Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) tboldi válasza -Mike- (#100000) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#100002) etnies válasza Teasüti (#99999) üzenetére


etnies
senior tag

Az egyikről tudjuk, hogy egyetemi tanár, szakoktató és kenőolajokkal foglalkozott a MOL-nál 10-20 évig, utóbbiról annyit tudunk, hogy internetes fórumozó.
Nem értem a kiakadást. :F

"önmagam hite vagyok magamban"

(#100003) zgospel válasza -Mike- (#100000) üzenetére


zgospel
őstag

meddig nyomtad az F5-öt mire kijött? ;]
Azt hiszem jövőre rádbízzuk a Totalbike24 nevezést :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#100004) HoaryFox


HoaryFox
őstag

No, szezonra kész a motor, már csak 2 dolog kéne: a jogsi és egy kis országút :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#100005) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah bekerült az USB-s töltő is, holnap jön a hátsó rugóstag, már kiszedtem a gyárit. :DD
Ripityomban áll a gép. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#100006) Horvi válasza zgospel (#100003) üzenetére


Horvi
őstag

Meg a tárgyfelvételt neptunon :DD

Hello darkness, my old friend...

(#100007) dave0825 válasza Horvi (#100006) üzenetére


dave0825
őstag

Úúúú, az mekkora cumi volt mindig. :D Még most is sz@r a rendszer? :U

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#100008) Grillo válasza Horvi (#100006) üzenetére


Grillo
senior tag

Mármint a szeptemberi? :DDD

(#100009) Janix12 válasza canniball (#99994) üzenetére


Janix12
aktív tag

Ezek szerint még csak feketével mentél.. :DDD
Csak, hogy tudd pont fordítva van.. :B

Viccet félre téve...
Szóval gumik.
Tavaly tavasszal rakattam fel őket és, ha lehet hinni a gumira írt dátumnak akkor 2015 évvégi a gyártás és épphogy mentem vele 7000 km-t.
Márka: Metzeler Sportec M3 ami hátul van és M5 ami elől van.

Magamat nyugtatva azt gondolom, hogy a V2 nyomaték különbsége az épp motorfék és a gáz között akkora, hogy ezt idézi elő.. Bár sor 4-el csak tanultam és hát akkor még az ember nem feszeget túl sok határt max a saját ingerküszöbét, de nem emlékeztem hasonlóra sem. Ezért várnék valami szakmai magyarázatot..

János

[ Szerkesztve ]

(#100010) Pocee válasza Janix12 (#100009) üzenetére


Pocee
senior tag

Nehéz mondani fotelből bármit is,az a gumi nem volt rossz a maga idejében nekem is volt(m3),mondjuk én biztos nem tennék két külön gumit egy motorra,fiatalon egyik barátom mindig használt pályagumit rakott hátra a hornetjére,akkorákat szitált a motor,hogy iszonyat.szóval nem lehet,hogy szar minőségű úton,kanyarban kicsit több a gáz és az "öreg" gumi miatt kicsit kapar? Milyen kanyarokról beszélünk egyáltalán? Visszafordító hegyi szerpentin vagy egy szimpla törés az útban? Hülye kérdés de ugye nem mozog a hátsó kereked?a forgást leszámítva... ;]

Mr.Brightside

(#100011) Janix12 válasza canniball (#99994) üzenetére


Janix12
aktív tag

(#100012) Janix12 válasza Pocee (#100010) üzenetére


Janix12
aktív tag

A kerék a helyén.
Ilyen jellegű műszaki hibát nem vétek.
Ha az említett módon kezelem a motort és veszem a kanyart bármekkora íven képes ilyenre.
A leírt körülményeknél vesz komolyabb, említésre méltó mértéket. Jó minőségű útról beszélünk nem Bp-i gázolajos kátyús aszfaltról.
A két gumi között nincs szerkezeti különbség. Tapadásban van csak eltérés. (a nagykönyv szerint)

(#100013) Pocee válasza Janix12 (#100012) üzenetére


Pocee
senior tag

Vegyél egy új gumit,vagy ne húzz gázt a kanyarban.innen a fotelből.

Mr.Brightside

(#100014) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Lerágott csont lesz gondolom, amit kérdezni fogok, de bőrruha alá ki milyen aláöltözőt használ?

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#100015) z123456789 válasza XFishboneHUN (#100014) üzenetére


z123456789
addikt

Decathlonos btwin vagy milyen felső, az alsó meg szintén decathlonos, wedze, ami nem csak pamut. De hidegebb időre van pamut is. A nem pamut az izzadtság miatt, ugye. A múltkor felvettem amikor 35 fok volt. Általában nadrág alá felveszem mindig.

