Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) djeperto válasza gonger (#120999) üzenetére

A helyedben akkor már valami ilyesmit vennék:
LINK

"there are more jacks then one at the fair..."

(#121002) Micsurin válasza gonger (#120999) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Enyémek is vékonyak (vékony és pergamenszerű) és nem érzed a + réteget. Maga az anyag van kezelve valamivel, hogy lepergesse a vizet.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121003) Geresics válasza JoinR (#121000) üzenetére


Geresics
addikt

Igen, facebookon elérhetőek. A marketungjük nem az igazi, de tudásban nincs hiány ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#121004) Topiccsendőr válasza Chris0321 (#120997) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, mar beszeltuk itt, hogy osszekeverik az etbe-t az etanollal. A 100 as is etanolt tartalmazhat 5%ban, nem etbe-t ami nem etanol.
A vezess pedig kovetkezetesen keveri. Meg nem csak ok, hanem eleg sok helyen.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#121005) Xero


Xero
nagyúr

Na CB650R. Ma beugrottam Karasna-hoz. Jelenleg raktaron nincs. Ami jon az fekete. Iden mar csak fekete es kek jon.
Szoval holnap megyek rendelni pirosat ami dobperges.... marciusra lesz itt. :D

Tehat nem is kell kapkodni azzal a jogositvany szerzessel... :U

(#121006) veze válasza djeperto (#121001) üzenetére


veze
őstag

elvileg az ilyenekhez nemm kell építési engedély , tehát ott is felállítható, ahol a beépítettség okán már nem lehet semmit építeni

(#121007) Micsurin válasza Xero (#121005) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem para mert ha most kezded* szinte fix, hogy tavaszra lesz meg a kategória.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121008) Xero válasza Micsurin (#121007) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagyjabol en is ezt konyveltem el. Most jon fel ev rakeszules a mini karacsonyra. :D

(#121009) tboy93


tboy93
nagyúr

Laikus kérdés következik, az egybe bőr ruhákban van gerinc protektor? Ha van, akkor van olyan jó, mint egy külön felvett teknőspáncél? Ha nincs / szar, lehet a bőr alá/fölé plusz védelmet felvenni vagy ez teljesen esélytelen / kényelmetlen? Pl. Mugen race ruháknál hogy van ez?

(#121010) Micsurin válasza tboy93 (#121009) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mugenben van nem tudom milyen még nem szedtem ki. De télen várat magára egy sastech just in case.

Forcefield külső gerincvédő pont elfér még a ruhában, nem feszül meg.
[link]

A gyári nagyon magasan végződik engem nem nyugtatott meg, hogy derék tájt / derék tetején véget ér a gyári.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121011) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok!
Köszönöm mindenkitől a válaszokat a ponyvás kérdésemre. Maradok az Aquatexnél. :K

Újabb kérdésem, amivel szeretném végre feltenni az i-re a pontot, illetve az sem hátrány, ha bekerülne a témaösszefoglalóba: Lehet-e vezetni jogsi igénylő lappal, amíg várom a plasztikot?

Fentebb írtam, hogy 16-án lesz a vizsgám, aztán már tűkön ülök, hogy mehessek egy karikát. Jó barátom küldte az alábbi linket, ahol taglalják, hogy milyen okmányokkal lehet vezetni (326/2011.), de az a bajom, hogy rengeteg más forrás erre rácáfol (gondolok itt más blogra, fórumra, cikkre). Megnyugató talán, hogy ez a rendelet 2020. 06. 18-tól hatályos, a belinkelt oldalak régebbiek. Testvérem még augusztus végén vizsgázott Győrben, ahol az oktatók állították, hogy lehet vezetni a jogosítvány igénylő adatlappal, míg a kormányablakban azt mondták neki, hogy az oktatók rosszul tudják, nem lehet. Meg kell várni a plasztikot.
Fenti barátom pedig most örömittasan írta nekem, hogy egyik ismerősének most lett meg a motoros jogosítvány, mind az oktató, mind pedig a (debreceni) kormányablakban lévő munkatárs azt mondta, hogy ez érvényes, lehet vele vezetni, amíg várja a jogsit.
Dilemmában vagyok. Az itteni kormányablakban is mindenképpen rá fogok kérdezni, és kibírom a seggemen azt az 5-6 munkanapot mire megjön, nem erről van szó, hanem ha lehet, akkor miért ne? :D :DDD

A válaszokat előre is köszönöm!

