Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) Geresics


Geresics
addikt

2018 FMF KTM Factory Racing Offroad Racing Team - szemtelenül fiatalok! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94002) demars válasza Geresics (#94001) üzenetére


demars
addikt

:N
Te vagy (mi vagyunk) vén fasz (ok)! :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94003) Topiccsendőr válasza Teasüti (#94000) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az oktanszam nincs aranyban a benzin futoertekevel. Az csak kompressziotures. Verseny benzineknek altalaban oxigentartalmuk is van, azzal biztos jobban megy barmi, de a kutakon ilyet nem kapsz.

Szoval kellene egy osszehasonlitas, hogy a premium benzinnek mekkora a futoerteke, es a fuel save 95 nek mekkora.
A magasabb homersekletu egest az ecu a cbr f4 nel csak a hutoviz homerseklet jeladobol lathatja, nagyon pontatlanul. Csupan a kornyezeti homerseklet joval nagyobb beavatkozast eredmenyez a kevereken a gondolatmenet alapjan.

A lambda szonda alapjan nezheti meg a kevereket, de csakis a kornyezetvedelmi cikluson mert ertekek keretein belul. Ezt a fordulatszam es sebessegifokozatra ertem. Ha a kornyezetvedelmi ciklusban csak 50km/h val kellett menni 6. ban mittomen 3000 fordulaton, akkor a lambda szonda jelei efelett az ertek felett mar semmit nem befolyasolnak, csak egy elore meghatarozott map van, lambda vezerles nelkul teljesen minegy, milyen kornyezeti terhelessel, mivel nem kell efelett semmit betartania a motorodnak.

Ezt csak jozan parasztibol, semmilyen informacio nincs a kezemben, eleg nehez lenne ilyen melysegig talalni valamit...

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94004) Topiccsendőr válasza Micsurin (#93997) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem tudom. Mi a kulonbseg a ket rugostag kozott?
Siman rugot nem lehet cserelni?
Lehet a csillapitas tul nagy lesz de fogalmam sincs, tippelek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94005) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Itt egy látszólag csudaszép motor. És akkor meglátom a láncot és sírnék.... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94006) zgospel válasza V.Stryker (#94005) üzenetére


zgospel
őstag

Csak én nem látom hogy mi a hiba?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94007) KrAt válasza zgospel (#94006) üzenetére


KrAt
veterán

Gondolom a megléte :D

(#94008) V.Stryker válasza zgospel (#94006) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Rozsdás? Még jó,hogy a szemek nem fényesek. Mondanám,hogy aranyozott, de nekem inkább rozsdásnak tűnik vagy nagyon furcsán aranyozott.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94009) HSM válasza V.Stryker (#94008) üzenetére


HSM
félisten

Semmit nem jelent szerintem. Nekem míg rajta volt a gané, semmi rozsda nem jött ki, ahogy egyszer úgy tényleg alaposan lepucoltam (ragyogott, csillogott villogott) egy hétre rá már itt-ott jött a rozsdafolt, pedig kis kenőanyagot kentem a lánc oldalára is, éppen ezt elkerülendő.... Ez ilyen, szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#94010) Teasüti válasza Geresics (#94001) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert az öregek már úgy néznek ki, mint a motoros faszi a Bukós szakaszból. :D

(#94011) Teasüti válasza V.Stryker (#94008) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi a baj a rozsdával? Használva volt. És kopóeszköz.
Enyémen a kerékanyák is rozsdásak, meg a láncfeszítő csavarok, meg a kipuf rögzítőcsavarok, meg a...
Gennyes idő van, lemosni is felesleges másnap ugyanolyan retkes lesz. Majd tavasszal! :D

[ Szerkesztve ]

(#94012) Teasüti válasza Topiccsendőr (#94003) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi!
Arra jutottam végül sok keresgélés után, h a prémiumban egyszerűen több az adalékanyag, így kevesebb benne az egységnyi bumm.
Ez elég logikusan hangzik, amibe végül bele tudok törődni. :D

