az elore hozott olajcsere is.
Es a realitas.
Melyik 48Le motor van 1-1.5M arsavban, amin 190cm-el es 90Kg al el lehet ferni? Ehhez jon a ruhazat, es gondolom doboz is lesz.
120 Kg plusz.
Melyik 48 Le motor konforotos autopalyan dobozzal a a palya tempo?
A 48Le tura motorok elej virsli gumi van, amikhez igazan jo aszfaltos gumibol kicsi a merites. Sport tura, naked mar vastagabb, de ott meg a kenyelem nincs meg.
Palya temponal a tomeg elony. M7 eros oldal szel lokesekkel tele.Ha idoszakonkent lenne palyazas, akkor ok, siman elheto a 48Le, es alatta is.
Elmegy, de ennyi.
Most is 49 Le motorm van, es amire kell elegendo. De elengednem amint rendszeres palyazasra kellene. -
Real_Necro
veterán
Jah, hogy autopalya benne van, eleg szepen.
kell egy 70-80 Le
Alatta felejtos a palyazas rendszeres hasznalat melett.
Harley 1.5 M , kb egy oreg romot kapsz. A lelked kirazza, nem erre valo.
A kerdes az, hogy min fersz el rendesen.
700ccm-tol felfele gondolkozz.
Itt menni kell az autokkal egy tempot, alatta nyuglodes.
Kamion mogott gusztustalan turbolencia. Elozni kell a tempo, totyogva nem biztonsagos.TDM850, sajnos sokat eszik.
900 teljesen jo.ETV1000. V2 azert ez is rezonal, de nem harley.
Tiger 955i. Sor3.
Xj 900 diversion.
Kicsit sokat eszik, de golyoallo, beton stabil.Korosabb RT-k, de az ABS-es nagy lutri.
A sor4, 600 gepek meg meretre lesznek kicsik, elulod rajta magad
FZS 600, 180 cm vagyok, de nagyon hegyes a terdszog.
Bandit ugyan ez, es elore fogsz dolni, a felso tested mar megkapja a magaet a plexi telibe tolja a fejedBandit 1200 ugyan ez
Fazer 1000 meg tul sok, arban is.Kelly416
Buddha
Csandi
Azok egyike sem a palyas motorozas erossege.De majd dont a leendo motoros

Mondom en, elso evek utkereses idoszakok
Első körben tanulósat keresnék, majd ha már van tapasztalat, akkor váltanék olyanra, amit meg is tudok ülni, ezért álltam meg a CB 500 X-nél.
-
vendingo
veterán
Jah, hogy autopalya benne van, eleg szepen.
kell egy 70-80 Le
Alatta felejtos a palyazas rendszeres hasznalat melett.
Harley 1.5 M , kb egy oreg romot kapsz. A lelked kirazza, nem erre valo.
A kerdes az, hogy min fersz el rendesen.
700ccm-tol felfele gondolkozz.
Itt menni kell az autokkal egy tempot, alatta nyuglodes.
Kamion mogott gusztustalan turbolencia. Elozni kell a tempo, totyogva nem biztonsagos.TDM850, sajnos sokat eszik.
900 teljesen jo.ETV1000. V2 azert ez is rezonal, de nem harley.
Tiger 955i. Sor3.
Xj 900 diversion.
Kicsit sokat eszik, de golyoallo, beton stabil.Korosabb RT-k, de az ABS-es nagy lutri.
A sor4, 600 gepek meg meretre lesznek kicsik, elulod rajta magad
FZS 600, 180 cm vagyok, de nagyon hegyes a terdszog.
Bandit ugyan ez, es elore fogsz dolni, a felso tested mar megkapja a magaet a plexi telibe tolja a fejedBandit 1200 ugyan ez
Fazer 1000 meg tul sok, arban is.Kelly416
Buddha
Csandi
Azok egyike sem a palyas motorozas erossege.De majd dont a leendo motoros

Mondom en, elso evek utkereses idoszakok
Szerintem túlzás, hogy 70-80 ló kell pályázni. Kb bármelyik 40-48 lovas motor tudja kényelmesen a pályatempót.
Én a 250-es dl-el röhögve mentem le pályán horvátba. Nyilván nem bántam volna néha ha lett volna tartalék, de még így is többet előztem, mint mások engem. -
bigrob
őstag
Gondolkoztam rajta, de mondhatni kezdőként állnék neki és tartok tőle, hogy nincs meg a megfelelő tudásom ahhoz, hogy egyből nagyobb motorra üljek. Tanulni, vizsgázni gondolom azokon kell, de azzal sincs tapasztalatom, milyen egy A2 kategóriát megülni.
Soha életemben nem ültem váltós motoron, tavaly nyáron tettem le az A korlátlant, a 250-es majomköszörűt szarabb volt vezetni mint utána a 600-as Hornetet.
Első motornak CL500 jött, most váltottam egy Voge 800-ra.
Nem nehezebb a tanpálya "nagy" motoron, 100cc a diffi...
Általában vissza vannak fojtva és akkor indul meg a 4 henger ha téped, nem úgy mint az 500-as 2 henger, hogy alacsonyrol is húz. -
vlevi
nagyúr
1,5m-tól indulnak kb a CB500 X-ek, kb 40k futott km-el. Jellemzően 2013-2018 közötti. 2-2,5m környékén már 2019 utáni van, ahol már volt pár ráncfelvarrás. 2022 utánit nem néztem, mert drágább lenne a fenntartása. M0-t és M5-öt naponta járnám, adhoc jelleggel meg M7 majdnem végig.
Ingázós motornak az NC750 szokott még szóba kerülni.
Erőben nem sokkal több, de csak azért, mert alig forog 6000-t, kb, mint egy autó motorja. Cserébe alig fogyaszt. Viszont nem egy élménymotor.
DL650 azért kerül szóba mindig, mert 2004-2026 évjárat között válogathatsz, 70ló körüli. -
norbert1998
nagyúr
Jah, hogy autopalya benne van, eleg szepen.
kell egy 70-80 Le
Alatta felejtos a palyazas rendszeres hasznalat melett.
Harley 1.5 M , kb egy oreg romot kapsz. A lelked kirazza, nem erre valo.
A kerdes az, hogy min fersz el rendesen.
700ccm-tol felfele gondolkozz.
Itt menni kell az autokkal egy tempot, alatta nyuglodes.
Kamion mogott gusztustalan turbolencia. Elozni kell a tempo, totyogva nem biztonsagos.TDM850, sajnos sokat eszik.
900 teljesen jo.ETV1000. V2 azert ez is rezonal, de nem harley.
Tiger 955i. Sor3.
Xj 900 diversion.
Kicsit sokat eszik, de golyoallo, beton stabil.Korosabb RT-k, de az ABS-es nagy lutri.
A sor4, 600 gepek meg meretre lesznek kicsik, elulod rajta magad
FZS 600, 180 cm vagyok, de nagyon hegyes a terdszog.
Bandit ugyan ez, es elore fogsz dolni, a felso tested mar megkapja a magaet a plexi telibe tolja a fejedBandit 1200 ugyan ez
Fazer 1000 meg tul sok, arban is.Kelly416
Buddha
Csandi
Azok egyike sem a palyas motorozas erossege.De majd dont a leendo motoros

Mondom en, elso evek utkereses idoszakok
Multi 1000
100-nál forog 3000-et, így országúton a hatos nem is opcó
Azért egy DL1000-re kíváncsi lettem volna még, de abból nincs ilyen szép piros
-
csongi
veterán
1,5m-tól indulnak kb a CB500 X-ek, kb 40k futott km-el. Jellemzően 2013-2018 közötti. 2-2,5m környékén már 2019 utáni van, ahol már volt pár ráncfelvarrás. 2022 utánit nem néztem, mert drágább lenne a fenntartása. M0-t és M5-öt naponta járnám, adhoc jelleggel meg M7 majdnem végig.
Jah, hogy autopalya benne van, eleg szepen.
kell egy 70-80 Le
Alatta felejtos a palyazas rendszeres hasznalat melett.
Harley 1.5 M , kb egy oreg romot kapsz. A lelked kirazza, nem erre valo.
A kerdes az, hogy min fersz el rendesen.
700ccm-tol felfele gondolkozz.
Itt menni kell az autokkal egy tempot, alatta nyuglodes.
Kamion mogott gusztustalan turbolencia. Elozni kell a tempo, totyogva nem biztonsagos.TDM850, sajnos sokat eszik.
900 teljesen jo.ETV1000. V2 azert ez is rezonal, de nem harley.
Tiger 955i. Sor3.
Xj 900 diversion.
Kicsit sokat eszik, de golyoallo, beton stabil.Korosabb RT-k, de az ABS-es nagy lutri.
A sor4, 600 gepek meg meretre lesznek kicsik, elulod rajta magad
FZS 600, 180 cm vagyok, de nagyon hegyes a terdszog.
Bandit ugyan ez, es elore fogsz dolni, a felso tested mar megkapja a magaet a plexi telibe tolja a fejedBandit 1200 ugyan ez
Fazer 1000 meg tul sok, arban is.Kelly416
Buddha
Csandi
Azok egyike sem a palyas motorozas erossege.De majd dont a leendo motoros

Mondom en, elso evek utkereses idoszakok
-
Csandi
addikt
5 perce ezen röhögök.
nem lattam meg. de amugy sztem vmin megcsuszott.
szerencsetlennek sikerült egyböl a suzukis börszerkojat is felavatni amit belealkudott az arba.
zx9r utan enis neztem lehet-e tesztelni az uj 1000es gixxert de nem elerhetö a hivatalos oldalon. ami erdekes meg hogy annyiba kerül mint a busa: 7.5m. nem tudom a suzuki hogy szamolta ki.
mindenesetre motorkiallitason volt kint egy sarga.Igen azt láttam, nekem a fehér piros tetszik (amiben nincs kék).

