Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136001) dellfanboy válasza bigdady (#135999) üzenetére


dellfanboy
senior tag

most B kat jogsival mekkora a legnagyobb kisbusz amit elvezethetsz 7 v 9 szemelyes? ahhoz kepest egy par szaz kilos motor dija irrealisan sok de mivel marginalis mindenki, de legfokebb az aak leszarja

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#136002) Somatom válasza dellfanboy (#136001) üzenetére


Somatom
veterán

B -vel 9, de az autós matrica nem igazodik ehhez. Ha jól tudom, akkor csak 7 személyesig szgk. matrica.
Szerk.: Jól emlékeztem. Hét személy fölött az szgk. is D2 kategória.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136003) FeZ... válasza Somatom (#136002) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Én úgy tudom, hogy éves matrica vásárlása esetén viszont a 9 személyesre is ugyanannyi a díj, mint egy 7 személyesre. (már ha nem módosították idő közben ezt is)

(#136004) Somatom válasza FeZ... (#136003) üzenetére


Somatom
veterán

Amit linkeltem, abban világosan ott van. A busz kivételével mindegyikre 46850Ft az éves díj. Nevetséges árképzés. Az utánfutót egyáltalán nem értem, hogy azt tulképp mire értik. Annak külön rendszáma, forgalmija van. De, a hétszemélyes személyautómmal a D1 kategória díjáért húzhatok egy 2 tonnás, autószállító trélert, míg egy D2 kategóriájú kisbusz plusz 46850Ft -ért húzhat egy 500Kg össztömegű utánfutót. Vajon melyik jelent nagyobb útterhelést? :F

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136005) bajnokpityu válasza bacus (#135997) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nevelnek ,h motorral kanyarogj inkább.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#136006) Geresics


Geresics
addikt

HALADÓ tréning – ez a CSÚCS!
Eddig ez a legnehezebb, de minden percét imádtam! :B
A videó a csúcsot jelentő Haladó tréningen készült!
#MotorosVandor

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#136007) norbert1998 válasza Geresics (#136006) üzenetére


norbert1998
veterán

Valamikor kéne mennem nekem is tréningre, de egyszerűen már az egész nyáron tele a naptár :(

Az augusztusi HUMDA tréning az tervben van, de a jelentkezés sikeressége kérdéses lehet. Azon túl is.... Az a legnagyobb baj, hogy minden legalább 2,5-3 órányi van innen :W

(#136008) martonx válasza norbert1998 (#136007) üzenetére


martonx
veterán

Nekem pont ugyanez a bajom szegediként. Annyira meg nem mozgatnak meg a tréningek, hogy miattuk hajnalban felkeljek, motorozzak 2 órát, majd egész nap motorozzak, végül még motorozzak 2 órát, mire hazaérek (és még én fizessek mindezért).

Én kérek elnézést!

(#136009) zgospel válasza Geresics (#136006) üzenetére


zgospel
őstag

Nem hiszed el (én sem hiszem el) de végignéztem :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#136010) Geresics válasza zgospel (#136009) üzenetére


Geresics
addikt

Neee, az hogy lehet? 😱
Utoljára a TB24 videmóm láttad szerintem! :Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#136011) Geresics válasza martonx (#136008) üzenetére


Geresics
addikt

🤣🤣🤣

Nem mindenkinek való ez a motorozás. Egy csomó távot meg kell tenni, klíma sincs, és még tankolni is kell, azt el ne felejtsd!

