Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139001) norbert1998 válasza Topiccsendőr (#139000) üzenetére


norbert1998
veterán

Én nem ezt mondtam. Én azt mondtam, hogy a kezem által kifejtett erő és az erőkar hosszából következtetve a meglazulás igencsak intenzív pillanatában 4-500 Nm nyomaték volt. Szóval én húztam bizonyos nyomatékkal.
Azt csak mellékesen tettem oda, hogy a relatív laza tartás miatt nem tudott még ennyit sem átadni a levegős kulcs.

Ebből nyilván következik, hogy nem 4-500-ra volt meghúzva, de bőven sokkal többre, mint 150. :K

(#139002) bacus válasza norbert1998 (#138999) üzenetére


bacus
őstag

Ezt nézd meg, nem csak a tied van rárohadva...

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#139003) norbert1998 válasza bacus (#139002) üzenetére


norbert1998
veterán

Masszív :Y

Na majd kiváncsi leszek, ha eljön a lánccsere ideje nálam is, akkor mennyire lesz nehéz leszednem :)

[ Szerkesztve ]

(#139004) norbert1998


norbert1998
veterán

Megjött tegnap a kormánykiemelőm :)
Kíváncsi vagyok ér-e annyit, amennyibe került :))

Vettem ugye egy haspáncélt a DL-hez, ami sajnos nem jó rá, mert nekem van olajhűtőm is, később ezt elhagyta a gyár. Így a teljes új aluminium páncélt árulom, de valamiért mindenki féláron akar bepróbálkozni :(((
A boltba miért nem próbálja meg azt hogy hát erre ő csak 30 ezret szán?

(#139005) dellfanboy válasza norbert1998 (#139004) üzenetére


dellfanboy
senior tag

miért nem küldöd vissza? miért kellene nekem az általad kitalált árat kifizetnem? :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#139006) norbert1998 válasza dellfanboy (#139005) üzenetére


norbert1998
veterán

Te miről beszélsz? :DDD
Több mint egy éve vettem olaszországból, hova küldjem vissza?
Most 65 ezer forint alatt nincs, és postát nem is említettem. Milyen jogon várod el hogy adjam oda 30-ért? :C
Vagy úgy gondolod, hogy ha 50-ért hírdetem, akkor az nagyon lehúzás annak, aki szivesebben fizetne 60-at egy külföldi boltnak?

(#139007) dellfanboy válasza norbert1998 (#139006) üzenetére


dellfanboy
senior tag

akkor nem értem a problémádat
1.vásároltál saját magadnak egy tökéletes terméket
2.olcsóbban adod mint az új

mégse akarja senki megvenni. hibát érzek valahol.

de nem értem miért nem 70ért hirdeted? hisz ez a termék már itt van az országban nem kell nki postát fizetni, gondolom a leendő vevő megszagolhatja nem kell látatlanba berendelni külföldről hátha jó lesz alapon :P

sőt mondok vmit én felkerekíteném egy szép százasra, kitudja hol lesz jövő héten/hónapba a forint ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#139008) norbert1998 válasza dellfanboy (#139007) üzenetére


norbert1998
veterán

Jól érzed magad? Nem vagy lázas?

(#139009) tboy93 válasza norbert1998 (#139006) üzenetére


tboy93
nagyúr

Onnantol hogy ez man nalad van a vevők hasznaltnak tekintik. Ujjlenyomatos meg minden ;] Plusz kereslet sem tul nagy ra gondolom. 2 dolgot tehetsz. Vagy eladod aron alul vagy turelmesen varsz akar egy evet vagy tobbet hogy ne bukj rajta sokat.

(#139010) norbert1998 válasza tboy93 (#139009) üzenetére


norbert1998
veterán

65-ért lehet most boltból megvenni, 45-re ketten mondtak nemet. Volt kettő akor 35-40-et adott volna érte. Meg volt egy, aki egy szétvert, házi tákolmányt. Akkor inkább feltákolom ezt magamnak új tartókkal.

(#139011) dellfanboy válasza norbert1998 (#139008) üzenetére


dellfanboy
senior tag

én? nem én kürtölöm világgá, hogy a csodálatos portékámat nem veszik meg a vevők :DDD

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#139012) Geresics válasza norbert1998 (#139010) üzenetére


Geresics
addikt

Ilyen ez, ha hirdetsz. Tedd be típusspecifikus facebook, meg mittoménmilyen csoportokba, és ha valakinek ilyen kell, akkor szól. Sokan fognak próbálkozni hülyeségekkel, nekik elég annyit írni, hogy "köszi, de köszi nem", és már el is kell felejteni. Kár ezen idegeskedni.

