Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) -Mosquito- válasza polimorf (#26993) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ezt mondom..10-től már szupi idő volt. :K Sajnálatos az eldőlés. Gyakorolni,gyakorolni sok szerpentin,kanyargós utakat keresni na meg tréningen részt venni.

Ui: Láttam keresed a Honda színkódot. Hát ha jól tudom akkor nem fogja kiadni a Honda. De próbáld meg hátha szerencséd lesz. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#27002) Daywalker válasza csongi (#26999) üzenetére


Daywalker
addikt

Azt hiszem párosra csak akkor lehet menni ha az 1. és 2. szintet megcsináltad...vagy nem?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27003) polimorf válasza -Mosquito- (#27001) üzenetére


polimorf
tag

Igen keresem a színkódot, bár a deauvilles fórumon szerencsémre már valaki leírta így valószínűleg azzal fogom átfesteni.
Festettem belőle színkártyát és szép szín.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#27004) vlevi válasza #25954560 (#26998) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egy tavaszi tanfolyamot én is nagyon javaslok mindenkinek, mert aki csak saját magától tanult meg motorozni, és azthiszi, hogy tud, annak nagyon sok újdonságot tudnak mutatni. És nem csak egyszer érdemes elmenni egy ilyenre, hanem télen félretenni egy kis pénzt, és tavasszal nagyon jól jön, ha szervezett keretek között rázza le magáról a rozsdát az ember.

(#27005) Kolondrum válasza vlevi (#27004) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ilyen hol van?:

(#27006) mocsanisi válasza Kolondrum (#27005) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Pl. éles saroknál vannak a Silver Kart-ba a safety hungary-sek. Választhatsz motort is, van 125, 400 nemtudom a típust, meg 600-as hornet. Mindegyiken bukókeret.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#27007) Integra válasza polimorf (#26997) üzenetére


Integra
titán

vezetéstechnikai tréningen láttam embereket, 50-100e km-t motoroztak, aztán ott buktak meg helyből az első gyakorlatoknál. felfogni nem tudom, hogy maradtak ezek az emberek életben, közük nem volt a motorozáshoz 100e km után sem :U
a normálisabb fele be is vallotta ezt a 2 napos tréning után.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27008) polimorf válasza csongi (#26999) üzenetére


polimorf
tag

Nem tudom hol van az a mi felénk, de annyi pénzért szívesen elmennék én is egy kis fejtágításra.
Győr környékén bármikor kapható vagyok egy-két tanfolyamra.
Ezek után úgy érzem nagyon rámférne. (De szerintem sok más hozzám hasonló motorosra is.)
Bár attól azért tartok, hogy még ott is kinevetnének öregségemre, ha ott is eldőlnék vele.
Ez után még azon is elgondolkoztam, hogy érdemes e még az idén átfestenem rendberaknom a gépet, vagy még várjak meg pár eldőlést?.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#27009) fattyu válasza polimorf (#27008) üzenetére


fattyu
veterán

költsd benzinre meg gumira.

Két könnyű elcsúszásom volt idén szub 30 mindkettő. csúnyult de nem vertem lét az esztétikára.

Gyanítom én is meglepődnék amugy egy ilyen tréningen mennyi mindent nem tudok... Mondjuk nemtom. Amennyivel és amennyit én megyek. Élek...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27010) csongi válasza polimorf (#27008) üzenetére


csongi
veterán

A mifelénk az Csongrád megye.

Daywalker: Ezeket a fokozatokat nem ismerem :F

(#27011) canniball válasza csongi (#27010) üzenetére


canniball
nagyúr

A Safety-Hungarynél vannak fokozatok, a többinél nem olvastam ilyet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27012) Daywalker válasza canniball (#27011) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, jól is mondtam...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27013) HUfantom


HUfantom
őstag

Nemtudom volt-e már

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#27014) Integra válasza HUfantom (#27013) üzenetére


Integra
titán

"this is brazil" - így kell ezt csinálni, nincsen szarozás.. ha nem így lenne, az az ország már anarchiába fulladt volna.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27015) Archer válasza Integra (#27014) üzenetére


Archer
őstag

Az igen :Y Gyorsan lezavarta a dolgot. Fegyvere volt, veszélyes, nincs cicó. Így kell ezt, hulljon a férgese. Mondjuk a csávónak szerencséje is volt, hogy pont arra járt a rendőr.

