Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) Geresics válasza Agostino (#109000) üzenetére


Geresics
addikt

a keretedbe talán még belefér egy-egy jobb állapotú régi Pegaso (a Rotax blokkos, mint a BMW F650GS-ben). Viszont azokat nagyon-nagyon meg kell nézni, mert 10-ből 11 olaszimportos, óratekerős! Anno olyat szerettem volna én is, de nem találtam olyat, ami kifogástalan lett volna, és utána futottam bele a mostanimba (amiről épp váltani készülök felfelé). A lényeg, hogy amikor felültem erre próbavezetésre, akkor először megijedtem, hogy mennyivel erősebb, mint a többi, amit próbáltam, pedig mind 48LE. A lényeg azon volt, hogy ebből még nem szaladt szét a ménes :DDD
(Kezdő motornak, az Alpok, és a Balkán bejárására tökéletes volt, de az autópályás napokat nem szereti az 1 henger, ezért is akarok feljebb lépni...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109002) Varoz válasza vendingo (#108992) üzenetére


Varoz
őstag

Én amondó vagyok pedig, hogy ha nem tárolsz féktisztítót az ülés alatt, akkor az biza benzin lehetett és a karbiból folyt ki szvsz. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#109003) vendingo válasza Varoz (#109002) üzenetére


vendingo
veterán

Nemrég értem haza. 2 folt volt a motor alatt, abból az egyik elpárolgott, a másik még ott van. Gond nem volt, nyomtam 200+kilométert.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#109004) Varoz válasza vendingo (#109003) üzenetére


Varoz
őstag

Ha ennyi idő alatt nem adott ki hibát, akkor szerintem nagy baj nem történhetett. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#109005) Geresics


Geresics
addikt

off / spam / begging for life :D
Elindult az idei Motovlogger verseny! Kérlek, a YouTube videó alatt nyomj egy Tetszik-et (Like-ot), azzal igazán sokat segítesz a továbbjutásban!
Köszi! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109006) -Mike- válasza Geresics (#109005) üzenetére


-Mike-
addikt

Ha Dodor lájkolja, lájkolom én is!

(#109007) Geresics válasza -Mike- (#109006) üzenetére


Geresics
addikt

Küld el neki, hátha! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109008) canniball válasza Geresics (#109005) üzenetére


canniball
nagyúr

A MotorosVándor is a támogatók között?? :Y :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#109009) canniball válasza -Mike- (#109006) üzenetére


canniball
nagyúr

Dodor már látta (van egy dislike). ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#109010) Geresics válasza canniball (#109009) üzenetére


Geresics
addikt

7 dislike minden videóm alatt van fixen, amit 2 embertől kapok mindig, mert anno egy MMO játékban nem voltunk hajlandóak széthullani, ők meg igen! :DDD :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109011) zgospel válasza Geresics (#109010) üzenetére


zgospel
őstag

Vagy Dodor 7 kamuregje? :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#109012) bigdady válasza Novics (#108939) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem az exo 710-esemen is egy oldalon jobban jön a levegő...

[ Szerkesztve ]

(#109013) Geresics


Geresics
addikt

Ezen besz@rtok! :DD :DD :DD
Dodor lelkes rajongó jelvényt kaptam!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109014) -Mike- válasza Geresics (#109013) üzenetére


-Mike-
addikt

Amennyit püfölted ott az F5-öt, ez a minimum! :D

(#109015) z123456789 válasza Geresics (#109013) üzenetére


z123456789
addikt

(#109008) canniball
Ez nekem is feltűnt. :))

Nem mondhatod, hogy nincs humorérzéke. :D :D (Nyilván ezt valami robot adta a beindított flood miatt. XD )

[ Szerkesztve ]

(#109016) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Hujjuj, megy ám az elégedetlenség a Sportmotoron az új Honda CRF450L kapcsán.
Marha egyszerű, nem Hondát kell venni! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109017) Chris0321 válasza Geresics (#109013) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem az utóbbi időben nagyon dobálja ezeket a jelvényeket olyan helyről is ahol már rég megkaptam. Lehet valami gond a rendszerrel.

(#109018) Geresics válasza Chris0321 (#109017) üzenetére


Geresics
addikt

azért van, mert csak X ideig kapod meg a plecsnit. Ha aktív vagy az oldalon, akkor újra és újra meg fogod kapni :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#109019) Chris0321 válasza Geresics (#109018) üzenetére


Chris0321
addikt

Kösz, ezt nem tudtam.

