Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#68000) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mijazhogynemérdekel?! Állandóan béjemvésekkel qjtorox, oszt csak így, egyszerűen, hogy "nem érdekel"?! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68002) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#68001) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Éééén??? Egy kecseg béjemwést sem ismerek,tagadok mindent. :DDD :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#68003) Geresics válasza Something_ (#67999) üzenetére


Geresics
addikt

Jól értem, hogy 475eFt-ot kapsz mindenképp, és ha odaadod a motort nekik, akkor azért még fizetnek 410eFt-ot, és akkor nem lesz motorod, de lesz 885eFt-od, hogy vegyél egy másikat? :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68004) HSM válasza Kolondrum (#67984) üzenetére


HSM
félisten

A nyakad viszont mozog, azzal ugyanúgy hátra tudsz nézni. Akár a tükörből. ;)
Én szeretem, hogy fix, mindig tudom, merre néz/mit látok benne. :D

Mondjuk nem hiszem, hogy egy ilyen rövid teszt alkalmas arra, hogy megtapasztald az idomos motorok előnyeit. :N Mondjuk, ha nem úgy megy, azt kötve hiszem, hogy az idomtól lenne.... Plusz néány kiló, de azt nem fogod így megérezni.

(#68005) Something_ válasza Geresics (#68003) üzenetére


Something_
őstag

Igen, szerintem korrekt. Egesz hamar jott az ajanlat.

Nyilvan ugyveddel meg kb 100at ki lehetne verni beloluk, de az kb az ugyvedi dijat fedezne.

[ Szerkesztve ]

(#68006) -Mike- válasza Something_ (#68005) üzenetére


-Mike-
addikt

Akkor gondolom elfogadod a pízt.

(#68007) FIREBLADE78 válasza Something_ (#68005) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ilyenkor nem veszik figyelembe,hogy költöttél rá x pénzt? Szerintem az rr nem 800k-t ér. Apjuk pöcsét.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68008) Geresics válasza Something_ (#68005) üzenetére


Geresics
addikt

...és 475-ből meg tudod csinálni a motort?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68009) D1Rect válasza Something_ (#68005) üzenetére


D1Rect
félisten

Verd ki belőlük ügyvéd nélkül! ;)

(#68010) Kroni1 válasza Geresics (#68008) üzenetére


Kroni1
veterán

Én arra tippelek, hogy megcsináltatja, ha már ugyis ebay-ről rendelt cuccot hozzá, és nem adja el.. Sztem még vmennyi akár marad is zsebben.

A másik témára visszatérve: Jó lett a Karoo3, eléggé brutál hangja van, de lehet vele gyorsan menni meg döntögetni, nem ráz annyira mint a másik terepgumi amivel vettem anno a motort. Viszont mikor fékezek és elérek úgy 40km/h alá ott olyan darálós hangja van mint egy trolinak! :) És nagyon jól áll a GS-nek, eléggé feldobja szerintem.

A terepes képességeit szerintem ez a videó szemlélteti, de hétvégén már én is ki fogom tudni próbálni. Nem tudom még pontosan az útvonalat, de végig legálisan használható földutakon meg egysávos aszfaltozott utakon megyünk! Ezt a progit tegyem fel a telóra és akkor rögzíti h merre voltam?? Nem rossz, a multkorit is szivesen felvettem volna, hogy visszataláljak! Akkor megpróbálom! ;)

Amúgy arra is gondoltam, hogy egyik hétvégén összefuthatunk majd ha gondolod, és kipróbálhatod a sisakomat, szivesen kölcsönadom ha jó rád, ez 58-59es fejre való..

[ Szerkesztve ]

(#68011) Something_ válasza -Mike- (#68006) üzenetére


Something_
őstag

Jaja, így nem éri meg 880-ért eladni. Max még arra gondoltam, hogy megcsináltatom, felrakom 1.100.000-be, aztán ha megveszik 1 milla felett, akkor veszek egy PC40-et.

FIREBLADE78: nem hiszem, mivel karbantartás és egyéb móka volt (24e-es szerviz, fém fékcsők, betétek, stb).

geresics: ahogy számoltam, szerintem 200-220 körül megáll, ebből 150e az utángyártott idomszett, ami szerintem 2 héten belül itt van. Ha lámpát nem lehet polírozni, akkor az még 45e bontottan.

D1Rect: nem úgy megy az :-) 350.000-550.000 közöttre tippeltem amúgy az összeget, szóval nem ugrálok, még bevasalom rajtuk a karasnás árajánlatot és a baleset helyéről való elszállítást is.

