Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Jakab66[hun] válasza Daywalker (#17998) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Azért maradtam fejben az 500-asnál, mert próbáltam gs500-at, és nekem bőségesen elég lenne a későbbiekben is. Nem vagyok az a 200-al száguldozós fajta, ilyen gyönyörűséges utakon. Viszont köszönöm a válaszokat.

Gipsz Jakab

(#18002) Jakab66[hun] válasza #81556480 (#17997) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Ha jól tudom, a gyári 8.5gramm. Ettől függetlenűl, 7-8grammos is jó lehet. Figyelj rá, hogy a görgőkkel együtt, a variátor csúszkákat is cseréld. Az a 3db kis műanyag kütyü. Pár száz forint, és sokat számít. Illetve még figyelj a görgő méretre is, hogy jót vegyél bele. (mérete 16x13 súlya 8.5gramm)

Remélem segíthettem. Ez a lista jó segítség lehet. (tact-ot nem találsz közte, de minden honda ez a méret)

Gipsz Jakab

(#18003) Gaboman válasza Jakab66[hun] (#18001) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezekre a jó minőségű utakra lassan lánctalpas kell nem motor, viccet félretéve egy SM vagy Túraenduró amire azt mondom hogy elviselhető velük az utazás a sz@r útjainkon.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18004) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Valaki papírozott le mostanában külföldi motort? Mennyi költséggel jár, és mik ellenek hozzá? 400ccm, 50LE.

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18005) Daywalker válasza Jakab66[hun] (#18001) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, én is GS-en tanultam meg azon kívül is mentem vele. Szaladgálós motornak teljesen jó, közlekedni jól lehet vele. De hát kinek mi az igénye. Erősnek nem nevezném:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18006) fattyu válasza Daywalker (#18000) üzenetére


fattyu
veterán

eörömebódottág....
De jót hangoskodtam ma :D mondjuk meleg nincs.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18007) Daywalker válasza fattyu (#18006) üzenetére


Daywalker
addikt

Én ma bringáztam...azt mondták 10-12 fok lesz délután. Reggel 4 fokban mentem el, hazafele kb. 2 fok volt. Megint sikerült eltalálniuk az időjárást.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18008) boogie84 válasza Daywalker (#18007) üzenetére


boogie84
veterán

Én csak az akksit akartam belepróbálni a motorba, hátha összement a motor, míg télen nem volt beindítva. :)

Nem sikerült, hideg van még... :(((

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#18009) canniball válasza Daywalker (#18007) üzenetére


canniball
nagyúr

Az elmúlt három napban meg is volt az a 10-12 fok, ma éppen nem...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18010) Daywalker válasza canniball (#18009) üzenetére


Daywalker
addikt

De mára mondták:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18011) canniball válasza Daywalker (#18010) üzenetére


canniball
nagyúr

Tévedni emberi dolog - mondta a sün... :D
Azért bízzunk benne hogy mielőbb fixen kétkerekes idő lesz!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18012) csabyka666


csabyka666
addikt

Erre valaki?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18013) Gaboman válasza csabyka666 (#18004) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Felhívod az okmányirodát és meg is tudod egyből mennyibe kerül.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18014) fattyu válasza Daywalker (#18007) üzenetére


fattyu
veterán

Egen. Nekem is ma lett elhozható a dög, szívtam a fogam, de mikor átmelegedett már a váz is :D Olyan jó érzés mint amikor gyerekklnt bepisilsz. Tudod hogy ebből még baj lesz de most épp pont jó :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18015) csabyka666 válasza Gaboman (#18013) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18016) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Újabb kérdésem lenne. Mik a vélemények/tapasztalatok a CB400N-es Hondákról? Tudom, nem mai vasak, szerintem nem is nagyon találni 30 évnél fiatalabb példányt, de mégis...volt/van valakinek ilyenje?
Típushibák? Alkatrészellátás? Neten nem nagyon találtam tesztet, szóval ennyire ritka lenne?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18017) vendingo válasza csabyka666 (#18016) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem belpiacos. Alkatrészt nem nagyon fogsz hozzá találni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18018) csabyka666 válasza vendingo (#18017) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez bizony probléma. Igazából már eldöntöttem, hogy 251-es ETZ lesz a kiválasztott motor, de egyik ismerős bogarat tett a fülembe a CB400-assal, de ha tényleg így van, hogy nehézkes az alkatrészellátás, akkor szerintem felejtős lesz a dolog. Persze Honda, sose romlik el, de ha mégis... :F

