Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61751) polimorf


polimorf
tag

Ma lementem a garázsba, hogy beindítsam a gépet, November óta állt szegény. A 3. indításra szépen be is indult. (Hiába ez Honda :DDD )

Azért röffentettem be mert jelentkezett egy vevő rá és azt mondta hétfőn jön utánfutóval (300km-ről), és ha tetszik neki elviszi. Szépen elmondtam neki mindent a motorról, még azt is, hogy elestem vele, de nem zavarta. Annyit mondott, hogy az nem baj, hogy elestem vele csak tudjon minden problémáról.
Szóval nem szerettem volna beégni vele a vevő előtt, hogy 2 hónap állás után nem indulna be, de simán beröffent. :K
Remélem elviszi mert már meg van a kiszemelt utód, csak addig nem megyek el megnézni mig nincs a kezemben a pénz.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61752) V.Stryker válasza polimorf (#61751) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hajrá hajrá! Szurkolunk neked. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61753) Topiccsendőr válasza polimorf (#61751) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez injektoros?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61754) polimorf válasza Topiccsendőr (#61753) üzenetére


polimorf
tag

Karbis, V2-es motor.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61755) Bogyó bá' válasza Micsurin (#61749) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kb egyforma. 2 éven túl kevesebbet vezetsz, viszont kifizeted egy KRESZ tanfolyam és egy KRESZ vizsga árát is. Én mindenképpen előtte próbálnám meg, mert a nyáron pont megszívtam (mondjuk korlátlanra mentem, de jelen esetben ez mindegy).

Más: a változóan fosch időjárás ellenére csak gurultam egy 146 km-es kanyart. Pöttyet kihűltem a végére, de a kezem az egyáltalán nem fázott a markolatfűtés jóvoltából (legkisebb fokozaton kell járatni, mert amúgy túl meleg). Az esőkabát gallérját viszont 100-as tempótól fölfelé csapkodja a szél a bukósisakhoz, kb. meg lehet őrülni tőle...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61756) Bogyó bá' válasza polimorf (#61751) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerencsére az enyém ma már első főtengelyfordulatra röffent (ahogy szokott), így megnyugodtam. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61757) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ez itt akkor most motoros találkozó vagy szakmai fórum? Mindig keverem. :)

Lássuk csak, a vas a garázsban, az akku töltőn. Utoljára nem tudtam beindítani, lemerült az akku is. Ebből karbi tisztítás lesz szerintem. :(
Lejárt a műszaki, vhol folyik a motorolaj, kéne szimmeringet cserélni a villában, a negyedik gyertya tiszta rittyó volt (dugattyú csere vagy szelepszár szimmering és leömlő bilincshez menetfúrás a blokkon), a neutral szenzoron vezetéket kéne cserélni, a ledes féklámpát össze kéne végre raknom. És mindjárt itt a szezon. Azt hiszem megszívom...
De legalább tegnap megajándékoztam magam egy Shark Skwal sisakkal matt fekete színben. :) Kíváncsi vagyok halkabb-e, mint a felnyitható Spada-m.

Szóval ki mit tud a Sena intercom-okról? :)

[ Szerkesztve ]

(#61758) polimorf válasza Teasüti (#61757) üzenetére


polimorf
tag

Voltál már motoros találkozón?
Ott egy csomó motoros összegyűlik de motorok nyergében és motoroznak nem kanapén beszélgetnek a motorokról mint itt.
Szakmai fórumnak se mondanám mert itt több a hozzá nem értő (mint én is) mint aki érdemi tudással rendelkezik. (Köszönet a pár hozzáértő kivételnek! :R )
Tehát ez mindössze azon emberek társalgási fóruma akik szeretünk motorozni, és arról gondolatainkat megosztani egymással. (Ezek között vannak okos gondolatok és baromságok egyaránt, ezekből mazsolázik az itt olvasgató.

Nekem nem Sena márkájú intercomom van mégis párositani tudom szinte az összes készülékkel, pedig csak egy ocó kinai cucc.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61759) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61760) #79335424 válasza Bogyó bá' (#61759) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez tetszik! :)

(#61761) Teasüti válasza polimorf (#61758) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, nem voltam. Azok akkor kiállítás és trécselés helyett inkább ilyen felvonulás félék? Nem zavaró 300 másik motoros között kacskaringózni?

