Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140001) JoinR


JoinR
senior tag

Ha már Safety, a március 21-22-i haladóra nem jön innen valaki? :)

[ Szerkesztve ]

(#140002) bajnokpityu válasza norbeerto (#139991) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mikor szokták kitenni a következő havit?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#140003) Somatom


Somatom
veterán

Bacussal tervezzük, hogy szombaton kiugranánk Bp. -ről, a bécsi Louis -ba (esetleg Polo, kempingbolt, stb.). Egy 20 -as a gázolaj, ezt osztanánk. Ha vki szeretne csatlakozni, jelezze! Hatan még normálisan elférünk az autómban (Grand Espace IV).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140004) norbeerto válasza bajnokpityu (#140002) üzenetére


norbeerto
csendes tag

Nem tudom sajnos, FB oldalt meg a honlapot szoktam nézegetni felváltva.
Év elején volt egy FB poszt, hogy hamarosan kiírásra kerülnek a tréningek, akkor néztem a honlapot is gyakrabban.
Sajnos most a webes FB oldal nekem hibát dob, a mobilost látom.
Totti spanyol túra posztjai a hírfolyamban legfrissebbek, a tréning visszaigazolást még várjuk egyelőre. :(

[ Szerkesztve ]

(#140005) pepucs válasza norbeerto (#140004) üzenetére


pepucs
tag

31-re jelentkeztem és be is fizettem 1 hete, de még semmi info nem jött.

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#140006) gonger válasza norbeerto (#140004) üzenetére


gonger
senior tag

Igen, az előző években ilyenkor már jó pár tréning ki volt írva előre, igaz , akkor még nem Kakucson voltak.
Illetve most nem tudom hogy áll Ákos felépülése, közelmúltban volt egy nagyobb balesete, úgy emlékszem, lehet ez is befolyásolja a beosztást.

(#140007) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Van a tisztelt topiknak valami tapasztalata vagy infója arról, hogyan lehet motort duplex garázsban tárolni?
Egy duplex felső emelete a miénk, felső pozícióban pár fokot dől előre.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#140008) norbeerto válasza gonger (#140006) üzenetére


norbeerto
csendes tag

#140005 pepucs

Én a 29-ére, de a többi detto.

#140006 gonger

Ákossal beszéltem telefonon a múlt héten, nem tudtam sajnos a balesetről.
Sajnos nem kapott listát még az utalásokról múlt hét hétfő óta, ezért nem tudja frissíteni a listát, illetve küldeni a visszaigazolásokat, ez a legfrissebb infóm.

[ Szerkesztve ]

(#140009) A Zéé


A Zéé
addikt

Tavaly ilyenkor sorban állás volt a motorokért, most meg:

- 200.000 Ft PowerParts kiegészítő kedvezmény készleten levő KTM 125 DUKE és KTM 390 DUKE 2022-es modellekre
- 500.000 Ft PowerParts kiegészítő kedvezmény készleten levő KTM 890 Adventure és KTM 890 Adventure R 2022-es modellekre
- 230.000 Ft kedvezmény KTM 690 SMC-R 2022-es modellre

Just a simple Lineman...

(#140010) Geresics válasza A Zéé (#140009) üzenetére


Geresics
addikt

Ebben szerintem közre játszik a kedvezően alakuló euró árfolyam is - de ez csak vélemény.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#140011) Topiccsendőr válasza Geresics (#140010) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kozrejatszik, de a gyartok kezdik utolerni magukat, a keresletcsokkenes miatt.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#140012) zgospel


zgospel
őstag

Tasi mester legújabb remekműve:

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#140013) A Zéé válasza Geresics (#140010) üzenetére


A Zéé
addikt

persze, az is benne van. Nem sokat dolgozunk import anyagból, de azt hallottam, hogy 430-440 körüli euró árfolyammal határoztak meg az idei listaárakat. Attól azért most elég messze vagyunk.
De tavaly januárban a Full Gas-nál azt se tudták, hogy mikor kapnak motort, és mennyit... Ahhoz képest most készleten is vannak gépek :)

Just a simple Lineman...