[ Szerkesztve ]

(#68012) #79335424 válasza Kroni1 (#68010) üzenetére


#79335424
törölt tag

De hiszen ez egy Béjemvééé! Jááájjj! Sosem vennék olyan márkát, ami köcsög sznobok státusszimbóluma!!! Öööö...vagyis... na jó, ezt még átgondolom. :D

(#68013) Bogyó bá' válasza #79335424 (#68012) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68014) Khaosz55 válasza Kolondrum (#67984) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem sem jön be a fejidom. Babettánál eldöntöttem, hogy naked kell. Micsoda egy forma ...

(#68015) Geresics válasza Kroni1 (#68010) üzenetére


Geresics
addikt

Gumi: DURVA! :C Nagyon keményen fest, de tényleg kérdés, hogy milyen a közúton, és itt leginkább a féktávokra gondolok, illetve a hirtelen kikerülő-manőverekre...

Mondjuk a videó nem győzött meg! Ezt egy CTA is tudja, ami itt szerepelt! ;]
Ha már gumi-videó-teszt, akkor én jobban szeretem az ilyen zene-mentes, nyers felvételeket, amik ugyan hosszúak, és unalmasak, de érdemes megnézni, hogy hány féle terepen próbálják, és hogy viselkednek pl. a "mud hole"-ban! Igyál egy kávét, mielőtt kattintasz! TKC 70 + két BMW! KLIKK!

RetroBiker: sok-sok programot próbáltam ki nyomvonal-rögzítésre, és eddig ez vált be a legjobban! Ráadásul MAGYAR srácok fejlesztik! Írtam nekik anno, és megköszönték az észrevételt, majd 2 hét múlva már rögzített tengerszint feletti magasságot is! Durván jó érzés volt látni, hogy nem csak kukázzák a kapott leveleket, hanem a hasznos ötleteket meg is csinálják! :K
Viszont az ilyen progiknak egy hátrányuk van: minden este kell tölteni a telefont, ha mész egy nap (amúgy 3 naponta szoktam)! De ez ilyen, valamit valamiért...

Összefutás: mivel én pécsi vagyok, így neccesebb a dolog, de benne vagyok! :DDD Amúgy egy M-es van egy ismerősömnek, azt esélytelen volt felhúznom sajna. :O
A Tied mekkora? L-es?

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68016) Kroni1 válasza Geresics (#68015) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem, az enyém is M-es, de ezt direkt nem irtam, mert kicsit nagyobb mint más márkából az M-es, ugyanis általában az 57-58cm körüli szokott lenni, és ez inkább 58-59-es fejre való.. De ha már próbáltál M-eset ebből akkor sajnos ez se lesz jó rád, jó nagy fejed lehet, mert nekem pont jó de az enyém se kicsi.. :)

Mondjuk igaz, ez a videó nem egy komolyabb terep, de sztem is inkább az a kérdés, hogy közúton mennyire lehet majd használni, mert ránézésre is jó lesz terepezésre, a gyártói oldalon meg Homokra és Offroad Versenyzésre is használható guminak írják! :Y Na én azért nem fogom túl keményen tolni vele, de volt egy lehetőségem kipróbálni, feltettem őket, aztán ha elkoptak még mehet vissza a Tourance, abban is van még vagy legalább 5-6000km-nyi futófelület..

Amúgy kiváncsi lennék, hogy pl. egy kakucsringen hogy viselkedne ez a gumi. Nagyon nem oda való tudom, de pl. KTM napon is próbálgattuk anno a terepgépeket ott hasonló gumikkal, és egész jól lehetett velük menni pályán is, nem melegedtek el vagy ilyesmi, döntögetni is lehetett egész jókat.

(#68017) Kroni1 válasza #79335424 (#68012) üzenetére


Kroni1
veterán

Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák, mert különben mindenki ugyanolyan motoron ülne, és ugyanarra a nőre gerjedne! :)

(#68018) #79335424 válasza Kroni1 (#68017) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ami azt illeti, a motoros csajok esetében elég koncentrált a gerjedés, mivel igen kevés a nem mutáns példány. Ami a motort illeti, nálunk, a társaságban egy kivétellel mindenkinek HD -ja van, és ez nagyon megkönnyíti az alkatrészbeszerzést. Mivel a többi klubban is viszonylag nagy arányban fordul elő a HD, ezért egy körtelefonnal szinte bármihez hozzá lehet jutni. Szvsz. az ugyanolyan típusú motornak van praktikuma.