Mindenkitől elnézést kérek, ha ez visszatérő kérdés és már a könyökötökön jön ki. Remélem június 18. óta még senki nem kérdezte. :DDD

gölmétcsül ©

(#121012) hugi0 válasza Ricardo128 (#121011) üzenetére


hugi0
őstag

Nem.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#121013) dellfanboy válasza Xero (#121005) üzenetére


dellfanboy
senior tag

itt a szomszedba a wilker azt mondja naluk van kek piros raktaron.oket kerdezted?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#121014) Micsurin válasza hugi0 (#121012) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Egyébként az újpesti okmányban is azt hadoválták mikor leadtam a jogsim az új B kat. miatt és postai úton kértem, hogy amit kaptam tőlük papírt azzal a már meglévő tehát az én esetemben A2-ig az A kategóriákat vezethetem. Pár nappal rá a sündörgő is ezt közölte velem az útszélén.

Amit még érdemes tudni (GYIK) oldal középtájt
Melyek a járművezetésre jogosító okmányok Magyarország területén? Vezetői engedély, nemzetközi vezetői engedély, új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig: az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított adatlap http://kormanyablak.hu/hu/feladatkorok/75/OKMIR00029

Ez egyébként egy baromi jó téma... :DDD

dellfanboy az a Wilker egy lepra és a fos telepnek a keveréke akik 4 darab persely szállítását nem tudták managelni, fater GTK-s robiját lazán újraértékesítették miután megvették tőle roncsárban. Ott én még levegőt sem vennék nem, hogy motort.

Ja és csak, hogy tiszta legyen a kép mialatt a váz sérült Kymco új életre kelt tolatott is nem keveset: UGK-444

Legalján checkold a képeket még szépen látszik ez is:
MŰSZAKI VIZSGÁLAT, 2013.05.11.
Kormány és a kerék állása... hello... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121015) Xero válasza dellfanboy (#121013) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem kerdezgettem mashol annyira es nem is vergodok mar vele. Asszony elkonyvelte hogy marcius es igy boldog a kis lelke. Plusz akkor nem kell bohockodnom a teli tarossal. :D

(#121016) dellfanboy válasza Xero (#121015) üzenetére


dellfanboy
senior tag

szoval jovo szeptemberben mar adod is el? ;] good deal bro

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#121017) Chris0321 válasza Ricardo128 (#121011) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Én ezt találtam.

(#121018) Madwe válasza Chris0321 (#121017) üzenetére


Madwe
nagyúr

2021 februárjától, ha átment a javaslat persze :)

(#121019) tboy93 válasza Ricardo128 (#121011) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hivatalosan: Uj kategóriát csak a plasztik kartya megérkezése után vagy jogosult vezetni.

Tfh van B-d, levizsgazol A-ra, majd bemesz az okmanyirodaba. Itt 2 opcio van. Uj jogsi igenylesnel vagy kapsz egy papirt es leadod a jogsid vagy kapsz egy papirt es nem adod le a jogsid. Jogszabaly szerint csak jogositvannyal vezetheted a meglevo kategoriadat is, tehat ha leadod a plasztik kartyat hivatalosan nem vezethetsz semmit. Ha nem adod le, akkor az addig meglevo kategoriakat vezetheted.

Mas kerdes, hogy 3 okmanyirodabol egy magyarazta ezt igy el nekem, a tobbi szimplan azt mondta, hogy vezethetek mindent a kiadott papirfecnivel.

