Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Steven


Steven
addikt

Nah nálam a moci:)

[link]

bal fogantyú forog a kormány füttés miatt... azt le lehet fixálni vajon?

még nem vettem olajat meg olaj szürőt és időm se lesz rá úgyhogy most kb még egy hétig állni fog :(((

Főleg hogy még a lánc spray -t is Balcsin hagytam éljen...lánc meg száraz mint a faág

ami fura a fokozat kijelző francnak rakatnak rá az emberek ...:D van értelme?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10002) TayRol válasza Steven (#10001) üzenetére


TayRol
veterán

gratula! vigyázz ra!

(#10003) Steven válasza TayRol (#10002) üzenetére


Steven
addikt

kössz durván karcmentes és új, majd átgurulok hozzád ,ha érdekel:) ,de előtte kap egy durva mosást brigéciólal meg hát az összes szart le kell cserélni benne mert két évet állt a garázsba...

:F nem is értem ;]

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10004) TayRol válasza Steven (#10003) üzenetére


TayRol
veterán

mindenképpen gyere majd.:)

(#10005) Pocee válasza Topiccsendőr (#9991) üzenetére


Pocee
senior tag

a krossz 125ök azért tudják a 42.5-et persze papíron de ezek még csak gyári állapotban,akkor még nincs tuning kipufogó meg társai lehet valósan is elérik a 42.5öt.

más: olajat akarok cserélni a quadban és kérdzném hogy hány w hanyas:) kellhet bele?
gondolom a Motullal mint márkával nem fogok mellé?!
Yamaha yfm 700 hoz kellene.

előre is köszike

Mr.Brightside

(#10006) Pocee válasza Steven (#10001) üzenetére


Pocee
senior tag

nekem pl néha jól jönne a fokozat vissazjelző mert a cb-t még nem szoktam meg és annyira megy hogy 6.ban még kettőt mindig váltani akarok felfelé,de nincs tovább... :B

Mr.Brightside

(#10007) Steven válasza TayRol (#10004) üzenetére


Steven
addikt

jó majd megbeszéljük csak nemtom mikor mert 2 éves olaj van benne és az mindenképp cserés... csávó nem igazán használta a gépállatot:S

Pocee: nálam is bejátszik néha ,de kocsinál se nézzük hányadikba vagyunk ,ha felmész hegyre úgy is vissza váltasz vagy ,ha lassítasz stb....csak több kütyü van ott nemtom hogy jobb e:D mondom sose volt nekem fura...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10008) KubanitoS válasza Steven (#10007) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nagyon jól néz ki tényleg a moci. Most, hogy leírtad, hogy két évig nem is használták, eléggé best buynak tűnik. :) Trélerrel hoztad el?

A képen a csávó:

1. A motorhoz járt?
2. Egy random járókelő, aki nem bírt magával, miközben fényképeztél?
3. Te vagy?
4. A régi tulaj, aki nem képes elengedni (szó szerint) a kedvencét?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10009) vendingo


vendingo
veterán

Ma voltam Louis-ba, és sikerült szereznem frankó gerincprotektort 20€-ért+ szintén 20€-ért egy mágneses GPS tartót, ami övtáskaként is funkcionál :)
Egész jó akciók vannak mostanában, érdemes kimenni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10010) TayRol válasza KubanitoS (#10008) üzenetére


TayRol
veterán

az ő.:D

(#10011) lujo10 válasza Steven (#10001) üzenetére


lujo10
aktív tag

Gratula, sok balesetmentes Km-ert kívánok hozzá :K

Más: ismer valaki itt Békésben egy megbízható/profi szerelőt, mondjuk Orosháza, Gyula vagy Csaba környékén, kellene a vasnak egy kis szelephézag állítás, plusz karbiszinkron, meg néhány apróság.

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#10012) Steven válasza KubanitoS (#10008) üzenetére


Steven
addikt

dehogy haza gurultam volt vagy 1 bar nyomás a két kerékben... eléggé lol....a tárcsa az már kezdett egy kis pötyben rozsdásodni:)

és igen én vagyok a képen...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10013) stifi válasza Steven (#10001) üzenetére


stifi
senior tag

én is majdnem Fazert vettem (utólag is örülök hogy végül mégsem, mert nem az én stílusom, csak akkor még nem tudtam), a mai napig tetszik ez a motor :)

a fokozatkijelző szerintem jó, általában tudom milyen fokozatban vagyok de sokszor véletlenül váltok egyest (azt hiszem a kettes jön) és keresem a hetediket, ami meg nincs...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#10014) TayRol válasza stifi (#10013) üzenetére


TayRol
veterán

nekem nem tetszik az ezres fazer blokk karakterisztikaja, amugy zseniális erőmű.

