Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120001) Pfiucska válasza Madwe (#120000) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Keeway-t vettem majusban Budapestrol. Elso megkeresestol szamolva kb 4 het volt mire atvehettem a motort. Fizettem, masnap megrendeltek, 2 nap mulva mar megvolt a moci. A tobbi papirmunka (rendszamozas, műszaki) tartott sokaig.

Szoval ja, 4-5 het szerintem minimum. De legjobb esetben is 3.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#120002) zgospel válasza Madwe (#120000) üzenetére


zgospel
őstag

Ez nagyon kereskedés függő. Ha készleten lévő tesztmotor például, akkor az már forgalomban van, azt pár nap alatt a nevére tudja venni.
Ha készleten van de még nincs forgalomban, akkor megint attól függ hogy a kereskedés mennyire pörög, de 1-2 hét teljesen reális.
Ha rendelni kell, akkor attól függ, hogy mi az általános vállalási ideje az adott kereskedésnek/márkának.
Nekem például mondtak 30 munkanapot arra, hogy egyáltalán megérkezzen a motor, további 3 hetet pedig a forgalomba helyezésre. A gyakorlatban a motor 1 héten belül megjött, és rá másfél hétre már forgalomban volt, és mehettem átvenni.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#120003) canniball válasza Steven (#119990) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, erre gondoltam (csak nem emlékeztem ki postolta). Ezek szerint itthon olcsón kapható és működik. Köszi a feedbacket! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#120004) fodin válasza Madwe (#120000) üzenetére


fodin
tag

Kollégám szalonban, készleten lévő motort szerződés/fizetés után 2 héttel tudott átvenni. (múlt heti történés). A szűk keresztmetszet a vizsga volt. Ha rendelni kell, akkor _szerintem_ kicsi az esélye, hogy szezonban motorozzon.

Közben mások már szakavatottabb módon megválaszolták...

[ Szerkesztve ]

(#120005) LógaGéza válasza Madwe (#120000) üzenetére


LógaGéza
addikt

Június közepén fizettem be az előleget, két hete ért be kb az országba, szeptember 9-re van időpont műszakira. Ahogy fentebb is mondták, a műszaki a nagyon időigényes dolog, elég sokára be vannak táblázva a vizsgaközpontok, és ezt a közelmúltban történtek se könnyítették meg...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#120006) r859 válasza Madwe (#120000) üzenetére


r859
csendes tag

Nekem a készleten lévő xmax átvétele a vételár kifizetésétől számított 4. napon volt, előzetesen nagyjából 1-1,5 hetet ígértek, így ez a 4 nap szerintem extra gyors, de a készleten lévőkre más kereskedésben is 1,5 hetet mondtak nekem.

(#120007) -Mosquito- válasza canniball (#120003) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Itthon olcsón kapható? :D
Én kb 3 éve vettem,akkor valami 1200Ff volt. Tőle. [link]
4-5Ft-ért inkább az alu tartóba gondolkodj. Havernak valami ilyesmi van,igen masszív cucc. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#120008) canniball válasza -Mosquito- (#120007) üzenetére


canniball
nagyúr

Olcsón=itthoni beszerzéssel nem a drága kategória, mint a Ram mount, Quadlock és tsai. Nyilván Kínából minden olcsóbb, kérdés hogy erre a szezonra lesz vagy a következőre...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#120009) doddencs válasza -Mosquito- (#120007) üzenetére


doddencs
senior tag

alubol olyat még nem láttam, ami fekve is használható lenne. ez sem.

(#120010) -Mosquito- válasza canniball (#120008) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Kb még 3 hónap van a motoros szezonból. Cirka 30-45 nap mire megjön kintről. Sőt Alin,ha fizetsz némi lóvét hamarabb is. Pl: [link] 5900Ft NEM ér!

doddelics:

Saját tapasztalatod van valamelyik alu/műanyag tartóval kapcsolatban? Haver tartója: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#120011) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok.
Kezem alá került egy ismerős 2008-as Suzuki GSR 600-a, amin egy Remus kipufogó van. Sajnos DB Killer már ki tudja merre jár, tudtok benne segíteni, hogy honnan tudnék szerezni bele újra? Így nem merek vele éjszaka megérkezni a társasházba :W
[kép]
Köszi

(#120012) canniball válasza -Mosquito- (#120010) üzenetére


canniball
nagyúr

"Kb még 3 hónap van a motoros szezonból."
Neked, mert te hárdkórba nyomod; másnak meg lehet csak 3 hét. Ez erősen szubjektív. De ha jól emlékszem ezt már kitárgyaltuk párszor. ;)

