Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) PoLizei válasza Anulu79 (#86000) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Ebayen rákerestem, 15 ezer körül lehet találni (szállítással együtt)

P*L****

(#86002) Anulu79 válasza PoLizei (#86001) üzenetére


Anulu79
addikt

Át tudod dobni a linket?

(#86003) canniball


canniball
nagyúr

Olvasói: Ismét előkerültek a decibelmérők

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#86004) zgospel válasza canniball (#86003) üzenetére


zgospel
őstag

Azt írja hogy gyári érték + 5 dB. Honnan tudják az összes motor gyári értékét? Én megpróbáltam így hirtelenjében a neten utánajárni az enyémnél mi a gyári érték, de nem találtam ilyet :U

Folyton ijesztgetnek ezekkel a cikkekkel, de pl a Schaafnál is rákérdeztem egyszer, hogy a berhelt kipujáért szóltak-e már valaha az osztrák rendőrök, és azt mondta hogy még soha meg sem említették, nemhogy rámértek volna. Itthon meg az összes ilyen motoros újság azt írja, hogy azonnal repül a forgalmi meg minden, mert valakinek a valakije azt álmodta :D

Svájcban élő kollégáimat is kérdeztem, hogy ott milyen a szigor, mire azt mondták egybehangzóan, hogy kb versenyt űznek a helyiek abból hogy kié hangosabb és ott se nagy divat a gyári dob a motorokon :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#86005) CyberPunk666 válasza zgospel (#86004) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

nvm

[ Szerkesztve ]

(#86006) Topiccsendőr válasza zgospel (#86004) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Vazon van egy fordulatszam melle egy ertek megjelolve minden motorra. Altalaban vaznyak.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86007) Horvi válasza zgospel (#86004) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem pl rajta van a vázon. Van egy biléta amin rajta van az alvázszám és ott van mellette egy dB érték meg fordulatszám hozzá.

Hello darkness, my old friend...

(#86008) PoLizei válasza Anulu79 (#86002) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Pl. ez:
http://www.ebay.com/itm/382094783887
Van VS800-hoz is, el tudom képzelni, hogy az is uaz. Írd a keresőbe, hogy tool kit + motor típus

[ Szerkesztve ]

P*L****

(#86009) zgospel válasza Topiccsendőr (#86006) üzenetére


zgospel
őstag

Aha, na majd megnézem mielőtt hazaindulok akkor, ezt nem tudtam, köszi :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#86010) JóGéza válasza zgospel (#86009) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ha a motorkerékpárnak nincs típusbizonyítványa, vagy nem szerepel benne a megengedett zaj értéke, akkor a mért érték nem haladhatja meg a 100 dB-t. 6/1990. KöHÉM rendelet.

(#86011) -Mosquito- válasza zgospel (#86004) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Komplett műszaki vizsgát képzelj el ha kinti (Osztrák, Német) ilyen ellenőrzésbe belefutsz. Kopott gumimért simán büntetnek. Svájc meg kb 8 millió rendőr országa. :DDD Onnan kb 2hete jött haza egy motoros.
Következő storyval.
"Havert megbüntették, mert nem a gyalogátkelőn ment át, hanem 30méterrel mellette átlósan. 40chf.
Egy másik kocsival reggel 4:27kor lecsapta a kanyart egy belátható szakaszon, az autó 1/3-a átlógott, a helyszínen elvették a jogosítványát, de két nappal később visszaadták, mert sofőr. Most várja a bírósági időpontot, meg elvileg csak pénzbüntetést kap.
Harmadiknak 50helyett 53kmh 40chf bírság.
Felvidéki magyar srác kocsmai verekedésbe keveredett, neki is, meg a portugálnak is, akivel ütötték egymást 12000-12000 chf helyszíni bírság, 8napon belöl kell fizetni. "

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86012) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#86011) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az 53 az 58, mert csak +5 felett vakuzik a doboz, de en sem maszkalnek nyitott dobbal ott. Nemetorszagban is csak abe papirral.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86013) zgospel válasza -Mosquito- (#86011) üzenetére


zgospel
őstag

Kopott gumiért itthon is büntetnek, ezzel nem mondtál újat. Plusz a nyitott dobot ne keverjük a műszaki állapottal :)

Voltam már többször Svájcban munka miatt, úgyhogy nem kell bemutatni. Azok a példák meg amiket leírtál igazából tök rendben vannak, csak semmi közük a kipufogóhoz :D Az más téma hogy mifelénk nem veszik szigorúan, és lehet a szürkezónában mozogni szinten minden téren.

