Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Varoz válasza Djuree (#9000) üzenetére


Varoz
őstag

Azt ne mondjátok, hogy a Hunoil sz.r.
Van alapja is ennek? Vagy csak légből kapott? Tényleg érdekel.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9002) Djuree válasza Varoz (#9001) üzenetére


Djuree
félisten

én nem tudok róla semmit, de gyanítom az mint a tescos, tescos cuccokat meg elvből nem veszek, habár dicséretükre legyen mondva, az újabb tescos cuccok kezdik megütni a minőség alsó szintjét, az olajos hering az pölö teljesen jó :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9003) Varoz válasza Djuree (#9002) üzenetére


Varoz
őstag

Elárulom neked, hogy a Hunoil, Mol olaj. ;)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9004) lujo10 válasza Djuree (#9002) üzenetére


lujo10
aktív tag

Hát nem is tudom, ez a tescos olajos hering azért nem annyira bejövős, a múltkor a macsekok is sokáig kerülgették :DD

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#9005) ALI_G válasza lujo10 (#9004) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem voltak elég éhesek :) Múltkor a kutyának zöldség salátát adtunk, ő meg csak nézett hogy ezt mivel érdemelte ki. Aztán csak lecsúszott a torkán. :DDD

(#9006) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Srácok tudom más téma de rágalmazásért fel lehet valakit jelenteni?
Valótlant állít valakiről és megsérti a személyiségét.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#9007) Integra válasza Gaboman (#9006) üzenetére


Integra
titán

persze
csak bizonyítani is kell

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9008) Varoz válasza Gaboman (#9006) üzenetére


Varoz
őstag

Fel lehet. Persze nem mindig van értelme.
Meg, gondolom van valami jogi írása annak, hogy mikortól számít annak. Mert azért vicces lenne ha mindenki feljelentené a másikat, mert rosszat írt róla a fórumon. :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9009) NINJA_V válasza Varoz (#8997) üzenetére


NINJA_V
tag

Hunoil-nak nincs motorkerepar olaja....max 2T

Two Strokes and Four Jokes

(#9010) Varoz válasza NINJA_V (#9009) üzenetére


Varoz
őstag

Én ezt nem tudom.
Azt se tudtam, hogy egy motorba más fajta olaj kell. :F

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9011) Integra


Integra
titán

ha használnék fejet falbaverős szmájlit, akkor most tuti vagy huszat idenyomnék.....
de mivel nem használok, ahogy tapsikolósat sem, így nem teszem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9012) Varoz válasza Integra (#9011) üzenetére


Varoz
őstag

Most az a bajod, hogy én nem tudtam, hogy abba másfajta olaj kell?

Két falbaverés közt azért elárulod miért kell másfajta olaj bele? Komolyan érdekel.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9013) alvaro válasza Varoz (#9012) üzenetére


alvaro
senior tag

Más funkciót tölt be, mint autóban: ott kifejezetten motorolaj, motorkerékpárnál viszont a kuplungot és a váltót is ugyanaz az olaj keni (kivéve a száraz kuplungos motorokat, de nem az a jellemző). Ezért más az adalékolása is, szokták mondani, hogy autós olajjal pl. csúszhat a kuplung, ami ugye nem nyerő.

Én mindenesetre nem mertem ilyesmivel próbálkozni, pedig kísérletező hajlamú ember volnék.

(#9014) Varoz válasza alvaro (#9013) üzenetére


Varoz
őstag

Ja értem. Nem tudtam, hogy a váltóolaj egybe van a motorral. Azt hittem külön van.
Így már ok.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9015) runner 125 válasza Varoz (#9010) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9016) shiNIN válasza lujo10 (#9004) üzenetére


shiNIN
tag

A macskák hírhedten finnyásak. Akármit nem esznek meg, még ha hús alapú, akkor sem.
Vannak fura ízlésűek is. A mienk a száraz macskaeledelt ímmel-ámmal eszi, de a zöldséglevest vagy a spenótos tésztát két pofára falja. De a sima kenyeret is jó néven veszi.

