Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) yodamastah


yodamastah
őstag

Nos ebben a tortenetben a tanulsag (sajnos sokadszor). 1. Az uljon (sport)motorra aki kepes kontrollalni magat es kepben van. 2. Senki ne adja oda masnak ha nem bizos benne hogy az ember az 1.-es pontnak megfelel. Amugy no comment :(

Ma délután rakom fel a motorra az új ülés szivacsot... hallom az elkerülőn valaki rettenetesen tolja a gépnek. (Gondoltam megnézem, de aztán mégse mentem)Vagy 5x - 6x karikázott föl-le, mikor elhallgatott a motor... na mondom havernak, ez tuti perecelt. ...és tényleg úgy volt. A srác életében talán 3x ült motoron, erre elvitte Gabesz haverom 750-es gixerét. A pályáról tudni kell, hogy egy hosszú nyújtott kanyar az egész... szinte nem is kanyarodik az út. 5 teliben nem bírt megelőzni egy kocsit, mikor kerülte, lesodródott az útról, ott egy baszott nagy betonárok van. Azt teli verte. Onnan átpattant a gátra és még 200 métert repült, kb. 5 méter magasan mint egy rongybaba... letarolt mindent A motort állítólag 10cm-es darabokra törte széjjel. Nyugodj Békében Kurucz Gabi.

[ Szerkesztve ]

(#8002) Tüzi válasza yodamastah (#8001) üzenetére

szegény motor :(

mod:
"gabesz"-ra nehéz idők várnak...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8003) Daywalker válasza yodamastah (#8001) üzenetére


Daywalker
addikt

Sosem értettem az ilyen embereket, de komolyan. :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8004) Djuree válasza yodamastah (#8001) üzenetére


Djuree
félisten

hát erre mit mondjak? én miért nem haltam még meg? ennyi....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8005) emre válasza Djuree (#8004) üzenetére


emre
veterán

Csak azért mert még nem jött el az ideje.

Majd ha eljön, csinálhatsz bármit........

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8006) Djuree válasza emre (#8005) üzenetére


Djuree
félisten

hát remélem az még egy jó darabig nem is jön el :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8007) DigitXT válasza Djuree (#8004) üzenetére


DigitXT
félisten

Mert még csak Qui-Gon Jinn-nél tartasz. Ha viszont eljött Obi-Wan, azt már nem
te fogod ide megírni, és remélhetőleg más nem fog hasonló f*sságot benyögni.:U

(#8008) Djuree válasza DigitXT (#8007) üzenetére


Djuree
félisten

mégis mi ebben a f*szság? :U
hogy mehetnék én is mint a barom, de mégsem teszem? jah bocs, én vagyok a hülye, sry :W

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8009) emre válasza Djuree (#8008) üzenetére


emre
veterán

Kb azért mert a motoros balesetek jelentős részében a motoros vétlen, szenvedő alany, és ezért motorral max megúszni tudsz egy csattanást baromi szerencsével, de kivédeni nem nagyon van rá lehetőség, mint a lengyel kirándulók, vagy mint ennél az esetnél

Az előzőekben yodamastah által említett esetről semmit nem tudok, nem arra reagáltam.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8010) Daywalker válasza emre (#8009) üzenetére


Daywalker
addikt

De Djuree arra, vagyis azzal kapcsolatban reagált...kár volt egymásnak esni. :B Én értem mire mondta.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8011) emre válasza Daywalker (#8010) üzenetére


emre
veterán

Eszembe se jutott :N

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8012) Djuree válasza emre (#8009) üzenetére


Djuree
félisten

igen, ez igaz, ezzel tisztában vagyok, de én a yoda által írt esetre írtam, ott a motoros volt a vétkes, saját hibájából történt a baleset. sajnos pillanat alatt megvan a baj :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8013) Topiccsendőr válasza Tüzi (#8000) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a misebor az hiányzott megint...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8014) Varoz válasza Djuree (#7948) üzenetére


Varoz
őstag

Milyen?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#8015) doc


doc
nagyúr

ezt a sisakot esetleg ismeri valaki?
vagy magarol a markarol van altalanos tapasztalat?