Ettől függetlenül jobban hiszek annak amit az ott élők mondanak a motorokkal kapcsolatban, mint amit a fórumon egy haver haverja hallott, legyen az akár Svájc akár Ausztria akár Burkina Faso :D Ettől függetlenül nem indulnék el a sajátommal egyik országba se, jobb a békesség :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#86014) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#86012) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Volt már, hogy osztrákból megjött a +3-5Km másnak a csekk.

Zgospel :

Németben büntették meg a kopott gumi miatt,megkérdezte a rendőr honnan hová fog menni. Majd kiderült +1000km, így kapott egy büntetést és új gumit kellett vennie. Ott, nyugaton jóval komolyabban veszik a műszaki állapotokat és ezért nem szemérmesek büntetni is. Kipufogót meg leirták. Tudod a másik motoros fórum /társaság nem mesemondokból áll,sok országot,Km-t megtett tapasztalt emberek. Nem mint itt a sok lúzer,fotelfizikások,tisztelet a kivételnek.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86015) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#86014) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezert imadok native nemettol motort venni :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86016) HSM válasza -Mosquito- (#86014) üzenetére


HSM
félisten

Azért a motor műszaki állapotát ne keverjük már a mintamélységhez... :U

(#86017) zgospel válasza -Mosquito- (#86014) üzenetére


zgospel
őstag

Kezdődik :DDD :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#86018) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#86015) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Jóval nagyobb piac,több esély de ott is át tudják b@szni az embert. Sikerült már valamit találni?

Zgospel:
;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86019) HSM válasza zgospel (#86017) üzenetére


HSM
félisten

Tudom, tudom, már 6000km-el ezelőtt meg kellett volna haljak az életveszélyes gumijaimon... ;]

(#86020) Bogyó bá' válasza HSM (#86016) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pedig de: az utóbbi része az előbbinek. (Forgalomban való biztonságos részvétel feltételei).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#86021) HSM válasza Bogyó bá' (#86020) üzenetére


HSM
félisten

Nyilván nem a vászonig kopott gumira gondoltam... Hanem arra, hogy a biztonságos gumi és a jogi határ között nagyjából 1,6mm van. ;]

(#86022) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Csak a vilagtalanoknak kell gps. Nézz és láss,ördög szmájli

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#86023) Chrys_ válasza FIREBLADE78 (#86022) üzenetére


Chrys_
addikt

Amíg valaki pályázik, OK. De pl. Bayernben kurva gyorsan el lehet keveredni a mellékutakon, ha tudatosan kerülöd a Bundesstrasse-kat meg az autópályát. Jó az a GPS.
Meg az ABS ;]

[ Szerkesztve ]

(#86024) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Ma voltam megnézni egy Honda CB650F-et, mit ne mondjak teljesen ledermedtem tőle. Egyszerűen waaoow! :DDD :DDD Úgy érzem megvan a kövi motorom! :C :C :U

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#86025) FIREBLADE78 válasza Chrys_ (#86023) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ok. Mo-n belül. Kívül érhető.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#86026) dellfanboy válasza XFishboneHUN (#86024) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mi tetszett benne? ennyire megvett a tricolor fényezés? az az első plexi szerintem nem szép és tényleg 88 ló? a hornet nem 100 körül van?gurultál vele? gyárilag nem showa-val jött ki? 2 milláért elég szép Ducatikat lehet venni ;]
amúgy örülök hogy neked pozitív tapasztalatod van a használt motorvásárlás/nézésre. én múlt héten egy szép ktg mentes motort néztem meg (hirdetés szerint) amiről kiderült hogy bal kormánycsutkát/láncot meg még ki tudja mit kell(ene) cserélni...
és mindezt egy elég jó nevű yamaha szalonban budaörsön (vagyis idáig én azt hittem...)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#86027) CyberPunk666 válasza XFishboneHUN (#86024) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Olyanon tanultam. Bár azok nyilván leharcolt motorosiskolás példányok voltak, de nekem nem jöttek be. (a használatára értem)

