Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147001) Pttypang válasza etnies (#146987) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez jol hangzik, foleg laza turazos tempoban megyek a 2001 hornettel, 97 LE, hosszu tavokat foleg.

A 127 ezres olajozo keszleteken finoman felrohogtem, kinait erdemes rendelni, vagy merre menni? Mit csinalsz a kosszal?

Everybody lies.

(#147002) queens


queens
csendes tag

Jó estét!

Bp-en van esetleg tipp, hogy a gumivásárlást és cserét hol tudnák egyben jó áron megoldani?
Egyelőre a kék holdat néztem ki.

Köszönöm

(#147003) Debilon válasza Mentolka (#147000) üzenetére


Debilon
addikt

utszamkereso.kozut.hu

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#147004) macilaci78 válasza queens (#147002) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Kék Holddal jó tapasztalataim vannak. :K Most is tőlük várom a hírt, hogy megjött az új gumi. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#147005) Mentolka válasza Debilon (#147003) üzenetére


Mentolka
senior tag

KÖSZÖNÖM!!!

(#147006) queens válasza macilaci78 (#147004) üzenetére


queens
csendes tag

ez jó hír :)
tippet szívesen veszek, hogy a régi, 6 éves gumikkal mit kezdjek majd? profilmélysége jó, nincs szétberhelve, valakinek jó lehet az még? metzeler tourance-ok. vagy kuka?

(#147007) Kolondrum válasza macilaci78 (#147004) üzenetére


Kolondrum
félisten

1* fordítva tették fel a gumit
1* meg ferdén tették fel a kereket
Azóta max veszek náluk.

(#147008) macilaci78 válasza queens (#147006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 6 évet futott gumi autóknál is csereérett, elveszti az eredeti tulajdonságait. A motorgumi még kényesebb. Egy használt autógumit egy BMW-n még el lehet füstöllni, de motorgumit?
Én otthagytam a szerelőnél.

Kolondrum: nekem is azt mondták, van, amihez szerelő kell. A fordított irányban felrakott gumi banális hiba, gondolom, rögtön korrigálták.
A ferde kerék is elvileg rögtön kijött, hiszen illik megnézni a futóművet indulás előtt és igazából ez állítási opció a hátsó keréken a láncfeszesség miatt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#147009) bajnokpityu válasza Kolondrum (#147007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

érden agumis nak sikerült úgy felrakni az asszony kocsijára a kerekeket, hogy mire 100km el odébb megérkezett5ből 4 csavar volt bent, és kézzel lehetett forgatni még 3at.
még 100km, és árokban a gyerekekkel teli kocsi. nem az a kategória, amikor nem rak rézpasztát a dobra.

amúgy tényleg nem értem, nem atomfizika a kerék szerelés, még nekem is megy...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#147010) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Jott egy ilyen traktor hozzank.
Ha jo ido lesz, megyek vele egy karikat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#147011) macilaci78 válasza bajnokpityu (#147009) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lurdy gumis meghúzza rendesen. [kép]
Mondjuk, itt az én szerszámom mondott csődöt. A nyomattékkulcs 200Nm körül már nem racsnizott.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#147012) rottenbull válasza Topiccsendőr (#147010) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nagyon meleg gep. Ha kiprobalod, csekkold le, hogy tenyleg kitartja e az elektronika a wheeliet. Ez kimondottan erdekel.

(#147013) Steven válasza Topiccsendőr (#147010) üzenetére


Steven
addikt

Ezmiezmi?

LIVE. PLAY. RIDE.Hypermotard 698 Mono?

Ez a 77 lóerős egy hengeres csoda? ;]

1000km es szerviz?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#147014) Topiccsendőr válasza Steven (#147013) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elso uzembehelyezes.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#147015) bacus válasza queens (#147006) üzenetére


bacus
őstag

Sok mindent olvastam, de igazából 6 évet volt fent vagy a dot szerint 6 éves???

Megfelelő tárolás esetén a gumik 5 éves korig újnak számítanak..