(#109020) hroberto válasza Gaboman (#109016) üzenetére


hroberto
veterán

Nem csoda, 25 LE maga egy vicc, 3 milláért meg már inkább tragikus.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#109021) dellfanboy válasza Gaboman (#109016) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ekkora hatasvadasz f*s cikket. jesszus

Hihetetlen, de legális jah hogy majd 3 millat kernek erte es az amcsi verzio is inkabb egy 15 eves DR-z hez van kozelebb mint egy 2019-es versenyedurohoz?
Szeretnél egy versenymotorral ingázni mirol beszelnek 25le wtf :Y hol itt a verseny?
Látszólag értelmetlen kérdés, de a CRF-teszt után másra sem vágyom, csak hogy minden reggel a 450-es nyers zakatolása kísérjen munkába ki nem akarna akarmilyen versenyomotorral meloba menni? csak a szervizdijakat +gyorshajtas buntit ne kelljen fizetni..

nem tudom mit szivott a pulai..

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#109022) Gaboman válasza dellfanboy (#109021) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ennyi pénzért, hagyjuk a Hondát inkább.
Khm.... és még egyszer Khm.....
Mivel egy árban van ezekkel a gépekkel, nagyon nem kérdés hogy teljességgel felesleges a 450-et venni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109023) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Rovid utanaolvasas utan...
Ez a blokk csak europaban 25 loeros, amugy 40. 12%- al nagyobb a tehetetlensege a kuplungnak a crossmotorhoz kepest. Ez nem nagy kulonbseg. Mit okoz ez? Minel kissebb a tehetetlensege a forgattyusmechanizmusnak, annal inkabb szetveri az alkatreszeket az egyhengereseknel jelen levo nagy nyomatekcsucs, vagy annak valtozasai a fotengelyen. Ez szedi szet a fotengelyt, csapagyakat, a kuplung szegecseket, a valtot, a lancot, de meg a gumit is. Erre talaltak ki a big bang et a tobbhengeres motoroknal, hogy kisimitsa ezeket, es kevesebb stressz erje az alkatreszeket, de ott a cel legfokepp a gumi kimelese volt. Nem hiaba ilyen a szervizigenye, sok kulonbseg nincs a kihegyezettebb valtozat es ekozott. A kompresszioviszony lett visszaveve, amugy a 12 szazalek az szinte semmi. Kb, nem raz annyira a motor.

Emlekszunk az rxv450 re? Korulbelul ugyanez a tomeg, es ugyanez a loero volt alapbol. A loero talan meg kevesebb volt ennel is. Hogy alapveto volt, hogy mindenki kinyitja, hogy az osszes loerot megkapja? Az volt.

En ugy veszem ki, hogy az eu karosanyag kibocsatas miatt nem fognak egy uj vezerlest, uj blokkot kifejleszteni egy szuk eu piacra. siman lefojtjak, es marad a 40 lovas szervizigenye, vagy egy picit meghosszabbitva sacckabera.

A tuzeloanyagtank titanotvozet.
A rugostagok messze minosegiek egy dual-sport hoz kepest. 128.8kg-os teletankolt tomeg nem keves, de biztos jobban viselkedik, mint egy 15-20 eves motor. Mar csak a sulyelosztasa, a futomuve miatt.
Egyaltalan nem lehet egy lapon emliteni valami regi szarral.
kezeljuk helyen ezeket a dolgokat, nem vitazok.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#109024) Gaboman válasza Topiccsendőr (#109023) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Anno nekem is az RXV550 19 lóerőre volt visszafojtva, így adták át újonnan.
De a gáznál, a kipufogóban is voltak fojtások.Azokat kivéve jött meg a tényleges teljesítmény ami......inkább kezelhetetlen volt mint élvezetes, hacsak nem egyenesben húztad neki.
A befecskendezése annyira nyers volt hogy a legtöbb esetben csak utasként ültél rajta nem pedig te irányítottad a motort.
Állítólag ezen a későbbi modelleken már javítottak, én is rakattam rá másikat de sajnos nem igazán volt érezhető a különbség.
Valahol az RXV-nél is azt kellett volna hogy a teljesítményt lejjebb vitték volta a megbízhatóság javára.
De ez egy versenytechnika, üzemórás fenevad, érthető egy olyan motornál ami lámpával rendelkező versenymotor.
Ügye az alkatrészekből még nem kis bevétel fojt be az Ápriliának, sajnos a típus nem igazán vált be, alul méretezett önindító a korai modelleknél.
Több esetben hengertalp tömítés repedés aminek a következménye hogy összefolyt a víz az olajjal, nekem is ez a jelenség következett be.
Amúgy a többi része nagyon rendben volt, futómű, fékek isteniek voltak, még egy hülye megoldás amit nagyon nem szerettem benne, a légszűrőház levegőbeömlő nyílása előrefelé állnak.
Ez akkor volt szívás ha poros úton ment valaki előtted, nagyon hamar tiszta por volt a szűrő.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109025) BlackPriest válasza BlackPriest (#108952) üzenetére