Kb. olyan ez, mikor facebookon hisztizett valaki, hogy drága a 100-as benzin, de nem fog lóhugyot tankolni a szeretett motorjába... 🤣

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#136012) Geresics válasza norbert1998 (#136007) üzenetére


Geresics
addikt

Kifogást mi is mindig könnyebben találunk, minthogy tegyünk valamit a cél érdekében, nyugi! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#136013) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!
Nagy a baj, leadtam egy pár kilót és az egy dolog, hogy a ruhák egy kicsit nagyobbak lettek, de a sisak is kissé lötyög a fejemen. Na nem annyira vészes, de olyan 140-150 felett már eléggé cibálja a szél, nem olyan fix mint ezelőtt volt. Nincs még 4 éves sem a bukó és nem igazán vennék még újat, mert amúgy elégedett vagyok vele. Szerintetek lehet valamit csinálni, azon kívül, hogy visszahízok? :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#136014) tboy93 válasza Biqci (#136013) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintetek lehet valamit csinálni, azon kívül, hogy visszahízok?

Ez lenne a legegyszerűbb és legkellemesebb megoldás :DDD

B terv, símaszk?

[ Szerkesztve ]

(#136015) Geresics válasza Biqci (#136013) üzenetére


Geresics
addikt

Nyilván a legolcsóbb megoldás, hogy elkezdesz Mekizni! :DDD

A 2. legjobb megoldás, hogy bemész egy olyan boltba, akik komolyan foglalkoznak azzal a sisakmárkával, amit Te használsz. Ott lehet, hogy tudnak rendelni Neked új szivacsozást hozzá! :K

...de a sajtburger olcsóbb, a BigMac pedig még finomabb is! :DDD

u.i.: a legolcsóbb persze, ha nem mész gyorsabban 90-nél! Akkor nemcsak a sisak lesz stabil, de a fogyasztás is csökken! 🤣🤣🤣

u.i.2.: remélem érted a viccet! :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#136016) Biqci válasza tboy93 (#136014) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ja, a maszkra gondoltam én is, de főleg most, hogy jön a kánikula, nem tudom mennyire kibirható, mert ma is a sisakban is rendesen meleg volt, amit lesz.rok, mert ez ezzel jár, de plusz még egy réteg...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#136017) Biqci válasza Geresics (#136015) üzenetére


Biqci
aktív tag

Boahhh, inkább döner, hamár zabálni kell, azzal egységnyi pézért legalább jól lehet lakni... :D
HJC sisakom van, de ez jó ötlet. Bemegyek majd holnap a Louisba, úgyis nézni kell motoros farmert is és rákérdezek, mit tudnak ajánlani...
90-nél nem gyorsabban? Megoldhatatlan, inkább visszahízok :DDD

A viccet pedig persze hogy értem. Nem vagyok Kádár János... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#136018) GTVili válasza Biqci (#136016) üzenetére


GTVili
tag

Én mindig használok maszkot.... még a nagy melegben is. És pont azért, hogy ne a sisak bélését izzadjam össze... a maszkot meg könnyedén ki lehet mosni.

(#136019) zgospel válasza norbert1998 (#136007) üzenetére


zgospel
őstag

Látva mekkora az igény lassan én is elkezdhetnék tréningeket tartani. :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#136020) tboy93 válasza Biqci (#136016) üzenetére


tboy93
nagyúr

GTVili már leírta, de nekem is több ismerősöm használ maszkot nyáron pont az izzadás miatt.

(#136021) Biqci válasza GTVili (#136018) üzenetére


Biqci
aktív tag

Aha, ez igaz. Nem zavaró a varrás? Vagy nem is lehet érezni?

tboy93 csak ki kellene próbálni akkor... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#136022) norbert1998 válasza Geresics (#136015) üzenetére


norbert1998
veterán

Ma igen vicces kededben vagy :D Csak nem tréfarépa volt a levesben? ;]

(#136023) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ma már a második motorosnak annyi. Egyik Veresegyházon került autó alá, a másikat most Dabason élesztik épp újra. Legyetek óvatosak. :((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136024) tboldi válasza Biqci (#136021) üzenetére


tboldi
nagyúr

Létezik varrás nélküli is.