(#86028) Xaels válasza dellfanboy (#86026) üzenetére


Xaels
félisten

Eladni sem könnyű. Lenyomtam a Kawa árát, leírtam mi az amire költeni kell és mi az amire lehet. Küldtem egy rakás nagyfelbontású képet, volt fent 60fps-es videó. Ki jött a vevőjelölt, hagytam elvigye tesztkörre. Utána elvittem szerelőhőz is a kérésére ott sem mondtak újat. Ott vannak a szervizekről a számlák. A motor még is visszajött...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#86029) XFishboneHUN válasza dellfanboy (#86026) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Alapvetően az nyerte el a tetszésemet ezen a mocin, hogy végig lehetett nézni a szervíz történetét, nem volt tekerve km órája, nem lötyögött-kotyogott rajta semmi, nem volt sehol megtörve. A rajtalévő extrák, meghaladták a fél misit, csak ezért. :) Még alszom rá, van még mit nézni a piacon. :DDD

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#86030) Gaboman válasza XFishboneHUN (#86024) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hasonló évjáratban és árban kicsivel komolyabb gépet is lehet már venni.
Triumph Street Triple 675
Minden tekintetben komolyabb mint CB.
Aztán az MT-07 is jó választás lehet.
Újban is lehet már venni ennyiért, a kategória legjobb blokkjával szeret motort, SV650N.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#86031) Chrys_ válasza Gaboman (#86030) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez a Triumph... ennyi pénzért már motort is talál.

(#86032) Tarill válasza XFishboneHUN (#86024) üzenetére


Tarill
őstag

Naja hamár ennyit kiadsz mocira mértnem hozol el egy0km-est? :P egy új sv- t kapsz is yamaha mt-hez se kell sokat hozzátenni vagy akármi :D

(#86033) XFishboneHUN válasza Tarill (#86032) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Természetesen játszik, nincs kizárva semmi sem. :B

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#86034) -Mike- válasza XFishboneHUN (#86024) üzenetére


-Mike-
addikt

Ugyanott a CB1000R nem nyerte el a tetszésed? Magasan veri a 650-est és ugyanolyan jól manőverezhető, kezes motor.

(#86035) tboldi válasza Chrys_ (#86031) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi a baj a Triumph-fal? :B

Én simán vennék egy új Street Triple 765 RS-t, de akár egy Speed Triple vagy valamilyen Tiger is jöhet.
És egy Ducatit is simán bevállalnék. ;]
—————
Egyébként én múltkor már összeszedtem azokat az új motorokat, amik szóba jöhetnek a kérdezőnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#86036) KoVee84 válasza XFishboneHUN (#86024) üzenetére


KoVee84
senior tag

Vegyél inkább rendes motort... [pl]

(#86037) Moleman válasza tboldi (#86035) üzenetére


Moleman
addikt

A Triumph Street Triple nekem is be van csípődve, mint következő motor, de valahol mondták, hogy alul nem megy, úgy viszont már kevésbé az én világom. :) Majd addigra meglátom.

(#86038) tboldi válasza Moleman (#86037) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudom, még sosem vezettem 3 hengeres motort, de azt szokták mondani, hogy valamennyire ötvözi a 2 hengeresek nyomatékosságát és 4 hengeresek pörgősségét.

Mindenesetre nekem is fent van a listán. :D

(#86039) HSM válasza Moleman (#86037) üzenetére


HSM
félisten

A 765-öt első dolgom lesz tesztvezetni, ha lesz rá valahol lehetőség. Az előző 675 is nagyon bejött, viszont sosem vezettem még háromhengeres járművet. :D

(#86040) zeon.hu válasza HSM (#86039) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Wartburg-ot se? :DD

#?*@&!

(#86041) HSM válasza zeon.hu (#86040) üzenetére


HSM
félisten

Olyanban csak ültem... Mókás hangja volt. :D

(#86042) Moleman válasza zeon.hu (#86040) üzenetére


Moleman
addikt

Nagypapámnak volt gyerekkoromban, azóta is vágyom rá, hogy vezethessek egyet.