"5900Ft NEM ér!"
Biztos megvan az a dakota közmondás, hogy minden annyit ér amennyit adnak érte. Akinek most kell az ennyiért veszi, akinek ráér pár hét múlva az pedig megrendeli kínai barátainktól. Akinek meg nem ez kell az vesz másmilyet. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#120013) doddencs válasza -Mosquito- (#120010) üzenetére


doddencs
senior tag

Nekem cipzáras tartom van, givi. De keresem én is a nyitott megoldást, a legszimpibb a quadlock lenne, de a p20 promra nincs gyári tokjuk, ragasztani pedig nem akarok.
A haverod tartója a kialakításából adódóan nem használható szerintem vízszintes helyzetben, alul van a mobil ütközője.

(#120014) -Mosquito- válasza canniball (#120012) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Csak segíteni szeretnék. :) Tudod csak rühellem,amikor egy ~300Ft-os termékből,6eFt-ost tudnak csinálni. Oké postával ~1eFt [link]
Jól emlékszem,Te Váci vagy. Dunakeszin átvehető. [link]
Vagy. [link]

doddencs:

"alul van a mobil ütközője."
Ezt hogy érted? Samsung S8 Edge,most meg Note 9 +-al használja. S bizony mikor akciókamerát használ,akkor vízszintbe teszi a telefont. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#120015) jacis válasza canniball (#120008) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem a Quadlock qi töltős megoldása most az egyik legjobb. Én most egy olyat akarok venni a motoromra.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#120016) djeperto válasza nauro (#120011) üzenetére

Szia,
Próbáld meg NÁLUK ... hátha

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#120017) Madwe válasza -Mosquito- (#120014) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk ilyenekkel még a biciklimen se merném használni a telefonom nem hogy motoron? Legalábbis nekem ezek nem tűnnek vmi stabilnak

(#120018) -Mosquito- válasza Madwe (#120017) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Látod más meg használja kerékpáron/motoron is. Jól számolom,különböző tartókkal (4db) 120eKm-t mentem. Némelyik alu masszív/stabil. Előbb fog letörni borulásnál a tükröd/lábtartód mint az ilyen tartók.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#120019) tboldi


tboldi
nagyúr

(#120020) V.Stryker válasza tboldi (#120019) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Biztos nem! :DDD Coculista éra Keleti oldaláról semmit! :DDD De neked kedves egészségedre. :P

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#120021) tboldi válasza V.Stryker (#120020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy ilyen "new old stock" példány, amibe még nem nyúlt bele senki, biztos jobb, mint a magyar átlag. :D

(#120022) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Kicsit off, de van benne motor is:
Amúgy is szeretem az ilyen nagyon különböző gépek/motorok dragversenyét, de ez kiváltképp érdekesre sikerült.
Egyetlen cél: negyed mérföldet minél előbb teljesíteni.
Szerintetek mi a sorrend?:
AstonM. Formula 1 versenyautó
Tesla P100D Ludicrous kicsit megpiszkálva
F-16 os vadászgép
Aston M. vantage
Kawa H2
Volt még más is, de azok már túl gyengék volak. :D
Várom a tippeket az első 4-re.Én nem találtam el kb egyáltalán. :DDD
Nyílván google/youtube kiköpné, de ha van kedvetek írjátok meg, kíváncsi vagyok mit tippeltek.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#120023) Micsurin válasza Ferdzsoo (#120022) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Taycan Turbo S ? :D
P100D nem tudom mit megy de ha a H2 odafér akkor a Taycan is vígan mivel biztosan jobbat megy mint a sima H2.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#120024) Ferdzsoo válasza Micsurin (#120023) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

De mer el is b@sztam mer az H2R. Taycan nem volt.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#120025) Micsurin válasza Ferdzsoo (#120024) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hasra csapva:
(1st - 5th)
H2R
Aston F1
Tesla P100D
F16 saccra marha sokat veszít mire képes elérni megfelelő tempót már csak az elemelkedéshez is, mert gondolom nem röptében gondolunk rá. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#120026) FeniX- válasza tboldi (#120019) üzenetére


FeniX-
aktív tag

De nem gázfröccsel állította le a srác, minő hozzá nem értés... :)
Ahogy megy vele a parkolóban, és ráhúzza a gázt, 1v1 eszembe jutott, ahogy sorozatosan fejelgettem le unokatesómat utasként a kölcsön sildes bukóban a váltásoknál. :)