Akkor mi a tapasztalat az intercom-okról úgy általában? Bluetooth változatokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#61762) #79335424


#79335424
törölt tag

Hú, srácok, nagyon kevesek vagyunk. Bambulom a fülkeablakból a német A6 -ost. Az előbb vonult el egy 10 fős csapat felpakolva. Olyan fos idő van, hogy a fülkéből sincs kedvem kiszállni. Hova mehetnek ilyenkor? Most van az Elefant treffen? :)

(#61763) Xaels válasza #79335424 (#61762) üzenetére


Xaels
félisten

Igen most van az ET. Na azok igazi motorosok nem olyan kis nyüzügék mint én :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61764) polimorf válasza Teasüti (#61761) üzenetére


polimorf
tag

Kinek hogyan nekem nem zavaró 300 másik motoros között kacskaringózni. Eleinte több találkozóra mentem el de ma már egy évben max 2-re. Már nem érdekel annyira mint a túrázás.

Akkor mi a tapasztalat az intercom-okról úgy általában? Bluetooth változatokra gondolok.
Én az enyémről tudok beszélni. Az enyém a legtöbb Bluetooth-os készülékkel párositható. Kb 6-800m-ig használható, Jó dolog ha a pároddal utazol mert közben simán tudtok beszélgetni Telefonnal is párositható igy menet közben is tudsz telefonálni vagy telefonról zenét hallgatni. Az enyém 1 éves de egy egész napot simán kibir egy töltéssel az aksija. Az enyémben van rádió is de sajnos nem rds-es igy pár km után már csak súg, ezlrt a rádiót én nem használom rajta.
Külön nagy előnye,hogy ha megunom a párommal a beszélgetést simán ki tudom kapcsolni és nem hallom ahogy azt kiabálja "miért hajtassz annyira, lassabban stb. :DDD
Szóval érdemes beruházni rá, jó dolog. :K

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61765) fattyu válasza polimorf (#61764) üzenetére


fattyu
veterán

ezért nem lesz nekem soha. ha kikapcsolom megy a balhé hogy miért. ha bevan meg menne a vernyogás hogy úristen meghalunk micisnálsz lyézusmárlya neeeeee

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61766) V.Stryker válasza Teasüti (#61761) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Beszélgessünk erről, mert engem is felizgat a téma, nekem is kéne venni, de ötletem sincs.

Igazából egy valamiben biztos vagyok, hogy valami olyan kéne, amit a bukó hátuljára vagy valahová úgy fel lehet tenni, hogy ne legyen nagy tőle a szélzaj.

Kérdés:
- Ha össze van kapcsolva mondjuk a hátam mögötti utaséval és tudunk beszélgetni, akkor párhuzamosan akár ha jön bejövő hívás azt is tudja fogadni ?
- Illetve zenelejátszás is mehet intercom dumálás közben vagy után, alatt, mit tudom én?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61767) Teasüti válasza fattyu (#61765) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én nem tudom, de aki lányával eddig dolgom volt mind alig várta, hogy motorra ülhessen velem. :))

Szóval akkor nem finnyásak egymásra a különböző gyártójú intercom-ok? A BT-sek digitálisak? Vagy analóg átvitellel működnek egymás között? Van alapzaj vagy kristálytiszta? Sisteregni kezd rossz vételnél vagy szaggatni?
Köszi!

(#61768) Teasüti válasza V.Stryker (#61766) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A Sena Smh10 a kiszemeltem, az ismeri a BT zenehallgatós profilokat, távirányítás is megy a lejátszóhoz.
Ha jól tudom, akkor egyszerre egy hangforrás lehet aktív, kivéve a zene megosztást (kiküldi intercom-on a jack vagy bt hangot, közben aktívak a mikrofonok is szóval zene közben beszélni is lehet). Telefonhívásra szerintem bontja az intercomot.
Illetve egy időben csak egy headsettel tud kommunikálni, nincs konferencia beszélgetés.

A sisak oldalára lehet felrakni. Szélzajt passzolom, az inkább a sisakon múlik szerintem.

