Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) sqpp válasza FIREBLADE78 (#60250) üzenetére


sqpp
őstag

Ott csak V1 van D: de gondolkodom rajta, azért jóval olcsóbb lenne, így még vennék mellé egy szemüveget is.

(#60252) FIREBLADE78 válasza sqpp (#60251) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem is van. Tuti van v3. Ne mond h egész országban nincs v3

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60253) sqpp válasza FIREBLADE78 (#60252) üzenetére


sqpp
őstag

Hát itt én csak V1-et találtam webáruházban, az már más kérdés, hogy Pesten lehet, hogy van.

(#60254) FIREBLADE78 válasza sqpp (#60253) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Google a barátod. Foxbolt.hu van v3 és 80k sincs. Igaz Győr vagy Székesfehérvár mxmania.unas.hu

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60255) Czimby válasza sqpp (#60241) üzenetére


Czimby
addikt

Sisakot ne vegyél próba nélkül!

Még márkán belül, modelleknél is vannak méret beli eltérések hiába ugyanúgy XL-es mind!

Nekem pl a HJC FG-15 XL méretben kicsit nyom homloknál, de a SHOEI Qwestből az L-es tökéletes!
Araiból meg az XL-a jó!

NEm tudhatod, csak próbával!

Én ráfáztam mert berendeltem a HJC-t és itt van a polcon több mint 1 éve!
Ritka az ilyen nagy fejű motoros nem nagyon bírom eladni pedig 42 volt boltban..

HA esetleg fel akarod próbálni írj, 0 Km-es új sisak mintha a boltban vennéd!

UI: Most látom, hogy cross-t keresel, akkor tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60256) Ferdzsoo válasza sqpp (#60238) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Soha nem vennék próba nélkül sisakot. Csak szívni fogsz vele. Nagyon kicsi az esélye hogy eltalálod a méretet, és hogy a fejformádra is jó lesz. Ne vegyél így.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60257) fattyu válasza Ferdzsoo (#60256) üzenetére


fattyu
veterán

Ezerszer lett csak leírva.

Lassan már azt fogom mondani hogy csak netről és mindenképp eggyel kissebbet mint amit tippelsz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#60258) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60225) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

mi megy at?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60259) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#60258) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A váltófeszültség biztosan nem.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60260) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Agárd tej köd,gyros legalább jó. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60261) runner 125 válasza sqpp (#60238) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt így nehéz megmondani. Sisak válogatja.
Nagy motorosok vallják, h próba nélkül nem veszünk bukót, én bekockáztattam mert csak ezért nincs időm felfutkozni Pestre.
97kg vagyok, cm-ek alapján nekem az L-es felelt meg, azt is rendeltem meg HJC-ből, tökéletes, kényelmes, pont annyira "nyom", amennyire passzentosnak kell lennie egy bukónak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#60262) ALI_G válasza ALI_G (#60224) üzenetére


ALI_G
veterán

Az ehhez hasonlókból szokott ilyen lenni

(#60263) ALI_G válasza Czimby (#60227) üzenetére


ALI_G
veterán

nem hiszem hogy hringen megközelítene, de elfogadom a kihívást! :D

(#60264) Czimby válasza ALI_G (#60263) üzenetére


Czimby
addikt

Nem volt szó kihívásról, de írd le az idődet csak ha már ennyire benned van a verseny szellem. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60265) V.Stryker válasza sqpp (#60249) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nézd, igazuk van a srácoknak, hogy próba nélkül ne vegyél.