[ Szerkesztve ]

(#120027) norbert1998 válasza Ferdzsoo (#120022) üzenetére


norbert1998
veterán

F1. Szerintem durván. :B

(#120028) tboldi válasza FeniX- (#120026) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én sem állítottam le soha gázfröccsel a 125-ösömet anno, mégis mindig beindult, ha nem volt éppen trafógondja. :D

[ Szerkesztve ]

(#120029) Micsurin válasza norbert1998 (#120027) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Anno egy GP vasat és egy F1 Mercit összemértek valami idióta vidiben és bizony amíg nem jött a kanyar a négykerekű csúnyán alul maradt, a kanyarsebessége persze sokkal magasabb volt utána. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#120030) norbert1998 válasza Micsurin (#120029) üzenetére


norbert1998
veterán

[link]
Nem tudom, ugyanarról beszélünk-e, de it tazért a F1 jobban mendegél :D
És itt azért mondják a kommentekben, hogy elég gyér ez a F1 eredmény még.

Mondom mindezt úgy, hogy semmilyen sportot nem követek.

(#120031) hugi0 válasza Ferdzsoo (#120022) üzenetére


hugi0
őstag

Az en tippem, eroatvitel szempontjabol mukodik.
4 kerek mert van megfelelo tapadas az eroatvitelhez - F1
2 kerek, mert kicsi sulyt konyebb gyorsitani, ezert kevesebb tapadas is eleg, igy beelozheti az F1-et a vegere - H2R
Tesla - keveset tudok rola
AM vantage - errol meg anyit sem hallotam mint a P100D rol :(
F16, mire bedolgozza a megfelelo levegomenyiseget, hogy legyen toloero a tobbi talan mar negyed esetleg feltavnal van. - 10 merfoldes tavon mar elso is lehetne. :)

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#120032) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hamarosan megérkezik a motorkerékpárom.

Viszont szeretnék hozzá pár apróságot venni.

1, Telefon tartót, a telefonom nem vízálló így olyan kellene ami védi az esetleges esőtől.
USB töltő lesz a motoron.

THX

2, A hátsó ülésre szeretnék egy kisebb táskát. A gyári (Yamaha) horror árban van.
Hol nézelődjek szerintetek? Pár apróságot tartanék benne, (pénztárca, egy kis üveg víz, esetleg szendvics)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#120033) Somatom válasza Micsurin (#120029) üzenetére


Somatom
veterán

Lóerő, súly, tapadás, egyensúly. Anno jártam ki a ringre az éjszakai gyorsulásikra. Volt egy őrült fazon, aki görgőket szerelt egy hószán első talpainak a helyére. Úgy 180Kg volt a gép és ugyanennyi lóerő. Plusz a gumitalp tapadása. Vert mindent.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#120034) tboy93 válasza tboldi (#120028) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy kérdés mozgat: hogy a francba fértél Te fel egy MZ-re? :D

(#120035) dellfanboy válasza Predator2 (#120032) üzenetére


dellfanboy
senior tag

lemaradtam. mit vasaroltal? mt07? majd ne felejts el 20hd kepet tolni a vasrol!

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#120036) Predator2 válasza dellfanboy (#120035) üzenetére


Predator2
addikt

Ő az pontosan [link]

Csak pluszban kértem rá, egy hűtővédőt, bukógombákat, usb-t, a plexit ajándékba kapom.

Viszont a kérdésekre is válaszoljatok majd! :)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#120037) jacis válasza Predator2 (#120036) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon jó gép. Gratulálok hozzá.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#120038) V.Stryker válasza tboldi (#120021) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem a belenyúlással van bajom, hanem az öntvények anyagminőségével. Régen nekem is vágyam volt egy banántankos ETZ, de ma már hobbiból sem kéne.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#120039) Predator2 válasza jacis (#120037) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm, bár még nincs nálam, most intézik a papírokat, stb...
Remélem nem lövök bakot vele.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#120040) dellfanboy válasza Predator2 (#120036) üzenetére


dellfanboy
senior tag

annyira nem vagyok kepbe az altalad feltett kerdesekkel, de talan a givi-nek van ilyesmi taskaja. [link]
bar igy jobban belegondolva 40ert kva draga. mennyi az a gyari yamaha mer ha 140 akkos sporolsz eggy 100ast :DD
en altalaban a regi iskolataskamat kotom fel oda. budmil4ever ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#120041) Horvi válasza Predator2 (#120032) üzenetére


Horvi
őstag

Én inkább egy tanktáskát vennék a helyedben. Nekem van ilyen kis táska a hátsó ülésre(alliról vagy ebayről már nem emlékszem és nem túl nagy.).
Viszont a tanclockos tanktáska kb a legjobb vétel volt :DD Sokáig nagyobb hátizsákkal mentem de azzal kényelmetlen volt hosszabb úton aztán megvettem a tanktáskát és egy csomó cucc belefér ahhoz képest, hogy nem tűnik nagynak.

