Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Integra válasza Archer (#13999) üzenetére


Integra
titán

mi mindenre kellett volna költened?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14002) Daywalker válasza Integra (#14001) üzenetére


Daywalker
addikt

Csatlakozom a kérdéshez, kíváncsi lennék.
Én tudtam, hogy az enyémre kell költeni, de relatíve olcsó volt. Bár talán picit több pénz ment rá, mint akartam, de végülis mindegy már, túlságosan a szívemhez nőtt:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#14003) ALI_G


ALI_G
veterán

gsx-r 600 k5, vs. amit már múltkor linkeltem k3. Kb. egy árban vannak.
A két modell között alapvetően milyen különbség van számomra?

(#14004) Archer válasza Integra (#14001) üzenetére


Archer
őstag

Összes folyadék, gumik, esztétikai hibák amik engem zavarnának, nem gyári cuccok (csúsztak vele ami megesik de nem gyári alkatrészekkel javították) ilyesmi. Durván 250-300k. A blokk amúgy rendben van, azt mondta a szervizes srác, hogy a km is nagyjából reális szóval aki rákölti és más hiba nem jön elő még úgy is jól jár, elvégre egy 4 éves gép.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#14005) Integra válasza Archer (#14004) üzenetére


Integra
titán

gumi 80k, ez alap.. folyadékok meg minden más lötty csere, villából porvédővel meg egyéb cserével már 150k, eddig ok.
de mi az amit nem gyárival javítottak? mert ha csak idomnál, akkor szarjad le, úgyis csúszni fogsz te is vele :DDD de mechanikai, motor részeket gyárival illik mindig.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14006) tutis válasza Integra (#14005) üzenetére


tutis
őstag

Azért az idom se mindegy hogy gyári műanyag vagy kínai utángyártott..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#14007) Integra válasza tutis (#14006) üzenetére


Integra
titán

nekem már igen, legszarabb kínai foshulladékot raktam rá:))
első dolgom ledobálni a gyári méregdrága idomokat.. csak rontják a motorozás élményét, megtanultam a saját káromon.. őőőő, pénztárcámon :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14008) tutis válasza Integra (#14007) üzenetére


tutis
őstag

ez természetesen így van rendben, nekem is ott figyel a polcon a karmentes gyári, de nem mindegy hogy megvan-e eltéve az idom, vagy nincs..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#14009) Daywalker válasza Integra (#14005) üzenetére


Daywalker
addikt

Na igen, ha okosba csinálja gumit is kaphat olcsóbban is szezon végén...na mindegy, akit zavar, annak mindegy.
Amúgy én úgy vagyok vele, hogy tök jó, hogy minden idom el van rakva, de kérdés ki milyen távra tervez a motorral, és mit csinál vele. Elvégre az ember szereti a szépet, tehát ha vesz egy szép motort, akkor azt maga is élvezni akarja. Ha rárak vmi kókány pályaidomot, akkor meg olyan lesz amilyen.
Tehát most az utánunk következő tulajdonosnak akarunk ezzel kedvezni? Ha valaki hosszú távra (10 év mondjuk) tervez, akkor mire odaér, hogy eladja, úgyis olyan nyomott lesz az ára, hogy a gyári idom nem sokat fog rajta lendíteni. Értem én, a fos kínai pályaidomot lehet javítgatni, és akkor úgy néz ki ahogy, ha "pedig szeretjük a szépet", akkor a gyárit ha össze is törik, akkor szépre kell javítani, ami drága.
Szóval kicsit ellentmondásosnak érzem ezt az egész dolgot, noha mindkét álláspont mellett vannak ész érvek. Amúgy engem is zavarnak az esztétikai hibák, de úgy gondoltam, hogy első motornak akkor sem veszek tökéletest, és talán ez jó döntés volt, habár szerencsére (kopp-kopp) eddig nem volt vele komoly esemény (remélem nem is lesz). Aki persze sokadik motorját veszi, annál más lehet a helyzet.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#14010) ALI_G válasza Daywalker (#14009) üzenetére


ALI_G
veterán

Ami van intinek pályaidom, az utcán is megállja a helyét. Akinek nincs ilyen motorja, észre se veszi a különbséget. Szerintem. Magamból indulok ki, nekem tökéletes lenne.