De várom a további válaszokat! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18019) zsolt19900


zsolt19900
őstag

gyári színkód lista van fent valahol a neten? vagy az idomban belül vannak valami számok betűk, azok közül valamelyik az lenne? gs500 e ezüst metálra lennék kíváncsi

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18020) zsolt19900


zsolt19900
őstag

még egy kérdés :B
ilyen kis bizgentyű alkatrészeket hol nézegessek neten? pl gs500e műszerfal tömítő gyűrűt vadászok.... szétkaptam és jobb lenne egy újat beletenni, gondolom nem nagy költség

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18021) boogie84 válasza zsolt19900 (#18020) üzenetére


boogie84
veterán

Ha erre a két kérdésre megkapod a választ oszd meg velünk is! Köszi. :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#18022) zsolt19900 válasza boogie84 (#18021) üzenetére


zsolt19900
őstag

jee :D okés, akkor marad a helybéli boltban való megkérdezés :)

amúgy egy tipp ha esetleg érdekel valakit, a merkantil oldalán van egy pályázásféleséges yamaha masina 350ért van fent, akit érdekel nézzen rá hát ha kitud hozni belőle valamit

közvetlen linket nem tudok, de itt kereső és meglesz

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18023) #81556480 válasza zsolt19900 (#18022) üzenetére


#81556480
törölt tag

ezek nem banki lefoglalt cuccok? mi lenne ebben a pályázat ?

(#18024) Pocee válasza #81556480 (#18023) üzenetére


Pocee
senior tag

nem néztem meg de szerintem arra gondolt hogy vagy pályáztak a yamahával vagy jó lesz pályázásra,nem támogatásos pályázás :N

Mr.Brightside

(#18025) #81556480 válasza Pocee (#18024) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hú de benéztem elnézést :O

(#18026) zsolt19900 válasza Pocee (#18024) üzenetére


zsolt19900
őstag

igen erre gondoltam, hogy hát ha olcsó és esetleg megtekintendő cucc, én nem értek hozzá seciel :) lehetnek nagyon lerongyolt gépek is itt, de lehet akár kifogni jót is

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18027) Topiccsendőr válasza zsolt19900 (#18026) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a jó fogások előre le vannak zsírozva mint mindenhol. És még telefonba se nagyon titkolják, persze nem ilyen szavakkal.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#18028) zsolt19900 válasza Topiccsendőr (#18027) üzenetére


zsolt19900
őstag

ebben lehet valami :) csak gondoltam hát ha, esetleg még alkudni is lehet a 350ből :) de lehet hogy olyan ramaty állapotban van hogy egy kanyilót se ér :)

van egy érdeklődő a motoromra, ha elmegy majd bombázlak titeket 1-2 kiszemelt masinériával :B ha nem gond

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18029) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Lehet hogy nem a legjobb topik erre, de nagyjából milyen büntetésre számíthat az aki:
- jogosítvány nélkül
- gondolom biztosítás nélkül
- segédmotorral (Simson) 2 személlyel
- sisak nélkül
kapnak el a rendőrök? A szomszédomat pont most állították meg a rendőrök :C

Hogy meglegyen az ON is: Ma már előszedem én is a motoromat a garázsból és felkészítem a szezonra.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#18030) ujskodas válasza Szakbarbár (#18029) üzenetére


ujskodas
tag

Attól függ, hogy kinek a kicsodája. Mo.-on ez számít.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#18031) Roys válasza csabyka666 (#18012) üzenetére


Roys
csendes tag

Átírási költség kalkulátor 2013

Regisztrációs adó kalkulátor 2013

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=Roys21 (Privátra illik válaszolni!!!)

(#18032) Roys válasza zsolt19900 (#18028) üzenetére


Roys
csendes tag

Ezek a banki lefoglalt motorok már a kitételkor tuti elkeltek én is próbálkoztam eggyel de még választ sem kaptam az ajánlatomra!

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=Roys21 (Privátra illik válaszolni!!!)

