Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) mindkilla


mindkilla
tag

15 ezer km-esnek hirdetett CBR-nél mennyire lehet indokolt, hogy már 2 láncszett cserén van túl?
Illetve BP környékén hova lenne érdemes elvinni, hogy valamennyire átnézzék nekem vétel előtt?

(#61952) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Video a néhai Pannónia gyárból: :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#61953) asvald válasza Yoshida (#61946) üzenetére


asvald
senior tag

Már bocsi ,csak egy részletet akarok kiragadni , mert érdekel...
A heréidet műteni kellet?? :Y Mert egyszer nekem is volt egy karambolom ,de Én nem mentem orvoshoz ,és be volt dagadva mint a teniszlabda / lila volt vagy 1-2 hétig , fájt is rendesen ....
Csak érdekel ,hogy konkrétan miért kellet , mert megijesztettél most :O

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#61954) KoVee84 válasza mindkilla (#61951) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nekem van egy 14.000 km-es eladó 6-os ninjám, de azon még sose kellett láncot cserélni és még vagy 10.000 kmig nem is fog kelleni. Szóval ott a km tuti nem stimmel ;)

(#61955) Yoshida válasza asvald (#61953) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Írtam privát :)

(#61956) dellfanboy válasza mindkilla (#61951) üzenetére


dellfanboy
senior tag

vidd be a karasna - ba, vagy honda dream Budan

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#61957) Laraxior


Laraxior
titán

Ha engedi az olajat a teleszkópom egyik oldala, akkor mind a két villánál cserélni kell a szimmeringet? Vagy csak amivel gond van. Most láttam, hogy fénylik, letöröltem zsepivel, és sárgás színe volt.. :(((
Nem drága mutatvány remélem :B :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#61958) emre válasza Laraxior (#61957) üzenetére


emre
veterán

Nem fontos.
De tegyük fel, hogy kicserélik azt a szimeringet ami ereszt (esetleg a porvédőt is), feltöltik a telószárat folyadékkal. A másik szárban meg maradjon a régi folyadék?
Mikor volt kicserélve a folyadék utoljára, vagy kitisztítva a rendszer?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61959) Laraxior válasza emre (#61958) üzenetére


Laraxior
titán

Nem tudom, nálam 2014 októbere óta van a motor, azóta mentem vele 15ezret, azóta nem nyúltam hozzá.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#61960) Something_ válasza Laraxior (#61957) üzenetére


Something_
őstag

Nálam most volt oalj és szimering csere, összesen 37.500 Ft volt. 10.000 Ft a gyári szimering darabja, 3.500 ft az olaj és 14.000 ft volt a munkadíj.

(#61961) polimorf válasza Ferdzsoo (#61947) üzenetére


polimorf
tag

Én a mellék útról stop táblánál nem láttem a fő úton a jobbról érkező autót és kihajtottam elé, ő meg jobbról 70-es táblánál nagy sebességgel (rendőr szerint kb 130-al) fékezés nélkül beléb hajtott. Asrác km órája 105-nél akadt ki. Ennyi történt.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61962) polimorf válasza polimorf (#61961) üzenetére


polimorf
tag

Ma elmentem egy ügyvédhez, elmondtam neki a sztorit. Azt mondta, hogy mivel eltört a lábujja igy max testi sértésért (ebbe a kategóriába tartozik) jelenthetett fel. Ha a srác megvádol engem testi sértéssel a rendőrség újra fog nyomozni az ügyben, 40 napjuk van rá, ez idő alatt behivatnak mint tanút kihallgatásra. A 40 nap után a rendőrség dönthet úgy, hogy szeintén lezárják szabálysértéssel az ügyet, de ha bűncselekménynek minősitik (testi sértés) akkor tovább adják az ügyészségre, ott az ügyész szintén leminősitheti szabálysértésre, de ha mégsem akkor az ügyés tovább adja a biróságra, de a biró is leminősitheti szabálysértésnek. Vagy elitélhet mint bűnöst.

