Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) polimorf válasza Bogyó bá' (#60700) üzenetére


polimorf
tag

Ennyiből jobb Románia mert ott ingyenes az autópálya motorosoknak. Ja és nálunk is :P

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60702) -Mosquito- válasza V.Stryker (#60699) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Jól van akkor,tavasszal visszatérünk erre. :D Ma is jó idő volt motorozni.

Bogyo:
Ne legyél már ennyire fogtechnikás. Azt hittem motorozol.. :U Kalocsa-M9-Bonyhád 62km, 50perc. Kalocsa-Baja-55út-Bonyhád. 81km, 1:10perc.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60703) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#60702) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az egyik irányból szoktam menni, a másikból meg jönni. Majd jól átszokom a Bakonyra.... :P

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60704) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#60703) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ilyen nagy távokra nem túl nagy az "mocika"? :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60705) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#60704) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Majd nem kapcsolok kettesnél feljebb... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60706) Polemius válasza Bogyó bá' (#60615) üzenetére


Polemius
aktív tag

Összecipzárazáshoz tipp: a shox kabátommal a probiker nadrágom összecipzározható. Az más kérdés, hogy többet nem veszek Shox ruházatot.

(#60707) ath válasza FIREBLADE78 (#60607) üzenetére


ath
senior tag

én progrip-et néztem a kelonál: [link]
te mit találtál?

(#60708) Bogyó bá' válasza Polemius (#60706) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt hiszem, a segítségetekkel :R meghoztam a döntést: spórolok egy kicsit még, és elmegyek Tatabányára a Pinkmotors-hoz az Akito Desert-EVO kabátért+nadrágért. Nem lesz egy olcsó eksön (10k csak az útiköltség, de felpróbálás nélkül nem merem megvenni), de tényleg évekre szeretnék ruhát venni, és egy szettből akarom megoldani a 4 (inkább csak 3, mert 10 fok alatt nem ülök motorra) évszakot is. Néztem ugyanitt olcsóbb Akito cuccokat is, de valamelyik mindenhol hibádzik: vagy a termobélése nem kivehető, vagy membrán helyett az egész kabát van impregnálva, vagy éppen nincsenek nyitható szellőzői.
A mostani Kushitani kabátomon egész finom a cippzár, a Shox nadrágon meg durva, így sajnos nem összecipzárazhatók.

szerk: kíváncsiságból azért csak meg fogom nézni a 3 layer Shox-ot valamelyik nap a helyi motorosboltban. :F Ha nem annyira hitvány mint sejtem, akkor az árkülönbözetből mégis csak kijön egy komplett egy hetes erdélyi túra mindenestől....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60709) polimorf válasza Bogyó bá' (#60708) üzenetére


polimorf
tag

Nekem Shox a kabát és a nadrág is. Nem értem miért mondják rá, hogy hitvány, én tökéletesen meg vagyok velük elégedve. Eddig 3 éven át hiba nélkül tették a dolgukat. Még remélem pár évet kibirnak (van rá esély)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60710) canniball válasza Bogyó bá' (#60708) üzenetére


canniball
nagyúr

Mint tudjuk ami elvileg mindenre jó az gyakorlatilag semmire sem tökéletes...így inkább két külön szettet ajánlanék. Nekem is van egy tavaszra/őszre és egy másik nyárra.
Ha mégis ragaszkodsz a három-az-egyben megoldáshoz úgy emlékszem a totalbike-on pont egy shox-os szettről volt a nyáron teszt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60711) BoB válasza canniball (#60710) üzenetére


BoB
veterán

Nekem egy A-PRO szettem van, aminek az eső- és termobélése külön-külön vagy egyben is berakható, kicipzározható szellőzők vannak rajta, de a lényeg, a külső rész részben levehető és hálós dzseki lesz belőle.