Ami szokott volt lenni a Lidl-ben, az elég jó. :D

(#136025) Biqci válasza tboldi (#136024) üzenetére


Biqci
aktív tag

Most egyelőre nincs és nem is lesz az itteni Lidl-ben, így megnézem a Louis-ban, vagy a Polo-ban, úgyis egymás mellett vannak :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#136026) tboldi válasza Biqci (#136025) üzenetére


tboldi
nagyúr

Esetleg Decathlon. 🤔

(#136027) yodamastah válasza Biqci (#136013) üzenetére


yodamastah
őstag

(#136028) #14787072 válasza V.Stryker (#136023) üzenetére


#14787072
törölt tag

Borzasztó... :(

Statisztikailag amúgy átlagosan napi 3-an dobják el a gépet a nyári hónapokban (ezek azok az esetek, amelyek személyi sérüléssel járnak).

(#136029) GTVili válasza Biqci (#136021) üzenetére


GTVili
tag

Én speciel Decathlonos aláöltözős maszkot használok. Nincs rajta varrás.... ;)
Paráztam az ilyen műszálas cucctól, de tényleg benne van a know-how.... tudja amit ígér.

(#136030) goofy85 válasza V.Stryker (#136023) üzenetére


goofy85
kezdő

Vasárnap Kerepesen volt valami, amikor mentem arra kocsival a motor a tetején állt az aldi kihajtójánál.

(#136031) palfitom válasza V.Stryker (#136023) üzenetére


palfitom
félisten

:(

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#136032) Biqci válasza GTVili (#136029) üzenetére


Biqci
aktív tag

És tboldi:

Tényleg, a Decathlon, ez eszembe sem jutott. Ezt 8s felveszem a listára... :R

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#136033) fattyu


fattyu
veterán

el kell adnom az összes motort és venni egy cafe racert.

az utolsó 5 alkalom mind asszonnyal a kedvenc cukrászdáig és haza :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#136034) Biqci válasza yodamastah (#136027) üzenetére


Biqci
aktív tag

Köszi, ez jó is lenne, de nekem HJC van, így ez most nem játszik. De elrakom, mert ki tudja mit hoz a jövő... :R

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#136035) yodamastah válasza Biqci (#136034) üzenetére


yodamastah
őstag

Merithetsz ötletet a shoei megoldasabol. :)

(#136036) Biqci válasza yodamastah (#136035) üzenetére


Biqci
aktív tag

Na akkor ezt alaposabban szemügyre veszem. Igazából az arcpárnázás ami lazább lett, koponyából csak nem fogytam... :DDD Így az oldalsó párnázást megnézem, talán lehet valamit kezdeni vele :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#136037) martonx válasza Geresics (#136011) üzenetére


martonx
veterán

Ezért is kezdtem azzal, hogy ha mindenképpen ezt akarnám, akkor nyilván biztosan meg lehetne oldani. A krónikus időhiány viszont tényleg nem barátja a motorozásnak, ezért is van, hogy alig motorozok idő híján, akkor is leginkább csak munkába menet, és még akkor is a gyerekeket előbb széthordom autóval, utána csak azért hazamegyek, hogy átüljek motorra / biciklire, és legalább addig motorozzak míg beérek dolgozni.
Ami paradoxon, mert minél gyakorlatlanabb vagyok, annál inkább kellene a tréning, viszont időt a tréningre + oda-vissza sok órás útra nem tudok szánni (oké, akkor mondjuk úgy, hogy nem mindenáron szándékozok, hangsúlyozva, hogy a mindenáron esetemben abszolút nem pénz, hanem idő probléma). Tudom nem jó ez így.
Minél inkább kikerülne a képletből az oda-vissza út, annál nagyobb lenne az esélye, hogy meg tudnám szervezni azt a pár órát, amikor el tudnék szakadni a családtól.

Én kérek elnézést!

