Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) etnies


etnies
senior tag

Vettem átmeneti kesztyűt a Motorline-ban.
Kb 10 éve vásároltam ott utoljára, de semmi nem változott. Felkészült, készséges eladók dolgoznak Óbudán még mindig. Meglepődtek a választásomon, de mondtam nekik hogy az előző Spidi sportkesztyűm is tíz évet bírt ki, reméljük ez is lesz olyan jó.

Cannibal, lehet hogy drága az FF, de még az első maszkom is megvan és még mindig fogja a szelet tökéletesen. Higéniai okokból vettem újat, maga a maszk windstopper funkciója rendben van.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#104002) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi a válaszokat! :R
Veszek akkor! :)

Esetleg valaki megtudná nézni a nekem a mocit a nyilvántartásban és hozzám vágná PÜ-be ha írok rendszámot? :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104003) Grillo válasza Micsurin (#104002) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem most épp nem megy.

(#104004) Chris0321 válasza etnies (#104000) üzenetére


Chris0321
addikt

Persze ne foglalkozzatok vele, hogy a szembe jövőket vakítja a fényszórótok. Az ő bajuk. Miért nem maradtak otthon?

(#104005) Micsurin válasza Chris0321 (#104004) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Titsúúk be a ledes fényszórókat! Nagyon erős a fényük új i30-is mintha fotonágyú lenne rajta.

Sőt, csomó sportmotor is olyna rövid a sárhányó, hpgy összeveri az autó / motort aki mögötte jön, ekkora szart. azt is titsúk bel vagy maradjanak otthon a tulajok.... meg amúgy is nem hangosak ezek ? Hang...fény... lég szennyezés. O mama.... Lassan még a pillangóra is tekintettel kell lennem ha a buszmegállóban fingani akarok.... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104006) Madwe válasza Micsurin (#104005) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért a szembe jövőt jobb nem elvakítani, még a végén belédszáll:)

[ Szerkesztve ]

(#104007) Micsurin válasza Madwe (#104006) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jobb látni mi van előttem mintha eltalálok egy muskátli árkot az úton és én találom el a szembe jövőt nem? :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104008) Chris0321 válasza Micsurin (#104005) üzenetére


Chris0321
addikt

Esőben úgyis érdemes nagyobb távolságot tartani az előtted halladótól, hogy ne csapja annyira a kocsira/motorra a vizet az nem olyan zavaró. De ha valaki jön szembe és nem látsz rendesen tőle az igen. Vagy mindenki álljon meg és várja meg míg elhaladsz csak, mert te jobban akarsz látni? Az öreg kocka Ladám fényszórója mellett sem volt még olyan, hogy ne vettem volna észre ha van előttem valami. Persze ha tompítottal halladok nem világít olyan messzire de a szembe jövő is lát nem csak én.

[ Szerkesztve ]

(#104009) vendingo válasza Madwe (#104006) üzenetére


vendingo
veterán

Legális
A Night Breaker Laser család ECE és minden más szükséges engedéllyel rendelkezik, használata egész Európában legális. Az izzók burája UV szűrővel van ellátva, így nem mattítja be a lámpaburát. Az izzók fogyasztása és hőtermelés is természetesen szabványon belüli, nem fogja károsítani sem a lámpát, sem a vezetékeket.

Nem vakít
Attól, hogy sokkal több fénye van, még természetesen nem vakít. A Laser család fénykévéje szabványon belüli, ezáltal nem fogja elvakítani a szembejövő autót.

Max zavarja, de nem vakítja :D

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104010) Micsurin


Micsurin
nagyúr

A válaszokat köszönöm még1x.

Azt meg ki mivel lát szerintem mindenki maga dönti el, amíg valami megkapta a forgalmazási engedélyt, és street use legal addig hagy döntsem el akarom e használni. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104011) #31733248 válasza Micsurin (#103998) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Osram Night Breakert használ valaki?"

Nekem volt (kocsin), érezhetően jobb a halogénnél, de fél évente kiégett (sokat megyek). Az előző kocsim ledes lámpáinak viszont a nyomába sem ért.

(#104012) Micsurin válasza #31733248 (#104011) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi szépen! :R

Más... most meg kéne lepődnöm? :D :W :(

Jól húz, jó állapotban van nem lepődtem meg... kopp kopp kopp. :)

Igaz ez a két sor számomra homályos.
Hogy most az első sor ámblokk eu szinten nézve jelenti vagy idehaza.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104013) Geresics válasza Micsurin (#104005) üzenetére


Geresics
addikt

A szembejövő szemébe világítani nem csak parasztság, de még veszélyes is. Nyilván a Te szemedbe is világítottak már, tudod milyen érzés. Most képzeld el, amikor kosztümös Zsuzsika jön haza este a céges vacsoráról, ahol a félrészeg főnök tapizta, és hogy ne mondjon fel azonnal, bekapott két szíverősítőt. Nyilván Zsuzsika nem lesz olyan ügyes, mint Te, hogy akkor is lásson, amikor épp füstöl a retinája, és Te meg majd jól nem érted, hogy hogy nem vett észre...