Télre igaz már nem jó de akkor nem is motorozom. Viszont ez tökéletesen bevált nekem tavaszra - őszra hűvösebb időre és ugyanúgy a 40 fokos kánikulába.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60712) canniball válasza BoB (#60711) üzenetére


canniball
nagyúr

Néztem ezt a kabátot én is korábban, de ezzel a megoldással az a bajom, hogy hűvös időben közel sem zár olyan tökéletesen mintha "cippzártalan" lenne (persze egyén és motor függvénye hogy ez mennyire zavaró). Valamint ezek külső vízállóságát is fenntartásokkal fogadom.
Btw ezen a márka néven mindig jót derülök. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60713) Bogyó bá' válasza canniball (#60710) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Wow! Hálám sírig üldöz, pont ez a szett az olcsóbb alternatíva. :R Már olvasom is!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60714) BoB válasza canniball (#60712) üzenetére


BoB
veterán

Külsőleg nem vízálló, bár ezt nem is hirdetik. Ausztriában viharban teszteltem a hegyek között :D

De a béléssel tényleg vízálló és én a többiekkel ellentétben megállok és belerakom. A gatyába is. Hogy az autósok mit szólnak arra hogy boxerban álldogálok nem érdekel :DDD

Tény hogy a hideget jobban átengedi cipzárnál, ezért is írtam hogy télre nem jó. Én kb. 15 fokig motorozom, alatta nem.

Ilyen Shox hálós dzsekim is van. Minőség nagyon rossz, foszlik szét.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60715) FIREBLADE78 válasza ath (#60707) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

eztet,olcsóbb

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60716) Xaels


Xaels
félisten

Muszáj leszek beszalagozni a kipufogót. A tököm fog ennyit szenvedni a krómmal ;] Jó idő volt délután nekiugrottam lemosni a gépet, meg akkor már újrazsíroztam a fék és a kuplungpedált, na meg végigmentem a króm cuccokon, de így kézzel nem túl nagy élmény mire felpolírozom. A vázon lecsiszoltam a rozsdát és lefújtam színre is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60717) Archer válasza Xaels (#60716) üzenetére


Archer
őstag

Bandázst akkor tegyél rá, ha soha többet nem veszed le róla. Alatta eléggé rá tud gyógyulni minden (kosz, latyakos/sáros esővíz) a felületre.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#60718) Xaels válasza Archer (#60717) üzenetére


Xaels
félisten

Őszintén nem gondoltam komolyan. Még mindig a rövid kipufogóra áhítozom, de az a 100k-s ár ebay-en odavág. Viszont egy szakihoz el kéne vinnem a mostanit, hogy szépen felpolírozza.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60719) wody21


wody21
tag

Kedves 2 kerék guruk!

A gyári Hornet kormány számomra túlzottan magasan van. 188+ cm vagyok, és a kicsit mélyebben (esetleg előlrébb?!) lévő pozíciót jobban preferálnám. A gyárival olyan érzés menet közben operálni, "mintha az az ölemben lenne" (ez nyilván túlzás).
Mi lenne a leginkább optimális megoldás a hatalmas problémámra? :) Érdemes lenne kipróbálni egy laposabb kormányt? Ha valakinek van tippje olyanra, esetleg hasonló irányba mozdult' a kormánycserét követően, szívesen veszem a infóját!
A szélességével nincs különösebb problémám (nincs széles vállam, csak a végtagjaim hosszúak), nem kívánnék én méter' széles endúró kormányt.

[ Szerkesztve ]

(#60720) -Mosquito- válasza Xaels (#60718) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Van otthon fúrógéped,kézügyességed? Akkor egy ilyet érdemes beszerezni. [link]. Nekem ez van [link] szuperül fel tudtam polírozni a sportdobot,fékkarokat stb a régi gépeken.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60721) Xaels válasza -Mosquito- (#60720) üzenetére


Xaels
félisten

Nincsenek nagyon szerszámaim. Pár csavarkulcs, meg egy forrasztópáka az összes :B Na meg a festésből kiindulva is inkább bíznám olyanra aki tapasztaltabb ilyen téren.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60722) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

[ezt melyikotok rakta fel?]

elolvastam a regenyt amit ez a felkegyelmu irt, es a motorvalasztasi metodus nagyon hasonlatos...
:D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60723) -Mosquito- válasza Xaels (#60721) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Kár,tényleg jó a cucc. A kipuffok könnyen lejönnek? Rákospalotán van egy szaki.

