Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) vendingo válasza zsolt19900 (#19999) üzenetére


vendingo
veterán

Ha üt, akkor fos az olaj. Első körbe mindenképpen cserélném és ha még fennáll a hiba, akkor kezdenék tovább gondolkodni.

Lehet, hogy akkora erő van a GS-ben, hogy emeli az elejét 130-nál? Nem ám átfordulsz a ló túloldalára :D

Nekem meg annyira fos a hátsó gumim, hogy kis hátsóféktől is csúszik a segge. A másik meg hogy ma mentem esőbe és a minták már annyira le vannak kopva hogy ott is csúszott kicsit. Nincs mese, rendelni kell az új gummát :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20002) zsolt19900 válasza Topiccsendőr (#20000) üzenetére


zsolt19900
őstag

nos ez félig meddig jó hír :) ha tudok állítani a hátsó feszességén, holnap rá is kukkantok :) egy egyszerű villáskulccsal lehet állítani ezeket általában? az első teleszkóp nem állítható

vendingo: nem szó szerint emeli te :P tisztában vagyok a képességeivel, csak bizonytalannak érzem, és erre gondoltam első körben mivel eléggé deltás gyerek vagyok :D hogy belém kap a szél -és nem igazán vagyok tankra fekvő emberke- aztán úgy éppen annyira elkönnyíti, hogy én így érezzem, hogy emel :) de megnézem amit persu mondott

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#20003) vendingo válasza zsolt19900 (#20002) üzenetére


vendingo
veterán

Ettől függetlenül ha üt az eleje a kátyúktól, akkor fos az olaj, cseréltessed.
Mikor volt benne utoljára cserélve? Nekem is ütött, de csere óta már nem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20004) Topiccsendőr válasza zsolt19900 (#20002) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Emlekeim szerint kormoskulcsos, kontraanyas.
Mentem enis eleget gs 500 al. Egy erosebb elsofeknel elobb fog az eleje megcsuszni, annyira farnehez.
Ezert van a konnyules nagy sebessegnel es gaznal, es ezert kovalyog az eleje.
A felutes nem tudom mit jelent esetedben, hogy tul puha-e az eleje.
Azt tobb olajjal es uj olajjal talan lehetne orvosolni, kerdes mennyire fogja szeretni a szimering a tobb olajat hosszu tavon.
Esetleg elso rugo bepuhulas is lehet.
A hatulja megemelese az elofeszites allitassal mindenesetre ezt a farnehez sulypontot valamennyire orvosolja.
Remeljuk elbirja az eleje, es nem fog osszeulni fekezesnel koppanasig.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#20005) ALI_G


ALI_G
veterán

Aki tura motor utan akarna sportmotorra valtani, az gondolkozzon meg rajta :) aztan ha tovabbra is birizgalja a fantaziajat, akkor szurja magat tokon.
Ma porig lettem alazva. Ujra kell tanulni mindent ezen a motoron. Kecson mindenki leelozott es tiz perc utan kinszenvedes volt korozni. Fogalmam sincs hogy ulok rajta, de iszonyat kenyelmetlen rajta kihajolni. Nem is tudtam rendesen. Nem elveztem.

(#20006) zack válasza ALI_G (#20005) üzenetére


zack
nagyúr

Kemény kondi, és izomzat kell ám hozzá körökön keresztül. Meg persze jó technika. Nem fog menni egyik percről a másikra...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20007) Integra válasza ALI_G (#20005) üzenetére


Integra
titán

egy fenét az, hülyeséget beszélsz, csak korcs motorokhoz szoktál :DDD
majd megszokod és a világ legtermészetesebb dolga lesz ez a hegyes ülőpóz is. viszont tényleg edzz hozzá keményen, mert kell a kondi!!! szálkás, funkcionális izomzat, állóképesség és kardio is:K az meg neked még kéne egy kevés, iparkoggyáááá ;] :P ;)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20008) canniball válasza ALI_G (#20005) üzenetére


canniball
nagyúr

Que? Lecserélted a paripát?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20009) stifi


stifi
senior tag

tudom ez egy kicsit off, de tud valaki budapesten a 13. kerületben jó autószerelőt? (futóműves kell)
a kulcsszavak:
első agycsapágy csere
alsó lengőkar csere
lengőkar szilent csere

