Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#57995) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Na,majd ha fent lesz biztos találok benne valami hibát. :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#58002) baboss válasza polimorf (#57993) üzenetére


baboss
őstag

Nem sajnáltam rá azt a 20 k-t.Szerintem megérte.A vasárnapi 3:30 perces utamat felvettem,viszont aksit kellett cserélnem,még jó hogy vettem egy pót aksit hozzá.Viszont a hosszabb túrákra szerintem elfog menni a 3-4 aksi is.A minőségével megvagyok elégedve.A kamerát hagyom a sisakon, mert (amerre nézek azt veszi) így menet közben a szép tájakat is feltudom venni megállás nélkül.Köszönöm a gratulációt. :R
Ha jól emlékszem akkor nálad egyenlőre csak terv a kamera,pedig te sokkal többet túrázol.

[ Szerkesztve ]

(#58003) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#58001) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem pont semmire nem lesz jó: mivel "szúrófény", így oldalról nem fog látszani nappal, olyan pontosan beállítani, hogy én lássak vele éjjel, meg szerintem képtelenség lesz. Ha valakit véletlenül szembe világít, akkor meg vakítani fog mint a disznó... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58004) mm89 válasza baboss (#58002) üzenetére


mm89
őstag

Két akksi elég, csak kell egy külső töltő +powerbank. Amíg az egyik dolgozik, a másik tölt.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#58005) bbubby00 válasza mm89 (#58004) üzenetére


bbubby00
őstag

+1
4000mha powebankot olcsobban veszel, mint 3-4 akksit.
Gyorsan fel is tolti ;)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#58006) bigdady válasza baboss (#58002) üzenetére


bigdady
nagyúr

ezt kukkantsd meg

[ Szerkesztve ]

(#58007) HSM válasza mm89 (#58004) üzenetére


HSM
félisten

Vagy lehetne csinálni neki a motorba egy töltőt... Amíg az egyik vesz, a másik tölt az ülés alatt. A motor meg sem érezné azt a max +10W terhelést. A költséget máris negyedeltük. ;)

(#58008) bbubby00 válasza HSM (#58007) üzenetére


bbubby00
őstag

Egy jo usb-s szivargyujto csodakra kepes ;)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#58009) polimorf válasza baboss (#58002) üzenetére


polimorf
tag

Nekem még csak terv, mert a csapat akikkel hosszabb tárára szoktam menni rendesen fel van szerelve kamerákkal igy annyira nem hiányzik. De ami késik nem múlik :N

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#58010) HSM válasza bbubby00 (#58008) üzenetére


HSM
félisten

Akár az is. Vagy házibarkácsban 300Ft a kütyü, ami csinál a 12V-ból 5-öt, meg még némi apró neki valami doboz. :)

(#58011) baboss


baboss
őstag

Hol kapok ilyen ketyerét, és milyet kel vennem ? :F
Műszaki ember vagyok,de erről még nem halottam. :U

[ Szerkesztve ]

(#58012) baboss


baboss
őstag

És ha veszek egy ilyet [link] a motoron van 2 db USB töltöm. A 2 aksi fel lenne töltve induláskor, ha lemerül az első akkor berakom a tartalékot a másikat meg az USB-s töltőre. Lehet az aksit tölteni magában a kamerában is videofelvétel alatt is,csak nem akarok egy kábelt csatlakoztatni a sisakon levő kamerára.Arról nem is beszélve, hogy a zárt vízálló házba hogy kötném be az USB töltőt ?

(#58013) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Srácok,

Ti mivel szoktátok bekenni a bőr cuccokat? A nyári bőrkesztyűmet mondom leápolom, de csak ilyen méhviaszos, deichmannos bőrápoló volt itthon. Elég ragacsos lett tőle.... :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#58014) zeon.hu válasza V.Stryker (#58013) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

néha áttörlöm nedves kendővel.
a dzsekimet '87 óta hordom, még majdnem egyben van :)

#?*@&!