Persu:

Az isten b.rma.. :D és van létezik ilyen ezt is szereti valaki az eszéért.. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60724) runner 125 válasza -Mosquito- (#60723) üzenetére


runner 125
nagyúr

... és látod bszki, ilyen agyatlan faxnak is volt 1,8 millája R6-ra. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#60725) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#60723) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

fel oraig rohogtunk rajta.
bar nem allt sorban eszert, de valamennyi penz jutott neki :D
az ilyentol kell motort venni, foleg hogy nincs nala egy honapja sem :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60726) Xaels válasza -Mosquito- (#60723) üzenetére


Xaels
félisten

Minden csavar könnyen hozzáférhető meg leginkább a "dobok" amik felületileg igénylik az ápolást. Lehet majd ha lecseng a tél akkor szétkapom jobban és akkor a vázon levő apróbb rozsdafoltokat is kijavítom.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60727) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Óóóóó k.rv. élet. Tegnap jártam keltem a motorral, erre mikor letettem találtam alatt egy csavart. Mintha a karbi sor környékén láttam volna hasonlókat, ráadásul full tiszta, tehát olyan helyen volt, ahol nem érte kosz. F.sz kivan, most ebbe a rohadt hidegbe bontsam szét és keressem meg a helyét. :W

A jó hír, hogy ismerőstől úgy néz ki, hogy pont méretemben sikerül venni egy komplett bőr ruhát. Nem a legtrendibb összeállítás és márka, de igazi normális bőr. Hamarosan felkerül hozzám, hogy felpróbáljam. :) 35k lesz, ahogy néztem annyiért nem rossz vétel.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60728) -Mosquito- válasza runner 125 (#60724) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Pedig Csepel-Rózsadombján lakik. :D A mai emberek hova tudnak butulni,tisztelet a kevés kivételnek..

Persu:

Az ilyen madarakat szokták jól átb@szni,lehet amit vett nem okés. Ennyire hülye,hogy lehet valaki. :U Ilyenre szoktam azt mondani,pénz van ész nincs.

Xaels:

Leszereled és elküldöd felpolíroztatni?

wody21:

Másik kormány biztos jobb lehet,de melyik/milyen azt passzolnám. Itt kéne próbálkozni,hátha belefutott valaki ebbe a problémába. [link] , [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60729) Xaels válasza V.Stryker (#60727) üzenetére


Xaels
félisten

Ilyen nekem is volt a Kawával. Egy csavar volt a hűtő és a váz közé szorulva. Mint utólag kiderült nem az én motoromból való volt pedig tisztára olyannak tűnt.

(#60728) Mosquito34 valószínűleg az lesz. Kiveszek március környékén egy hosszabb szabit és akkor elviszem az ülést kárpitoshoz, meg akkor megcsináltatom ezt is. Addig meg majd asszonnyal furikáztatom magam :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60730) BoB válasza Xaels (#60729) üzenetére


BoB
veterán

Ez jó, már tudom mivel fogom hülyíteni a népet. A következő csoportos motorozáskor megállás után odadobok valaki motorja alá egy csavart és megkérdem: Te, ez nem a tiédből esett most ki? :DD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60731) ath válasza -Mosquito- (#60720) üzenetére


ath
senior tag

En is vettem ilyen pasztakat, rozsaszint es barnat aluminium feluletre, viszont nem hasznaltam meg, nekem szaraznak tunnek. Ki tudnak azok szaradni, ha a boltban ahol vettem nem jol taroltak? :F