[ Szerkesztve ]

(#94013) V.Stryker válasza Teasüti (#94011) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát jó, akkor megveszem. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94014) HSM válasza Teasüti (#94012) üzenetére


HSM
félisten

Ez így nekem elég szürreálisan hangzik, főleg hogy az adalékokból tipikusan igencsak kis % kell bele, tehát elég vad lenne, ha ez elvenné az "egységnyi bumm"-ot.
Plusz olyan jelenségeket sem magyaráz, hogy pl. öcsém kocsija miért fogyasztott többet az általam is tankolt 98-asból (kétszer is rámért), aminél én az SV650-en semmilyen plusz fogyasztást nem vettem észre? :F (K8-as, már lambdaszondás, két gyertya/hengeres Euro3-as verzió, ha esetleg számít.)
Én viszont olyat észrevettem, hogy kicsivel "szebben jár" a jobb benzinből, jelentsen ez bármit is. Fun fact, sima fapados 95-ös benzinből is tankoltam már olyat, ami látványosan kedvére volt.
Nekem ez eléggé motor/konstrukció függőnek tűnik, mi mit szeret, és miből mennyit kér. Én szívesen hallanék erről többet szakértőktől is. :B

[ Szerkesztve ]

(#94015) Teasüti válasza V.Stryker (#94013) üzenetére


Teasüti
nagyúr

...méla undorral azért duzzogva elviszed? :D
Az a motor olyan tiszta azon a képen, amilyen az enyém sosem volt. :D
Lerakódásoktól mentes lánckerék és fém felületek az nálam scifi kategória. Életében egyszer van ilyen, amikor kigurulok a szalonból. Jellemzően egy mosás le se hozza mindegy mit öntesz rá, csak a súrolókefe. Azzal meg esélytelen ilyen szűk helyeken. Meg egyébként is ugyanmár... Ez jármű. Az autó alvázán se mossa senki az eldugott apró zugokat. Leveretik, aztán olyan amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#94016) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#94005) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En csak azokat a dobozokat latom, telleg gaz. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94017) Teasüti válasza HSM (#94014) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az egyik tanulság nekem ebből, h erről nem fogsz hallani a szakértőktől. A kívülállók mind sötétben tapogatóznak.

(#94018) Topiccsendőr válasza Teasüti (#94012) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szamomra nem logikus. Az adalekanygok miatt akar nagyobb is lehetne.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94019) zgospel válasza Teasüti (#94011) üzenetére


zgospel
őstag

"lemosni is felesleges másnap ugyanolyan retkes lesz"
Haverom apja erre azt szokta mondani, hogy akkor a seggedet se töröld ki szarás után, másnap úgyis olyan lesz.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94020) Gaboman válasza Teasüti (#94015) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Terepmotort is patyolatra mosom komolyabb csapatás után, olyan szutykos állapotból amit lehet elképzelni sem tudsz.
Azért abban semmi rossz nincs ha valaki szereti szépen lemosni, letakarítani a gépét, én is szeretem ha tiszta.
Pedig amikor agyagos földben mész és már a kerekek sem tudnak elforogni ott már vannak állapotok, ebből is lehet 1.5 óra alatt tiszta motort csinálni, és magasnyomású mosó nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94021) -Mosquito- válasza V.Stryker (#94008) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tabletről nézem, DID gold.. Ha meg van pár rozsda pötty akkor petróleum.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94022) BoB válasza Topiccsendőr (#94016) üzenetére


BoB
veterán

Nem kell irigykedned, tiédre is lehet rakni ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#94023) Micsurin válasza Topiccsendőr (#94004) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez fokozat mentesen állítható nem körmös. Hosszabb 1,5 centivel. És sokkal keményebb.
Voltam ma vele egy nagyobb karikát. Nagyon kellemes volt, sokkal feszesebb, nem éreztem, hogy pattognék kanyarban.

