Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) #79335424 válasza asvald (#60500) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, én nem halogathatom tovább az akkucserét. Ez nem bír ki még egy szezont. Csak sajnos, a forgalmazók mind alkimistának képzelik magukat. Úgy mérik az ólmot, mintha már arany lenne. Amerikában 130 Dollár, Németországban már 210 Euro, a hazai bótban pedig meg sem merem kérdezni.

(#60502) zsolt19900


zsolt19900
őstag

ééés a suzuki dl650 jével van valakinek tapasztalata? azokat is nézegettem, tetszenek stb. stb. most akadt is egy szép példány eladó egész normális áron, vagy inkább a cbf600 honda?

abban tud valaki segíteni nekem, hogy a cbf600s-re milyen hátsó gumi ajánlott és mekkora méret? szélességben esetleg el lehet térni a gyári mérettől? ajánlott nem ajánlott? amit kinéztem gumicserés így akkor azzal számolnék, hogy mit ajánlotok rá.

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60503) Topiccsendőr válasza zsolt19900 (#60502) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

semmiben ne terj el a gyari dolgoktol lehetoleg. se gumiban se fenyszoroban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60504) BoB válasza FIREBLADE78 (#60499) üzenetére


BoB
veterán

Lélegezz mélyeket esténként ;]

A többieknek köszönöm a tippeket, utazás miat nem tudtam írni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60505) zsolt19900 válasza Topiccsendőr (#60503) üzenetére


zsolt19900
őstag

oksika, azért is kérdeztem rá, mert hallottam, hogy valaki tesz rá szélesebbet stb. stb. de akkor marad a gyári

kékhold oldalán próbáltam keresgélni motor szerint, de ott is elég sok szélességet megad, no mindegy majd rábogarászom :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60506) canniball válasza zsolt19900 (#60502) üzenetére


canniball
nagyúr

120/70+160/60

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60507) polimorf válasza #79335424 (#60501) üzenetére


polimorf
tag

Nem tudom milyen aksit keresel de nálunk nem sokat találni 210 euróért. Ennél jóval olcsóbbak [link]
Itt több helyen keresgélhetsz [link]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60508) #79335424 válasza polimorf (#60507) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egészen pontosan ILYET (2003 -as Dyna Super Glide Sport). Általános vélemény és saját tapasztalat is, hogy HD -hoz akkumulátorból és bordásszíjból nem szabad utángyártottat venni. Láttam már érdekes jelenségeket utángyártott akkukkal. Haverom bepróbálkozott egy Yuasa -val. Egyik indításnál konkrétan kirobbant az akku oldala. A HD -kban nincs dekompresszor, mint a japánokban, az önindító "izomból" forgatja át a dugattyút a sűrítés ütemen. A gyári akku viszont tudhat valamit, mert ennek ellenére sokáig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#60509) polimorf válasza #79335424 (#60508) üzenetére


polimorf
tag

[link]
[link]
[link]
Sajnos csak ezeket találtam. Tényleg jó drágák. Ezért sem kellene HD, nem tudnám fenntartani. :N

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60510) Ferdzsoo válasza zsolt19900 (#60502) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan semmiképpen ne térj el a gyári mérettől. 160/60 zr17.
Én pr3-al használtam a cbf-emet, isteni volt. Most pr4 van fennt ugyanolyan jókat tudok nyilatkozni róla. És én párban vennék a helyedben. Úgyis egyszerre kopnak el.kb...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60511) vlevi válasza zsolt19900 (#60502) üzenetére


vlevi
nagyúr

"suzuki dl650"
Telepakolva 2 heti csomaggal, kivisz a világvégéig, meg még egy métert, és onnan vissza. Ezt tudja.
Nem egy erőbajnok, sem pedig adrenalinbomba, már csak a felépítése miatt sem.
A blokkja az SV-650-ből lett átemelve, igaz, ott pár lóval erősebbre van hangolva, és az SV is könnyebb valamivel, ráadásul a V2-es blokk alacsony fordulaton meglepheti a sor4-hez, "nyócezertől megindul" szokott csuklókat.

