Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) Kolondrum válasza .mf (#61900) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is érdeklődtem mi van ha külföldi papíros egy motor, de mindenki mást mond. Sokkal több vele a probléma. Sokan behozzák azt vidd ahova akarod. Na de mi van ha a papír amit adnak mellé valahol hibádzik és nem tudom itt forgalomba helyezni? Azt sem tudom mire kell pontosan figyelni. Ha még tudnám esetleg elrángatom futón mindenhova, de így. Pedig 90%-ban minden kinti papíros abból amit nézek.

(#61902) -Mosquito- válasza Something_ (#61898) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Vedd ki az összes bélést majd mosd ki,langyos samponos vízben. Várjál a vételel lehet megint nagy lesz a zarcod. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61903) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#61902) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kérsz egy díszpolgári oklevelet? :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61904) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#61903) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Most mé? :) Kb 1 éves sisak van benne 10ekm,annyira nem mozoghat a fején, hogy ha még fogyott is mellé.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61905) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#61904) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor nem kapsz. :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61906) Something_ válasza -Mosquito- (#61902) üzenetére


Something_
őstag

Tavalyi mosás óta vettem észre, hogy akkor "összébbment:D". Kipróbálom kézzel is, hátha. Így hogy fog megdagadni a bélés?:D

103-105 kg-ról "lefogytam" 93-99 kg-ra, úgy hogy nem is figyeltem rá, mármint nem tervezett volt. Majd most köv héten kezdem sokadjára az edzést, de ez a kva meló. Meg ugye ott a baba is :D
Ha van meló, másra nincs idő, ha nincs meló, nincs semmire pénz. Ördögi kör ez :-(

[ Szerkesztve ]

(#61907) Yoshida válasza Something_ (#61906) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Az én sisakomba simán beférne a sisak héj, és a párna közé valami másik szivacs darab, máris szűkebb lenne. Gondolom cserélhető béléses. Esetleg új arcpárnát is lehetne venni, hátha az tart megint egy évet.

(#61908) zeon.hu válasza Kolondrum (#61901) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Esetleg kérdezz meg egy kereskedőt, le tudná-e papírozni.
Egy helyre kell elvinned, azt a pluszt talán megéri.

#?*@&!

(#61909) polimorf


polimorf
tag

Üdv mindenkinek!
Van egy jó és egy rossz hirem.
A jó az, hogy ma sikerült eladni a motoromat gond nélkül elég jó áron. Igy most egy motortalan motoros vagyok.

A rossz hirem, hogy lehet motor nélkül maradok egy jó ideig, mert ma derült ki, hogy a srác akivel karamboloztam feljelentett a rendőrségen, igy ha nem tudok vele megeggyezni csütörtökig akkor biróság lesz a karambolból és ha biróság lesz akkor valószinűleg elveszik a jogsimat 1-3 évre és még pénzbirság is lesz mellette + ha kártalanitást itél a biróság akkor azt is fizethetem. Tehát könnyen lehet, hogy a motorom ára elmegy a megeggyezésre.
Sajnos még egy pár percig se örülhettem az eladásnak. :(

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61910) Kolondrum válasza polimorf (#61909) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lemaradtam te is megnézted az aszfaltot? Költői! Hát minden jót aztán hamar új motort!
bob.zxr! Az a jobbik felállás.

zeon.hu! Az lesz ez fix!

[ Szerkesztve ]

(#61911) BoB válasza polimorf (#61909) üzenetére


BoB
veterán

Miért jelentett fel? Elismerted a felelősségedet, fizet a biztosítód, nem?

SymbianOS: igen megnézte, csak ő autóból szállt ki hozzá.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#61912) zeon.hu válasza polimorf (#61909) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Polgári pert indít vagy mi?
Biztosító rendezi, azt hittem.

#?*@&!

(#61913) polimorf


polimorf
tag

Jelenleg azon múlik, hogy a biztositónak annó be lett e jelentve a személyi sérülés is ha igen akkor fizeti a munkából kiesett időt stb. Csak a rendőr úgy zárta le az ügyet, hogy nem történt személyi sérülés ezért maradt meg a jogsim. Most meg ezeket követeli a gyerek, legalábbis a feljelentésben ez szerepel. De szerintem a srácnak az a célja, hogy elvegyék a jogsimat.

zeon.hu Annyit tudok mivel ma összefutottam a helyszinelő rendőrrel és nem hivatalosan tájékoztatott, hogy volt benn a rendőrségen a srác egy ügyvéddel és feljelentést tett ellenem. Csütörtökig elteszi az ügyet, hogy intézzem el a sráccal de csütörtökön hivatalból el kell inditania az ügyet.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61914) V.Stryker válasza polimorf (#61913) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tuti nő van emögött... Biztos vagyok benne, hogy az asszony fúrja hátulról.
Amúgy milyen sérülése lett?