(#61769) fattyu válasza Teasüti (#61767) üzenetére


fattyu
veterán

Tudok én is úgy menni.

sose felejtem el. első ut párommal. nem ült még motoron. úgy mentem mint egy autós. a forgalom ritmusálval mentem ami ugya megengedett +10 normát követi. tényleg. halálra untam magam de dagadó mellkassal most szerzek piros pontot.

leszállunk: nagyon gyorsan jöttünk féltem ...

najó. azóta megyek ahogy nekem tetszik :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61770) baboss válasza Xaels (#61763) üzenetére


baboss
őstag

Én egész héten nyomtam a melót reggeltől estig.11-kor lemostam a motort, beöltöztem, majd amikor indulni akartam csak tekert egy párat az aksi, lemerült, még volt benne annyi szufla, hogy betudjam tolni. Ha már ennyit vacakoltam akkor mindenképpen megyek egy karikát. [link] Nagyon élveztem. Egész úton csak egy kollégával találkoztam, pedig arra számítottam, hogy ilyen szép napos időben összefutok egy pár motorossal.

Hazafele volt egy rész ami igencsak ködös volt, meg is lepődtem rajta.

V.Stryker
Holnapra megpróbálom kiszámolni, van egy pár, le vagyok maradva. :R
polimorf
Szurkolok. :K

[ Szerkesztve ]

(#61771) Teasüti válasza fattyu (#61769) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hmm, ha vki ül mögöttem akkor azért nem úgy megyek, ahogy nekem tetszik. :) Vigyázok az utasra, mint a hímes tojásra. Ha én elesek, csak magamat okolhatom. De ha másban teszek kárt... :(

(#61772) Micsurin válasza Bogyó bá' (#61755) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi , csak mert a kis kymcoval nagyon rákaptam és nem most hanem következő nyáron letudnám 2 éven belülivel tenni , szerintem akkor az lesz , köszi ! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61773) canniball válasza baboss (#61770) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt egész nap földig érő köd volt, taknyos út, szél és 0 fok körüli hőmérséklet. :(((

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61774) Bogyó bá' válasza Micsurin (#61772) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vigyázz, el ne számold magad: a sikeres KRESZ-vizsga letételének időpontjától számított 2 éven belül sikeres forgalmi vizsgát kell tenned! Ha egy nappal is túlléped, akkor új tanfolyam és KRESZ-vizsga, ami nem csak bosszúság, plusz idő, hanem sok pénzbe is kerül.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61775) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Kérdés: használ valaki a motorjában GPS trackert? Ha igen, milyet? :)

Kínából nézegettem, ott 15k körül indulnak az értelmesebb darabok, itthon szinte ugynaez 2x annyi.. :(

(#61776) baboss válasza canniball (#61773) üzenetére


baboss
őstag

5 fok és napsütés majdnem végig az útvonalon. :K Ez nekem már bőven elég ok arra, hogy motorozzak. :K
Xaels
Tegnap tényleg szép volt az idő, csak dolgoznom kellett. Hazafele a faluban az egyenesbe meghúzattam, 3-ikban kipörgött a kerék, ilyen se volt még egész tavalyi szezon alatt, vissza is vettem a tempót.

[ Szerkesztve ]

(#61777) Xaels válasza baboss (#61770) üzenetére


Xaels
félisten

Tervben volt, hogy tegnap bekészítem a géet, hogy ma reggel azzal megyek már dolgozni. Majdnem elaludtam reggel, de szerencsére időben észbe kaptam. Végül busszal tudtam menni, itt nálunk fagyott és az út is jeges volt. Nem szívesen mentem volna. Tegnap jobb idő volt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61778) Micsurin válasza Bogyó bá' (#61774) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Köszönöm akkor ez azt jelenteni a szülinapomon (febr 24) már mehetek is ... Én azt hittem a sikeres fogalmi vizsgáig van időm de akkor nem , köszi! :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61779) #79335424 válasza Teasüti (#61767) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy digitális. A rossz vételnek több oka lehet. Ha átviteli probléma, akkor szaggat (mivel digitális). A nagyobb gond inkább a szélzaj. Ezt nehéz kiszűrnie a mikrofonnak és az elektronikának. Ha nem tudja kiszűrni, akkor az ugyebár az adás részének minősül, tehát sistereg.
Ha jól emlékszem a nickedre, akkor eléggé otthon vagy Androidban. Dobj össze egy intercom kapcsolatot két teló között és teszteld! Ha beválik, akkor bukóba szerelhető mikrofonokat, füleseket pl. a Louis, Hein-Gericke is árul. BT vezérlőgomb is létezik, caak nem tudom, hogy vízálló van -e. Úgy rémlik, hogy a segédalkalmazások között láttam Tasker plugin -t is. Abban meg, ha jól emlékszem, eléggé otthon vagy. :)