Ha meg vagy szorulva, és kell a pénz, azzal sincs baj, de akkor el kell fogadni, hogy gyorsan eladni csak nagy buktával lehet. Ha nem vagy megszorulva, akkor a polcon elfér, kenyeret nem kér, és majdcsak elviszi valaki tavasszal! Ne bosszantsd ezen magad, felesleges!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#139013) norbert1998 válasza dellfanboy (#139011) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem tudom ezt hogy ferdítetted el idáig. Javaslom, olvasd el az elejéről. Egyáltalán nem ez volt a lényege

(#139014) bacus válasza norbert1998 (#139013) üzenetére


bacus
őstag

Az a baj, hogy minden annyit ér, amennyit adnak érte!

Pl én 1 hónapja hirdetek féláron a sisakbeszélőt, twin packet, de nincs rá kereslet. Olcsóbban, pl egy kínai árában meg nem adom, patt helyzet.

Vagy 1 éve láttam egy alu rámpa hirdetést 30e Ft-ért, nem kellett (most se kell :) ), láttam pár napja - még a képek is ugyanazok 45e Ft-ért. Lehet jövőre már 60e lesz és tuti egyszer csak jön valaki akinek kell és elviszi.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#139015) norbert1998 válasza bacus (#139014) üzenetére


norbert1998
veterán

Igazad van.

Most sajnos a kormány magasito sem sikerült. Méret nem volt írva, mármint az átmérő a kormányhoz, gondoltam azért, mert mindegyik 22-es. Na ez 32-es, mint a nagy GS-ek. Szóval akkor most ez is eladó 🤣 :W

(#139016) JoinR válasza norbert1998 (#139015) üzenetére


JoinR
senior tag

Ezt hogy kell csinálni, aliexpressen beírod és ár szerint megrendeled a legolcsóbbat? :DDD Ez még nem is típusspecifikus, hanem annál is pontosabban kell megadni. CB500-nál pl. korábbi évjáratnál kisebb a kormányvastagság.

(#139017) norbert1998 válasza JoinR (#139016) üzenetére


norbert1998
veterán

Ezt ne is kérdezd :) :B

De természetesen nem így történt, hogy a legolcsóbbat bumm. De nem is úgy, ahogy illett volna. Én voltam a hülye, itt maximálisan belátom, elkapkodtam.

(#139018) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

[link]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#139019) gonger válasza norbeerto (#138526) üzenetére


gonger
senior tag

Szia, Megvan már a motor? Eldőlt, hogy mi lesz?
Én is épp pár napja gondolkodom, hogy a felhasználásomhoz mindenben legésszerűbb NC750D-t lecseréljem. CB650R nagyon tetszik. Igaz, a napi ingához a DCT kényelmesebb, az Integrán van jó szélvédelmem, dobozom, amiben a napi motyómat tudom vinni, ha évi kétszer felül mögém asszonypajti, neki fotel szintű helye van.
Ellenben izgatja a fantáziámat a CB650R is, mert az Integrán nincs meg az az igazi motorozós élmény, ha hétvégén el tudok szökni itthonról egy-egy pár órás csapatásra.
Szóval ha bármi tapasztaltod már CB-vel, azt szívesen olvasnám :-) Főleg, hogy még nem volt alkalmam ráülni, Karasnában ma voltam bent, csak rendelésre van motor, pedig kiváncsi lettem volna a 175-ös magasságommal, hogy ér le a lábam és milyen lenne rajta a pozíció.

(#139020) norbeerto válasza gonger (#139019) üzenetére


norbeerto
csendes tag

Lehet megköveznek érte, de nekem az új CB750 Hornet nagyon bejön. Sajnos beszélgetések alapján ha nem rendelek mostazonnal akkor majd 2024-re talán ideér. Meglátom mit hoz a tavasz és hogyan állok majd pénzben, de tudok kereskedést ahol tesztre is lesz majd. Van a fórumon CB650-es kolléga (talán több is) nekem is sokáig az volt a favorit, de most kijöttek az újságírói tesztek is az új Hornetről és hozza amit kell, úgyhogy nekem az lesz a következő célpontom.

(#139021) Xero válasza gonger (#139019) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha ulesproba kell kitolhatom a tarolobol, bar szerintem 175-el nem lesz bajod. En 183 vagyok es boven leer a labam. Cimbora 170 vagy picivel az alatt o is elvan vele (09SP-vel is elvan. :D ).