Hát árban így is egy árban van a ZX-10R el vagyis a legolcsóbb új ezres sport címet együtt tartják. Hayabusa nem érdekel, ronda, nagy, nehéz

-
Topiccsendőr
addikt
5 perce ezen röhögök.
nem lattam meg. de amugy sztem vmin megcsuszott.
szerencsetlennek sikerült egyböl a suzukis börszerkojat is felavatni amit belealkudott az arba.
zx9r utan enis neztem lehet-e tesztelni az uj 1000es gixxert de nem elerhetö a hivatalos oldalon. ami erdekes meg hogy annyiba kerül mint a busa: 7.5m. nem tudom a suzuki hogy szamolta ki.
mindenesetre motorkiallitason volt kint egy sarga.Jah, a gumin. Formalevalaszto. Ez ilyen.
-
norbert1998
nagyúr
Nincs ertelme kompressziot merni, a szelepek lognak, nem tomitenek rendesen
Miutan be van csiszolva, azuntan merd inkabbEz igaz, az inkább a jelenlegi állapot felmérésében segítene.
-
crocy
tag
5 perce ezen röhögök.
nem lattam meg. de amugy sztem vmin megcsuszott.
szerencsetlennek sikerült egyböl a suzukis börszerkojat is felavatni amit belealkudott az arba.
zx9r utan enis neztem lehet-e tesztelni az uj 1000es gixxert de nem elerhetö a hivatalos oldalon. ami erdekes meg hogy annyiba kerül mint a busa: 7.5m. nem tudom a suzuki hogy szamolta ki.
mindenesetre motorkiallitason volt kint egy sarga. -
Real_Necro
veterán
Evek, km es allapot adja meg a motor erteket.
1-1.5 M kozott a valtas arsavban mozogsz. A karbis korszak vege, injektoros korabbi darabjai.
Abs eppen belecsuszik, egyes tipusoknal, de lehet az neked nem lesz kenyelmes.
Szerintem pont annyit fogsz tanulni egy 70Le motoron mint egy 48Le vel.
Fokozatossag hive vagyok. Ha valaki eszenel van, akkor lehet batrabb a 48Le-nel.
Mindenremegoldas egy DL650
Az ergonomia legyen a fontosabb. 190cm-el egy er5 on kuprogni fogsz. Egy egyhengres tura enduron a terheles valtas lehet kenyelmetlen.A kis LE rendszeres motorzassal idovel kevesnek erzodik, ahogy jon a rutin.
Kezdj el vezetni a rutin orakon, ez kello alapot tud adni, hogy mekkora teljesitmenyt, es milyen karakteru motor iranyaba kezdj keresgelni.
Ennyire regmult motorozas utan, szerintem az elso par ev az utkereses ideje. Ritkan talal be az ember elsore, 5-6 eves idovallumra.
1-1.5 M kozott.
Transalp 700
TDM 900 felso hatar 90Le AbS el is volt szerelve.
Dl 650, talan belecsuszik egy ABS 2008 tol.
CB 500X ar sav miatt szukos.
F650 ABS. Egyhenger 48Le, Csipotol lefele lehez szukos.
Ducati Multistrada 200x ev kornyeke. Egyre tobb van beloluk itthon.
NTV 700 ABS
Boxer BMW-k eseten a veteli ar felett legyen meg kb 500 ezer a zsebben.
BMW, Ducati szervizeleshez keves erdemi szerelot talalsz.
Sport, tura-sport,Naked kenylemi oldalon gyengebbek. Hosszutavu turakon derul ki mennyire birod.1,5m-tól indulnak kb a CB500 X-ek, kb 40k futott km-el. Jellemzően 2013-2018 közötti. 2-2,5m környékén már 2019 utáni van, ahol már volt pár ráncfelvarrás. 2022 utánit nem néztem, mert drágább lenne a fenntartása. M0-t és M5-öt naponta járnám, adhoc jelleggel meg M7 majdnem végig.
-
Micsurin
nagyúr
-
kelly416
veterán
Evek, km es allapot adja meg a motor erteket.
1-1.5 M kozott a valtas arsavban mozogsz. A karbis korszak vege, injektoros korabbi darabjai.
Abs eppen belecsuszik, egyes tipusoknal, de lehet az neked nem lesz kenyelmes.
Szerintem pont annyit fogsz tanulni egy 70Le motoron mint egy 48Le vel.
Fokozatossag hive vagyok. Ha valaki eszenel van, akkor lehet batrabb a 48Le-nel.
Mindenremegoldas egy DL650
Az ergonomia legyen a fontosabb. 190cm-el egy er5 on kuprogni fogsz. Egy egyhengres tura enduron a terheles valtas lehet kenyelmetlen.A kis LE rendszeres motorzassal idovel kevesnek erzodik, ahogy jon a rutin.
Kezdj el vezetni a rutin orakon, ez kello alapot tud adni, hogy mekkora teljesitmenyt, es milyen karakteru motor iranyaba kezdj keresgelni.
Ennyire regmult motorozas utan, szerintem az elso par ev az utkereses ideje. Ritkan talal be az ember elsore, 5-6 eves idovallumra.
1-1.5 M kozott.
Transalp 700
TDM 900 felso hatar 90Le AbS el is volt szerelve.
Dl 650, talan belecsuszik egy ABS 2008 tol.
CB 500X ar sav miatt szukos.
F650 ABS. Egyhenger 48Le, Csipotol lefele lehez szukos.
Ducati Multistrada 200x ev kornyeke. Egyre tobb van beloluk itthon.
NTV 700 ABS
Boxer BMW-k eseten a veteli ar felett legyen meg kb 500 ezer a zsebben.
BMW, Ducati szervizeleshez keves erdemi szerelot talalsz.
Sport, tura-sport,Naked kenylemi oldalon gyengebbek. Hosszutavu turakon derul ki mennyire birod.De ha Harley a cél, akkor valami V2 is jöhetne. Kawa VN800, Suzuki VL-ek, Marauderek, Yamaha Dragster stb ...
-
kelly416
veterán
-
kelly416
veterán
Az első úgy is a tanulás lenne, az az idei projekt, addig talán kialakul mit is szeretnék igazán. Gyerekként a Harley-kért oda meg vissza voltam... mint valami szerelmes tinédzser... Most meg már annyi féle van...
Ha a hónaljszárítózás a cél, akkor végképp A és semmi más lépcső. Rometről ültem áz Kawa VN800Drifterre (az ER5 tanuló motor utan persze) és semmi gondom nem volt.
Ha meg mégsem jön be a stílus, jöhet bármi más is. -
Csandi
addikt
Evek, km es allapot adja meg a motor erteket.
1-1.5 M kozott a valtas arsavban mozogsz. A karbis korszak vege, injektoros korabbi darabjai.
Abs eppen belecsuszik, egyes tipusoknal, de lehet az neked nem lesz kenyelmes.
Szerintem pont annyit fogsz tanulni egy 70Le motoron mint egy 48Le vel.
Fokozatossag hive vagyok. Ha valaki eszenel van, akkor lehet batrabb a 48Le-nel.
Mindenremegoldas egy DL650
Az ergonomia legyen a fontosabb. 190cm-el egy er5 on kuprogni fogsz. Egy egyhengres tura enduron a terheles valtas lehet kenyelmetlen.A kis LE rendszeres motorzassal idovel kevesnek erzodik, ahogy jon a rutin.
Kezdj el vezetni a rutin orakon, ez kello alapot tud adni, hogy mekkora teljesitmenyt, es milyen karakteru motor iranyaba kezdj keresgelni.
Ennyire regmult motorozas utan, szerintem az elso par ev az utkereses ideje. Ritkan talal be az ember elsore, 5-6 eves idovallumra.
1-1.5 M kozott.
Transalp 700
TDM 900 felso hatar 90Le AbS el is volt szerelve.
Dl 650, talan belecsuszik egy ABS 2008 tol.
CB 500X ar sav miatt szukos.
F650 ABS. Egyhenger 48Le, Csipotol lefele lehez szukos.
Ducati Multistrada 200x ev kornyeke. Egyre tobb van beloluk itthon.
NTV 700 ABS
Boxer BMW-k eseten a veteli ar felett legyen meg kb 500 ezer a zsebben.
BMW, Ducati szervizeleshez keves erdemi szerelot talalsz.
Sport, tura-sport,Naked kenylemi oldalon gyengebbek. Hosszutavu turakon derul ki mennyire birod.SV-t se hagynám ki abból az árkategból.
-
Buddhha
tag
Evek, km es allapot adja meg a motor erteket.
1-1.5 M kozott a valtas arsavban mozogsz. A karbis korszak vege, injektoros korabbi darabjai.
Abs eppen belecsuszik, egyes tipusoknal, de lehet az neked nem lesz kenyelmes.
Szerintem pont annyit fogsz tanulni egy 70Le motoron mint egy 48Le vel.
Fokozatossag hive vagyok. Ha valaki eszenel van, akkor lehet batrabb a 48Le-nel.
Mindenremegoldas egy DL650
Az ergonomia legyen a fontosabb. 190cm-el egy er5 on kuprogni fogsz. Egy egyhengres tura enduron a terheles valtas lehet kenyelmetlen.A kis LE rendszeres motorzassal idovel kevesnek erzodik, ahogy jon a rutin.
Kezdj el vezetni a rutin orakon, ez kello alapot tud adni, hogy mekkora teljesitmenyt, es milyen karakteru motor iranyaba kezdj keresgelni.
Ennyire regmult motorozas utan, szerintem az elso par ev az utkereses ideje. Ritkan talal be az ember elsore, 5-6 eves idovallumra.
1-1.5 M kozott.
Transalp 700
TDM 900 felso hatar 90Le AbS el is volt szerelve.
Dl 650, talan belecsuszik egy ABS 2008 tol.
CB 500X ar sav miatt szukos.
F650 ABS. Egyhenger 48Le, Csipotol lefele lehez szukos.
Ducati Multistrada 200x ev kornyeke. Egyre tobb van beloluk itthon.
NTV 700 ABS
Boxer BMW-k eseten a veteli ar felett legyen meg kb 500 ezer a zsebben.
BMW, Ducati szervizeleshez keves erdemi szerelot talalsz.
Sport, tura-sport,Naked kenylemi oldalon gyengebbek. Hosszutavu turakon derul ki mennyire birod.Meg aztán azt se felejtsük el, hogy mi lesz a motorozás célja??
Városi szaladgálás?
Elővárosi közlekedés?
Pályamotorozás?
Napi 1500km-es túrák??
Mind-mind másik fajta gépet igényel.. és hát kinek van otthon ennyi garázshelye? -
csongi
veterán
Az első úgy is a tanulás lenne, az az idei projekt, addig talán kialakul mit is szeretnék igazán. Gyerekként a Harley-kért oda meg vissza voltam... mint valami szerelmes tinédzser... Most meg már annyi féle van...
Evek, km es allapot adja meg a motor erteket.
1-1.5 M kozott a valtas arsavban mozogsz. A karbis korszak vege, injektoros korabbi darabjai.
Abs eppen belecsuszik, egyes tipusoknal, de lehet az neked nem lesz kenyelmes.
Szerintem pont annyit fogsz tanulni egy 70Le motoron mint egy 48Le vel.
Fokozatossag hive vagyok. Ha valaki eszenel van, akkor lehet batrabb a 48Le-nel.
Mindenremegoldas egy DL650
Az ergonomia legyen a fontosabb. 190cm-el egy er5 on kuprogni fogsz. Egy egyhengres tura enduron a terheles valtas lehet kenyelmetlen.A kis LE rendszeres motorzassal idovel kevesnek erzodik, ahogy jon a rutin.
Kezdj el vezetni a rutin orakon, ez kello alapot tud adni, hogy mekkora teljesitmenyt, es milyen karakteru motor iranyaba kezdj keresgelni.
Ennyire regmult motorozas utan, szerintem az elso par ev az utkereses ideje. Ritkan talal be az ember elsore, 5-6 eves idovallumra.
1-1.5 M kozott.
Transalp 700
TDM 900 felso hatar 90Le AbS el is volt szerelve.
Dl 650, talan belecsuszik egy ABS 2008 tol.
CB 500X ar sav miatt szukos.
F650 ABS. Egyhenger 48Le, Csipotol lefele lehez szukos.
Ducati Multistrada 200x ev kornyeke. Egyre tobb van beloluk itthon.
NTV 700 ABS
Boxer BMW-k eseten a veteli ar felett legyen meg kb 500 ezer a zsebben.
BMW, Ducati szervizeleshez keves erdemi szerelot talalsz.
Sport, tura-sport,Naked kenylemi oldalon gyengebbek. Hosszutavu turakon derul ki mennyire birod. -
Real_Necro
veterán
Safetynél 414k most az A. Arra kíváncsi lennék hol állna meg a vége, de számoltam így is plusszal. Gyorsjogsinál 60k-val kevesebb, de annyit simán megér nekem, hogy több ismeretet szerezzek.
-
vlevi
nagyúr
Sziasztok!
Még csak pár hete kezdtem elmerülni a témában (olvasgatom az összefoglalóban található linkeket is), de éppen fordulópontot vesz az életem, így előkerestem azokat a dolgokat, melyeket régen a fiók mélyére ástam és úgy gondoltam nem lesznek már soha az életem részei.
Az egyik ilyen dolog, hogy megtanulok motorozni.
27 éve van B-s jogsim, elég sokat közlekedem a fővárosban meg az országban kocsival. Motoron is kb ennyi idővel ezelőtt ültem utoljára, Simson, Puch, Cetka, ez volt a legnagyobb, 125ccm... Két keréken csak bicajozom, azt egyre gyakrabban az elmúlt pár évben...
Azóta kicsit nagyobb lettem, 190cm/90kg.
Úgy gondoltam agglomerációból bejárni napi 31km-t M0-n meg M5-ön egy kis 125ccm motor kevés lenne, így elvetettem a B125 jogsit, főleg, hogy Budapest-Zalaegerszeg útvonalat is szeretnék nyaranta pár alkalommal.
Jelenleg ott tartok, hogy letenném egyből az A2-t, vennék kicsit magasabb számban tanórát meg vennék pár vezetéstechnikai leckét. Erre menne az idei nyaram.
Közben szeretnék elmélyülni benne, milyen felszerelés lenne számomra megfelelő.
Első motornak pedig egyelőre a Honda CB500 X-et találtam alkalmasnak, valahol 2015-2022 között.
Annyi lenne a tiszteletteljes kérdésem, mennyire járható ez az út így? Más irányban érdemes elindulnom, vagy ezt így kezdésnek jól kiagyaltam? Köszönök bármilyen stílusú hozzászólást.Huszonéve csináltam autós jogsi után a nagy A-t, úgy, hogy Simson volt előtte pár évig.
Szóval a sebességváltó használata már nem volt újdonság. Ennyi.
Az oktató engem is egy 125/250-es enduróra ültetett fel, valami ilyesmi.
könnyű, mint egy bicikli, erő ebben nem sok volt, tényleg városi rohangálós motor, a rutinpályán, ha elakadsz, akkor semmi baj, hogy nagyon könnyű, nem esel el vele.
Aztán, amikor már biztonsaággal tudod kezelni, akkor kapsz csak valami nagyobbat.
Természetesen a végcél a kategóriának megfelelő, legalább 600cm-s valódi nagyvas, de az is inkább csak az A kategória alja, de azt már rád bízzák, hogy Verhovina után Gold Wingre ülsz-e, vagy csak egy MT07-re. -
Micsurin
nagyúr
A
Nem fun mikor A1-től A-ig végig kell mindent járni... tapasztalat.
-
kelly416
veterán
Sziasztok!
Még csak pár hete kezdtem elmerülni a témában (olvasgatom az összefoglalóban található linkeket is), de éppen fordulópontot vesz az életem, így előkerestem azokat a dolgokat, melyeket régen a fiók mélyére ástam és úgy gondoltam nem lesznek már soha az életem részei.
Az egyik ilyen dolog, hogy megtanulok motorozni.
27 éve van B-s jogsim, elég sokat közlekedem a fővárosban meg az országban kocsival. Motoron is kb ennyi idővel ezelőtt ültem utoljára, Simson, Puch, Cetka, ez volt a legnagyobb, 125ccm... Két keréken csak bicajozom, azt egyre gyakrabban az elmúlt pár évben...
Azóta kicsit nagyobb lettem, 190cm/90kg.
Úgy gondoltam agglomerációból bejárni napi 31km-t M0-n meg M5-ön egy kis 125ccm motor kevés lenne, így elvetettem a B125 jogsit, főleg, hogy Budapest-Zalaegerszeg útvonalat is szeretnék nyaranta pár alkalommal.
Jelenleg ott tartok, hogy letenném egyből az A2-t, vennék kicsit magasabb számban tanórát meg vennék pár vezetéstechnikai leckét. Erre menne az idei nyaram.
Közben szeretnék elmélyülni benne, milyen felszerelés lenne számomra megfelelő.
Első motornak pedig egyelőre a Honda CB500 X-et találtam alkalmasnak, valahol 2015-2022 között.
Annyi lenne a tiszteletteljes kérdésem, mennyire járható ez az út így? Más irányban érdemes elindulnom, vagy ezt így kezdésnek jól kiagyaltam? Köszönök bármilyen stílusú hozzászólást.Én is azt mondanám, hogy egyenesen A, aztán majd lehet motorok közül válogatni akárhogy. Korod meg van, érettség meg szerintem szimtén.
Én pl. a-t Kawa ER5-ön csináltam, az volt az oktatónak. Kezesbárány, nem okozott gondot a Romet után. Ettől nem kell félni.
-
Real_Necro
veterán
Az első úgy is a tanulás lenne, az az idei projekt, addig talán kialakul mit is szeretnék igazán. Gyerekként a Harley-kért oda meg vissza voltam... mint valami szerelmes tinédzser... Most meg már annyi féle van...
-
Topiccsendőr
addikt
Megvan a műszaki, át van írva a motor. Az új tükör egy utángyártott fos, de ez van... Legalább tükröződik. A régi meg sötét plexis volt, mármint a benne lévő index búra, arról meg kaparhattam le a festéket
Kompressziót akarok mérni, annak lehet köze az alapjárathoz, mert az még mindig csúnya, de a diag nem jött még meg... Valahol úton van az is, meg a zárt gyári kuplung dekni is.
Nincs ertelme kompressziot merni, a szelepek lognak, nem tomitenek rendesen
Miutan be van csiszolva, azuntan merd inkabb -
Csandi
addikt
mea culpa k7 lesz az,

de azé én sajnálom a csókátAmúgy igen én is, de azért így képernyő mögül vicces is
-
dellfanboy
őstag
-
Csandi
addikt
5-6 éves
wut?