BlackPriest
őstag

voltam megnézni egy gyári sm-et, képeken igen csini, jó leírás, közlékeny gazdi. odagurultam megnéztük a gépet, szépen indult, szépen járt, el is vihettem próbakörre. az ülés keményebb és kényelmetlenebb, mint a mostanin, a gáz holtjáték az egekben az enyémhez képest, kuplungot szokni kell, kormány nagyon nehezen járt a mostanihoz képest, vagy hibás, vagy ez ilyen. az erő durva, de összességében a mostani érzésre mindenhol minőségibb, csak gyengébb. mondjuk nagy köröket nem mentem, szokni is kéne, de nem rohanok lecserélni. SWM SM 500 R-el kezdtem szemezni.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#109026) Gaboman válasza BlackPriest (#109025) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Azt tudod hogy az egy üzemórás gép amit most írtál!
Tehát SM-ként arra számíts hogy nagyon hamar jönnek a kötelező szervizek és a felújítások!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109027) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Bp - Pestmegye, hol érdemes motort bérelni, és elfogadható áron van ?

(#109028) Topiccsendőr válasza Gaboman (#109024) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, az rxv eleg betegagy volt, jopar tomitest valtoztattak a modell elete soran, amik eleg fontos helyeken szolgaltak fontos celokat, generatornal a fotengelyszimering, ami a hajtorudak olajellatasat gyengitette, ha rossz volt, es olajpumpahaz szimmering. Hengerfejtomitest is megvaltoztattak, az ontvenyeket is, de meg az inditomotor attetelet is. A vege fele mar DLC bevonatot kapott a szeleptoke is.
Ezeket ha csak a motorok felen gariban cserelte, az is eleg nagy ervagas lehetett az aprilianak.
A vegere ezekkel az intezkedesekkel javitottak az elettartamon.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#109029) Gaboman válasza baboss (#109027) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Esetleg náluk érdeklődj, nincs kilométerkorlát és az árai is elég jók a többiekéhez képest!

Motorkölcsönzés

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109030) Gaboman válasza baboss (#109027) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Guruljvelünk

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109031) BlackPriest válasza Gaboman (#109026) üzenetére


BlackPriest
őstag

igen, de már lassan mindent kizártam, illetve nem találom az ideális szupermotot. vagy "gyenge", vagy régi, vagy üzemórás...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#109032) Gaboman válasza BlackPriest (#109031) üzenetére


Gaboman
nagyúr

2006 Husqvarna Sm 610, KTM Smc 625/660/690 mindegyik jó, nem üzemórás.Komoly futóművel, fékekkel, blokkal.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109033) Pocee


Pocee
senior tag

Főként Miketól mert ő itt az aprilia huszár,de bárkihez szól aki vágja,hogy miért drágább a factory rsv 2millioval a simánál ha gyengébb kb 16 lóval.annyival jobb a futóműve? Teletankolt tömeget mondjuk nem néztem.

Mr.Brightside

(#109034) runner 125 válasza Pocee (#109033) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hát, valszeg az kibír 10.000-et megbontás nélkül... ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109035) zgospel válasza Pocee (#109033) üzenetére


zgospel
őstag

Karbon aero szárnyak, titán Akrapovic rendszer, alu kerekek, a factory az erősebb és néhány köbcentivel nagyobb is. Az elírás lesz ha gyengébbnek írják valahol.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#109036) Pocee válasza zgospel (#109035) üzenetére


Pocee
senior tag

szitibájkon néztem ott el van írva akkor,máshol utána se néztem mondjuk...
Akkor marad az R1M...pedig tetszett az aprilia :U

Mr.Brightside

(#109037) Khaosz55 válasza hroberto (#109020) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nagyon kíváncsi vagyok milyenek lesznek a többi euro 5-ös motorok, mennyibe sínlik meg majd a teljesítményt. Mert még azon is gondolkodom, hogy lehet meg kell venni a legutolsó euro 4-es motort amivel mocizom, hogy egy ideig legyen még rendes mocim. Évi 12-15 ezer Km-rel hamar bele rakom a kilométert a mostaniba.