(#140014) gonger válasza Topiccsendőr (#140011) üzenetére


gonger
senior tag

Ezt millió helyen hallom olyanoktól akik próbálják letörni a használt árakat, vagy éppen már 1-2 éve csak nézelődnek, de nem vesznek semmit.
De nincs kereslet csökkenés!
Az elmúlt két évben folyamatosan nőtt az új eladások száma. Idén januárban is már dupla forgalmat produkáltak itthon is.
A gyártók átszabták a logisztikájukat, több helyen úgy tűnik ez bejött.

[ Szerkesztve ]

(#140015) Geresics válasza A Zéé (#140013) üzenetére


Geresics
addikt

Az szép!
Nem ismerem az eurós árakat, de 14-15e€ biztos van egy 890Adv.
14000*440=6.160.000.Ft
14000*380=5.320.000.Ft
Így könnyű 500eFt kedvezményt adni kiegészítőkre, pláne, ha azokat amúgy is akciózza maga a gyár is! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#140016) Topiccsendőr válasza gonger (#140014) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem ertem, hogy mi koze van vkinek a velemenyenek, vagy a velemenyenek az igazsagtartalmanak ahhoz, hogy nem vesz semmit, vagy nezelodik. :D en ezt olvastam, de ha normalis vitat akarsz kezdeni, ne ilyen ervelesi hibaval kezdj, hanem egyszeruen keress szamokat, es vilagosits fel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#140017) gonger válasza Topiccsendőr (#140016) üzenetére


gonger
senior tag

Köszönöm, hogy próbálod formálni a vitakultúrámat és abban igazad is van, hogy a tények makacs dolgok. Bár számok a te kijelentésed mögül is hiányoztak, a sajátom mögé most akkor én pótlólag teszek egy KSH statisztikát és egy cikket is.

(#140018) bacus válasza gonger (#140017) üzenetére


bacus
őstag

„Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok” :D

Az a baj, hogy itt nem látszik milyen motorkerékpár típusok eladása nőtt, mert szerintem ebben benne vannak a nagy robogók is. Én nem igen hiszem, hogy 2017 óta megduplázódtak volna a motorkerékpár eladások, főleg a covid évei alatt.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#140019) gonger válasza bacus (#140018) üzenetére


gonger
senior tag

Felvetésedhez illeszkedően ezt a cikket találtam.

(#140020) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, lassan megyek forgalmi vizsgara, korlatlan A, nincs korabbi motoros tapasztalatom, a safety-nel csinalom.

Elso motor jeloltek:
Honda NTV 650/Revere (90-96)
Honda CB 500
Suzuki GS 500
Kawasaki ER-5

A revere iranyaba huznek nagyon, mert kardanos, meg 37.5 loero jut a kerekre a hajtas miatt, viszont nyomatekos.

Arban mindegyik 5-600k kornyeken mozog. Van valami, ami valamelyik mellett/ellen szol?
A kawasaki benzincsapjat olvastam par helyen, hogy ha nem ereszt, akkor ereszteni fog.

Hosszabb utakat tennek meg vele, orszagon belul es kivul.
Miskolc-Bp lenne az egyik rendszeresebb utvonal, egyebkent a kornyezo orszagok es nyugatabbra.

Everybody lies.

(#140021) #14787072 válasza gonger (#140019) üzenetére


#14787072
törölt tag

Ehhez kapcsolódva:

[link]

(#140022) Csavar90


Csavar90
friss újonc

https://jaszmotor.hu/termek/43971/barton-nxt-250ccm-dirt-bike-cross-motor-uj-keksargafeher-2118

(#140023) bacus válasza gonger (#140019) üzenetére


bacus
őstag

"Folyamatosan nő a 125-ös és annál nagyobb robogók iránti kereslet, ami azt mutatja, hogy mind több autós vált négyről kétkerékre, hogy pénzt és időt spóroljon"

Hát csoda, hogy remeg a levegő munkacsoport? Na de majd lecsapnak, kitiltanak mindenkit, akkor visszaáll a rend :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#140024) hroberto válasza A Zéé (#140009) üzenetére


hroberto
veterán

A KTM 20%-ot emelt az idén, úgyhogy nyugodtan akciózzanak csak!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#140025) gonger válasza bacus (#140023) üzenetére


gonger
senior tag

az új robeszokkal nincs bajuk szerintem, csak a régi lepusztult szarokkal, amik műszakilag is vélhetően bizonytalanabbak. Az viszont az érem másik oldala, hogy egy régi 50-es sem okád ki magából annyi szutykot, mint egy kevésbé karbantartott dízel