Hello darkness, my old friend...

(#120042) canniball válasza Predator2 (#120032) üzenetére


canniball
nagyúr

A Givinek (és talán a Kappának) vannak olyan tartói, amibe bele tudod zárni a telefont, azok között nézz szét! Viszont abban meg lehet melege lesz a telefonnak.

Mosquito34!
Nocsak, ezek szerint itthon is beszerezhető még olcsóbban.
Amúgy köszi, de nem én keresek...bár most elgondolkodtam... :D

Jacis!
A Quadlock-kal az a baj, hogy csak akkor jöhet szóba, ha olyan telefonod van amihez gyártanak tokot.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#120043) z123456789 válasza Predator2 (#120036) üzenetére


z123456789
addikt

Grat!
Marha jók ezek az MT színösszeállítások. Ez az egyik kedvencem. A nagy plexi annyira nekem nem bejövős, de a motort azt komázom. Tetszik. Élőben is jól mutatnak.
:)

(#120044) etnies válasza canniball (#120042) üzenetére


etnies
senior tag

Elvileg van univerzális megoldás is, magad veszel egy tokot és ráragasztod a quadlock részt.
Én ebben annyira nem bízom, mate 20 pro tok pedig nincs...

"önmagam hite vagyok magamban"

(#120045) zgospel válasza canniball (#120042) üzenetére


zgospel
őstag

Givi meg a Kappa koppra ugyanaz, csak más logót nyomnak rá, és a Kappát olcsóbban kapni meg itthon.
Kriega gyárt még jóféle táskákat. Régóta szemezek egy hátizsákjukkal, csak irreálisan drága.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#120046) Horvi válasza zgospel (#120045) üzenetére


Horvi
őstag

Igen elég drága viszont krva jó. Van szerencsém az egyiket nyüstölni évek óta és hibátlan.

Hello darkness, my old friend...

(#120047) Ferdzsoo válasza Micsurin (#120025) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

És akkor a megoldás.
H2R :Y
Aston F1
F16 :Y
Tesla P100D
Utána minden más.

Mondjuk az F1 és a H2R közötti különbség kb hibahatár/rajtfüggő, de soha nem gondoltam volna hogy a Kawa ilyen közel lesz az F1-eshez.
Én messze az F1-est vártam a sor elejére (akárcsak norbert1998), akár másodpercekkel lemaradva a H2R-t majd a Tesla és kb utána az F16-ost. F16-os csalóka mert ugye azért az egy anyahajóról is felszáll ami nem hosszú, szóval van ott kajak rendesen...
Érdekes viszont megnézni a Tesla kb. az első 100m-en MINDENT lenyom. Utána mennek el az elsők nagyon, ahogy nő a sebesség/meg náluk a tapadás.

mod.: dehogy a Bombardier lenyomja a Lotust... :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#120048) djeperto válasza Horvi (#120041) üzenetére

Én is 2 db tanktáskát használok a GIVI-töl. Az ST603-t és az UT810-et.
A 603 a minden napra, a 810 pedig túrára.
A telefon-tablet tartó (ablak, modul) nyáron nem használható, mert annyira túlmelegszik a tel/tabl., hogy leáll, kikapcsol. Tavaszi napos napokon csak tárolhatod benne, ha a WAZE fut rajta pl, akkor is túlmelegszik sajnos. A fólia ráragad részekben a kijelzőre, így az használhatatlan több esetben is.

Tehát kitűnő táskák, nagyon stabilak és nagyon szeretem őket (a 810 es nek kulccsal zárható a tankloock rendszere, ezért nem tudják lepattintani pl. benzinkúton vagy...), de telefonos vagy tablettes navigáláshoz elég sokszor alkalmatlan.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#120049) tboldi válasza tboy93 (#120034) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mér’? Nem éreztem magam majomnak a köszörűkövön. :D

(#120050) tboy93 válasza tboldi (#120049) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem éreztem

az egy dolog ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.