Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) z123456789 válasza Topiccsendőr (#88999) üzenetére


z123456789
addikt

;) Nagy igazság. :)

(#89002) tboldi válasza z123456789 (#89001) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tavaszra talán (???) már nekem is lesz valamim, úgyhogy akár egy motoros talit is megbeszélhetünk majd. ;)

(#89003) Teasüti válasza vendingo (#88998) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És mi lett az autóssal? Bünti vagy vmi? Vagy elhajtott mint aki jól végezte dolgát?

Amúgy mi van a defenzív vezetéssel? Nem baszogatásból, de belátható úton ha alárendelten vár vki a sorára én általában nem 90-nel megyek el mellette (hanem 140-el ;] ...nem is :D ).

[ Szerkesztve ]

(#89004) z123456789 válasza tboldi (#89002) üzenetére


z123456789
addikt

Felpörögni látszanak az események, bízom benne, hogy már jövő hónapban lesz valami. :D De nem akarom elkiabálni. :)

(#89005) imrufo válasza Topiccsendőr (#88987) üzenetére


imrufo
tag

Hali!
Mint rekordtartó, köszi a dicsérő szavakat!
:DDD :DDD :DDD

(#89006) Topiccsendőr válasza imrufo (#89005) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nahat-nahat, egy tl r es ember! :D
Olvastam miket csinaltal, le a kalappal! Szerintem a te blokkjaid jol birtak, a tobbiek nem nyeleztek, ennyire egyszeru a keplet.

Megvan meg a tlr?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#89007) vendingo válasza Teasüti (#89003) üzenetére


vendingo
veterán

Írtunk betétlapot, aztán indultam is. Felajánlotta, ha valamit nem akar fizetni a biztosító, akkor szóljak és rendezi. Ő is motorozik, volt neke is balesete. Rendes tagnak tűnt a körülményekhez képest. Ma egész nap áztattam a tengerbe a lábam, meg tornásztattam a vízben. Holnapra szerintem menetkész lesz. Már alig sántítok. Ezek szerint nem tört, pedig tutira vettem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#89008) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ez mekkora írás gyerekek! :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#89009) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#89008) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon jó írás, jókat vigyorogtam rajta! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#89010) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#89008) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

baszki, a ficko a motoros lelki tarsam. vegre egy ember, aki ugy gondolja, hogy vilagkoruli utat konnyu motorral kell csinalni!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#89011) ath válasza V.Stryker (#89008) üzenetére


ath
senior tag

ez tényleg kvajó :DDD

(#89012) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#89010) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt mondjuk nem értem,hogy a Tenere miért nem jött számításba... az szerintem pont jó lenne. Szerintem. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#89013) imrufo válasza Topiccsendőr (#89006) üzenetére


imrufo
tag

TLR megvan, természetesen tavasszal összetörtem. :D :D :D
Volt egy kis kényszerpihenő, 2 hét múlva jönnek meg az idomok a fényezőtől, akkor fog folytatódni a szezon.
A mostani blokkom nagyon patent, bírja a hajszát, meg erő is van. :)
Ha van bármi kérdés a típusról, nagy szivesen válaszolok. :)

Ja, és amúgy üdv mindenkinek!
:D

(#89014) BoB válasza imrufo (#89013) üzenetére


BoB
veterán

Biztos hogy érdemes lesz fényezni? :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#89015) demars válasza z123456789 (#89004) üzenetére


demars
addikt

Jövő héten még szabin leszek, egyeztetünk, oda gurulok hozzád és csapatsz egyet a cbf el. Vagy legalább is megnézed élőben mekkora, milyen tartani stb.
Persze ha érdekel :U

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#89016) Topiccsendőr válasza imrufo (#89013) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igazabol harom evadot elolvastam a topicbol, asszem mindent megtudtam, mi mehet tonkre, mik a tipushibak :D

