Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60201) baboss válasza BoB (#60200) üzenetére


baboss
őstag

:C

(#60202) HSM válasza -Mosquito- (#60196) üzenetére


HSM
félisten

Remélem azért nem kell ilyennek lennie egy videónak, hogy ne aludj be... ;] [link]

(#60203) baboss válasza HSM (#60202) üzenetére


baboss
őstag

Nem semmi, nem tudom, hogy hanyadikban volt de simán 1 kerékre emelte elég sokszor amikor kijött a kanyarból. :K
Hát én így nem fogok menni soha az biztos, a ZR 400-as kevés ehhez, meg a tudásom is. :U

(#60204) HSM válasza baboss (#60203) üzenetére


HSM
félisten

Hát, ilyenkor szokott előjönni, hogy a közút nem versenypálya. Itt nincs bukótér, pláne ilyen szakaszokon, ahol szépen csúszol/lelassulsz egy bukásnál... Itt egyből törsz ripityára az út széli fában/szakadékban/korlátban, főleg ilyen tempónál....
A motor meg is kóstolta picit a korlátot: [link], durva hogy szétkapja a tükröt egyből.
Szval jobb az óvatosság, na... :B :R

(#60205) canniball válasza baboss (#60203) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem egy kategória a két motor.
Az egykerekezést meg az csinálja, aki béna ahhoz hogy a földön tartsa a gépet. ;]

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60206) baboss válasza HSM (#60204) üzenetére


baboss
őstag

+1 :K
canniball
:C

[ Szerkesztve ]

(#60207) HSM válasza canniball (#60205) üzenetére


HSM
félisten

"Az egykerekezést meg az csinálja, aki béna ahhoz hogy a földön tartsa a gépet. ;]"
Mekkora duma! :C :R

(#60208) polimorf válasza canniball (#60205) üzenetére


polimorf
tag

" Az egykerekezést meg az csinálja, aki béna ahhoz hogy a földön tartsa a gépet"
Vagy próbálja meg az én gépemmel, ha sikerül neki elismerésem. :D

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60209) zsolt19900


zsolt19900
őstag

egy újabb ígéretes példány

majd meglassuk 😊

apropó van helybéli forumtars? 😀

én már annyira lutrinak tartom a lemeneteleket

megneztem ma azt a királykék naked 650est, hát elég korrekt volt az eladó, igaz beinsitani nem tudta mert nem sikerült az akkut feltolteni, de majd máskor amennyiben az lesz az aktuális darab számomra

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60210) LustaDick123 válasza zsolt19900 (#60209) üzenetére


LustaDick123
tag

Ígéretesnek tűnik.

Arra számíts, hogy a szervizre és a szokásos apróságokra (bukócső, konzol stb.) rá kell dobnod egy kisebb vagyont még. Ha sokat motorozol éjszaka ne a "rókaszeműt" keresd, mert ezeknek le szokott porosodni a foncsoruk és csak a lámpatestet szétszedve lehet takarítani.

A 600 vs. 1200 gondolkodol, akkor a fogyasztás kb. azonos (az 1200-es kicsit töbet kér, de az is tud takarékosan járni), azonban amíg a 600-as blokkja szinte problémamentes addig az 1200-es váltója gyakran kotlik meg, több fokozat fogaskereke is pittingesedik, a váltó búgni kezd. Az 1200-es a 600-hoz képest eszi a gumit.

(#60211) tboldi válasza polimorf (#60208) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erről jut eszembe, van egy ismerősöm, akinek sikerült egykerékre kapni anno a kb. 1 lóerős Puch Maxi S-emet. Igaz, rá kellett segíteni pedállal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60212) BoB válasza polimorf (#60208) üzenetére


BoB
veterán

:D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60213) canniball válasza polimorf (#60208) üzenetére


canniball
nagyúr

Így gondoltad? :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60214) ALI_G válasza Topiccsendőr (#60187) üzenetére


ALI_G
veterán

Ugy kell neked :D

(#60215) zsolt19900 válasza LustaDick123 (#60210) üzenetére


zsolt19900
őstag

hmm akkor megint mormolas tárgya lesz a lámpa, mert én úgy vélem hogy a projektoros jobban világít persze ha megfelelő az állapota

haccazast szeretnék már eldontottem

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60216) V.Stryker válasza zsolt19900 (#60215) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egy éve hasonló dilemmában voltam, majd meghoztam életem legjobb döntését. Ha idomos, megbízható gép kell, olcsón...akkor miért nem nézed meg a GSX750F -et?