(#10015) yodamastah válasza Steven (#10003) üzenetére


yodamastah
őstag

Most kell felboritani mind a ket oldalara, es akkor mar nem fogod sajnalni se, nyugodtan tudsz vele motorozni para nelkul :D

(#10016) Prof01 válasza emre (#9993) üzenetére


Prof01
veterán

Rendben, jó a hétvége nekem, köszi! :K
A többit priviben. :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#10017) Prof01 válasza Steven (#10001) üzenetére


Prof01
veterán

Szép vas! Gratulálok! :C

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#10018) alvaro válasza lujo10 (#10011) üzenetére


alvaro
senior tag

Még mindig nem értem, miért gondolják ilyen sokan, h a km a kilomét rövidítése. Az SI-ben benne van, hogy azt jelenti, kilométer... szóval a "km-ert" annyit tesz, "kilométerert"... na mindegy, mennyetek sok balesetmentes kilométerererererert...

(#10019) Integra válasza Steven (#10001) üzenetére


Integra
titán

szép bringa, gratula :)
a fokozatkijelző meg nem hülyeség
a karc meg úgyis jönni fog :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10020) doc válasza Pocee (#10005) üzenetére


doc
nagyúr

en is Motult rakattam tavaly a VFR-be, iden Castrolt kapott, nagyon kulonbseget nem erzek, talan a Motullal egy fel hangyanyit finomabb volt a blokk, de melle nem fogsz vele ha a megfelelo viszkozitasut valasztod, az tuti :)

vendingo
20 EUR-ert gerincproti? na olyan kene nekem
itt BPesten nezegettem a boltokban, de mindenhol 20-ert van, es az meg raadasul gagyi :S
egyedul a Shox-ban lattam olcsobbakat, de nem tudom mennyire jok
lassan el kene nezni a Louisba :D

(#10021) Topiccsendőr válasza Pocee (#10005) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A krosszmotorok üzemórás versenymotorok. Azt hova akaod bárhogyan tuningolni "gyári" állapotáról???

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#10022) vendingo válasza doc (#10020) üzenetére


vendingo
veterán

A bázismotorból tudsz rendelni, de csak 23.-a után lesz nekik megint készleten.
A luisba most kár kimenni protektorért.
Amit megvettem az az utolsó darab volt, már egy fotelba össze volt valakinek készítve egy csomó cucc, vártam 10 percet, hátha jön a gazdája de nem jött. Én pofátlan módon beraktam a kosaramba, és ráborítottam egy kabátot :)
Most megtanulja, hogy nem a fotelokba kell gyűjtögetni a cuccokat, hanem a kosárba :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10023) ALI_G válasza lujo10 (#10011) üzenetére


ALI_G
veterán

Van egy srác akihez én hordom, pár évig Honda szalonban dolgozott, most talán yamahánál van, hétvégén meg este vállal fusi melót. Ha kell, megadom a számát, eddig én 3x voltam nála, normális áron dolgozik, utoljára nekem is ilyesmiket csinált.

(#10024) tutis


tutis
őstag

kakucsringre már jó a [szép kártya] :C
Remélem euroring és hungaroring is csatlakozik

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#10025) ALI_G válasza tutis (#10024) üzenetére


ALI_G
veterán

Király, kár, hogy étkezési utalványt kapok :)