(#8016) Integra


Integra
titán

végre:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8017) ALI_G válasza Integra (#8016) üzenetére


ALI_G
veterán

Ennyi? Lehet hallgatni élőben, de látni már nem? :O
Összefoglalók lesznek valahol?

[ Szerkesztve ]

(#8018) Daywalker válasza Integra (#8016) üzenetére


Daywalker
addikt

Tisztelet a fiúknak, de engem nem vonz a TT. Ez persze magánügy és mindenki leszarja:D Nem is azért mondtam. De talán ha nézhető lenne...:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8019) Integra válasza ALI_G (#8017) üzenetére


Integra
titán

mo-i szolgáltatóknál kb reménytelen.
egyedül brit műsorszórásban találtam eddig csatornát, de ott a northwest is ment, meg a macau és a többi utcai verseny.. ma ránézek hogy a tt-ről lesz e, talán a brit eurosport-on.

8016: mert sosem voltál ott még. egyszer kimész és véged. ennél nincsen tovább, ez a max amit ma csinálni lehet. ők a legjobbak, teljesen beteg mind :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8020) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ki mit gondol? :U
Mondjuk tanuló motornak...

[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8021) Integra válasza DonThomasino (#8020) üzenetére


Integra
titán

szép bringa nagyon, teljesen jó motor kezdőnek, ahogy a cbf600 is.
nekem annyi nem tetszik benne mondjuk, hogy hiába festették le az elejét feketére, azért az az első villa meg fék elég olcsójános cucc.. már a most futó fézeren is ilyen van, a régi karbis fazer r1-ről származó féke kenterbe veri..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8022) DonThomasino válasza Integra (#8021) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egyenlőre, csak nézegetek olvasgatok.
Igazából az egyetlen motor ami nem supersport
ránézek és azt mondom tetszik.
Van hasonló modellje más gyártónak?

A diversion egy ránceflvarrot modell?
Diversion F és a Diversion /ABS
között csak az ABS a különbség?
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8023) Integra válasza DonThomasino (#8022) üzenetére


Integra
titán

cbr600f
ez erősen teszkósított szupersport, szóval nem nevezném annak, de a legendás f4i utódjának igen. az pedig egy idomos ruhába öltöztetett mindenes volt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8024) runner 125 válasza Integra (#8023) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép ez a vas, de most nézem, h csökkent a teljesítménye? :F

A régi F4i tudomásom szerint 110 lovas volt, az új meg 103? Nyilván nem különbség, de általában a tendencia az, h évről évre erősebbek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8025) yodamastah válasza DonThomasino (#8020) üzenetére


yodamastah
őstag

Egyszer felultem erre a Diversionra. Megloktem az elejet allo helyzetben, es 4et lengett mire megallt a hintazas. Le is szalltam rola izibe :D

Tanulo motornak venni kell 5-600k-ert egy 2002es 600as fazert. Tonkretehetetlen, olcso, bukni nem lehet rajta. Egy zsir uj Diversion ha felborul van rajta 500e kar....

Persze ha nem szamit a penz akkor go :D

[ Szerkesztve ]

(#8026) DonThomasino válasza Integra (#8023) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na de ez már supersport kategoria abba bármelyik tetszik szinte.
Ilyen mindenes kategóriába viszont csak az XJ6.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8027) yodamastah válasza yodamastah (#8025) üzenetére


yodamastah
őstag

PL ez: [link]

Volt ilyenem. Valami 90e km-nel jar azota. Mukodik es jol van :) Nem egy mai design, de tanulni meg benazni pont jo

(#8028) vendingo válasza DonThomasino (#8026) üzenetére


vendingo
veterán

SV650S? 500e-től vannak millió fölöttig.
Nyomatékos, megbízható konstrukció. Jó a fogyasztása, a blokk szinte elnyűhetetlen.
A V2 nem hazudik :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8029) DonThomasino válasza vendingo (#8028) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem rossz. Ez túra?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8030) vendingo válasza DonThomasino (#8029) üzenetére


