Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) Czimby válasza vlevi (#60998) üzenetére


Czimby
addikt

Gyári szettek vagy vettél kiegészítő detail up cuccokat is hozzá?
Ha nem titok honnan szoktad beszerezni őket?

Régebben nagyon amatőr szinten én is összepakoltam ezt-azt, most hogy már ügyesebb vagyok :)) ismét megpróbálkoznék vele.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61002) Topiccsendőr válasza runner 125 (#60999) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

meg az, hogy a festekek megegyszer ugyanannyiba kerulnek, mint a makett.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61003) Xaels válasza V.Stryker (#60992) üzenetére


Xaels
félisten

Hát a buszmegállóig majdnem négykézláb mentem és nem pia miatt. Ilyen időben gyalog is jól jön a protektoros motoros kabát.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#61004) vlevi válasza Czimby (#61001) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, ezeken nincs semmi extra kiegészítő. Az már eszetlen drága tud lenni, néha 1-2 ilyen kiegészítő (pl. első villa, hasonlók) megduplázza az árát, az biztos. Vagy megsokszorozza, mert vannak olyan műgyanta feljavitokeszletek, satöbbik, amik a fél makettet lecserélik, igaz, eszméletlen jol nez ki, de tudni kellene használni. És persze megfizetni. Én annyit nem szánok rá.
Pl ez [link] szerintem így alapból is jól néz ki. A kiegészítők nagy részét ugyis eltakarná a burkolat.

(#61005) V.Stryker válasza Xaels (#61003) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most, hogy kutyát sétáltattam, szembesültem ezzel a ténnyel én is, hogy ónos eső van. :W Na mindegy, azért beindítom és burrogtatok kicsit. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61006) Czimby válasza vlevi (#61004) üzenetére


Czimby
addikt

Ez hibátlan!

Órákig el lehetne nézegetni, a kész modellek annyira gagyik viszont, hogy pénzt nem adnék értük.
De ezek a makettek gyönyörűek.

Ezekben a szettekben elő vannak festve bizonyos dolgok vagy mindent a vevőnek kell festenie?

Hol érdemes beszerezni őket?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61007) vlevi válasza Czimby (#61006) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szia!
Nem, ezek festetlenek. Illetve van, amikor már a műanyagot színezik, pl. a zöld idom, vagy a fekete felni, de azokat is érdemes lefesteni, mert anélkül nagyon műanyagnak néznek ki.
Amikor pedig összeállítod, összeragasztod, megcsiszolod, úgyis tönkrevágod a gyári festett műanyagot, mindenképpen festened, lakkoznod kell.
[link]

Beszerzési forrás változó. Régebben, amikor még 180-200 volt a dollár (meg mégkevesebb, előtte), akkor még japánból egész jó áron hozzá lehetett jutni. Aztán duplájára drágult a jen, a dollár, már nem nagyon éri meg.
Itthon a megamakett.hu vagy automakett.hu oldalkat érdemes nézegetni.

(#61008) runner 125 válasza vlevi (#61007) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az mondjuk kemény, h mindent festettél, lakkoztál. Nem semmi.
Ezekből annó olyanokat láttam, ahol valóban te rakod össze, de lakkozva, matricázva, színre fújva van minden.
Le a kalappal. :R

Czimby

Gyártó függő. Készre szereltek között is lehet csemegézni. Solido-tól, Welly-től nagyon sok szépen kidolgozott kis méretű modell van. Pl., vagy ez.
Persze ez teljesen más világ, itt nem forog a lánc - lánckerék, ezek első sorban játszható darabok, viszont a méretarányok, pontos más miatt már modellként is kezelhetőek.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#61009) canniball válasza V.Stryker (#61005) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahhoz beindítani sem kell, elég ha ráülsz és brümmögsz! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#61010) polimorf válasza V.Stryker (#61005) üzenetére


polimorf
tag

Én kinézek az ablakon és már nincs is kedvem motorozni. :(

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#61011) vlevi válasza runner 125 (#61008) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez erről szól, a pepecselésről. A saját motoromat nem merem ezeken a hosszú téli estéken szétkapni, így marad a műanyag :)

(#61012) Czimby válasza runner 125 (#61008) üzenetére


Czimby
addikt

Az általad linkeltek közül az első némi tuningolással(itt-ott festegetés) még teszene is, de a második nekem gyerekjáték hatású. Az a baj, hogy ami nekem tetszene 2004 utáni gsxr-ek azokból csak gagyi, játéknak valókat találtam... :(((