10 éves autó, minden gyári benne de már úgy kotyog hogy félek menni vele, de megbízható szerelő kell aki jópár évre megint helyreteszi.. a kerület tele van kóklerekkel és sufniszervizekkel, ezeket elkerüném ugyanakkor a márkaszerviz csak a munkáért 55k-t kér, az anyagért 35k-t amit sokallok..

valaki jártas errefelé?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#20010) Integra válasza stifi (#20009) üzenetére


Integra
titán

tatai úton van unokatesóm műhelye. ricsi bácsi biztos megszakérti neked, ha kell.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20011) ALI_G válasza zack (#20006) üzenetére


ALI_G
veterán

Jobb kondiban vagyok mint amikor a hornettel karcoltam a betont tavaly. Es akkor nem faradtam ki 1 menet utan. Igaz motoron mas mint edzoteremben (ero-allokepesseg trainingre jarok).
Mondjuk a horneten 6 evig kereshettem a helyem, ebbe meg 500 km-t se raktam :)

(#20012) zack válasza ALI_G (#20011) üzenetére


zack
nagyúr

Az idő mindent megold. Hozzá fogsz szokni. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20013) Integra válasza ALI_G (#20011) üzenetére


Integra
titán

az milyen edzés, hogy hívják?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20014) zack


zack
nagyúr

Kondira javaslom ezt: [link]

Mindenre jó, de leginkább lábak, csípő, derék rész. 30p használat 1000 kalória... ;) És ízületkímélő.
Persze a futás is ragyogó, de az nyírja az ízületeket keményen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20015) Integra válasza zack (#20014) üzenetére


Integra
titán

ez csodás, miket ki nem termel magából a fittnesz ipar:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20016) zack válasza Integra (#20015) üzenetére


zack
nagyúr

40km/h, 4m lépések, és baromi jó kondira... ;)
Én hó elején ruházok be rá. Úgy voltam vele, vagy bicaj vagy ez. De inkább ez lesz. ;]

Egyébként ez már amcsiban 7-8 éve van. Hozzán jutott el csak viszonylag későn.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20017) alvaro válasza zack (#20016) üzenetére


alvaro
senior tag

Jópofa, nézegettem már ezeket a Chell-lábakat, faluba menni bicikli helyett :DDD Attól félek csak, hogy adott esetben (lejtő, terep, kavicsok, ilyesmi) olyanokat zúgnék vele, mint az üveges tót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20018) .mf válasza Topiccsendőr (#19993) üzenetére


.mf
veterán

Igen, a szelepfedél-tömítés az én tippem is. Annak is a karbi-oldalánál láttam, a vonal alatt olajos, felette nem igazán. Hétfőn reggel el is eresztek egy telefont, hogy akkor hogyis, aztán szombaton odamegyek vele, hogy ugyanmá csinálják meg, múlt pénteken hoztam el, előtte nem volt ilyen.

Ali: más a testhelyzet, meg kell szokni, hogy itt hogyan kell helyezkedni. Teljesen más az üléshelyzet már alapból, mint egy túramotor magas kormány, alacsony ülés felállása. Újra meg kell tanulni ülni, helyezkedni, terhelni, meg kar helyett comb meg kiékelés.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20019) zack válasza alvaro (#20017) üzenetére


zack
nagyúr

Elvileg homokba is használható. ;) Van külön homokos edzés. ;] :DDD Nézegettem eséseket...Igaz nem 40km/h száguldottak hanem figurák közben. Nagy sérüléseket nem láttam.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20020) HUfantom válasza alvaro (#20017) üzenetére


HUfantom
őstag

Minek ilyen nehezítő körülmény mikor a sima aszfaltos úton is akkorát lehet vele zakózni. A te TÓT-od sehol sincs ahhoz képest ami ezzel lehet. Persze bringával is pont ugyanekkorát lehet. Szóval senkit sem szeretnék lebeszélni, nekem is tetszik a cucc.... :D

