Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

BUÉK!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60802) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60800) üzenetére


#79335424
törölt tag

A motorokon is ugyanez volt a szitu. Volt szerencsém pár különlegességhez. Z1100 LTD, Suzuki Madura, bukólámpás GSX1100, "szorzóváltós" CB900C, stb. Brutál mennyiségű tartálytól, meg csőrengetegtől szabadítottuk meg őket.

(#60803) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60802) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Motorokon nem ugyanez a szitu. Epp ezt mondom. Az euro normak csak 92 tol vannak. 90 elott miert lett volna sec levego epp ezert?
Katana 750s a bukolampas. Nem az 1.1

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60804) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60803) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mert Svájc, Kanada és Kalifornia sem az EU normákat alkalmazta/alkalmazza.
A GSX -ben igazad van. Az tévesztett meg, hogy a cimborámnak egy 1100 -ason volt. De, az nem volt gyári. Szerzett egy bukólámpás fejidomot és Ő faragta rá.

[ Szerkesztve ]

(#60805) Czimby


Czimby
addikt

Figyelem csaló!

Magyar Balázs bősárkányi lakos a Jófogáson hírdetett MX mezt, állítólag pár alkalommal használt hibátlan 16e Ft-ért.
Jóbarátom megvette és mikor kibontotta egy retkes/büdös/szakadt már foltozott mez volt a csomagban!
Ír neki, hogy vissza az üzletet mert ez így nincs rendben.
Emberük azt mondta semmi gond, küldje vissza és visszaadja a pénzt!
Természetesen a csomagot nem vette át, így az ismerősöm még +4e Ft-ot bukott az oda-vissza postán!
Telefont néha felvette a szemétláda de össze vissza hazudozott!
Aljas senkiházi, nehogy üzleteljetek vele!

Azért én írom ezt mert ismerősöm nincs fent Ph!-n mivel idősebb csóka és nem egy elektro muki :-D

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60806) pityaa23 válasza Czimby (#60805) üzenetére


pityaa23
senior tag

Én meg úgy jártam, hogy még megvenni sem tudtam amit akartam. :D Telefon alaplapot néztem, árat megbeszéltük, mondtam neki, hogy adja a bankszámlaszámot. Ráírok 3 nap múlva, hát ő csak hétvégén tud adni, mert apukája akkor jön haza. Na szép, megvártam a hétvégét, ráírtam, a válasz, hogy csak vasárnap este ér haza. Na azóta nem is jelentkezett. Na de akkor minek hirdet? Nincs valami korhatár egyébként? Apukájának a bankszámlája... ez még tuti nincs 18, de lehet 14 sem. Na mindegy, így már utalni sem mernék, ilyeneknek. :D Azért bekaphassa, kellett volna az az alaplap.

(#60807) #79335424 válasza Czimby (#60805) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ennyi? Én beállítottam volna futárként vmi tuti időpontban és abban a pillanatban, amikor az ember közölte volna, hogy nem veszi át, már zuhant is volna fejjel a csomagtartóba egy kis utazás és "malenkij robot" céljából. Aztán lehet bizonygatnia, hogy nem az erdőben kódorgott részegen pár napig.

[ Szerkesztve ]

(#60808) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

papucs, hoeses, hayabusa
6:48-tol[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#60809) Czimby válasza #79335424 (#60807) üzenetére


Czimby
addikt

Ha nem az ország másik végén lakna már megtörtént volna, ráadásul cimborám külföldre jár melózni, ha hazajöhet nem erre fogja pazarolni az idejét hanem a családdal tölti.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60810) #79335424 válasza Czimby (#60809) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez érthető érv.

(#60811) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tetszik ez a sisak:

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#60812) zsolt19900


zsolt19900
őstag

olyasmi dolgokat, mint túra plexi ill. plexi magasító stb. stb. csak random keresgéljek az apróban, vagy van valami normális áron árusító weboldal is kishazánkban?

ezt és ezt találtam, ezek érnek egyáltalán valamit? vagy ezek ténylegesen betöltik azt a szerepet, hogy egy kis suhallatot ráengednek az ember fejére a többit pedig fölötte elviszik?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60813) Bogyó bá' válasza zoltanz (#60811) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Fokt árulja őket itthon. Nekem is piszokul tetszik, csak geci nagyon drágák a használati értékükhöz képest meg pláne. Nincs állvédő, nincs igazi plexi sem, csak egy szemüveg a tök nyitott sisak elejére passzítva. Jó hangos lehet, közel nulla védelemmel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60814) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#60813) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A moto.hu-nál olcsóbb.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60815) -Mosquito- válasza zoltanz (#60811) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az egy dolog de jó ha van egy 2.-ik sisakod is mellette.