vendingo
veterán

Sport túra.
Lehet vele száguldozni, lehet vele jókat túrázni, meg csak úgy céltalanul kanyarogni, lépésben haladni, városban szaladgálni. Nyomatékból megy, nem kell forgatni mint a sor4-eket.
A hangjuk pedig... :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8031) DonThomasino válasza vendingo (#8030) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez olyasmi minta a yamha nál az XJ6 nem?
GSX650F ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8032) titko válasza yodamastah (#8027) üzenetére


titko
tag

Pont az én mocimat linkelted :D

(#8033) vendingo válasza DonThomasino (#8031) üzenetére


vendingo
veterán

Hasonló.
Még ilyen az er6s is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8034) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha veszek egy supersport mocit, akkor az
mennyire használható mindennapra illetve túrázásra?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8035) stifi válasza runner 125 (#8024) üzenetére


stifi
senior tag

a régi cbr600f maga volt a szupersport motor, csak később megjelent az RR, ami még szupersportabb lett,

az új cbr600f pedig egy hornet ruhában, sosem akart szupersport lenni

a régi valóban 110 lóerő, nekem az van. az új viszont mivel egy hornet, ahhoz kell hasonlítani!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#8036) stifi válasza DonThomasino (#8034) üzenetére


stifi
senior tag

sokan túráznak 600-as meg 1000-res gépekkel, amivel én 3 km-t nem tudnék menni városban.
vannak papírformák, amivel próbálják bekategorizálni a motorokat, de ez szerintem teljesen rider-függő.
nekem elbírja a seggem minden téren a cbr600f-et (3 szezon, 30k km munkába, túrára, pályázni), de valaki ugyanerre használja az RR-t, míg mások egy transalp nyergében is kényelmetlenkednek...
rá kell seggelni, ki kell találni mi jön be neked. amit mások mondanak, az meg a saját véleményük az adott gépről.

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#8037) yodamastah válasza DonThomasino (#8034) üzenetére


yodamastah
őstag

Ha fogalmad nincs milyen motor felelne meg neked, olyat vegyel ami olcso, es relativ konnyen tovabb adhato hasonlo aron. En az elso motoromat 3 honap utan lecsereltem, mert rajottem hogy mast akarok. Nem is buktam rajta sokat, de csak mert nem ujat vettem.

En sokat turaztam sportmotorral. [link] Teljesen hasznalhato. De nem puhapocsoknek valo. 2x farasztobb mint egy tura motor.Ha megtanultal jol ulni rajta, akkor nem fog soha fajni a csuklod, de faraszto ez teny. Mindennapokra is teljesen jo, de a magas sulypont miatt varosban nehezkes vele forglodni. Egy sportmotor versenypalyan erzi otthon magat, nem a kocsisorok kozt.

[ Szerkesztve ]

(#8038) DonThomasino válasza yodamastah (#8037) üzenetére


DonThomasino
veterán

Zsír. Hol van ez a kép?

Nekem nem lenne semmi bajom a túrával és sporttúrával sem
gondolok itt a műszaki adottságokra.
Viszont bármelyikre ránézek és az jön le hogy NEM.
De ha egy szupersportra nézek akkor az jön IGEN EZ KELL. :D
Remélem nem néztek gagyásnak de tényleg így van.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8039) yodamastah válasza DonThomasino (#8038) üzenetére


yodamastah
őstag

Horvatorszag.

Szupersporban az a jo hogy kapsz egy motort oriasi tartalekokkal. A vaz a futomu es a fek kivalo, nagyon nagyon sokaig bosegesen eleg. Szilard utburkolaton legnagyobb biztonsag is szupersporttal lesz. A gond csak ott van hony brutalisan stabilak a sportmotorok. Teljesen atom stabil vegsebessegen is. Lapra dontod 160al es nem gond neki, erre van tervezve. Egy kezdo gyorsan elbizza magat egy ilyen motoron, aztan a hipp hopp megy a levesbe....