Amúgy mik azok a piperetükrök a visszapillantó helyén? Ez lesz az új trend?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#27016) Kolondrum válasza HUfantom (#27013) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mi a **I? Az a ***va! Baj van a világgal.

(#27017) csongi


csongi
veterán

Ennyi :) Nem kell itt szarozni!
Itthon meg menne a bírósági tárgyalás, hogy nem így gondolta, meg csak vicc volt, jájj hát visszá ákártám ádni tástvíír!!

(#27019) TayRol válasza HUfantom (#27013) üzenetére


TayRol
veterán

durva.

(#27020) #25954560 válasza Kolondrum (#27016) üzenetére


#25954560
törölt tag

braziloknal mindig is maskepp volt. amikor ott dolgoztam, volt olyan este h bemondtak a radioban: ablak felhuz, ajto bezar es ne allj meg piros lampanal a varosban (campinas).
lassits, aztan guru tovabb. akkor pl nagyon elszaporodott az h lampaknal allo kocsibol 'elkertek' ezt-azt pisztollyal.

(#27021) Integra válasza Kolondrum (#27016) üzenetére


Integra
titán

brazília egy "picit" másvilág, mint amihez mi hozzászoktunk. ott ez hétköznapi dolog. ahogy az is, hogy félig az oldaladba szúrják a kést és úgy rabolnak ki. nem halsz meg, de nem is fogsz utánuk futni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27022) stifi válasza csongi (#27017) üzenetére


stifi
senior tag

nem lenne tárgyalás, mivel az ilyet el sem kapnák itthon...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#27023) ALI_G válasza yodamastah (#26985) üzenetére


ALI_G
veterán

Kecso ugy egy rovidpalya. Egy orat allt arnyekban, mar nem tudtam vele napra allni. Aszfalt 20 fokos lehetett, homerseklet szintugy. 2 kort mentem teligaz-telifek technikaval melegitve a gumikat, terdet csak 3ik korben tettem le de akkor egy kis srac kicsuszott, sarga zaszloval meg mentunk egy kort es talan a 4ik korben kezdtem el novelni a tempot, visszavaltottam 2-esbe (le van attetelezve), es az 5ik kanyarban ami egy hajtukanyar tul nagy gazzal gyorsitottam ki. Elotte nem csuszott meg, nem volt egyertelmu jele. Elol meg egesz jo allapotu a gumi de hatul jobb oldalt mar nem volt minta. amikor letoltuk a motort, egybol neztem a gumit, de kezzel kb 40-45 fokosnak ereztem, hatso gumi jobb oldalat akkor lattam hogy nulla profil, de mindenkitol azt hallottam hogy ezzel meg ilyenkor is boven lehet kenni. Persze
nyaron volt 65-80 is es ennel joval kemenyebben gyorsitottam ki nagyobb dolesszog mellett.

Szoval en szerintem elsosorban az aszfalt, de a gumi se volt eleg meleg. A gaz kezeles se volt tokeletes, ezen meg javulhatnek, de nem on/off allas volt :) Szerinted?
Az atdobas hihetetlen gyorsan tortent. Amint megindult a hatulaj, reflexbol elvettem a gazt. Egy pillanatra remenykedtem hogy nem esem le, de amikor maar a testsuly a motor elott volt, nem tudtam elkerulni. Ugye mindenki tudja hogy ilyenkor tartani kellene az adott gazallast es maximum egy low side lesz belol, de rossi kaliberu pilotak is szoktak igy esni...

[ Szerkesztve ]

(#27024) ALI_G válasza ALI_G (#27023) üzenetére


ALI_G
veterán

Amugy erdekes elmeny :) Konkretan emlekszem ahogy fejjel becsapodok, erzem hogy a kamera er foldet eloszor es nyomast erzek a rogzites helyen, majd letorik azonnal. kar hogy nem rogzult minden es meg nagyobb kar hogy nincs felveve :(

[ Szerkesztve ]

(#27025) Integra válasza ALI_G (#27024) üzenetére


Integra
titán

utána meg közvetlenül csilingel a dollár számláló :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27026) yodamastah válasza ALI_G (#27023) üzenetére


yodamastah
őstag

Az a 2 kör azért lehet kevés hidegben. Ez kb 2km. Ilyen időben még a hungaroringen is kellhet 2 kör hogy rendesen kend neki. Sőt lehet nem is tudod rendesen bemelegíteni sehogysem, mert ahhoz gyorsabban kéne menni, de nem tudsz mert még hideg a gumi.