Zsolt:

Volt,használtam tényleg jó. Drága [link] , [link] 90-95%-ban csak ujjat vehetsz,mázli ha van használt ebből. Annyiból inkább túra plexi.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60816) #79335424 válasza Bogyó bá' (#60813) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát ez tényleg elég karcsú a Shark -tól. Ettől még a hasonló stílusú ROOF -ok is jobbak.

(#60817) Archer válasza V.Stryker (#60814) üzenetére


Archer
őstag

"Thermoplastic héjszerkezet" 70k-ért... Ennyiért már sisakot is lehet venni.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#60818) Bogyó bá' válasza Archer (#60817) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az még hagyján, de ami állvédőnek látszik, az csak egy vékonyka, sorjás dekorpanel. Motoros találkozón kézbe vehettem egyet, szóval siralmas. De akkor is van stílusa! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60819) V.Stryker válasza Archer (#60817) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ne is mond. :) Nekem nem gyere be, csak jeleztem, hogy láttam olcsóbban. :) Én a Nolan/Grex vonalon mozgok és épp most mondtam a feleségemnek,hogy a következő valószínűleg majd egy Schubert lesz. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60820) zsolt19900 válasza -Mosquito- (#60815) üzenetére


zsolt19900
őstag

túraplekó alatt azt érted, ami második linkemen van? vagy az elsőn? az a nagyobb állítható cuccos?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60821) BoB válasza Bogyó bá' (#60813) üzenetére


BoB
veterán

Ott a Vancore ami ugyanez rendes állvédővel, igaz az 90K körül megy.

V.Stryker: Munkatársamnak a drága szupercsendes Schubert van, és nagyot csalódott benne. Többet nem vesz abból a márkából.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60822) V.Stryker válasza BoB (#60821) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

mi a baj vele?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60823) -Mosquito- válasza zsolt19900 (#60820) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Egyik sem túra plexi amit linkeltél. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60824) BoB válasza V.Stryker (#60822) üzenetére


BoB
veterán

Nem emlékszem már miket mondott, de majd ha megyek dolgozni egy hét múlva, megkérdezem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60825) Xaels válasza Bogyó bá' (#60818) üzenetére


Xaels
félisten

Ebben valahogy sohasem láttam a stílust. Akkor már egy sima Jet sisak és valami teljesen egyedi álvédőt venni/csinálni rá külön. Az sem lesz rosszabb.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60826) zoltanz válasza V.Stryker (#60819) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Én a Nolan/Grex vonalon mozgok"

Nekem is Grex van, megvagyok vele elégedve. A Plexibe gyárilag bele van vésve Nolan.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#60827) V.Stryker válasza zoltanz (#60826) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Meg úgy mindenébe. :) Nekem az N90 vagy N91-től annyiba különbözött a mostani grex-em, hogy nem volt benne a bogárháló az álnál...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60828) zsolt19900 válasza -Mosquito- (#60823) üzenetére


zsolt19900
őstag

hol találok olyasmit? sokkal drágább mint ez a felállás? vagy a nagyon extrém felhasználó mind a kettőt alkalmazza?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60829) -Mosquito- válasza zsolt19900 (#60828) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tegyük tisztába a dolgokat mert látom lövésed sincs. :) Tételezzük fel van a motoron plexi,ezt "gyárinak" nevezzük ezek kis vackok szoktak lenni általában. Akkor van a túra plexi ez nagyobb,akár ~2x is mint a gyári. Létezik még amit a gyári és a túra plexire és tetejére is lehet tenni ezt magasítónak nevezzük. Ezen kívül van még MRA-billenős,Varió-csúszós- Givi Airflow. Létezik olyan utángyártott kombináció pl túra plexi amin MRA és/vagy Varió plexi van rajta. Egy MAR-Varió plexi kb annyiba kerül mint egy túra plexi. Motor-plexi-motoros válogatja,hogy kinek/mire van szüksége.
Szóval akkor mihez is keresünk mit is? :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60830) zsolt19900 válasza -Mosquito- (#60829) üzenetére


zsolt19900
őstag

jelenleg vstromnal tartok a keresési listában, szóval ahhoz nézegetem a dolgokat

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60831) -Mosquito- válasza zsolt19900 (#60830) üzenetére