(#18033) csabyka666 válasza Roys (#18031) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszönöm! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18034) KoVee84 válasza Roys (#18032) üzenetére


KoVee84
senior tag

Én a Lomardtól vettem.
Ott fixen 50.000-et lehet alkudni minden motorból :)

(#18035) canniball


canniball
nagyúr

No tegnap elmentem megvenni a sisakot. Felpróbáltam egy L-eset, az eladó azt mondta túl könnyen tudtam felhúzni próbáljak egy M-eset is. Utóbbi rácuppant a fejemre, a lehajtható napszemüveg is kb. jó helyen volt, de pár perc után szorított kb. mindenhol. Az L-es kényelmesen körbeölelte a kobakom, egyáltalán nem szorított, de "megrángatva" több volt a "mozgástere" (le azért persze nem csúszott) és a napszemüveg is előrébb csúszott le a kelleténél. A szorítás miatt végül is az L-est hoztam el.
Bár már eső után köpönyeg de a jövőre nézve: jobban jártam volna az M-essel, mert esetleg idővel tágult volna annyit hogy ne szorítson vagy jól tettem hogy a nagyobbat választottam?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18036) KoVee84 válasza canniball (#18035) üzenetére


KoVee84
senior tag

igen

(#18037) vendingo válasza canniball (#18035) üzenetére


vendingo
veterán

Az én előző sisakom is nyomott 1-2 helyen amikor megvettem, de egy idő után jó lett.
A barom eladó megpróbált rábeszélni valami oknál fogva az egy mérettel kisebbre, de az nyomta a homlokom.
Erre az volt a válasza, hogy faragjak le a sisak belsejéből és akkor jó lesz... :(((

Ha az L-es nem mozog sokat egyik irányba se, jó a tartása, kényelmes, akkor nincs probléma.
Minimálisat tágulnak/idomulnak még. Lényeg, hogy te jól érezd magad benne.

Én próbáltam nagyon sok sisakot, mielőtt a jelenlegit megvettem.
Pl shark sisak alig ment fel a fejemre annyira szűk volt az alja, de amikor bepréseltem magam, akkor meg kényelmes volt, tartott rendesen. A fel/le vétele szinte fájdalommal járt, úgyhogy egyből le is rostálódott.
X lite sisakokba szinte egytől egyig simán belement a fejem, belül tartottak rendesen, de alul kicsit lötyögős volt mind. Elég fura volt, mintha alul nem lett volna benne elég párna, és erre többen is panaszkodtak már. Ettől függetlenül teljesen jól illeszkedett, nem mozgott/lötyögött.
A scorpion sisakom meg olyan, mintha a fejemre öntötték volna, tart mindenhol, könnyű le-föl venni, ráadásul pumpával passzentososabbá is tudom tenni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18038) canniball válasza KoVee84 (#18036) üzenetére


canniball
nagyúr

Erről az egyik ismerősöm anekdotája jut eszembe: kérik ki a büfénél a kaját, a büfés kérdi a haverját: ketchup vagy mustár?, mire a srác válaszol: igen. :D
Szóval melyik igen:
1. igen, tágult volna az M-es úgyhogy ha legközelebb megint úgy alakul inkább azt hozzam
vagy
2. igen, jól tettem hogy az L-est választottam? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18039) canniball válasza vendingo (#18037) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az én előző sisakom is nyomott 1-2 helyen..."
A kisebb néhány perc után nekem mindenhol nyomott. Na jó, az arcom persze "alkalmazkodott" így ott nem, de a koponyámon körben szorított, eléggé kényelmetlennek találtam.

"...faragjak le a sisak belsejéből és akkor jó lesz..."
Nem tudom hogy sírjak vagy nevessek...

"Ha az L-es nem mozog sokat egyik irányba se, jó a tartása, kényelmes, akkor nincs probléma."
Nem tudom mennyit jelent a sok mozgás. :B Nem vagyok gyakorlott vásárló, megnéztem ezt és ez alapján próbáltam tesztelgetni. Valamivel többet mozog mint a kisebb, de el nem fordul/csúszik a fejemen. Annyira persze nem rángattam meg mint amekkorát egy esetleges esésnél kaphat (amire remélem nem kerül sor).
Kényelmesnek amúgy kényelmes, úgy érzem szépen körbeveszi a fejem és nem nyom, legfeljebb a füleimnél kell kicsit igazgatni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18040) zsolt19900 válasza Szakbarbár (#18029) üzenetére


zsolt19900
őstag

szép szép lajstrom gratulálok :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#18041) vendingo válasza canniball (#18039) üzenetére


vendingo
veterán

Ha kellemetlenül nyomott több helyen is, akkor jó hogy nem vetted meg.
Ha körbe végig szorított az nem jó, ott nem nagyon tágulnak már.