A d211gp elkopva csúszkál ha be van melgítve, de nem dob le magáról hirtelen. Ez inkább a hideg gumi szokása. Persze esélyes hogy a kopott állapot is nagyban besegített.

Szóval amit ajánlok 15-20 fokban d211 esetében, az 40-60 perc gumimelegítőzés. A felninek is teljesen át kell melegedni, nagyon sok hőt elvon a gumitól. Ha nem süt a nap és hűvös van akkor meg aztán mindenképp gumimelegítő! Szélben még egy gyengébb gumimelegítővel lehet ez is kevés, be kell takarni a gumikat pokróccal, vagy bármivel ami a légmozgást csökkenti.

Másik megoldás: Pirelli, Metzeler:) Ezek sokkal kevésbé kérik a gumimelegítőt. DE ezekből sokkal jobb állapotú kell hogy találj a normális tapadáshoz.

Még annyit, hogy ha megteheted vegyél új gumikat. Vagy nagyon jó állapotút ha használt. Ne vegyél legyalázottakat, ami már a megvételkor is a végét járja.

[ Szerkesztve ]

(#27027) Bogyó bá' válasza Archer (#27015) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igazán nem értem, mi bajod azokkal a tükrökkel! :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27028) Daywalker válasza Bogyó bá' (#27027) üzenetére


Daywalker
addikt

Ilyesmit rakott fel a sógorom a cruiserére...ott alapból talán nem is lenne vele baj, de olyan ócska szar anyagból van a csukló része :Y

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27029) ALI_G válasza yodamastah (#27026) üzenetére


ALI_G
veterán

4 körben mielott kiment a hatsó, akkor se boritottam le fullra, szóval még kellett volna neki melegednie.
Nincs gumimelegitőm, jó lenne. Persze akkor már futóval kellene járkáljak, amire nincs lehetőség (tárolni).

Az újnak most nagyon megkérik az árát. 2 új szett árából majdnem kijön egy szezon :) Használtból a legjobb állapotúakat veszem meg. Elsőből tényleg vannak fullosak, de ugye minnél többször melegitem fel, majd hűl le a gumi, annál többet romlik a szerkezete. Persze ez nekem még elmélet, de többen mondták. Melegen még sose csúszkáltak alattam, pedig ezzel a gumival legutóbb még Hringen mentem 2:05-öt, és akkor se volt 25 foknál melegebb, de ott adtam neki 2 kört mielőtt kanyarban fokoztam a tempót. 65 fokos volt a hátsó mire lejöttem.

Következő szezonra van 2 hátsóm, egyik d211 vagy d212, a másik bridgestone talán. Elsőből is van egy d211. Kár hogy sokára lesz tavasz :)
Jövőre hogy látod, tudsz jönni játszani? :) mondjuk kecsó vagy kakucs, oda nem kell sok gumi.

(#27030) Topiccsendőr válasza yodamastah (#27026) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az ismerosod, aki az RSV jet cserelte le RC8 ra. Az elso gen RC8 asa volt?
Ez volt az, aminek elmaszott az elofeszitese?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#27031) yodamastah válasza Topiccsendőr (#27030) üzenetére


yodamastah
őstag

Ja úgy rémlik az elsők közt vette. Mér?

(#27032) yodamastah válasza ALI_G (#27029) üzenetére


yodamastah
őstag

Annyira nem érzéken a ciklusokra dunlop. Rengeteget lehet kenni az első guminak, mire elkezd gyengébb lenni az anyag maga.

Jövőre nemtom mi lesz, most is alig használom a motort, költözés jön, rakni sem tudom majd hova :(

(#27033) Topiccsendőr válasza yodamastah (#27031) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kivancsi lettem volna mik a tapasztalatai. Vagy neked miket meselt rola.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#27034) yodamastah válasza Topiccsendőr (#27033) üzenetére


yodamastah
őstag

Imádja... Pringen 03at ment vele.. Hring nemtom talán már megvolt az 1:59. De a futóművet azt átmókolták gyáriról ha jól láttam.

