Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) ath válasza FIREBLADE78 (#63997) üzenetére


ath
senior tag

az optikus akarta betenni?? :D na ez elég fura. nekem csak annyit mutatott meg, hogy mi az elv, de meg se közelítette a szemem. nem is hagytam volna. szerencsére az első alkalommal is pillanatok alatt bedobtam, azóta se okoz gondot.
bob.zxr, a napi tényleg marha drága. más márkával nem próbálkoztál? ismerősök is többet próbáltak, mire kilukadtak valamelyiknél, amelyik jó. egyébként "különleges" a szemed? cylinder, görbület, stb.

(#64002) -Mosquito- válasza FIREBLADE78 (#63999) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Holnap,motorral,ingyen beugróval. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64003) mm89 válasza FIREBLADE78 (#63999) üzenetére


mm89
őstag

Mi megyünk, de már tele vagyunk. Én tavaly voltam először, tetszett.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#64004) sqpp válasza Grillo (#63993) üzenetére


sqpp
őstag

Ez nem lehajható plexis, szimpla MX szemüveg .:D

(#64005) baboss


baboss
őstag

Kawasaki ZR 400 (1992 ) első - hátsó fékbetét garnitúrát Budapesten hol és milyet érdemes venni ?
első

hátsó

[ Szerkesztve ]

(#64006) polimorf válasza baboss (#64005) üzenetére


polimorf
tag

Két jó vastagtalpú cipő és meg van oldva a fék :D

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#64007) baboss válasza polimorf (#64006) üzenetére


baboss
őstag

:C
A hátsó már nagyon a végét járja, az első is megérett a cserére.
Holnap megyek be BP és szeretném megvenni, valamint olajcsere is esedékes. 2014.04.24 -én vettem a motort és azóta 18000km-ert raktam bele. :K

[ Szerkesztve ]

(#64008) dugynok válasza baboss (#64005) üzenetére


dugynok
senior tag

EBC-nél? Csepelen átvehető személyesen.

(#64009) baboss válasza dugynok (#64008) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. Nézegettem az Ebay oldalon és komplett első hátsó szett már 8000ft-ért van, gondolom olyan is a minősége.
21k lenne a 3 garnitúra, esetleg nincs egy kicsit olcsóbb, nem gondoltam, hogy ilyen drága.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#64010) emre válasza baboss (#64009) üzenetére


emre
veterán

nagyvas.hu

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64011) baboss válasza emre (#64010) üzenetére


baboss
őstag

Köszi. :R

(#64012) Geresics


Geresics
addikt

Néztétek a Motorrevü túraendúró gumitesztet?
Átfutottam csak, de szerintem vicces, hogy enduro-gumiknak hívják végig ezeket a gumikat :W
A tesztben szereplő összes gyártónak van (az én fogalmaim szerint) túraendúrósabb gumija! Pl ABC sorrendben:
- Continental TKC 70
- Dunlop Trailmax
- Metzler Tourance (sima)
- Michelin Sirac
- Pirelli MT 60 széria
Szerintem... ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#64013) Xaels válasza mm89 (#64003) üzenetére


Xaels
félisten

Neked így jó mert nem lesznek nagyok az elvárások. Én 5év után hagyom ki.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#64014) Polemius válasza FIREBLADE78 (#63991) üzenetére


Polemius
aktív tag

Itt meg a készleten maradt Shoei sisakokat már 300€-tól adják Louisék, rendszeresen küldözgetett 25/50€ kuponnal még olcsóbb. ;]

(#64015) FIREBLADE78 válasza Polemius (#64014) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Rá csekkolok. Köszi

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64016) FIREBLADE78 válasza Polemius (#64014) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Elég hoki a felhozatal. Olyan Louisos

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64017) Polemius válasza FIREBLADE78 (#64016) üzenetére


Polemius
aktív tag

Akkor hétvégén AMTS. De nekem megérte az NXR, 250€ alatt hagytam érte a pénztárnál...

(#64018) Topiccsendőr válasza Polemius (#64014) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

azt enis neztem, sot, ha svajcba atviszed, meg az adot is visszakapod... kupon, minusz ado... az mar elegge joarasit.
csakhogy nincs hjc. az csak poloban van, bar meg igy is olcsobb, mint magyarorszagon, ahol 140 000 az rpha plus 10, mig itt csak 349 a lorenzo replika. a sima meg 319.

mas:
ha mar Bregenznel voltam, beugrottam a Louis ba, es vettem egy teli kesztyut, amit le is teszteltem 3-5 fokban. 170 km t sikerult menni - jodarabig - a dogunalmas svajci autopalyan, este egy 11 es bandit 650 abs el markolatfutes nelkul. ez az 50 euros mr.spock kesztyu jol birta.
jobban, mint a "sokujjas". szokni kell sajnos, de tenyleg jobb az ujjak szempontjabol. (legalabbis en megettem a marketinget) csizmanak egy uvex acelbetetes teli munkavedelmit hasznaltam, mert nem volt kedvem a cordurahoz a puma 1000 v2 ot felhuzni. es mit mondjak. ugyanazt tudja, mint barmelyik 30 ezres turacsizma.
ugyanugy nincs benne bokavedelem, csak sokkal melegebb.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64019) Polemius válasza Topiccsendőr (#64018) üzenetére