(#136038) norbert1998


norbert1998
veterán

Naa, nézegettem a képzéseket. Geresics, mivel te sokon voltál... És mivel úgy látom, hogy a különböző "brandek" szintjei megkövetelik az előző szintjüket, ezért az gondolom nem járja, hogy Hungaroring Alap, majd BMW középszint, igaz? Na, akkor az árak tekintetében melyik vonalon indulnál el te? A BMW-s sokkal drágábbnak tűnik. Legalábbis az alap tréningjük mindenféleképpen.

Ráadásul most valahol nem is találom a Hungaroring Dirt képzést, utalványt tudok venni, de jelentkezni nem tudok.

(#136039) zgospel válasza norbert1998 (#136038) üzenetére


zgospel
őstag

Én a helyedben abból az irányból közelíteném a kérdést, hogy mit akarsz megtanulni, mi a cél?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#136040) Geresics válasza norbert1998 (#136038) üzenetére


Geresics
addikt

én mindenképp azt javaslom, hogy ha elkezdtél egy sulit, legyen az BMW, Honda, vagy épp Hungaroring, és az ottani oktatási struktóra egyezik a kijelölt céloddal, akkor ne válts!

A Hungaroring Dirt azért jó, mert nem függvénye semminek, ugyan úgy, ahogy a Honda Földpályás tréning sem! (Előbbi kezdőbbeknek, utóbbi haladóbbaknak javasolt inkább, de mindkettőnél figyelnek az aktuális szintednek megfelelően)

Én a BMW-t most kivégeztem (a haladót még meg fogom ismételni), jövőre viszont megyek másikhoz. Valószínűleg a Honda lesz, de még semmi sem fix.
Ez mellett, ha időm engedi, akkor pár külön kalandot is bevállalok, és tervben még pl. Dodor tréningje is, mert szar hallomásból, meg a videóiból véleményt formálni (olyankor oda is szoktam írni, hogy mit mire alapozva mondok). 2 éve (mióta elindult) tervezem, hogy elmegyek a salakmotoros tréningre is, mert az 1000%, hogy király, de még nem jutottam oda. Most kezdik felkapni mások is, láttam már pár videót is róla, de haverom bejelentette, hogy a szar térde azt nem bírná, és nem jön... Szóval valamikor megyek oda majd egyedül...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#136041) zgospel válasza Geresics (#136040) üzenetére


zgospel
őstag

Ha komolyan a Dodor tréningre akarsz menni akkor annak a pénznek szerintem sokkal jobb helye lenne mondjuk a Chrobák vagy Lövey féle pályaoktatáson az Euroringen.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#136042) Somatom válasza Geresics (#136006) üzenetére


Somatom
veterán

Megnéztem a videót. Ezt a vészfékezés dolgot nem értem. Én még csak rövid teszt erejéig vezettem ABS -es motort. Az nem úgy van, hogy belemarkolsz a fékbe, oszt megáll, amikor megáll? Vagy, azzal is lehet trükközni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136043) vlevi válasza Somatom (#136042) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha csak hirtelen belemarkolsz a fékbe, akkor, ha nincs ABS, az első kerék nagyon hamar megcsúszik. Sokkal nagyobbat lehet fékezni, ha folyamatosan húzod be a féket, mert akkor összeül a teló, szétlapul az első gumi, így nagyobb felületen érintkezik a talajjal.
Ha van ABS, akkor az első kerék nem fog megcsúszni, de beavatkozik az ABS, elveszi a fékerőt.
Ennyi a fotelfizika :)
A gyakorlatban, ha pályanapon, vagy tréningen vagy kinn, akkor pontosan tudod, hol kell fékezni, van rá idő felkészülni, tehát van lehetőség a blokkolás határainak kitapasztalására.
A való életben viszont bármikor jöhet egy húbammeg szituáció, amikor kifordulnak eléd, vagy friss tehénszar van az úton, ilyen esetekben nem tudsz jobbat fékezni, mint az ABS.