(#60512) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Visszaraktam az aksit a fazerbe de ahogy megemeltem a tankot látom fityeg egy cső a tankból (ami a másik oldalon egy csöpögő és egész leér a földig csak ez rövidebb és ez a párja bal oldalt. Lecsúszott vhonnan?
A 2.képen is van egy fityegő valami ami mintha valamivel össze lett volna kötve korábban (vmi vas a vége). Vagy a két dolog csúszott szét? (az első cső vége is látszik a 2. kép sarkában) Köszi :F (az első képet jobbra kell egyet forgatni az alsó meg fejjel lefelé van nem tudom miért...) Bocs ha láma de vakon vagyok ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#60513) zsolt19900 válasza vlevi (#60511) üzenetére


zsolt19900
őstag

Feree13 igazából a motoron 2eve lett az első gumi cserélve, nem tudom ezek mennyit mennek el de ha jó akkor nem vennék újat rá, ha nem muszáj

vlevi akkor a v2 kb olyan mint autóban a dízel? persze nagyon sarkitva? mert én nem száguldozni szeretnék hanem szépen normálisan motorozni, igazából a motorozás élménye jobban játszik mint a sebesség élménye

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60514) Topiccsendőr válasza bigdady (#60512) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sajnos a kepekbol semmit nem lehet latni.
Ket cso szokott felmenni a tankhoz, mindegyiken bilincs. Tanktulfolyo szokott lenni. Ha leveszed a tankot egyertelmu melyik hova megy. Nincs letfontossagu szerepuk, nem vakuumcsovek. Ami fontos, az mind le van biztositva. Nem tudod elkurni. Szoval nezz ala a tanknak, es rakd vissza, ha a tulfolyo csove, vagy ha vmi szellozocso.
Alul meg vezesd el normalisan, a yamahak manualja egeszen pontosan meghatarozza, hogyan kell az osszes vezezeket elvezetni. Jo munkat.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60515) polimorf válasza zsolt19900 (#60513) üzenetére


polimorf
tag

"igazából a motorozás élménye jobban játszik mint a sebesség élménye"
Ezzel csak az a bibi, hogy a kettő valamilyen szinten összefügg. A poroszkálás nem egyenlő a motorozással. Persze az eszetlen száguldozás a közúton sem. Valahol a kettő között. ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60516) bigdady válasza Topiccsendőr (#60514) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az elso meg is van: fuel drain hose. Párja a breathe hose és mindkettőnek air opening avége
A második képen lévő müanyag csőből kiálló vas bigyót még keresem. De kösz

[ Szerkesztve ]

(#60517) #79335424 válasza polimorf (#60509) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ezt most általánosságra vonatkozóan írom, nehogy magadra értsd! Sajnos, kering egy pár tévhit a HD -kkal kapcsolatban.

-A gyári alkatrész egy japánhoz is drága. Megnéztem, hogy mennyibe kerülne egy hasonló képességű (18AH körüli) Yuasa akku, ha nem motortípus alapján keresem. Kb. 30 ropi. Ehhez képest, a HD gyári akku 130 Dolláros kisker alapárát egyáltalán nem tartom elborultnak. Az az erős, hogy ebből 200 Euro fölötti ár lesz. Nyilván nem fogom ennyiért megvenni, hanem privát vonalon behozatom Amerikából. Összességében és hosszútávon viszont egy HD -t olcsóbb fenntartani, mint egy azonos kategóriájú Japán vasat.

-Nem minden HD tulaj gazdag és/vagy beképzelt, magamutogató bunkó. De, szerencsére, a HD -sok között bőven vannak ilyenek. Az ilyen megveszi a motort és aztán a felét kicseréli az extrakatalógusokból összeszedett minekekre. Így jut a magamfajta olcsón, vadiúj, vagy alig használt, gyári cuccokhoz.
-Alapvetően a HD nem egy megbízhatatlan, olajokádó szarkupac. Csak, sok a gányolt, vagy mindegycsakolcsólegyen címszóval behozott példány.
-Nem minden HD motorozhatatlan, csingilingikkel teleaggatot krómhegy. Pl. Az enyém sztem kinézetre nem sokban különbözik egy V2 -es japán naked -től és kifejezetten jól motorozható. Előtte egy 99 -es, 1500 -as Intruderem volt. Az egy katasztrófa volt a HD -mhoz képest.

(#60518) HSM válasza zsolt19900 (#60513) üzenetére


HSM
félisten

Ez a V2 motor érdekes karakter. Nagyon kis fordulaton nem szeret működni, ezt városban szokni kell. Viszont kb. 3000-től már kisimul, és onnan már húz is rendesen, legalábbis a blokk rokon SV650, normál közlekedésnél kb. 2500-5000 között remekül el lehet vele közlekedni. Normális motorozáshoz tökéletes, de nagy tempónál nem ezzel fogod büntetni a sportmotorosokat, ott kijön a kevesebb lóerő. Hangra nekem sokkal kellemesebb, mint a sor4-esek, valamint az erős motorfék is praktikus, bár szintén megszokást igénylő sajátosság. A 2 henger miatt mások a rezonanciák is, talán kicsit erőteljesebbek ahol vannak, de szerintem kevésbé zavaróak, mint egy sor4-en. Amire kitalálták, arra tökéletes szerintem ez a blokk, sportos túrázónak, de városi közlekedésben is simán megállja a helyét. :K Érdemes valahol kipróbálni, ha van rá lehetőség. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60519) asvald válasza #79335424 (#60517) üzenetére


asvald
senior tag

nekem 10kból meg van az akku, de még menthető volt a régi szerencsére :))