(#104012) Micsurin
Ha a km-grafikont linkeled illeszted be, az szemléletesebb ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#104014) nyogo83 válasza Micsurin (#104012) üzenetére


nyogo83
senior tag

Az elso datumnak a motor elso forgalomba helyezesi datumanak kell lennie, akkor is ha kulfoldi. Azt a honositaskor irjak be a motor elozo forgalmijabol/papirjaibol.

Altalaban akkor egyezik meg a ketto, ha itthoni eladasu a motor.

Az meg hogy ha korabbi evjaratu a motorod es itthoni, akkor nagyon jo kerdes, hogy addig mi volt vele. Ketlem, hogy pl evekig szalonban allt. Azt el tudom kepzelni esetleg, hogy tesztmotor/bemutato motor volt, vagy valaki addig P rendszammal hasznalta/ne adj isten rendszam nelkul.

(#104015) Micsurin válasza Geresics (#104013) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Első felébe ne menjünk bele... Normál nem xenon égőt pár ledes lámpa testet leszámítva még sose találtam szemből vakítónak. Zsuzsika meg ugye ilyen szabályos körülmények közt sofőrt hívna hisz nincs megfelelő állapotban a vezetéshez és mint épeszű és szabály követő sofőr nem ül a volán mögé. Azt meg ugye tudjuk, hogy egy régi kör foncsoros naked ha vakítja a szemből érkezőt maga se lát semmit.... Nem hiszem el, hogy egy égő kérdésből már itt tartunk ennyire ne legyen tél. :)

A motor egyébként elméletileg Mo. i legalábbis a Motorrad és akik bizományiban vették be és az előző tulaj is ezt állították.... :B

nyogo nekem is ez lenne logikus de kicsit nyakatekert akkor nekem a dolog.

2005 a motor gyártása egyébként, ez biztos vázszám alapján.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104016) Micsurin


Micsurin
nagyúr

És az valóban az első forg. helyezés mmint az első dátum, itt a Jazz ez tuti németből jött és mi vagyunk a második tulaj. (igen kinti szervizt felhívtam, csak kicsit nézhettek a dolgon...)

Mi a franc volt abban a két évben. Spiro Kft-t persze hiába keresném aki a hivatalos importőr már tutira nem tudnának mit mondani . :)

Mielőtt betalálna valaki nem hiszti nem fika jó a moci szeretem a rendszer is remek, hogy végre ingyenes csak fura... :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104017) etnies válasza Chris0321 (#104004) üzenetére


etnies
senior tag

Ne aggódj, én sem teszem.
A motorom magas, alacsony autóval vakulsz, ez van. Ha úgy állítom, hogy senki sem vakuljon akkor én se látok.

Azt kell megértsed, hogy a motorom szabályosan van beállítva.

Easy.

Engem kajak vakítanak a ledes autók, ha szintkülönbség van közöttünk és London végig dombos és kibasok az új autó, mind ledes. Ez van.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#104018) V.Stryker válasza Micsurin (#104012) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az eddigi tulajok száma az itthonit jelöli. Legalábbis a mienknek én vagyok az első tulaja itthon és nekem ott egy 1-es szám van. Pedig osztrákiában volt neki legalább egy biztosan. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#104019) Mentolka


Mentolka
senior tag

Nektek működik ez a ingyenes adatlekérdezés??? Hogy a frászba? Folyamatosan a fizetős oldalra jutok...

(#104020) Bogyó bá' válasza Mentolka (#104019) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most eléggé akadozik éppen, itt a linkje: [link]

Ügyfélkapu regisztráció kell hozzá, anélkül nem fog menni!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#104021) Geresics válasza Mentolka (#104019) üzenetére


Geresics
addikt

Először jelentkezz be (ügyfélkapuval), és utána nyisd meg a https://szuf.magyarorszag.hu/jszp_szuf címet!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#104022) Horvi válasza Geresics (#104021) üzenetére


Horvi
őstag

Most nekem sem akar menni a dolog pedig be vagyok jelentkezve ügyfélkapuba. Igaz nekem azt írta ki lekérdezésnél, hogy hibás vagy hiányos adatok. Aztán megnyitottam újra az oldalt akkor meg azt írta, hogy átmenetileg nem működik :DD

Hello darkness, my old friend...

(#104023) Ferdzsoo válasza Horvi (#104022) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kötőjellel írjátok a rendszámot. Nekem működik. Tiszta durva még képek is vannak fennt a motorról. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#104024) Horvi válasza Ferdzsoo (#104023) üzenetére


Horvi
őstag

Azzal írtam meg anélkül is kipróbáltam de b@szott rá se :DD

Hello darkness, my old friend...