(#14011) Ramius válasza ALI_G (#14000) üzenetére


Ramius
őstag

Én, mint kecskeméti mondom neked: fogalmam sincs :D
De azt a 3 boltot nem nehéz végigjárni ahol vannak ruhák.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#14012) ALI_G válasza Ramius (#14011) üzenetére


ALI_G
veterán

Felhívom őket, hogy hol van. Küldtem privit.

(#14013) Archer válasza Daywalker (#14009) üzenetére


Archer
őstag

"első motornak akkor sem veszek tökéletest" - használt már eleve nem lehet tökéletes, hibák mindegyiken vannak de azért látni, hogy melyikkel volt törődve meg melyik az amivel csak mentek. A műszaki állapot megint más tészta. Az esztétikum meg a jó műszaki állapot nincsenek szoros összefüggésben, kinek ez, kinek az fontos, van akinek meg mind a kettő.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#14014) stifi válasza Topiccsendőr (#13985) üzenetére


stifi
senior tag

btw minek 10-re, ha csak kettőkor lehet felmenni?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14015) Integra válasza stifi (#14014) üzenetére


Integra
titán

[link]
bérgokart lehetőség van 2 órától pluszban

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14016) stifi válasza Integra (#14015) üzenetére


stifi
senior tag

befosok, nem figyeltem eléggé a fórumot :)
akkor kelés után indulok, kb dél-egy körül leszek lenn! (nagyon fáradt vagyok)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14017) .mf válasza ALI_G (#14000) üzenetére


.mf
veterán

Miért pont Kecskeméten keresed? :)
Bp-en több üzletben is, s valószínűleg valamivel olcsóbban. Eddig a legolcsóbban egy sí-snowboard boltban láttam, de most nem ugrik be, hogy melyik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14018) ALI_G válasza .mf (#14017) üzenetére


ALI_G
veterán

Azért mert ilyenért nem megyek fel Pestre. Ha nincs Kecsón, akkor megrendelem ebay-ről 16k szállítással együtt, csak jó tudni a méretet.

(#14019) yodamastah


yodamastah
őstag

Kezdek kurva ideges lenni. Az hagyjan hogy beszart a hatso gumimelegitom, es nem tudtam szerezni masikat. De 1 oraja itt allok osszepakolva az utcan haver meg sehol :W

(#14020) Integra válasza yodamastah (#14019) üzenetére


Integra
titán

én is most keltem:DDD
kitartás.
előbb hívtam Tomit, örkénynél jártak éppen. még kaja, aztán át szüleimhez bringáért, én sem leszek dél előtt lent..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14021) zsolt19900


zsolt19900
őstag

motoros nap van és kihal a topik :P :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#14022) tutis


tutis
őstag

Na én megjöttem hringről, sikerült ismét elfogyasztanom egy perecet, de nem sósat :DDD :W
Kurva gumi egyszer csak elfogyott.. :F Pedig nem is volt olyan húdenagy a tempó... Szegény bőrruhám meg összebasztam :(((
Majd felteszem a vidiket 1-2 napon belül..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#14023) .mf