De kerdesem az termeszetesen lenne. Nalad, mint nagy elsokerekkimelonel, :D
szoval hogy birja a nyakcsapagy betet az igenybevetelt?
Illetve van ez a csuszokuplung mizeria, (a tl s en nagyon erezni) ami miatt en nem tudtam fordulaton elindulni, mivel gazra osszezar, motorfekre kinyit. Igy nincs stabil pontja a kuplungnak, azaz agyonvag egy jo rajtot. Yoshi szarazkuplungszetten kivul mit lehet azzal csinalni? :D

(Esetleg roviden leirhatnad a torest, hogy sikerult, mert ugyis reg volt ilyen sztori a topicban)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#89017) tboldi válasza demars (#89015) üzenetére


tboldi
nagyúr

És az autós talival mi lesz? Én most szombat és jövő hét kedd kivételével minden nap ráérek. :DDD

(#89018) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#89012) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egy zsanerben van az osszes marka turaenduroival. Minden parametere ugyanaz nagyjabol.
En vennek egy nagyonkonnyu motort, 4T kiskoboset, (illetve kisebbet, mint az ertelmetlen 1000-1200, inkabb 600 alatti lenne az idealis, 400-350 korul) es azt alakitanam at. Fura hogy a gyarak ilyet nem csinalnak. Lehet kevesen akarnak vilagot utazni, civilizaciot elhagyva. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#89019) imrufo válasza Topiccsendőr (#89016) üzenetére


imrufo
tag

(#89014) BoB:
Van esély rá, hogy pénzkidobás lesz... :D

Kb 10 év egykerekezés után vettem ki a gyári kormánycsapágyat, vissza is rakhattam volna. Nulla kopás volt a csészéken, de érzésre sem volt vele gond soha. De ha már szétszedtem, ment bele kúpgörgős csapágy. A TLR eleje baromira meg van erősítve, nehéz is a váz mint a sár.
Az S kuplungja 5 csavaros, az R-é 6, erősebb rugókkal, és nem bovdenes, hanem hidraulikus. Valamivel jobb, de ez is kezdetleges konstrukció, a mostani rendszerekhez képest fapad. Állórajtolni nem szoktam (úgyis jön kerékre) de arra jó, hogy bárhogy gangolok lefelé, kerékpattogás kizárva. Nagyjából ennyi.
Törős sztori:
Budán szüttyögtem a dugóban, ahelyett hogy húztam volna a sorok között. Egy tréler ment előttem, nyomott egy satut, én meg belegurultam vagy hússzal (nincs mese, elbambultam). Illetve nem is bele, hanem rá, mert átestem a kormány fölött a platóra, a motor meg elsőkerékről ráesett a hátamra. :DDD Ezért csak az eleje sérült. Villahíd lámpa, idomok, pár sallang.
Sajnos egyre kevesebb az alkatrész, úgyhogy hónapokba telt mire mindent összevadásztam hozzá...
De azért még mindig jó gép. :)

(#89020) Geresics válasza Topiccsendőr (#89018) üzenetére


Geresics
addikt

Elég szomorú egyébként, hogy a DRZ400 óta nincs 400 köbcentis, 50 lóerős, és könnyű motor... :O
Jelenleg ott tartok, hogy amikor 5 év múlva cserélek, akkor a mostani KTM690/Husq701 között fogok majd keresgélni...

u.i. keresem azt a gazdag barátot, aki most vesz egyet újonnan, alig használja majd, ezért 5 év múlva 10ekm-el eladja a rendszeresen karban tartott, fent említett tíousú motorját! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#89021) Topiccsendőr válasza imrufo (#89019) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Najo, de te visszaattetelezted vagy 4 foggal, ugy konnyu :D
En ha veszek, palyara akarom fogni, azzal a kuplunggal kell kezdenem valamit.
geresics modszerrel akarok R t, vetetni probalok egy ismerossel, majd nehany ev utan atvenni tole :D ketszer kell manipulalnom, kemeny melo lesz...