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#20021) zack válasza HUfantom (#20020) üzenetére


zack
nagyúr

A végén a hátas a legmelegebb. :DDD A többi az csipi-csupi esés. Jó..Mondjuk én dobtam már katapultot a Gixxerről és fejre érkeztem. Nos...Annál minden jobb, bár nem lett bajom, pedig 2,5-3m magasra repített. :DDD

Megmondom őszintén, azért én kézvédő, könyökvédő, térdvédő nélkül nem fogok belekezdeni. Talán még egy bukó is jól fog jönni. :DDD

Egyébként fejben u.a. ez is mint a motorozás...F@sznak próbál szaltózni amikor még menni, ugrálni sem tud. Én biztos először 110% megtanulok menni, futni, ugrálni, utána napi 30p lazítás minimum, és csak után fogok akrobatikázni. :DDD
Egy vétlen esés van szaltóból amikor kicsúszik a talp...Gondolom hasonló érzés lehet mint amikor elmegy az első kerék. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20022) Topiccsendőr válasza ALI_G (#20011) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nekem is jott mindig mindenki az edzessel :)
De azt figyeltem meg, hogy ha rosszul ulsz, akkor edzhetsz te akarmennyit.
Ulni kell a gepen, vitetni magad vele, nem gorcsolni rajta. Kecso meg nem is egy olyan palya ahol baszottnagy fektavok lennenek, hogy nyomogasd a fekvotamaszokat. Ha nem bizol semmiben, akkor ez van. Elfaradsz. Tamaszkodsz az elejere, ahelyett, h tartanad magad lazan stb.
Ki kell menni egy euringre, es egy tank benzint egyfolytaban elmotorozni lenduletesen. Nem eroltetve a nagy tempot. Nekem az sokat segitett, a vegere a gorcsolesben a nyira elfaradtam, h nem hasznalhattam azokat az izmaimat, mert nem tudtam :D egybol vilagos lett milyen fassagokat csinaltam, es hogy lehet a leheto legkisebb energiabefektetessel motorozni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#20023) Topiccsendőr válasza Topiccsendőr (#20022) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azt meg hozzatennem, a kiskobcenti nagykobcenti, lepcsozetesseghez - amihez millioszor irta mindenki a velemenyet mar- hogy ilyenkor nagyon jol tud jonni egy kisebb motor, mert nem szopsz annyit vele, mire ezeket megtanulod.
Szoval ilyen szmpontbol van letjogosultsaga a kis sportmotoroknak.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#20024) ALI_G válasza Integra (#20013) üzenetére


ALI_G
veterán

Hot iron 1-2, de jarok meg koredzesre. Legalabb is Szegeden ez volt egy helyen, most meg csak hot1-et talaltam kozel.

Persu egyertelmu hogy szarul ulok rajta, mert nem hiszem hogy ezt barki birja kondival, amit en ereztem. Iszinyat terheltem a kormanyt, ha mashonnan nem, innen leesett h valami szar :)

[ Szerkesztve ]

(#20025) tutis válasza ALI_G (#20024) üzenetére


tutis
őstag

változtass üléspozíciót :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#20026) Topiccsendőr válasza ALI_G (#20024) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Definialjuk a rosszul ules fogalmat :)))
Nalam azt jelenti, h fosik az ember. Mert tokmindegy hogy ulsz rajta. Csak az nem mindegy h mit terhelsz, hogyan. Szoval eloszor is el kell felejteni, h mi lesz ha elesel. Utana meg sem kell tanulni semmit, ha bizol a motorban, akkor nem fogsz elfaradni feleannyira sem. Ennyi lenne az egesz.
Szar ulespozicioban is lehet gyors az ember ( ugy mint Kevin Schwantz-felsotestet sosem rakta ki), eleg sok ilyen embert ismerek, akik leszarjak hogy ulnek, mit csinalnak a felsotestukkel, megis baszottjol mennek.