Szóval az ügyvéd azt javasolta, hogy semmiképp ne fizessek semmit sőt maradjak passziv és még csak kapcsolatot se létesitsek a sráccal. A kötelező biztositásom minden kárát megtériti neki ami jár. A biróság is max a jogositványom bevonására büntethet amit az ügyvéd szerint fél év után visszakapok, és még az ügyvédi és perköltséget kell fizetnem. Ez a leg rosszabb ami történhet. De azon kivűl a srácnak semmit nem kell fizetnem.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61963) Kolondrum válasza polimorf (#61962) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azaz ki tudod nevetni simán! :C no problem! Lesz moci!

(#61964) polimorf válasza Yoshida (#61946) üzenetére


polimorf
tag

Az a röhej az egészben, hogy én mondtam neki, hogy keresse fel a bitositómat és jelentse be a kárigényét mindent fedezni fognak, sőt december 1-én küldött neki a biztositóm agy formanyomtatványt amint kitöltve, visszaküldve bejelenthette volna. Arról nem beszélve, hogy ha ilyen sérülése keletkezett a rendőrségen 3 napon belül jelentenie kellett volna. Se a jardon se a biztositómnál nem jelzett semmit a mai napig. Pedig a biztositóm ma is azt mondta nekem, hogy ha bemegy és igényli akkor fizetnek gond nélkül. Erre nem képes de engem feljelentgetni az megy neki.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61965) Topiccsendőr válasza polimorf (#61961) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezert is kellene mindenkepp ugyvedhez fordulni.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61966) V.Stryker válasza polimorf (#61964) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És telefonon nem mondtad neki? Vahy nem hívtad fel, hogy kereken mondja meg mit akar?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61967) polimorf válasza V.Stryker (#61966) üzenetére


polimorf
tag

Nem. Az ügyvéd az tanácsolta, hogy maradjak "passziv" tehát ne keressem ne vegyem fel a kapcsolatot vele.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61968) Something_ válasza polimorf (#61962) üzenetére


Something_
őstag

Amikor mérlegelni fogják a testi sértést, akkor előkerül az is, hogy jóval a megengedett felett repesztett, úgy fog állni hozzá a bíró, hogy mennyire próbálta elkerülni a magatartásával a kialakult helyzetet.

Még annyit javasolnék, hogy az ügyvéd írjon neki egy levelet, hogy lássa, hogy nem fosol be, hivatalos úton akarod rendezni. De ahogy tanácsolta is, ne te keresd.

[ Szerkesztve ]

(#61969) emre válasza Laraxior (#61959) üzenetére


emre
veterán

Az utángyártott szimering 3k egy pár, a folyadék 2-5k 1 liter. Szerintem neked egy liter elég mind a két szárba és még marad is kicsi. Ha van pénz szerelőre csináltasd meg mind a kettőt, takarítással, szimering cserével. Maga a szimering csere nem nagy mutatvány egy hagyományos teleszkópnál, de laikusként a szétszedéssel és az alkatrészek takarításával el lehet tökörészni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61970) Bogyó bá' válasza emre (#61969) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha garantáltan hibátlan a szimering és a porvédő is (soha, semmilyen olajnyom nem volt a teleszkópszáron vagy a porvédőn) teleszkópolajat tudok cserélni az egész szétbombázása, új szimering és porvédő vásárlása nélkül? Nem egyszerű fillérb*szás, de ha a gyári jó, nem szívesen cserélném utángyártottra... ... a gyári viszont nem ilyen olcsó. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61971) V.Stryker válasza polimorf (#61967) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És mivel kecsegtet az ügyvéd?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61972) mindkilla válasza KoVee84 (#61954) üzenetére


mindkilla
tag

+ dellfanboy:: Köszi!

Ez alapján valóban úgy tűnik, hogy az idő múltával fiatalodott a gép..
Na de mindegy is, a helyszíni szemle hátha többet mutat majd.