[ Szerkesztve ]

(#100016) Geresics válasza XFishboneHUN (#100014) üzenetére


Geresics
addikt

Sokan a HH DRY-ra esküsznek. Én is vettem, igaz nem bőr alá...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#100017) -Mosquito- válasza Geresics (#100016) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Felsőm van. Nem ér cirka 3-4x annyit mint a Lidl/Aldis. Úgy,hogy a szálai hamar kijönnek,ha valamibe beleakad. Nadrágját ezért sem vettem meg. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#100018) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ez a szélvédőragasztó mennyi idő alatt köt meg? Felragasztottam a sárvédő hosszabbítást, de most így egy fél óra alatt nemsokat keményedett...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#100019) zgospel válasza -Mosquito- (#100017) üzenetére


zgospel
őstag

Kép alapján ez nem tűnik se passzentosnak se vékonynak. Van egy téli Nike Hyperwarm felsőm amit focihoz vettem elsősorban, de hűvös idő alatt a bőrkabát alá is azt használom, és pont az vele a legnagyobb baj hogy nem feszül végig teljesen passzentosan.

A nyári szettem az Dainese és az teljesen simul mindenhol, és nagyon vékony, ezért nem gyűrődik fel sehol és nem is nyom sehol, nagyon kényelmes. Sérülés nincs rajta még pedig szarrá volt használva az elmúlt 2 és fél évben, munkábajárástól pályanapig mindenhol, és nem tudom hány hektoliter vizet izzadtam már bele :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#100020) vlevi válasza -Mosquito- (#100017) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem a Lidl-s aláöltöző van. Nincs összehasonlítási alapom, hogy a többi milyen, de ez a Lidl-s is nálam már többször bizonyított.

(#100021) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#100018) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah már kötöget. Hogy ez milyen kemény lesz, durva. De ugyanakkor rugalmas is valamennyire.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#100022) runner 125 válasza Ferdzsoo (#100021) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne bsztasd! :) Írtam korábban, 1 nap kell neki.
Nem lesz rugalmas.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#100023) Geresics válasza -Mosquito- (#100017) üzenetére


Geresics
addikt

1,5 évig kerestem a Lidl nyári aláöltözőt. Ez idő alatt 2x volt téli, de nyári nem. Feladtam, vettem HH-t. 2 hónap múlva persze volt a Lidl-ben is, de még egyet nem vettem...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#100024) Ferdzsoo válasza runner 125 (#100022) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Remélem megfogja így is hogy nem lyuggattam ki egyiket sem mint te. Viszont cserébe ilyen asztalos lefogatóval odaszorítottam 2 helyen is.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#100025) -Mosquito- válasza zgospel (#100019) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Lehetne rajta egy mérettel kisebb is,akkor jobban állna rajta. Viszont ez nem nyúlik annyira mint az Aldi/Lidl vagy Decathlonos aláöltöző.

geresics:

Kb igen. Ha volt is valamikor,akkor már csak gyerek méretek maradtak meg. Maszkból pl 2db vettem, azóta is az egyik a dobozában pihen.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#100026) Bogyó bá' válasza vlevi (#100020) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem van belőle 2 garnitúra: egy teljesen fekete, meg egy fekete-piros. Bevált, szeretem őket.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#100027) Francia91


Francia91
veterán

Vasárnap délután balesetünk volt, a helyszínelés végén lőttem egy fotót

Éss, ezt nem ide akartam.... Más topikba

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#100028) Bogyó bá' válasza Francia91 (#100027) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mi történt?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#100029) Francia91 válasza Bogyó bá' (#100028) üzenetére


Francia91
veterán

100-as tempónál hátsó durrdefekt, utassal volt a túratársunk, nem tudta megfogni a motort, elestek. A vezetőnek nem lett baja, a felesége megúszta zúzódásokkal. Mentőt hívtunk, bevitték vizsgálatokra, kijöttek a baleseti helyszínelők is, mi pedig mindannyian megvártuk a végét, valamint azonnal álltunk meg segíteni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#100030) Bogyó bá' válasza Francia91 (#100029) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jobbulást kívánok a hölgynek. Motor mennyire sérült, haza bírt(ak) vele menni?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#100031) Francia91 válasza Bogyó bá' (#100030) üzenetére


Francia91
veterán

Futóra kellett tenni
Főfékhenger kuka, óratartó is, de több baja a motornak sem lett

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#100032) etnies válasza Francia91 (#100029) üzenetére


etnies
senior tag

Hogyan történhet motoron durrdefekt?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#100033) Francia91 válasza etnies (#100032) üzenetére


Francia91
veterán

Az MZ-ken tömlős gumik vannak

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#100034) vlevi válasza Francia91 (#100033) üzenetére


vlevi
nagyúr

Áááá. Még szerencse, hogy komoly sérülés nélkül megúsztátok.

Egyébként az új Africa Twin egyik nagy hibájának is azt tartják, hogy tömlős kereke van, nem egy, nem két ugyanilyen durrdefektes sztorit hallottam/olvastam már az új AT-vel kapcsolatban.

(#100035) etnies válasza Francia91 (#100033) üzenetére


etnies
senior tag

Ja, ok.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#100036) vendingo válasza vlevi (#100034) üzenetére


vendingo
veterán

A küllős felnik többnyire tömlősek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#100037) vlevi válasza vendingo (#100036) üzenetére


vlevi
nagyúr

BMW, Aprilia, de még a Suzuki is megoldotta. Inkább az lehet, hogy nem akarták tömlő nelkulire csinálni.