Ez a motor a szerelők szerint is indokolatlanul le van húzva a lámpái miatt, miközben igazából semmi jellegzetes betegsége nincs. Amennyiért kapsz egy lerúgott, sok km-es Bandit-ot, annyiért egy fiatalabb, keveset futott és sokkal jobb állapotú F-et kapsz...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60217) polimorf válasza canniball (#60213) üzenetére


polimorf
tag

Ez a fickó nagyon érzi a gépet, persze ez nem is egy 56 le-s gép :) Ez az ember lehet ki tudna hozni belőle egy egykerekezést is, nekem nem megy. :B

bob.zxr A képen egy 700-as van, ami már picit erősebb gyorsabb mint az én 650-em, azzal már ha nehezen is de megoldható. Én még nem láttam se képet se videót amin 650-el egykerekeznének. Nem mintha az egykerekezés lenne a célom, nem arra való a "kicsike". :)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60218) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A hasznaltauto.hu nektek se megy?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60219) polimorf válasza V.Stryker (#60218) üzenetére


polimorf
tag

Nem megy.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60220) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#60218) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem. :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60221) zsolt19900 válasza V.Stryker (#60216) üzenetére


zsolt19900
őstag

bocin ültem már és nem tetszik sajnos

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60222) ath


ath
senior tag

tegnap szulinap volt :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#60223) canniball válasza ath (#60222) üzenetére


canniball
nagyúr

Utólag is gratula! Viszont szerintem ma még ne indulj útnak! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60224) ALI_G válasza HSM (#60202) üzenetére


ALI_G
veterán

Az ilyen nem valo az utakra. Versenypalyan biztos nem lenne ilyen menocsavo.

[ Szerkesztve ]

(#60225) #79335424 válasza V.Stryker (#60216) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha már lámpa... Azon is átmegy a generátor 3. fázisa a világításkapcsolón, mint a régebbi GSX -ekben?

[ Szerkesztve ]

(#60226) HSM válasza ALI_G (#60224) üzenetére


HSM
félisten

Ez így van... :R Amúgy érdekes, de többektől hallottam, hogy aki ilyen "borzalmasan vagány" közúton, az sokszor elvérzik pályán.

[ Szerkesztve ]

(#60227) Czimby válasza HSM (#60226) üzenetére


Czimby
addikt

Ezt kb a fotelbetyár netmotorosok mondják csak. És az irigység beszél belőlük.

Maradjunk annyiban, hogy vannak jópáran akik az utcán elég menőn tudnak motorozni a ringen meg a gyors csoportban úgy kerülgeti az embereket mint a pocsolyákat... Gyáris, rendszámos motorral, a pályagépeket..

Ott vannak a siófok rider-es srácok ők felrakták magukat meg lehet nézni, hogy mennek utcán meg a pályán.

Aki így érzi a gépet pár alakalom után a gyors csoportban fog menni, ez a srác kapásból kezdhetne ott.

Én is elismerem, hogy ennek nem az utcán a helye! De a tudást ami mögötte van azt is!

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60228) HSM válasza Czimby (#60227) üzenetére


HSM
félisten

Nem, nem az irigy fotelbetyár verzióra gondoltam. :B Azért abban is van valami, hogy ha valaki túlzottan a közúton produkálja magát és kockáztatja az életét ahelyett, hogy pályára menne a tudásával, annak is oka kell legyen.