A sokat mozog/lötyög a fejeden, akkor kellemetlen lehet rázós úton, hogy össze vissza csúszkál a buksidon.
A füleknél lévő nyomás az gyakori probléma, idővel megszokod, illetve a sisak is megszokja a füled :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18042) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok, meg tudnátok, mondani, hogy ez milyen honda? [link]

CBF 500 -ra tippelek :)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#18043) Integra válasza pityaa23 (#18042) üzenetére


Integra
titán

cb500 vagy cbf, nemtom, sor2 és 500 :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18044) canniball válasza pityaa23 (#18042) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy van, CBF.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18045) canniball válasza vendingo (#18041) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint jól döntöttem, köszönöm a megerősítést!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18046) canniball válasza Integra (#18043) üzenetére


canniball
nagyúr

A CB-nek oldszkúlabb a segge és a kapaszkodója (is.) ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18047) pityaa23


pityaa23
senior tag

Most készülök letenni a jogsit és csorgatom a nyálam.. Igaz pénzem nincs még rá, de kezdő motornak megfelelne nem?

Vagy mit tudnátok ajánlani amikben gondolkozhatok?

cannibal: Uhh ez a cb500 is gyönyörű ebben a színben.. :)

[ Szerkesztve ]

(#18048) vendingo válasza pityaa23 (#18047) üzenetére


vendingo
veterán

Nem tudom miért van az, hogy kezdő motornak mindenki er5-öt, cb500-at akar venni.
Léteznek más márkák, más típusok is. Nem lebeszélni szeretnélek róla, csak annyi szép jó motor van.
Mindenki első mocinak gyenge lélektelen igáslovat akar venni, mert fél, hogy mi lesz ha jobban megtekeri a gázkart. Nem azt mondom, hogy 1000-es gyorsaságival kell kezdeni, de sok jól kezelhető, élvezhető motor van, amik ki is néznek valahogy és nem növöd ki a szezon végére.

Én tavaly vettem egy 70-75 lovas gépet, de a szezon végén már éreztem hogy kevés lesz nekem amire használom. Most ott tartok, hogy lecserélném, de annyira megszerettem, hogy nem tudok megválni tőle.

Persze ha azért szeretnél cb-t cbf-et, mert az az álmaid netovábbja, akkor bocs.
Attól meg nem kell félni, hogy kiugrik alólad egy erősebb gép. Minden fejben dől el.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18049) canniball válasza vendingo (#18048) üzenetére


canniball
nagyúr

"...kevés lesz nekem amire használom."
Szvsz itt a lényeg: ki-mire akarja használni. Nem tudom ez nálad mit jelent, pl. pályán nyilván minél bikább annál jobb, de egyszerű közúti közlekedésre/kisebb kirándulásokra elég egy 50-60 lovas gép is, nem?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18050) vendingo válasza canniball (#18049) üzenetére


vendingo
veterán

Soha nem pályáztam, nem is tervezem. Ha még is pályáznék, akkor 20-30 ló körüli 125-össel mennék :)
Csak közúton megyek, és oda kevés a 70 ló, főleg túrázni.

A hozzászólásába azt olvastam, hogy kezdőmotornak venné, amiből azt feltételezem, hogy később váltanak komolyabb gépre. Ha első motornak egy kategóriával feljebb nézeget akkor spórol egy kis pénzt, időt, arról nem is beszélve, hogy pl egy bandit, hornet, sv, fazer, er6, z750..... mennyivel több élvezetet tud nyújtani.
Az említett motorok egy része még mindig nem az a bivalyerős gép, de rendelkeznek kellő tartalékkal, ha szükség lenne rá. Nem kell folyton a váltót csattogtatni, nyugodtabban lehet előzni, jobb a menetdinamikájuk, karakteresebbek...

Mint írtam, nem lebeszélni szeretném, csak irányt mutatnék. Ha CB a szíve vágya, akkor vegye azt, de ha később szeretne komolyabb gépet, akkor nem feltétlenül kell lentről kezdeni.
Ha csak célirányos használatra(melóba járni, futkosni) vennék motort, akkor én is valami hasonló kategóriát nézegetnék, de én szeretek motorozni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.