(#100038) Geresics válasza vlevi (#100034) üzenetére


Geresics
addikt

Miért nagy hiba, hogy tömlős egy kerék? :F
Ezt fejtsd ki kérlek, mert Te vagy az első, aki ezt hibának hozza fel, pedig láttam már TV-ben adventure motort...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#100039) z123456789 válasza Francia91 (#100029) üzenetére


z123456789
addikt

Uh, jobbulást. :/

(#100040) Mentolka válasza Geresics (#100038) üzenetére


Mentolka
senior tag

Épp kérdezni akartam: végülis, - logikusan - a tömlős keréken 2 réteg gumiban van a gáz (ezért tartósabbnak gondolnám).

[ Szerkesztve ]

(#100041) z123456789


z123456789
addikt

Tudna nekem valaki segíteni, hogy ehhez a sisakhoz hogy a rákba tudnék fényre sötétedő plexit rendelni? :F
Mi a neve annak egyáltalán? :U

Előre is köszi. :R

(#100042) CyberPunk666 válasza XFishboneHUN (#100014) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nekem dainese van nyárra, meg forcefield szélálló, hidegebb időre.
Az előbbivel nagyon nem vagyok megelégedve, mert ugyan a funkcióját nagyon királyul látja el, azért elég viseltes lett egy év alatt.
A forcefield viszont nagyon bejött, sajnos a vékony aláöltözetük nem jó rám, semelyik méret sem :(
Ami hosszban jó, az már bő.

De majd mással teszek próbát, mert a D-re ennyi nem adok ki újra. A kesztyű tartósságával sem vagyok megelégedve. Még bírja, de ennél azért többet vártam ennyiért. Köv kesztyűm A lesz, nem D.

A bőrruhájuk viszont eléggé rendben van, arra nincs egy rossz szavam se, a cipő pedig egy álom. Torque D1, csak ajánlani tudom, szóval nem a márka szar, de néhány termékük elég kritikán aluli ennyiért.

(#100043) -Mosquito- válasza Geresics (#100038) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Pl: BIKE-R Magadan túra nem is tudom 2-3 első durrdefektet kapott, csoda, hogy össze tudta szedni a motort. Belső gumis defektnél szinte azonnal eltünik a levegő. Majd jön a javítás, felni le gumit le belső ragaszt, vissza. Tömlő nélkülinél le sem kell szerelni, kukac/spray és mehet is HA javítható.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#100044) zgospel válasza z123456789 (#100041) üzenetére


zgospel
őstag

Photochromic visor angolul, de nem vagyok benne biztos hogy minden gyártónak van. Shoei és Bell ahol eddig láttam, 40-60 ezer Ft között.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#100045) Mentolka válasza z123456789 (#100041) üzenetére


Mentolka
senior tag

Létezik olyan? A Bell és a Shoei gyárt olyat, de neked nem volna jó egy víztiszta plexi, és abba egy fotókromatikus pinlock?

(#100046) z123456789 válasza zgospel (#100044) üzenetére


z123456789
addikt

Az lesz az. :) :K :R

airoh valor slam photochromic visor

Elvileg létezik. Mostmár legalább tudom hogyan keressem. :)

(#100045) Mentolka
Amint látod létezik. :)
Ja, hogy olyan is van, hogy csak visor? Nem nekem lesz amúgy. De ha van csak pinlock, akkor az számomra is érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

(#100047) seadrone


seadrone
őstag

heló!

Ha a b-s jogsihoz a tokmányirodában hozzá akarom rakatni a B-sek, akkor kell tejelni a hivatalnak, vagy ingyenes a csere?

köszi

(#100048) zgospel válasza CyberPunk666 (#100042) üzenetére


zgospel
őstag

Az aláöltözetüket amúgy nem ők készítik, benne van a címkében is hogy ki gyártja, csak rányomják a Dainese logót. Nem tudom mi nálad a viseltes, az enyém szerintem nem az pedig régebbóta használom. Black Friday akcióban vettem amúgy, volt rá -30%

A kesztyűm (Spyke Robotic) nekem is elég szarul néz ki 2,5 szezon nagyon vegyes használat után, de nem vagyok benne biztos hogy egy akármilyen más sportkesztyű ugyanilyen használat mellett sokkal jobban nézne ki.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#100049) zgospel válasza Mentolka (#100045) üzenetére


zgospel
őstag

Miért jó ha csak a pinlock sötétedik fényre? Körbe megmarad víztiszta, szerintem elég hülyén nézne ki :D

Az AGV csinált pár éve ilyen LCD-s pinlock betétet ami gombnyomásra besötétedett vagy kivilágosodott, az is nagyon hülyén nézett ki, csak még töltögetni is kellett az akksiját :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#100050) z123456789 válasza zgospel (#100049) üzenetére


z123456789
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.