Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) Geresics válasza canniball (#74996) üzenetére


Geresics
addikt

Nekem melegben kellene a protektoring alá, mert annak a hálója nem túl bőrbarát. :(
Szerinted jobb a HH? Egy időben volt 15eFt-ért, de már nem láttam egy ideje sajnos... :O

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#75002) emre válasza IMIIKE1998 (#75000) üzenetére


emre
veterán

Nem az a gond, hogy kisebb vagy nagyobb, hanem hogy nem fogsz találni forgalomba helyezhető példányt.
Talán ha 1-2 műszakis van eladó horror áron.
Ja és mivel nem helyezhető forgalomba jogosítvány sem kell hozzá. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#75003) FIREBLADE78 válasza Darko_addict (#74998) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

ezt mondod? Nekem az olcsó 1690 Ft-os wedze van,annál jobb lehet? Hidegben viselted már?
Most látom,hogy már van link :C

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#75004) IMIIKE1998 válasza emre (#75002) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A fenébe... :/ Akkor marad az enduro, mivel azt lehet. :))

[ Szerkesztve ]

(#75005) Darko_addict válasza FIREBLADE78 (#75003) üzenetére


Darko_addict
őstag

Először ilyen 15e magasságában gondolkodtam. Aztán faterom egyik barátja vett egy ilyet, tetszett neki. Ajánlotta faternak, megvette és neki is tetszett. Én meg úgy voltam vele, hogy 2500,-ért ha nem is jó, sokat nem buktam vele, de szerencsére bevált, nem is keresgéltem tovább. :) BIZTOS vannak jobbak, de pozitívan csalódtam és megtaláltam a ruhában azt, amit kerestem. Alapvetően 15e sem sok egy ilyenért, de matematikailag 6x-os áron annyival nem lehet jobb (!saját preferenciám szerint!).

Hidegben nem próbáltam, mert akkor jöhet a poló + thermo felállás nálam.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#75006) Chrys_ válasza Lomha 8V (#74999) üzenetére


Chrys_
addikt

Ennek a Kawasaki Z1000SX 2017 fényét tesztelném :) Dupla LED, egyébként nappal is világít már mindkettő, mert nem zabál annyit, mint a régi halogén.

(#75007) HSM válasza Chrys_ (#75006) üzenetére


HSM
félisten

Már 2003-ban meg tudták ezt csinálni a Suzuki SV650-esen... Pedig sima H4... Pontosabban kettő H4.

Amúgy sok motoron azzal is lehet nyerni, ha a gyári spórolós kábelezés helyett közvetlenül vezetünk egy pár szálat az izzóhoz az akksitól és megfelelő relével kapcsoljuk. ;) +nyilván a megfelelő biztosíték.

(#75008) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ez a töltő jó áron van? Más alternatíva ?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#75009) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#75008) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Motorakkuhoz sok a 2A töltőáram, kocsihoz meg kevés. Egyébként nem is olcsó. Ki kell várni a következő Lidl-es vagy Aldi-s akciót, mindkét töltő olcsóbb, és szerintem sokkal jobb is. Az Aldi-s a kedvencem a beépített feszültségmérő miatt, az 0,8/3,8 ampert tud (motor/autó üzemmódokban).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75010) FIREBLADE78 válasza Bogyó bá' (#75009) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Aldiban most 20k egy töltő. Annyit nem adok érte. Ha veszek egy lidülöst akkor végig rajtahagyhatom a töltőn (hetekig) vagy mi a módja a töltésnek?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#75011) dugynok válasza FIREBLADE78 (#75010) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen, de már írtam egyszer...

(#75012) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#75010) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az nem az a töltő. :N Az egy autóhoz való bikázós, motorhoz nem is jó. Lehet hogy csak tavasszal lesz a "szokásos" típus, bár évente általában kétszer szokták kínálni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75013) ath


ath
senior tag

azért az nagyon nem mindegy, hogy HH dry, vagy warm.. amit itt a legtöbben vettünk, az dry, az jóhogy nem fog melegíteni, nem arra alkották, hanem a könnyed/szellős viseletre, hogy ne izzadj annyira és ne is tapadjon rád.
aki télen motorozni akar, annak a warm széria kell.