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#60520) ath válasza #79335424 (#60517) üzenetére


ath
senior tag

hülye kérdés, de miért kerül oda az első kerék közelébe az a táska? :F

(#60521) #79335424 válasza ath (#60520) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy hiba következménye. Sajnos, hagytam, hogy a többiek hozzászokjanak ahhoz, hogy egy közös gurulásnál nálam "úgyis van minden szerszám". Így, ez már automatikussá vált. Abban a táskában, egy vízhatlan csomagban, azok a szerszámok vannak, amik "soha nem kellenek", de akkor viszont nagyon. Legalábbis remélem, hogy vízhatlan, mert nem emlékszem arra, hogy mikor nyitottam ki utóljára. :)

[ Szerkesztve ]

(#60522) bigdady válasza Topiccsendőr (#60514) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sejtem hogy mi lehet
Ez ahogy latom ez az indito tekercsből (ignition coil) fityegő nem egy hanem két szürke cső ami mintha el lenne zárva egy-egy vas darabbal. Egyik olajos volt ezért gondoltam szétcsúszhatott valami.
Jól gondolom ez a két kis rövid elzárt cső jó úgy ahogy van? Bár a szerepét nem értem... :)
[L:/dl/upc/2015-12/23/282265_yix4vtgek4i9nfbf_image_3.jpg](IMG:/dl/upc/2015-12/23/282265_yix4vtgek4i9nfbf_image_3.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#60523) bigdady válasza bigdady (#60522) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mintha ólom lenne a végén :F

(#60524) asvald válasza bigdady (#60522) üzenetére


asvald
senior tag

Esetleg service manuálban nincsen benne? :U

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#60525) vlevi válasza zsolt19900 (#60513) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, inkább olyan, mint a Vitara. Ha már Suzuki. Terepjárónak kinéző tárgy. De a nagy méretei miatt tényleg nincs gond rajta a pakolással. 180 centi alatt viszont necces lehet, mert magas és széles az ülése, ráadásul a lábtartó is pont alattad van.

(#60526) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#60510) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ez a kb egyszerre a Pr4-nél pont nagyon nem lesz igaz. :) Kb a 2x-ét futja le az első. Hátsó 10-12ekm nálunk,extrém használat 8ekm.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60527) Topiccsendőr válasza bigdady (#60522) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez biztos nem a trafobol jon ki. Ez sztm szinkronhoz vakuumcso. De nem latom jol, ugyhogy hagyjuk a forumszerelest :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60528) bigdady válasza asvald (#60524) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ennyit találtam. De ott mintha bedugva lenne valahová a fityegő akármi ami a motoron közelben sincs még hasonló sem sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#60529) zsolt19900 válasza vlevi (#60525) üzenetére


zsolt19900
őstag

188cm vagyok, igazság szerint az ilyen "nagyobb" motorokkal mindig az volt az aggályom, hogy pl egy cbf 600s hez képest ugye ez magasabb, nehezebb és pl egy parkolóban tologatni ha rosszul állok be, vagy ilyesmi :) szóval érted

de amúgy ültem már rajta és hát királyi ezen is és azon is ülni, főleg a régi motorom után :D mert az egy picit alul volt méretezve rám nézve :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60530) Bogyó bá' válasza zsolt19900 (#60529) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A "nem túl pénzes" túrázók között a DL650 a legnépszerűbb motor, talán nem véletlenül. :K Ha nyernék a lottón (nem lottózom... :)) ) akkor ilyet vennék újonnan, az XT jelűt, a fűzött küllős kerekűt. Aztán meg sírnék, mert a rossz derekam miatt nem tudok rá felszállni, csak nézegethetném.... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60531) zsolt19900 válasza Bogyó bá' (#60530) üzenetére


zsolt19900
őstag

nya ez az, akitől vettem a gs-t Ő dl-re váltott :) igy ülhettem ezen is és azon is :D és igy visszagondolva a 120-30 kilómhoz picit pici volt gs :) de hát se baj, most nagyon megy az agyalás, van egy nagyon korrekt cbf600s, szóval nagyon az a befutó

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60532) SirKero válasza zsolt19900 (#60513) üzenetére