(#58015) PoLizei válasza V.Stryker (#58013) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Én is méhviaszt használok. Ahol még egy (-két) nap után is csillog a mattosított bőrruha, vagyis nem szívta be, ott száraz ronggyal letörlöm.

P*L****

(#58016) Ferdzsoo válasza V.Stryker (#58013) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A méhviaszos cuccok teljesen jók, arra azért érdemes figyelni hogy előtte meg is kell tisztítani, mert akkor szokott ez történni ha koszos volt amikor rákented hogy nem tudja beszívni...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#58017) SirKero válasza V.Stryker (#58013) üzenetére


SirKero
őstag

Nekem egy bőrdíszműves mondta,hogy a marhabőr kabátom mielőtt elteszem kenjem át glicerines vattával :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#58018) .mf válasza V.Stryker (#58013) üzenetére


.mf
veterán

Babaolajat hallottam még, bekenni vele, hagyni pár órát, majd jól átdörzsölni, hogy ne legyen annyira csúszós.
Előtte nem árt szappanos vízzel vagy mások szerint kenőszappannal letisztítani.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#58019) bbubby00 válasza .mf (#58018) üzenetére


bbubby00
őstag

Babaolaj +1 :K

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#58020) HSM válasza baboss (#58011) üzenetére


HSM
félisten

Ebay. :K Én egy LM2596-es kínai cuccal próbálkoztam, a próbanyákon gyorsban összerakott 1A-es 5V töltővel összekötve vígan feltöltötte a 2500mAh-es Li-ion akkum egy 12-14V-os tápról. :K

Nyilván kell egy multiméter beállítani a kimeneti feszültséget állító potmétert meg páka összeraknia dolgokat.
Ez pl. olyan: [link].
Kapni olyat is, amin gyárilag rajta van az USB, pl. ez [link], de ezeket egyáltalán nem ismerem, jók-e, azt se nagyon látni, milyen csip van rajtuk, vagy hogy van megoldva a kapcsolás, erre csak azt tudom mondani, hogy van ilyen is, ezzel nincs tapasztalatom. :) Én magamnak az elsőt vettem, hogy építek majd belőle egy USB-s kimenetet a járgányba, csak sajnos idő hiányában most áll a projekt. :B
Nyilván megfelelően kell bekötni, gondolok itt valami kapcsolóra rá, biztosítékra, ilyesmikre, ezek filléres tételek egy elektronikai boltban.

(#58012) baboss: Igen, kéne ez is. Ami van USB portod, azzal csak az a gond, hogy ha jól emlékszem a tabletet is alig bírja el. Ha még mellé rá akarsz kötni egy akksit is töltődni az nem biztos, hogy jó lesz. :B

(#58013) V.Stryker: Méhviaszos ápoló van nekem is, mondjuk az Briston márka. Én tisztítás után bekenem vele bőségesen, rajta hagyom állni 1-2 napig, és a felesleget papírtörlővel letörlöm használat előtt. Eddig bevált. :)

[ Szerkesztve ]

(#58021) Djuree


Djuree
félisten

télire ti fel szoktátok rakni csepptöltésre az akksit?
ill. tudnátok ajánlani vmi olcsó de jó töltőt? nem kell semmi extra, töltsön csak, de azt megbízhatóan. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#58023) SirKero válasza Djuree (#58021) üzenetére


SirKero
őstag

Elméletileg ő tudja nekem is van ezen a télen lesz az éles próba :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#58024) HSM válasza SirKero (#58023) üzenetére


HSM
félisten

Én télen elraktam 2 éve a motort a fűtetlen garázsba, és tavasszal vettem elő legközelebb, durván 4 hónappal később. Pöccre indult. ;]

(#58025) Ferdzsoo válasza Djuree (#58021) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lidliben biztosan lesz akcióban most ősszel. Speed charger vagy valami nagyon hasonló. 6k kb.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#58026) kcsa válasza Ferdzsoo (#58025) üzenetére


kcsa
veterán

Most csütörtökön lesz akcióban.

(#58027) Skizz


Skizz
addikt

Ez is megteszi első blikkre vajon?