Illetve annak idejen en is itt kerestem a hiba okat, azert is ugatok bele :) De nem itt van a hiba.
Ha mar van egy jo idod utana raersz csiszolni h mit csinalj a motoron.
NE FOSSAL

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#20027) Djuree válasza Topiccsendőr (#20022) üzenetére


Djuree
félisten

olyan mint a szex az elején. elfáradsz, elzsibbadsz, mert tartod magad, szar a pozíció, sehogy nem jó. úszni kell az árral, lazán, semmi görcsölés, vitetni magad a csaj...khm motorral :DD
de amúgy nem vicc, tényleg olyan ez is...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20028) ALI_G válasza Topiccsendőr (#20026) üzenetére


ALI_G
veterán

Annyira nem fostam azert :) Igaz meg nincs fent az uvegszal amit nem sajnalok, de a gumi mocskosul tapad. Annyira sikerult felmelegiteni, hogy mar ragacsos volt, szo szerint. En altalaban a gumiban nem biztam, de miota felraktam a pilot powert, nem volt feltem.
A kiulessel kapcsolatban azert azt vartam volna, hogy legalabb ugy kitudok rajta ulni mint a horneten, azzal azert mar siman leert a terdkoptato, labtarto es egesz kenyelmes volt, csak a celegyenes utan a 4 balos volt nehez a vegen, elfaradtam arra az oldalra. De a yamahan nem talaltam meg meg, hogy hol terheljek, hogy a karom szabadon maradjon.

(#20029) Integra válasza ALI_G (#20024) üzenetére


Integra
titán

hot iron egész jó :) hajrá hajrá :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20030) Integra válasza zack (#20016) üzenetére


Integra
titán

én ezt készséggel elhiszem, és biztos ideig óráig lehet is élvezni, de én fél óra után biztosan megunnám és kibasznám a picsába.. :DDD
mindösze ennyi az edzőtermem itthon, meg persze a bunyó és néha crossfit, számomra jobb edzés nincsen :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20031) TayRol válasza Integra (#20030) üzenetére


TayRol
veterán

ugyan ilyen haskerekem van.:)
meg egy trx meg egy ugrálókötél.

[ Szerkesztve ]

(#20032) Djuree válasza Integra (#20030) üzenetére


Djuree
félisten

azmiaz a fűnyírókerék? :DDD
nekem kézisúlyzóim vannak meg egy haspad. de még fekpadot is szeretnék. ezenkívül fekvőtámasz megy még.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20033) Integra válasza TayRol (#20031) üzenetére


Integra
titán

jaja, ez a sznob haskerék, everlast gecc :DDD
ugrálókötelem is van persze, box edzés előtt alap, de most már egyre többet melegítek be kettlebell előtt is vele, hogy végre jó idő van és a teraszon is tudok edzeni :) viszont három ugrálókötelet próbáltam, mire megtaláltam azt ami tényleg bejön hosszú távon. kis ócska vackokkal indultam, de hamar kinőttem, volt everlast-om (:DDD) most meg már buddy lee aero speed-et használok. tényleg jó, bátran ajánlom. most edző mataracot keresek a teraszra, hasonlót mint amit a fotón látsz (ez is sima dechatlon-os szivacs), de nagyobbat és vékonyabbat, pont az ugrálókötelezés miatt. egy 2x2 méteres felület már jó lenne.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20034) Djuree válasza Integra (#20033) üzenetére


Djuree
félisten

én is akarok ugrókötelezni. az az everlast szar? néztem azt is pedig. nem tudom a térdem hogy bírná. futást nem bírja már :( sajna görbe a lábam, meg a térdem is. műttetni meg nem akarom, nem ér annyit az egész futás dolog. lehet amúgyse javulna meg.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20035) TayRol válasza Integra (#20033) üzenetére


TayRol
veterán

ilyen everlast kötelem van csak a nem súlyozott fogantyús. 7x8-as a teraszunk, elférek rajta.:D

nem használok szivacsot, edzőcipőt felcsapom a lábamra, tompít annyt amennyire szükségem van. kettlebell-t még nem próbáltam.