2418705

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61915) polimorf válasza V.Stryker (#61914) üzenetére


polimorf
tag

Elvált a gyerek a szüleivel él.
A bal lábán a kislábujja törött neki.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61916) zeon.hu válasza polimorf (#61913) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem tudom, arra hogy működik, de ha a hivatalos jelentésben nincs személyi sérülés, akkor szerintem legfeljebb polgári pert indíthat.
Ha a rendőrségen tesz feljelentést, akkor azok ugyan hivatalosan eljárnak, de a saját, a balesetkor rögzített vizsgálatuk kell legyen az alap, ami ugye sérülés nélkül zárult le.
Mindenesetre nem ártana beszélni egy ügyvéddel.

#?*@&!

(#61917) Bogyó bá' válasza polimorf (#61913) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gondolom, több kára keletkezett, mint amit a biztosító hajlandó neki megtéríteni... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61918) #79335424 válasza zeon.hu (#61916) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ez nekem is fura. Ezek szerint mulasztással vádolja a helyszinenelő rendőrt. Vagy, utólag jutott eszébe, hogy fáj a lábujja?

[ Szerkesztve ]

(#61919) polimorf válasza Bogyó bá' (#61917) üzenetére


polimorf
tag

Az autóért fizetett a biztositóm neki 1100 eurót aminek a neten 1300-1500euró között van az ára. De nem e miatt jelentett fel hanem a lábujjtörése miatt mert nem tudott dolgozni x ideig.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61920) zeon.hu válasza #79335424 (#61918) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A lábujj is egy olyan dolog, hogy fájhat éppen, de orvoshoz esetleg csak később megy, ahol kiderül a törés.
(Sarok más lenne, arra rá se lehet állni)
Szóval így akár igaza is lehet, de ez nem maradandó, tehát életjáradék kizárva.
Marad az egyszeri kártérítés, ami szerintem max 1 hónap munkából kiesés, de még ezt is fizetheti a biztosító akár.
Szerintem az egyezkedés előtt érdemes konzultálni ügyvéddel, lehet, hogy érdemesebb egy kisebb összeget fizetni, cserébe talán békén hagyják a jogsiját.

#?*@&!

(#61921) polimorf válasza zeon.hu (#61920) üzenetére


polimorf
tag

Én is azon vagyok, hogy megpróbálom peren kivűl megbeszélni vele, ha egy elfogadható ősszeget szeretne akkor inkább fizetek mint biróskodjak vele és kockáztassam a jogsimat. max most rá megy a motor ára de lehet megúsznám ennyivel.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61922) fattyu válasza polimorf (#61919) üzenetére


fattyu
veterán

erre vagyon a tb amennyire én tudom a dolgokat....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61923) zeon.hu válasza polimorf (#61921) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nehogy annyit fizess ezért!
Ismerős egyik heréjét vesztette el (kihajtott elé egy autó és a motor kormányába akadt), azért kapott polgári perben 200 ezret.
(Ok, szerintem többet kellett volna)
Beszélj ügyvéddel, aki otthon van az ilyen ügyekben, az ő díjával együtt is olcsóbban kijössz.

#?*@&!

(#61924) polimorf válasza fattyu (#61922) üzenetére


polimorf
tag

Megpróbálom tárgyalási alapnak felajánlani neki, hogy van most egy ismerősnek eladó diesel Ford Mondeója 2003-as és azt megveszem neki ha békénhagy. (Neki egy 2000-es évjáratú benzines Seat cordobája volt)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61925) zeon.hu válasza polimorf (#61924) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezt nem értem!
A biztosító fizetett neki? Igen. Akkor miért vennél autót neki?
Ez a sérülés sokkal kisebb "értékű".

#?*@&!

(#61926) Something_ válasza polimorf (#61924) üzenetére


Something_
őstag

Nem vagy normális...

Menj el ügyvédhez, az 10-20 rongy és elmondja a teendőket.

(#61927) fattyu válasza polimorf (#61924) üzenetére


fattyu
veterán

nem vagy ép.

konkrétan.

attól hogy szerinte mennyit ért az autója mindenki ki fogja röhögni. eurotax megmondta. ezt fizette biztosító.

lábujjtörés meg nevetséges. biztosítása volt rá. TB.

