Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Kolondrum válasza Kolondrum (#34000) üzenetére


Kolondrum
félisten

Du kb 3 óra óta 13.7V-ra töltött fel. Éppen 12.3V volt benne feltöltés és várakozás után. A régi ha valakit érdekel esetleg. Apróbb dolgokat ki tud szolgálni még minden gond nélkül.

(#34002) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#34000) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez érdekes, mert elvileg szárazon töltött akksi ez is. Én a felsavazás után 2 órát pihentettem (mint ahogy javasolják), majd töltőre téve max. egy óra alatt teljesen fel volt töltve.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34003) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#34002) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez beállt 12.3V-ra és töltő. Leírása szerint is 12.3V a lemerült értéke. Mondták, hogy rakjam fel akármi is van. A kínai robogós banner is így volt, csak az 5Ah-s volt és hamarabb feltöltött.

(#34004) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#34003) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor várd meg, míg teljesen feltöltődik. Biztosan kíméletesebb az automata töltő, mintha a motor generátora töltené fel, akár 5-10 A árammal....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34005) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Pesten melyik Honda szervízt ajánljátok?
Kéne vinnem a gépet jövő hónapban szervízre. Egy kifogásom vann, ott akarok lenni a gép mellett.
De legalább egy akáriumon keresztül nézni. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#34006) stifi válasza Ferdzsoo (#34005) üzenetére


stifi
senior tag

szerintem bármelyik szervizben ott lehetsz a motor mellett (bár én a második alkalommal már nem szoktam ott lábatlankodni, igaz eleve csak olyan helyre megyek másodjára akik szimpatikusak voltak és megbízom bennük)
a Karasna pl márkaszerviz és nyitott, meg tudod várni helyben (de nem szabad simogatni és etetni a szerelőket, ugyanúgy hülyeségekkel feltartani sem illik)
én oda hordom a 600-as cbr-emet, (olajcsere, törés után javítás stb)

más: ma elővettem a motort és mentem egy kört - megint szól a vez.lánc feszítő :O
lehet az, hogy a fél év állásban fáradt el a patronja, vagy annak nem kellett volna? a fasz kivan hogy 20-30ezret kell erre költeni 1-2 évente :(

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#34007) Ferdzsoo válasza stifi (#34006) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Olajat te viszel amit szertnél bele, vagy hagyod rakjanak amit raknak.
Én mindenképp motult akarok bele, ezért kérdezem.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#34008) stifi válasza Ferdzsoo (#34007) üzenetére


stifi
senior tag

Legutóbb Motul volt náluk, így ott vettem mert én is azt szerettem volna.
Viheted is az olajat amúgy, nem fognak ezen fennakadni, meg talán az olajcserét soron kívül is megcsinálják, nem kell napokkal előtte bejelentkezni, elég felhívni előtte és odamenni!
Balázs Lászlót hívd fel, ott a száma a weboldalukon - mindenben segíteni fog!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#34009) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez az akku szarabb mint a régi. Megy vissza!
12.49v-ra állt be reggelre. 21w-os izzóval pár másodperc alatt 11.9re merült.

(#34010) Ferdzsoo válasza stifi (#34008) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Big thx! Sokat segítettél. ! :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#34011) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na Urak, várok még egy órát hogy melegedjen egy kicsit az idő, aztán elindulok egy nagy Mecsek-körre (250-260km). Muszáj menni, mert hétfőtől egész hosszan megint pocsék időt mondanak az időjósok... ;)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34012) Pocee válasza Kolondrum (#34009) üzenetére


Pocee
senior tag

Te mennyit szöszölsz ezekkel a dolgokkal :) Soha meg sem fordult a fejemben méregetni egy új akksit,pedig elég sok jármű van itthon.Kicsit túlliheged szerintem.