(#75014) FIREBLADE78 válasza Bogyó bá' (#75012) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Bammeg nekem télire kell,nem fél év múlva ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#75015) canniball válasza Chrys_ (#74997) üzenetére


canniball
nagyúr

"Azért az a HH sem ér sokat, ha 10 fok alatt motorozol, az a sícucc biztos jobb ilyenkor."
Háde pont ezt írtam, hogy hűvös időben jó lehet a lidis, melegben meg a HH. Ami amúgy hűvösben sem rossz, csak kell hozzá a "föléöltöző". :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75016) Bogyó bá' válasza canniball (#75015) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az én tapasztalatom fordított: a Lidl-es épp hogy melegben jó (elvezeti az izzadságot), télen igen hidegnek tűnik. Mármint ha ugyanarról a fajtáról beszélünk. :F Nekem valami olcsó, de igen meleg aláöltöző kellene...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75017) canniball válasza Geresics (#75001) üzenetére


canniball
nagyúr

Én 8k körül vettem a felsőket, de lehet már "kifutottak" mert nemrég én is dupla ennyiért láttam. Meg kell várni a következő akciót.
Hogy érted azt, hogy a protektoring hálója nem túl bőrbarát? Vág vagy pedig maga az anyag irritálja a bőröd?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75018) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#75014) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mióta van meg a motorod? Hányszor volt azóta akció? Akkor kell venni, amikor van... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75019) canniball válasza Bogyó bá' (#75016) üzenetére


canniball
nagyúr

Én télen nem motorozok, hűvösben viszont több réteget húzok magamra, javaslom te is tégy így mert az aláöltöző magában nem elég. :D
Komolyra fordulva: lesz most a lidiben thermo aláöltöző, nézd meg hátha...
Miért írsz mindent off-ban? Abszolúte idevágó postok...

És ha már ránéztem. Nem tudom ki kezdte, de előbb kellett volna reklamálnia: nov. 3-tól lesz aláöltöző (lsd. "funkcionális felső" a következő katalógus 14. oldalán).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75020) Bogyó bá' válasza canniball (#75019) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én inkább a 16. oldalon (7.-tól kapható) termo aláöltözőkkel szemezek. Vagy az hülyeség? :F
Azért írok OFF-ban, mert a saját problémámmal (nagyon könnyen felfázok, akármennyire is fel vagyok öltözve) bíbelődök elsősorban, nem akarok mindenkit terhelni vele...

(#75021) V.Stryker: én a nagyon tapadós, nagyon szellőző, elvileg direkt motoros Lidl-es aláöltözőről beszélek, abból van egy nadrágom meg 2 fölsőm. Amit kora tavasszal szoktak árulni, a nadrág 5000, a felső 6000 forint minden évben.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75021) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sajnálom,hogy nem lehet ilyen szavazós modult berakni hsz-be, sokszor könnyebb lenne.

Szóval tisztázzuk le először. Télen és nyáron ki-ki ugyanazt az aláöltözőt használja?
Nekem van dechatlonos és lidl-ös, ami ilyen ruganyos, szellőző anyag, azt nyáron biztosan tökéletes.
Van még Lidl-ös, ami sajnos nem ilyen rám tapadós, hanem ilyen pamut szerű, sima anyag, elég meleg. Az a fajta jó télire?

Most kéne vennem alsó felső-t még, mert a motorozás során úgy megtetszett a viseletük, hogy most a hűvösebb időkben előszeretettel hordom a ruha alatt. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75022) Horvi válasza V.Stryker (#75021) üzenetére


Horvi
őstag

Ha már szavazni lehet :DD
Én nyáron a HH aláöltözőt használom, hűvösebb időben meg egy Dechatlonosat ami ilyen puha anyagú, vastagabb.

Hello darkness, my old friend...

(#75023) canniball válasza Bogyó bá' (#75020) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, arra gondoltam hogy nézd meg hátha bejön. :K
Ugyan már! Motoros ruházkodásról szólnak a hsz.-k (nem csak a tieid, látod a többieké is) ez meg a motoros topik, abszolút on a történet! ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75024) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#75020) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Fekete piros mintával, pont a pockahoz jut a piros kereszt? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75025) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#75024) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az egyik fölső pont olyan, a másik teljesen fekete. :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75026) sabaton667 válasza FIREBLADE78 (#75008) üzenetére


sabaton667
csendes tag

Ez tökéletes.]