(#60732) Something_ válasza Topiccsendőr (#60722) üzenetére


Something_
őstag

Aztkva, ez nagyon ütős :D

(#60733) -Mosquito- válasza ath (#60731) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem fog kiszáradni. Használd.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60734) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Erről tud itthon valaki valamit?
Igaz az enyém pont 2011-es. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60735) kcsa válasza Ferdzsoo (#60734) üzenetére


kcsa
veterán

Itt valami tévedés lesz. Egy gyári hibás Honda? ;]

(#60736) Topiccsendőr válasza kcsa (#60735) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ha nem csak a magyarorszagi motor kulturara hagyatkozol, es felmesz neha kulfoldi oldalakra, ott azert szembe jonnek rendesen a visszahivasok mindenfele marka es modellnel. itthon ezt kb titkoljak, pontosan miert, azt nem tudom, nem akar penzt belefeccolni senki, masreszt a behulyitett vallasos markafanok ezt nem tudjak feldolgozni. es ha kiderulne, hogy visszahivas van - ami egyebkent teljesen rendben van - akkor a reakcio kb az, amit most irtal.
mivel a legtobb ember egyszer akar kolteni a motorjara - akkor, amikor megvasarolja - ezert letfontossagu, hogy soha ne menjen tonkre. itt kezdodik az onigazolasok sorozata, es a szemtakaras. ez olyan, mint amikor a fogyasztast hasonlitjuk ossze az autoknal. mindenki egy kbaszott vetitogep lesz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60737) kcsa válasza Topiccsendőr (#60736) üzenetére


kcsa
veterán

Nézd, én sejtem miről van szó, láttam pár márkafant, ezért is szántam humornak a kommentet.

Egyszer (és valószínűleg utoljára) volt vagy 10 éve új autóm, konkrétan szerettem a visszahívásokat (volt kettő), egyrészt mert tudtam/éreztem hogy a gyártó foglalkozik a problémákkal, másrészt valós gondokat oldott meg.

De ha valakinek ez lelki törést okoz, az megérdemli a sorsát.

(#60738) Topiccsendőr válasza kcsa (#60737) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nagyon sokan vannak, akiknek lelki torest okoz.
amiert en egyreszt a magyar szaksajtot hibaztatom, masreszt a fillerbaszast, a maradek pedig az emberek jozan paraszti eszenek hianya. mivel nem kell mindenkinek motorszerelonek lennie, ezert a hetkoznapi laikus embereket kisebb reszben hibaztatnam, de a markabuzulas valoban egy hatalmas jelenseg, ami mintha magyarorszagon sokkal erosebb lenne. szoval a mitoszok itt megvannak.

vegyuk sorra a jelenseg hattereben szerepet jatszo folyamatokat:
a szaksajtoban rendszeresen lejottek olyan cikkek, amiben 100-200-250 e km es futasteljesitmenyu blokkokat szednek szet, es minden hibatlan bennuk. ilyenkor a hetkoznapi ember azonnal vette elo a cerkat, teljesen belebuzult, hiszen ami neki kell, az a sok loero, orok eletu motor, keves fogyasztas. a jozan parasztinak itt kellett volna kepbe jonnie.
most tippelek, ami a magyarorszagi motorkereskedo es szaksajto viszonyat illeti, de valoszinu, h ha lehoznak egy palyazott sportgep 25 000 es szetszereleset, hat kabe senki nem venne meg a tipust. es soha nem ad a kereskedo egy darab motort sem az ujsagnak. ha nem ir szepet rola ugye.

ezeket a hatalmas futasteljesitmenyeket mindig ugy tudjak biztositani, hogy turaznak a motorokkal.
tehat meleg olajjal egyhuzamban, viszonylag kis, de allando terhelessel, km szamhoz keves hideginditassal jarnak az ilyen motorokkal. pl a yamaha wr 250 es tesztet egy futar csinalta, aki egyhuzamban volt, hogy 700 km -t tett meg. igy tekerte bele a kiskobosbe a tobb, mint 200e km-t. max 130al ment.
tehat ha egy sportgepet ugyanilyen terhelesnek tennenk ki (ahogy azt meg is tette nehany hulye) nem lenne szokatlan a 100ekm feletti futasteljesitmeny.