.mf
veterán

Én pedig mocskosul elaludtam :o
2-kor értem haza egy buliból, de a motorozás pont, hogy felébresztett, nem tudtam elaludni, így gondoltam pár köt Wot, amiből lett pár óra. Mindegy, felhúzom délre az órát, és majd délután gurulok veletek 3-4 kört. Erre úgy lecsaptam az órát, hogy fel se ébredtem rá (pedig fekve nem érem el) és csak 3/4 3-kor ébredtem :W Basszus, ilyen jó idő van, én meg így elcseszem :( Mivel Kecsóra már csak akkor értem volna ki, mikor már épp utolsó köröket mentek, helyette megint mentem egy Börzsöny-kört.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14024) stifi válasza tutis (#14022) üzenetére


stifi
senior tag

én is elestem kecskeméten :(((
összetákoltuk a motort hogy járóképes legyen (éljen az MZ bowden) és most értem haza.
nem gondoltam volna hogy 3-adikban le tudok nyomni egy kecskemét-budapest távot váltás nélkül!!! :D
beértem pestre, jött egy lámpa, berakom 1-be, elindulok szúrnám a kettest de nem megy mert FÁJ A BOKÁM!! másfél óra alatt amíg felértem úgy bedagadt és elgémberedett a bokám hogy nem tudtam rendesen váltani, felraktam kettesbe és úgy jöttem át a városon (néhol százas tempóval üveghangon) hehe :D
a kisujjam már nem is zavar, a bokám kezd aggasztani mert közvetlenül a csont alatt megdagadt és zúzódásnyomok vannak rajta.. elbattyogjak az ügyeletre vagy borogassam be és ha holnapra nem lesz jobb akkor menjek dokihoz? járni tudok csak szar :P

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14025) yodamastah válasza stifi (#14024) üzenetére


yodamastah
őstag

Lattam amikor elestel, jol nezett ki :DDD :(( Mindenkepp menj el dokihoz. Eselyes hogy nincs nagyobb baj, de nem art ha megnezik. Nekem amikor el volt torve ra se tudtam allni, pedig egy teljesen alap kulbokatoresem volt.

[ Szerkesztve ]

(#14026) stifi válasza yodamastah (#14025) üzenetére


stifi
senior tag

szerintem beszorult a motor alá és az nyomta meg, a csizmám is elég viseltes lett... beszorult én meg megtekeredtem a földön..
mondjuk lehet télleg ellépek dokihoz, mert a kisujjamra is olyan dolgokat mondott a lány hogy csak pislogtam.. mikor hol miért kéne fájnia ha el lenne törve, miért ne vegyünk le a kötést róla és miért ne akarjam mozgatni hanem pihentessem.. úgy levezette mintha az orvosi lexikonból vette volna..

amikor a csuklóm volt eltörve tettek rá egy sínt és azt mondták másnap menjek vissza gipszelni. olaszországi snowboard, nagyon jó nővérlányokkal akik körbeugráltak, de én csak nem mentem vissza gipszért, hazahoztam magam a sínnel együtt, 1 hétig volt rajtam. a dokim majdnem kinyírt hogy törött kézzel így rohangáltam 1 hétig, azonnal gipszet rakott rá...
miért nem mentem vissza kérdezi? hát mert megnéztem a röntgenképet és szerintem az nem volt eltörve... na ennyire értek én az orvostudományhoz :D

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14027) Ramius válasza stifi (#14024) üzenetére


Ramius
őstag

Bakker...
Hogy sikerült?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#14028) yodamastah válasza Ramius (#14027) üzenetére


yodamastah
őstag

Kigyorsitason elindult a segge aztan rapult :D De nem esett nagyot, lassu kanyarban volt. Motor is minimalis serulesekkel meguiszta, meg a kuplung ment szet, de semmi komoly.

Eleg szep tomeg volt amugy delutanra. Nem csak az volt a gond sokan voltunk hanem olyan tempo kulonbseg volt, ami miatt kepteenseg volt tiszta kort menni. Volt jopar tura motor akik rettente lassan mentek. Csodalkozom hogy meguszta mindenki koccanas nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#14029) stifi válasza Ramius (#14027) üzenetére


stifi
senior tag

célegyenes előtti kanyar, highside... sokmindenre fogható miért estem el, de a közös bennük hogy mindegyikről én tehetek...