Polemius
aktív tag

Svájc innen légvonalban is még vagy 400 km, több menne el benzinre mint az adó. :)
Mr. Spock kesztyű :D

(#64020) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#64018) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amit én végül is megvettem akciós áron (Polo Road Traveller Comfort) abban viszont masszív boka- és sípcsont-védelem van szerencsére. Ráadásul a 43-as méret pont jó is lett rám, bár helyenként még nagyon passzos (marha nehéz levenni, felfelé könnyen megy). szerk: túracsizma létére baromi merev az egész, nagyon robotzsarus, gyalogtúrára elég neccesnek tűnik. :D

A régi, újfent levált talpú csizmámat meg szerencsére egy másik cipész elvállalta (tavaly nyáron az ismerős nem), elvileg holnap reggel mehetek érte (3000,- / pár). Azt szerettem, mert a zselés talpbetétje miatt baromi kényelmes, vízálló, viszont abban tényleg nincs bokavédelem.

szerk2: a régi csizma bőszáru, belül hordtam a cordura nadrágot, az új viszont annyira passzentos, hogy csak kívülről ráhúzva lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64021) FIREBLADE78 válasza Topiccsendőr (#64018) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szép ezzel a lorenzo festéssel. 350 €. Már megrendeltem a sharkot. Igaz nincs kifizetve,véglegesítve. Ajaj :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64022) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#64020) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ez a csizma ennyiert eleg jonak tunik.
en ezt az uvexet az egykori forma dry csizmahoz hasonlitottam (bar ez egy kicsivel ujabb), abban sincs csavarodasgatlas, vizallo, es abban jobban fazott a labam. tudom eleg paraszt egy ilyen munkavedelmi, de hidegben egyszeruen jobbnak tunik nekem.
a forma egy esesnel halalozott el, amikor a talpa levallt, a teteje kinyilt, tehat szabadon volt a labfejem, de semmi baja nem lett szerencsere. (ezzel nem azt mondom, hogy jobb egy munkaved bakancs, de sok kulonbseget nem vettem eszre)

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64023) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#64021) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

igen, az a monsteres festes nekem is tetszik. holnap felprobalom, ha ugyanolyan jo, mint az nxr, akkor a hjc t veszem, de csak a monster matrica miatt :D
mertugye lorenzo dolgozott a vb cimert, de egy vicc volt a gp, amit marquezzel eloadtak.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64024) Topiccsendőr válasza Polemius (#64019) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64025) BoB


BoB
veterán

Szakmai kérdés:

Hétfőn furgonnal megyek az "új" motoromért (ha minden rendben van vele persze).

Hogyan kellene spaniferekkel rögzíteni a motort ha nincs olyan tartó amibe a kerék illeszkedik?

Oldalsztenderre dőltve vagy középállványra állítva?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#64026) canniball válasza Topiccsendőr (#64022) üzenetére


canniball
nagyúr

"a forma egy esesnel halalozott el, amikor a talpa levallt, a teteje kinyilt..."
Az elég durva, tekintve hogy pont az lenne a feladata hogy ilyen esetben védjen...

S ha már a csavarodásvédelem szóba került, egy láma kérdés: az miért jó? Ha a boka nem csavarodik ki mert a csizma egyben tartja az alsó lábszárral akkor kicsavarodik az egész térdnél, nem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64027) Bogyó bá' válasza canniball (#64026) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez a kérdés már bennem is megfordult.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64028) F1DO


F1DO
senior tag

(#64029) Something_ válasza Topiccsendőr (#64023) üzenetére


Something_
őstag

Hétvégén motogp!!!!!!

Szánalmas volt a tavalyi év vége, sajnálom, hogy csak tavaly kezdtem el nézni motogp-t.

Monsteres sisak az hány mp köridőben?:D

(#64030) Topiccsendőr válasza BoB (#64025) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

oldalsztendert eltorod, ha lehuzod ket tonnaval.
kozpsztendert talan, de ha eros a spanifer, motor fajtatol fuggoen meghajlithatsz valamit.
legjobb lenne az elso kereket nekiutkoztetni a futo falanak, a villakifliknel lehuzni nagyon, kicsit elore-oldalra, hogy osszeuljon a villa (es most a szimeringtrollok ne figyeljenek ide legyenek szivesek) es hatul a hatso kereket csak biztositsd, hogy ne mehessen jobbra-balra. sztender nelkul meg kell allnia.
en mindig igy huzom le, es mindig odajon harom okos, aki azt mondja hogy igy lesz szimeringes az elso villam. erre meg azt szoktam mondnani, hogy majd egy evtizede nem sikerult szimeringesre szoritanom egy motort se.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64031) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem is durrog tőle, ez a flakon lemegy és kész. Talán kicsit kitisztul az alig használt rendszer. Beletettem nem mentem el 2km-r és már durrogott.
[link]

(#64032) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#64031) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

