Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) FIREBLADE78 válasza Something_ (#45999) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jólvan,majd veszek valami takarót rá és egy láncot oszt csókolom,vigyed b+ :D Tán nem lopják ki a zárt udvarból,igaz sokan járnak be,mert van hátul x db garázs,és ők is a mi kapunkon járnak be,vis a társasházén. Van pár bicaj is és egy robogót láttam anno,ha azokat nem lopták el..

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46002) Archer válasza FIREBLADE78 (#46001) üzenetére


Archer
őstag

De ne valami csiricsáré ponyvát tegyél rá, hogy ne legyen feltűnő.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46003) FIREBLADE78 válasza Archer (#46002) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szürke tescosra gondoltam

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46004) Something_ válasza Archer (#46002) üzenetére


Something_
őstag

Piros ducatisat :D

Amugy ez is jopofa, filleres dolog, er annyit latszatra, mint egy 10e-es lanc :D
Profik nem a mi 1 millas mozorunkat fogjak ellopni az udvarbol.
Kamu kamera

[ Szerkesztve ]

(#46005) FIREBLADE78 válasza Something_ (#46004) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mv-re gondoltam.
Na ez zsír. 😃 :D

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46006) Ferdzsoo válasza Archer (#46000) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én tavaly kezdtem el sajátmagam szervizelni a vft-t.
A szerelések 95%-hoz ami azt mondom tényleg nyomatékra kell húzni, arra vettem egy kulcsot 20k.
Mert 15nm alatt nem fogok nyomatékkulcsot használni szerintem értelmetlen... máris megúsztad egy kulcsból.
A spéci szerszámokat tényleg nem éri megvenni, de hányszor is kell vezérlés rögzítő készlet egy motor életében?
Míg olajat évente cserélsz és azért ugyanúgy elkérik az óradíjat. Légszűrő, fékbetét... ezekért is kérik és ezeket 2-3 évente cseréled...
Aztán 24k km enként elviszed gyertyacserére meg szelephézagra a többit otthon csinálod. elég sokat megspóroltál. Arról nem is beszélek hogy egy fékbetét cserénél neked a hengereket nem fogják úgy megpucolni mint te otthon magadnak.... a légszűrőházat sem fogják kiporszívózni... stb stb.
Szvsz az egyszerű dolgokat megcsinálod otthon, a komolyakért meg 3 évente elmész a szervízbe...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#46007) Type-R válasza Something_ (#46004) üzenetére


Type-R
őstag

mi a baj a piros ducatis ponyvával? :))

(#46008) Something_ válasza Type-R (#46007) üzenetére


Something_
őstag

Az hogyha az utcarol ralatnak es ha piros ducati logos a ponyva, akkor felkelti az erdeklodest :-)
Mintha rejtegetni akaroklm a bmwt, de rahuzok egy ferraris selyem-ponyvat :D

[ Szerkesztve ]

(#46009) Archer válasza Ferdzsoo (#46006) üzenetére


Archer
őstag

Ezzel nem vitatkozok, én is kb. erre gondoltam :R

Ponyva: szép szín a piros, szinte beleolvad a városi környezetbe :DDD

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46010) Type-R válasza Something_ (#46008) üzenetére


Type-R
őstag

én eddig azt hittem, hogy a Ducati felírat elrettentő, mert az zörög, csörömpöl, és állandóan tönkre megy :DDD

(#46011) Something_ válasza Type-R (#46010) üzenetére


Something_
őstag

Ezért veszik a gazdagok, akik Svájcba szokta menni héderezni, mert presztízs, hogy nem csak megvenni tudják, hanem fenntartani is :D:D

(#46012) Type-R válasza Something_ (#46011) üzenetére


Type-R
őstag

pfff :DDD

(#46013) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Ti már megint itt punnyadtatok..? ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#46014) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Vizsgáztatással kapcsolatban. Nyáron lejár a műszaki és így is kisebb a2-es kategóriára van megolva a dolog. Hogyan lehet a1-esre "lefolytatni"? Beleraknak valamit? :U Még nincs meg az A korlátlan jogsim és nem bűntettetném magam meg