Igazabol ha megfog a rendor a joindulatan múlik, hogy megbuntet-e.

En sem voltam ezzel képben, par hete turtam at a jogszabályokat.

[ Szerkesztve ]

(#121020) Micsurin válasza tboy93 (#121019) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Melyek a járművezetésre jogosító okmányok Magyarország területén? Vezetői engedély, nemzetközi vezetői engedély, új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig: az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított adatlap http://kormanyablak.hu/hu/feladatkorok/75/OKMIR00029

Akkor ez a rész meg nettó hülyeség ahogy van? Komolyan érdekelne... :D

Le kéne már végre tenni azt az A-t is.... :(((

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121021) Topiccsendőr válasza tboy93 (#121009) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Alpinestars borkombikba (pl: orbiter) be lehet epiteni a bionic race-t, ami level2, direkt igy van megcsinalva, amugy az utolagos hatprotektor sem problema, en mindig azt hasznalok, bar a legjobb valoban a beepitett kenyelem szempontjabol.
Mugen race-nel nem tudom, van-e ilyen opcio

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#121022) Xero válasza dellfanboy (#121016) üzenetére


Xero
nagyúr

Mindenkeppen. Amugy nem, csak jogsi nelkul macera eljuttatni 30 vagy 170 km-re. Jovore nemileg egyszerubb lesz. Ket ev mulva remenyeim szerint meg mar meglesz a garazs hozza. :D

(#121023) Xero válasza Topiccsendőr (#121021) üzenetére


Xero
nagyúr

Mugenben egy kis fiszfasz szivacs van, meg a si protektorom is komolyabb nala. A boltban rendes kulonallo protikat ajanlgattak, es zsebet hirtelen felindulasbol en sem lattam benne. En is ramegyek valami komolyabbra kulonallobol. Sieleshez ugyis megszoktam.

(#121024) Micsurin válasza Xero (#121023) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kapásból ki is lehet dobni a gyárit valóban ha aránylag komolyabb védelmet akarsz, kell nézni egy sastech-et pl.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121025) djeperto válasza veze (#121006) üzenetére

Gyakorlatilag sem. Bárhova elhelyezhető magánterületen belül.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#121026) hugi0 válasza Micsurin (#121020) üzenetére


hugi0
őstag

Nem hulyeseg.

A vizsgapapir nem okmany.
Levizsgazol megkapod a vizsgalapot a hivatalos szervtol, mesz haza a frissen vizsgazott kategoriat vezetve, balesetet szenvedsz.
Hiaba lobogtatod a vizsgapapirt (ami nem okmany) amit hivatalos szerv allitott ki, nincs bejegyezbe a kozponti nyilvantartasba, hogy te az adott kategoriaban megfelelsz.
Ha nincs balaset csak sima igazoltatas, valoszinuleg nem csinalnak belole hisztit (joindulat).

Tisztan fogalmazott a 4/1/a. pont is amit linkeltem:
"jármû vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik"

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#121027) Xero válasza hugi0 (#121026) üzenetére


Xero
nagyúr

Pont most csinaltam meg ezt a modult elmeletbol (a 17 eves B-s emlekek mar kopottak :D ). Mindenkeppen ervenyes muanyag vagy nemzetkozi kell. Nincs kiskapu. A tobbi a rendoron mulik, hogy jo napja van-e, de en inkabb nem hagyatkoznek a joindulatra. :U

(#121028) martonx


martonx
veterán

Srácok, mikor kell a láncon feszíteni? Ezt mennyire egyszerű itthon házilag megoldani? Honda CB650F-ről lenne szó, viszont eléggé műszaki analfabéta vagyok, nézzétek el nekem ezt a kérdést. De egy lánc feszítésért azért nem vinném szervízbe.

Én kérek elnézést!