Természetesen én is elismerem a tudást ami a videó mögött van. :R Bár nekem inkább az erősen túlzott vakmerőség jött át, mint hogy mennyire érzi a motort... :B

(#60229) Czimby válasza HSM (#60228) üzenetére


Czimby
addikt

Lehet, hogy nincs a közelben versenypálya :))

Nekem is van ismerősöm aki azért nem jár pályázni mert a legközelebbi is közel 200Km az otthonától, bár ő nem ennyire vadul motorozik, de akinek motorja van az húzza neki bárki bármit is mond.
Olyan nincs, hogy nem, sose :))

Bogyó-bá is mikor megérezte az erőt nem bírt ellenállni :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60230) zoltanz


zoltanz
nagyúr

No Offensive.
A Fuchs -nak (Kawasaki gyári olaja) is van jó 4T, 10-40W, API-SJ, JASO MA Part Synthetic olaja. Viszont régebben használtam Ducati (olajos kuplungos) gyári olajat, az jó volt, csek nem emlékszem a márkára. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#60231) fattyu válasza HSM (#60228) üzenetére


fattyu
veterán

Az eszedbe jutott hogy ugyanazt a háromezer métert ismételgetni ujra meg ujra meg ujra meg ujra már majdnem munkaszagú és nagyon messze van a szórakozástól? Eszerint van akit egyszerűen már a gondolata is untat és fogadjuk el hogy különbözőek vagyunk. Igen is van aki semmi de semmi szórakoztatót nem talál a pályázásban. Van ilyen is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#60232) HSM válasza Czimby (#60229) üzenetére


HSM
félisten

Persze, értem én. :R Ugyanakkor tegyük hozzá, hogy nem ugyanaz egy 50 lovas GS500-al "vadulni", mint egy 200 lovas utcai versenymotorral. Az se mindegy, hol csinálod, szakadékok, korlátok, fák között egy szűk hegyi szerpentinen, vagy biztonságosabb útviszonyok között.

Én is van, amikor húzom az SV-nek ami a csövön kifér, de nem ilyen helyeken, és az nagyon nem ilyen tempó azzal a motorral. :N
Közúton nem lenne szabad a "versenyszellemnek" dominálnia a biztonságos, tartalékot hagyó (!!!) motorozással szemben.

Hajtottam ezres sportmotort, szóval tudom, milyen az... :R

(#60231) fattyu: Nincs ezzel gondom. :R Viszont abban talán egyetérthetünk, hogy ez a tempó nem ilyen veszélyes útviszonyok közé való. Amúgy erős a gyanúm, hogy emberünk ott is legalább annyiszor végigment már, mintha "unalamas" pályákra járt volna. :DD
Bár igaz, az Ő élete, Ő egészsége, nem az enyém, szerencsére. :R

[ Szerkesztve ]

(#60233) V.Stryker válasza #79335424 (#60225) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Fogalmam nincs. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60234) polimorf válasza HSM (#60232) üzenetére


polimorf
tag

"Bár igaz, az Ő élete, Ő egészsége" Sajnos ez ebben a formában nem igaz. Ha csak az ő élete lenne nem is zavarna, az viszont zavarna ha egy ilyen száguldozásnak más ártatlanúl inná meg a levét.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60235) HSM válasza polimorf (#60234) üzenetére


HSM
félisten

Ez így tök jogos. :R Viszont a videóban elég gyér forgalmú helyeken megy, nem tűnik másokra veszélyesnek. Annál inkább saját magára. :B

(#60236) #79335424 válasza V.Stryker (#60233) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak azért kérdezem, mert ha igen, akkor arra oda kell figyelni. Kényes pont. Valamint, csak helyzetjelzőn és világításon van rendes töltés. Tehát, ha vki úgy akarja kompenzálni a GPS, markolatfűtés, grillsütő, stb. fogyasztását, hogy lekapcsolja a világítást, az pórul jár és nem csak azért, mert lopakodót csinál magából. :)

(#60237) Bogyó bá' válasza #79335424 (#60236) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerencsére nem olyan vészes a dolog: nekem van GPS-es, markolatfűtésem (15-60W fokozattól függően), 2 db nappali menetfényem (2x30W papíron, valójában szerencsére kevesebb), a GS500 villanyos rendszere pedig legendásan halovány. Mindössze 200W-os a generátor, míg a legtöbb motornál jellemzően 230-380W, de a túragépeken 500 sem ritka. A műszerfal-világítást LED-esítettem, az összes többi maradt a gyári izzó, és épphogy, de elég.