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46015) canniball válasza FIREBLADE78 (#46014) üzenetére


canniball
nagyúr

Sehogy. Az A1 max. 125ccm és max. 15LE.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46016) Something_ válasza canniball (#46015) üzenetére


Something_
őstag

Motorcsere és le kell vizsgáztatni, majd papírokat intézni :D

(#46017) canniball válasza Something_ (#46016) üzenetére


canniball
nagyúr

Annál azt hiszem egyszerűbb és olcsóbb az egész gépet cserélni, vagy méginkább letenni a korlátlan jogsit. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46018) FIREBLADE78 válasza canniball (#46015) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Érdekes,akkor hogyan van levizsgáztatva most 22kw-ra,holott jóval erősebb? :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46019) canniball válasza FIREBLADE78 (#46018) üzenetére


canniball
nagyúr

Az A2, arra le lehet folytani (hogy enélkül vizsgáztatták le az más kérdés, meg az is hogy ha ez kiderül azért is fizetsz). A1-re viszont azok a feltételek amiket írtam (mindkettő egyszerre!).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46020) FIREBLADE78 válasza canniball (#46019) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Értem,tehát hiába "gyengítjük" 15le-re nem érünk el vele semmit,mert kb 600cm3 :(((
Kell kresz vizsga,ha megvan az a1-em? Igaz már 10 éve megvan. Azóta basztam lerakni a nagy A-t :(

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46021) tboldi válasza FIREBLADE78 (#46020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, elölről kell kezdened mindent. Csak az A2-nél van feljebb lépési lehetőség, 2 év után.

(#46022) FIREBLADE78 válasza tboldi (#46021) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Vicc,ugyanaz a kresz a1-nél mint a többinél,ááá :W Biztosan nem fizetek be kresz tanfolyamra 30 rugót,elmegyek magamtól a vizsgéra oszt csá,haverom is úgy csinálta anno segédmotornál.
Anno a1 és 2 év után mehettem volna A korlátlanra,de ugye ez már vagy 7 éve volt

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46023) Grillo válasza FIREBLADE78 (#46022) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem van kötelező óraszám elméletből. Csak úgy nem mehetsz vizsgázni.

(#46024) polimorf


polimorf
tag

Ma nem trécseltem itt, inkább mentem egy 300km-es karikát. Nagyon jó volt bár este 6 után már kezdtem deresedni. Útközben a km órám megadta magát így az utolsó 100-ast már km óra nélkül mentem. Télen cseréltem ki újra, vagy megint elszakadt, vagy csak kitekerődött a rázkódástól. Nem volt kedvem nekiállni és megnézni, majd ha lesz rá időm megnézem. Út közben egy benzinkúton vettem egy SPURI nevű adalékot amiből tettem is a benzinhez, de valahogy iszonyatosakat durrog tőle motorfékezéskor.Használja ezt a terméket valaki, és aki használja annak is ilyen durrogásokat produkál tőle a gépe?

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#46025) Something_ válasza FIREBLADE78 (#46022) üzenetére


Something_
őstag

Pedig be kell fizetned a 30 rugót a tanfolyamra, hogy az iskola beírasson vizsgára az nkh-hoz. Viszont "nem kell" bemenned az órákra, csak a vizsgára. Mármint be kéne járni, de a pénz (30e kb) miatt nem érdekli a legtöbb iskolát, hogy bejársz-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#46026) kcsa válasza FIREBLADE78 (#46022) üzenetére


kcsa
veterán

pont az ekkora arccal vizsgázók szoktak szép nagyokat bukni.

(#46027) Daywalker válasza kcsa (#46026) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem is hinné az ember, hogy mennyit felejt...

