Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61051) Czimby válasza sajtee (#61049) üzenetére


Czimby
addikt

Supermoto terepre túl kemény, oda enduró kell, a 200Km-re meg nagy túraendúró.

Szóval vagy szenvedsz vagy kompromisszumot kötsz.
Ez mind együtt nem fog menni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61052) sajtee válasza FIREBLADE78 (#61050) üzenetére


sajtee
senior tag

Az a 200km egy erős túlzás volt, oda-vissza távolsággal (kb annyira van innen a Mecsek, illetve Pécs, több nagyobb város - mármint 90-100km), és semmiképp sem az lenne az elsődleges célja. Esetleg ha kedvem tartja, motorozgatok kicsit "messzebbre", de semmiképp sem kizáró ok az, hogy a motor túrára alkalmatlan.
Végig gondolhattam volna akkor is, amikor leírtam. Illetőleg van tréler, ha endurozni támad kedvünk, csak gondoltam beírom, hátha élhető opció. Ezek szerint nem, semmi gond. (volt egyébként egy magyar faszi, aki tavaly elment Magadanba, és előtte is Koreába(?) egy DRZ-vel. Persze nem gyári üléssel. De mindegy is, nem túramotort szeretnék.)

Leszámítva ezt mit gondoltok? Ilyen árkategóriában, ilyen kritériumok mellett lehet kifogni jó motort, vagy felejtsem el, kössek kompromisszumot, gyűjtsek még pénzt?

Enduro alatt nálam nem azt kell érteni, hogy hegyen-vízen motorozok, ugratok, szimplán erdőben, de nem méteres sárban. Ez így sem mehet supermotoval, esetleg másik kerékkel, hajtással? Mert ha nem, akkor az úttartás rovására nem ér annyit, hogy bohóckodjak hétvégente...

FIREBLADE, esetleg privátban le tudnád írni, milyen árra gondoltál a te motorodért? Korábban még nem volt nagy motorom, csak kisebb, ezért gondolkodtam főképp a 400-500-as kategóriában.

Meg persze jelentős összeg elmegy a felszerelésre is, mivel több dolgomat eladtam már, és csizmám például nincs, ami egy viszonylag nagyobb befektetés.

Czimby: értem, köszönöm a választ. Azt gondolom, egy supermotoval jobban járnék, mivel 95%-ban úton használnám, és mint mondtam, csak ha időm engedi, és többen ráérnek, akkor mennénk ki terepre. Terep alatt viszont nem olyat kell érteni, mint pl. az Enduro Kex-ék :DDD Tehát azt gondolom, ha a "szenvedsz" opciót választom, nekem az tökéletesen megteszi. Más kérdés, a motorra hogy hat...

[ Szerkesztve ]

(#61053) Czimby válasza sajtee (#61052) üzenetére


Czimby
addikt

Ha 95%-ban uton akkor drz 400sm.
Később veszel hozzá off road kerekeket és rugókat. Ami kb 100-120e Ft, kérdés megér-e ennyit neked.
Ha csak letaposott földúton akarsz menni akkor nem is kell semmit venned, csak megfelő gumit válassz.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61054) FIREBLADE78 válasza sajtee (#61052) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem adom el az enyém. Csak pl-nak írtam. Kollégának igaza van. Egy sm és hozzá terep gumi. Habár én voltam kényszerből terepen,de szerintem oda nehéz.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61055) Topiccsendőr válasza sajtee (#61052) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Amit en gondolok, az az, h 200 km t meg egy 49 ccm es robogoval is meg lehet tenni egyhuzamban. Egy nagyobb motorral meg plane. Barmilyennel.
Ha drz re matyizol, vedd azt. Ez az arsav elegge a teteje, de mindenkepp hozzaertovel menj.

Ami tereptapasztalatom van drzvel az az, hogy homokban, nagy sarban az elejevel vmi nem stimmel. Vagy geometria hiba, vagy nagyonnagy suly van az elejen. Ossze-vissza megy az eleje, nem lehet semmit kezdeni vele. (legalabbis az altalam probalt peldanynal) Sajnos annyi idom nem volt, h az elofeszitesekkek jatsszak, valoszinunek tartom, h valamit csak lehet javitani ezen a jelensegen. Szoval arra a 95% aszfaltra meg a nem sm verzio is jo lesz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61056) Xaels


Xaels
félisten

Motoros óra. Kár, hogy ronda mint a bűn :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61057) V.Stryker válasza Xaels (#61056) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha már design, megjöttek a pólóim. :)



Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61058) Xaels válasza V.Stryker (#61057) üzenetére


Xaels
félisten

A kávés jó :D Én nem ilyen pólót kaptam Karácsonyra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61059) V.Stryker válasza Xaels (#61058) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A nortonossal mi bajod? :D Milyet kaptál?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61060) Xaels válasza V.Stryker (#61059) üzenetére


Xaels
félisten

Nincs komolyabb bajom vele csak nem tetszik. [link] ha már nem telik koncertjegyre (30k)

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61061) zeon.hu válasza Xaels (#61060) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ilyenkor hiányzik a Sziget, ilyen koncertekre hivatalból küldtek :)

#?*@&!