De a vészfékezésnél (ahogy a videóban mackó is mondja) nagyon fontos, hogy előre nézz. Nem hittem volna, de, amikor a legutóbbi, hasonló tréningen a vészfék közben hagytam magam előre dőlni, és ezzel együtt magam elé néztem, akkor rögtön imbolyogni kezdett a gép. A következő próbánál már odafigyeltem, hogy akármi történik, messzire, előre nézzek, és a motor atomstabil maradt, egészen a fékezés végéig.

Megint más dolog a terephasználat, az off-road felhasználásra (is) tervezett motorokon kikapcsolható az ABS (leginkább csak a hátsó). Mert annak a megcsúszása még kezelhető, sőt, terepen néha szükséges is, mert a laza talajon a bütykös hátsó gumi jobban fékez, ha csúszik, mintha a homokban az ABS kattogna.
De az első kerék megcsúszása ott sem "kívánatos" :)

[ Szerkesztve ]

(#136044) Topiccsendőr válasza zgospel (#136041) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztm elvbol akar Dodorra menni, hogy jogosan tudja fikkantani utana :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#136045) Topiccsendőr válasza vlevi (#136043) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Streetfighteren es a panigale v4 en race mode ban csak elol van abs.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#136046) norbert1998 válasza Geresics (#136040) üzenetére


norbert1998
veterán

És Zgospel:

Mi lenne a cél? Megtanulni motorozni :D
Némi könnyű tereppel (Somatom szerint Harley-knak középfokú :P), némi tempózással. Amire a Strom jó.

Végülis a Hungaroring és a BMW között vacilálok, és rendesen tervezek végigmenni a létrán, amit adnak, az alaptól a haladóig. Szépen, ahogy érzem. Hondát én hanyagolnám most.

(#136047) zgospel válasza Topiccsendőr (#136044) üzenetére


zgospel
őstag

50 ezerért :D :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#136048) Geresics válasza zgospel (#136041) üzenetére


Geresics
addikt

Nem versenyezni akarok tanulni. A közhiedelemmel ellentétben nem is azt tanít közúton. :N
Az más kérdés, hogy a külföldi túráin már megy a versenyzés, de abból néha van is baj! ;]

Ha lett volna 2 éve vagy tavaly TB24, akkor mentem volna Chrobákhoz, de idén nem fér bele az időbe sajnos... :(((

(#136044) persuader
:DDD :C

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#136049) Geresics válasza norbert1998 (#136046) üzenetére


Geresics
addikt

A hungaroringi képzés felépítéséről konkrétan semmit sem tudok, így arról nem tudok semmit mondani sem sajnos. A Honda és a BMW viszont piszok jól fel van építve, és nem véletlenül van több fokozat, amik sokak tévképzeteivel ellentétben nem azért vannak így széttagolva, hogy több lóvét le tudjanak gombolni!
Ha igazán alapos akarsz lenni, akkor több különböző tréningre is mész! Én is anno ilyen ingyenessel kezdtem, aztán voltam olyanon is, amit rendőrmotoros tartott, és most meg a a BMW. A fő dolgok ugye ugyan azok, de azért mindenhol vannak eltérések, és nem csak a feladatokban, hanem a technikákban is. A jó oktató ráadásul figyelembe veszi azt is, hogy milyen motorral vagy!
A BMW nálam nagyon bizonyított, de pl. ott is van több oktató, és bizony van köztük olyan, akihez akkor sem mennék, ha ők fizetnének, mások meg pont fordítva vannak vele, mert nekik az a stílus jön be, amit az az oktató képvisel...
Szerencsére nem vagyunk egyformák, és szerencsére mindenki kereshet magának valót! :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#136050) norbert1998 válasza Geresics (#136049) üzenetére


norbert1998
veterán

Értem én a lépcsőket, és támogatom is, de az, amit a Honda művel, az egy vicc. Mi az, hogy 3 alap 1 esetén mehetek az alap 2-re? :D Itt vagy az elnevezések vannak nagyon elcsúszva, vagy a pofa mérete :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.