Archer: igaz, rengeteg a specifikus szerszám, de kicsit több van a kézikönyvben, mint amire valóban szükség van. A legtöbb pedig blokkjavításhoz kell. Szóval amit lehet otthon meg kell csinálni. Mondjuk általános szerszámokból is sok kell (nem elég a kulcskészlet, kellenek csavarhúzók, fogók, villáskulcsok, forrasztópáka, nyomatékkulcsok, 12+ imbusz - pl. tengelyhez - apróságok mint pl. csavarrögzítő...de szépen lassan össze lehet szedegetni, de ha amúgy is szerelhet az ember otthon mindenfélét akkor összejön). Karbit tisztítani úgysem lehet otthon normálisan ultrahangos "mosó" nélkül...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46028) -Mosquito- válasza kcsa (#46026) üzenetére


-Mosquito-
őstag

+1
Bezony ám! :K

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#46029) FIREBLADE78 válasza kcsa (#46026) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Át néznem az anyagot,de mindegy. Ki arcoskodik? Csak kérdeztem. Lehúzásnak tartom az egészet

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46030) Archer válasza Daywalker (#46027) üzenetére


Archer
őstag

Na igen, itt "vidéken" alap, hogy kellenek mindenféle szerszámok már csak a ház körül is, kinek van pénze minden sz@rért szakembert hívni. Gázkazánt azért nem állnék neki szerelni de sok mindent meg lehet csinálni. Nyilván ezek a szerszámok jól jönnek motor/autó szerelésnél is. Egy jobb dugókulcs készlet, torx készlet, valami normálisabb csillag csavarhúzó készlet (simát már szinte sehol nem használnak), imbuszok, keskeny fogó, széles fogó, vízpumpa fogó, ilyesmik azért mindenhol jól jönnek. Pajszer, kalapács, hidegvágó meg minden ezermester alap szerszámai ;]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46031) dellfanboy válasza kcsa (#46026) üzenetére


dellfanboy
senior tag

főleg úgy hogy azt hiszem januártól pont változott a KRESz viszga is...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#46032) Daywalker válasza Archer (#46030) üzenetére


Daywalker
addikt

;]
De azért szomorú, hogy ide jutottunk...mármint oda, ahol ruppótlan öregapáink is tartottak: a parkolóban szereltek hétvégente...én szívesen kifizetem a jó munkát egyébként, tehát ha olyan gondom van akkor elviszem és nem szívom a fogam, ha jól megcsinálják és nem húznak le. De amit tudok azt magam...persze jobb lenne, ha a szakik csinálnák, nekem meg maradna másra időm (na nem mintha nem élvezném).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46033) pakriksz válasza FIREBLADE78 (#46020) üzenetére


pakriksz
őstag

10 éve volt a1? Az nem A korl véletlenül? Mert az ma A2-nek felel meg

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#46034) FIREBLADE78 válasza pakriksz (#46033) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

16 évesen voltam a1-en és most 26 vagyok. Sajnos nem korlátozott volt,habár 150-es mzvel vizsgáztam tehát azt kellett volna kapnom :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46035) canniball válasza FIREBLADE78 (#46029) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehúzás vagy sem sajna nem sok opció van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#46036) Daywalker válasza polimorf (#46024) üzenetére


Daywalker
addikt

Én nem öntögetnék ilyeneket a tankba. :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46037) Pocee válasza Archer (#46030) üzenetére


Pocee
senior tag

A legfontosabbat kihagytad: drót! :)

Mr.Brightside

(#46038) PoLizei válasza polimorf (#46024) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Én használok Spurit, de nem hiszem, hogy attól durroghatna. Inkább szelepprobléma esetén (kicsi a hézag pl.) szokott, ill. nyitott kipufogóval, mikor a túl gyors gázáramlás kiviszi a benyát az égéstérből.

P*L****

(#46039) Outlander válasza PoLizei (#46038) üzenetére


Outlander
őstag

Esetleg feloldott valamit, ami most eldugult valahol?! Bár kétlem, az a spuri az semmire nem jó kb... :)

Ha ilyenben gondolkoztok, akkor tudom ajánlani a pro-tec-et ez valóban azt csinálja ami rá van írva. És bőven elég 1-2 évente.