(#58028) dugynok válasza Skizz (#58027) üzenetére


dugynok
senior tag

Sok infó nincs róla mit tud... Ha csak csepptöltést, nem éri meg, mert, ha lemerült akkut nagyon-nagyon lassan töltené fel, gondozásra jó csak. Aldiban/Lidliben szokott 4-5 ezerért lenni okos töltő, több éve működik jól

(#58029) kcsa


kcsa
veterán

Biztos láthatatlan vagyok. Vajon meghaltam már? :U

(#58030) SirKero válasza HSM (#58024) üzenetére


SirKero
őstag

Ártani nem árt neki ha csepp töltve van. Én a kocsi aksit is fel szoktam vele töltetni időnként pedig azt napi szinten használom. :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#58031) Doki16 válasza kcsa (#58029) üzenetére


Doki16
addikt

Akkor en szellem lato vagyok :)

Gondolom csak atsiklottak felette.

Sracok most lesz tolto akcioban a lidl-ben!

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#58032) dugynok válasza Doki16 (#58031) üzenetére


dugynok
senior tag

Jó cucc ez a pszilocibin... :D

(#58033) canniball válasza -Mosquito- (#57931) üzenetére


canniball
nagyúr

"Sv fórumon..."
Erre a fórumra gondolsz? Mert ez szinte teljesen halottnak tűnik.

"Méricskéjjél."
Oszt mit méricskéljek? :D

.mf!
Hubazz! :( Részvétem! Tényleg úgy tűnik nagy mákod volt...
Ha választanom kéne inkább az első kép...de nem tudom, mondd meg te: a történtek ellenére azért berakjam?

Skizz!
Amit linkeltél alig olcsóbb mint amit a többiek ajánlottak és azokra legalább van gari!

kcsa!
Én is látlak...még. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58034) HSM válasza SirKero (#58030) üzenetére


HSM
félisten

Én a jó dolgokat nem szoktam megjavítani, minek. De hát mindenki úgy tesz, ahogy jónak látja. :R
Van komoly töltőm, rádughattam volna, ha nagyon akarom. :)

(#58035) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ha pl heti 1x beindítom 5-10 percre a mocit télen járatni,akkor felesleges kivennem a jogsit és töltővel bohóckodni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58036) Xaels válasza FIREBLADE78 (#58035) üzenetére


Xaels
félisten

Többet visz el az indítás mint amit 10perc alatt visszatölt... Egyébként ha teljesen elrakod télire a motort, akkor jobban jársz ha kiveszed inkább.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#58037) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#58035) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Alapjáraton nem tölt annyit amennyit a világításod elfogyaszt (ha nem lekapcsolható), hidegen fordulaton kínozni meg nem biztos hogy egészséges neki. Ha mégy vele egy kört, az már rendben van.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58038) fattyu válasza FIREBLADE78 (#58035) üzenetére


fattyu
veterán

jogsit? :D

De ne. a motornak nem tesz jót 15 gyakorlatilag hideg üzem. 5-10 perc alatt nem lesz üzemi hőfok ami alapjáraton hidegben pöfögve különösen sose lesz megtörténve.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#58039) FIREBLADE78 válasza fattyu (#58038) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:C akksit,nah,lol :D
Bogyó,letudom kapcsolni. Legfeljebb driftelek pár kört a teremgarázsban

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58040) Skizz válasza kcsa (#58029) üzenetére


Skizz
addikt

Nem, csak ez ócsóbb, én meg sváb vagyok. :)) De rákerestem, azt írják hogy csak ólomakkuhoz. Nem tetszik ez a beskatulyázás, inkább maradok én is a lidlinél.

(#58041) canniball válasza .mf (#57958) üzenetére


canniball
nagyúr

Most látom csak: a te képed látszik az összefoglalóban. Lehet visszatért, s akkor talán a többieké is helyreáll majd.