Szerintem kirakot az izére, na hogy is hijják ahol a sok marha mind azt hiszi tele van barátokkal? Ja, facebook, na oda felteszed vmi motoros topikba, fényképpel elviszik pillanatok alatt.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#147016) bacus válasza queens (#147002) üzenetére


bacus
őstag

A kék hold ha nem ott veszed a gumit 40e-t kér a gumicseréért.., ha ott veszed is 20e-t.

Nekem van egy gumis ismerősöm, de ha lenne egy jó relatíve közel hozzám, akkor nem tőle kéne szívességet kérni, arról nem is beszélve, hogy a szívesség sincs ingyen. Mindig elmegy egy óra a szereléssel, ezalatt két autót átgumiz, szóval nem szívesen csinál motorokat. És persze szalad a szekér minden gumisnak, mert még a rosszak (akik összekaristolják a felnit, fordítva teszik fel a gumit, stb) is tele vannak melóval. :(

Most épp megint időpontra várok én is, mert a guminyomás szenzort kivettük, elemet cseréltem benne, jó lenne vissza tenni. (amit vettem szenzort az ali-n - az van most benne, az meg nem kommunikál a mocival, pedig a szenzor jó, mert a műszerek olvassák, van hőmérséklet és nyomás adat is.) Szóval egy ilyen kis elemcsere is 2x gumizás, ami nem ad okot örömre.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#147017) Topiccsendőr válasza rottenbull (#147012) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azert ilyet nem fogok vele csinalni, 2000€ az onreszem, ha odacsapom. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#147018) macilaci78 válasza bacus (#147016) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha csak a kereket viszed, a Kék Hold is olcsóbban gumizza, ahogy az autós ismerős is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#147019) vihartigris válasza bacus (#147015) üzenetére


vihartigris
őstag

"Megfelelő tárolás esetén a gumik 5 éves korig újnak számítanak.."

Abban az esetben ha egy métert sem gurult, azaz a koptatóréteg még rajta van, megfelelő körülmények között tárolták, stb.

Én akkor sem az 5 éves gumit választanám, ha optimális körülmények között tárolták, hanem a friss, ropogós gumit ahol a kémiai és egyéb folyamatok még nem tették meg a negatív hatásukat.

bármi reciproka a semmi

(#147020) Fáraó


Fáraó
őstag

Kék Holdba járok gumicserére, nekem eddig nem volt gondom velük. Sőt! Tavaly két időpontos közé még sikerült engem is beraknia egy hátsó gumi cserére.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#147021) macilaci78 válasza Fáraó (#147020) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem az volt nagyon szimpatikus, hogy amikor először mentem időpontra a kávédarálóval, egy úriember próbált soron kívül bejutni hozott gumi szerelésével. Dupla, tripla gázsit is ajánlott, mondjuk, elég agresszíven.
Elég határozottan és hajthatatlanul, de tisztelettel hajtották el.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#147022) queens válasza bacus (#147015) üzenetére


queens
csendes tag

6 évet volt fenn, talán a dot is 6 éves, 10 e km lehet benne, de azt mondta egy szervizes hogy ő lecserélné idén, másnak még jó lehet játszósnak.

én meg inkább erre adok ki pénzt, mind majd a sebésznek :D

(#147023) Pttypang


Pttypang
veterán

Lancbonto-nittelo szerszambol mi az, amit mar erdemes megvenni? 525 DID lancot szerelnek majd vele.

Everybody lies.

(#147024) rottenbull válasza bacus (#147015) üzenetére


rottenbull
senior tag

Megfelelo tarolas mellett a 10 eves gumi is ujnak szamit, a gyartok is tudjak ezt, de jobb nekik ha surubben cserelgetik.

(#147025) rottenbull válasza vihartigris (#147019) üzenetére


rottenbull
senior tag

Milyen kemiai hatasokra gondolsz?