SirKero
őstag

mert én nem száguldozni szeretnék hanem szépen normálisan motorozni, igazából a motorozás élménye jobban játszik mint a sebesség élménye

Esetleg megnézhetsz egy Transalp 600 - 650 típ. is. méretileg kb. mint a DL650 de olcsóbb ( bár gyengébb is :B ) Én ezen tolom a 193 centimmel :K

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#60533) Bogyó bá' válasza SirKero (#60532) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez mitől ilyen olcsó?! [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60534) bigdady válasza bigdady (#60528) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kép lemaradt

:DDD

(#60535) SirKero válasza Bogyó bá' (#60533) üzenetére


SirKero
őstag

Passz :U Erről a két képről nem lehet semmit kideríteni. Ez az évjárat egy gurigánál kezdődik :K Főleg ilyen táskagarnitúrával :Y És csak 7000 km-t futott :P

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#60536) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok , külföldi okmányos (lejárt olasz) gépnél milyen papírokat kell kapjak az eladótól , és mi lesz a forgalomba helyezésnek a menete ?

Előre is köszi , és kellemes ünnepeket! :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#60537) Topiccsendőr válasza bigdady (#60534) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ket gyujtotrafobol 4 gyujtokabel.
Nagyon nem jot nezel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60538) BoB


BoB
veterán

Hmm, nem rossz..

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60539) Xaels válasza BoB (#60538) üzenetére


Xaels
félisten

Hát akármennyire is szeretem a BMW motorjait és ugye az egyik nagy szerelmem a K1200R/K1300R, de ez nagyon nem jön át.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60540) -Mosquito- válasza zsolt19900 (#60529) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Motort nem azért veszünk,hogy tologassuk a parkolóban. :D CBF 600: ~235Kg, DL 650: ~220Kg ugye nem ezen a 15Kg-on múlik a boldogság? Egy DL-t lehet könnyebb tologatni/terelgetni mint egy CBF-t. Én 187cm vagyok és egy kis gépen ülök,semmi problémám sincs. :D

UI. Picit körülményes a motor választásaid és az ezzel/ezekhez tartozó elképzeléseid.. Bocsi.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60541) polimorf válasza -Mosquito- (#60540) üzenetére


polimorf
tag

" . Én 187cm vagyok és egy kis gépen ülök" :)) :)) :))
Még mindig vicces gyerek vagy ;)

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60542) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#60540) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hm? Én úgy emlékeztem, hogy egy majd' 3 mázsás operett-enduród van.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60543) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#60542) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Polimorf érti.. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60544) asvald válasza bigdady (#60528) üzenetére


asvald
senior tag

Elméletileg légtelenítő tömlő lenne /vagy leeresztő ,ennyi jött le google keresgélésem alatt

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#60545) zsolt19900 válasza -Mosquito- (#60540) üzenetére


zsolt19900
őstag

jó okés bocsi mindenki :) csak nagyon őrlődöm, de szivem szerint a dl-t venném meg, csak sokkal több a kétségem a hirdetés-hirdető szemszögét tekintve, mint pl. a cbfnél :) vagy van esetleg aki Sopron cityben él a fórumon? :D mert akkor ezt a dl-el kapcsolatban hamar el is oszlathatná nekem, mivel ott van a moci. róla lenne szó

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60546) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#60526) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Pr3 nekem elöl hátul tök egyszerre kopott el.... feltételeztem itt is így lesz. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60547) bigdady válasza asvald (#60544) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen az meg van. Csak a másik két lógó 10 cm-es szürke csövet olómmal a végén nem tudom hova rakni :F

[ Szerkesztve ]

(#60548) -Mosquito- válasza zsolt19900 (#60545) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Jó lenne azért tisztázni saját magaddal milyen vonalat keresel. Túra-enduró,túra-sport,naked 600-800cm3? Mert mire végigérünk A-tól Z-ig motor márkán/típuson elég sok lehetőség van. :) Dl-el nem fogsz mellé,"igénytelen" izgalommentes jószág teszi a dolgát,kevés pénzből fenntartható gép Épp e miatt is a régi több 10eKm-es példányoknak is megkérik az árát. Ispán gépe. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60549) asvald válasza bigdady (#60547) üzenetére


asvald
senior tag

Igen , láttam ,de annyira keresgélek, hogy nem szerkesztettem meg ...
Azok az" ólomcsövek" honnét is jönnek pontosan?

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#60550) zsolt19900 válasza -Mosquito- (#60548) üzenetére


zsolt19900
őstag

ez a kettő három gép játszik, bandit, dl, vagy a cbf honda :) igazából

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.