Mi jön ez után?Hengerenkénti kompressziómérő? :D

Mr.Brightside

(#34013) kcsa válasza Pocee (#34012) üzenetére


kcsa
veterán

ne adj ötleteket ;]

(#34014) polimorf válasza Bogyó bá' (#34011) üzenetére


polimorf
tag

Vigyázz magadra!
Széles utat, gumi fákat GO GO GO

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#34015) Bogyó bá' válasza polimorf (#34014) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi és viszont kívánom mindenkinek, aki ma gépre ül! :R
Leöntöm a kávémat, és már itt se vagyok! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34016) .mf válasza Bogyó bá' (#34015) üzenetére


.mf
veterán

"Leöntöm a kávémat, és már itt se vagyok! "

Gondolom asszony nagyon fog neki örülni, szétlocsolod a kávét a padlón és elhúzod a csíkot feltakarítás nélkül. Lehet, hogy nagyobb karika lesz belőle ;]
Jó utat, jó szórakozást!
Jó lenne, ha már én is itt tartanék. Ezek a magyar kisiparosok nem igazán akarnak gyorsabban dolgozni, másfél hete nincs kész a törött lábtartó- és váltó-konzolom cseredarabjára... s még a bukógombát is meg kéne csinálni, amihez idomot kell fúrni, hűtővíztartályt kisebbre cserélni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34017) Kolondrum


Kolondrum
félisten

a teljes szentendrei út dugó. Kmeket jöttem a két sáv között.

(#34018) Integra válasza Kolondrum (#34017) üzenetére


Integra
titán

nincs ebben újdonság, ilyenkor rendszeresen dugó van, a szentendre táblánál a lámpa illetve a lukoil/lidl lámpa megöli az egész forgalmat

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34019) polimorf


polimorf
tag

Reggel unatkoztam és csináltam egy kis zenés videót a mocimról :D
Ilyen lett

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#34020) csongi


csongi
veterán

Motozozas meg minden :) En meg itt szivok a festessel :D

(#34021) polimorf válasza csongi (#34020) üzenetére


polimorf
tag

Mit festesz?
Ha motort akkor onlyne segíthetk ;)
Én se motorozok mert még szervízben van a gép :O :W

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#34022) canniball válasza csongi (#34020) üzenetére


canniball
nagyúr

Legalább értelmes dolog miatt nem indulsz el; én meg azért mert itt ezerrel fúj a szél.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34023) Kolondrum


Kolondrum
félisten

ma aztán fú! Mióta motorozok ilyen napom nem volt és még csak 2óra!

(#34024) csongi


csongi
veterán

Lakkozok, de nomad korulmenyek kozott :( Majd atcsiszolom jovoheten es polirral
javitok rajta. Nah szarral nem lehet magyot muvelni de akkor is en csinaltam :)
Utolso elem kovetkezikb:D

(#34025) polimorf válasza csongi (#34024) üzenetére


polimorf
tag

Milyen anyagokkal dolgozol, és milyenek a körülmények?

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#34026) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#34015) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, haza értem: kegyetlen volt 285 km-en keresztül ezzel a rohadt viharos széllel birkózni végig... :(((
A mai napot nem élveztem, mert ráadásul dél körül rohadtul megfájult a fejem is, és épp nem volt nálam semmi gyógyszer... Amúgy rengeteg motorossal találkoztam, talán 100-zal is összesen. Na, meg rajzottak a sünök, kis túlzással minden második faluban traffipaxoltak a piszkok. Szerencsére mindenki előre jelzett a másiknak, ahogy én is. (Máré vára öreg Hondával és bányász emlékmű Szászváron)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34027) polimorf válasza Bogyó bá' (#34026) üzenetére


polimorf
tag

Akkor nem kaptak le gyorshajtásért? :)
Viszont a szeles idő ellenére szép helyeken jártál a két fotó alapján. :R
Örülök, hogy nem történt semmi gond az utadon. :C

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#34028) csongi válasza polimorf (#34025) üzenetére


csongi
veterán

Fogalmam sincs milyen anyag. 2K lakk. Van egy festekes, regota ismeros, rabizom a dolgot :) En meg fel taknyolom a feluletre . Mennyire nomad? Nagyon !!!!

(#34029) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ma kivel találkoztam fiúk? Mert ha 200 motorossal ma nem, akkor egyel sem. Folyton valamim a levegőben volt.