itt a terhelesen van a nagyobb hangsuly, nem a markan.

a tipikusan sok gyerekbetegseggel kuzdo tl 1000s is elvanszorgott 120e kmt, es nagy v2 es letere csak a henger dugo sinylette meg. megjegyzem, normalis hasznalatnal ez 50e km nel cseres a nagy v2 eseknel.
nem a marka miatt. hanem ez a dolog ilyen.

tehat a hasznalat modja rendkivul fontos szamunkra.

ha egy orokeletu tesztpeldannyal vegfordulat kozeleben mennenk le egy versenypalyara es ott korozgetnenk, majd vegfordulaton mennenk haza sokszor belenyalogatva a 270 be, (most egy gixer eletutjat vazolom) az is kikonyokolne mint a szar. 60 e utan nyomna keket. ezt kellene az embereknek felfogniuk

aztan ezek az eltitkolt visszahivasok. magyarorszagon egyszeruen ezek nem kerulhetnek ki a szaksajtoba, mert a legtobb ember fejeben az van, hogy amelyik gyartonak tobb visszahivasa van, az a szarabb. megintcsak a fillerbaszas es jozan paraszti hianyaban nem kepesek feldolgozni.
epp ezert tudnak a mitoszok elni egy olyan gepjarmurol, ami soha nem megy tonkre.
vannak kulonbsegek markak es tipusaik kozott. de olyan nincs, hogy nem kell kolteni valamire.

egyszer vezetni fogok egy tablazatot, csak arrol, hogy mennyit koltok allagmegovasra, mindenfele hiba nelkul, mert az emberek altalaban ezt teljesen kivonjak a kepletbol.

akkor erezheted azt, hogy fillerbaszo hozzanemertok koze erkeztel, amikor egymasra licitelnek a vasarlas osszeget illetoen, az eddig rakoltott penz termeszetesen nulla, mert hibaja nincs, majd amikor te bekotyogod, hogy mennyiert csinaltattad meg a futomuvet, es mindenfele allagmegovasra mennyit koltottel, akkor megkerdezi, folyt az olaj a villabol, hogy szetszedted?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60739) HSM válasza Topiccsendőr (#60738) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem nem a márkabuzulás a kulcsa a dolognak. Sokkal inkább az, hogy rengeteg magyar embernek az ÁLOM kell. Ezért veszi meg az 500 000km-ről 120 000-re visszatekert autót is a gyünyörű állapotú valós 180 000km-es helyett, merthogy 180 000km már sok, és az eladó is hülye, hogy többet kér érte. Az persze eszébe se jut, hogy féláron akar így is venni szinte új autót, és azért ennek valami oka kéne legyen.
Szerintem ez az az álom, amibe nem férnének bele sokaknál a visszahívások.

A másik... Sokan azt hiszik, megveszik az autót/motort, és utána csak tankolni kell. Az "időszakos szervíz" náluk kb. ahogy írod az az, hogy amikor már valami folyik/zörög/nem működik, akkor cserélik, addig nem.

Ahogy írod, ebben csak az a szomorú, hogy tényleg csak kis józan ész kéne nem így csinálni.

(#60740) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#60734) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Vara fórumon volt róla szó. Beszállító cserélt a Honda.

"Közben megnéztem, ezt a kardán dolgot, visszahívás lesz/van meg is van hogy melyikek.
http://www.vci-forum.com/index.php?topic=1214.0

Crosstourerből összesen 111 darab Worldwide, és nem automata, az alábbi sorszámuak.
EBL-SC70 VFR1200X
SC70-1000005-SC70-1000115
2/20/2014-9/2/2015 111

Tehát visszahívásról van szó, egy-két eset alapján..."