[ Szerkesztve ]

(#68019) Kroni1 válasza #79335424 (#68018) üzenetére


Kroni1
veterán

Ezt nem vitatom, a BMW-s fórumon is elég gyorsan körbeérnek a szálak, ha valaki keres dobozt, tanktáskát, bukócsövet vagy bármi BMW spcifikusat akkor mindig van segítség és ez jó! És túrán se rossz mikor mindenki alatt telelever futómű van és nem kell megijedni a legrosszabb minőségű, pl. a mátrai utaktól sem! :)

Ugyanakkor én pl. HD-t vagy más choppert nem vennék soha, még akkor sem ha a haverjaimnak csak az lenne.. Ezért is írtam, hogy jó hogy nem vagyunk egyformák! A társaság egyetlen nem HD-s tagja az igazi egyéniség lehet! Fogadjunk amikor ti sört isztok ő akkor is Traubit.. (mielőtt válaszolnál erre leírom, hogy csak vicceltem, gondolom ő is chopperes sörivó mint ti, és nem egy robogós kisfiú) :)

(#68020) #79335424 válasza Kroni1 (#68019) üzenetére


#79335424
törölt tag

A lóf..t! A mocsok renitensnek egy BMW GS1150 -e van. :) Bajor motor. Naná, hogy Ő is sört iszik, nem Traubit (bár inkább boros), és persze, hogy csak viccelődünk! :)

[ Szerkesztve ]

(#68021) Kroni1 válasza #79335424 (#68020) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát akkor ő is tudja mi a jó! :)

geresics: Ezt az RBiker progit lehet a háttérben is futtatni? Nem kell ugye, hogy a kijelző bekapcsolva maradjon? (alapértelmezetten ugy van). Másik Navi programot nem tervezek futtatni, de a hangot telóval szeretném felvenni, ha videózni is fogok majd..

A töltéssel amúgy nem lesz gond, nekem folyamatosan tölt menet közben egy ülés alól kivezetett szivargyújtóról, mikor leszállok a mociról mindig 100%-on van a telóm akksija! :)

(#68022) Geresics válasza Kroni1 (#68021) üzenetére


Geresics
addikt

Persze, hogy lehet! :K
Volt, hogy zenét hallgattam közben, volt, hogy iGo ment mellette, és nagyon sűrűn fotózom a telefonnal túrák alatt. Van saját fényképezője is, ami a túrához rendeli a képet, koordinátákkal, és a felrajzolt útvonal mentén oda is nyilazza, stb., de ezt nem mindig használom...
Itt egy példa, nézd meg a végeredményt! :K

u.i.: be lehet állítani, hogy mit láthassanak mások. Valamiért nem engedtem neki, hogy a túra során lévő max. sebességet megnézhessék, de én azért látom! :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68023) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A HBDN jelű Dot mikori gyártás?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68024) Doki16 válasza V.Stryker (#68023) üzenetére


Doki16
addikt

[link] Kétlem, hogy az dátumot jelentene. Valamelyik oldalon nincs rajta rendes számmal? Általában ha az egyik oldalon nem látod a másikon ott kell lennie.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#68025) V.Stryker válasza Doki16 (#68024) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, pont ilyen a gumi. :))) Akkor a 3915 a megfelelő szám. Akkor az tavaly október eleji. Hát akkor egy új guminál nem vészes. Bár Mosquitonak tuti nem tetszene már. :) :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68026) Kolondrum válasza V.Stryker (#68025) üzenetére


Kolondrum
félisten

sztem 2011 34. hete.

(#68027) V.Stryker válasza Kolondrum (#68026) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68028) Kolondrum válasza V.Stryker (#68027) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez meg 2015 39. hete. Ez úgy adja magát.
Én még nem vettem olyan gumit ami 1 évnél fiatalabb lett volna.

(#68029) Doki16 válasza V.Stryker (#68027) üzenetére


Doki16
addikt

Teljesen jó ha nem használták. Annyi az egész, hogy tavaly ősszel gyártották.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#68030) V.Stryker válasza Doki16 (#68029) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez egybzsír új gumi, rajta a matrica. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68031) Doki16 válasza V.Stryker (#68030) üzenetére


Doki16
addikt

Akkor hibátlan. 3/4 év egyáltalán nem számít. Felrakástól kezdve számítsd az időt.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#68032) -Mosquito- válasza V.Stryker (#68025) üzenetére


-Mosquito-
őstag

:)
A Pirelli Scorpion Trail 2 2016 gyártású. A tavaly vett, akciós (58eft) PR4 kb ~4 hónapot pihent a garázsban mire felkerült. Aztán gyorsan le is került mert elkopott. :(((