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61013) SirKero


SirKero
őstag

Gondolkodom rajta,hogy ma beindítom ( egy hónap után ) egy kicsit a ketyerét. Meddig járassam hogy valami haszna legyen ill. egyáltalán van értelme az egy helyben járatásnak :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#61014) vlevi válasza Czimby (#61012) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos abból csak Hayabusa van.
[link]

(#61015) #79335424 válasza vlevi (#61014) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkó nincs mese, venni kell a maketthez egy Hayabusát! :)

(#61016) Czimby válasza vlevi (#61014) üzenetére


Czimby
addikt

Fujj vidd innen :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61017) Topiccsendőr válasza SirKero (#61013) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztm ne inditsd be.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61018) Topiccsendőr válasza vlevi (#61011) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A festesre es lakkozasra mi a modszered, h semmi szallopor ne legyen a kornyezetedben, ami beleronditana az idomok fenyezesebe, illetve milyen airbrush t hasznalsz a festeshez, vagy a lakkozashoz, ha nem tamiya sprayt vennel?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61019) Czimby válasza SirKero (#61013) üzenetére


Czimby
addikt

HA új olajjal tetted el az őssze lakkor eszedbe ne jusson beindítani, ha régivel akkor mindegy.
De ha már beindítod, akkor járjon vagy 20percet, hogy ne csak páralecsapódást(kárt) csinálja a blokkban.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61020) SirKero válasza Topiccsendőr (#61017) üzenetére


SirKero
őstag

Már késő most jöttem be kintről :B
(#61019) Czimby még a tavalyi olaj van benne ( nem mentem csak ötezret vele ) mindig szezon előtt szoktam cseréltetni. Járattam egy 15-20 percet míg teljesen vissza tudtam tolni a szívatót és a víz is elérte az üzemi hőfokot.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#61021) Bogyó bá' válasza SirKero (#61020) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ugyan nem BMW-d van, de a legtöbb dolog a tiédre is igaz. Eko cikkét érdemes elolvasnod.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61022) runner 125 válasza Bogyó bá' (#61021) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csak beleolvastam, ugyan szorosan nem kapcsolódik a motorkerékpárhoz, de az aláhúzott rész hülyeség, pontosan annyira, mint a motoroknál 12.000, autóknál 30.000-es olajcsereperiódus:

"Szóval sokkal egyszerűbb, ha ezeknek a nemkívánatos folyamatoknak esélyt sem adunk, és friss olajjal várja a motor a tavaszt. Az olaj ha áll nem romlik jobban a motorban, mint a flakonban. A motorban is csak azért öregszik el, mert a kipufogó gázok és az üzemanyag a kondenzvízzel megspékelve tönkre teszik. De ez nincs ha nem jár a motor.
Gondoljunk csak bele: Ahol még nem találkozik az olaj ilyenekkel az például a váltó. Egyes személyautóknál nem is kell soha cserélni."

Elméletben nagyon sokan elhintik a váltóknál, diffiknél az élettartam olajat, de ilyen nincs. Ha egy olaj ken, ha találkozik kondenzvízzel, kipufogógázzal, ha nem, öregszik, elhasználódik. Pl. a Volvo is élettartam olajat ír az automatáira, kézi váltóira, mégis mindenki a forumban 60.000-enként cseréli, nem beszélve a diffiről. A HR-V-nél konkrétan elkezd búgni a hátsó diffi a gyári tizenéves olajtól, míg a friss diffiolajtól újra tökéletes.

"Élettartam olaj" nem létezik. :N

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#61023) HSM válasza runner 125 (#61022) üzenetére


HSM
félisten

Lehet Volvonál úgy gondolták, hogy a váltó élettartama jó lesz mondjuk 100 000km-nek, és akkor nem kell cserélni, "élettartam" így az olaj. :D Majd cseréli a user váltóval együtt, azon van a haszon. ;]

(#61024) kcsa válasza HSM (#61023) üzenetére


kcsa
veterán

Ugye régebbi Volvok Ford alkatrészeket használtak. Én jövő héten viszem az enyémet váltóolajcserére, mert hajnali mínusz 6-7 alatt nem vagy csak nehezen lehet kettest váltani. Élettartam ugye...

(#61025) -Mosquito- válasza runner 125 (#61022) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Elméletben nagyon sokan elhintik a váltóknál, diffiknél az élettartam olajat, de ilyen nincs.