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60741) kcsa válasza -Mosquito- (#60740) üzenetére


kcsa
veterán

Egy-két eset? Ahogy olvasom 22, és blokkolhatja menet közben a hátsó kereket. Még szép hogy visszahívják :)

(#60742) -Mosquito- válasza kcsa (#60741) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Fórumon keress utána, ha komolyan érdekel.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60743) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#60740) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mondjuk kb ezt akartam erzekeltetni az elobbi hszemmel. Az idezett kommentelo is hozzarakja, h egy ket eset, mintha barmi is mulna ezen. Nehogy folt essek a szent marka neven :)
Konkretan ok a hulyek, hogy visszahivjak, nem?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60744) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Trophy ES-125 az első komolyabb mocim (oldalkocsi nélkül használtam), 80-as évek végén vettem (valami 2000 Ft volt aszem :) műszaki nélkül, rendőrnek úgysem álltam meg ;] )

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#60745) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ma elmentem a helyi kis motorosboltba, és élőben is megnéztem, felpróbáltam elég sok kabátot és nadrágot. Előre készültem, így a Lidl-es kétrészes aláöltözőben mentem. Mivel az ott töltött szűk két óra alatt rajtam kívül egyetlen vevő sem mutatkozott, így ráértem bíbelődni. :D A képről nagyon tetsző piros-fehér-fekete bőrkabátot tegnap elvitték, így a szívemet sem kellett fájdítanom, nekem túrára nyáron úgy sem lett volna jó. :P
A boltban elsősorban olcsóbb, megfizethető holmikat forgalmaznak: Shox, Sixgear, Spool "márkájúakat" (szóval mind noname...). Legjobban az eredetileg is nézegetett Shox 3 Layer passzolt rám L-es méretben, így a kabátot meg is vettem. A szintén L-es nadrág viszont nagy rám, egészen pontosan hosszú, és a protektorok a térdem alá esnek, pont mint a régi Shox nadrágomon. Rendeltünk egy M-eset belőle - mert az épp nem volt készleten csak a nagyobb méretek - jövő hét szerdára ígérték. Ha véletlenül még sem lenne jó rám (kezdődő sörhas.... :) ), akkor nem kell megvennem, kifizetnem szerencsére. Szóval maradtam továbbra is Teszkó-gazdaságos motoros. A kabátban egyedül a gerincprotektor nem tetszik (konkrétan egy "egéralátét" :)) , azt majd ki kell cserélnem egy ilyen Level 2-es emlékező hab protektorra. A Kushitani kabátom szintén L-2 minősítésű gerincprotektorát próbáltam áttenni, de teljesen más az alakja, reménytelen a dolog.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60746) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#60745) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azt hogy a térdvédő hova esik ugye motorra ülve nézted?.
Mert ha állsz akkor nekem is alatta van jóval. De amint felülök a gépre a helyére kerül. :D
Bocs ha igen de hátha... :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60747) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#60746) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem motorra, hanem székre ülve, de magam alá húzott lábbal, mintha a vason lennék.... :))
(Mivel a régivel is ez a gondom, így gyanakvó voltam) ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60748) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Megtaláltam a képemet az R6 ról: (bocsi a minőségért, teló)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#60749) polimorf


polimorf
tag

Volt a karambolom nemrég.
A biztositóm felmérte a karambol partneremnek a kárát 1200 euróra becsülte az autó értékét, ebből kifizettek neki 1080 eurót. Erre most megjelent, hogy ő az autóját 2500 euróra tartja és fizessem ki a köztes összeget.
A hirdetésekben megnéztem az ő autója évjárat szerint a piacon 1300-1500 euró között vannak hirdetve.
A rendőrség a helyszinen lezárta az ügyet, fizettem is helyszini birságot.
Csak én látom irreálisnak az igényét vagy tényleg tarthat igényt plusz pénzre? Be perelhet az árkülönbözet megfizetése miatt?

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60750) Xaels válasza polimorf (#60749) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt a biztosítóval kellene lebokszolja azért van. Ne hagyd magad.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.