******************************
A méhviaszos témához kérdés: hányszor szoktátok ápolni vele a bőrgúnyát? Nyár elején vettem egy kabátot, akkor vékonyan bekentem, elég volt ez évre vagy most a "téli eltárolás" előtt is kenjem be? Netán szezononként többször is ajánlott?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58042) FIREBLADE78 válasza canniball (#58041) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szerintem havonta kéne ápolni,de én még egyszer sem csináltam :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58043) Xaels válasza canniball (#58041) üzenetére


Xaels
félisten

Ez változó. Ha sokat volt napon vagy kapott esőt akkor érdemes újra lekezelni. Én puszta kézzel szoktam bemaszírozni, hogy az apró pórusokon is bejusson az anyag.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#58044) Polemius válasza FIREBLADE78 (#58039) üzenetére


Polemius
aktív tag

A téli hidegben úgysem veszi annyira a töltést az akku... Miért nem veszel gombokért töltőt? Vagy az ajánlott Lidl-öst, vagy a Kálvária akkuban (ami nevével ellentétben a Rigó utcában van) kapsz ócsó, motorhoz teljesen jó kis töltőt.
(A jogsid meg ne hagyd benne, bár az nem merül le. :D )

(#58045) Mizsala válasza canniball (#58041) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Szerintem a bőrt ápolni csak úgy érdemes, hogy előtte kitisztítod. És itt most nem a sima vizesruhás lemosásra gondolok, hanem bőrtisztítóval a pólusaiból kiszeded a retket, majd ezt a méhviaszos cuccot beledörzsölöd. Rendes tisztítás nélkül kvázi semmit nem érsz vele...

(#58046) Ferdzsoo válasza canniball (#58041) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én tisztítani sima nedves rongyal a bogaraktól majd 2 hetente, leápolni tisztítószerrel, majd bőrápolóval ilyenkor ősszel szoktam.
Nekem egész nyáron nem kap esőt így én csak egyszer ápolom.
Pedig lehetne többször. Ilyenkor az ápolás után fasza élénk színe lesz. :D

Mizsalával meg teljesen egyet értek. Alaposan mikrofézeres rongyal meg rihtihe bőrtisztítóval, aztán mehet a bő kenőanyag...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#58047) FIREBLADE78 válasza Polemius (#58044) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Van vmi töltőnk,azon ket energia szintet tudok kapcsolni. A kisebbiken veressem x hónapon keresztül 0-24-ben? :U :U :U :U :U :Y

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58048) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#58047) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha folyamatosan akarod csepptölteni, akkor arra alkalmas töltőt vegyél. Az Aldi-s meg a Lidl-es ilyen, ráadásul normál töltésre, sőt kocsihoz is jó. Az is megoldás (én ezt szoktam), hogy nem töltöm folyamatosan, hanem sacc/kb. 2-3 hetente felteszem 2-3 órára az említett automata töltők valamelyikére (nekem az Aldis, 4000,- forintos van, abba ráadásul még digitális feszültségmérőt is építettek). A kocsi akksijával dettó (itthon dolgozom, télen 2-3 hetente kell csak használnom, nagybevásárlás, etc. dolgokra).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58049) Polemius válasza FIREBLADE78 (#58047) üzenetére


Polemius
aktív tag

Dehogy. Ha nincs csepptöltőd, akkor csak beviszed a lakásba és havonta 1x rátöltesz.

(#58050) canniball válasza FIREBLADE78 (#58042) üzenetére


canniball
nagyúr

Néha azért megtehetnéd. :P

Xaels!
Esőt nem kapott; napot sem túl sokat: 5000km körül járok idén és persze nem mind ebben a dzsekiben.
Viszont én a méhviaszos kencét nem dörzsölgettem, csak vékonyan bekentem egy szivaccsal gondolván egy-két nap alatt úgyis magába szívja; az úgy nem jó? :F

Mizsala & Feree13!
A bogarakat kb. minden használat után letöröltem nedves szivaccsal, majd a nedvességet papírtörlővel; eddig ennyi volt a tisztítás.

Milyen bőrtisztítóra gondoltok; van valami bevált/ajánlott szer? Guglival nem messze jutottam...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.