(#147026) Topiccsendőr válasza Pttypang (#147023) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

[link] ezzel csinalom altalaban, sztm a legjobb
[link] ezzel kb 10 et csinaltam, nem rossz

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#147027) Fáraó válasza macilaci78 (#147021) üzenetére


Fáraó
őstag

Csak tanácsért mentem, hogy a szaki nézzen már rá a betett kukacra, de azt mondta inkább cseréljem. Lassan cserés is lett volna a hátsó... Ránézett a raktárkészletre: jéé, rögtön volt ott olyan ami nekem kell, nem kellett rendelni. Mondta, hogy hamarabb végzett az előző időpontossal, fogta és megcsinálta a cserét. Nagyon kedvesek és rendes voltak velem, így nekem jó tapasztalatom van velük.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#147028) vihartigris


vihartigris
őstag

Tárolás során is különböző hatások érik a gumit, úgy mint hőmérséklet, páratartalom, egyéb hatások.
Öregszik, keményebbé válik az idők folyamán.

bármi reciproka a semmi

(#147029) Topiccsendőr válasza rottenbull (#147025) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az a kemiai folyamat, ami soran a gumi molekulalancai kapcsolatot letesitenek egymassal, vagyis keresztkotesek letesulnek. Ez a folyamat nem all meg akkor, amikor a gumi lejon a futoszalagrol a gyarban, hanem vegig az elete soran folytatodik, ezert is valtozik meg a tulajdonsaga idovel.
A tarolas csak olyan esetben relevans, ha nagyon rossz korulmenyek adottak, pl viztocsaban all a gumi. Ilyenkor az acelszalak a gumin belul korrodalhatnak, mert a gumi nem vizhatlan teljesen. a nagy melegben, pedig reakciokepesebb minden, tehat az oregedes is gyorsabban tortenik.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#147030) rottenbull válasza Topiccsendőr (#147029) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez igy elegge gyartoi katalogus felolvasas. A legtobb gyarto 5 evig garantalja a gumik megfelelő mukodeset. Ez uzleti dontes es nem egyenlo azzal, hogy meddig hasznalhato minden probléma nélkül.

(#147031) Pttypang válasza Topiccsendőr (#147026) üzenetére


Pttypang
veterán

Koszi! Ket-harom lanccserebol jonne vissza az ara, rakerdezek, mennyiert cserelik hozott anyagbol, mert kiirva 18-20k korulieket latok. Ha hozottal is ennyi, akkor ez lesz az egy dolog, amivel szervizbe megyek, meg a muszakit is megcsinalhatjak ra, mert az is marciusban aktualis.

Everybody lies.

(#147032) Topiccsendőr válasza Pttypang (#147031) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Arra vigyazz, hogy a Kellermann-al konnyebben tulnyomhatod a hevedert- ekkor szukebb lesz a nittelt szem, es az o- gyuruk is ki fognak jonni a helyukrol annal az egy szemnel. A DID szerszammal is tul lehet huzni, de a kellermannal jobban kell vigyazni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#147033) A Zéé válasza Pttypang (#147031) üzenetére


A Zéé
addikt

Nekem ilyen van, a DID koppintása. Hogy amúgy jó-e, vagy sem, azt nem tudom, 1x kellett eddig használnom, akkor sikerült vele a lánccsere :D

Just a simple Lineman...

(#147034) Topiccsendőr válasza rottenbull (#147030) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Katalogus felolvasas? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#147035) Pttypang válasza Topiccsendőr (#147032) üzenetére


Pttypang
veterán

A kellermann stilusut ismerem mashonnan, a DID sajatja szimpatikusabb, a linkelt koppintasos verziot talaltam en is, azzal tennek probat szerintem, tavaly is feldobtam a temat, akkor arra jutottunk, hogy ha 2 lanccseret meg tudok vele csinalni, akkor mar nyertem, de az evi 10 ezres futassal jo esetben az eltart egy darabig.

Lancolajozorol mi a velemenyed?

#147033A Zéé
Pont ezzel szemeztem.

Masik tema:
A sima doboz elé feltennetek valami másik dobozt, amiben elfér pl a kobakom?
Jelenleg ez tart vissza attól, hogy sima egyéni kirándulásokra is ki tudjak menni a motorral, mert nem fér bele a ruhám az egy szem 52 literes dobozba. Miutan atoltozok, nem tudok elpakolni.
(Kobak, csizma, kabat, nadrag, kesztyu)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#147036) Topiccsendőr válasza Pttypang (#147035) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jah, probald ki a did kinai koppintast. Ami tajvani, tehat kinai, de nem az a kinai, hanem a masik, a kisebb.
Mindegy, vedd az olcsot, onteni csak tudnak vasat, mas kulonbseg nem tudom mi lehet a ket szerszam kozott. Talan a pin nem annyira kemeny? Majd ugyis meglatod, de nem egy bonyolult szerkezet, eleg keves helyen lehet elrontani.

