Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128574) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Autó vásárlás előtt állok.
Kombit, vagy esetleg SUV-ot keresek, de inkább az előbbi.
A lényeg a nagy csomagtér (minimum 500 liter), család (gyerek,kutya,csomag) beleférjen hosszabb utakra.
Motor min 1,8 L és afelett, kisebb motorúak nem érdekelnek.
Fogyasztás motor mérethez képest reális.
Szóval nem olyat keresek, ami 2,5 L-es 400 lovas és 3,5 liter üzemanyaggal elmegy, mert ilyen nincs, ugyebár :D

Főleg a japán márkák felé húzok, egy Toyota Avensis Sedan-t váltok le.

Keretet szeretném megúszni 3M alatt, de egy jó vétel esetén hajlandó vagyok feljebb is menni, max 3,5 M-ig.

A benzineseket preferálom (turbó és hasonló nyalánkságok nem igazán érdekelnek) , de dízel is jöhet, ha megbízható ( értem ez alatt, hogy nincs olajevés és folyamatos (havi szintű) szervizigénye.

Korban 2009 vagy utáni, és korához képest reális futásteljesítmény. Ha lehet 200e km alatt.
Esetleg 2007-2008 ha nagyon megkímélt.

Toyota Avensis Wagonokat nézegetek, de nem sok van, ami van az is kétes eredetű, vagy túlárazott.
Honda Accord Tourer kiesett, kicsi a csomagtartó (407 liter).
Mazda 6 a típushibájából (rohadás) és szerviztapasztalat miatt, megbízhatatlan motor miatt (olaj zabálás) szintén kiesett.
Ford-tól a szervizekben óva intettek.

Korábban volt Renault-m, nem volt vele bajom, de a Toyotámhoz képest nagyon beteges volt.
Peugeot, Citroen nem nagyon tetszik, valamint a családban van és hát nem túl pozitív a tapasztalat.

Erősen szemezgetek a Kia Sorento-val, vagy Hyunday Santa Fe-vel (2,5 dízel, a régebbi kasznis).

Van ötletetek, hogy mit lenne érdemes néznem?

Tudom sok mindent kilőttem, külsőben hajlandó vagyok áldozatot hozni, csak megbízható legyen.

Akár külföldre is kimegyek behozni az autót, de jobb lenne itthon megoldani.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.