-Mosquito-
őstag

:))
Feltétlenül szólj ha már megvan a neveden valamilyen gép. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60832) polimorf válasza zsolt19900 (#60830) üzenetére


polimorf
tag

Ezek a kiegészitő/magasitók amiket linkeltél, az általam kérdezett motorosok szerint (akiknek vannak ilyen cuccaik) nem sokat érnek. Akkor már inkább egy normális túraplexi, pláne, hogy árban sem sokkal drágábbak.
De először tényleg vegyél egy motort és aztán ráérsz ilyeneken filózni, ez már csak részlet kérdés egy pár hónap motorozás után mikor ki kristályosodik benned, hogy miket szeretnél átalakitani kényelmesebbé tenni a már meglévő motorodon.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60833) zsolt19900 válasza polimorf (#60832) üzenetére


zsolt19900
őstag

megnéztem az összes -szinte az összes- csavargós videót yt-n :) és láttam, hogy a túravezetőnek is van ilyen toldata, gondoltam akkor nem lehet annyira rossz :D gondolom az benne a jó, ha éppen nem kell és városban cirkál az ember, akkor lehajtja kvázi, hogy esetleg ha bele is zavar akkor ne zavarjon a látómezőbe, aztán ha szükség van rá csak szépen fogja és felhajtja

valahogy optikára jobban tetszenek ezek a dolgok, hisz ne "éktelenkedjen" már a motoron feleslegesen egy oltári nagy plexi :)

Moskitó: lenne már motor a nevemen, de amilyen elképzeléseik vannak az eladóknak, találtam majd 1 ill. fél éves hirdetéseket, no mondom írok erre nem, hogy alkuképes lenne az ár, még emelkedett is :D hejhuj mondom (de természetesen a motoron semmi sem változott, szóval se új gumi se semmi ilyesmi), meg hogy én alkudni szeretnék akkor nekem nem eladó, meg látom hogy már hónapok óta fent van és egy tízest engedne el az árából..... nem nem akarom lealkudni a csillagos eged, de amikor én hirdetek bármit is és látom, hogy kell neki, jó helyre kerül ill. tényleg meg is veszi ha közös nevezőre jutunk akkor kéremszépen ne csak én legyek az aki, mint eladó enged, de mint vevő nem "kap" engedményt semmiből sem.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60834) vlevi válasza zsolt19900 (#60812) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem a második van, az MRA Vario. A V-Stromon működik. Nekem a gyári plexi pont nem volt jó, mert alsó állásban a sisak közepére kaptam az összes bogarat, felső állásban viszont kegyetlenül rázta a fejemet. Most rajta van az MRA Vario, és így, alsóbb állásban van a plexi, de se bogár, se fejrázás.
Egyébként ebben a kiszerelésben, ahogy te is linkelted, ez egy teljes plexi. Másik hirdetésben ilyen. [link]
Amit én vettem, az csak a plexi toldat volt, [link]

A nagyonnagy túraplexik azért nem jók (akinek volt, és beszéltem vele), mert ahogy írod, tényleg a látómezőben van, ráadásul nem is túl marav anyagból vannak, rezonál, mint állat. A V-Strom gyári plexije a szélén meg van vastagítva, de pl. a Givi túraplekó az nincsen.
De ez legyen a legutolsó szempont vásárlásnál. Amivel általában mindenki felszereli a V-Stromot, az a bukócsó (Givi), kézvédő (gyári, de nem alapfeleszereltség), és sokszor középállvány, doboztartó. Középállványból csak a marhadrága gyári az, ami bevált, doboztartó konzolt azt már sokan tudnak faragni az országban, jó minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#60835) -Mosquito- válasza zsolt19900 (#60833) üzenetére


-Mosquito-
őstag

és láttam, hogy a túravezetőnek is van ilyen toldata, gondoltam akkor nem lehet annyira rossz :D gondolom az benne a jó, ha éppen nem kell és városban cirkál az ember, akkor lehajtja kvázi, hogy esetleg ha bele is zavar akkor ne zavarjon a látómezőbe, aztán ha szükség van rá csak szépen fogja és felhajtja

Nekik megfelel,honnan tudod,hogy neked is megfog? :U Tévedésben vagy! Kb 1x beállítja oszt csókolom. Nálam gyári plexi volt a legmagasabb állásban. Jó volt,kaptam a hűvös szelet de mellé a zajt is és nap végére totál bogár tetem volt a sisakom/plexim. Ekkor vettem túra plexit ami a legalsó állásban van. Most a sisak teteje néha bogaras így ugye kevesebb levegő is jön,valamit/valamiért. Először motort kéne venni mert most olyan dolgokon (ismét) rugózol amit nem tudsz.

