Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) CyberPunk666 válasza dugynok (#77997) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

De ha nincs rajta műszaki, akkor azért megtarthatja a rendszámot?
Nem ismerem a pontos szabályozást, meg fogom nézni alaposan.

(#78002) #79335424 válasza dugynok (#77997) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erre azért ne vegyél mérget! Ha szemet szúr valakinek, akkor el fogják vinni. Ha másképp nem megy, akkor előbb a rendszám tűnik majd el róla. Aztán megy a telepre, ahol tárolási díj, stb. Kihozni pedig max. trélerrel lehetne, de egy furgon alá nem olyan egyszerű trélert szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#78003) Polemius válasza Kolondrum (#77981) üzenetére


Polemius
aktív tag

Béreld ki, és addig add ki te bérbe ugyanannyiért...

(#78004) dugynok válasza #79335424 (#78002) üzenetére


dugynok
senior tag

Több éve áll így ismerősöknek játszós (driftelős) autója utcán. Egyszer kapott az egyik közterestől papírt, mikor egy napig nem volt rendszám rajta szerelés miatt. Másnap rendszám visszakerült rá, azóta se vitték el, pedig szembeszomszédja nem csípi... Ennek is már több éve és folyamatosan cikáznak ott a yardok és közteresek, h mikor csípik el menet közben... Amíg van valamin rendszám és ahoz az autóhoz tartozik, nem tudnak mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#78005) Gaboman válasza Topiccsendőr (#77938) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Persu:

XR600R ülése alkalmas lehet 2 személyes használatra?
Gondolok itt a hosszúságára, van hozzá SM szett, én szkeptikus vagyok, nem hinném hogy a hossza elég lenne 2 személynek.
Sőt úgy gondolom a futóműve sem, főleg ha közel 200kg kellene vinni.
Ülését meg lehet hosszabbítani, vagy dominátorét rászabni?
Egyáltalán a segédváz elbírná ezen fajta átalakítást?
Érdekes kérdések ezek tudom!
Szerinted?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#78006) Topiccsendőr válasza Gaboman (#78005) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

xr 600 hoz nem ertek.
amivel van tapasztalatom: nagyjabol pariban van vele a ttr 600, ami mind meretre, sulyra, kb ugyanaz, (de utana kene nezni) ebbol kiindulva a ttr is levegos, a futomuve viszont sokkal jobb, az supermotositasra joval alkalmasabb szerintem, mint egy xr, es meg a terepkepessegei is nagyonjok, drz 400 at veri. pontosan nem tudom hogy csinaltak annyira jora, de mentem vele, es tenyleg fasza. talan geometria is mas, mint a drznel. Oke drzt nem nehez megutni, de egy nagyobb kobcentis levegos blokkos regi szartol nem varja el az ember.
bar addig ultem rajta utaskent, amig benzint hoztunk egy kutrol a dtbe, felkezzel, nem talaltam veszesnek, szerintem ketszemelynek nem rossz, raadasul vekonyabb az ulese.
de amugy az eredeti kerdeshez nem tudok hozzaszolni :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78007) Gaboman válasza Topiccsendőr (#78006) üzenetére


Gaboman
nagyúr

XR600R terepen jó volt, nem tudom SM szettel milyen lenne.
Valójában a lényeg hogy kétszemélyes motorozásra is alkalmas legyen, de ilyenkor is ki tudjak menni motorozni.
Igazi DualSport lenne jó.
Gondolom az ülést megtudnám csináltatni, vagy venni még egyet azt átalakítani és ha ketten mennénk rárakni.
Amitől tartok az tényleg a hátsó rugós tag és a segédváz, vajon elbírna e minket.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#78008) canniball válasza #79335424 (#77996) üzenetére


canniball
nagyúr

Sietve, ha ott akartok lenni...