(#104025) Chris0321 válasza Ferdzsoo (#104023) üzenetére


Chris0321
addikt

Én kötőjel nélkül kértem le összesen vagy 10 rendszámot, úgy is működik.

(#104026) Mentolka válasza Geresics (#104021) üzenetére


Mentolka
senior tag

KÖSZI!
Mondjuk adatokat nem mutat az oldal, de egy PDF-et le tudtam tölteni, amiben minimális adatok vannak (semmi olyasmi, amikről itt olvasok).

(#104027) Geresics válasza Mentolka (#104026) üzenetére


Geresics
addikt

Ahol beírod a rendszámot, pipáld ki a futásteljesítményt is!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#104028) Grillo válasza Micsurin (#104015) üzenetére


Grillo
senior tag

Most vettem autót, amit ausztriából hoztak be. Annak az első sorban 2010-es a dátum, másodikban meg 2018.

(#104029) z123456789 válasza Horvi (#104022) üzenetére


z123456789
addikt

6. tulaja vagyok a motornak, és 2014-2017 között csak 300 km-t ment. :DDD :C

(#104030) Mentolka válasza Geresics (#104021) üzenetére


Mentolka
senior tag

Köszi! Megvan!

(#104031) Horvi válasza z123456789 (#104029) üzenetére


Horvi
őstag

Én a 3. tulaj vagyok szóval legalább nem basztak át :DD

Hello darkness, my old friend...

(#104032) Micsurin válasza z123456789 (#104029) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Csúszik az egész még próba üzem elvileg.

A moci műszaki képein az óra állása és az adott műszaki bejegyzett futás köszönő viszonyba sincs, még az se amit én csináltattam szeptemberben.

Emelett csak 2012-től jegyzi a rendszer az adatokat elvileg mmint a futott távot.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104033) Bogyó bá' válasza Micsurin (#104032) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#104034) z123456789 válasza Horvi (#104031) üzenetére


z123456789
addikt

(#104031) Horvi
(#104032) Micsurin

Ja? Nálam ettől függetlenül teljesen hihető a dolog. A motort úgy vettem meg, mintha korábban még sosem vásároltam volna járművet, és nem tudnám, hogy milyen az okos vásárló.
Lófaszt nem tudtam róla, csak, hogy haverom haverjáé, és fasza. :D
Ok, kell. Kiperkáltam, azóta enyém. Szerencsére ahogy írtam, eddig még nem jöttek elő problémák. :)
Elképzelhető, hogy csak egy esztétikailag mostohán tartott kincsre bukkantam. :D

(#104035) Horvi válasza z123456789 (#104034) üzenetére


Horvi
őstag

Vagy azért mert az a blokk elég sok mindent kibír :DD

Hello darkness, my old friend...

(#104036) z123456789 válasza Horvi (#104035) üzenetére


z123456789
addikt

Vagy... :D

(#104037) Micsurin válasza Bogyó bá' (#104033) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az hagyján, de új trend... takard ki a hirdetett motor rendszámát... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104038) Geresics válasza Micsurin (#104037) üzenetére


Geresics
addikt

Ez nem új trend, régen is kitakarták a legtöbben...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#104039) -Mike- válasza Geresics (#104038) üzenetére


-Mike-
addikt

Vannak akik paintelik és vannak a profik :D
És a feketeövesek [link]

[ Szerkesztve ]

(#104040) Micsurin válasza Geresics (#104038) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mégis mi a franctól féltik ? Mi olyan különleges benne?

Nekem konkrétan a hirdető az autónál a motorkódot is lediktálta, hogy kérdezzem csak le nyugalommal... :D

@Mike: Áh lehet csak beakarta tolni... :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104041) veze válasza Micsurin (#104040) üzenetére


veze
őstag

Valahogy olyan érzésem van, aki takarja, annak valami takargatnivalója van, és simlis.. nehogy lekérdezzék és lássanak valami oda nem illőt az előéletében...
Mégis meddig akarja takargatni az ilyen? a vevőnek se szabad látnia addig amig ki nem fizette? vagy mégis hogy gondolja?

(#104042) Micsurin válasza veze (#104041) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Éppen erre gondolok én is mindig, még talán egy FB-re felrakott videóban ahol meghúzatják megérteném.
Mint haveromék akik padkától padkáig csúsztattak valamelyik nap a havon... :D
De egy eladó motornál ugyan mit akarna valaki elleplezni hacsak nem egy tekert órát most már, vagy esetleg egy szép balesetet amiből éppen csak látványpékség szinten lett a vas talpra állítva. Lopott? Felismerik ? Ott a tel szám, az utcán is ott a rendszám, vagy letakarja ?... lopott vas anélkül is hamar kibukik, ha csak nem újra fújt fekete stb. Bejelentenek egy lopott sárga R6-ost, nem rohangálhat belőle olyan sok a Hahun... [...] a tulaj vagy a haverok meg megismernék 15 körül is az biztos. Úgyis tudja hol vannak rajta olyan karcok, huplik stb ami másnak nem szúr szemet, de ő tudja, hogy van és kész.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104043) Geresics válasza veze (#104041) üzenetére


Geresics
addikt

szerintem inkább az unatkozó idiótáktól kívánják megkímélni magukat...