(#9017) lujo10 válasza shiNIN (#9016) üzenetére


lujo10
aktív tag

Ez pontosan így van, nálunk is a falkából csak kettő mindenevő + a Nudli (ő tényleg mindenevő, főleg ha kézből kapja), már ha számít, már csak azért is mert ő egy Basset hound. Motorozni viszont egyik sem szeret, ősszel ütötték el Zafirt, egy szép cirmos street mix kandúrt, ő imádott motorozni, sokszor felültettem az ölembe és hajts, határozottan élvezte szegény.

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#9018) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Köszönöm a segítséget! :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#9019) alvaro válasza lujo10 (#9017) üzenetére


alvaro
senior tag

Na, ezt még sose próbáltam, macskát motoroztatni :D Viszont ha ott kódorog az úton, mikor motorral jövök, akkor inkább elmenekül :D

(#9020) Varoz válasza alvaro (#9019) üzenetére


Varoz
őstag

Nekem a kutyám megharapta a motort amikor motorozni indultam. :DDD Beleharapott a rendszámba. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9021) Djuree válasza lujo10 (#9004) üzenetére


Djuree
félisten

hát nem értek a halakhoz amúgy, lehet egy horgász azt mondaná ez teljesen szar :DDD de nekem ízlik :))

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9022) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Miért int egymásnak minden motoros? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9023) Djuree válasza DonThomasino (#9022) üzenetére


Djuree
félisten

mert a motorosok egy nagy család :K amúgy nem mindenki integet. van aki pl. nem szereti a csoppereseket, és van aki a sportgépeseket nem szereti. én intek mindenkinek, azért a horgász simsonos nagyapóknak nem :DDD
ma beállok a kúthoz, ott volt egy 2008-as fézeres gyerek, jót dumáltunk :) azt hitte ezres gépem van, olyan kicsi az a 2008-as fézer :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9024) runner 125 válasza DonThomasino (#9022) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kérdés megválaszolva.
Remélem nem indul egy újabb flame hullám a kérdésből, h baromság, másra koncentrálok, ne integessenek, stb. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9025) Varoz válasza DonThomasino (#9022) üzenetére


Varoz
őstag

Pont azért amiért a traktorosok is. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9026) lujo10 válasza alvaro (#9019) üzenetére


lujo10
aktív tag

Próbáld csak ki elég nagy látványosság lesztek. Legalább akkora, mint nálunk a kutyasétáltatás szokott lenni 4-5 macska kiséretében :)

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#9027) DonThomasino válasza Djuree (#9023) üzenetére


DonThomasino
veterán

Micsoda egy alak vagy. :DDD
A simson os papónak miért nem?
Ha tényleg egy nagy családról beszélünk...

Hallottam már erről de azt gondoltam, ez inkább túrázáskor divat
városon kívül. Ma vittek egy kört városba és mindenki mindenkinek
intett , számomra ez újdonság volt.

Érdekelne ez külföldön is így működik??

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9028) Paul119 válasza Djuree (#9023) üzenetére


Paul119
addikt

lehet hogy erre ,,I,, az intésre gondolt :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9029) runner 125 válasza DonThomasino (#9027) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mert, a Simson egy segédmotorkerékpár.
Az intés első sorban a motorozás élvezetéből, szabadságérzetéből fakad, jellemzően nagyobb ccm-es gépet használóknál megfigyelhető.
A papinál ez meg közlekedési forma, amivel elmegy kenyérért, horgászni, és kocsmázni. Mit sem tud az egészről, és ha tudná is leszarná.