lehet venni1éves rommá tört motort meg 20éves 1 gazdás fagyizós gépet is. nem hinném, hogy csak az évek száma megfelelő szűrő paraméter(sőt asszem van vmi gixeres csávó szalonból hozta ki a k1,et azt 2méter után eldobta. talán német volt
)Örök klasszik, megunhatatlan
[link] -
dellfanboy
őstag
1-1,5m között van olyan kategória amúgy, amit meg szabad venni úgymond tanulni, vagy 5-6 évesnél régebbi nagyon lutri? Vagy az 5-6 éves is...?
5-6 éves
wut?

lehet venni1éves rommá tört motort meg 20éves 1 gazdás fagyizós gépet is. nem hinném, hogy csak az évek száma megfelelő szűrő paraméter(sőt asszem van vmi gixeres csávó szalonból hozta ki a k1,et azt 2méter után eldobta. talán német volt
) -
Real_Necro
veterán
1-1,5m között van olyan kategória amúgy, amit meg szabad venni úgymond tanulni, vagy 5-6 évesnél régebbi nagyon lutri? Vagy az 5-6 éves is...?
-
norbert1998
nagyúr
Megvan a műszaki, át van írva a motor. Az új tükör egy utángyártott fos, de ez van... Legalább tükröződik. A régi meg sötét plexis volt, mármint a benne lévő index búra, arról meg kaparhattam le a festéket
Kompressziót akarok mérni, annak lehet köze az alapjárathoz, mert az még mindig csúnya, de a diag nem jött még meg... Valahol úton van az is, meg a zárt gyári kuplung dekni is.
-
Csandi
addikt
Valakinek van valamilyen belsős kontaktja esetleg? Az érdekelne, hogy az új GSX-R1000R ből lesz-e valaha valahol tesztmotor és ha igen mikor hol? Annyit láttam, hogy még ha venni akarna valaki akkor sincs még, az importőrök is várják a beérkezést.
-
Buddhha
tag
Őszinte leszek, az NC-re nem gondoltam. Van benne valami ami nem szimpi (még nem mentem vele) de nem tudnám megmondani, hogy mi.
Egy esélyt mindenesetre adok majd neki azért.500X-el mentem a Safetynél és érzésre jobb volt mint a CB500F. Lehet az 500F az egy lefingott példány volt de annyival finomabban működött az 500X. Az F-en ilyen 0-1 módon működött a gázkar míg az X-en nagyon finoman lehetett adagolni.
Az tény, hogy a Safetynél a régi 500F-ek már kaptak hideget-meleget.. JÓ, az X-ek is!
DE! Van most már néhány újabb motor is! CL500, mert a Honda kitalálta, hogy a Safety-s Alap1-ből legyen egy egynapos "bemutató" is, ahová adtak új gépeket, illetve jött azóta NX500 is!
És igen, az első pár óra nekem is mindig arról szól, hogy megtanulom kezelni a gázt a motoron..
-
Micsurin
nagyúr
Őszinte leszek, az NC-re nem gondoltam. Van benne valami ami nem szimpi (még nem mentem vele) de nem tudnám megmondani, hogy mi.
Egy esélyt mindenesetre adok majd neki azért.500X-el mentem a Safetynél és érzésre jobb volt mint a CB500F. Lehet az 500F az egy lefingott példány volt de annyival finomabban működött az 500X. Az F-en ilyen 0-1 módon működött a gázkar míg az X-en nagyon finoman lehetett adagolni.
Ha NC akkor már Versys, kényelmesebb és jobb a futóműve utassal.
Ha a DCT nem vonz akkor sokkal nagyobb buli adott pénzből egy jól felszerelt Versys. Ha meg az utas kevéssé szempont ott a Tracer7. -
Rush77
aktív tag
Őszinte leszek, az NC-re nem gondoltam. Van benne valami ami nem szimpi (még nem mentem vele) de nem tudnám megmondani, hogy mi.
Egy esélyt mindenesetre adok majd neki azért.500X-el mentem a Safetynél és érzésre jobb volt mint a CB500F. Lehet az 500F az egy lefingott példány volt de annyival finomabban működött az 500X. Az F-en ilyen 0-1 módon működött a gázkar míg az X-en nagyon finoman lehetett adagolni.
-
macilaci78
nagyúr
Köszönöm a nagyon részletes információt. Igazából most megnézve 18 perc kocsival a Safety, szóval bele is férne, valamint a cél a tudás megszerzése, nem a papír, így számolok azzal, hogy több gyakorlati órára lenne szükség.
Én Újbudán dolgozok, itt is éltem pár évet és egy kerületi suliban csináltam a jogsit, de motorozni itt nem lehet megtanulni.
Sokat segített a pár évnyi budapesti autóvezetés, robogózás és némi helyismeret. Összességében ezek leginkább abban segítettek, hogy több figyelmem maradt a forgalomban a motorkezelésre, elvégre közlekedni már tudtam. Ez neked is meglesz.Párokban vizsgáztunk, a vizsgabiztos ránk bízta, hogy mondjunk egy számot, ami az előttünk ismeretlen vizsgaútvonalat jelölte. Én mondtam a társamnak, hogy válasszon ő, az én jogsim úgyis mindenhova érvényes lesz.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A leggyakoribb hibák a forgalomban:
- irányjelző: vagy kint marad, vagy ki se rakják, amikor kellene
- egyirányú utcából balra kanyarodához nem húzódik át a sáv bal szélére a motoros
- nekem még szóltak, hogy nem forgatom eléggé a fejem. Az egyszínű fekete bukóra ragasztottam fényvisszaverő matricát, utána már látta az oktató, hogy forog az...Azok között magasabb arányú volt a bukás, akik kategóriát ugrottak. Volt bennük már rutin, megszokásból vezettek, nem vizsgacentrikusan. A rutinpályán a széles bukókerettel sodorták a bóját a vizsgán.
Buddhha: Nálunk is megvolt a fokozatosság. 125-250-400-500-600 ccm. A 400-ast kihagytam, egyszerűen nem fértem el rajta, nem tudtam a féket nem taposni.