És miben durrog?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64033) runner 125 válasza BoB (#64025) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mindenképpen középállványra rakjad és minimum 4 irányba fogasd le. Legcélszerűbb, ha az elejét valaminek neki tudjátok tolni, és előre húzatjátok az egészet, pont így:

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#64034) Xaels válasza canniball (#64026) üzenetére


Xaels
félisten

Térdre is van olyan protektor ami véd csavarodás ellen is, persze az sem 10k. Egyébként ezek nem a 100+os buktákhoz vannak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#64035) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#64032) üzenetére


Kolondrum
félisten

- ja jó! pill

[ Szerkesztve ]

(#64036) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#64035) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem azt kérdeztem, hanem végül milyen vasat vettél, na?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64037) Topiccsendőr válasza runner 125 (#64033) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt igy pont nem tudja megcsinalni. Es ehhez kell venni egy spec kormanyspanifert.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64038) BoB válasza Topiccsendőr (#64037) üzenetére


BoB
veterán

Köszönöm a válaszokat.

Gondoltam én is arra hogy csak úgy natúr lehúzom annyira a motort hogy összeszoruljanak a villák és ne bírjon mozogni, ezek szerint nem is hülyeség.

Szerencsére naked ezért könnyen hozzáférhető az első villahíd, ott át tudom húzni a spanifert.

Majd hétfő este írok hogy ment :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#64039) runner 125 válasza Topiccsendőr (#64037) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kormányspanifer, minek?

Mikrobuszok 99%-ában van fél méterenként rögzítőkapocs a padlóban. Szállítottunk már nem egyszer motort mind buszban, mind utánfutón.
Az első kerék pozicionálásához 10 perc összerakni deszkákból egy tartót. Hozzáköti két szemhez dróttal és le van fixálva, nem fog elmozogni semerre és mehet a kötözés.

Nekem sem volt kormányspaniferem, két hagyományos spanifert a törölközővel betekert markolatokra ráhúztam, majd szépen összekötöttem a kettőt, tökéletes volt 110km-re.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#64040) Topiccsendőr válasza runner 125 (#64039) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

mert amit linkeltel ahhoz kulon specko spanifer van, azert, mert idomos a motor. es pont van elsokerekallvany, amit mondott, hogy az neki nincs.

egyebkent nagyon ugyesen megoldottad egy torolkozovel, ha nem er semmi semmihez, ez igy tokeletes. de ehhez az elso kerek allvany kell, mert markolatot sehogy nem tudod roncsolas nelkul lehuzni, allvany nelkul. egy elso kerek allvanyt a fszom fog elkezdeni szogelni deszkabol, mert az nem tiz perc. nekem legalabbis biztosan nem annyi.
a masik, hogy idomos motornal - amire vigyazni kell - ha nekem barmi hozzaer az idomhoz, azt biztos nem fogom szallitani. nem rakok ala rongyot, semmit, mert megnyomja, dorzsoli akarmi, az nem ussza meg. letorik egy ful, vagy karcol, tapasztalatbol mondom, ott valami mindig tortenik. ekkor jo a kormanyspanifer. versenyidomos motornal leszarom, de amugy nem.

igy meg, hogy naked.. nem egyszerubb lehuzni az elejet, ketto spaniferrel, es a hatso kereket egyetlennel, hogy ne mozogjon? minek tulbonyolitani?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#64041) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Motor kiállításra csak az menjen ki aki mazochista! :(

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64042) AndrewTdi válasza -Mosquito- (#64041) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Sokan vannak? én holnap akarok kimenni dzseki és farmer miatt.

(#64043) AndrewTdi válasza runner 125 (#64039) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Miért nem lábon hoztad el? ;]

(#64044) -Mosquito- válasza AndrewTdi (#64042) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Alig volt ember, kiáltó dettó. Holnap sok ember mehet ki a semmiért..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#64045) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nah, Shark Race-R pro carbon matt feka megrendelve. Feeling izgatott :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#64046) baboss válasza dugynok (#64008) üzenetére


baboss
őstag

Megvan a hátsó fékbetét. Az EBC katalógusban (1992-1995) évjárat szerinti betét nem volt jó hozzá, de a végén csak megtaláltuk a hozzávalót.

Ott a bolt előtt ki is cseréltem, :D nagyon a végét járta, talán 1mm volt még rajta. Az eladó azt monda, hogy az elsőket nem kell még cserélni, mert 50%- osak. Holnap megcsinálom az olajcserét is.

[ Szerkesztve ]

(#64047) kcsa válasza baboss (#64046) üzenetére


kcsa
veterán

Ezért szoktam ajánlgatni EBC-t, mert baromi korrektek és segítőkészek mindenben. :K

(#64048) basel00


basel00
tag

Sziasztok

tudnátok segíteni illetve ajánlani Sv 650S-re gumikat max 70e Ft-ig köszi :)

(#64049) canniball válasza -Mosquito- (#64041) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát, már megvan a jegy és le van beszélve holnapra a többiekkel, szóval...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64050) baboss válasza kcsa (#64047) üzenetére


baboss
őstag

Tényleg segítőkész volt az eladó.
Amikor végeztem a cserével csupa kosz volt a kezem, a boltban megmosakodhattam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.