(#140026) Topiccsendőr válasza gonger (#140017) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Csupan annyit szeretnek, hogy eleve ne ilyen bunko modon kezdj el beszelgetni emberekkel, hogy egy kalap ala veszed oket velemenyeik alapjan egy bizonyos korrel, akiket eleve vmivel meggyanusitod, es aki ugyanezen velemenyen van, az is valszeg ugyanilyen okbol teszi azt. :D

Szamokat nem hiszem hogy tudnek neked irni, es szerencsere nincs idom ezzel foglalkozni, hiszen most van leakciozva a ktm, tehat mostani szamot kellene irnom neked, ami nem all rendelkezesemre, illetve a ktm nem csak magyarorszagra ad el motort, es a keszleteit eddig sem a magyar piac szivta le, de koszonom, igy jo lesz. Legkozelebb legyel szives ugyanigy felnottnek nezni a beszelgeto parnered. Koszonom.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#140027) csongi válasza Pttypang (#140020) üzenetére


csongi
veterán

Bármelyik jó, állapot a kérdése.
Ezeknel a tömegű motorokknal tartós üzemmódba a lánc sem lesz ördögi összeg. A Revre közvetlenebb, erzeny a gaz reakciókra.
A sor2 lagyabb

(#140028) csongi válasza gonger (#140017) üzenetére


csongi
veterán

Legyen kerek a dolog. :).
Ezek a szamok amik itt szerepelnek, mas Nyugati orszagokba lakossag szamahoz viszonyitva is harmatosak.
2022ben semnsikerult elerni a 2008 as evet. Az egyes statisztika szerint olyan evek nem leteztek.

(#140029) bajnokpityu válasza gonger (#140025) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kommunikacio szerint a 4t katalizator az is robogo, meg a 2t 70 henger is robogo..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#140030) Mentolka válasza Topiccsendőr (#140026) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ehh. Erre most nem mondok semmit, te kis topik csendőr. Annyira, de annyira fárasztó/bicskanyitogató a Te modorod, hogy elmondani nem lehet.

(#140031) LógaGéza válasza bajnokpityu (#140002) üzenetére


LógaGéza
addikt

Felkerültek az időpontok: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#140032) Somatom válasza LógaGéza (#140031) üzenetére


Somatom
veterán

WOW! Köszi! Az egyik jó. A képeken elég vegyes a motorpaletta és biztonsági csövezést sem látok. Mintha a sajátjaikkal mennének a nebulók. A leírásban sem látom, hogy adnak motort. Most akkor mi ezzel a szitu? Saját, vagy övék?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140033) Geresics válasza Somatom (#140032) üzenetére


Geresics
addikt

Ebből a videóból mindent megtudsz, de spoilerezek: márkafüggetlen sajátmotoros tréning, a BMW mint gyár "csak" a 24+ év "Know How"-t adja hozzá!

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#140034) Pttypang válasza Geresics (#140033) üzenetére


Pttypang
veterán

bocsi, de a know how-ra gondolsz, mint tapasztalattal rendelkezo vagy tenyleg Now how, mint most pedig mutatjak, hogyan?

Everybody lies.

(#140035) Geresics válasza Pttypang (#140034) üzenetére


Geresics
addikt

Know how, nem látod? ;]
Köszi az észrevételt, én csesztem el! Javítva, és már megyek is inni egy kávét! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#140036) Somatom válasza Geresics (#140033) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Összekevertem a Safety -ssel. Ahhoz meg időpontot nem találok. Mindegy, bekezdek itt, alap tanfolyamon csak nem fogom bepanírozni a HD -t. :) Aztán haladóra meg átmegyek oda (ha lesz időpont).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140037) pepucs válasza LógaGéza (#140031) üzenetére


pepucs
tag

Most hívtak, hogy az összes márciusi időpont már betelt hiába jelentkeztem 03.01-én :( ráadásul az utalásomról nem kaptak infot