(#61062) canniball válasza zeon.hu (#61061) üzenetére


canniball
nagyúr

Ilyen koncerteket a Szigeten mostanában nem nagyon látnál...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61063) zeon.hu válasza canniball (#61062) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem konkrétan a Szigetre gondoltam, mindegy egyéb eseményre hivatalosak voltunk, párszor külföldre is.
De k.... régen volt...

#?*@&!

(#61064) emre válasza canniball (#61062) üzenetére


emre
veterán

Épp a napokban nosztalgiáztam kicsit, és nézegettem azokat a koncerteket amelyeken én is ott voltam.
A 96-os szigetfilmben meg engem is kérdeznek. :B :D

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61065) canniball válasza emre (#61064) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval celeb vagy! :DDD
Amúgy azt hittem olyan linket adsz ami a szereplésedre mutat... :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61066) emre válasza canniball (#61065) üzenetére


emre
veterán

Hát próbálkoztak azzal is. :D Mert valamelyik évben a tv2 adott volna ingyen jegyet, hogy megnézzék mi lett a régi alanyokkal. (nem mostanában volt) De most már inkább maradnék inkognitóban.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61067) Xaels válasza zeon.hu (#61061) üzenetére


Xaels
félisten

Egykoron még lehetett értelmes koncertet találni a Szigeten. Többek között Judas Priest és Iron Maiden koncerten is voltam ott. Mostanában kész rablás egy napijegy és nincs is semmi igazi zenekar. A kisebb fesztiválokra előbb kimegyünk. Voltunk pár éve Fezenen Machine Head, Kreator meg Testamenten. Meg KISS-en az Arénában meg Scorpions-on. Sabbath-ra sajnos ilyen árral nem tudok kimenni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61068) #79335424 válasza StoneBridge (#60922) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megkérdeztem Jenő barátomtól. Priviben küldöm az infót.

(#61069) sajtee válasza Czimby (#61053) üzenetére


sajtee
senior tag

Értem. Hasonlóan gondolkodtam én is.

persuader: én is volt, hogy bőven 100km feletti távot tettem meg segédmotorral, és még csak meg se bolondultam. De ennél nagyobb távra nem járkálnék egyébként sem egy supermotoval. Mindenképp a szerelőmmel megyek, mert az én tudásom kimerül a kétütemű motorokban, nagy váltás lesz ez most.

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Még jelentkezek a későbbiekben :)

(#61070) V.Stryker válasza sajtee (#61069) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Apám 50-es Mobrával járta meg a Duna-deltát, mert nem bírt a horgász vérével. :) Oszt nem lett semmi baja.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61071) polimorf válasza V.Stryker (#61070) üzenetére


polimorf
tag

Le a kalappal a faterod előtt! :R
Jól láttam a pólós fotókon, hogy lefogytál ? Vagy csak behúztad a hasad?

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61072) zeon.hu válasza Xaels (#61067) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A Sziget alatt jó, ha 1 koncertet végig tudunk hallgatni, a meló ment nonstop.
Egyébként mióta nem melózok ott, egyszer se voltam fent.
Nekem a munka érdekesebb/izgalmasabb volt.

#?*@&!

(#61073) Lipton válasza Topiccsendőr (#61045) üzenetére


Lipton
őstag

Ilyen motor. 16.700-ig forgott, de olyan 10-től volt igazán virgonc, akkor tolt nagyon keményen. Ugyan "csak" 26,5Kw de érdekes módon még többnek lehetett érezni, mert nagyon jól adta le, és felül iszonyatosan ment... A számok nem adják vissza :) mellé a motor 15kg, hozzá egy Tony Kart magnesium kiegészítős váz, 4db szuper lágy gumi és húúúúú. Csak győzzed pénztárcával. 1,5 éve el lett adva :(

[ Szerkesztve ]

(#61074) V.Stryker válasza polimorf (#61071) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Fenéket. Épp minap nézem,hogy ne má, mi ez a hasamon :Y . Úgyhogy sör le, vacsi le, reggel fekvőtámasz. :DDD Hétvégén hozzák a bőrruhát próbálni, még csak az kéne,hogy ne férjek bele. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61075) zeon.hu válasza V.Stryker (#61074) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én minden reggel felülést csinálok.
Egyet, mert valahogy ki kell mászni az ágyból :)

#?*@&!

(#61076) Topiccsendőr válasza Lipton (#61073) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Megneznem a vezerlesi idoket, meg a kompresszioviszonyat.
30 as atmeroju karbi, ugyanaz a pneu kipuszelep, mint a rotaxnal, 1:15 os keverek gondolom a 16 ezer miatt. Ellennek en ezzel a teljesitmennyel is boven.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61077) FIREBLADE78 válasza V.Stryker (#61074) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Basszus amíg te sajnálkoztok,mert kövérek vagytok addig én sírok,mert bal csuklóm megsérült és nem tudok edzeni csak lábazni

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61078) #79335424 válasza FIREBLADE78 (#61077) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak ne sírj! Egy közeli barátom hetek óta a balesetiben van és még nem tudjuk, hogy lesz -e belőle ép ember.