(pl. ő ráér egész nap telefonálni, felveszi saját magát, és felrakja a netre, hogy mindenki lássa, hogy neki igaza van. Érdemes teljesen végighallgatni!

szerk.:
Jah, meg az is ciki lehet, amikor valaki egy sajtómotort akar eladni "gondos gazda" jeligével! ;] Márpedig az újságírók nem fogják kitakarni a rendszámot a cikkekben! :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#104044) Micsurin válasza Geresics (#104043) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bearanyoztad az estém.... ez beteg. :DDD

Sajtó motorral mi a gond ? :F Csak rendben van az tartva nem?

Motoros farmer témára visszakanyarodva.

Mugen farmer volt még pont a méretemben 19-ért a Zoneba meglepően jó cucc, FF ment is a térdbe rögtön, ezt fogom szeretni már most érzem főként nyáron városba! :K Nem értem a nagy lehurrogást nem bőrnacit kell kiváltson de egy farmer + térdvédő párosnál egészen biztosan több jobb.

Etnies neked rohadt nagy köszönet a Spidi linkért, benéztem a MotorLineba még tegnap, nem is ismertem őket fater már röhögött és mondta a címet... :D nagyon készségesek az eladók hatalmas respect nekik pedig vagy 5 kesztyűt tuti kikerestettem velük, de ez van szerencsétlen nőgyógyász kezeim vannak... hosszú ujjak keskeny kézfej... végül sikerült is találni, remélem egy 2 szezont lehúz nagyon puha hatása van a bőrnek na nem a hagyi értelemben. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#104045) #81556480


#81556480
törölt tag

nahh egy ilyenbe úgy beleszerelmesednék [link] de ez már tuti nincs meg

[ Szerkesztve ]

(#104046) Geresics válasza Micsurin (#104044) üzenetére


Geresics
addikt

Sajtómotort már a bejáratási időszakban is kiadják, és bizony a legtöbb újságíró pont sz@rik rá, hogy amit tesz, az árt-e a motornak. A MotoSunday-esek pl. büszkén jelentették ki pár hónapja, hogy "de hát egy motortesztbe beletartozik az is, hogy üveghangon nyelezzük, ezért kaptuk!" Meg aztán kipróbálják azt minden hol, hogy mikor hogy viselkedik sportmotor földesút szintű szar úton, fekvőrendőrön szándékosan durván, szándékosan félreváltanak, szerpentineznek vele tiltásig stb-stb. :(((
Érdekes, amikor a Honda NC750X DCT volt nálam teszten, és az onroadnak csináltam tesztet, én tudtam értelmesen használni, és azt próbálgatni, hogy milyen környezetben melyik beállítás az életszerű, és nem gyilkoltam egyszer sem a vasat. Ebből is látszik, hogy nem lennék jó újságíró! :DDD
Szóval, ha ilyen motort vennél, akkor pl. ezt a rendszámot jegyezd jól meg! :DD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#104047) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata Kriega US20 táskával? Esetleg egy Yamaha Viragoval (250) vagy hasonló motorral együtt? :)
Vajon fel lehet rögzíteni az utas üleshez úgy, hogy fixen a helyén maradjon? Nem sok rögzítési pont van ezen a motoron.

Ilyen az ülés amúgy:

(#104048) Madwe válasza #74459392 (#104047) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem ajánlott az üléshez rögzíteni, a vázhoz javasolják, ami az ülés alatti "csomagtartóban" van. Ott biztos fut neked is keresztül kasul mindenféle fém szakasz, inkább arról lenne érdekes egy kép, h megoldható e. A lényeg, h a kis hurkot végül kilógasd. Ha van bármi amikhez ezeket rögzíteni tudod, baromi stabil lesz, jó féle cucc:)

[ Szerkesztve ]

(#104049) #74459392 válasza Madwe (#104048) üzenetére


#74459392
törölt tag

Az utasülés alatt nincsen semmi csak a sárhányó. Háttámla sincsen.
Lehet az ülés aljára kellene rögzítenem valamilyen módszerrel a csatokat.

(#104050) Horvi válasza #81556480 (#104045) üzenetére


Horvi
őstag

Egy ilyet én is szeretnék már elég rég óta :DD

Hello darkness, my old friend...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.