(#27035) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Húú fiúk, ez a hideg motor vs váltás nekem nagyon be tud tenni. Még nem megyek legalább 3-4km-t legalább 10perc alapjáratos járatás után, addig küzdök a váltóval. Ürestől pl isten mentsen addig.
Olajcsere után remélem változik valami.

Meg kell mondjam Zsolt megnézik a motort. Egyik csaj melóba a fejét fogta, ilyet szól ez a tiéd? Ez?? kb csak csettinteni kéne és felülne. A motorra. ;] - Pedig ez nem is nagy, mondom neki.
A másik olyan 45 éves nő meg azt mondta felidézte benne a fiatal korát amikor addig nem hagyta békén a párját ameddig az ETZ-t oda nem adta neki egy körre. Főleg a hangjáért van oda. Amiért amúgy én is.
Egy másik csaj, ez már tényleg csaj az meg úgy pedzegeti, h elvihetném, de hát nem vagyok taxi és amúgy is őt jobb elkerülni.
Bnőm meg támogatja a saját bukósisak ötletét. Nem is értem miért.

Vettem stabilizátort is. Készülve lassan a szunnyadásra.

Kérdés: Adott egy piros lámpa, adott kettő sáv ami innen kikanyarodik, de minkét sáv már sokkal azelőtt, hogy a lámpához érünk fel van záróvonalazva. Beáll a kocsisor, TI előre gurultok, hogy elsőnek induljatok el? Mert ezen ma nálunk parázs vita volt. Valaki azt viseli nehezen ha jobbról megy a motoros a kocsi elé, valaki ezt a záróvonalast. Valaki meg ámblokk azt, hogy létezünk. Tegnap csücsültem a dugóban és néha rámjön a hallani szeretném a morgást érzés és húztam egy pici gáz ami annyi, hogy 1500-ről 2500-ra pörgeti, tényleg picit. Baszki kinyílt a sor. Nem hittem el.

Elkezdtem legyártani a vizsgához a hangtompítót, minden megvolt csak a méretre kellett volna beállítani, erre ellopták az anyagot. Alumínium volt. Majd reggel rendbe rakom az illetőt aki csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#27036) mocsanisi válasza Kolondrum (#27035) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Én előremegyek a kocsik között. Ha látom hogy közel állnak, és nincs hely (andrássy-n rendszeres), akkor kinézek szembesáv, ha nem jönnek gyorsan ott előremegyek. Az meg aztán rohadtul nem érdekel hogy az autósok mit viselnek rosszul, (én is autózom, ráadásul taxizom is) neki aztán semmi kára nem lesz abból hogy én előrekerülök, nem fogok előtte tötyögni. Körút meg mondjuk a nyugati meki környékén szörnyű. Kocsik közt se férsz el, máshol se tudsz elmenni. Jófejek amúgy nagyrészt az autósok, mert ha látják hogy jövök, megpróbálnak kihúzódni, de nem nagyon szokott összejönni nekik. Ha összejön,és úgy van, lehúzott ablakon mindig egy köszi-t, vagy egy köszönömöt oda teszek, ha forgalomba enged el, akkor ahogy elékerülök lábbal intek egyet :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#27037) csongi válasza Kolondrum (#27035) üzenetére


csongi
veterán

Jobbról is balról is előre lehet menni, abban az esetben ha tovább haladó gépjárművet nem akadályozod. Az idén életbe lépett a menekülő folyosó szabály, miszerint osztott pályás úton a belsősávnak balra a külső sávnak jobbra tartási kötelezettsége van, hogy a mentők, stb biztosítva legyen a tovább haladásuk, ezt a folyosót használhatja motoros is.

(#27038) Daywalker válasza Kolondrum (#27035) üzenetére


Daywalker
addikt

Persze h előre megyünk...jobbról is balról is lehet tudtommal, szóval bekaphassa akinek ezzel baja van.

szerk: ja látom megelőztek :B

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27039) Integra válasza Kolondrum (#27035) üzenetére