szerk: a kis Csótánnyal viszont tényleg gondban voltam, mert ott összesen 60W(!!!) állt rendelkezésre. 35W-os fényszóróizzó, meg a hátsó 5W-os helyzetjelző ugye folyamatosan kajált. A GPS is gondot jelentett, de a műszerfal LED-esítése, meg egy sokkal nagyobb akksi megoldotta a gondot ott is. Ahhoz képest a GS-en kánaán van. :D

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60238) sqpp


sqpp
őstag

Emberek, szerintetek az XL-es méret nem túl nagy sisakban? Egy gatyamadzaggal mértem le, de ha rosszat mértem adhatom el a sisakot :(

(#60239) Bogyó bá' válasza sqpp (#60238) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Figyu, nekem még az L-es is nagy.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60240) BoB válasza sqpp (#60238) üzenetére


BoB
veterán

Ez igen hülye kérdés :F

Ha akkora a fejed hogy akkora kell, akkor akkora kell. Ha nem akkor meg nem.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60241) sqpp válasza BoB (#60240) üzenetére


sqpp
őstag

Hát tudom, csak eléggé sokat bénáztam és nem lenne jó, ha félrenézem és rossz sisakot rendelek hétfőn :D

(#60242) BoB válasza sqpp (#60241) üzenetére


BoB
veterán

Csak úgy találomra nem rendelnék, ami nekem az egyik márkából M-es kényelmes, a másikból nem az.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60243) HSM válasza sqpp (#60238) üzenetére


HSM
félisten

Fejre kéne próbálni... Hiába jó a méret, ha kényelmetlen a "fazon"...

(#60244) V.Stryker válasza #79335424 (#60236) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát az enyém elve olyan,hogy a helyzetjelző és a tompított automatikus, gyújtásra...ha akarnám se tudnám lekapcsolni.

De már írtam,hogy nálam akkuról megy a gps pont az ilyen terhelés miatt,hogy a motor elektromos rendszerét ne terheljem. Egy kis 12V-os relé van csak a helyzetjelzőn, hogy gyújtásra kapcsolódjon a gps fesz.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60245) sqpp válasza HSM (#60243) üzenetére


sqpp
őstag

Külföldről rendelem, így esélytleen, hogy próbáljam... Legalább ha lehetne visszaküldeni rossz méret esetén :(

[link]

(#60246) HSM válasza sqpp (#60245) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez elég lutri... Én vagy 5-6 féle sisakot próbáltam, mire az egyik tényleg kényelmes lett. És nem az ár vagy márka függvénye volt, felpróbáltam én a legdurvább sokszázezer forintosokat is kíváncsiságból.

(#60247) kcsa válasza sqpp (#60245) üzenetére


kcsa
veterán

Mivel nincs két egyforma fej(forma), ezért egyáltalán nem biztos hogy a találomra rendelt sisak jó lesz. Mázli kérdése.

(#60248) canniball válasza sqpp (#60238) üzenetére


canniball
nagyúr

A legutóbbi tapasztalatom ugyanazon gyártó, ugyanolyan méretű, csak két különbőző típusú bukójával: az egyik jó volt, a másik fel sem jött a fejemre. Szóval próba, próba, próba! Vagy vállalod, hogy ha nem jó akkor IJ.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60249) sqpp válasza canniball (#60248) üzenetére


sqpp
őstag

:(( hú basszus... rizikós lesz így

(#60250) FIREBLADE78 válasza sqpp (#60245) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem is foxom van. S-es,nincs nagy fejem. Amúgy nem hiszem el,hogy ilyen árban nem kapsz itthon. Pl universalmotor? Ott vettem. Mondod az öregnek hogy nem kell számla :D
Hülye vagyok. Menj el,próbáld fel náluk vagy másnál és rendeld meg neten,innen. Ennyi

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.