Érdekes, de oktatáson közel sem láttam annyi bakit, mint tréningen. Oktatáson sokkal több motor dőlt el, mint tréningen, de tréningen többen is voltak, akik a gázkarba kapaszkodva irányíthatatlanul sodródtak az eseményekkel és méterekkel a hibázás után estek el, esetleg valamilyen akadályban állt meg a motor.
-
Csandi
addikt
Akkor innen is +1 a Safety-re!
Egyrészt azért, mert tényleg fokozatosan fogod kapni a köbcentiket, és nem egyből a 600-assal kell menned, másrészt tényleg addig fognak hajtani, amíg azt nem látják rajtad, hogy vezeted/kezeled a motort és nem csak utas vagy, aki a kormányba kapaszkodik.Amúgy ez a fokozatosan kapás szerintem mindenhol így van, én legalábbis a dunaplázánál csináltam, és ott is először 125-ös, aztán A2 és csak utána A.
Persze megkérdezik, hogy motoroztál-e már, haverom pl. kiskora óta terepezett + utcán is 6 éve ment kb. jogsi nélkül A-s motorral, aztán mikor rászánta magát, hogy rakjon jogsit miután engem is bevittek 2 éjszakára jogsi nélkül vezetés miatt akkor ezt elmondta és egyből mehetett a naggyal.
-
Buddhha
tag
Mondom. Kb évente 5-6 alkalommal szempont. Neki nincs jogsija és nem is szeretne de néha eljön velem.
A CBF1000-et néztem de ezek azért kicsit túlzás kategória így egy éves jogsival szvsz. Nem mintha nem lenne önmérsékletem de azért 100 ló vagy afelett már kell a rutin is vastagon mert egy rossz mozdulat is elég, hogy ne oda érj hanem ott teremj valahol (az 500-hoz képest persze)
Na mindegy. majd kitalálom még úgyis jövőre váltanék. Bár az is lehet, hogy megtartom az 500-ast ha egyedül megyek valahova és mellé meg valamit ami alkalmas 2 személlyel.
+ némi body controll
NC750 nem lehet jó kategória nektek??
Mi CB500X-ről váltottunk, igaz TransAlp-ra, de pont ugyanezek voltak a problémák az 500X-szel, hogy ha ketten mentünk valahová, akkor súroltuk a felső határt. -
Buddhha
tag
Köszönöm a nagyon részletes információt. Igazából most megnézve 18 perc kocsival a Safety, szóval bele is férne, valamint a cél a tudás megszerzése, nem a papír, így számolok azzal, hogy több gyakorlati órára lenne szükség.
Akkor innen is +1 a Safety-re!
Egyrészt azért, mert tényleg fokozatosan fogod kapni a köbcentiket, és nem egyből a 600-assal kell menned, másrészt tényleg addig fognak hajtani, amíg azt nem látják rajtad, hogy vezeted/kezeled a motort és nem csak utas vagy, aki a kormányba kapaszkodik. -
Rush77
aktív tag
erett felnött ferfikent ra lehet ülni egy 100 lovas motorra, akar kezdökent is. neked meg lesz mar 1+ ev tapasztalatod. volt a forumbol aki CBF1000-vel kezdett. en 100 lovas nakeddel. hataraidat neked kell ismerni, de en biztos nem 1-2 evente, +20 loerönkent valtogatnek motort.
legegyszerübb ha vhol ra tudnal ülni es menni vele kicsit es meglatnad. pl red baronnal szokott lenni ilyenekböl csomo.Igazad van. Mondjuk nem a teljesítménnyel van leginkább a problémám (mert jelenleg az a majdnem 60 ló is elég kb mindenre), hanem a terhelhetőség. Nyílván nem több mázsa cuccal akarnám megpakolni (max 2 napnyi motyo ami meg nem sok) a motort de egynémelyik motornak elég alacsony a teherbírása. Addig is marad a dájet

Mindenesetre majd apránként megpróbálok eljutni oda, hogy ráüljek/ menjek is ilyenekkel. -
Real_Necro
veterán
Az az általános tapasztalat, hogy nagyon kevés olyan motoros iskola van, ami a jogosítványszerzés alatt motorozni tanít. Egyik ilyen a Safety Hungary. Náluk a rutinképzés része egy vezetéstechnikai tréning, ami amúgy mélyebb tudást ad, mint amit a vizsga megkíván. Ugyanígy a forgalomban is komolyabban veszik a képzést.
Szóval ha csak a jogsi a cél, akkor válassz kényelmi szempontok alapján, esetleg ár. Aztán később megjön a rutin, akár a gyakorlatban, akár képzésekkel támogatva.
Ha pedig a papírral nem csak jogosultságot, hanem tudást is szeretnél egyből kapni, akkor jobban szét kell nézni a piacon.Safety adja a motort a képzésekre, széles, nagy bukócsövekkel. Az általad válaszott típus van a palettán, szóval az sem gond. Persze az A2 kategória, amivel nem vizsgázhatsz A-ra, de pár rutinórán biztosan megülheted.

A Safety hátránya, hogy nincs saját motoros képzés. Több alkalommal is voltam náluk, jók, minden alkalommal tanultam újat, hasznosat.
Viszont a saját motoros tréning is sokat adott (rendőrségi szervezés, ingyenes), ahol például a vészfékezést lehetett gyakorolni. Nekem robogóm van, azon más a testtartás, más az egész manőver dinamikája, mint hagyományos motoron. Az instruktor pedig kb minden kísérlet után mondott pár szót, milyen irányba módosítsam azt, amit csinálok. Segít megismerni a saját motort. Persze ennek hátránya, hogy ha nem adja ki és dőlsz, a sajátoddal teszed azt is.Friss jogsisként, némi smkp tapasztalattal úgy éreztem, hogy most már papírom van arról, hogy megmutassam közúton, mennyire nem tudok motorozni. Most is azt állítom, hogy nem tudok, de 5 tréning, 2,5 év és 16k km elteltével bőven nem én vagyok a legképzetlenebb motoros a találomra választott 10-ből.
Persze bárki bármikor benézhet valamit, akár én teszem, akár az, aki engem néz...szóval motorral azért nem vagánykodnék úgy, mint a szervizkocsival, amikor sietni kell - Motoron nem is kell, más eszközökkel is lehet haladni vele.
Köszönöm a nagyon részletes információt. Igazából most megnézve 18 perc kocsival a Safety, szóval bele is férne, valamint a cél a tudás megszerzése, nem a papír, így számolok azzal, hogy több gyakorlati órára lenne szükség.
-
macilaci78
nagyúr
Szervizes vagyok, szóval motorral azért nem vagánykodnék úgy, mint a szervizkocsival, amikor sietni kell... ☺️ Köszönöm a bátorító szavakat, megfogadom a tanácsot. Remélem el tudom kezdeni hamarosan. Suli, ami közel van, az a Gyorsjogsi, a 19. kerületben. Róluk van tapasztalat?
Az az általános tapasztalat, hogy nagyon kevés olyan motoros iskola van, ami a jogosítványszerzés alatt motorozni tanít. Egyik ilyen a Safety Hungary. Náluk a rutinképzés része egy vezetéstechnikai tréning, ami amúgy mélyebb tudást ad, mint amit a vizsga megkíván. Ugyanígy a forgalomban is komolyabban veszik a képzést.
Szóval ha csak a jogsi a cél, akkor válassz kényelmi szempontok alapján, esetleg ár. Aztán később megjön a rutin, akár a gyakorlatban, akár képzésekkel támogatva.
Ha pedig a papírral nem csak jogosultságot, hanem tudást is szeretnél egyből kapni, akkor jobban szét kell nézni a piacon.Safety adja a motort a képzésekre, széles, nagy bukócsövekkel. Az általad válaszott típus van a palettán, szóval az sem gond. Persze az A2 kategória, amivel nem vizsgázhatsz A-ra, de pár rutinórán biztosan megülheted.