Integra
titán

ma már van szabályozás rá, hogy legálisan előre mehess az autók között, vagy az oldaukon, meg van az, hogy előremész úgy és ott ahol lehet és biztonságos és a többi nem érdekel. én utóbbit teszem, amióta motorra ültem.
minden esetre az ijesztő, hogy mennyien nem tudnak haladni autók között, csak a kormányt rángatják összevissza, meg a féket tapossák, határozottságnak nyoma sincsen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27040) Topiccsendőr válasza yodamastah (#27034) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az mar eleg jo ido. Ez meg a 155 lovas verzio akkor.
Motorfek utani gazreakciora nem panaszkodott, illetve nagyoncsontos valtora?
Vagy ezt elsikalja valami pc+padozassal?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#27041) yodamastah válasza Topiccsendőr (#27040) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem tudok részleteket, idén 1x beszéltem vele a motorról, akkor mondta hogy meg van vele elégedve. Esetleg megkérdezhetem ha van konkrét kérdés, írg meg privátban és kikérdezem :)

(#27042) -Mosquito- válasza Kolondrum (#27035) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ha van egy fiatal,tehetséges hosszú combú jányka jó légzsákokkal küld át hozzám. :DDD ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#27043) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akkor ne gyertek el felénk! :DDD Eddig az volt a baj, hogy 50cm3, most meg nagy és előremész?? :D
Tipikus 50év felettiek.

(#27044) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Nyugalom megzavarására bedobom ezt.. :) Olajhamisítás,hogyan lehet felismerni az eredetit.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#27045) Bogyó bá' válasza Daywalker (#27038) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az a baj, hogy az autósok - kivéve azt, aki az utolsó két évben vizsgázott KRESZ-ből - nem tudják, hogy ezt lehet. Ők abban a hitben vannak, hogy az erőszakos, hülye motoros éppen szabálytalankodik...

(#27042) Mosquito34): a jó légzsákoknak én is nagy barátja vagyok! Vén kecske is megnyalja a sót! Sőt! :DDD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27046) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#27045) üzenetére


Kolondrum
félisten

PONTOSAN! Azt hiszik h nem mehet előre!

(#27047) vlevi válasza Bogyó bá' (#27045) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt persze mindegyik megjegyezte, hogy kerekparral bemehet szembe az egyiranyu utcaba.
A baj, csak az, hogy azt a reszet mar nem hallotta senki, hogy csak akkor, ha ezt tabla kulon jelzi...

(#27048) HUfantom válasza vlevi (#27047) üzenetére


HUfantom
őstag

Ugyan már... A kerékpáros nem ismeri a KRESZ-t baszik az egészre, csak akkor lehet megbaszni ha rendőr tetten éri és ott helyben bírságol. Nincs rendszáma átmegy a piroson út közepén kalézol.....
Persze a járdán megy mint a barom gyalogosok, meg ugráljanak félre...
Aztán meg jön, hogy mindenki a halálát akarja. Én nem is értem miért ? ;]

Mondjuk nekem a kismotoros állatok a kedvenceim. Amíg meg a sor addig ő is megy aztán jön egy piros akkor felhajt a járdára ahol le van lapítva a kerekes székeseknek és átmegy a gyalogos zöldön ami épp a végéhez közeledik. Majd a másik zebránál ismét felhajt az aszfaltra és egyedüliként elrobog. Nem biztos, hogy 100%-osan szabályos, de az ilyen bealapoznám M0 vagy 4-es metróba.... :W

A legfrissebb kiadásuk, már fel sem hajt a járdára hanem mellette 5 mm távolságban leköveti a jobbra kanyarodó utat aztán zebránál, hogy nem megy a tömegbe hanem a szélén átmegy a túlparton meg ismét jobbra leköveti a padkát. Remélem értitek mire gondolok.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#27049) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Na majd ha jövök öntök egy kis nitrohígítót a tűzre!

(#27050) fattyu válasza HUfantom (#27048) üzenetére


fattyu
veterán

Szerintem meg szimplán a közlekedők 95% nettó életképtelen faszkalap.

Nem kell ez a bezzeg a bicajos meg kismotoros. Motorosból pont annyi barom van mint bármi másból. ugy értem nagymotorosból. Ha nem lenne menetszél pont annyi telefonálna mint autós. Mert a tükröt pont annyira használják kb.

Szóval ez a kipécézett csoportra mutogatás kicsit uncsi már. A közlekedési kultúra a béka segge alatt van járműtől független.

Autózok motorozok de városon belül szinte kizárólag bicajozok. És ha valaki azt hiszi hogy a nagymotorosok jobban tisztelik ( jobbra kisívhez pl ) a pirosat az naív...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.