ÜGYVÉD

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61928) -Mosquito- válasza polimorf (#61913) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Biztosítónál menet közben ezt jeleni kellett volna,hogy nini fáj a lábujjam. A rendőrség is máshogy kezel egy közúti balesetet ha személyi sérülés is keletkezik. Jegyzőkönyvben szerepelnie kellett volna de ez nem történt meg. Rendőrségtől kaptál már valami határozatot? Fogadjál ügyvédet,NE gondolj több 100eft-os tételre.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61929) polimorf válasza -Mosquito- (#61928) üzenetére


polimorf
tag

A rendőr aznap lezárta az ügyet a lábujjtörése meg harmadnap derült ki mert akkor kezdte fájlalni.
Ezért került a jegyzőkönyvbe az, hogy nem volt személyi sérülés.
A rendőrségről semmilyen papirt nem kaptam az ügyről.
Nem az összeg zavar, hanem ha újravizsgálják az ügyet akkor a jogsim elvétele zavar

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61930) asvald válasza polimorf (#61915) üzenetére


asvald
senior tag

nagyon ratyi, lehúzós ,kis pöcs lehet ez az ember ! Részvétem :W
Nehogy fizessél is neki , akár otthon is eltörhette azt a tyúkszemet !

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#61931) polimorf válasza asvald (#61930) üzenetére


polimorf
tag

Az a gond, hogy egy időben egy kórteremben feküdtünk igy nehéz lenne azt mondanom, hogy nem akkor történt

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61932) BoB válasza polimorf (#61931) üzenetére


BoB
veterán

Akkor mond azt hogy a kórteremben törted el neki ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#61933) polimorf válasza BoB (#61932) üzenetére


polimorf
tag

Most amilyen ideges vagyok úgy érzem ha túl leszek ezen nem csak a lábujja lesz eltörve

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61934) asvald válasza polimorf (#61931) üzenetére


asvald
senior tag

Figyi ,ezt már neki kell bizonyítania , nem neked és remélem igazam is van!
Nyugodtan itt kérdezzél meg egy két ügyvédet ilyenkor mi a teendő ,nyugi, segíteni fognak !

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#61935) canniball válasza polimorf (#61929) üzenetére


canniball
nagyúr

Bár jobban már nem lehet hangsúlyozni mint eddig tették, de én is leírom: beszélj egy ügyvéddel aki otthon van ebben a témában. Lehet a jogsi elvétele az egyik véglet (és nyilván azzal ijesztenek rád ha lóvét akarnak), a másik meg az hogy egy jogtudóssal a hátad mögött szembe röhögheted hogy ennyi idő után ugyan mit akar... De mi innen nem fogjuk megmondani a tutit, gondolom itt senki nem ismeri az ottani jogrendszert. Szóval mielőtt egy szót is váltanál vele beszélj egy ügyvéddel!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61936) #79335424 válasza polimorf (#61931) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nono! Azért az nem ilyen egyszerű. Az időbeni egybeesés csak egy dolog. Attól még a küszöbbe is belerúghatott aznap este. Arra utalok, hogy jelen szituban neki kell bizonyítania, hogy a sérülése a baleset során keletkezett. Na, sztem ez nem is olyan egyszerű.

(#61937) polimorf válasza asvald (#61934) üzenetére


polimorf
tag

Köszönöm a linket, de sajnos nem biztos, hogy a Magyar jog megeggyezik a Szlovák joggal, én meg Szlovákiában élek.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61938) polimorf válasza #79335424 (#61936) üzenetére


polimorf
tag

Ez tetszik és még okos is lehet. Köszi! :R

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61939) -Mosquito- válasza polimorf (#61929) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Miért vizsgálnák újra az ügyet? Azt a rendőrség lezárta,hamarosan kapsz egy határozat amiben leírják,hogy vétkes vagy és xy Ft bírság egyéb tételek lehetnek. Ez ellen lehet fellebbezni. Most a sértett kártérítési pert/feljelentést tehet. A rendőrségi meg feljelentés az két ügy. Beszélj egy ügyvéddel. Ő ezeket a dolgokat keni vágja,hozzánk képest.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61940) polimorf válasza -Mosquito- (#61939) üzenetére


polimorf
tag

A rendőrség helyszini birsággal azonnal lezárta az ügyet viszont ahogy mondták a jardon a feljelentés miatt a biróság újra elindithatja az eset feltárásat ami azt jelenti, hogy visszadják a helyszini birság összegét és előlről indúl az ügy de már a biróságon és a jogsimat a biróságnak is jogában áll elvenni.
Határozatot nem kaptam és nemi s adnak amennyiben sima helyszini birsággal lezárják a dolgot (legalábbis itt igy működik)

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61941) -Mosquito- válasza polimorf (#61940) üzenetére


-Mosquito-
őstag

A rendőr az nem egy jogi végzettségű ember,mondhatni nem releváns a véleménye amit mond. Komolyabb maradandó/súlyos sérülés nem történt "csak" egy lábujj törés ami miatt ha volt munkája kieshetett. Tessék egy ügyvédet keresni!