A Safety hátránya, hogy nincs saját motoros képzés. Több alkalommal is voltam náluk, jók, minden alkalommal tanultam újat, hasznosat.
Viszont a saját motoros tréning is sokat adott (rendőrségi szervezés, ingyenes), ahol például a vészfékezést lehetett gyakorolni. Nekem robogóm van, azon más a testtartás, más az egész manőver dinamikája, mint hagyományos motoron. Az instruktor pedig kb minden kísérlet után mondott pár szót, milyen irányba módosítsam azt, amit csinálok. Segít megismerni a saját motort. Persze ennek hátránya, hogy ha nem adja ki és dőlsz, a sajátoddal teszed azt is.Friss jogsisként, némi smkp tapasztalattal úgy éreztem, hogy most már papírom van arról, hogy megmutassam közúton, mennyire nem tudok motorozni. Most is azt állítom, hogy nem tudok, de 5 tréning, 2,5 év és 16k km elteltével bőven nem én vagyok a legképzetlenebb motoros a találomra választott 10-ből.
Persze bárki bármikor benézhet valamit, akár én teszem, akár az, aki engem néz...szóval motorral azért nem vagánykodnék úgy, mint a szervizkocsival, amikor sietni kell - Motoron nem is kell, más eszközökkel is lehet haladni vele.
-
csongi
veterán
Sziasztok!
Még csak pár hete kezdtem elmerülni a témában (olvasgatom az összefoglalóban található linkeket is), de éppen fordulópontot vesz az életem, így előkerestem azokat a dolgokat, melyeket régen a fiók mélyére ástam és úgy gondoltam nem lesznek már soha az életem részei.
Az egyik ilyen dolog, hogy megtanulok motorozni.
27 éve van B-s jogsim, elég sokat közlekedem a fővárosban meg az országban kocsival. Motoron is kb ennyi idővel ezelőtt ültem utoljára, Simson, Puch, Cetka, ez volt a legnagyobb, 125ccm... Két keréken csak bicajozom, azt egyre gyakrabban az elmúlt pár évben...
Azóta kicsit nagyobb lettem, 190cm/90kg.
Úgy gondoltam agglomerációból bejárni napi 31km-t M0-n meg M5-ön egy kis 125ccm motor kevés lenne, így elvetettem a B125 jogsit, főleg, hogy Budapest-Zalaegerszeg útvonalat is szeretnék nyaranta pár alkalommal.
Jelenleg ott tartok, hogy letenném egyből az A2-t, vennék kicsit magasabb számban tanórát meg vennék pár vezetéstechnikai leckét. Erre menne az idei nyaram.
Közben szeretnék elmélyülni benne, milyen felszerelés lenne számomra megfelelő.
Első motornak pedig egyelőre a Honda CB500 X-et találtam alkalmasnak, valahol 2015-2022 között.
Annyi lenne a tiszteletteljes kérdésem, mennyire járható ez az út így? Más irányban érdemes elindulnom, vagy ezt így kezdésnek jól kiagyaltam? Köszönök bármilyen stílusú hozzászólást.A korlatlan, felejtsd el az A2-t.
A te mereteiddel pont azt a savot zarnad ki, ahova a leiarsod alapjan megerkeznel.
60-80Le kozott. -
crocy
tag
Mondom. Kb évente 5-6 alkalommal szempont. Neki nincs jogsija és nem is szeretne de néha eljön velem.
A CBF1000-et néztem de ezek azért kicsit túlzás kategória így egy éves jogsival szvsz. Nem mintha nem lenne önmérsékletem de azért 100 ló vagy afelett már kell a rutin is vastagon mert egy rossz mozdulat is elég, hogy ne oda érj hanem ott teremj valahol (az 500-hoz képest persze)
Na mindegy. majd kitalálom még úgyis jövőre váltanék. Bár az is lehet, hogy megtartom az 500-ast ha egyedül megyek valahova és mellé meg valamit ami alkalmas 2 személlyel.
+ némi body controll
erett felnött ferfikent ra lehet ülni egy 100 lovas motorra, akar kezdökent is. neked meg lesz mar 1+ ev tapasztalatod. volt a forumbol aki CBF1000-vel kezdett. en 100 lovas nakeddel. hataraidat neked kell ismerni, de en biztos nem 1-2 evente, +20 loerönkent valtogatnek motort.
legegyszerübb ha vhol ra tudnal ülni es menni vele kicsit es meglatnad. pl red baronnal szokott lenni ilyenekböl csomo. -
Xero
nagyúr
Lényeg hogy másodperc gyorsulás durvát tud dobni gumikopásban. Euroring eléggé gumigyilkos tud lenni. Akár "1 nap egy hátsó" szituba is belefuthatsz. Pirellit elég könnyű megtpéni ott.
Igen igen a tepes megvolt, bar anno be is raktam es az hideg tepes volt.
Utana probaltam dedelgetni, de meg mindig latszik.
Kovetkezonel probalok jobban figyelni ra. Track-ben nem gyilkolja annyira, de en hulye elso Euroringen sportban kinaltam meg es nem sajnaltam mar a felvezeton sem.
Azota felvezeton szepen okosan melegitgetem, fekezgetem es csak utana kapja meg az aldast. -
Pfiucska
senior tag
Szervizes vagyok, szóval motorral azért nem vagánykodnék úgy, mint a szervizkocsival, amikor sietni kell... ☺️ Köszönöm a bátorító szavakat, megfogadom a tanácsot. Remélem el tudom kezdeni hamarosan. Suli, ami közel van, az a Gyorsjogsi, a 19. kerületben. Róluk van tapasztalat?
Naluk voltam, nekem teljesen ok volt, atlag.
-
Rush77
aktív tag
Mondom. Kb évente 5-6 alkalommal szempont. Neki nincs jogsija és nem is szeretne de néha eljön velem.
A CBF1000-et néztem de ezek azért kicsit túlzás kategória így egy éves jogsival szvsz. Nem mintha nem lenne önmérsékletem de azért 100 ló vagy afelett már kell a rutin is vastagon mert egy rossz mozdulat is elég, hogy ne oda érj hanem ott teremj valahol (az 500-hoz képest persze)
Na mindegy. majd kitalálom még úgyis jövőre váltanék. Bár az is lehet, hogy megtartom az 500-ast ha egyedül megyek valahova és mellé meg valamit ami alkalmas 2 személlyel.
+ némi body controll
-
Real_Necro
veterán
Korlátlan A jogsit csinálj, a papír ne korlátozzon.
A CB500X bevált gép, barátságos is, tréningen használtam.
Jogsit olyan kevés órával, amennyire lehet. Motorozni menet közben tanulsz meg és vezetéstechnikai tréning ad nagy lökést hozzá. Safety Hungary-nél a kinézett motoron is tréningezhetsz.
Én 50-esről ültem át 300-as robogóra, korlátlant csináltam. A 20+ év Budapest autóval is számít. A rutinon megtanulod a motorkezekést úgy, ahogy. A forgalomban viszont előny lesz, hogy közlekedni már tudsz.
Szervizes vagyok, szóval motorral azért nem vagánykodnék úgy, mint a szervizkocsival, amikor sietni kell... ☺️ Köszönöm a bátorító szavakat, megfogadom a tanácsot. Remélem el tudom kezdeni hamarosan. Suli, ami közel van, az a Gyorsjogsi, a 19. kerületben. Róluk van tapasztalat?
-
macilaci78
nagyúr
Sziasztok!
Még csak pár hete kezdtem elmerülni a témában (olvasgatom az összefoglalóban található linkeket is), de éppen fordulópontot vesz az életem, így előkerestem azokat a dolgokat, melyeket régen a fiók mélyére ástam és úgy gondoltam nem lesznek már soha az életem részei.
Az egyik ilyen dolog, hogy megtanulok motorozni.
27 éve van B-s jogsim, elég sokat közlekedem a fővárosban meg az országban kocsival. Motoron is kb ennyi idővel ezelőtt ültem utoljára, Simson, Puch, Cetka, ez volt a legnagyobb, 125ccm... Két keréken csak bicajozom, azt egyre gyakrabban az elmúlt pár évben...
Azóta kicsit nagyobb lettem, 190cm/90kg.
Úgy gondoltam agglomerációból bejárni napi 31km-t M0-n meg M5-ön egy kis 125ccm motor kevés lenne, így elvetettem a B125 jogsit, főleg, hogy Budapest-Zalaegerszeg útvonalat is szeretnék nyaranta pár alkalommal.
Jelenleg ott tartok, hogy letenném egyből az A2-t, vennék kicsit magasabb számban tanórát meg vennék pár vezetéstechnikai leckét. Erre menne az idei nyaram.
Közben szeretnék elmélyülni benne, milyen felszerelés lenne számomra megfelelő.
Első motornak pedig egyelőre a Honda CB500 X-et találtam alkalmasnak, valahol 2015-2022 között.
Annyi lenne a tiszteletteljes kérdésem, mennyire járható ez az út így? Más irányban érdemes elindulnom, vagy ezt így kezdésnek jól kiagyaltam? Köszönök bármilyen stílusú hozzászólást.Korlátlan A jogsit csinálj, a papír ne korlátozzon.
A CB500X bevált gép, barátságos is, tréningen használtam.
Jogsit olyan kevés órával, amennyire lehet. Motorozni menet közben tanulsz meg és vezetéstechnikai tréning ad nagy lökést hozzá. Safety Hungary-nél a kinézett motoron is tréningezhetsz.
Én 50-esről ültem át 300-as robogóra, korlátlant csináltam. A 20+ év Budapest autóval is számít. A rutinon megtanulod a motorkezekést úgy, ahogy. A forgalomban viszont előny lesz, hogy közlekedni már tudsz.
-
crocy
tag
Kicsit más téma amiben szeretnék tanácsot kérni.
Mostanában gondolkodtam, hogy a CBF500-at lecserélném jövőre egy olyan motorra aminek nagyon egy picit a terhelhetősége. Ugye a CBF500 180 Kg max. Én vagyok picivel 100 felett + feleség 61-63 + a hátsó doboz + esetleg nyeregtáska minimális cuccal és így már pont a határon vagyunk vagy még picivel felette (de ugye nincs áéllandóan ilyen terhelés hanem max évente 5-6 alkalommal.
Néztem a CBF600-at is amire elvileg 195 kilót írnak vagy a Versys 650 amire viszont már 205-210 (oldaltól függően). Ezekkel már azért nnem lenne annyira kicentizve a dolog.
A túraendúró mint kategória nem bejövős szóval azt kilőném (a versys is azért került bele mert az inkább aszfaltos crossover mint túraendúró)
Van esetleg valami így a középkategóriában ami szóba jöhetne? Vagy ehhez már a nagyok közt kéne szétnézni?ha asszony, doboz szempont, en biztos nem szarakodnek, neznek vmilyen kilos blokkal szerelt japan sport-turat. pl: CBF1000, FZ1 Fazer (mondjuk ez 150 lo
), Suzuki Bandit 1250S. -
Real_Necro
veterán
Rendben, felveszem ezt a lehetőséget is, köszönöm, ha fokozatosan ültetnek a nagyobbra akkor tényleg teljesen logikus döntés lenne.
A motor választásban olyat keresek, ami a magasságomhoz illetve a tanuláshoz ideális, valamint a fenntartása sem vészes.
Kezdtem a Ninja 400-al, Z400, Versys x 300, Honda CB500 X, most ez tűnik logikusnak. Évjárat, szervizelhetőség oldallal semmi tapasztalatom nincs, de értéktartó illetve könnyen eladható lenne az ideális.. ha van ilyen. -
Csandi
addikt
Gondolkoztam rajta, de mondhatni kezdőként állnék neki és tartok tőle, hogy nincs meg a megfelelő tudásom ahhoz, hogy egyből nagyobb motorra üljek. Tanulni, vizsgázni gondolom azokon kell, de azzal sincs tapasztalatom, milyen egy A2 kategóriát megülni.