(#10026) TayRol válasza ALI_G (#10025) üzenetére


TayRol
veterán

nekem van szép-kártyám. már csak egy motort kell vennem hozzá. :DDD

(#10027) stifi válasza tutis (#10024) üzenetére


stifi
senior tag

vissza kell sírnom a cafeteriát a munkahelyemen :D

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#10028) tutis válasza TayRol (#10026) üzenetére


tutis
őstag

nekem is van de csak a kajás részére kértem zsét, jövőre tolok az üdülésesre is, remélem addig a többi pálya is csatlakozik, akkor a full összeget amit lehet oda tenni beteszem, mondjuk a felső határ sajna valami havi 15ezer Ft ha jól tudom többet nem lehet ráutaltatni...Mondjuk havi 1 hringes nap azért kijönne belőle karcsún, de jó lenne..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#10029) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Kapok egy használt bukót ajándékba, a belsejét lehet cserélni vhogy?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#10030) tutis válasza DonThomasino (#10029) üzenetére


tutis
őstag

ez nagyban függ a bukó árkategóriájától..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#10031) runner 125 válasza DonThomasino (#10029) üzenetére


runner 125
nagyúr

..meg eleve milyen méretű. Még azonos méretű bukó esetén is sokszor előfordul, h valakinek kényelmes, van akinek nem.
Ilyen "ajándék" bukók a legritkább esetekben válnak be.

De, számít a típus. Max., ha nem jó, akkor eladod.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10032) lujo10 válasza ALI_G (#10023) üzenetére


lujo10
aktív tag

Ok, kérlek dobj egy privit. Előre is köszi :R

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#10033) doc válasza TayRol (#10026) üzenetére


doc
nagyúr

nem kell, kolcsonozhetsz kakucson, SZEP-kartyaval :D
amugy nekem is az volt az elso gondolatom, hogy az eddig havi 1000 forintos rekreacios reszre tobbet kerek...

(#10034) Pocee válasza Topiccsendőr (#10021) üzenetére


Pocee
senior tag

kipufogórencer,membrán,fúvóka,felömlők reszelése,légszűrő...
nem arról volt szó,hogy 125 kétütemet nem lehet 40 ló fölé küldeni?

Mr.Brightside

(#10035) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Egy érdekes kérdéssel fordulok hozzátok, mint kezdő motoros tanonc, szóval ha lehet ne kövezzetek meg. Köszönöm! :R

Mint említettem, most tanulok motort vezetni, Járműkezelési vizsgánál vagyok még, és kíváncsi lennék a tapasztalatotokra az oktatókkal kapcsolatban. Normális-e, hogy az oktató kb le se szarja a fejemet és a "játssz a kuplunggal" illetve a "húzd a gázt" tanácsokon kívűl nem nagyon lát el semmivel (szvsz nem), ráadásul 1 hét múlva vizsga. Szóval, gondolom sok esély nincs arra, hogy a vizsgát lemondjam/csúsztassam és a pénzt is visszakapjam, de érdekelne mindenképpen mindenféle jó tanács, amit addig tudnék hasznosítani és beemelni a szegényes motorvezetői képességeim közé. :R

Esetleg 1-2 jó motoroktatót nevének, elérhetőségének is örülnék Budapesten (Pesten) belül is. Nagyon hálás lennék pár hasznos tanácsért!

Előre is köszönöm a válaszaitokat! :R :))

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10036) stifi válasza zedok (#10035) üzenetére


stifi
senior tag

kinél tanulsz most?
tudod néma gyereknek... mondd el az oktatónak hogy mi nem megy és mire van szükséged! azt is tőle tudod megkérdezni hogy a vizsgát lehet-e csúsztatni, szerintem itt senkinek fingja nincsen erről :)
nem lehet hogy csak szimplán mindent jól nyomsz és azért nem foglalkozik veled? tolni kell nyolcasban, szlalom, fékezés... emlékszem nulla motoros multtal mentem oda és nekem is egész jól ment az elejétől, nem olyan nagy cucc ha fogékony vagy rá...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#10037) zedok válasza stifi (#10036) üzenetére


zedok
senior tag

Azért a néma gyerektől távol állok, ezt megtanultam eddigi életem során. :DD Másrészt ha odamegyek kérdezni akkoris a kuplunggal jön, persze érthető, hiszen az lenne a lényege h megtanuld kezelni már az elején, bár egy 500 ccm-es motornál már "talán" érdemesebb 2esbe felkapcsolni még a tanulópályán is, hogy ne rángosson tán. De lehet csak én gondolom így. :U

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10038) TayRol


TayRol
veterán

elég jó kis vas lett belőle. egy másik forumon egy rendőr srácé.