#139020norbeerto: A CB750 sokkal kevesbe lesz megbocsajto mint a 650 a 2 henger miatt. Plusz szerintem csunya is lett a 650-hez kepest, bar ez csak az en velemenyem. :D

[ Szerkesztve ]

(#139022) dellfanboy válasza norbeerto (#139020) üzenetére


dellfanboy
senior tag

kereskedo hulye lenne azt mondani, hogy ráérsz megrendelni kesobb is.. ez volt az r7el is azt a hahu-n van sok helyen jelenleg készleten...
arrol nem is beszélve ha jovore nem lesz ócsó benzin, kiváncsian várom hányan fogjak feltenni a gépuket/lemondani a megrendelést. olyan aprosagokrol nem is beszelve hogy emelkedo kamatok, kitudja milyen eros/gyenge forint mellett.

en nem nagyon emlekszem olyan japán motormodellről ahol az ujságirok bármi rosszat is mondtak volna az elmult 5evben...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#139023) JoinR válasza dellfanboy (#139022) üzenetére


JoinR
senior tag

Népszerű típusokra eddig is sokat kellett várni a Hondánál, szerintem hihető, hogy aki tavasszal rendel, az abban az évben már nem motorozik.

(#139024) Xero válasza JoinR (#139023) üzenetére


Xero
nagyúr

Tekintve, hogy a szivascunami legelejen (2020 szeptember) rendeltem es meg ugy is csak 2021 marciusara ert ide a vas, siman el tudom kepzelni, hogy mar 12 honap+ a varakozasi ido.

(#139025) fattyu válasza Xero (#139024) üzenetére


fattyu
veterán

22 szeptemben rendelt octavia: ELSŐ dátum amit adtak, 24 március.
és eddigi skoda tapasztalatok alapján ez vagy kétszer még odébbmegy pár hónapot. nem közeledőset.
szóval 8-12 hónap tulajdonképpen teljesen oké

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#139026) Xero válasza fattyu (#139025) üzenetére


Xero
nagyúr

2021 oszen amikor meg olyan helyen voltam ahol erintett a ceges auto, Skoda Superb-re szeptemberben 2022 juliust mondtak.
Szoval akkor javultak volna? :DDD

(#139027) fattyu válasza Xero (#139026) üzenetére


fattyu
veterán

fönökömé ugyanez. 21 ősz rendelés.
elsőre nyár
aztán szemptember 31
szerinted átvette már? :D

nem nem javulnak :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#139028) #14787072 válasza fattyu (#139027) üzenetére


#14787072
törölt tag

Akkor szerencsém volt: 2021. júniusában rendeltem meg az Octaviát, idén május végén vettem át. De nekem is azt mondta a kereskedő átadásnál: ha most rendelném, 23-ban már biztos nem jön meg.

Karasnában új Africa Twin: idei rendelésnél 2024. eleje

(#139030) Pfiucska válasza fattyu (#139027) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Pedzegettuk a cegnel a ceges autot 2024 januarra, akkor lehet h most kene megrendelni? Vagy mar keso ;]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#139031) A Zéé válasza Pfiucska (#139030) üzenetére


A Zéé
addikt

Mi azért kaptunk 3 éves Octaviakat idén, mert nyár elején pl. úgy vettek volna fel rendelést 4 egyformára, egyszerre történő leszállításra, hogy vállalási határidő nélkül. De az alvik is ilyen 1-1,5 éveket vártak a furgonokra/teherautókra, szóval szerintem már lekéstétek...

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#139039) norbeerto válasza Xero (#139021) üzenetére


norbeerto
csendes tag

Mire gondolsz pontosan? Aggresszívebben adja le a nyomatékot?

(#139040) norbert1998


norbert1998
veterán

Azt nem értem, ha ilyen válság van, akkor mégis ki csinálja ezt a brutális termékhiányt? Ez már nem igazán a chip témakör szerintem, ez egyszerűen a felvásárlási láz, nem? Vagy magyarázza már el valaki, mert nem értem :DDD

(Ott még nem tartok hogy szalonból a prospektuson kívül bármit is megvegyek)

(#139041) Xero válasza norbeerto (#139039) üzenetére


Xero
nagyúr

Sokkal hamarabb es tobb nyomatekot ad le.
A 650-nek jo gumival rahuzhatom 8000 alatt tokig ledontve akkor sem villan ki a kiporgesgatlo, az elejet meg csak akkor emeli, ha nagyon durvan provokalom (hatra ulok, rasegitek felsotestbol, kuplung-gaz). A 2 henger nem lesz ilyen baratsagos, lasd MT07. Nyilvan sok fugg a futomu hangolastol, illetve a mappingtol is, de boritekolom, hogy nem lehet annyira bekeben menni vele alacsony fordulaton, es nem lehet olyan hulyegyerek modjara ratekereni alacsonyan.