" Don't listen to the news,Don't know what you hear, they never make it clear,They like to keep your state confused,Propaganda time, the official line "

(#75027) HSM válasza sabaton667 (#75026) üzenetére


HSM
félisten

Ennyi pénzért olyan töltőt kapni már, ami épp csak kávét nem főz... :U

(#75028) runner 125 válasza FIREBLADE78 (#75008) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ctek-et mondanám inkább én is, hosszú távra az MXS 5.0 jó választás, azt már bátran lehet autóhoz is használni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75029) sabaton667 válasza HSM (#75027) üzenetére


sabaton667
csendes tag

5 év garancia, minőségi Svéd , kifejezetten motorakkuhoz, szerintem megéri az árát.

" Don't listen to the news,Don't know what you hear, they never make it clear,They like to keep your state confused,Propaganda time, the official line "

(#75030) Geresics válasza FIREBLADE78 (#75008) üzenetére


Geresics
addikt

Lidl / Aldi most akciózott autós/motoros töltőt, csepptöltő funkcióval (ami ugye a téli pihinél jó), 5-6eFt volt asszem. Tegnap még láttam valamelyik boltban, maradt az akcióból. Az Aldi-snak van kijelzője, mutatja a feszültségszintet is, a Lidl-snek nincs.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#75031) imibogyo válasza FIREBLADE78 (#75008) üzenetére


imibogyo
veterán

Azt szokták ajánlani, hogy a töltőáram ne legyen több, mint az akkumulátor névleges feszültségének 1/10-e. (automata töltőknél csak a minimális áramerősséget kell nézni, hogy az beleférjen a keretbe, mert magától lemegy addig, ha úgy érzi arra van szükség). Tehát egy 14 Ah-as akksit 1,4 Ah-val érdemes maximum tölteni. Automata töltőnél tehát olyat kell keresned ami minimum eddig (még inkább ennél lejjebb, például 0,8 Ah-ra) képes lemenni Ha nem automata, de szabályozható a töltőáram, akkor akár egy 20-30 Ah-s töltőre is rákötheted a motor akksit, csak a fentebbi példánál maradva le kell korlátoznod a töltőáramot (például 1-1,4 Ah-ra).

Nekem egyébként ilyen csepptöltésre is képes töltőm van, ha jól emlékszm 5.000 Ft volt (ez kapható, vagy 20 különböző matricázással, még Dunlop-os matricával is kapható, ha valaki erre gerjed :P , nekem is más a matricázás rajta, és fekete-citromsárga a töltő, de ettől függetlenül mindegyik ugyanaz). A névleges paramétereit szépen tartja IDLE és töltés közben is és ez a lényeg. :K

[ Szerkesztve ]

(#75032) Geresics válasza canniball (#75017) üzenetére


Geresics
addikt

10eFt-ért a szett volt (alsó+felső), ami sztem jó ár volt, csak elp@csöltem az időt :W
A protektoring protektorjait egy hálós "ing" köti össze, tartja egyben (plusz a hevederek természetesen), és arra többen panaszkodtak, hogy a melegben egész napos viseletnél nagyon irritálja a bőrüket. Jómagam ki se próbáltam, mindig húztam alá egy hosszú ujjú pamut pólót...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#75033) vlevi válasza Bogyó bá' (#75016) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lidl-ben is árulnak téli, és nyári aláöltözőt is.
Nekem a nyári, motoros aláöltöző van, amikor felvettem, a szobában, konkrétan fáztam benne. Nemvicc.
Aztán, amikor 35 fokban gurultam végig lámpától lámpáig 1-esben, kettesben, és vártam perceket a zöldre Belényestől Déváig, akkor nagyon jól jött, hogy nem szédülök le a motorról.

Töltőből nekem az Aldis van, az tényleg jó, mert autóra, motorra is jó. Télen ki szoktam venni az akksit, és havonta 1-2 napra rádugom a töltőt. 2008-ban vettem az akksit, és még bírja. Ha a töltő valami rosszat csinált volna az akksival, ennyi idő alatt hatszor kipurcant volna.

[ Szerkesztve ]

(#75034) HSM válasza sabaton667 (#75029) üzenetére


HSM
félisten

Én ennnyiért egy processzoros töltőt vettem, ami 0,1 és 5A között annyival tölt, amennyit beállítok. És nem csak kocsi/motor akkut tud tölteni, hanem millió féle Li-ion, NiMh, meg ami csak létezik. Nem svéd, nincs rá 5 év garancia, egyszerűen csak működik. :DD Plusz ír mindent, feszültséget, töltőáramot, mennyi ideje megy, meg azt is, mennyi áramot töltött eddig bele az akkuba. Eléggé hasznos....