Itt nem fújt csak bogdányban az egyenesben. Ma ahogy mondanák sokan: Veszélyesen éltem, de olyan rohadt jó volt. Volt egy masszív átlagtempóm és még így is néha én éreztem magam lassúnak. Pedig ha tököltek előttem mentem tovább.
Annyi, de annyi minden történt. Volt hogy kicsit nem néztem a tükörbe és a szűk utcában megdurrogtattam úgy rendesen, aztán belenéztem a végén és ki volt ott? A motorosrendőr. Diszkréten kielőzött.
Aztán visszafordultam egy motoroshoz is a semmi közepén. Amikor elmentem mellette úgy tűnt nagyot esett és épp összerakja magát. Aztán kiderült, hogy nem, csak egy autós mellé ért és szólt neki, hogy lángol a motor, eloltotta a tűzet meg valamit szerelt, pakolt már össze.
192km ment ma bele. Reggel teli tank és go! Voltam és a kopaszi gátnál is, de egom másik végén is és közte kb mindenhol. Ahol kanyarok és erdő volt ott biztosan.
Nagyon halkan mondom, mert nem szabadna, de a tököm ki van a biciklisekkel néha, de a 40-el közlekedő autósokkal is. Azért már sokkal barátságosabbak. Nagyon sokan indexeltek jobbra és kicsit lehúzódtak. Kibukkantam a kanyarból és látták, hogy mennék lendületből.
Annak is megvan a varázsa, hogy az ember a két kocsisor között megy el és nem épp 20-al. Na ezt a témát is pihentetem egy időre, mert felért egy pár energiaitallal. Mivel nagyon hangos vagyok csak úgy nyílt a sor szó szerint.
És ezek ellenére sztem lassan mentem másokhoz képest.
Volt, hogy belefutottam egy kordonnal lezárt utcába is. Alapból csak a térdmelegítőt akartam felvenni és ezer rendőr. Egy kocsmát és az előtte lévő útszakaszt zárták le. Rengeteg balesetet láttam. Elnéztem a szőke kis cibálnivalót ahogy csodálkozva tanulmányozza a baleseti bejelentő lapot. Neki is meg sokaknak meglehetett a napja. Mindezek ellenére egyetlen egyszer volt, hogy kivert a víz. Fékezett előttem a motoros, de a féklámpája nem villant fel csak később és mivel mentünk egy tempót volt kapaszkodás. Még szólni sem tudtam neki úgy otthagyott a sor4.
Holnaptól ismét békésen közlekedek. :K

[link]
[link]
[link]
[link]

Az akku továbbra is rosszabbul teljesít mint a régi. Egyelőre várunk, lehet, hogy még nem tért észhez.

[ Szerkesztve ]

(#34030) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#34026) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A várhoz felvezető úton azért dolgozott a kis csótány nemigaz? :D
Főleg az eleje húzós. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#34031) polimorf válasza csongi (#34028) üzenetére


polimorf
tag

Azért ha kész lesz fotót kérünk ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#34032) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#34030) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mivel gyalogtúrázók is voltak bőven, így meg sem próbáltam kettes nyélgázzal felmenni, hanem egyes-kettes, majdnem alapjáraton. 20 körüli tempóval, szinte "suttogva", settenkedve... :B Sajnos maga a vár zárva volt, nem lehetett bemenni. Még egy rohadt cetli sem volt, hogy egyáltalán mikor látogatható... :(

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34033) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#34026) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én nem láttam, hogy mérnek. 2 hét és kiderül.
Csak jöttek mentek. A jelenlétük miatt már lassabban mentek. Én sem előztem őket ki.