(#61780) V.Stryker válasza Teasüti (#61771) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én ezt a kínai-t néztem ki, hogy a kis mikrofon jó lehet a felnyitható sisakomhoz. Fene tudja milyen. Ha lesz rá keret, lehet bevállalom.

baboss okej

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61781) runner 125 válasza V.Stryker (#61780) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jónak tűnik, idővel valami hasonlóra én is beneveznék. A gyári HJC legalább annyiba lenne, mint amennyibe a sisak került... :(

emre

Még nem, de igazad van, miért ne. Hétfőn felhívom mindet, aki dobozzal árulja a motorját. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#61782) -Mosquito- válasza Teasüti (#61750) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem hinném,hogy piacvezető és a legjobb lenne. Nincs tapasztalatom velük. Ami nagyon nem tetszik az a hosszú mikrofon flexibilis cső. Na azt a sisakon kint majd be kell vezetni a szád elé. Felnyitható/zárt sisaknál előbb/utóbb el fog törni,nyitható sisaknál meg lecsukásnál rá is zárhatod. + nagyon hülye a felfogatása.[link] Sena egyes tipusa/i és más márka sem tud más intercomhoz kapcsolódni. Van amelyik igen ANYCOM - A legújabb fejlesztéseknek köszönhetően már egyéb gyártók eszközeivel is képes kommunikálni. pl: Nolan N-Com a Multi, Interpone a MC,illetve kínai egyes gyártmányok. Ilyen árfekvésben tisztán hallod a másikat motor/plexi/Km/h függvényétől még felnyitott sisaknál is tudsz beszélni a másikkal. Zene hallgatás közben a bejövő hívást fogadja majd azt befejezvén újra zene szól ott ahol megszakította. Illetve jack ajzatón is lehet zenét halhatni ha van a készüléknek.

(#61751) polimorf:

Nem mentél távot akkor inkább vedd ki az aksit és töltsd fel rendesen. Jahh Hajrá. :)

(#61766) V.Stryker:

Igazából egy valamiben biztos vagyok, hogy valami olyan kéne, amit a bukó hátuljára vagy valahová úgy fel lehet tenni, hogy ne legyen nagy tőle a szélzaj.

Hogy?? :Y
Sisak oldalára teszed fel. Itt is érvényes általánosságban,hogy a jobb/drágább intercomok azok tisztán szolnak mint az olcsó/bb társaik. Itt zajszűrős,sebesség függő mikrofon van,magyarán nagyobb lesz a szél/zaj akkor automatán hangosít zenét/beszédet. Kivételek vannak persze a drága,jobb,olcsó cuccok között is. Gyártóként eltérhet mit tudnak. Zene+közben beszélgetés utassal mehet,hívást is fogadhat.

Neked másnak is.

Várjátok meg at Aldi,Lidl Intecomot hátha fogják megint árulni. Azt hiszem 15eft/Db 3év gari annyit megér.

(#61775) KrenAtesz:
Keresgess van még pár. [link]

baboss:

Decemberben akkora ködbe mentem,hogy 2-3db villanyoszlopot láttam csak. Jó buli volt. :D

Kihagytam valakit? :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61783) polimorf válasza V.Stryker (#61780) üzenetére


polimorf
tag

Szerintem ez a mikrofon nem felnyitható sisakba való.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61784) Yoshida válasza V.Stryker (#61780) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Nekem ilyen van, bár 2 éve még 8 ezer forint körül ment (hát igen, a gyenge forint :) )
Arra hogy utassal kommunikálj, vagy egy másik motorossal teljesen jó, úgy 130-ig, ha halk a sisakod. Stevennel amikor próbáltuk, az ő Caberg-jében már 130-nál nem értette mit mondok, én még viszont értettem (Nolan N86-om van)
Én biztos nem adnék 50-60-ezret a Sena-ért, ha nem tud 2-nél több eszközzel full duplexben beszélni.
A nagyobb sisakgyártók saját modelljei 1-2 éve már tudnak a másik gyártóéval is kommunikálni, ha rá van írva mindkettőre. Tehát van már valami szabvány erre. Viszont ez a 8-12-ezer forintos kínai nem fog azokkal kommunikálni, ez még analóg ad-vesz intercom módban.