(#61973) Bogyó bá' válasza mindkilla (#61972) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Inkább elírás lesz az: a 8188-at 8488-nak olvasták (és rögzítették). Ki az a vakegér, aki párszáz km-t tekerne vissza? :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61974) emre válasza Bogyó bá' (#61970) üzenetére


emre
veterán

Lehet folyadékot cserélni szétbombázás nélkül is, de folyadék cserénél a belül maradó olajsár kitakarítása a lényeges. És szét is lehet úgy szedni hogy a régi tömítések kerüljenek vissza. Nem tudom melyik verzióra gondolsz.
Én inkább cserélem az utángyártott szimeringet kicsit sűrűbben, mintsem háromszor annyit fizessek az eredetiért. Igazából a porvédőre érdemes vigyázni, az drágább ha jól tudom.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61975) polimorf válasza V.Stryker (#61971) üzenetére


polimorf
tag

Azt mondta, hogy valószinűleg a rendőrség nem fogja a saját itéletét megváltoztatni, ezért valószinűleg lezárják az ügyet ahogy volt szabálysértésként, de a leg rosszabb forgatókönyv az, hogy fél évre elveszik a jogsim. De mig idáig elmegy az ügy addig 3x is leminősithetik bűncselekményről szabálysértésre. Bizok a leminősitésben. Mást egyenlőre nem tehetek. :F

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61976) Bogyó bá' válasza emre (#61974) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor pedig nem fogom megúszni a dolgot... :(((
Rajzom, teljes szervizleírásom van, szerszámaim is vannak már hozzá, de eddig soha nem csináltam még. Na, majd ha jó idő lesz...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61977) ath válasza Bogyó bá' (#61973) üzenetére


ath
senior tag

vagy elírás.. a 4-es az 1-es felett van a numpadon.
én is inkább cserélném a szimmeringet ha már hozzányúlok a szimmeringet, porvédő ha jó, akkor szerintem megtartható

(#61978) Xaels


Xaels
félisten

Ma én is végre újra felültem. Majd 1 hónapot állt a gép de elsőre indult, nem kellett maszírozni meg pörgetni. Bemelegedett majd útra indultam. Semmi akadékoskodás. Amint lesz időm megy az ülés kárpitoshoz, meg kardánolaj csere, kuplung és gáz bovdenre is ránézetek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61979) V.Stryker válasza polimorf (#61975) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezek szerint hétvégén megnézned a PanEuropa-t? :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61980) polimorf válasza V.Stryker (#61979) üzenetére


polimorf
tag

Ma már gondolkodtam rajta. :B

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61981) emre válasza Bogyó bá' (#61976) üzenetére


emre
veterán

Első teleszkóp szimering csere

Ehhez a videóhoz annyit tennék hozzá, hogy én a teló alsó rögzítő csavarját az első kerék kivétele után kicsit meglazítanám. Mert ha a szárak kikerültek a helyükről ember legyen a talpán aki ellentart, ráadásul amíg a rugó feszíti az ellenkező részét kevésbé valószínű hogy el fog forogni. volt nálam olyan telószár aminek az alsó rögzítő csavarját légkulccsal nem lehetett meglazítani. Kénytelen voltam kifúratni egy esztergályossal.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61982) V.Stryker válasza polimorf (#61980) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Lemegy a nyár mire lesz ítélet. :) Legrosszabb esetben kérsz részletfizetést ha fizetned is kéne a nyomoréknak.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61983) Bogyó bá' válasza emre (#61981) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, ez nagyon jó! :R
Melyik a "fontosabb" adat: x ml olaj kell bele, vagy y mm magasan legyen a szintje? Melyiket könnyebb betartani? Mindkét adat meg van adva a szervizkönyvben... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61984) emre válasza Bogyó bá' (#61983) üzenetére


emre
veterán

Én a mennyiséget szoktam egy olcsó mérőedénnyel, mert a mai napig nem tudom, hogy a szárnak függőlegesnek kell-e lennie a olajszint magasság mérésekor. :B Mondjuk a villa dőlése nem sokat befolyásolhat, és különben is, ha valaki csak ellenőrizni akarja a szintet az nem fogja kiszerelni.
De a motor szerelése mióta off a motoros topikban? :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61985) emre válasza emre (#61981) üzenetére


emre
veterán

Itt úgy csinálják ahogy én is ésszerűbbnek tartom

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61986) Bogyó bá' válasza emre (#61985) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mivel moshatom el a benne lévő holmikat? Féktisztító, benzin? (Gondolok a gumi elemekre is)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61987) emre válasza Bogyó bá' (#61986) üzenetére