A lancolajozo hasznos. Ronda, es nekem talan sosem lesz, de ketsegtelenul hasznos.

Doboz temahoz...
ah, inkabb megse :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#147037) bacus válasza macilaci78 (#147018) üzenetére


bacus
őstag

Biztos van aki ezt meg tudja csinálni, mert van olyan garázsa, én nem tudom levenni a kerekeket itthon. Akkor sem olcsó, csak olcsóbb. Nem jártam náluk, csak a honlap árait láttam.

queens: itt nem a 6 évvel van (csak) probléma, hanem a 10e km-el. Bár annak idején volt aki valamelyik gumiba 30e km körül rakott a v-stromba, de már a 20e is sok egy jó guminak (mert az kopik) a gs-en a scorpion trail II 6-8 e után elkezd kockásodni, 13e felett ez már annyira zavaró, hogy mindegy mit mutat a kopásjelző, cserélni kell.

Pttypang: hova akarsz még egy dobozt? mi az, hogy elé? mármint a hátsó ülésre?
Mi az, hogy kirándulás, ahol át akarsz öltözni? Hogy kell ezt érteni? Viszed a frakkot és a motor mellett öltözöl át ?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#147038) rottenbull


rottenbull
senior tag

Mi a velemeny a malajziai es fulop szigeteki utangyartott tuning cuccokrol Mo-n?
Mar ha van velemeny.
Tavaly voltam Manilaban es Kuala Lumpurban egy jo fel evet, es amit ott latni az eleg kemeny. Mindent gyartanak helyben, termeszetesen a nagy reszuk masolat, de sokszor jobbnak tunik es olcsobb. Pl teljes kipufugo rendszereket megcsinaltak titanbol, ami amugy acelbol van gyarilag. De csavaroktol kezdve fekekig, mindent adnak. Olyan motoros autos untangyartott vasarcsarnokjuk van mint harom negyszer a puskas arena.
Es az ottani gepeken ez van felszerelve, lathatoan problema nelkul. En hetekig bereltem vasat Manilaban, utangyartott cuccokkal volt tele es hiabatlanul mukodott.

(#147039) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok! Egész télen azon gondolkodtam milyen 2. motor legyen a Triumph Tiger 660 mellé, amivel kicsit lehetne huligánkodni, kinyújtani a felhasználási lehetőségeket.

Supermoto stílus szimpi, azt szívesen kipróbálnám, de a közel 20 éves DRZ400 SM-ek is 1,5 milliónál kezdődnek.

Van olyan motor a palettán, ami kezdő SM-nak megfelelő lehet és fenntartási költségei sem vészesek? Vagy tényleg a DRZ400 a best buy?

(#147040) palfitom válasza queens (#147022) üzenetére


palfitom
félisten

Jól teszed!
Amikor tavaly megvettem a motorom, a gyári gumik voltak rajta. Hiába volt újszerű állapotú (cirka 6000 km-t futottak), és bizonygatták, hogy sötét, fűtött garázsban tárolták a motort, mégis "sokéves", ezért én is inkább lecseréltem.

Kék Holdban többször is vásároltam, és szereltettem is, nálam minden rendben volt.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147041) Pttypang válasza bacus (#147037) üzenetére


Pttypang
veterán

Leparkolok, atoltozok futo cuccba es futok az erdoben.

Everybody lies.

(#147042) Topiccsendőr válasza rottenbull (#147038) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem tudom, utangyartott alkatreszeknel honnan szarmazo gyartmanyokkal dolgozok egesz pontosan, de az en tapasztalatom az, hogy minden, ami nem gyari, egyszeruen vagy szarabb, vagy nem mukodik ugy, ahogy kellene. Most hogy jobbnak nez ki... ez azert elege feluletes dolog.