DE

Én is így rendeltem...lemértem, megnéztem a fejméret alapján a gyártó táblázatát. És jó lett.... :D Viszont azért rizikós mert előtte egy másik gyártó másik sisakjából meg másik méret kellett...azt személyesen vettem és szar volt. Bár nem a méret miatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60266) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#60265) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is próba nélkül vettem a Kappát. Volt (van) egy M-es nyitott kínai sisakom, az kényelmes, majdnem lötyög a fejemen, így a Kappából (KV4 Jade) látatlanul bepróbálkoztam egy szintén M-essel. Végülis most már kényelmes, 2 év alatt zsugorodott annyit a fejem, hogy jó legyen.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60267) Archer válasza Topiccsendőr (#60187) üzenetére


Archer
őstag

Szépen dolgoznak a kis japók, bár én azt hittem, ezeket már robotok hegesztik (mondjuk volt róla valahol szó, hogy ezek a csodamotorok "kézzel készülnek"). Kíváncsi lennék, mondjuk egy Keeway gyárban is ilyen állapotok vannak-e... :DDD

Czimby: ahogy tudom, azért náluk is voltak már káresemények :DDD Össze lehet velük futni itt a Balaton parton szezonban, az új S1000RR-t már láttam, meg ahogy néztem, egyikőjüknek már az új R1 van, arra még kíváncsi lennék. Bár ha annyi pénzem lenne motorra, tuti, hogy egy 1000RR SP Repsol Champion-t vennék :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#60268) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60258) üzenetére


#79335424
törölt tag

Suzuki specialitás a régi GS, GSX -eken. A világításkapcsolós (európai piacra gyártott) modelleken a kapcsoló nulla állása megszakítja a generátor egyik fázisának az áramkörét.

bogyo112:
A féklámpa és esetleg még az indexek ledesítésével tudsz még nyerni delejt. Csak nem azt a kínaipiacos ledet kell venni, aminek csak a tetején van led. Olyan kell, ami az oldalán is világít, hogy a foncsor tudja teríteni.

V.Stryker:
Az összterhelés szempontjából mindegy, hogy hova kötöd. Ha a generátor feszültsége meghaladja az akkuét, onnantól mindenképpen a generátort, vagyis a motor elektromos rendszerét terheled vele. Ha közvetlenül 15 -re (gyujtáskapcsoló utáni +) kötöd, akkor is ugyanazt az áramforrást terheled vele.

(#60269) Bogyó bá' válasza #79335424 (#60268) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sokféle LED-et próbáltam, a gyári búrákban mindegyik vacakabb volt mint a hagyományos izzó. DE úgy tűnik, a generátor elbírja a fogyasztóimat még télen, markolatfűtéssel is-.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60270) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60268) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Es ennek mi lenne az ertelme?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60271) PoLizei válasza Topiccsendőr (#60270) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Sztem a feszszabályzót kímélik vele, ha igy van. Ha nem ég a világítás, 1 fázist lekapcsol, nem kell elfűteni a fölösleges áramot.

P*L****

(#60272) #79335424 válasza PoLizei (#60271) üzenetére


#79335424
törölt tag

:K
Mivel a generátora nem szabályozott gerjesztéses, hanem fixen fullos és aztán a kijövő feszültség van leszabályozva.

(#60273) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60274) V.Stryker válasza #79335424 (#60268) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez nettó hülyeség szerintem, mivel a töltőáram feszültsége minden esetben nagyobb, mint az akku feszültsége. 12V-nál 13,7 körül van a töltőfesz. :W

Biztos az a butus ford szerelő se tudta ezt, amikor az első szélvédőfűtést a terhelés miatt az akkusarura kötötte... :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60275) emre válasza Bogyó bá' (#60273) üzenetére


emre
veterán

A vízcsövet látom, no de hol a hűtő, ja meg a gyújtókábel.
Ez inkább egy iparművészeti alkotás, nem motor.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60276) #79335424 válasza V.Stryker (#60274) üzenetére


#79335424
törölt tag

Két áramforrásod van. Járó motornál az egyiket terheli, leállított motornál (gyújtáson) meg a másikat. Ez független a bekötéstől. A 13,7-14,2 -es töltőfeszültség az elektromos rendszer minden +/- pontja között megjelenik, nem csak az akkunál. Ha az akku névleges feszültsége ettől alacsonyabb (12V), akkor semmilyen fogyasztót sem tud árammal ellátni. Ez ecccerű fizika, nem kell hozzá autóvilles végzettség. De, ha kéne, akkor is illene tudnom, mivel ez a tanult szakmám. :)