Kezdőként 0-ról A-t csináltam pár éve, nincs benne semmi, semmivel nem nehezebb vagy bonyolultabb mint egy A2. Nem látom értelmét limitáltat rakni.
-
Rush77
aktív tag
Kicsit más téma amiben szeretnék tanácsot kérni.
Mostanában gondolkodtam, hogy a CBF500-at lecserélném jövőre egy olyan motorra aminek nagyon egy picit a terhelhetősége. Ugye a CBF500 180 Kg max. Én vagyok picivel 100 felett + feleség 61-63 + a hátsó doboz + esetleg nyeregtáska minimális cuccal és így már pont a határon vagyunk vagy még picivel felette (de ugye nincs áéllandóan ilyen terhelés hanem max évente 5-6 alkalommal.
Néztem a CBF600-at is amire elvileg 195 kilót írnak vagy a Versys 650 amire viszont már 205-210 (oldaltól függően). Ezekkel már azért nnem lenne annyira kicentizve a dolog.
A túraendúró mint kategória nem bejövős szóval azt kilőném (a versys is azért került bele mert az inkább aszfaltos crossover mint túraendúró)
Van esetleg valami így a középkategóriában ami szóba jöhetne? Vagy ehhez már a nagyok közt kéne szétnézni? -
Rush77
aktív tag
Gondolkoztam rajta, de mondhatni kezdőként állnék neki és tartok tőle, hogy nincs meg a megfelelő tudásom ahhoz, hogy egyből nagyobb motorra üljek. Tanulni, vizsgázni gondolom azokon kell, de azzal sincs tapasztalatom, milyen egy A2 kategóriát megülni.
nem kell félni.
Nekem az első alkalmam váltós motorral 24 októberében volt egy Simson nyergében.
Azelőtt meg 25 évig semmi.
Tavaly csináltam meg az A jogsit. Az oktató fokozatosan fog a rutin pályán ráültetni a különböző motorokra. Az első 1-2 órán én is az A1-es motorral mentem. utána meg egyből a 600-as GSR következett mert mondta, hogy látja, hogy menni fog a 600-as. -
-MarhaRépa-
tag
Sziasztok!
Még csak pár hete kezdtem elmerülni a témában (olvasgatom az összefoglalóban található linkeket is), de éppen fordulópontot vesz az életem, így előkerestem azokat a dolgokat, melyeket régen a fiók mélyére ástam és úgy gondoltam nem lesznek már soha az életem részei.
Az egyik ilyen dolog, hogy megtanulok motorozni.
27 éve van B-s jogsim, elég sokat közlekedem a fővárosban meg az országban kocsival. Motoron is kb ennyi idővel ezelőtt ültem utoljára, Simson, Puch, Cetka, ez volt a legnagyobb, 125ccm... Két keréken csak bicajozom, azt egyre gyakrabban az elmúlt pár évben...
Azóta kicsit nagyobb lettem, 190cm/90kg.
Úgy gondoltam agglomerációból bejárni napi 31km-t M0-n meg M5-ön egy kis 125ccm motor kevés lenne, így elvetettem a B125 jogsit, főleg, hogy Budapest-Zalaegerszeg útvonalat is szeretnék nyaranta pár alkalommal.
Jelenleg ott tartok, hogy letenném egyből az A2-t, vennék kicsit magasabb számban tanórát meg vennék pár vezetéstechnikai leckét. Erre menne az idei nyaram.
Közben szeretnék elmélyülni benne, milyen felszerelés lenne számomra megfelelő.
Első motornak pedig egyelőre a Honda CB500 X-et találtam alkalmasnak, valahol 2015-2022 között.
Annyi lenne a tiszteletteljes kérdésem, mennyire járható ez az út így? Más irányban érdemes elindulnom, vagy ezt így kezdésnek jól kiagyaltam? Köszönök bármilyen stílusú hozzászólást.Én is azt mondom, hogy ne vacakolj, csinálj A-t.
Nem kell túlmisztifikálni, elég nagy darab srác vagy ahhoz, hogy bármekkora motorral elboldogulj. Biciklizni tudsz, régen még motoroztál is mindenféle kis vackokon, ez pont elég kezdésnek. -
Real_Necro
veterán
Gondolkoztam rajta, de mondhatni kezdőként állnék neki és tartok tőle, hogy nincs meg a megfelelő tudásom ahhoz, hogy egyből nagyobb motorra üljek. Tanulni, vizsgázni gondolom azokon kell, de azzal sincs tapasztalatom, milyen egy A2 kategóriát megülni.
-
Apophis
őstag
Sziasztok!
Még csak pár hete kezdtem elmerülni a témában (olvasgatom az összefoglalóban található linkeket is), de éppen fordulópontot vesz az életem, így előkerestem azokat a dolgokat, melyeket régen a fiók mélyére ástam és úgy gondoltam nem lesznek már soha az életem részei.
Az egyik ilyen dolog, hogy megtanulok motorozni.
27 éve van B-s jogsim, elég sokat közlekedem a fővárosban meg az országban kocsival. Motoron is kb ennyi idővel ezelőtt ültem utoljára, Simson, Puch, Cetka, ez volt a legnagyobb, 125ccm... Két keréken csak bicajozom, azt egyre gyakrabban az elmúlt pár évben...
Azóta kicsit nagyobb lettem, 190cm/90kg.
Úgy gondoltam agglomerációból bejárni napi 31km-t M0-n meg M5-ön egy kis 125ccm motor kevés lenne, így elvetettem a B125 jogsit, főleg, hogy Budapest-Zalaegerszeg útvonalat is szeretnék nyaranta pár alkalommal.
Jelenleg ott tartok, hogy letenném egyből az A2-t, vennék kicsit magasabb számban tanórát meg vennék pár vezetéstechnikai leckét. Erre menne az idei nyaram.
Közben szeretnék elmélyülni benne, milyen felszerelés lenne számomra megfelelő.
Első motornak pedig egyelőre a Honda CB500 X-et találtam alkalmasnak, valahol 2015-2022 között.
Annyi lenne a tiszteletteljes kérdésem, mennyire járható ez az út így? Más irányban érdemes elindulnom, vagy ezt így kezdésnek jól kiagyaltam? Köszönök bármilyen stílusú hozzászólást.Felesleges A2-nél megállni, csináld egyből a korlárlan A-t, mert ha megtetszik, hamar kevés lesz a 48 HP, és nincs a kettő között nagy differencia. Később esetleg kipróbálnál egy choppert, cruisert, vagy rendes túramotort, mindegyik A kategória.
-
Csandi
addikt
Sziasztok!
Még csak pár hete kezdtem elmerülni a témában (olvasgatom az összefoglalóban található linkeket is), de éppen fordulópontot vesz az életem, így előkerestem azokat a dolgokat, melyeket régen a fiók mélyére ástam és úgy gondoltam nem lesznek már soha az életem részei.
Az egyik ilyen dolog, hogy megtanulok motorozni.
27 éve van B-s jogsim, elég sokat közlekedem a fővárosban meg az országban kocsival. Motoron is kb ennyi idővel ezelőtt ültem utoljára, Simson, Puch, Cetka, ez volt a legnagyobb, 125ccm... Két keréken csak bicajozom, azt egyre gyakrabban az elmúlt pár évben...
Azóta kicsit nagyobb lettem, 190cm/90kg.
Úgy gondoltam agglomerációból bejárni napi 31km-t M0-n meg M5-ön egy kis 125ccm motor kevés lenne, így elvetettem a B125 jogsit, főleg, hogy Budapest-Zalaegerszeg útvonalat is szeretnék nyaranta pár alkalommal.
Jelenleg ott tartok, hogy letenném egyből az A2-t, vennék kicsit magasabb számban tanórát meg vennék pár vezetéstechnikai leckét. Erre menne az idei nyaram.
Közben szeretnék elmélyülni benne, milyen felszerelés lenne számomra megfelelő.
Első motornak pedig egyelőre a Honda CB500 X-et találtam alkalmasnak, valahol 2015-2022 között.
Annyi lenne a tiszteletteljes kérdésem, mennyire járható ez az út így? Más irányban érdemes elindulnom, vagy ezt így kezdésnek jól kiagyaltam? Köszönök bármilyen stílusú hozzászólást.Miért nem rögtön A-t? Nem kötelező utána rögtön akkora motort venni, de ha egyszer akarnál jó, hogy nem kell újra jogsizni.
-
Real_Necro
veterán
Sziasztok!
Még csak pár hete kezdtem elmerülni a témában (olvasgatom az összefoglalóban található linkeket is), de éppen fordulópontot vesz az életem, így előkerestem azokat a dolgokat, melyeket régen a fiók mélyére ástam és úgy gondoltam nem lesznek már soha az életem részei.
Az egyik ilyen dolog, hogy megtanulok motorozni.
27 éve van B-s jogsim, elég sokat közlekedem a fővárosban meg az országban kocsival. Motoron is kb ennyi idővel ezelőtt ültem utoljára, Simson, Puch, Cetka, ez volt a legnagyobb, 125ccm... Két keréken csak bicajozom, azt egyre gyakrabban az elmúlt pár évben...
Azóta kicsit nagyobb lettem, 190cm/90kg.
Úgy gondoltam agglomerációból bejárni napi 31km-t M0-n meg M5-ön egy kis 125ccm motor kevés lenne, így elvetettem a B125 jogsit, főleg, hogy Budapest-Zalaegerszeg útvonalat is szeretnék nyaranta pár alkalommal.
Jelenleg ott tartok, hogy letenném egyből az A2-t, vennék kicsit magasabb számban tanórát meg vennék pár vezetéstechnikai leckét. Erre menne az idei nyaram.
Közben szeretnék elmélyülni benne, milyen felszerelés lenne számomra megfelelő.
Első motornak pedig egyelőre a Honda CB500 X-et találtam alkalmasnak, valahol 2015-2022 között.
Annyi lenne a tiszteletteljes kérdésem, mennyire járható ez az út így? Más irányban érdemes elindulnom, vagy ezt így kezdésnek jól kiagyaltam? Köszönök bármilyen stílusú hozzászólást. -
Gabis
őstag
Köszi. Múlt hétvégén voltunk túrázni (autóval mentünk) a Holdvilág ároknál (Csobánka fölött), az a rész mondjuk tetszett, jó kis kanyargós rész volt. Tesco parkoló jó ötlet, ez a redblackRR által bemutatott hely kifejezetten tetszik.
-
Rush77
aktív tag
Sziasztok!
Kb. két hete lett meg a jogsim, meg az első "nagymotorom" és ugyan én is szét tudok nézni, meg keresgélni, de esetleg lenne nektek is Bp. környékén olyan útvonal, vagy kevésbé forgalmas, elzártabb szakasz ahol lehetne gyakorolni (fékezés, kanyarodás stb.)? Persze nem feltétlen egy helyen mindent.
Előre is köszönöm.
tavaly szereztem jogsit, és eleinte gyakorolgatni bizonyos dolgokat (lassú körözgetés meg hasonlók amikhez nem kell tempó, azokat ilyen tesco parkolókban meg hasonló üres placcokon, környező kis forgalmú kis utcákban gyakorolgattam.
-
Gabis
őstag
Sziasztok!
Kb. két hete lett meg a jogsim, meg az első "nagymotorom" és ugyan én is szét tudok nézni, meg keresgélni, de esetleg lenne nektek is Bp. környékén olyan útvonal, vagy kevésbé forgalmas, elzártabb szakasz ahol lehetne gyakorolni (fékezés, kanyarodás stb.)? Persze nem feltétlen egy helyen mindent.
Előre is köszönöm.
-
yodamastah
őstag
Lényeg hogy másodperc gyorsulás durvát tud dobni gumikopásban. Euroring eléggé gumigyilkos tud lenni. Akár "1 nap egy hátsó" szituba is belefuthatsz. Pirellit elég könnyű megtpéni ott.
-
Xero
nagyúr
Jó az a 4500km Ha már megy stabilan 1:20 alatt euroring, akkor 2-3 naponta fogod cserélni