Természetesen itt is érvényes h minél öregebb a motor, annál inkább nem kellene használni.... mert ha nagyon dúrva a trutyi és azt feloldja még lehet belőle baj... itt most az ilyen 90 elött gyártott városi alig pörgetősekre gondolok.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#46040) PoLizei válasza Outlander (#46039) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Ennyi idő alatt, nem vszínű, hogy akkora dolgokat oldana le.

P*L****

(#46041) Daywalker válasza PoLizei (#46038) üzenetére


Daywalker
addikt

Oké, de ha spuri előtt nem csinálta csak utána, akkor valószínűleg nem a spurizás közben ment el a hézag...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46042) asvald


asvald
senior tag

Heló!
lehet buta lesz a kérdés:Fordított teleszkópot feltölthetek utólag felülről villaolajjal?
egy kevés elfolyt kb 1dl ,persze nem szimering miatt, és nem lett levegős a rendszer

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#46043) Daywalker válasza asvald (#46042) üzenetére


Daywalker
addikt

Hi!
Hát eléggé buta a kérdés:D Hogy sikerült a művelet, hogy nem a szimering a hibás? És honnan tudod nem lett-e levegős? Amúgy szerintem fel. De tehermentesíteni kell az első futóművet és ugyanúgy ki kell mérni a légrést stbstb, szerintem jobb lenne kiszedni és rendesen leszervizelni...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46044) fattyu válasza asvald (#46042) üzenetére


fattyu
veterán

ne kiabálj vele. attól nem lesz jobb :))

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46045) asvald válasza Daywalker (#46043) üzenetére


asvald
senior tag

hát az úgy sikerült kérlek ,Leakatuk venni a féknyerget kitisztítani ,és sógorkám nem figyel kellően , és az olaj leeresztőt meglazította aminek következtében 1 dl olaj telibevágta..
Onnét gondolom ,hogy nem levegősödött le , mert nem szürcsög/ mozdítva se lett utána pont amiatt ,hogy ne kelljen széthúzni és egy töltéssel megúszom :D

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#46046) Daywalker válasza asvald (#46045) üzenetére


Daywalker
addikt

Stimt :DDD Balszerencsés eset ;]
Szerintem kivitelezhető, a fentiek figyelembe vételével...
Mikor volt szervizelve utoljára a teló?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46047) asvald válasza Daywalker (#46046) üzenetére


asvald
senior tag

kb 1 éve volt cserélve ebből 6 hónapot bakon állt a tuareg
mindenesetre megpróbálom 10w villaolajjal oldalán becsurgatva és várok 10-20 percet hogy leérjen a szárnak az aljába aztán visszatekerem a kupakot...:D

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#46048) Daywalker válasza asvald (#46047) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor dupla szívás...hát próbáld meg, talán nem lesz baj :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#46049) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Üdv Urak!

Hétvégén elhoztam az első motoromat, méghozzá egy Yamahára esett a választás, MT-07 tulaj lettem.

Hosszú ideig bújtam a teszteket, illetve teszteltem az elmúlt 1 évben olyan motorokat, amelyek nálam képbe jöhettek (Yamaha, Kawa, Triumph, legutóbb Honda túra).
Korábban robogtam, volt 4 évig egy 250cc olasz vasam (előtte sokáig 50-es), de valami nagyobbra vágytam. Illetve valami olyanra, ami egy kisebb-nagyobb túra alatt is megállja a helyét. Ebből kitaláljátok, hogy főleg városban közlekedtem. Eddig... :)
Egy ideig gondolkodtam még nagyobb robogón (400-500cc), de tudtam, hogy a motoros élvezet nem lesz meg azzal sem, így feladtam ezt a fajta kényelmet, praktikumot, ősszel eladtam, most pedig megvettem ezt a gépet. Imádom már most? :K Nem kérdés...

Várom a jó időt, és ha jól olvastam találkozót is szerveztek, addig megpróbálok többet írni, hátha sikerül együtt gurulni is valamikor. Ez most egy rövid bemutatkozás-féle lett volna. ;)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#46050) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Üdv a klubban, vigyázzatok egymásra!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.