Igazabol nem is a nyakcsapagyra vagyok kivancsi, azt kicsereli az ember barmikor, csak olvastam valami nemet oldalon, hogy a betet tud laza lenni, onnantol pedig a nyakcsapagy lotyog, es a kepen lathato, hogy a betet a vazzal van egy cikkszamon es 2800 eur... :D

De ha tiz ev alatt nem volt baja, ilyen hasznalatnal, akkor nagy baj nincs.

Magyarorszagrol szerzed az alkatreszeket, vagy mindenfelol, ebay ilyesmi?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#89022) imrufo válasza Topiccsendőr (#89021) üzenetére


imrufo
tag

Jah... Az a betét soha nem moccant még meg sem nekem, sem egyik TL-es ismerősnek sem. Mikor régen megvettem egy haver motorját alkatrésznek, azon is hibátlan volt a betét, pedig a váz kettétört a villanyaknál egy eseménynél.
Alkatrészből egy-két itthoni arcnál vannak elfekvő készletek, aminek ugyebár a nagy részét én vásárolom fel, ha úgy adódik. :DDD
De nagyobbrészt ebay. Leginkább Angliából. Viszonylag jók az árak, és futárral elhozatok mindent. De idén már rákényszerültem az oemparts-ra is...

(#89023) vendingo válasza Topiccsendőr (#89018) üzenetére


vendingo
veterán

Most kezdenek elterjedni ezek a gépek. Versys 300, r310gs, crf250 rally, dl250. Szerintem 25-30-40 lóval már lehet túrázgatni. Én még agyaltam a 300-as versysen is újonnan. Lett volna egy szalon motor egész jó áron. Nagyobbak közül talán az xt660x-et mondanám egész jó kompromisszumnak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#89024) z123456789 válasza demars (#89015) üzenetére


z123456789
addikt

(#89015) demars
Szia!

Menni biztos nem fogok vele, ahogy írtam az előéletem pöttyet hiányos e téren, és a jogsim sincs még meg (de már folyamatban). Köszönöm a felajánlást, ha össze tudjuk hozni, megnézném. De, ha nem VFR, Repsol, vagy CBR, akkor tuti nem Hondát fogok venni. Sőt semmiképp nem akarok Hondát. Már így is rám van akasztva, hogy Honda buzi vagyok. És bár nincs bajom a márkával, de már csak azért is más márkát akarok. :D
Majd dumáljunk! :R

(#89017) tboldi
Hát, azt sem ártana már tényleg. :D

(#89025) Geresics válasza z123456789 (#89024) üzenetére


Geresics
addikt

kell egy jó olasz... :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#89026) demars válasza z123456789 (#89024) üzenetére


demars
addikt

:DDD
Akkor marad amit Persu ajánlott, Ducati. :)
tboldi: ha jó idő lesz, lehet megyek mocival, max öcsém hozza a civicet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#89027) runner 125 válasza z123456789 (#89024) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah én erre magasról teszek, nálam 3 Honda van. Egy HR-V, a VFR és egy fűnyíró. :D

vendingo

Ez mind jól hangzik, de szerintem amilyen mértékben felkapják most a 300-as kategóriát, pont olyan gyorsan fog kimúlni.
Gyengék, átlagos futóművel, nincs mit kertelni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89028) Topiccsendőr válasza vendingo (#89023) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nem pont erre gondoltam.

tegyuk fel, drz 400 bol alakitanank ki egy ilyen terepmotort. nagyobb tankot raknank ra, stb. csupan az alapokat nezzuk:

a drz 400: 10l es tank, 138 kg, 40 lo
versyl 300: - kapaszkoggya - 17l es tank, 175 kg, kb 34 lo!
R 350 gs: 165kg, 11l tank 34 lo
crf 250: 157 kg, 10.7l tank. 25 lo (a legszimpatikusabb koncepcio, de meg 130 al sem tud menni)

hogy lehet, hogy ennyivel nehezebbek a kisebb kobos motorok?