Változó, osztrákoknál elég sokat jártam/tunk, ott nagyon ritkán intettek.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9030) DonThomasino válasza runner 125 (#9029) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor robogósnak se szoktak inteni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9031) KubanitoS válasza DonThomasino (#9030) üzenetére


KubanitoS
veterán

;] ;]

Egy kicsit olvass vissza, volt itt egy elég komoly társalgás arról, hogy egy nagy robogó motornak minősíthető-e.

Egyébként a kérdésedre a válasz: nem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9032) runner 125 válasza DonThomasino (#9030) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez is változó, 50-es, út szélén tötymörgő robogónak szinte biztosan nem. Nekem 500-as Nexus-szal 9/10 intett, a 180-assal 4/10 int.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9033) yodamastah


yodamastah
őstag

En intek a babettasnak is. Valoszinuleg ez ritka, mert altalaban nem ertik mit akarok :D

(#9034) shiNIN válasza runner 125 (#9029) üzenetére


shiNIN
tag

Pontosan, simsonos taták nem integetnek. A városban merőben praktikus okokból közlekedő, motorozás iránt nem érdeklődő robogósok sem. Úgyhogy én se intek robogósoknak alapból. Ha viszont intenek, akkor visszaintek :) Csak mert valaki alatt robogó van, még lehet motoros, s az se baj, ha egy 50-es robesz az egyetlen járgánya. Én nem szeretem a robogókat, nem tartom őket motornak, de az integetés más :)
Alvaro gyakran int robogósoknak is előre, legalábbis régebben így volt.

Szlovéniában se integettek valami gyakran, úgyhogy ott is leszoktam róla.

Egyébként lelkes gyalogosoknak is intek, tipikusan kiskölykök szoktak lenni, bár egyszer egy útszéli lány is intett Alvarónak, amikor ketten mentünk egy motoron keletre vagy vissza :D Nagyon aranyosan.
Motort pörgetni nem szoktam kiskölyköknek, visszainteni igen, ha nincs jobb dolga a kezemnek.

[ Szerkesztve ]

(#9035) alvaro válasza yodamastah (#9033) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem szokták.

A robogósok pedig intékenyebbek az országúton, mint városban, legalábbis az én tapasztalataim szerint. Talán mert ha kimennek a városból, ők is "utazók" lesznek 2 keréken. Vagy valami ilyesmi.

A taták viszont horgászni mennek az országúton, és nem érdekli őket az egész :D

[ Szerkesztve ]

(#9036) shiNIN válasza alvaro (#9035) üzenetére


shiNIN
tag

Országúton már a sok csak városi kisrobeszos nem kavar be a képbe, szerintem azért. Persze itt vidéken 2 falu között is vannak közlekedők...

(#9037) doc válasza shiNIN (#9016) üzenetére


doc
nagyúr

a mi macskank egyik legnagyobb kedvence a brokkoli, de amugy imadja a savanyu kaposztat es a banant, es a narancshejat is hajlamos megenni
alapbol normalis volt, azota ilyen hulye, hogy elutotte szegenyt egy auto :D

(#9038) stifi


stifi
senior tag

én robogósnak inkább csak visszaintek, előre nem szoktam nekik hadonászni mert a többség le se szarja, ugyanígy az öregek a simsonnal.. ha köszönnek, visszaköszönök, ezen ne múljon!

kissrácoknak szoktam még integetni én is, ha olyan aranyosan bámulnak ahogy szoktak, sokszor előre intek nekik és nem várom meg hogy ők kezdjék :D

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#9039) Integra válasza stifi (#9038) üzenetére


Integra
titán

én meg nem szeretek egyáltalán hadonászni a motoron és ez nem bunkóság.. ok, ha 80-nal csordogálok főúton féloldalasan és napozok, akkor megemelem a kezem, de amúgy nem szokásom, max biccentek.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9040) Djuree válasza Integra (#9039) üzenetére


Djuree
félisten

hát van aki 130-nál kanyarban is integet :Y ez már ön és közveszélyes szint, ilyenkor én is csak biccentek már.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9041) yodamastah válasza Djuree (#9040) üzenetére


yodamastah
őstag

MIert lenne kozveszelyes. Bal kezzel nyugodtan integethetsz, normalis esetben azzal nem csinalsz semmit amikor iven van a motor.