BMW is megalkotta a kardánt akkor az mondta abban sosem kell olajat cserélni. Aztán gyűltek a Km-ek és kezdtek széthullani. :D Mára már cserélik az olajat de még mindig széthullik,sőt ha jól rémlik az új nedves GS-ben már kompletten lehet csak cserélni a kardántengelyt 500-600eft-ért.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#61026) HSM válasza kcsa (#61024) üzenetére


HSM
félisten

Ismerős... Én is elzavartam anyám a családi autóval, hogy cseréltessen benne váltó olajat, mert nagyon nem szépen veszi a kettest, és nem kéne megvárni, míg kimúlik a váltó... Áhh, nem kell azt cserélni, mondták neki a szervízben. De azért furcsamód miután mégis kicseréltette velük, hirtelen príma lett a kettes is... ;]
Mondjuk a mi járgányunk elvileg Vw technika.

[ Szerkesztve ]

(#61027) Bogyó bá' válasza runner 125 (#61022) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pedig egy hermetikusan lezárt személygépkocsi-váltónál se kipufogógáz, se kondenzvíz. Persze más módon azért még öregszik az olaj...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61028) Archer válasza Bogyó bá' (#61027) üzenetére


Archer
őstag

Munkás autóból amikor leengedtük a váltóból ~120e km után az olajat, szemre olyan volt, mint ha akkor öntöttem volna ki a flakonból. Persze attól még elindulhattak benne kémia folyamatok. Kicsit utána könnyebben járt de semmi extra. Igazából nem egy nagy tétel, mondjuk 100e-ként érdemes lecserélni. Szervó olajat is kéne időnként elvileg, de arra aztán tényleg sz@rik mindenki.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#61029) V.Stryker válasza Archer (#61028) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én tavaly, 180ezernél cseréltem le a kocsiban a váltóolajat. Az is mondjuk olyan volt, mint az új. Mindezek mellett a bovdenes mechanikát is átkentem és azóta megszűnt minden váltóval kapcsolatos gond... nehézkes váltás hidegben, nehezebben tehető 2-es, stb. Érdemes szerintem is vele foglalkozni.
De pl. én lecseréltettem a hűtővizet is...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61030) asvald


asvald
senior tag

Hy

Pár kérdésem volna....
Repsol Moto Racing 4T 10W-50 (1L) olajról van valakinek véleménye , jó lesz ez nekem 5w40 full szintetikus helyett a tuareg 600-ba??Mert Én szerintem jó lesz ... :DD

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#61031) kcsa válasza asvald (#61030) üzenetére


kcsa
veterán

Egy perc alatt google elárulta hogy a gyári előírás 15w40. Tévedés jogát fenntartom

(#61032) asvald válasza kcsa (#61031) üzenetére


asvald
senior tag

persze, az ásványinak ,de itt full szintről van szó ,és egy öreg motorról :R

bocs a dupláért, rohadt öcsém valamit csinál a nettel !

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#61033) asvald válasza kcsa (#61031) üzenetére


asvald
senior tag

......

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#61034) dugynok


dugynok
senior tag

Apaaaaaa keezzddőőődííík :D

(#61035) HSM válasza dugynok (#61034) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ki kéne térni rá, hogy az olaj minősége hogyan befolyásolja az ABS működését. ;]

[ Szerkesztve ]

(#61036) Lipton válasza Topiccsendőr (#60971) üzenetére


Lipton
őstag

Regi szep idokben mi is cserelgettuk a 125ccm super rok gokart motoron a fuvokat a homerseklethez. Nagyon erzekeny volt ra... 1-2 meret kulonbsegen is mulhatott (2,5-os lepesben) hogy meddig es hogyan forog el (16.500 max)...

[ Szerkesztve ]

(#61037) emre


emre
veterán

Nem tudja valaki véletlenül hogy Taschner hol lakik?
A másik aki szóba jöhet az Suri, de Gödöllő nincs valami közel.

Erősen filózok, hogy el kellene vinnem a vasat egy nagy szervízre, és Kaposvár környékén már szinte mindenki próbálkozott a vasammal, de értelmes munkát még senki nem adott ki a kezéből.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61038) dellfanboy válasza emre (#61037) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ha az SM-esre gondolsz akkor aszem bicske

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#61039) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

sajna kifutottam az idobol [link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#61040) emre válasza emre (#61037) üzenetére


emre
veterán

Ja motorkerékpár szerelő kisiparos keresésről van szó, mert olyan jól megszövegszerkesztettem, hogy már számomra sem egyértelmű. :D

Jut eszembe, Pécsen is jártam a yakomoto-nál, ügyesen össze is sziloplasztozták a karbit meg as szívócsonkokat.