emre
veterán

Már nem emlékszek mivel csináltam. Két éve raktam össze két vagy három párból egy működő első telót, és tavaly nem kellett hozzányúlnom. Az egyiknek a szára volt görbe, a másiknak a csizma kopott, a harmadiknak jó volt a csizma, de más a tengely méret....bohóckodtam egy ideig mire összeállt. Lehet engedtem le kis téli állott benzint amivel átöblögettem, meg utána papir konyhai törlővel ki lett törölve. Ha csinálod a csúszóperselyekre figyelj, kár lenne ha eldeformálódna.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61988) emre


emre
veterán

http://motopartsshop.hu/

Innét vásárolt már valaki?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61989) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ebbe az info adatbázisba minden belekerül ami MO-n forgalomban van? Tegyük fel megvette pistabácsi a motort 2008-ban és hordta vizsgára ahogy kell, ő 2012-ben (mert talán azóta megy a rendszer) bekerült a rendszerbe és folyamatosan dokumentálták mi történt a motorral KM ügyileg?
Az egy kintinél cumi-cecil, mert a tiéd lesz az első adat. Bosszantó amúgy.

(#61990) canniball válasza Something_ (#61960) üzenetére


canniball
nagyúr

Mennyi időt vett kb. igénybe?

emre!
Igen, de csak egy dzsekit...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61991) -Mike- válasza emre (#61988) üzenetére


-Mike-
addikt

Még nem, de amit árul fék/kuplung kart 30e-ért az ebayről 6ezer ft. Tavaly pont ilyet rendeltem, akkor 5.5e volt.

(#61992) Topiccsendőr válasza emre (#61981) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Altalaban erre a celra is van egy celszerszam, amivel meg tudod fogni, igy nincs szenvedes. Termeszetesen ahany motor, annyi fele.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61993) Xaels válasza emre (#61988) üzenetére


Xaels
félisten

Haver akart cross csizmát venni tőlük, de gyakorlatilag sem raktáron sehol máshol nem volt már az a típus, de azért feltöltötték a webshopba. Olyan helyről meg egyébként sem szívesen rendelek ahol a google fordító a jóbarát...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61994) -Mosquito- válasza Kolondrum (#61989) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem kell/kötelező kinti cumiztatót nézni. Vagy vegyél újat és akkor no para. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61995) emre válasza canniball (#61990) üzenetére


emre
veterán

és (#61991) -Mike-

Köszönöm! :R

A fent említett csúszóperselyt találtam a motoromhoz. Így lehet egy újszerűt össze tudnék állítani, már ha a rugókat is beszerzem időközben.

(#61992) persuader

Tudom. Én is gondolkodtam, egy fagycsapkulcs szerű cucc készítésén amibe a megfelelő betéttel ellent tudok fogni. Mondjuk egy fordított telónak nem biztos hogy nekiállnék.

A teló olaj szintjéhez tudsz valami okosságot? Mennyire kell precíznek lenni a mennyiséggel?
Gondolom inkább kicsit több legyen benne mint kevesebb.

(#61993) Xaels

Nos igen, valami hasonló zavart érzek én is az erőben..... :)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61996) Kolondrum válasza -Mosquito- (#61994) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az a baj, hogy még a magyar használt (2008-as) boltos garis mondjuk 1.2milla, addig a külföldi okmányos 2009-2010-es 900k + papírozás. És az az 1 év difi külalakban is mást jelent. Persze egyszerűbb a pistabácsis amit csak simogattak és igazolt km-es, de az első verziós. Nem baj egyelőre nem kell meghozni a döntést.

(#61997) zeon.hu válasza polimorf (#61962) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Te meg vettél volna neki egy kocsit... :Y :)

#?*@&!

(#61998) Kolondrum válasza zeon.hu (#61997) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem vehet. :D Vagyis asszonynak, nekem nem kell. Egy friss szériás polo-t szeretne. :U

(#61999) zeon.hu válasza Kolondrum (#61998) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jut eszembe, mintha nekem is eltört volna a lábujjam, mikor Szlovákiában jártam.
Szerintem polimorf volt! :DD

#?*@&!

(#62000) Kolondrum válasza zeon.hu (#61999) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is eltörtem bnőmét. ;] Véletlenül, aztán a másikhoz oda lett illesztve és pont. Tudott tőle dolgozni. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.