Legalsó komment ébreztet bennem komoly kételyeket. De akkor lejtőn meg beállna? :DDD

Azért kérdeztem, hogy ha 1:1-ben megegyeznek a hosszt és a rugóerejét leszámítva akkor lehet e gondom HA menettulajdonságra kellemes. (A 250-esé szörnyen puha volt, ÉS elvileg nem lehet normálisan szétkapni, szintén a Korider és a KiwiBikeren találtam róla posztokat, ezért maradtam a csere mellet.)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#94024) Topiccsendőr válasza BoB (#94022) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nemnem, az enyem eggyel ujabb. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94025) Topiccsendőr válasza Micsurin (#94023) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

az utolso komment biztos nem allja meg a helyet.

inkabb az a nagyobb hossz, es kemenyebb rugo miatt orra van allitva a motor, es nagyobb lett a csapkodasi hajlama. es elol is puha rugo van, valoszinusitem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94026) Micsurin válasza Topiccsendőr (#94025) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem tudom mihez képest puha(650-esen ültem, nem tűnt sokkal másabbnak az eleje, annyiban volt kellemesebb, hogy nem ült meg a segge alattam.), kellemes, csapkodni nem csapkodott. (Vagy nem jobban mint eddig tette azt amikor már a végéhez van közel. :D )

Azért köszi! Egyenlőre biztosan marad benne, sokkal kellemesebb vele.
Villában milyen gyakran kéne olajat cserélni? (Szimering nem ereszt, de nem lennék meglepődve ha nem lett volna még szét szedve....)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#94027) Teasüti válasza zgospel (#94019) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Biztos olyan okosnak érzi magát erre a beszólásra, de ha átgondolod akkor ez egy idióta hasonlat. :U

[ Szerkesztve ]

(#94028) Teasüti válasza Gaboman (#94020) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Olyan tisztát, mint az a Triumph a képeken? Fémszínű lánckerékkel meg minden? Ha darabokra szeded brigéciol fürdetéshez és súroláshoz, akkor elhiszem. Amúgy nem. Fizikailag lehetetlen hozzáférni még fogkefével is, hogy az 100% fémtiszta legyen kívül-belül. Brigéciol mechanikai tisztítás nélkül meg szintén nem tesz csodát, na nem mintha nyakon önteném bármilyen agresszív zsíroldóval a gépet. :N

[ Szerkesztve ]

(#94029) Teasüti válasza Topiccsendőr (#94018) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ne zavarjatok össze! :DD Végre találtam egy értelmesnek tűnő magyarázatot, ami belefér a világnézetembe, erre kipukkasztjátok a buborékomat! ;]
Akkor mivel lehetne magyarázni egyes motorok eltérő fogyasztását a különböző benzinekből?
Jó, költői a kérdés mert senki nem végez közülünk kontrollált tesztet legalább 3 mintával.
(Azért egy pillanatig filóztam rajta, h rögzítem a gázkart, elé rakok egy ventillátort és mehet a mérés kiürülésig. De a szomszédok szerintem élve megnyúznának. :C )

[ Szerkesztve ]

(#94030) Geresics válasza Teasüti (#94028) üzenetére


Geresics
addikt

Nem lehetetlen! Van pl. olyan, hogy Würth Ipari tisztító (meg van valami száma is), az nagyon kemény! Kifejezetten az ilyen zsíros cuccokat oldja, mint pl. a láncspray! Ráfújtam a kerékre, és kb. folyt le a felniről a nagy túra alatt odaragadt szutyok!
A brigéciol amúgy roncsolja a lánc O-gyűrűit, ezért kerülendő.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94031) Gaboman válasza Teasüti (#94028) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Olyan tisztára simán, elég leszednem a tankot meg a hátsó idomot és mindenhez hozzáférek, brigécióval is szoktam mosni a nagyon koszos felületeknél.
Mivel ezen típusú motorokon mindenhez könnyen hozzáférhetsz, nem sok mindent kell bontani hozzá, pár műanyag idom és már minden kéznél is van.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94032) Teasüti válasza Geresics (#94030) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tartasz tőle, hogy kioldja a zsírt onnan is, ahonnét nagyon nem kéne?
Gondolod csinálj róla egy videót! ;) :))