BT-re amúgy fasza, szépen lehet navigáció hangját is rárakni, telefonálni (ezt mondjuk nem csinálom, túlságosan elvonja a figyelmem)

Kb. 3 ilyen BT-t rendeltem összesen, abból egyet megfogtak vámon is, az drágább lett. (akkor volt 8-8-és 11ezer kb.)

A régi változatban még nagy bumszli mikrofon volt, télen jól jön, kicsit csücsörítve melegíti a szám :D

Próbáltam android intercom progit is (kocsi-kocsi, motor-kocsi viszonylatban), nem igazán jött be. a BT intercom egyik gombját is rá lehetett pl. a Zello-ra mappelni, hogy ha megnyomom a szám léptetést, akkor elkezd adást adni, ha mégegyszer megnyomom, akkor adás szünet lesz. Szobában összepróbálva jól is ment, de motoron mindig valami szívás volt vele, egyszerűen nem reagált, vagy elment aludni a telefon, vagy adás ON-ba maradt... Emiatt meg nem álltam meg, hogy most éppen mi a baja...

Amit még nem próbáltam, az az android intercom progi, wifin. Csinál egy ad-hoc wifit, és hangerősség alapján ha úgy érzi hogy elkezdtél beszélni, akkor leadja a hangot a csatornán. Nem kell nyomkodni gombot se. Ez talán jó lehet, és így akár több mint 2 motoros is egy csatornán lehet. Persze mindenkinek kell wifi bekapcsolva.

(#61785) #79335424 válasza Yoshida (#61784) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kb. 30-50 métert tud az a Wifis intercom. Teszteltem. Vagyis, csapatban a középen levő motor Wifije kell legyen az access point.

(#61786) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#61756) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

naugye :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61787) Teasüti válasza #79335424 (#61779) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Teorikus kérdésem az volna miként kellene kommunikálnia egymással a két telefonnak? Igaz két 60k-s intercom árából ki lehet fizetni pár telefonszámlát, de azért na... ;] Meg nem mindehol van térerő.
A BT meg pár métert tud csak áthidalni.
Tasker-t ismerem, de nem vagyok programozó.

A digitális átvitelre van vmi hivatalos adatunk? Specifikációkban nem szerepel, hogy milyen technológiát használnak a 400-2000 méteres hatótávolságokra. Nyilván nem bluetooth-t. Wiki szerint ez már FM vagy [két másik fejlettebb technika mozaikszava, amire nem emlékszem]. (És az oldalt se találom meg megint...)

[ Szerkesztve ]

(#61788) Teasüti válasza -Mosquito- (#61782) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van nekik közönséges vezetékes mikrofonjuk is, nem csak boom stílusú. Utóbbit inkább nyitott sisakhoz tudnám elképzelni, de nekem az állvédőre ragasztott változat szimpatikusabb.
Új firmware-ek tudnak vmi Universal Intercom protokollt, ami Sena szerint épp azt tudja, hogy más gyártó cuccához is tud kapcsolódni.
Az ilyen árfekvést úgy érted, hogy a komolyabb cuccok már kinőtték a CB rádiós walkie-talkie alapzajt?

Mi történik, ha rossz a vétel? Sistereg vagy beszaggat?

(#61789) Teasüti válasza Yoshida (#61784) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A Sena 4-8 másikkal párosítható, de nincs konferencia beszélgetés.
Sisakgyártóból a Sharktooth-ot néztem, de elég vicces ár/teljesítménye van még a Senához viszonyítva is. Nincs firmware frissítés és BT 2.1 és 400 méteres intercom. Vicc. Cserébe drágább, mint az smh10 és beépíthető a sisakomba. Ettől azért nem ájulok el. :))

(#61790) #79335424 válasza Teasüti (#61787) üzenetére


#79335424
törölt tag

Félreértesz. Én belső hálós kommunikációra gondoltam. De, akár BT, akár Wifi, akár GSM, egyik sem analóg jeltovábbító mód. Mindegyik digitális. Amiről Yoshida is írt, az nem BT, hanem Wifi. Átviteli szempontból inkább a VOIP -hoz hasonlítanám, esetleg P2P alapon. Amolyan wifis walkie-talkie. A VOX feature csak extra.