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#140038) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
Ha esetleg valakit érdekelne, a Debreceni Máthé Motor is elkezdte forgalmazni a Benelli és Keeway motorkerékpárokat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#140039) LógaGéza válasza pepucs (#140037) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is most jött az email, hogy foglaljam át a 03.29-eit máshova, mert betelt :(
Nem értem 2023ban ezt miért manuálisan kell kezelni... Szabadságot már kikértem, ráadásul átvitt szabit el kell használnom március végéig... Pont kapóra jött volna... Mindegy, ez az én problémám :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#140040) Somatom válasza pepucs (#140037) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem értem. Egy ev magánembernek utaltam. Az pedig azonnali. Hogy tévedhet el?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140041) bajnokpityu válasza LógaGéza (#140031) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszi, de én végig a safety-hungarys után érdeklődtem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#140042) norbeerto válasza Somatom (#140036) üzenetére


norbeerto
csendes tag

Safety haladóhoz meg kell csinálni náluk többször az alap-ot, a kombinációkkal lehet variálni:

Haladó (2)
A tanfolyam kezdetekor egy szintfelmérőt tartunk. Amennyiben a feladatok elvégzése nem a szintnek megfelelően megy a tanulót visszatanácsoljuk egy Alapozó (1)-es képzésre. Annak elvégzését követően tud majd ismét Haladó (2)-es képzésre jelentkezni.
A 2-es szintű tanfolyamra jelentkezés alapfeltételei: 2 napos képzés 7 éven, 1 napos képzések 5 éven belül (2-es szint elvégzése) vagy (3 db 1-es szint elvégzése) vagy (2 db 1-es szint és 1 db Fedett Gyakorló elvégzése) vagy (2 db 1-es szint és 1 db Gyakorló 1 tanfolyam elvégzése) vagy (1 db 1-es és 1 db Fedett Gyakorló és 1 db Gyakorló 1-es tanfolyam elvégzése) vagy (1 db 1-es és 2 db Fedett Gyakorló tanfolyam elvégzése) vagy (1 db 1-es és 2 db Gyakorló 1-es tanfolyam elvégzése). A terep tréning nem tartozik bele egyik feltételbe sem.

(#140043) norbeerto válasza bajnokpityu (#140041) üzenetére


norbeerto
csendes tag

Safetyhez regisztrálj ide és tudsz majd választani onnan:
https://motorvezetestechnika.hu/regisztracio/

(#140044) norbeerto válasza Somatom (#140040) üzenetére


norbeerto
csendes tag

Szerintem az lehetett hogy lemaradt a listáról vagy nem volt rajta a listán ami az aktuális heti (?) utalásokat tartalmazta. :F

(#140045) bacus


bacus
őstag

Engem csak az ára zavar ezeknek a tréningeknek, van ahol adnak ebédet, meg frissítőt, stb, de azért 1 napos tréningre (Rili) saját szervezésben 10e Ft. Ez két naposban is csak 20e, de lehet ott már van kedvezmény is. Ehhez min. 10 max 20 főt kell összeszervezni.

Igaz nem Mackó oktat, de azért 47e és 20e között nekem jelentős a különbség.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#140046) pepucs válasza bacus (#140045) üzenetére


pepucs
tag

Drivex ára számomra lélektani határ feletti jóval 1 napra. Úgy voltam vele, hogy talán a tudás amit megpróbálnak átadni megéri hosszútávon. :U A safetys alap képzés friss csigajogsis jogsival nagyon megérte.

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#140047) bacus válasza pepucs (#140046) üzenetére


bacus
őstag

Ja, hogy drivex is csak egy napos.., akkor 10e vs 47e ft. (a jelentkezés gomb felett írják, hogy 45e, de a jelentkezés után feljövő ablakban már 47e.)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#140048) Somatom válasza norbeerto (#140042) üzenetére


Somatom
veterán

Olvastam. Úgy gondolkodtam, hogy ha a Drivex alap szerintem és a szakértők szerint is jól sikerül és "továbbengednek" haladóra, akkor a másik képzés haladó felmérője sem okozhat problémát. Ha mégis, akkor nem (csak) az én tudásszintemmel kapcsolatban merülnek fel kérdések.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140049) BurgBurg


BurgBurg
tag

Sziasztok! Bmw k 1200 r vagy k 1300 r tipust nezek! Van ezeknek vmi tipusbajuk? Szoghajtas? Abs? Elektronikai problemak?

(#140050) #14787072 válasza BurgBurg (#140049) üzenetére


#14787072
törölt tag

Szia!

itt írnak egy csomó hasznos dolgot (nemcsak a K-ról):

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.