szerk:
Keresztkérdés: van-e olyan "nagyon kemény", hogy a láncvédőben felhalmozódó olajsár is leolvad tőle, mint jégkrém a forró aszfalton? Az tipikusan egy olyan undorító cucc, amit semmilyen csodaszer nem vitt le még nekem (pedig igen szép pénzekért árulják az ilyen szupi olyan szupi takonyoldószereket egy motoros/autós boltban), csak levakarni lehet és a maradványához is fél flakon konyhai mosogatószer ment el, mire zsírmentesítve lett. Amúgy nálam eddig az olcsó mosogatószer viszi a prímet. :DDD
Persze kefe és szivacs nélkül ez se ér semmit.
Az ilyen ráfújom leolvad cuccok sorban csődöt mondtak.

[ Szerkesztve ]

(#94033) zgospel válasza Teasüti (#94027) üzenetére


zgospel
őstag

Te milyen kis érzékenylelkű vagy :D

De ha valamit azért nem takarítasz le mert később úgyis koszos lesz, akkor a ruháidat se mosd ki, a lakásban se takaríts, ja és igen, a seggedet se töröld ki :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94034) Teasüti válasza zgospel (#94033) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez akkora egy demagóg faszság, hogy szerettem volna elkerülni, hogy elemezni kelljen. Gondoltam elég nyilvánvaló miért hülyeség.
Nem akarom szétcincálni több bekezdésben, így annyit fűznék hozzá, hogy a motornak nem okoz se kényelmetlenséget, se kellemetlenséget ha koszos. Ez egy gép. Qrvára leszarja, hogy koszos-e kívül.
Én nem, nekem van komfortérzetem, higiéniám és egészségem. :o

És az is elég nyilvánvaló, hogy nem fogom másfél órát basztatni az esős évszakban, mikor kb két óráig tart a hatás amíg megint koszos lesz. Majd a száraz időben amikor értelme is van, akkor lehet ápolni.
Gondolom te minden nap lemosod a vasat a retkes időben hazaérve, akár a szakadó esőben, fújó szélben.
Mert hát ugye a seggedet is kitörlöd, nem?
Már ha egyáltalán motorozol napi rendszerességgel ebben az évszakban.

Amúgy ami engem illet, nekem megteszi ha kéthetente leveretem a kútnál, ill. tegnap kapott egy kézi mosást kint az 5 fokban másfél hónap után, mert szép idő volt. Délután mentünk egyet, szitáló esőben és kb alig van vmi látszatja, hogy mosva volt. Pár nap és megint térdig fel lesz kenve rá ez a szürke szutyok, ami ilyenkor felverődik az útról.
És akkor ezek után beszélgessünk arról, hogy a lánckerék fémtiszta-e?! Hát qrvára nem. :C

szerk: neeeem vagyok érzékeny, jó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94035) Geresics válasza Teasüti (#94032) üzenetére


Geresics
addikt

Befújtam a lánckerékházba, majd egy ronggyal kitöröltem onnan mindent, akárcsak egy Cif reklámban! :K

Amúgy én sem mosom a motort egyfolytában. Engem nem zavar, ha piszkos (nem retkes!), és különben is, a motor van értem, és nem én vagyok a motorért. Terepezés után viszont mindig lemosom mosóban, de nem puceválom mindenféle kenceficével. Mondjuk nem is azért vettem, hogy szépségversenyen induljak vele, hanem, hogy jól érezzem magam a nyergében...
Azt viszont el kell ismerni, hogy egy gondosan ápolt motorról könnyebben lejön a dzsuva! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94036) zgospel válasza Teasüti (#94034) üzenetére


zgospel
őstag

Azért el ne sírd magad morci :D :D Ez egy vicc, én meg rátettem még egy lapáttal, mert látom megmagyarázod azt is amit nem kell

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94037) Teasüti válasza zgospel (#94036) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha hülyének néznek, felveszem a kesztyűt. :)
Öreg hiba. :D

(#94035) geresics
Egy teflonos, wax-os motorról meg még könnyebben. :K
Az nem gáz, hogy a láncból is kioldja a zsírt? Már ha van benne. :D

Inkább azt mondjátok, hogy a nem rozsdamentes részeket (kerékanya, láncfeszítő, stb) mivel véditek a rozsdától?