Haverok slicken melegitovel mennek annyit.
Nekem iden az 1:22 teteje a cel.
Off-season vettem GM koridomerot is, igy egyszerubb mint gombbal bohockodni.Gumit meg nem sajnalom, azert van. Buszke is vagyok, hogy az oldala fogyott el.
-
Csandi
addikt
-
Topiccsendőr
addikt
Ez kozvetlen balaton parktol lehet venni, vagy vmi szervezoceg?
Marmint a motorozast. -
Csandi
addikt
Amúgy MotoGP-re jön valaki? Nekünk vasárnapra van jegyünk.
Meg jövőhéten ha lesz még hely akkor megveszem a jegyet a Balaton Parkos menésre is, 5x20p 240 eur, oda is valaki jön/jönne innen? -
yodamastah
őstag
Ma megvolt a 765RS-en az eves szerviz. Triumph Budapest 117e.
Olaj es szuro csere, fek takaritas meg atnezes es kb ennyi. Ket orat mokoltak vele, de korrektek voltak mert szoltam hogy ne baszkuraljak az ECU-t es ne kossek vissza a szondakat. Attol meg azert eros, de ilyen ez a garancia.Kovetkezo egy uj hatso gumi lesz, mert 4500 alatt meghamizta supercorsa sp-t. Bevallom tovabb birta mint gondoltam. Oldalt mar kb semmi mintam nincsen, kozepen van gazdagon de kopasjelzo alatt.
Jó az a 4500km Ha már megy stabilan 1:20 alatt euroring, akkor 2-3 naponta fogod cserélni