(#121029) runner 125 válasza martonx (#121028) üzenetére


runner 125
nagyúr

Használatiban benne kell legyen, h milyen mozgás engedett fel le ezen a ponton.
Ha állítani kell, a kerék tengely anyáit lelazítod és az állítómenettel mind a két felét szigorúan egyforma mértékben tekerve hátrébb állítod a hátsó kereket, majd visszahúzod a két kerékanyát. Ehhez nyomatékkulcs megléte és az előírt nyomaték ismerete előny..
De szerintem a komplett folyamat benne kell legyen a manualban.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#121030) Biqci


Biqci
aktív tag

Csak érdekességképpen, hogy mi folyik a jogosítvánnyal kapcsolatban Németországban:
- amikor a magyar jogsimat átcseréltem németre, leadtam a magyart az itteni Landratsamt-ban (az okmányiroda itteni megfelelője), az ügyintéző írt néhány sort kézzel egy sima A4-es papírra és nyomott rá egy pecsétet. Mivel elhúzódott a dolog, a papíron a dátumot egyszerűen átjavította. Akár én is megtehettem volna. Ezzel vezettem hónapokig.
- a gyerekeimnek a sikeres forgalmi vizsga után rögtön, még a tanulókocsiban a kezükbe nyomták a jogsijat, kitöltve, érvényesen. Hazajöttek, beültek a kocsiba és már vezettek is...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#121031) hugi0 válasza martonx (#121028) üzenetére


hugi0
őstag

Elso PDF 3-13
80. oldal.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#121032) JóGéza válasza Micsurin (#121020) üzenetére


JóGéza
aktív tag

(#121033) vendingo válasza martonx (#121028) üzenetére


vendingo
veterán

Motoronként eltérő, hogy mi számít megfelelő feszességnek. Manualba nézz utána, neked mennyinek kell lennie.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121034) Xero válasza Biqci (#121030) üzenetére


Xero
nagyúr

Svajc nagyjabol ugyan ez. Van ahol nevetsegesen keves a burokracia (jogsi, auto, vallakozas), van viszont ahol nevetsegesen sok (ingatlan berles, egeszsegugy-biztositas).

E mellett ha autok mellett/kozott elore mersz menni egy pirosnal es meglat egy rendor, helyben felkoncol. :D

(#121035) runner 125 válasza Xero (#121034) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, érdekes, mert itthon meg ezt engedni a KRESZ jó néhány éve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#121036) Biqci válasza Xero (#121034) üzenetére


Biqci
aktív tag

Igen, van bőven (bár pont a bérléssel éz az eü biztosítással jó tapasztalataim vannak). De mindent összevetve, inkább az itteni bürokrácia, mint az otthoni.

Már volt róla szó, itt sem lehet(ne) előre menni, de nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal toleránsabbak az emberek a motorosokkal. Pl. a hegyekben ha olyan a szitu, hogy a kanyarok és a szembejövő forgalom miatt beragad az ember egy-egy konvojba, segítik a motorost, akár lehúzódással, indexeléssel az előzésben

runner 125: sajnos a német nem...

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#121037) martonx válasza vendingo (#121033) üzenetére


martonx
veterán

Eszerint 2,5 - 3,5 cm lehet a lánc holtjátéka ezen a ponton? https://i.ytimg.com/vi/QUe4906Etq8/maxresdefault.jpg

Jól gondolom?

És ez lehet az előírt nyomaték?

Szerintetek megpróbálhatom én magam ezt házilag, ha szerzek (tényleg hol lehet ilyet venni?) nyomaték kulcsot, hátsó emelőt?

Én kérek elnézést!

(#121038) Topiccsendőr válasza Biqci (#121036) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jah. ket dolog tunik fel, ha itt kozlekedek.
Budos van egyfolytaban a sok szar jarmu miatt, es olyan elmebeteg donteseik vannak az embereknek a kozlekedesben, hogy sokszor szurrealisnak erzem azt a bunkosagot, ami sugarzik beloluk :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#121039) Micsurin válasza hugi0 (#121026) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Épp ezért mondom, olvasd el a linkelt szöveg részt. Nagyon idiótán van ennek fényében megírva.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#121040) etnies válasza martonx (#121037) üzenetére


etnies
senior tag

Persze, lánc állítás nem ördöglakat. A hátsó tengely meghúzási nyomatéka is kell, 100 körül szokott lenni.
Ha a gyártó másként nem rendeli, akkor oldalsztenderen kell beállítani.