tboldi!
Miért, a hajós szezon februárban kezdődik? :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78009) Bogyó bá' válasza canniball (#78008) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Persze, most mutatják majd be a jégtörő hajók legújabb modelljeit! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78010) Topiccsendőr válasza Gaboman (#78007) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a segedvaz nem tudom mit bir, a futomuvet viszont meregetni kellene. ha 17 es kereket raksz bele, talan kisebb utanfutast kene neki csinalni, szerintem be lehet allitani ugy, hogy jo legyen, de mindenkepp a gyari mereteket megnezni, es kiserletezni egy picit, hogy jobb supermoto felnivel.
viszont nem usd villa, mint a ttr en, ami felul a nyaknal elegge rugalmas. egy nagyobb supermoto fekkel ebbol lehetnek buta viselkedesek, de semmi olyan, amit ne lehetne kezelni. szerencsesebb lenne usd villa.
ennek ellenere szerintem kivitelezheto

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78011) canniball válasza Bogyó bá' (#78009) üzenetére


canniball
nagyúr

Látod erre nem gondoltam... :))

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78012) Kolondrum válasza Polemius (#78003) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez sajnos nem így megy itt. Fontos amúgy tartani a jó viszonyt, előnyökkel jár a mindennapokban. Elvileg még alig 2 hónapot kell üresnek lenni. 2 motor áll amúgy kong az ürességtől.

(#78013) #79335424 válasza canniball (#78008) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi mindenképpen ott leszünk, mivel motorkiállításon belül az EMAT a mi produkciónk. De, hogy mit fogunk kiállítani, az már más kérdés.

(#78014) #79335424 válasza dugynok (#78004) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ismerem a helyekért folyó belharcokat. Ha egy ilyen közepébe belecsöppen egy furgon, vagy utánfutó, ami csak ott áll, az tuti, hogy valakinek fájni fog. Nos, ha történetesen nekem fájna, akkor nagyon hamar eltűnne róla a rendszám, és másnap huss, már vinnék is.

(#78015) Gaboman válasza Topiccsendőr (#78010) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Rendben, köszi, gondolkodom ezen a lehetőségen is.
Ezt a gépet nézegettem:
XR600R

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#78016) runner 125 válasza Gaboman (#78015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezek az olaj-levegőhűtésű nagy 1 hengeres blokkok mennyire bírják a kiképzést? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78017) Topiccsendőr válasza Gaboman (#78015) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azzal a duplacsillarral eleg bitang lenne supermotositva :D
(Nekem tetszik a djebel is)

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78018) demars


demars
addikt

Lassan kezdődik a szezon. :P
Amateur gyerek meg próbál felkészülni fejben.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#78019) Gaboman válasza runner 125 (#78016) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ahogy tudom jól, sokan alakítják át őket SM-re, mivel nem kihegyezett gépek így sokat elmennek.
Jó öreg traktorfeeling, az XR600R-re Keihin FCR40 karburátort szoktak tenni, sokat változtat rajta.

persuader:
Ne is mond, biztos azt tenném fel rá, állat! :Y

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#78020) Gaboman válasza runner 125 (#78016) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Itt mondjuk FCR41MX van rajta, szépen szedi a lábát.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#78021) Kolondrum válasza zgospel (#77925) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez csak mint lehetőség szerepel, mert ennél a típusnál el merek menni magam, szereztem annyi infot róla, amit megtekintés alapján a lehető legnagyobb eséllyel el tudom dönteni, hogy jó e. Tehát lehet külföldi papíros. Persze szerviz kéne elég sok dologhoz, de más kb hasonló alapon megy vásárolni. Egy multiméter, néhány kulcs, 1 napos állás indítás előtt, kb 10km próbakör és el tudom dönteni kell vagy sem. Még azt is tudom hova nézzek be ha meg volt bontva X dolog miatt, mi a gyári rögzítése valaminek és ha valós a km kb mi mennyire kopott. Aki nem hajlandó részt venni a "játékomba" el sem megyek megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#78022) zgospel válasza Kolondrum (#78021) üzenetére


zgospel
őstag

Értem, de ennek mi köze ahhoz a témához, hogy kéne neked egy külön ember aki elintézi a papírmunkát helyetted? :D :D

Amiket leírtál az szerintem teljesen normális dolog vásárlás előtt.
Én személy szerint csak valóban komoly érdeklődőnek adnám oda próbakörre, és csak a teljes vételár felmutatása / letétbe helyezése ellenében. Mi van ha véletlenül elcsúszik, vagy kimennek elé, vagy akármi? Mert a javítás költsége egy dolog, de a balesetből származó értékvesztés további sok-sok tízezres.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#78023) Kolondrum válasza zgospel (#78022) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mert utálom a hivatalokat járni. Ha magyar papíros elintézem, de külföldit ahogy olvastam sok.