(#10039) tutis válasza TayRol (#10038) üzenetére


tutis
őstag

A helyébe a blokkot is megbontottam volna, azért van már benne kopott dolog az tuti, de az is tuti hogy utána már nem adnám el..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#10040) KubanitoS válasza zedok (#10037) üzenetére


KubanitoS
veterán

Itt van ez a totalbikeos link. A cikket olvasd el, ha érdekel, de főleg az utána lévő kommenteket javaslom. Ott le szokták írni az olvasók a saját oktatós tapasztalataikat, illetve, hogy kit javasolnának. Olvasd a többi B125-ös cikket is, ott is hasonló a helyzet a kommenteknél.

A kérdésedre visszatérve: a rutinpályán igazából nem is nagyon lehet mást, mondani, minthogy játssz a kuplunggal. :DDD Hiszen főleg erről szól az egész, na meg az első körben a nézelődésről. Ha valami konkrét problémád van, beszéld meg vele. Ha semmi sem segít és csak a kuplungot hajtogatja örökké, nézd meg, hogy az oktatód véletlenül nem-e egy kibernetikus organizmus a jövőből, akinél lemerült a duracell elem és ezért nem tud mást mondani. ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10041) ALI_G


ALI_G
veterán

Viasat 6-on néztem supermoto versenyt USA-ban, hatalmas! szerintem még tart, csak ugye dolgozni kell :DDD

(#10042) zedok válasza KubanitoS (#10040) üzenetére


zedok
senior tag

Köszönöm a választ :DD Szerintem nem robot, bár még kiderül.. :))

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10043) ALI_G


ALI_G
veterán

balfasz, látszik, hogy a hátsó blokkol, de fékhatás nulla.

(#10044) TayRol válasza ALI_G (#10043) üzenetére


TayRol
veterán

szegény Pegaso Strada. oroszok...:D

(#10045) DigitXT válasza ALI_G (#10043) üzenetére


DigitXT
félisten

És az a Cayenne miért is állt meg ott előtte?:N
Más kérdés, hogy menekülési utat kellett volna
keresnie inkább, akár a külső oldalon, vagy vmi.

Szerk: esetleg a lámpa volt piros (a zebránál)?
Mert akkor a motoros is balf*sz valóban, mivel
nem tudott volna megállni, ha jön egy gyalogos.

[ Szerkesztve ]

(#10046) runner 125 válasza DigitXT (#10045) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, én simán megpróbáltam volna elmenni inkább jobbra a Cayenne mellett, ott még volt hely, s szvsz annyira nem ment gyorsan, h ne lehetett volna lereagálni a szitut.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10047) TayRol válasza runner 125 (#10046) üzenetére


TayRol
veterán

tipikus oda megyek ahova nézek. a kocsi hátulját bámulta fékezés közben.

(#10048) Topiccsendőr válasza Pocee (#10034) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem, nem arrol. Hanem h hetkoznapi ember nem engedhet meg maganak egy 42 loeros 125 os gepet. Egyik tanarunk behozott egy ilyen hengert. Azt mondta fosott vegig a metron, mert az a henger egy milla volt. Szoval ez nem olyan dolog h rarakunk egy jobb kiput, meg nagyobb fuvokat. De utananezhetnel mielott belebonyolodunk ilyen vitaba.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#10049) runner 125 válasza TayRol (#10047) üzenetére


runner 125
nagyúr

..nem tudom, nekem ennél sokkal meredekebb volt a helyzet pont két hete (amúgy 1,5 hét után már tudtam/ok menni rendesen. Meglepődtem én is, hamar rendbejött), mivel én gurultam még 50 körül amikor pár méterrel előttem már álltak az autók. Én is az álló autó hátuljára lettem figyelmes, de egyszerre az a reflex jött, h kerüljem ki valamerre.

Ok, itt mozgó autóról volt szó, de továbbra is tartom azt a véleményt, h kicsit rutintalan volt a motoros, mert koppra telibe verte és nem is próbált meg kitérni, esetleg korábban elfektetni, ha már úgyis menthetetlennek ítélte a helyzetet. (Hallani már kb. 12,5 másodperc óta, h állóra fékezte a hátulját, egészen 16,5-ig)

A Cayenne amúgy rendesen a záróvonalon csorgott át...

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10050) TayRol válasza runner 125 (#10049) üzenetére


TayRol
veterán

én is vertem telibe hátulról kocsit amikor ráfékezett, bár tudni kell hogy kb. 2-3m-rel gurultam mögötte.:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.