--
Ahh ide vele.. [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60836) polimorf válasza -Mosquito- (#60835) üzenetére


polimorf
tag

Neked való motor, már csak a méretei miatt is.
Nekem lehet a lábam se érne le róla :D

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60837) Bogyó bá' válasza polimorf (#60836) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Neked egy ilyet? :F [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60838) Something_ válasza zsolt19900 (#60833) üzenetére


Something_
őstag

Imadom azokat, akik el sem jonnek megnezni a jarmut es mar alkudoznak.
Arulom az autom, mar vagy 3an lealkudtak teloba es mindharman elindultak hozzam megnezni az autot, ugy hogy tuti jonnek, de meg egyik sem kerte el a cimet.
Eleg komolytalanok az ilyen emberek.

(#60839) polimorf válasza Bogyó bá' (#60837) üzenetére


polimorf
tag

Nagyon tetszenek, de se megvenni nem tudnám se fenntartani. Én sajnos egy ilyen masinához kevés vagyok anyagilag. :(

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60840) Bogyó bá' válasza polimorf (#60839) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én el sem tudom képzelni, hogy ki bír el (nem anyagilag, hanem úgy egyébként) egy több, mint 400 kilós motorral. :( De biztos jó, ha veszik.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60841) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#60835) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah nekem is nagyon bejön ez a Ktm csak még mindig azt a hülye láncot nem képesek elhagyni. Ez az egy bajom vele....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60842) zsolt19900 válasza Something_ (#60838) üzenetére


zsolt19900
őstag

én is imádom azokat akikhez elkocsikazok több tízezer forintot sőt ha már megneznek öt hat motort akkor százezer is megvan, és olyan rejtett hibák derülnek ki, hogy egy jó lelkületű eladó mínusz keccazzal hirdeti meg, nem hogy annyiért

sajnos nem engedhetem meg azt a luxust, hogy mindenhova elkocsikazok, uram bocsá hogy én vagyok a komolytalan és uzalnivalo ember....

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60843) Czimby válasza zsolt19900 (#60842) üzenetére


Czimby
addikt

Én két kört mentem, egyszer 600 majd 300km 12 motort néztem meg és azt vettem meg amit elsőre is megnéztem, mert a beszélgetés alapján le lehet szűrni milyen is a tulaj hogy bánt vele stb. A második vásárláskor elég volt 3-4 motort megnézni, de ennél sajnos nem is nagyon volt kínálat. Nem lett olyan jó vétel mint az első, de ha nincs kínálat a kevésbé rosszat kell megvenni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60844) Something_ válasza zsolt19900 (#60842) üzenetére


Something_
őstag

Nem ertem a logikad. Belealkudsz telon, elmesz, megnezed es szar, igy ugyanugy neked van utikoltseged.
Amugy nagyon egyszeru. Ha van 1 millad motorra, akkot 800ert nezz motort, 50et altalaban ugy is le lehet alkudni szemelyesen, aztan marad 250e-ed tokeletesse tenni az almaid hasznalt motorjat.

(#60845) HSM válasza Ferdzsoo (#60841) üzenetére


HSM
félisten

Megvan azért a "hülye lánc"-nak is a maga előnye. Pl. nagyobb hatásfokú és egyszerűbb szerkezet.

(#60846) V.Stryker válasza HSM (#60845) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A lánc nagyobb hatásfokú, mint a kardán? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60847) HSM válasza V.Stryker (#60846) üzenetére


HSM
félisten

Igen, jelentősen. :K Nem akarok butaságokat írni, szval ne vegyétek készpénznek a számokat, de emlékeim szerint ilyen 80-85% magasságában van, míg a láncé 90% körüli a főtengelyen mérhető erőkhöz képest, amit a kerékhez továbbít. Egyszerűen ennyivel egyszerűbben jut el az erő oda, ahova kell. Ha pontos számok érdekelnek, hajtásláncos szakkönyvekben tuti megtalálod a pontos értékeket, milyen erőátvitelen mennyi veszik el. Én is ott néztem utána régebben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60848) polimorf válasza Bogyó bá' (#60840) üzenetére


polimorf
tag

Fizikailag nem gond megtartani, sőt amit én próbáltam még könnyebb volt megtartani a súlya ellenére mint az enyémet. Ezek azért ki vannak egyensúlyozva precizen.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60849) vlevi válasza Ferdzsoo (#60841) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkó te vegyél Crosstourert :D

"Fizikailag nem gond megtartani,"
A Goldwing ráadásul olyan széles, hogy kb 60°-nál jobban el se tud dőlni, onnan könnyű felállítani.

Bezzeg egy Varaderot. Igaz, hogy bő száz kilóval könnyebb, de kétszer olyan magasan van a súlyontja .

[ Szerkesztve ]

(#60850) Topiccsendőr válasza HSM (#60845) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mielott ezen vitatkoztok es bekiabaltok szamokat, inkabb keressetek ra gugliban. Mert ez nem ilyen egyszeru. Homalykodni meg minek kell.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.