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61942) asvald válasza polimorf (#61940) üzenetére


asvald
senior tag

ha meg fizetni akarsz , fogod és vesztek egy átlagbért amit havonta megkap ,és levonjátok a táppénz és a különbözetet kifizeted ! (reméljük nem 500-600ezret keres havonta) :))

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#61943) polimorf válasza asvald (#61942) üzenetére


polimorf
tag

Biztonsági őr, vagy éjjeli őr vagy ilyesmi.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61944) #79335424 válasza polimorf (#61943) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az veszélyes munkakör. Nagyon könnyen érheti az embert csúnya baleset. ;]

(#61945) asvald válasza polimorf (#61943) üzenetére


asvald
senior tag

Adjál neki 40 ezret azt ,csá és még túl is fizetted ,szerintem! :D

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#61946) Yoshida válasza asvald (#61945) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Mit össze nem hordtok... (bocs nem válasz akart lenni, hanem új hsz)

Attól még hogy a rendőr lezárja, hogy nem történt sérülés, az nem jelent semmit. Ő nem orvos. Simán az adrenalin hatására nem érzett semmit a srác. (legalábbis Polimorf elismeri, hogy akkor keletkezhetett a sérülése)

Nekem 2014 nyarán pár centin múlt hogy lehet még gyerekem, amikor kijöttek elém, és repültem egyet a motor felett... Ott semmit nem éreztem, a vállam fájlaltam kicsit, meg néztük a tankot a motoron, hogy van egy durva horpadás ahol az ágyékommal felpattantam :) Mentők voltak kint, és mondták ha bedagad a herém, akkor go orvos. Még lábon hazavittem a motort, de addigra mire megérkeztem be is dagadt. Go orvos, kórház, műtét. Mákom volt szerencsére. Kb. 2-3 hetet voltam táppénzen.

A lényeg: mivel mindenhol már az orvosnál is mondtam, és leírták a papírokra hogy mitől keletkezett, a biztosító mindent fizetett, még egy kis kártérítést is (sérelem díj). Viszont az ügyvédemnek a rendőrségre bejelentést kellett tenni, mert nem volt semmi papír a rendőrségi ügyről, ugyanis a rendőr nem akart melózni, helyszínelőket se hívni (mert egyértelmű volt a másik vétkessége, el is ismerte), így helyszíni bírsággal zárta ott a helyszínen (és itt is a mentősökre hagyatkozott, hogy nincs látható 8 napon túli sérülés. De a mentősök között se volt orvos :) mentőápoló volt, ezért is mondták, ha bármi gond lesz, azonnal orvos vagy egyből kórház).

Ettől még nem szimuláltam, és a felelősséget el kell ismerni az okozott dolgokért. De itthon ezért is helyt áll a biztosító, a baleset óta én nem találkoztam a fickóval, ellene semmilyen feljelentést nem tettünk, csak a rendőrségre lett leadva a zárójelentés (kellett a biztosítónak). Hülye lennék eltitkolni a sérülésem, hisz az egész nem keletkezik ha nem jön nekem a fickó...
Szerintem bírósági ügy se lett belőle, legalábbis engem nem értesítettek semmiről a másfél év alatt...

Szóval tenni sokat nem tudsz, a bírónak meg nem azzal kell foglalkozni, hogy ők mit akarnak a feljelentésben, elvileg le van írva mettől meddig terjedhet a büntetés, (törés az 8 napon túl gyógyuló sérülés, ez már büntetőügy mindenképp, 8napon belüli csak szabálysértés. hozzáteszem megint: magyarba) minden eset egyedi, itthon a bírón múlik minden.
De volt olyan hogy húgom két barátnőjét zebrán ütötték el, lábtörés is lett, és nem vették el a jogsiját a fickónak.

[ Szerkesztve ]

(#61947) Ferdzsoo válasza polimorf (#61943) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Írtál erről a balesetről hogy hogyan történt?
Tudod linkelni?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#61948) Topiccsendőr válasza canniball (#61935) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Itt meg az itteni jogrendszert sem ismeri senki sztm :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61949) Something_ válasza Topiccsendőr (#61948) üzenetére


Something_
őstag

Pedig a neten a legtöbb ember orvos és jogász.

(#61950) Bogyó bá' válasza Something_ (#61949) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Meg autó-/motor-/robogószerelő. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.