-
macilaci78
nagyúr
-
fluxion
őstag
Ma megvolt a 765RS-en az eves szerviz. Triumph Budapest 117e.
Olaj es szuro csere, fek takaritas meg atnezes es kb ennyi. Ket orat mokoltak vele, de korrektek voltak mert szoltam hogy ne baszkuraljak az ECU-t es ne kossek vissza a szondakat. Attol meg azert eros, de ilyen ez a garancia.Kovetkezo egy uj hatso gumi lesz, mert 4500 alatt meghamizta supercorsa sp-t. Bevallom tovabb birta mint gondoltam. Oldalt mar kb semmi mintam nincsen, kozepen van gazdagon de kopasjelzo alatt.
Azért nem olcsó basszus
Ilyen sűrűn nem tudnék gumiztatni, nem bírná a tárcám 
-
Xero
nagyúr
Ma megvolt a 765RS-en az eves szerviz. Triumph Budapest 117e.
Olaj es szuro csere, fek takaritas meg atnezes es kb ennyi. Ket orat mokoltak vele, de korrektek voltak mert szoltam hogy ne baszkuraljak az ECU-t es ne kossek vissza a szondakat. Attol meg azert eros, de ilyen ez a garancia.Kovetkezo egy uj hatso gumi lesz, mert 4500 alatt meghamizta supercorsa sp-t. Bevallom tovabb birta mint gondoltam. Oldalt mar kb semmi mintam nincsen, kozepen van gazdagon de kopasjelzo alatt.
-
GTVili
tag
-
bacus
őstag
https://bpiautosok.hu/ez-most-komoly-egyes-bmw-knel-nem-mukodhet-megfeleloen-az-index
Na tessék, megint bmw-k és az irányjelzés

-
Steven
addikt
Hétvégén haverral voltunk motorozni és láttunk egy gsxr-es srácot aki egyedül próbálja betolni a motort. Gyorsan le is ugrottunk a motorokról, hogy segítsünk neki és sikerült elsőre betolni, majd abba a pillanatba ahogy a motor megindult és a haverom picit előre "esett" de nem esett el, csak ahogy a motor eltűnt a keze alól, pukkant is a légzsák
street mode-ba volt, elfelejtette kikapcsolni 
Jah ezen agyalok most ,hogy pl Hungária és Kerepesinél van egy ilyen ugrató ,ha 70 el mész a belső sávban akkor kajak ugratsz a motorral. Ahol a készenléti rendőrség van. Ua ez pl Hungária Rákóczi híd után m5 bevezető ott is.
Vajon arra bekapcsol?
Lehet alpinestar mérnökök nem gondoltak Balkáni Bpi lakosokra
vagy csak simán offrodba kell rakni
-
Methionyl
senior tag
Hétvégén haverral voltunk motorozni és láttunk egy gsxr-es srácot aki egyedül próbálja betolni a motort. Gyorsan le is ugrottunk a motorokról, hogy segítsünk neki és sikerült elsőre betolni, majd abba a pillanatba ahogy a motor megindult és a haverom picit előre "esett" de nem esett el, csak ahogy a motor eltűnt a keze alól, pukkant is a légzsák
street mode-ba volt, elfelejtette kikapcsolni 
-
fluxion
őstag
-
Steven
addikt
-
norbert1998
nagyúr
-
fluxion
őstag
Én is ezt néztem ki, de pont diátán vagyok, addig nem veszek kabátot amíg nincs vége.
-
Steven
addikt
Végre megjött az Apinestar plasma tech 5 jó cucc mindenkinek ajánlom!
Így rövid ismeretség után nem érzem melegebnek mint egy pólót.
És ami jó hír nekem ,hogy a nyári Dainese kabátom jó hozzá aminek örülünk mert kurva drága volt
Rossz hír ,hogy a bőr alá meg nem
Új hozzászólás Aktív témák
-
158211 - 158101
158211 - 158101 158100 - 158001 158000 - 157901 157900 - 157801 157800 - 157701 157700 - 157601 157600 - 157501 157500 - 157401 157400 - 157301 157300 - 157201 157200 - 157101 157100 - 157001 157000 - 156901 156900 - 156801 156800 - 156701 156700 - 156601 156600 - 156501 156500 - 156401 156400 - 156301 156300 - 156201 156200 - 156101 156100 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Rokon topikok:
• Robogó, kismotor
• Nagyrobogósok baráti topikja
• Elektromos autók - motorok
- Keresünk iPhone 15/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max
- AKCIÓ! MSI B450M R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 TI 8GB Spirit Of Gamer Ghost III 600W
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 1 Ryzen 5 PRO 4650U 16GB 1TB IPS 1 év teljeskörű garancia
- Apple iPhone 13 128GB Starlight Karcmentes állapotban 100% akkumulátorral
- Keresünk iPhone 15/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




.... tudtam hogy hülyék a japók... de ennyire...?! 

100-nál forog 3000-et, így országúton a hatos nem is opcó