ennel a szetupnal joval olcsobb, es esszerubb ha egy 30 eves japan belpiacos 200, 225 kobos 2T motort veszel, (suzuki TS200, yamaha DT200, DT225 Lanza) vashengeres, meghonoltatod, uj dugattyu, gyuru, elmegy 10-15e kmt ezzel az uj szettel, (nyelezesfuggo) es 110 kg alatti teletankolt tomege van 33 loerovel, vizhutessel, olyan egyszeru gyujtassal, hogy egy belpiacos robogo gyujtasat atrakod ra, es megy vele (tapasztalat:D )
raakasztasz egy 30 literes tankot, meg mindig 130 kilos lesz a motor. terepen ezek ugyanannyit esznek mint a drz 400. legalabbis ugyanolyan sebessegnel, ugyanolyan terepviszonyoknal, ugyannanyit tankoltam a DT 200 ba.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#89029) Chrys_ válasza Geresics (#89025) üzenetére


Chrys_
addikt

Tessék, a maradék pénzből meg vehet egy Honda-t :D

(#89030) Topiccsendőr válasza imrufo (#89022) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

mik altalaban a hianycikkek?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#89031) Topiccsendőr válasza z123456789 (#89024) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

konnyen ki lehet deriteni, hogy hondabuzi vagy -e

- ugy gondolod, hogy sosem fog elromlani egy ilyen gyartmanyu jarmu?
- soha nem neztel meg utana, hogy milyen hibak fordultak elo egy adott-, a szoban forgo marka tipusaval, ennek ellenere szendvicsemberkent promotalod mindenkinek?
- pocskondiazol mas markat, a megjelolt markaval szemben, megbizhatosagra hivatkozva?

ha mindharom kerdesre igen a valasz, akkor kijelenthetjuk, hogy tajekozatlan markabuzi vagy. :D

egyebkent, ha a honda tetszik, akkor vegyel hondat, ne csinald mar :D
elso korben sm-enduro vonalat probalnam, ha fikalsz vele, csak a kormanyveg er le, idomok, ilyesmik nem. joval olcsobb dolog. es az elejen lesz fika. ez biztos.
90 szazalekban elkovetik az emberek a hibat: megveszem a nagy, draga, serulesmentes motort kezdesnek, mert le van tudva az egesz problema. mindenkepp karcmentes, toresmentes eloelet johet szoba. ilyenkor csak annyi tortenik, hogy veszunk egy serulesmentes motort, amit mi fogunk megtorni. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#89032) Chrys_ válasza Topiccsendőr (#89031) üzenetére


Chrys_
addikt

Benne van a törés, de én eddig még megúsztam :) Első motorom, de úgy voltam vele, veszek egy normálisat. Suzukit :D

(#89033) -Mike- válasza Geresics (#89025) üzenetére


-Mike-
addikt

Minden motorra kötelezővé tenném az olasz design-t

MV Agusta Brutale RVS

(#89034) z123456789 válasza Geresics (#89025) üzenetére


z123456789
addikt

(#89025) geresics
Haha, ez pl. tetszik. :)
(Pff, azt hiszem leszedték. :F , na mindegy egy piros Monster volt)
De ennyim idén nem lesz rá. :S

(#89026) demars
Az a gép nagyon tetszik, de viszket a tenyerem, hogy még az Ősszel tudjak gurulni egy-kettőt. :) Ahhoz meg kevés a lé.

(#89027) runner 125
Persze, viccnek szántam én is. Meg kell nézni ki mondja. :D

(#89029) Chrys_
:DDD

(#89031) persuader
Hálisten' nem, nem, és nem. :D Sőt, általában mindig a hibákkal kezdem. :)
Dehogy akarok sérülésmentes motort venni. Az ismerősök is mondták, hogy udvaron elesni vele, pláne közúton, nehogy drága motorban gondolkozzak! Szerencsére az egyik akit ismerek, szinte minden motorost ismer a közelben, és elég jóban vagyunk, mondta, hogy segít is olyat találni ami nem lesz patika, de a belekóstoláshoz tökéletes, és még a pénzemnél is maradok, meg jut normális védőre.