(#60277) ALI_G válasza Czimby (#60264) üzenetére


ALI_G
veterán

R6R@2:05 :)

[ Szerkesztve ]

(#60278) Bogyó bá' válasza emre (#60275) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az egész váz 2 db koncentrikusan egymásba ágyazott, egymásban elforduló gyűrű, rájuk hegesztett konzolokkal. A hűtő meg egy bordázott cső, szintén körívben meghajlítva. Ki van ez találva, kérem! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60279) ALI_G válasza ALI_G (#60277) üzenetére


ALI_G
veterán

(#60280) zeon.hu válasza Bogyó bá' (#60278) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szépnek szép, de ez egy szobor :)

#?*@&!

(#60281) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60272) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szabalyzott gerjesztese alig van nehany motornak. Etz, meg vmi yamaha turamotornak.
Allandomagneses az osszes motorgenerator mondhatni. De ilyen megoldasrol sosem hallottam meg. Ez milyen evjaratnal fordul elo?
Egyreszt azt nem ertem, h minden motor fesszabja megbirkozik egyfolytaban a 3 fazissal, es a tekercseket testeljuk, ott futjuk el az aramot, nem a fesszabban.
Meg egesz pontosan mi az, h lekapcsolja a fazist? Azt meg hogy csinalja?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60282) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60281) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ennyire azért nem ritka. Pl. a CBX 1000 is gerjesztőtekercses. Amikor elszállt a fesszabályzóm, akkor egy Ladához utángyártott, elektronikus fesszabályzóra cseréltem (szerencsére a diódahíd külön egység volt).

Valahol megvan még a GSX szervízkönyvem. Majd előtúrom és megnézem, hogy pontosan hogy van megoldva.
Azt is el tudom képzelni, hogy ez vmi típushiba orvoslásából indult. A Japán piacos motorokon sincs világításkapcsoló. Terveztek, méreteztek, teszteltek és minden rendben volt. Aztán, egy mediterrán, európai országban elkezdtek hullani a fesszabályzók. Hoppá!
Persze, ez csak egy elmélet.

(#60283) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60282) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ok ,akkor mar 3 motorrol tudunk :D

Azt megkoszonom, mert erdekel a tema

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60284) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#60283) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Meg az összes dinamós Jawa... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60285) polimorf


polimorf
tag

Nem semmi az öreg :R [link]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60286) BoB


BoB
veterán

LOL hogy ez mennyire szerencsétlennek néz ki:


Tudom biztos jó meg minden, de pont olyan mint ez, ez a gatya is biztos jobban véd így: :DDD

polimorf: nem semmi az öreg.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#60287) Czimby válasza ALI_G (#60277) üzenetére


Czimby
addikt

Akkor van egész pontos viszonyítási alapunk, mert az idén az utolsó előtt napon haverom ment egy másik ismerős (Figu) r6r-jével, úgy hogy életében először ült azon a motoron 2:06-atokat egy 20 perces menet végére. A saját K8 1000-vel 2:01-2:03-akat megy stabilan, úgy hogy nem jut neki tiszta kör a többiektől.
A legjobbja 1:59, ez egy mondhatni gyári (fékcső, betét és áttétel módosított) motor, ami már kopog mint az állat. :-)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60288) tboldi


tboldi
nagyúr

Szupi...

Már majdnem felépültem a balesetből, erre anyagfáradás miatt eltört a fém a combcsontomnál, és most újra az ágyat nyomom a győri kórházban. Bár ez már nem lesz olyan hosszú (51 nap), karácsonyra valószínűleg hazamehetek.