[ Szerkesztve ]

(#61791) V.Stryker válasza -Mosquito- (#61782) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, ez a lidl-ös dolog nagyon jó ötlet. :R Nem is értem miért felejtem el mindig. :) Meg fogom várni, hátha valami kulturáltat adnak. :) Mondjuk az igazi ez lenne, de ennyi pénz nincs is. :B

Yoshida: Köszi a részletes leírást. :C

polimorf: A bumszli fajta nekem nem fér be. Eleve le se tudnám csukni a sisakot, mert az állnál lévő bogárháló, szélterelő beleakadna. Szóval valami kicsi kell, ami együtt mozog az állrésszel, esetleg valahová oldalra van feltéve... még nem tudom. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61792) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jut eszembe, nem is dicsekedtem el, hogy milyen tortával lepett meg a feleségem szülinapomra. :D Még az egyedi kínai írásjelre is odafigyeltek az alsó idomon. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61793) HSM válasza V.Stryker (#61792) üzenetére


HSM
félisten

Hű! :Y :C

Boldog szülinapot! :)

[ Szerkesztve ]

(#61794) KrAt válasza -Mosquito- (#61782) üzenetére


KrAt
veterán

Nem erre a trackerre gondoltam, hanem amivel le tudom kérdezni, hol van a gép :)

(#61795) baboss válasza V.Stryker (#61792) üzenetére


baboss
őstag

Gratulálunk, nagyon ötletes. :R

(#61796) -Mosquito- válasza Teasüti (#61788) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Itt vannak a Sena kommunikációs szettek Sena 3S-B pl nem Universal Intercom protokollt. Vékony kábeles mikrofon a zárt sisakohoz való azt kb a szád előtti magasságában rögzíted a sisakon belül. Az árfekvést úgy értem,hogy a drágább pl Sena,N-Com,Interphone nem gagyi tudást/hangminőséget tudnak már.

Mi történik, ha rossz a vétel? Sistereg vagy beszaggat?
Sok mindentől is függ,hogy mitől. Másik/milyen Bt szettről beszél,esetleg hívnak,hatósugáron kívül van stb inkább beszaggat. A telefon Bluetooth/térerő kapcsolat is felelős.

Teszt: [link]

(#61794) KrenAtesz:

Jah' bocs. Egyik ismi vett még a Burgiába GPS alapút,megkérdezhetem. Igaz már eladta a gépet de talán emlékszik,honnan/mennyiért/milyet vett.

(#61791) V.Stryker:

Mivel neked Grex bukód van így ha /lehet tévedek/ jól sejtem nem kompatibilis az N-Com,mert nincs ott a helye oldalt ahová be lehetne pattintani. Bódogat! :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61797) Teasüti válasza #79335424 (#61790) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyen pár tízméteres hatótávolságért kár erőlködni és így is úgy is kell headset a sisakba.

(#61798) polimorf válasza V.Stryker (#61792) üzenetére


polimorf
tag

Isten éltessen sokáig! :C

Nekem bumszlis mikrofon van felnyitható sisakban és a bogárhálóba még sosem akadt bele, simán le fel nyitogatom a sisakot tőle. Amúgy meg le lehet venni a szivacsot a mikrofonról és akkor tényleg kicsi. ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61799) V.Stryker válasza -Mosquito- (#61796) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jól tudod, hogy nincs ott a helye. Viszont a linkelt n-com meg univerzális. ;) De mindegy is, mert úgysincs rá keret. :)

Köszönöm mindenkinek. :R Szerencsére öregebbnek nem érzem magam, csak fáradtabbnak. :DDD

polimorf: Nekem állrésznél elég passzentos. Ha az állam előre nyújtom, elér az elejét lecsukott állapotban.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61800) -Mosquito- válasza KrAt (#61794) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hm? [link] ,[link] , [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.