[ Szerkesztve ]

(#109038) Gaboman válasza BlackPriest (#109031) üzenetére


Gaboman
nagyúr

SM 610
SM 630
LC4 640
Duke 690

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109039) Nikaré válasza baboss (#109027) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem készül e a motorod azért kell a kölcsönzési lehetőség?

(#109040) #81556480 válasza Gaboman (#109038) üzenetére


#81556480
törölt tag

Csaka 625 SMC 😁

[ Szerkesztve ]

(#109041) Gaboman válasza #81556480 (#109040) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Persze, persze! :DDD
610 és 660! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109042) zgospel válasza Pocee (#109036) üzenetére


zgospel
őstag

Na jó, muszáj rákérdezni. Mi van az R1M-mel meg az RSV4-gyel? :D Mesélj :K

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#109043) Micsurin válasza Topiccsendőr (#108984) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi a választ akkor nem temetem a hengerfejem közel se! Jó kérdéseket tettél fel egyikre sem tudnék neked igazából válaszolni. Ellenben mind felteszem két hét múlva a mesterúrnak egy enyhe kérdéssel immáron lassan több mint három hónapja mi az ami nem akaródzik összejönni. Akkor a szabija után adtam még egy hetet neki, kiderül mint leszünk. Sajnos lassan tényleg ott tartunk, hogy faterral egy manual társaságában állnánk neki lassan... :U :)

És ja nem kéne ezekkel foglalkozzak ha érezném, hogy a motor készül. De még a fejtömítést (fémes - teflon bevonatos tömítés) is nekem kellett elküldjem neki, én is kérdeztem rá kellene e új... amíg nem érdeklődtem ez a mozzanat sem derült ki anno.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#109044) zolee5016 válasza baboss (#109027) üzenetére


zolee5016
őstag

Mikor, meddig kellene...
XJ600 megteszi ?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#109045) BlackPriest válasza Gaboman (#109038) üzenetére


BlackPriest
őstag

köszönöm! mennyire szoktak ezekhez átlag szerelők érteni? nekem nincs mindig időm nagy szerelésekre, ahogy nézem a szelephézag állítás elég gyakori (husqvarna manualt néztem)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#109046) Gaboman válasza BlackPriest (#109045) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Husqvarnanál 5000 kilométerenként kell cserélni, az SM610-et 2500 kilométerenként olajcseréltem így a 2 olajcsere egy szelepállítás.
Egy motorszerelő bármikor beállítja neked a szelepeket.
Mivel én tempósabban használtam azért cseréltem sűrűbben, többet volt magasabb fordulaton.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#109047) Novics válasza Geresics (#108950) üzenetére


Novics
senior tag

Van - ha arra gondolsz, amire én. :D Próbáltam a szellőzőket is nyitni-csukni, de nem volt érdemi változás.

Most alaposan végigtapogattam a hétvégén a plexi tetejét, és van rajta egy "csorba". Nagyjából ott, ahol a levegő is jön be. Szóval plexicsere néz ki.

bigdady Téged nem zavar? Mert nekem nagyon irritálja a szememet - amikor hűvösebb a levegő. Nálam kb balesetveszélyes így. De azért tartaléknak jó lesz. Már csak azt nem tudom, hogy be merjem-e vállalni a tükrös ezüst plexit. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#109048) Pocee válasza zgospel (#109042) üzenetére


Pocee
senior tag

valamelyiket venni kellene ;]

Mr.Brightside

(#109049) baboss válasza Nikaré (#109039) üzenetére


baboss
őstag

Sok a gond vele, drága lenne a javítás, belpiacos, 28 éves, ki is nőttem (400 cm3), inkább gyűjtök fiatalabb nagyobb motorra. A fiam jön haza Izlandról szeptember elején, és 1 hetes túrára mennénk el. Azt mondta ne foglalkozzak, költsek a régi motorra, tavasszal vesz nekem másikat, kipótolja 600k-val a motorvására gyűjtött összeget. :R

[ Szerkesztve ]

(#109050) Topiccsendőr válasza baboss (#109049) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Eleg hamar el lett vetve a karbifelujitas :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.