Pl fekkarok: sosincs a helyen a feklampa es kuplungkapcsolo nyomokarja. Akarmilyen szuper cnc faragott. Ha eloxalt a termek, akkor 10 bol 8x utana kell csiszolni a csavarfuratot, hogy egyaltalan felmenjen a helyere, mert az eloxalassal a csavarfurat szukebb lett. Ezt termeszetesen az eloxalas eltavolitasaval lehet megtenni. Az utangyartott fekkarnak mindig van egy kenyelmetlen "éle" az eredeti brembohoz kepest.

Fekcsoveknel mindig az eredeti vezetok roncsolasaval lehet csak beszerelni, ami engem zavar. Mindezt az univerzalis mivoltuk miatt, tehat sporolas miatt.

Kipufogoknal a titan otvozetek elrepednek gyakran. Az acel a legjobb faradas szenpontjabol. A titan meregdraga, konnyu, de nem kozutra valo.

A roviditett rendszamtablatartok a legbotranyosabbak. Nem csak azert, mert onnantol a hatadra bssza a sarat a hatso kerek, minden esetben, hanem vannak olyan kiegeszitok, amik egy bizonyos berugozasnal beleernek a hatso kerekbe. Akar karbonbol is.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe. Sztm nem tesztelik korultekintoen ezeket az alkatreszeket, csak megcsinaljak jozan paraszti logika alapjan. Ha sikerul, jo lesz, ha nem akkor nem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#147043) rottenbull válasza Topiccsendőr (#147042) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ebbol azert eleg sok minden elofordul komolyabb cegek eseteben is :D
Nekem a harmadik 2 ujjas fek es kuplung kar szett valt be. Az egyik nagy ceg szelvedoje beleer a masik nagy ceg markolat vedojebe, szoval egyutt hasznalva nem lehet a kormanyt teljesen elforditani.

(#147044) JoinR válasza rottenbull (#147043) üzenetére


JoinR
senior tag

A Givi egymagában tudja a túraplexibe beleütköző kézvédőt. :D

(#147045) rottenbull válasza JoinR (#147044) üzenetére


rottenbull
senior tag

Pontosan, es minden probléma nélkül toljak ugyanugy.

(#147046) hroberto válasza gonger (#147039) üzenetére


hroberto
veterán

Ennyiért KTM 690 Supermoto-t is vehetsz, ami már teljesen más liga. :K (Volt DRZ-m és 690-em is).
Valószínűleg többe fog kerülni a fenntartása, de az élmény kárpótol.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#147047) etnies válasza Topiccsendőr (#147026) üzenetére


etnies
senior tag

Nekem is DID k500r van, 10 év alatt 3 csere került bele :D

"önmagam hite vagyok magamban"

(#147048) queens válasza bacus (#147037) üzenetére


queens
csendes tag

nem kérdés, cserélek ;)

most hogy írtad, ránéztem a trail 2-re, és elgondolkodtam hogy a metzeler tourance helyett ez mit adhat nekem.

a metzeler bevált, bár jó lenne több tartás a földes/homokos utakon, de bütykös gumit nem szeretnék, mert 90/10% az asztfalt, így ezeket a típusokat nézem, mi az amit még nézzek meg esetleg? vagy csak engedjem ki a levegőt a tourance-ból és jobban fogja majd a földutat? :D

köszi!

(#147049) -Mosquito- válasza queens (#147048) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hehe, legutóbb a Trail II-t, 79600Ft hozta a gumisom.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#147050) bacus válasza queens (#147048) üzenetére


bacus
őstag

Bár van aki a kardános 1200 GS-t terepre is használja, ez nem én vagyok, lehet a motor bírná, én nem bírom.. nem aszfaltos útra csak akkor megyek ha muszáj, akkor is csak olyanra, aminél nem probléma ha nem terepes gumid van.
A trail2 nagyon tapad végig az élettartam alatt, de nagyon kopik. 7-8e km ig álom, utána elkezd kockásodni, 10e felett már durván kockásodik. Ez nekem a 3. szett a motoron. 1 évet bír nálam, alattam.
Ahogy megy fel az ára, meg jön ki új típus is, lehet váltok, nem metzeler-t néztem, de még van 5-6 e km a mostaniban, nem döntöttem.

*** Most megnéztem, közel 10e van a gumiban, ez most valamiért nem annyira kockás, májusban került fel, de ebben most több a túra km, mint a közlekedős úgy látszik, mert jól bírja.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.