(#34034) ujskodas válasza Kolondrum (#34029) üzenetére


ujskodas
tag

A képeken látható út Magyarországon van? Mifelénk csak képeken látni ilyet, vagy a TV-ben. :O

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#34035) Kolondrum válasza ujskodas (#34034) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ott van, de csak foltokban pár száz méteren, esetleg 1km-en. Ez dobogókő és esztergom között van. Pilisszentlélek felé, ez elágazás után kicsivel.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34036) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#34035) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Mecsekben több helyen ma is aszfaltoztak... ...mondjuk rá is fért azokra az utakra.
(Négy traffit láttam - 2 rendőrautóban, 2 meg civil kocsiban - de egy ötödiknek még kellett lennie, mert többen jelezték, de nem szúrtam ki, melyik az...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34037) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#34032) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A vár csak nyáron látogatható ismerem az embert aki ott van, sajnos az önkormányzatnak nincs pénze fizetni őket egész évben. :N

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#34038) polimorf válasza Bogyó bá' (#34036) üzenetére


polimorf
tag

Ahogy javul az idő úgy rajzanak ki a zsaruk.
Télen miért nem látni egyet sem? ;] (fázik a se..ük)
Nemhogy azt a besurranó tolvajt üldöznék aki kedden látogatott el hozzánk, inkább a pénzbehajtással foglalkoznak autóstól, motorostól egyaránt. Az fontosabb.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#34039) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#34036) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor várom a csekket!

(#34040) fattyu válasza polimorf (#34038) üzenetére


fattyu
veterán

nyáron meg kurva melegük lesz mert nincs légkondi/nem járhat a motor mert drága a benzin.
a tavasz szar :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34041) canniball válasza ujskodas (#34034) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha ez vigasztal nálunk is több a folt mint az egybefüggő aszfalt-felület...

polimorf!
Ezek szerint nem csak itthon működnek így a dolgok, pedig azt hittem ez is hungarikum.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34042) kcsa válasza canniball (#34041) üzenetére


kcsa
veterán

Átverős a kép - ha jól emlékszem egy rövid szakaszt javítottak csak fel ennyire,a többi itt is káposzta jellegű (gyk.: folt hátán folt :) ). De tény hogy másfél éve nem jártam arra :B

Pomáz felől egész jó az út az egomi kereszteződésig, onnan már egy idő után jelentősen gyengébb (volt két éve) az út.

[ Szerkesztve ]

(#34043) Kolondrum válasza kcsa (#34042) üzenetére


Kolondrum
félisten

Vannak gödrök. Mert az már nem út. Pedig mennyire más lenne az egész dobogókői út és környéke ha ilyen lenne...
Visegrádon a réti kitérőnél lefelé a hegyről a nagyon éles kanyarban (volt erdei suli felé) úgy felkoppantam, hogy nekem fájt. Az nagyot ütött. És nem láttam, mert egybefolyt az úttal. Az a rész ami hiányzott fel volt gyűrve a gödör elé. :W

[ Szerkesztve ]

(#34044) BoB


BoB
veterán

400km-et mentem ma, Lilafüred és Eger között megtaláltam Magyarország egyik legjobb kanyargós útját. Nemcsak kanyarból van rengeteg, hanem az aszfalt is majdnem végig felújított és jó.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#34045) Kolondrum válasza BoB (#34044) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megjegyeztem! :R
Csak Egerig 120km-em van kb. :(

(#34046) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#34043) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt már autósként sem értettem, hogy a legnagyobb kátyúkat miért pont a kanyarok ideális ívére helyezik... :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34047) kcsa válasza Bogyó bá' (#34046) üzenetére


kcsa
veterán

Egyszer gyere végig motorral Bp-en a Lehel úttól az Árpád hídig. Három-négy sáv irányonként, de még így is teljes szélességben végigérő irgalmatlan ugratók. Minden alkatrészt külön-külön hallasz mozogni és zörögni, még azt is, amiről nem is tudsz.

És csak a marógépet kéne ráengedni, hogy a púpokat leszedjék, egy délelőtt alatt kész is lenne.

(#34048) Dexar007 válasza BoB (#34044) üzenetére


Dexar007
veterán

Két L.

Give me your cum,bull!

(#34049) BoB válasza Dexar007 (#34048) üzenetére


BoB
veterán

Bocsánat. LiLafüred. :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#34050) Logeeen válasza BoB (#34049) üzenetére


Logeeen
senior tag

:DDD ;]

#Xiaomi 13T#

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.