Vételár, jogsi, bukó combo nélkül nem indulok el. Ez így van rendjén.

(#78024) BoB válasza Kolondrum (#78023) üzenetére


BoB
veterán

Na akkor szépen majd leírod mikor hova fogsz menni és milyen járművel :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78025) -Mike-


-Mike-
addikt

Lassan itt a jó idő c. képet láthatják

Köszönöm a figyelmet!

(#78026) -Mosquito- válasza -Mike- (#78025) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Kutyulinak vetted? ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#78027) BoB válasza -Mike- (#78025) üzenetére


BoB
veterán

Nekem is lassan gumicsere, de még mindig nem döntöttem el mi legyen rajta. Nem tudom hogy inkább túrásabb vagy sportosabb legyen.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#78028) -Mike- válasza BoB (#78027) üzenetére


-Mike-
addikt

Ha 40+ vagy akkor túrásabb. ;]

(#78029) D1Rect


D1Rect
félisten

Igaz az, hogy a 954-ekben 30ekm-nél érdemes főtengelycsapágyakat cserélni?

(#78030) Bogyó bá' válasza D1Rect (#78029) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak akkor ha nem döglenek meg előbb.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78031) Topiccsendőr válasza D1Rect (#78029) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Utcai hasznalatnal aligha.
Mas gondjai voltak.
Eloszor is a 151 loerobol 140 et tudott.
A blokk torik a villa bekotesi pontoknal, hajlamos a hengerek kozott repedni az ontveny. Elso fektarcsak nagyon hamar elvetemednek. Fesszab es generator problemak. Hajtastol fuggoen valto is meg tud kotlani.
Mindezek nagy szorassal szeriakra jellemzoek, ezekre kell odafigyelni

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78032) D1Rect válasza Topiccsendőr (#78031) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezer hála. :R
A 929-ről mit tudsz mondani?

(#78033) Topiccsendőr válasza D1Rect (#78032) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sajnalom, meg sc59 el tudok szolgalni.

a tobbinek nem nyomoztam utana, annyira, mert sok ido.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78034) D1Rect válasza Topiccsendőr (#78033) üzenetére


D1Rect
félisten

Szomorú, esetleg azt meg tudod mondani, hogy hol nézzek utána?

(#78035) polimorf


polimorf
tag

Ma felkerültek az új gumik.
Ha majd az idő engedi akkor meg a gyertyák és a vezérműszij lesz kicserélve, (ilyen hidegben nem akarom a hideg műanyagokat lebontani nehogy eltörjenek a tartófülek), aztán jöhet a szezon. :K

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#78036) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok!

Gugliztam ezerrel, de nem találtam választ egy dologra. Mégpedig arra, hogy motort hogyan lehet szállítani? Egy ismerősömnek van egy salakmotorja, amivel hétvégenként szokott menni motorozni. A fejébe vette, hogy venni akar egy hét személyes autót, és amikor motorozni megy, akkor kiberheli a hátsó üléseket és oda rakja be a motort. Csak szerintem fogják élve megnyúzni a rendőrök egy igazoltatáskor? :)

(#78037) runner 125 válasza Teszla_ (#78036) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sokan szállítanak így motort, a lényeg szerintem h kellőképp le legyen rögzítve a padlóhoz minden irányba a motor.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78038) #79335424 válasza Teszla_ (#78036) üzenetére


#79335424
törölt tag

A legjobb az, ha csináltat egy sínt, amibe betolja a motort. Lehet ilyet készen is kapni. Ha jól tudom, akkor Kecskeméten egy maszek gyártott ilyeneket. Nem tudom, hogy megvan -e még.