Ha már ilyesmit vennék, szvsz erős alternatíva lenne fele ennyiért az az XS márkájú klón is, amit a fórumtársak említenek... Arra is van gari, és azért 5 év alatt kicsi a valószínűsége, hogy kettő is kipurcanjon. :D

(#75031) imibogyo: Amikor töltöd, akkor áramerősség, tehát csak A, nem Ah. :B

[ Szerkesztve ]

(#75035) HSM válasza HSM (#75034) üzenetére


HSM
félisten

Ja, és el is felejtettem, meríteni is tud, nem csak tölteni, és nem csak 12V-os akkukat tölt. ;]

(#75036) imibogyo válasza HSM (#75035) üzenetére


imibogyo
veterán

"Gizike, gőzeke" a fontossági-szintje a topik témáját figyelembe véve.... :U
Szerintem aki érteni akarta úgyis értette...

[ Szerkesztve ]

(#75037) HSM válasza imibogyo (#75036) üzenetére


HSM
félisten

Azért raktam mögé a " :B " hangulatjelet. Elnézést, elekronikával hobbi szinten foglalkozóként ezt elég rossz így olvasni. :B

(#75038) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Egy szónak is 100 a vége. Kénytelen leszek elmenni lidibe v aldiba hátha van. Hsm: mi a töltőd neve? Rákeresek.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#75039) canniball válasza Geresics (#75032) üzenetére


canniball
nagyúr

Annyiért tényleg jó vétel lett volna (én a szettet ha jól rémlik 15k körül vettem).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#75040) Geresics válasza canniball (#75039) üzenetére


Geresics
addikt

*elgépeltem, természetesen 15eFt :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#75041) HSM válasza FIREBLADE78 (#75038) üzenetére


HSM
félisten

SkyRC Imax B6 a típusa. [link]
Csak vigyázz, sok belőle a hitvány hamisítvány, szval érdemes az eredeti hologrammos matricásat keresni. ;) Van belőle olyan verzió is, amit egyből a konnektorba lehet dugni, de azt nem igazán ismerem. [link] Elvileg ugyanazt tudja.

[ Szerkesztve ]

(#75042) Geresics


Geresics
addikt

Már sokszor említettem, hogy kitől "nyúltam" a kamerarögzítési ötletem, és most a srác új videójában 4:13-tól látható, hogy mennyire egyszerű (és nagyszerű) megoldás ez! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#75043) mindkilla válasza Geresics (#75042) üzenetére


mindkilla
tag

Grat!
Reméljük nem kell a nyakadból kiműteni..

(#75044) Something_ válasza mindkilla (#75043) üzenetére


Something_
őstag

Most kerestem pár percig a kedvenc rögzítési módomat, de törölve lett. Asszem runner lementette és valaki már linkelte azóta :D

(#75045) Geresics válasza mindkilla (#75043) üzenetére


Geresics
addikt

:(((
A srác (és egy rakás ottani motovlogos) 5-6 éve használja terepen! Nem keveset esnek.
Én egy éve használom terepen és közúton. Jópár esésen túlvagyok, és nekem sem volt még csak necces sem sosem. Közúton (német autópályán természetesen) 180-ig szintén tesztelve.
De ha Te először kiéleznéd köszörűvel, az persze más...
:W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#75046) Something_ válasza Geresics (#75045) üzenetére


Something_
őstag

Szóval nekik nem állt a nyakukba, így neked sem, fog. Mindent értek :D

(#75047) mindkilla válasza Geresics (#75045) üzenetére


mindkilla
tag

(#75048) tboldi


tboldi
nagyúr

Demars kérdezett múltkor a City Bike akcióiról. Hátha érdekel valaki mást is:

(#75049) HSM válasza Something_ (#75044) üzenetére


HSM
félisten

Igen, én kértem a törlését. És minden egyes alkalommal így fogok tenni, ha újra linkeli valaki.

(#75050) KoVee84 válasza HSM (#75049) üzenetére


KoVee84
senior tag

miért? tök vicces

;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.