De pl csak meloba jarni eleg hulyeseg sportmotort venni. Nem igazan arra valo hogy 50el gurulassz vele a kocsik kozt... Persze hasznalhato, bp-en is rengeteget motoroztam sportmotorral, de egy alacsony sulypontu motor, vagy egy nagyobb robogo 30-60 kozotti temponal konnyebben hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

(#8040) DonThomasino válasza yodamastah (#8039) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nincs olyan kategória ami ötvözi a sporttúrát és a supersportot?
Nekem főleg hobbimotornak kéne esetenként túra.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8041) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#7945) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

UP :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8042) runner 125 válasza DonThomasino (#8040) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ilyen szintű átmenet szerintem nincs.
Talán a már említett F4i, ami inkább sport, mint sport-túra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8043) yodamastah válasza DonThomasino (#8040) üzenetére


yodamastah
őstag

Vannak jo atmeneti motorok csak dragak. Pl Ducati Multistrada. EZ eleg jo mindenes. Csak egy vagyon :D Vagy pl egy Aprilia Tuono, ami valojaban egy kenyelmesitett naked sportmotor.

Sokszor a sportturak azok inkabb tura motorok. Nyulos vaz/lengovilla, kenyelemre hangolt gyegebb minosegu futomu, fogyasztasra es nyomatekra hangolt blokk, alacsony ar. Iyesmik ezek. Kicsit sportosabb ulespozicio, meg sportos design es ra van fogva hogy sporttura :)

Kerdes mi neked a hobbimotor. Ha csak ugy raulesz es gurulaszol, meg tura. Akkor egy alap japan naked bike is boven eleg. Ha koridot akarsz hajkuraszni a ringeken, akkor mar nem annyira :)

[ Szerkesztve ]

(#8044) runner 125 válasza Shkiz0 (#8041) üzenetére


runner 125
nagyúr

Google?

..citybike, bikeparts, motordiszkont?

Vagy kepesmotor.
El nem hiszem, h két ilyen gumibak ne lenne beszerezhető.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8045) Daywalker válasza runner 125 (#8044) üzenetére


Daywalker
addikt

Arról nem is beszélve, hogy az ilyen gumiszarok általában 700-1000 ft között mozognak gyáriban újonnan...legalábbis a kawánál.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8046) Shkiz0 válasza Daywalker (#8045) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem erről van, szó. Még ha annyi lenne is megvenném nem ez a lényeg.
A runner által linkelt boltok egyikében sincs.
Képesmotoron néztem, 1 embert találtam, azt mondta kell lennie mert motorbontással foglalkozik.
Nos elküldtem a méreteket, a képet, azóta e-mailre nem válaszol, telón elérni meg nem tudom.
Felénk Szabolcs megyében meg nem érik egymást a bontók sajnos.
Pesten és környékén illetve a Dunántúlon azért több bontó van, ahol akadna ilyen.
Kerestem én a képesmotoron is törött, vagy sérült motort, de 1. nem találtam, 2. legtöbb ember az anyámba elküld, ha mondom neki, hogy de nekem csak ennyi kellene a törött motorról, nem pedig az értékesebb dolgok. Ha meg a farokidom nincs sérülve a kutya nem fogja nekem ideadni az a 2 gumit, mivel akkor az üléspúp kotyogni fog ahogy nekem is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8047) Daywalker válasza Shkiz0 (#8046) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor miről van szó, nem értem...én nem bontóról beszélek, hanem a gyári szervizről.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8048) .mf válasza DonThomasino (#8022) üzenetére


.mf
veterán

Van másnak is hasonló. Új vagy használt?
Régi vagy új CBR600F vagy még túrásabbnak CBF
Kawasakinál ER6F
Suzukinál most nem tudom, hogy mi megy ezen a téren (Gladius csupasz), régen GSX, ill. kezdőmotornak és sportosnak álcázott túramotornak GS500.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8049) runner 125 válasza Shkiz0 (#8046) üzenetére


runner 125
nagyúr

Írtál nekik e-mailt is, vagy megnézted a shop kínálatot?
Kis millió alkatrész nincs a shop-ban, de be tudják szerezni.
Ilyenkor én mindig azt csináltom/tam, h megírtam előre az e-mailt, aztán csoportos küldés.

Egyébként - nem tudom mennyire kemény anyag - de szerintem nem hülyeség megkérdezni valami esztergályost, mivel szvsz ez esztergálható, ha megvan az anyag neve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8050) .mf válasza Daywalker (#8018) üzenetére


.mf
veterán

Nézd meg a TT3D: Closer to the edge-t, s talán jobban meg fog tetszeni. Virágboltokban is kapható :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.