(#78039) Tarill


Tarill
őstag

üdv! ilyennel van valakinek tapasztalata? vélemény? olvasni róluk hideget meleget(inkább hideget :D ), viszont az jött le nekem az írásokból hogy ami szar volt bennük már gyárilag az olyan 3-5e kmes koráig elhányta magát utána már túl nagy meglepik nincsenek

(#78040) Bogyó bá' válasza Tarill (#78039) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szakadtak a kipufogószelepek és szétverték a hengert, dugattyút, főtengelyt.... 2007-est vagy fiatalabbat keress.
szerk: a hajdani importőr sem foglakozik már alkatrész értékesítéssel.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78041) Gaboman válasza Tarill (#78039) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A szürke vázas GT650 volt sok gond, ezek voltak az első szériásak.
Fekete vázas sokkal megbízhatóbbak lettek, javították a szürke vázas szériahibáit.
Havernak GT650R volt 2005-ös szürke vázas, többet állt mint amit ment, állandóan szervizelni kellett valami hibáért, fesszabályzó, önindító, szelepszakadás, motorbeállás, stb.......
Túladni is csak úgy tudod rajta hogy bukott vagy 800 ezret, csak is a 2007-től kiadott fekete vázasat szabad megvenni, vagy GV650, azt viszont dicsérik nagyon.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#78042) Tarill


Tarill
őstag

heh komoly :D nekem kinézetre jobban tetszenek talán mint az SV-k főleg h teli idommal is voltak, de enny
yi hibával amik nem is olyan kicsi hibák inkább hagyjuk kategória :)

(#78043) Gaboman válasza Tarill (#78042) üzenetére


Gaboman
nagyúr

2009 évjáratúval mentem, a futóműve sokkal jobb volt mint a 99-es SV650N motoromnak.
A blokkja viszont sokkal butább, az alsó fordulatot nem szereti, ahol az SV már húz ez csak rángat, nem igazán tetszett.
Nagyobb motor így kényelmesebb rajta ülni, az ülés/lábtartó/kormány háromszög nagyon jól van eltalálva.
Összességében az SV-t nem cserélném le GT650-re.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#78044) Ferdzsoo válasza Gaboman (#78043) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah ez egy nagy teljesítmény hogy egy 2009-es motornak jobb a futóműve mint egy 99-esnek. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#78045) Topiccsendőr válasza D1Rect (#78034) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az interneten?

Markaspecifikus forumok, azon belul is szigoruan azok a tortenetek, amik egy konkret posztoloval megtortentek, nem azok, amik valki.massal.
Motorradonline 50000 km es tartostesztjei, azon belul is olvasoi levelek.
Es informacioban gazdag cikkek. Gondolok en arra, amikor a Ricsi bonto ls srac irta le, hogy mik kotlanak meg milyen motorokban, azt alapul veve, hogy mennyi alkatreszt keresnek rajta. Ez eleg hasznos tud lenni.
Meg youtub-ot is nezegetem, vannak felhasznalok, akik vegigposztoljak a motorjuk eletet, ez azert nagyon hasznos, mert latod, mennyire tud motorozni, mennyire gyilkolja a gepet, es milyen hibak jonnek elo.
Ez nem egy oras melo...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78046) Topiccsendőr válasza Teszla_ (#78036) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ugyanigy hordja Chrobak a motorjat...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78047) Topiccsendőr válasza Topiccsendőr (#78045) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ja igen, motorrad hoz tartozo ps magazin kaufberatung cikksorozat, sajnos keves marka/tipus van leirva, de azok nagyon hasznosak.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#78048) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Basszus, rémálmom volt. :DDD Azt álmodtam, hogy valakinek el kellett vinnem egy Harley Sportster-t és tetszett! :Y :DDD
Miközben mentem, azt mondogattam magamba, hogy milyen jó egyenesen ülni, mint egy kisszéken. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78049) D1Rect válasza Topiccsendőr (#78045) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi. :R

(#78050) kcsa válasza V.Stryker (#78048) üzenetére


kcsa
veterán

Valójában te robogózni szeretnél, na ott lehet egyenesen ülni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.