Itt egy video, de a gyerek rosszul csinálja szerintem, nem hiszem hogy emelőn kellene beállítani a feszességet, kézikönyben benne kell lennie.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#121041) etnies válasza Xero (#121034) üzenetére


etnies
senior tag

Rám dudáltak már Svájcban, mert előre mentem a piros lámpánál. Kb leszartam. Egyszerűbb megelőzni úgy, mint fél perccel később, mozgás közben.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#121042) Biqci válasza Topiccsendőr (#121038) üzenetére


Biqci
aktív tag

:DDD :C

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#121043) Geresics válasza Xero (#121034) üzenetére


Geresics
addikt

ránk többen ránkdudáltak, amikor esőben(!) előre mertünk menni a dugóban. Bevallom, pont nem érdekelt a felháborodásuk :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#121044) martonx válasza etnies (#121040) üzenetére


martonx
veterán

Köszi!

Én kérek elnézést!

(#121045) csongi válasza Topiccsendőr (#121038) üzenetére


csongi
veterán

Hol van az itt, es hol az ott?
Mekyik helyen rosszabba helyzet? Elvesztettem a fonalat :)

(#121046) #31733248 válasza Geresics (#121043) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hol dudáltak rátok, Svájcban?

(#121047) Geresics válasza #31733248 (#121046) üzenetére


Geresics
addikt

Igen. :K Nem nagyon tetszett nekik, hogy amíg ők a kocsijukban ültek a dugóban (az esőben), addig mi előrementünk.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#121048) Biqci válasza Geresics (#121047) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ezért adtak be Németországban a motoros egyesületek augusztusban újra egy kezdeményezést, hogy pl. az időjárási és egyéb körülmények miatt előre lehessen legálisan gurulni a sorok között. Nem ez az első, de eddig mindig elutasították. Talán most...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#121049) martonx válasza Geresics (#121047) üzenetére


martonx
veterán

Svájcban akkor is rád dudálnak, ha 50-el le mered előzni a harminccal cammogó alvó AMG Merciseket, meg rally Subaru Imrezákat. Nem szeretik az ottani népek, ha felébresztik őket menet közben.

Én kérek elnézést!

(#121050) Geresics válasza Biqci (#121048) üzenetére


Geresics
addikt

Az a baj, hogy általában mindkét fél fejében van baj.
- Az autós csak azt látja, hogy olyan előnyökhöz jut a motoros, ami neki nincs, és fel van háborodva. Abba bele sem gondol, hogy neki van klímája, fűtése, esővédelme, és úgy általában védve van a külső viszontagságoktól. De azt látja, hogy a motorosok mennek, mint az őrültek össze-vissza a sorok között, és a saját életükön kívül mások épsége sem érdekli őket. Nem vicc, sokan tényleg ezt gondolják. (Gondolom sokan megkaptuk már a "motorozol = meg fogsz halni" kijelentést.)
- A motorosok közül pedig sokan feljogosítva érzik maguk arra, hogy menjenek akkor is, amikor nem lehet. Többször láttam már, hogy egy robogós/motoros fel volt háborodva, hogy a haladó kocsisorba nem engedik őt előre! Amikor bátorkodtam megjegyezni, hogy csak az álló kocsisornál mehet előre, akkor meg jött a "mitugatszbele" meg a "nemúgyvanaz". Volt, aki komolyan elhitte, hogy neki mindig joga van előremenni.
Az van, hogy a baj nem a járművek fejében van, nem azok teszik valamilyenné az embereket, hanem az emberek jelentős része alapvetően önző, és/vagy buta.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.