már a nap is lement akkor, hidegebb volt az aszfalt is és a gumi is, előttem ment valaki aki egy lehelletnyivel volt lassabb nálam és megelőzni nem tudtam de feltartott.. őrá koncentráltam nem a saját utamra, amikor pedig elindult a segge nem tudom mi a faszt csináltam de balos kanyarnál jobbra keresztberaktam a kormányt aztán azt éreztem hogy elkatapultálok a plexi fölött a motor elé az meg jön rám.. jól meghemperegtem a földön, a kezem szerintem be is szorult a motor alá azért lett ilyen csúnya...

asszem fogom a biztosítós papírjaimat és leadom a motort szervizbe, idén nekem ennyi volt. tavasszal pedig kap 1 új szett komolyabb gumit a vas és irány kecskemét-kakucs :)

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14030) yodamastah válasza stifi (#14026) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem hinnem hogy el lenne torve. Nem maszkaltal volna te torott bokaval utana ugy mint ahogy tetted :) Egy szalag szakadas is olyan hogy ra se tudsz allni. Nagy utest kapott, akkor zuzodas is tud fajni rendesen. De dontse el ezt majd a doki :)

(#14031) NINJA_V válasza stifi (#14029) üzenetére


NINJA_V
tag

Azt a kanyart sokan highsideoltak mar, persze gondolom ez nem vigasztal. Pont ilyenkor nem vagyok ott, pedig tuti van otthon kecskemeten f4-hez elfekvoben cuccom ;] ...
Nem egy kawasakis csaj mondta ezeket a kisujjas dolgokat?

[ Szerkesztve ]

Two Strokes and Four Jokes

(#14032) stifi válasza NINJA_V (#14031) üzenetére


stifi
senior tag

Katinak hívják asszem és egy Angyal.
nem tudod az emailcímét vagy a FB profilját? jövök neki 1 virággal asszem, de besötétedett és hirtelen nem találtam sehol, inkább eljöttem mert eléggé kivolt már a faszom...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14033) NINJA_V válasza stifi (#14032) üzenetére


NINJA_V
tag

Azaz :D , Sári Kata. Amugy orvosnak tanul :) ..

[ Szerkesztve ]

Two Strokes and Four Jokes

(#14034) stifi válasza NINJA_V (#14033) üzenetére


stifi
senior tag

igen elmesélte pár szóban hogy szívesen ellát mert ennek készül :)
nagyon örültem neki hogy nem a büfésnéni kötött be, csak átadta a nagy sárga dobozt a megfelelő személynek :)

egyébkét így kellett volna csinálni szakszerűen, de a második fázis nem jött össze...

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14035) tutis válasza stifi (#14024) üzenetére


tutis
őstag

Jobbulást.. Szerencsére nekem semmi bajom..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#14036) Integra válasza stifi (#14024) üzenetére


Integra
titán

lényeg, hogy megvagy, hazaértél, és egy röntgen nem ártana amilyen gyorsan csak lehet. és persze, borogasd, hátha éjjel lejön a duzzanat

egy tetanuszra tuti beneveznek :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14037) Integra válasza yodamastah (#14030) üzenetére


Integra
titán

egyik edzéstársam vizsgán törte a bokáját. aznap este még elment depeche mode koncentre, csak másnap este vette észre, hogy törött volt... :DDD
de tényleg egy doki és röntgen, biztos ami biztos

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14038) Integra válasza NINJA_V (#14031) üzenetére


Integra
titán

akartalak is hívni, hogy jer, we need help, de tomi mondta, hogy pesten vagy :)
jó zsúfolt nap volt... a végén én le is jöttem, elegem lett, ekkora geci nagy dzsihádot én itt még nem láttam..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14039) NINJA_V válasza Integra (#14038) üzenetére


NINJA_V
tag

Jah, meg tegnap este hivtak hogy menjek ringre beallitani egy motort, de aztan technikai okok miatt elmaradt...maradt a motogp idomero :DDD
Sokszor tanacsoltuk amugy hogy legyen ket csoport, persze sosem mentek bele..