(#61079) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#61057) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ma én is öltözködtem: megjött a helyi kis boltba a szilveszter előtt vett Shox 3 Layer kabátom párja, a méretben is passzoló, M-es nadrág. (Kabiból az L-es a jó rám, nadrágból az baromi hosszú és a térdvédő is a sípcsontom alatt fityegett).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61080) FIREBLADE78 válasza #79335424 (#61078) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nah,mi történt?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61081) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#61079) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Fordítsd ki a nadrágot térd protit lehet állítani tépőzárasan kb 5-10cm fel-le.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61082) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#61081) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem lehet a régin, próbáltam: akkora a hálós zseb mint a protektor, csak nekem "rossz helyre esik".
A ma vett M-esben viszont tökéletes! Jó lesz ez nekem, nem "villogni" akarok benne, csak 10-35 fok közötti hőmérsékletben motorozni. Ha muszáj, akkor esőben is. A bélések nagyon picire összehajthatók, így a dobozban simán megférnek a többi lom mellett.

szerk: még egy ilyen emlékező hab gerincprotektort akarok a kabátba venni a gyári vacak helyett, most úgyis ingyen van a postázás a Shox-nál, de lehet megrendeltetem a helyi boltban, ugyanazon az áron hozzák. Level 2-es, azaz véd is.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61083) Xaels


Xaels
félisten

:O A SKWAL sisakok egyre drágábbak...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61084) #79335424 válasza FIREBLADE78 (#61080) üzenetére


#79335424
törölt tag

Autóbaleset. Nem tudjuk, pontosan hogyan és mi történt. Egy 50 -hez közeli, nyugodt emberről van szó, akinek valamilyen formában mindíg a vezetés volt a munkája. Már készült az új motorja a következő 24 órás veteránversenyre, de az idén ebből már biztosan nem lesz semmi. Reméljük, hogy nem végleg kell lemondania erről a tervéről.

(#61085) emre


emre
veterán

Majd elfelejtettem.
A Lidl-ben ismét van akku töltő. :C

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61086) V.Stryker válasza emre (#61085) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Lesz hétfőtől, nem? ;)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61087) Grillo válasza V.Stryker (#61086) üzenetére


Grillo
senior tag

Sztem tegnaptól.

(#61088) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Lidl akció
Úgy néz ki elérkezett az aksi cseréje. Élt 7évet.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61089) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#61082) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, végül ilyen protektort rendeltem az előbb ingyenes kiszállítással: [link]
Néztem a másikat (Shox azt ajánlja ehhez a kabáthoz) de a mérete nem stimmel a zsebbe: oldalirányban lötyögne, nem kicsit, hanem vagy 6 centit.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61090) V.Stryker válasza -Mosquito- (#61088) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ebben az időben ez hogy derült ki? ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61091) canniball válasza V.Stryker (#61090) üzenetére


canniball
nagyúr

Ő ebben az időben még vígan motorozik. Majd jövő héten talán (de csak talán!) meggondolja hogy letegye. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61092) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#61090) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ő nem papírkutya, mint én.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61093) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#61092) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha száraz idő lesz, holnap én is előveszem, mert már nem bírok a seggemen megmaradni nélküle.

canniball: De legrosszabb esetben is fogat összeszorítva. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61094) -Mosquito- válasza V.Stryker (#61090) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem, nem úgy.. :P Karácsonykor elgurultam a szerelőhőz ő terhelő villával kimérte,határ eset volt már akkor. Most ~1hónap után töltőre tettem és pikk pakk idő alatt fel is töltőtte.

Canniball:

Igazából el sem tettem a motort. Lemostam leàpoltam letakartam, itthon van a gép. Február első hetében kezdek.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61095) runner 125 válasza -Mosquito- (#61094) üzenetére


runner 125
nagyúr

Közben én is vettem egy CTEK MXS 5.0-t, kíváncsi leszek h a gyári 6 éves akksi így meddig fogja húzni még.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#61096) canniball válasza -Mosquito- (#61094) üzenetére


canniball
nagyúr

Gondoltam, hogy talán egyedül csak a múltkori fagyos hét volt amit kihagytál.
Én meg november óta nem vettem elő; nagyon mennék már de ebben az időben nekem nem buli...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61097) #79335424 válasza canniball (#61096) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én símán nyomultam volna egyet a napokban, ha lenne műszakim. Meg kéne már csináltatni, de lusta vagyok befűteni a műhelyt, hogy "lefényezzem" a mocit fehérre.

[ Szerkesztve ]

(#61098) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Megkaptam biztosítótól a levelet. 2796 ft +840ft a baleseti. Nem pénz,de érdemes váltani?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#61099) canniball válasza #79335424 (#61097) üzenetére


canniball
nagyúr

Minden műszaki előtt és után átfested? :F

FIREBLADE78!
Ez milyen időszakra vonatkozik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61100) FIREBLADE78 válasza canniball (#61099) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

2016. évben kezdődő időszak. 03-06-tól,de h meddig? Gondolom éves

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.