Szóval ha valaki tud ajánlani Kaposvárhoz közelebb megbízható szakit ne fogja vissza magát. A motor egy 87-es Yamaha FZ-750
Amiről tudok, hogy meg kellene csinálni: vezérmű lánc csere, kuplung (lehet csak rugó csere), szelephézag, mert valaminek olyan szelep hangja van, de többen állították hogy a hézag jó, szóval könnyen elképzelhető hogy mélyebben bele kell nézni, és lehet a szabadonfutó sem húzza sokáig.

(#61039) dellfanboy

Köszönöm! :R Azért ez megközelítés szempontjából egy fokkal jobb mint Gödöllő. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#61041) Czimby válasza emre (#61040) üzenetére


Czimby
addikt

Nézegettem ennek a Suri csávónak az oldalát elég jó dolgokat ír, bár semmi újba, szakmaiba nem futottam bele. No nem véletlen ebből él.

Viszont attól kicsit leesett az állam, hogy ultrahangos ékszertisztítóval tisztít injektort és még képes 18e Ft-ot elkérni érte :W

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61042) dellfanboy válasza Czimby (#61041) üzenetére


dellfanboy
senior tag

megneztem Suri FB oldalat, hat bazz nempiskota :Y :Y :Y :Y [robogo gyertya]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#61043) Czimby válasza dellfanboy (#61042) üzenetére


Czimby
addikt

Hát komoly tulajokról és szelelőkről tanúskodnak a képek :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61044) Topiccsendőr válasza dellfanboy (#61042) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

etz gyertya

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61045) Topiccsendőr válasza Lipton (#61036) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

16500. Attyaeg. Milyen kompresszioviszony, mekkora torokatmeroju karbi, milyen vezerles?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61046) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#61044) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kicsit meg kell pucolni, "jóazmég"! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61047) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#61046) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A gyertya meg csak-csak, (igy is adott szikrat) csak az a voros cucc rajta a hajtorud hezagolo alatet :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#61048) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#61047) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lyesszus! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61049) sajtee


sajtee
senior tag

Sziasztok!

Motorvásárlás előtt állok, és szeretném a segítségeteket kérni ebben.

Alapvetően az érdekelne, hogy az általam belőtt áron, ilyen feltételek mellett van-e értelme egyáltalán keresgélni, vagy veszett ügy, és halasszak még egy évet - amit bevallom, nem szívesen tennék, hisz a tavalyi nyarat is alig bírtam ki már motorozás nélkül... De persze inkább várok, minthogy egy kalap szart vegyek.

Tehát, a kritériumok...

A2 kategóriába beleférjen, supermotor/enduro legyen. Értelemszerűen az üzemórás krosszmotorokat szeretném elkerülni. Ebben a kategóriában talán a 400-500ccm-s motorok tűnnek megfelelőnek.

Rövidebb túrákra (egyhuzamban maximum 1-200km), városban, terepen. Pályára nem vinném, vidéken lakok, erre van jó néhány erdős rész, ahol lehet, és útban sem vagyunk, állatok sem lakják, meg a gazda se szól...
Tehát mindennapi közlekedésre szeretném használni, és hétvégente, szabadnapokon, ha ráérek, kivinném terepre.
Nem tudom, milyen évjárat lenne megfelelő, de azt gondolom, úgyis állapot alapján veszem.

Nos, a keret... Pontos számot nem tudnék mondani, de tekintve, hogy lejön legalább 100-110 a jogosítványra (jelenleg csak kisebbre van), így azt mondanám, hogy 650-700.000 a plafon, papírokkal, rendszámmal.
A kérdésem, hogy reális-e ez, vagy felejtsem is el?

Ha pedig reális, akkor milyen motorokat ajánlanátok?
Ami régi nagy szerelmem, az a Suzuki DRZ 400, viszont ebből a normális darabok 800.000 körüli áron mennek, ahogy láttam.
Számításba vettem még a Yamaha XT-t (ezt már próbáltam is), viszont nagyon nehéznek találtam terepre, esetleg a WR 450-es (ami szerintem szinten jóval magasabb árkategória). Néztem több Husqvarna-t is, de valahogy mindig a DRZ felé húz a szívem...

[ Szerkesztve ]

(#61050) FIREBLADE78 válasza sajtee (#61049) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szívesen ajánlanám a saját motorom,de az nem jó terepre. Helyedben nem spórolnék a 100 ezren,mert egyből ráfogod költeni. Én is vétel után rázúdítottam a megspórolt pénzt.
Ha 200 km-re akarsz menni,felejtsd el a supermoto vagy enduro szót örök életre. Kivéve,ha betonból van a segged

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.