Two Strokes and Four Jokes

(#14040) stifi válasza NINJA_V (#14039) üzenetére


stifi
senior tag

2 motor etap között volt hogy 3 gokart is volt.. ha még a motort is kettészedik alig jutunk fel, a félnapi jegyemmel 14h után így is csak 3x jutottam fel sötétedésig (és perecig), pedig minden körben mentem...
gondolom a gokartban van a lé, így ennek a rovására biztos nem fognak a motorosoknak kedvezni :(

most borogatok. reggel megyek dokihoz!
szerintem a szezont ezzel le is zárom. próbálok majd a biztosítóból minél többet kihozni, van egy keretem gyári alkatrészes javításra 510e Ft-ig. ha tudok valamit ügyeskedni, lehet az egészet meg tudom csinálni ebből a pénzből és nem kell pénzt tolnom bele (tavalyi balesetemet még nem fizették ki, van 1 full baloldali javításra pénzem a bitosítónál csak még megy a pereskedés..)

valaki nem jártas az ilyesmiben? azt mondják le kell adni a lebontott alkatrészeket, a fejidomot például halál felesleges cserélni 250ezerért, 1 repedés van rajta és kész.. vagy a szervizzel számláztassak ki bontott idomokat gyárinak? hogy működik ez?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#14041) Integra válasza NINJA_V (#14039) üzenetére


Integra
titán

szerintem itt azért most bejátszott, hogy elmaradt a hivatalos program. a rakás versenyrobogós nagyon idegesítő volt, és ahogy a balázs is mondja, voltak 40-nel cammogók is. tényleg veszélyes volt. de mindenki menni szeretne, megértem.
a sportrobisok amúgy nem szoktak ilyenkor lenni, gondolom ők a versenyre jöttek.
és aztán nem tudom honnan, de rengeteg gokartos jött. volt olyan hogy versenygokart, bérgokart, bérgokart, versenygokart. mi meg csak ott ültünk, aztán megindult a rajzás.. ha 30-40-en nem voltak a pályán, akkor senki sem.. tényleg durva volt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14042) .mf


.mf
veterán

Hmm így hallgatva olvasva a hsz-eket, lehet, hogy pont így jártam jobban? :DDD Odafelé alig voltak az utakon, épp gondoltam is, hogy itt ennél a hosszabb kanyaros, záróvonalas résznél mindig ki szoktam fogni valami lassú autót vagy kamiont, ami miatt nem élvezhetem a kanyargást, most meg üres, milyen jó...
Jobbulást Stifi és Tutis :) A csajról meg képet ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14043) yodamastah válasza stifi (#14032) üzenetére


yodamastah
őstag

Direkt estel te el hogy csajozhass... Itt van kep:


[ Szerkesztve ]

(#14044) ALI_G válasza stifi (#14026) üzenetére


ALI_G
veterán

És úgy vezettél haza, hogy a kisujjad be volt kötve és kilógott a kesztyűből? :DDD nice
Viszont az a csaj aki "leápolt", elég jól nézett ki :)

[ Szerkesztve ]

(#14045) Integra válasza yodamastah (#14043) üzenetére


Integra
titán

hideg volt haza, úgyhogy refi fel és rárántottam. fél óra alatt ház előtt álltam. :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14046) ALI_G válasza yodamastah (#14043) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezek tegnapiak? linket pls. hátha rajta vagyok xD

(#14047) yodamastah válasza ALI_G (#14046) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem :) Ez csak a csajrol 2 kep :)

(#14048) Integra válasza ALI_G (#14046) üzenetére


Integra
titán

majd sportmotoron nézd a galériát
a csodagumi :D

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14049) Integra


Integra
titán

igazán megcsinálhatnák már a brit eurosport2-t hd-ben is :(((

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14050) NINJA_V válasza Integra (#14049) üzenetére


NINJA_V
tag

Kint HD, persze az online free stream nem :D

Two Strokes and Four Jokes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.