(#60289) polimorf válasza tboldi (#60288) üzenetére


polimorf
tag

Mielőbbi teljes felépülést kivánok! Kitartás!!! :R

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60290) Bogyó bá' válasza polimorf (#60289) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Youtube-on most néztem meg újra a tavalyi erdélyi filmeteket.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60291) polimorf válasza Bogyó bá' (#60290) üzenetére


polimorf
tag

Jól sikerült kirándulás volt. Bár mi a nejemmel elég pechesek voltunk, azon az úton. :B Rengeteg anyag volt amik a videóba be sem kerültek.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60292) Bogyó bá' válasza polimorf (#60291) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A gondokat leszámítva is nekem úgy tűnik, mint ha túlzott lett volna a rohanás: ennyi megtett útra legalább 1 nappal többet kellett volna szánni. Rosszul gondolom? :F Szállásokat előre foglaltatok, vagy minden nap a helyszínen kerestetek?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60293) polimorf válasza Bogyó bá' (#60292) üzenetére


polimorf
tag

Egy picit tényleg rohanós volt a tempó (nekünk a feleségemmel 4 nap alatt 2400km lett) de sajnos nem volt több időnk rá, ezért kellett a 4 napba besűriteni az egészet. Az időhiány miatt általában rákényszerülünk az autópályázásra is. Ha mindent nyugisan akar megnézni valaki akkor tényleg kellett volna plusz 1 nap.
A szállások nem lettek előre foglalva. Mindig a helyszinen kerestünk szállást. Este 7-ig motorozás aztán szálláskeresés volt, de gond nélkül hamar találtunk mindenhol olcsó szállást.

Most találtam még egy uticélt, a Szlovén piramisokat. Egyszer azt is megnézem. :K

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60294) polimorf válasza Bogyó bá' (#60292) üzenetére


polimorf
tag

Elirtam Boszniai piramis [link]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60295) Bogyó bá' válasza polimorf (#60294) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt hiszem, én maradok Erdélynél, 0 idegennyelv-tudással nem merek másfelé menni. Ott is annyi, de annyi olyan szép rész van, aminek még a környékén sem jártam, hogy pár évig még tudok programokat szervezni. Mondjuk nálatok a Magas-Tátrát azért szívesen végig gurulnám.... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60296) polimorf válasza Bogyó bá' (#60295) üzenetére


polimorf
tag

Erdélyben ahol beszélnek Magyarúl ott nincs gond, viszont a Transzfogaraon átmenve már nem beszéltek emberi nyelven (az orvosok még angolúl se beszéltek a kórházban), szóval ott se mindenütt boldogulsz a Magyarral.
A Tátrára elég egy hosszúhétvége is. Sok szép látnivaló van ott is, de ott már nem beszélnek Magyarul. :N Többnyire más nyelven se csak Tótúl :K Amúgy egyáltalán nem ellenségesek a Magyarokkal (ez tévhit). Kézzel lábbal meg tudod értetni magad :D

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60297) Bogyó bá' válasza polimorf (#60296) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kocsival 20 éve sokat jártunk a Tátrában (magas és alacsony is, de sajnos azóta egyetlen egyszer sem), gyakorlatilag egy mondattal megértettük magunkat mindenhol: "Prosím štyri pivo Zlatý bažant!" :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60298) polimorf válasza Bogyó bá' (#60297) üzenetére


polimorf
tag

Mindjárt 4 sörrel kezdtél, hogy ne kelljen sokszor kérni :)) :R

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60299) zsolt19900


zsolt19900
őstag

amennyiben egy kicsit elrugaszkodom felfelé árban, akkor a cbf 600 idomos hondabol érdemes az abs eset venni? ér valamit a rendszer?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60300) Bogyó bá' válasza zsolt19900 (#60299) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

HSM topiktárs kivételével az összes többi ember ajánlani fogja az ABS-t. A Te életed, a Te biztonságod... :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.