[ Szerkesztve ]

(#94038) Pocee válasza Teasüti (#94037) üzenetére


Pocee
senior tag

Nem teljesen mindegy?! Az előbb mondtad hogy használati tárgy és leszarod... ;] :DDD

Mr.Brightside

(#94039) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Itt a nagy vérfröcsögés közepette kérdezném, hogy milyen itthoni oldalakat, közösségeket tudtok ajánlani, ahol túraszervezések mennek?
Főleg 1 - 3 napos túrák férnének bele idén, mert elég sok a hosszú hétvége. Azért Ausztria - Szlovénia hágói talán beleférnének.

Illetve szállással együtt tapasztalatotok szerint egy 3 napos móka mennyiből szokott kijönni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94040) tboldi


tboldi
nagyúr

Most hívott a kárrendezőm: a MABISZ új ajánlata 6,8 millió. Emlékeztetőül, az előző 4,92M volt. Szerintem áll az alku. :DD

(#94041) baboss válasza V.Stryker (#94039) üzenetére


baboss
őstag

A szállás nekem ingyen volt a Baboss panzióban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94042) -Mosquito- válasza V.Stryker (#94039) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Faszbuk motorostúrázók de nem nagy vasziszdasz összedobni. Egy személynek mindennel (tank, szállás, belépők, kaja) 4nap kb 150eft.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94043) zgospel válasza tboldi (#94040) üzenetére


zgospel
őstag

Fullos SX4-et fogsz abból venni akkor :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94044) tboldi válasza zgospel (#94043) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha a 20%-ot levonom, ami a kárrendezőm/ügyvédem sikerdíja, akkor pont annyi marad, amennyibe az 1.4T 6MT GLX S-Cross kerül. De ha tényleg autó lesz, akkor úgy is eladnám a Jazzt, szóval az a 20% visszajönne. :D
A múltkor linkelt Toyota GT86 is mozgatja a fantáziámat. :DD

szerk.: Vagy egy 10gen Civic 1.5T.

[ Szerkesztve ]

(#94045) vendingo válasza tboldi (#94040) üzenetére


vendingo
veterán

Grat, én is elfogadnám. :)

Lánc: én nem szoktam tisztítani, csak fújom olajjal, aztán ennyi. Max magasnyomásúval leveretem évente egyszer, mert a motort se szoktam gyakrabban takarítani. Az a tapasztalatom, hogy takarítással se bírja sokkal tovább a lanc, lánckerék.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94046) -Mike- válasza tboldi (#94040) üzenetére


-Mike-
addikt

Ennyiből vehetnél bányagépet az most nagyon pörög. :D

(#94047) Grillo válasza -Mike- (#94046) üzenetére


Grillo
senior tag

Igazából bármilyen földmunkagép. Vagy négytengelyes, de amellé kell két műszaki nélküli kamaz is, hogy esőben se álljon a meló.

(#94048) imrufo válasza Grillo (#94047) üzenetére


imrufo
tag

A Kamazra hány köbméter Bitcoin fér? :DDD :DDD

(#94049) runner 125


runner 125
nagyúr

Gabo, eladod a KTM-et?

Tutiszarazegészhiszmostvettedésidebeseraktadheladó. ;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#94050) Gaboman válasza runner 125 (#94049) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sajna előjött rajta még valami, ennyit nem akartam szánni rá, a max határ 690 volt, így is 750000 ezerbe van, amit még most meg kell csináltatnom a plusz egy 100-as lesz.
Ha valakinek megér ennyit akkor viheti, amúgy tényleg szép állapotú.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.