A 650 tenyleg azert jo mert kicsit ketarcu. 6-8000 alatt bekes cruising van, folotte pedig kicsit megindul. Nem veletlen az, ha haladni akarok, akkor nem eshet be a fordulat 6000-ig. :D

#139040norbert1998: Alkatresz hiany, nyersanyag hiany, logisztikai lancok szetbaszva covid ota. Supply chain manager haverom anno mondta, hogy a covid miatt anno a sokszorosara emelkedtek a kontener szallitas arak Kinabol. Ennek mar lassan 2 eve, ki tudja azota mennyi mar. Ahany ismerosom van autoiparban, azoknak legalabb a fele menekul onnan, pedig a taplaleklanc felso otodeben voltak mar mind.

[ Szerkesztve ]

(#139042) norbeerto válasza Xero (#139041) üzenetére


norbeerto
csendes tag

Tudom, hogy nem teljesen ugyanaz a teljesítmény, de az ER6n is nyomatékos sor2 volt, még tréningek között az elején sikerült is figyelmetlen kuplung-kibax+gáz ráhúz után lámpánál egykerékkel rajtolni, szerencse volt annyi lélekjelenlét, hogy finoman kezdtem visszaereszteni a gázt úgyhogy csak pár métert mentem egykeréken. :))
Finoman kell a gázzal dolgozni, de ez minden motorra igaz.

(#139043) Topiccsendőr válasza Xero (#139041) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nalunk a fuvarozo ceggel is problema van, 10 motorbol 4 et ugy kapunk meg, hogy leesett a kerettel egyutt valahonnan magasrol, vagy villastargoncaval felokleltek. Szerintem hatalmas emberhiannyal kuzdenek ezek a cegek, meg a taplaleklanc legaljan is.
A legutolso esetek kozott peldaul tankot lengovillat kell cserelni. Egy masik akkorat kapott hogy villahidon az utkozo tort el.
Olyan hibak, mint regen, amik a gyarban tortennek, pl felni meg van karcolva gumi felrakas kozben- mar nincsenek is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#139044) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#139043) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha nem titok, milyen cégnél dolgozól? Csak kíváncsi vagyok, hogy így jönnek a motorok. :)

Ahogy ismerlek, a JE-t kizárom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#139045) gonger válasza Xero (#139021) üzenetére


gonger
senior tag

Köszönöm a felajánlást, írok neked pm-et.

(#139046) vlevi válasza norbeerto (#139042) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ugyanez igaz a DL650-re is. V2, és sokkal érzékenyebb alul a gázra, mint a mostani, egyébként sokkal erősebb Tracer900, pedig ugyanakkora dugattyuk vannak benne, csak eggyel több :)
Ja, és a V2 motorfekje is durvább.
Persze ez lehet elektronika kérdése is, mert például a KTM 790 Duke az egy bakkecske módjára viselkedik, mert ez a dolga, de mentem ugyanaznap az 1290 Super Adventure -el is, és az, hiába egy bitang dög V2, az elektronika kisimitja, egy használható túramotor lett belőle. Például a motorfek, ha megfelelő üzemmódban van, akkor szép simán ajtó vissza a fordulatot, pedig ha akarna, tudna akkorát bólintani, hogy fejre állsz, de nem teszi.

(#139047) #31733248 válasza norbert1998 (#139040) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Azt nem értem, ha ilyen válság van, akkor mégis ki csinálja ezt a brutális termékhiányt?"

Mármint Európában? Merthogy közben a kínai autóipar lendületesen növekedik és ma már kétszer annyi autót gyárt, mint az egész Európai Unió...

(#139048) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Amtőr kérdés/probléma, de sajnos engem is értint az MT07-es motorokat érintő kormányvégsúly rozsdásodás probléma. Elméletileg egy mezei alumínium darab, de a Yamahának mégis sikerült elb@sznia.

Tudnátok ajánlani helyette valami normálisat? Valami méretet figyelni kell? vagy ezek mint egyforma csak a kialakítás más?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#139049) Topiccsendőr válasza Predator2 (#139048) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az aluminium nem rozsdasodik, az egy vasdarab.
A sulya ahhoz van szamolva, hogy a blokkbol milyen rezgesek mennek a kormanyodra, hogy ezeket csillapitsa. Ha ezt lecsereled vmi utangyartottra, ez a funkcio el fog veszni.
Amennyiben a festek lekopott a gumikar mellett, es leginkabb a gazkarnal, en nem foglalkozom vele, ez az osszes motoromnal elofordult, nem csak a yamahanal

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#139050) Predator2 válasza Topiccsendőr (#139049) üzenetére


Predator2
addikt

Igen, csak a rögzítő csavar az: [link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.