(#89032) Chrys_
Mióta motorozol, ha szabad megkérdeznem?

(#89033) -Mike-
Hát ez tényleg brutál. :K

[ Szerkesztve ]

(#89035) Topiccsendőr válasza z123456789 (#89034) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

meg lenne nehany kerdes, utana tudnam kideriteni :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#89036) -Mosquito- válasza -Mike- (#89033) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Jó jó de hová teszem a 3db dobozt, van e 25L tankja és 19/17 colos kereke? :F Most nézem ez cukiba járos inkább.. ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#89037) -Mike- válasza -Mosquito- (#89036) üzenetére


-Mike-
addikt

Egy rigójancsihoz elég minek erre koffer. :D

(#89038) Chrys_ válasza z123456789 (#89034) üzenetére


Chrys_
addikt

Tavaly kezdtem, 38 évesen :D

(#89039) z123456789 válasza Topiccsendőr (#89035) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD
OK. Hagyjuk inkább! :D

(#89038) Chrys_
Király, itt a helyem. :D :R

(#89040) dellfanboy válasza -Mike- (#89033) üzenetére


dellfanboy
senior tag

azért azt a gumiabroncsmintázatot nem erőltetném

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#89041) canniball válasza -Mike- (#89033) üzenetére


canniball
nagyúr

Még szerencse hogy nem rajtad múlik! Ha minden motor így nézne ki inkább gyalog járnék. ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#89042) -Mike- válasza canniball (#89041) üzenetére


-Mike-
addikt

Ha hatalomra kerülök pedig ez lesz. :D

(#89043) Chrys_


Chrys_
addikt

Na canniball, válogathatsz, kezdhetsz edzeni :D

(#89044) Kolondrum válasza vendingo (#89023) üzenetére


Kolondrum
félisten

Neked jobbulást kívánok!

Más: 2600 pénz volt
Amint lesz gyalogolni a parkológ meg is mérem. Napokig ültek rajta, de tudtam, hogy nem szabad drága venni.

(#89045) Geresics válasza Kolondrum (#89044) üzenetére


Geresics
addikt

úúú... egyszer össze kell futnunk! Kíváncsi lennék az Akrára! :DDD
(Mondjuk a gyári tanúsítvány szerint asszem 113 dB, de lehet több! :DDD )

2600-ért hol lehet ilyet kapni? :Y

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#89046) Kolondrum válasza Geresics (#89045) üzenetére


Kolondrum
félisten

Banggoodon, nem is tudom meddig van akció. Minél többet vesznek annál drágább a következő darab.

(#89047) Gaboman válasza z123456789 (#89034) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Persu jól mondja, én is így tanultam motorozni, érezni a gépen az egyensúlyt, kanyarba jól bemenni, íven tartani, abból jól kijönni ezt minden bátrabban fogod földúton csinálni.
Eleve sokkal jobban megfogsz tanulni egyensúlyozni, a változó terepviszonyok végett, hogyan merre kell majd helyezned a testsúlyod, ha véletlen esel is nem mindegy hogy homokos, füves talajon fogsz vagy betonon.
Volt szerencsém mindkettőhöz, hidd el az utóbbi sokszorosan szarabb.
Meg azt azért leszögezem neked itt és most terepezés után marhára fogod unni a közutat.
Én is most kezdem a Pegasora megvenni a cross gumikat, mert szeptembertől megyek ki vele, ott fogom gyűrni.
1 hónapja voltam kint vele jó 1 órát, több élményt adott mint előtte 3 havi közúti motorozás.
Pedig a Pegaso nagyon messze van egy jó SM/Enduró terepképességeitől.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#89048) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#89049) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#89048) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De a hangforrastol hany meterre kell merni a szabaly szerint?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#89050) ath válasza Kolondrum (#89048) üzenetére


ath
senior tag

ebből csak a lényeg hiányzik: mennyi lett?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.