(#20036) Integra válasza Djuree (#20034) üzenetére


Integra
titán

nem, egyáltalán nem rossz kötél az everlast. sok féle van. súlyban is különbözőek. de azért mert everlast van valamire ráírva, még nem jelenti azt, hogy húdejó.. mindenre rá lehet írni neveket, nem ez a lényeg. a dechatlonban töredékéért kapsz szintén ugrálókötelet és a is jó. kettlebell edzésen pl ha köredzés van és van benne ugrálókötelezés, én is ilyen egyszerűt használok és azzal is végigugrálom azt a fél-egy percet.
viszont hogy neked jó ez ugrálókötél a térdeidnek, erról nem vagyok meggyőzödve. magas vagy és nehéz, először rekreációra lenne szükséged, az izületeid és a szalagjaid hozzá szoktatni. kettlebell kéne neked is, mert rengeteg olyan mozgás van bene, ami pont a térdeid mozgatja (hajlító mozgások), de közben nem cseszed szét, nem terheled ugrálásból fakadó mértékben, közben a térd körüli izomzat is és szalagok megedződnek. van olyan barátnőm, aki térdszalag nélkül kettlebellezik, de olyan is, akinek a tropa térde teljesen megjavult az évek alatt és most zumba-t is oktat mellette, a sportból él.

Roli:
azért keresek, mert mezítláb edzem (vagy fivefingers-ben), nem vagyok hajlandó már cipőben edzeni évek óta és a csillapítás a kövön jól jön. továbbá a kötél kopását is szeretném csökkentenni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20037) Djuree válasza Integra (#20036) üzenetére


Djuree
félisten

ah értem. lehet szétnézek itt kettlebell ügyben, van e itt lehetőség ilyenre. kipróbálnám.
épp most van rajtam egy everlast póló, még szinte új, de már bomlik :W

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20038) vendingo válasza Djuree (#20037) üzenetére


vendingo
veterán

Biztos azért bomlik, mert feszül a sok izomtól :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20039) TayRol válasza Integra (#20036) üzenetére


TayRol
veterán

értem. fivefingers nem lehet rossz. :)

(#20040) Djuree válasza vendingo (#20038) üzenetére


Djuree
félisten

még nem attól :D habár ez a fél év gyúrás is meglátszik elég rendesen, sokat jelentett, nem gondoltam volna...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20041) Integra válasza Djuree (#20037) üzenetére


Integra
titán

merre laksz? utána nézek neked, hátha van ott egy oktató.

Roli:
mezítláb teljesen másképpen dolgozik a lábad, a tested, a szalagok, az izomzat, a gerinced, a tartóizmok és sorolhatnám. a cipő a modern kori fizikai elkorcsosulás egyik fő okozója. ez tény. kb 4 éve csak mezítláb edzem már, de túrázni is úgy járok (mármint ff-ben), gyakorlatilag teljesen megváltozott, kicserélődött a mozgásom. elején sima, kemény talajon 5 km gyaloglás után 3 napig járni sem tudtam, olyan megterhelő volt, és ez azért elgondolkodtató, hogy milyen károkat okoz a cipő.. ma már 30 km-t is legyaloglok az erdőben, teljesítménytúrán és imádom érezni a talpam alatt a talajt. amíg mások bokamerevítős bakancsokban torzítják magukat tovább és hülyének néznek, addig én vígan ugrálok, mászok, sétálok, amihez csak kedvem van :) még betonon, aszfalton is végigsétálok minden gond nékül már egy teljes napot is ha kell. nagyon fontos a fokozatos hozzászoktatás, mert könnyen tönkre tudod tenni magad amúgy vele, sokan megszívták már. és tanulom a mezítlábas futást is, szépen fokozatosan. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20042) Djuree válasza Integra (#20041) üzenetére


Djuree
félisten

tiszaújváros. valószínűbb h miskolcon találsz, de az meg messze van mindig bejárni.
én jobban szerettem amúgy mezitláb futni, füvön is meg rekortánon is. néztek is sokszor, de leszartam. füves focipályáról meg lezavartak, hogy tönkreteszem a füvet! :W érted? a stoplis cipő nem árt neki. de az én csupasz talpam igen! :Y

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20043) TayRol válasza Integra (#20041) üzenetére


TayRol
veterán

dobj már egy linket pls. a cipellődről.:) nézegettem a mountexben őket de nem mertem megvenni.
mondjuk én tényleg bakancsban túrázom (HanWag), de azért van olyan hely ahol szerintem szükség is van rá.