Az meg hogy kanyarban 130km/h nem irja le hogy mennyire veszelyes a szitu. Egy enyhe ivu kanyarban amit 280-al is be lehet venni, nem sok veszely van 130nal. De egy szuk kanyarban, ahol 2 kerekkel csuszol 130-nal ott valoban problemasabb 1 kezzel vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#9042) stifi válasza Integra (#9039) üzenetére


stifi
senior tag

én nem akarok flémet megint, láttam már hogy ezen is olyan könnyen össze lehet veszni :D
ha tudok / van kedvem akkor intek bárkinek, ha nem érzem biztonságosnak akkor nem, ennyi.. nem is sértődöm meg ha mondjuk nem intenek vissza, biztos nem figyelt / nem szokott / épp nem volt kedve - azért prioritást élvez nálam hogy az úton maradjak..

félve is merem mondani, hogy néha nem a kezemet használom, hanem a fejemet / lábamat, a szituációtól függ -> a robogo blogon akkora anyázás megy a lábbal intésre hogy emiatt a feketelistámon van a főszerkesztő és az összes cikke, mert szerinte mindenki aki lábbal int az egy gyökér.. lehet neki ez problémát jelent, engem sose zavart ha így köszöntek nekem..

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#9043) vendingo


vendingo
veterán

Egy egész napos motorozás után már se inteni, se biccenteni nincs erőm, általában ilyenkor csak villantok.
Robogósoknak (50ccm) nem szoktam inteni, de van egy babettás csávó akit heti többször látok és mindig int. Na neki visszaintek, mert nagyon lelkes :)
A durva az, amikor a tescos elektromos kacatról intenek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9044) Integra válasza Djuree (#9040) üzenetére


Integra
titán

130nál kanyarban ellaszol a motoron, nem erről van szó. egyszerűen nem szeretek minden km-en 2x kalimpálni. főleg mikor 8 motor jön velem szemben és akkor akár ki is állhatok a motorból és tiszteleghetek végig, nem? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9045) Integra válasza vendingo (#9043) üzenetére


Integra
titán

lol. fáradtsági fokozatok :DDD
először kalimpál, aztán már csak biccent, a végén már csak refizik :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9046) Integra válasza stifi (#9042) üzenetére


Integra
titán

autósoknak városban én is lábazok, eszemben sincsen elengedni a kormányt a kocsisorok között a hungárián... semmi lenéző, degradáló vagy bunkó nincsen abban hogy leemeled a lábad a tartóról. szerintem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9047) stifi válasza Integra (#9046) üzenetére


stifi
senior tag

én azt szoktam erre mondani, hogy lehet valakinek nem tetszik ez - de még mindig jobb mint a semmi... én igyekszem ápolni az autós/motoros morált, és mindig kedves / előzékeny / megköszönős motoros vagyok, hogy legközelebb is elengedjenek..

de láttam már olyat, hogy egy ezres gixxeren 2 srác ült (póló + papucs), és az utas ütötte azoknak az autóknak az ablakát / tetejét akik nem húzódtak le (közben persze túráztatás a sorok között nyitott kipuffogóval)..
ha autóval vagyok kurva élet, hogy kivasalom őket!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#9048) doc


doc
nagyúr

az ezen az oldalon levo video nektek mukodik? ha igen, valaki le tudna szedni es felrakni olyan helyre ahol elerem? :U

(#9050) runner 125 válasza doc (#9048) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem megy, de alapvetően semmi érdemi infó nincs benne.

Elmondják, h egyre több a motoros, és sokan már az olcsóbb fenntarthatóság miatt választják, ez is oka lehet, h a több a motoros baleset.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.