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#68033) Xaels válasza -Mosquito- (#68032) üzenetére


Xaels
félisten

Mert nem vártad meg, hogy olyan kemény legyen, hogy ne kopjon ;] :P

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#68034) V.Stryker válasza Xaels (#68033) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Degec vagy! :DDD De azért helyén van a poén. :R :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68035) HSM válasza Xaels (#68033) üzenetére


HSM
félisten

Kopik az keményen is... 11 000km után már alig van minta az elsőmben... :C Bár a kemény gumival mókásabb menni, egy szupertapadóssal mondjuk hogy tudnál keresztben csúszni az úton városi tempónál mondjuk kigyorsításon vagy irányváltásos vészfékezésen? ;]

(#68036) -Mosquito- válasza Xaels (#68033) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Én hülye, lehet tovább is tartana akkor, na majd legközelebb. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#68037) runner 125


runner 125
nagyúr

Ahhhh, megdöbbant a szívem.

Kár, h csak 2015-töl elérhető ez a kombó.

Valaki vegyen már egy újat. 4 év múlva átveszem, de 10k-nál többet ne tegyen bele és karc se legyen ám rajta.
;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68038) canniball válasza runner 125 (#68037) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem jó a link.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68039) runner 125 válasza canniball (#68038) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, ez érdekes, egyszer betölti, egyszer nem.. de akkor más forrásból:

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68040) Kolondrum válasza runner 125 (#68039) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igen egyszerű külleme van. A színe meg végképp.

(#68041) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Egyik bajtárs most csinálja az A jogsit. Valami olyasmivel ámította az egyik motoros iskola, hogy nem kell forgalomban vizsgázni, mert van erre használható pályájuk (nem rutin). Én mondtam, hogy nem tudok zárt pályás forgalmi vizsga lehetőségről, de ki tudja.

(#68042) Geresics válasza AndrewTdi (#68041) üzenetére


Geresics
addikt

Forgalom mentes forgalmi vizsga? :F :Y ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#68043) AndrewTdi válasza Geresics (#68042) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ugyanezt kérdeztem én is.

Továbbá mennyi idő a fogalmi vizsga normál esetben?

[ Szerkesztve ]

(#68044) Bogyó bá' válasza AndrewTdi (#68043) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

20-40 perc között kell lennie, általában 20 szokott lenni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68045) V.Stryker válasza -Mosquito- (#68032) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pedig a PR4 -re nagyon azt írta mindenki, hogy jól tapad és 10-15%-al lassabban kopik el. :U Hát hogy közlekedsz te? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68046) p87 válasza AndrewTdi (#68043) üzenetére


p87
senior tag

Elvileg mostmár szigorítottak és kötelező lenne levezetni 50 percet. Nekem ezt mondta az oktató vizsga előtt.
De mi is csak kb. 20 percet mentünk.

(#68047) canniball válasza runner 125 (#68039) üzenetére


canniball
nagyúr

Amikor Feree13 eladja megveszed, elviszed polimorfhoz fényeztetni és nyertél. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68048) KrAt válasza p87 (#68046) üzenetére


KrAt
veterán

Mi mentünk kb. 50 percet, körbe Csepelen, saccperkb 30km-t toltam le :)

[ Szerkesztve ]

(#68049) Ferdzsoo válasza canniball (#68047) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Csak ne is mondjad, mert kipróbáltam a Yamaha super tenere-t (2016) és nem bírtam visszavinni a az arcnak. Majd 1,5 órán át nyüstöltem.
Csak még egy kicsit, nah még egy kört, nem bírtam bekanyarodni vele a parkolóba annyira tetszett. Nagyon brutál gép, iszonyat tetszik. hosszú túrákra nagyon jó lehet. Az ilyen hegyi lassab tempós kanyarokban és utakon 10x jobb mint a vfr-el szenvedni a beláthatatlan lassútempós (40kmh alatti) kanyarokban. Az állítható csillapításról meg ne is beszéljünk, ott ahol a vfr a szar úton 50-nél lerázta a vesémet, a tenere-vel mintha semmi nem lett volna 100-al csapattam, olyan volt a "soft" felfüggesztési beállítás. Nagyondurva...
Ugyanakkor itthonra a nagyobb tempós kanyarokra, meg alaból is a nagyobb tempóra sokkal jobb a vfr.

A tenere 6 mihály feldobozolva. Azért.... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#68050) Bogyó bá' válasza KrAt (#68048) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálunk Kalocsán a 20 perc alatt az összes vizsgaútvonalat (5) végig jártuk, annyira kicsi a város. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.