(#20044) KoVee84 válasza Integra (#20041) üzenetére


KoVee84
senior tag

A vibram qwajó, de itthon nagyon drága. A túrázós ff-ed van?
Én az adipure trainerrel szemezgetek már rég óta, de itthon nem lehet kapni, amcsiból meg próba nélkül nem merek rendelni, pedig kint csak 70-80$...

(#20045) F1DO válasza TayRol (#20031) üzenetére


F1DO
senior tag

Nekem is TRX-em van, csak a Yamahától.
Azzal is jót lehet edzeni, ha azt akarod hogy jól meg is izzadj, csak fel kapsz egy bőrkabátot és kimégy vele a Bp-i forgalomba. Tele van edzőeszközökkel a pálya. Start-stop, start-stop (közlekedési lámpák), lábból tartod magad, combból szorítod, mintha lovon ülnél, a felsőtest laza (különben szétrázza a csuklód a sok kátyú) és néha felállsz a nyeregből (megint csak lábból dolgozva rátámasztva a lábtartókra), hogy ne a tököd verje szét a tank a következő tripla buckán, kátyú-kombón.

Egyébként meg detto ugyanez csak bringával. Itt gyalogosokkal és a mellékutcákon.
Hajrá! Sittes edzés két kerékre.. :D

[ Szerkesztve ]

(#20046) Integra válasza TayRol (#20043) üzenetére


Integra
titán

klikk
hidd el, alapvetően nincsen szükséged rá :) sziklás, kemény talajon is ff-ben mászok, gyökerek, omlós szerkezet, teljesen mindegy. a talpad alkalmazkodik mindenhez. először vág, fáj, szúr, minden bajod van..-persze, mert egy életen át cipőre neveltek. aztán megszokod és elkezded élvezni, hogy minden impulzust érzel a lábadiban :)
persze, csont hidegben más a történet, oda már nem nagyon van megoldás a bakancson túl, de nyáron, minden percet érdemes mezítláb tölteni és úgy edzeni, sportolni, amennyit csak lehet.
montex arra jó, hogy felpróbálod. tudod a méretet. aztán megveszed neten. tudják ők is, az eladók is mondják ezt, hogy tisztában vannak ezzel.

KoVee:
mindent usa-ból hozatok, nem fizetem ki az európai árakat, bekaphatják, húzzák le azt, akit tudnak.
van 2 sprint-em (mindenre jó, teljesen általános, az egyik legjobb szerintem), meg egy kso trek, ezt már kifejezetten túrázásra, trutyis talajra, ide jobb mint a sprint. aszfaltra meg betonra nem jó, mert kopik a talpa, nem oda tervezték, arra sprint megintcsak inkább. és tervezek egy bikala-t venni kifejezetten futáshoz.

Gyuri
ukkants ide :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20047) vendingo


vendingo
veterán

Ennyit a "fasza" szerelőmről.
Úgy megtépték az egyik csavar fejét, hogy elforog benne az imbusz.
Esélytelen, hogy kitekerjem....
Azzal a csavarral lehet levenni az ülést. Enélkül esélytelen bármiféle szerelés/tisztítás...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20048) KoVee84 válasza Integra (#20046) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ezzel tökéletesen egyetértek, de mivan ha kicsi/nagy/keskeny? Szóval az én lelkem még annyira nem lett meggyötörve, hogy próba nélkül rendeljek... :DDD

(#20049) KoVee84 válasza vendingo (#20047) üzenetére


KoVee84
senior tag

Verj be egy torx-ot...

(#20050) TayRol válasza Integra (#20046) üzenetére


TayRol
veterán

és ezek közül melyik? :D

Mountexben felpróbálod, USA-ból megveszed.:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.