Négyüteműből volt pár, szám szerint öt, amit vezettem, de azért az nem olyan.

(#86043) tboldi válasza zeon.hu (#86040) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én csak néhány hete vesztettem el a 3 henger-szüzességemet az új turbós, egyliteres Swifttel. :DD

(#86044) sajtee


sajtee
senior tag

Elegem lett a melegből, és úgy döntöttem, nyeregbe pattanok és júliusban lenézek valahova a tengerpartra. Még semmi konkrét terv nincs, Horvátország, Montenegró, Olaszország, vagy Görögország.. Vagy igazából akármi, néhány napra, sátorral. Ez még a napokban konkretizálódik.
Ha esetleg valakinek lesz kedve, várom szeretettel :K

(#86045) horvathkrisz válasza sajtee (#86044) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Július-augusztusban 3 hetet itt leszünk (én motorral, barátnőm kocsival hozza a cuccokat). Ha ebben az időszakban netán arra jársz, keress meg privátban, oszt' megiszunk egy sört!

(#86046) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,

srácok, azt szeretném megkérdezni, hogy egy honda sh 150-esen van-e valami buktatója a kuplung cserének? ( 2001-es model ) nem az egész hóbelevancot csak magát a kuplung tárcsát szeretném cserélni.
Mennyire fontosak hozzá ezek a "mindenféle" célszerszámok? Mi az, amit házilag is meg lehet oldani?
Átlagos szerelői vénával vagyok megáldva.
:-)

Széles utat, köszi!
Béla.

(#86047) CyberPunk666 válasza FeniX- (#86046) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Azt nem tudom, hogy kell-e hozzá célszerszám, de azt igen, hogy amihez kell, azt mással csinálva csak szétgányolni lehet. Tehát, ha kell, akkor az fontos.
Amúgy gondolom minimum egy nyomatékkulcs, anélkül kb semmit sem lehet csinálni egy motoron, még motorozni sem ;]

(#86048) FeniX- válasza CyberPunk666 (#86047) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Igen, arra gondolok, hogy úgy tudom, a kuplungot a hátsó kerék rögzítésével is ki lehet lazítani, nem feltétlenül szükséges pl. ez:
[link]

(#86049) kcsa válasza FeniX- (#86046) üzenetére


kcsa
veterán

Sh150=robogó. Nincs kuplungtárcsa :) röpsúlyos kuplung és a hozzá tartozó harang van. Nyomatékkulcs és ütvecsavarozó ajánlott.

(#86050) Ferdzsoo válasza tboldi (#86038) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én 1 hete mentem a 3 hengeres Tiger-el (XC800). Nem győzött meg, Egyedül az üléspozíció az ami baromira kényelmes. Persze lehet rossz a viszonyítási alapom, a sajátomhoz képest, de menni nemigazán megy. A futóműve is nekem túl bizonytalan volt, ilyen imbolygós össze vissza, nem érzed a stabilitást.
Csak húzkodom a váltót aztán mondom mi van ez nem vált, erre nézem már 6-ban vagyok. Olyan kicsi áttétekkel dolgozik, nagyon furcsa volt. Váltottam, de olyan volt mintha nem is váltottam volna.
Szélvédelem sem az igazi, vagyis jobbat várna az ember egy ilyen szöcske motortól.
Összességében véve nem jött be. Ellenben tavaly a super tenere nah az kurv@ra bejött. De lecserélni egyikre sem cserélném a fasza kis vfr-emet. Ki kellene próbálnom mostmár egy KTM-et is. :)

Ellenben tegnap mentem egy 97-es GSX-R750-el. Ez viszont eléggé tetszett. Term. nemtúrázni, de így Magyarországon elmenni gurulgatni teljesen rendben lenne. Jó a futóműve, nagyon hasonló mint a vfr-é. Akárcsak az üléspozíció, igaz valamivel sportosabb. És hogy megy az a gép... persze nem nyomatékból, kicsit pörgetni kell, de tetszett hogy soha nem akart elfogyni a sebességfokozat. :DDD

Valaki tudna segíteni belinkelni azt a cikket ami a futóműbeállításról szól?
Holnap nagyon ráérek, lehet elszöszmötölnék vele. Így 4 év után lehet megpróbálnék hozzányúlni... :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.